De raad speelt1 r Sinterklaas Wicringer juffrouw sprak woorden als worsten Vit Alkmaar Verhoogingen over de geheele linie. De ooievaar in hei geding. Doodenrace langs de Nieuwe Streek. De raad vergaderde gistermiddag onder leiding van burgemeester Loggers. Alle le den zijn aanwezig. De notulen worden aangehouden. De INGEKOMEN STUKKEN zijn weinig in getal en deels nog van for- meelcn aard. Het werkverschaffingsplan is goedge keurd, met de werkzaamheden is men be gonnen. Er zal voor de begraafplaats iets meer grond noodig zijn, dan was gedacht. B. en W. komen nog met een definitief voorstel. Tegen een verzekering voor oor logsschade hebben Ged. Staten geen be zwaar. De stukken worden voor kennisge ving aangenomen. WIJZIGING POLITIEVERORDENING. Voorgesteld wordt aan de verordening een nieuw artikel toe te voegen, luidende: Hoofdbewoners van gebouwen en eige naren van onbewoonde gebouwen in de bebouwde kom dezer gemeente zijn ver plicht: Binnen den door B. en W. bepaal den tijd te voldoen aan de door of namens dezen gegeven bevelen tot wegruiming van sneeuw op den weg langs de perceelen en erven, of tot het bestrooien van dien weg, bij gladheid, met zand of asch. De heer Smit zou 't niet erg vinden als 'de menschen van do overkant er ook iets aan deden. Voorzitter is het daarmee eens, ook de menschen van over de sloot moet men kunnen dwingen. Overigens zal'er wel nie mand tegen zijn oordeelt de heer Kater uit een oogpunt van burenhulp. Het voorstel wordt aangenomen. BENORMING ONDERWIJZERES. B. en W. drogen voor: 1. Mcj. A. M. Jense, Barsingerhorn; 2. mei. S. D. Kruk, Hypolytushoef; 3. G. Verhoef, Koog a.d. Zaan. De rangorde is vastgesteld op advies van 'den inspecteur van het L.O. en het Hoofd van de school. Benoemd mej. Jense met algemecne Stemmen. Mej. Jense is een Heldersche ge- evacueerde, die reeds, tijdelijk als volon tair werkzaam was. VOORSTEL VERHOOGING VAN LOON WEGWERKER. - Aangezien het loon van den wegwerker 1144 per jaar) en dat van den vuilnis ophaler 1140 per jaar) ligt beneden rede lijke normen, stellen B. en W. voor aan ge noemde functionnarissen met ingang van 1 Januari 1941 een loonsverhooging toe te kennen van 10%. Er is destijds een verzoek ingekomen van 'den bond van overheidspersoneel, men heeft toen gewacht, omdat men algemeene richtlijnen uit den Haag verwacht. Het is hier echter een bijzonder geval. De heer Kater noemt het een zuinige baan, die de vuilnisophaler heeft en zou hooger wille salarieeren. Voorzitter merkt op, dat het werk van den wegwerker onder geschoolde arbeid hoort. De heer Kater is het hiermee wel eens, maar 't vuilnisophalen, vooral met de iW.C.'s in Kolhorn is eeri smerig werk. Voorzitter merkt nog op, dat beiden ook profiteeren van de toegestane verhooging van een toeslag, maar deze twee menschen zijn minimumlijders. Het voorstel wordt aangenomen. TIJDELIJKE TOELAGE Voorstel tot het verstrekken van een tij delijke toelage lager bezoldigd gemeente- personeel. Bij beschikking van don Sccretaris-Gene- taal van het Departement van Binnen- landsche Zaken en Financiën van 27 De cember 1940 is o:a. bepaald, dat met in gang van 1 December 1940 aan gehuwd rijkspersoneel, een tijdelijke toelage wordt vVerleend. B. cn W. stellen voor met ingang van 1 'Januari 1941 dezelfde tijdelijke verhooging toe te passen op het daarvoor in aanmer king komende gemeentepersoneel. Voorzitter "vindt het jammer, dat de 'grens zoo laag is gesteld, ook. menschen met 3000,inkomen hebben moeilijkhe den, maar de secretaris-generaal wil de gcmecnlesalarisscn niet hooger stellen dan d rijksloonen Het voorstel wordt aangenomen. KINDERTOELAGEN. Een administratieve wijziging in de veld- waehtersverordening wordt vastgesteld,be treffende de capitulantenregeling. Verder stellen B. en W. voor den veld wachter in de kinderbijslagregeling te be trekken, en wel vanaf het eerste kind, om dat Kaper voor andere verhoogingen niet in aanmerking komt. Meteen willen B. en W. alle gemeenteambtenaren, die in vol len dienst zijn minimum GO,— per kind toeslag geven; tot de leeftijd van 10 jaar. De heer Kater: Valt ook het distributier personeel hieronder? Voorzitter: Die zijn niet getrouwd. De heer Vries: Je. kan evengoed kinderen krijgen al ben je niet getrouwd!.(Gelach'. Voorzitter: Nee. we nemen alleen ge huwden! Aldus besloten. Ged. Staten vragen advies over een kin- derbi.jslagregeling van burgemeester, ont vanger en secretaris. Voor deze gemeente is het theoretisch, daar niemand er voor in aanmerking komt.. B. en W. stellen voor te adviseeren bij het eerste kind te beginnen. De heer Kater: Dan is hot meteen een aansporing om kinderen tc krijgen! De heer Blaauboer Dien kant gaat het 'toch uit. Aldus besloten. Voorstel tot herziening van de geschatte waarde der gemeente gebouwen ten behoeve van de brandverzekering. Aangezien naar het oordeel van B. en W. öe verzekeringssommen van de ten behoeve 'der gemeente gesloten brandverzekeringen RAAD BARSINGERHORN niet m,eer toereikend geacht kunnen worden om een volledige schadevergoeding te waar- horgen, stellen zij voor deze sommen met 30 pet. te verhoogen. Aldus besloten. Voorstel tot toekenning van nieuwe, en wijziging van toege kende vergoedingen art. 13 L. O. wet 1920. B. en W. stellen voor: a. aan G. Dobbelaar, E 25, Kolhorn, in gaande 28 Februari 1941 een vergoeding toe te kennen van' f 62.40 per jaar (voor 1 kind). b. aan D.de Vries, D 45, Haringhuizen, in gaande 1 Maart 1941 een rijwielvergoeding toe te kennen van f 0.005 per afgelegde km. per kind (2 kinderen); c. de aan M. M. Hamelink te Kolhorn, bij besluit van 21-6-'38 toegekende vergoeding voor zijn dochtertje Maria, in dien zin te •wijzigen, dat van 1 Mei tot 1 Oct. een rij wielvergoeding wordt toegekend van f 0.0Ó5 per afgelegde km. d. als voren betreffende de aan B. Rein- ders, Kolhorn bij besluit van 6—1'39 toege kende vergoeding voor zijn zoontje Warner. Aldus besloten. Voorstel tot vaststelling van sa larissen en pensioengrondslagen personeel Vleeschkeuringsdienst Volgens advies van het bestuur van de zen dienst. Aldus besloten. Voorgesteld wordt, het personeel van den Vleeschkeuringsdienst te herbenoemen. Al dus besloten. Voorstel tot ingebmlkgeving van het gymnastieklokaal der o.L school te Barsingerhorn. Naar aanleiding van een daartoe ingeko men verzoek, stellen B. en W. voor aan de gymnastiekvereniging „De Westfries" to Barsingerhorn. onder nader door hen te stellen voorwaarden, het gymnastieklokaal te Barsingerhorn, aan deze vereeniging in gebruik te geven, ten behoeve van het hou den van gymnastiekoefeningen, ingaande 1 April 1947, tot wederopzegging tegen een vergeoeding van kosten van verlichting, ver warming, enz. van f52 per jaar. Voorzitter doet dit voorstel met genoegen, omdat het lokaal hierméde in dienst kan worden gesteld. Tot dusverre waren er kunstschatten in opgeborgen. Het bestuur van de Westfries moet zich persoonlijk aan sprakelijk stellen voor schade. Aldus besloten. Voor Kolhorn zullen nieuwe toestellen voor 1 Mei moeten worden aangekocht. Voorstel tot het verlecncn van een subsi die aan het Comité van uitvoering van den oriëntatiecursus lichamelijke oefoning. Van genoemd comité is bericht ingeko men, dat in overleg met den Inspecteur van het L. O. een cursus in lichamelijke oefening Arrondissementsrechtbank fe Alkmaar VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 17 Maart Een dorpsgenoote voor giftmeng- ster uitgemaakt Het was geen leuke juffrouw, deze Wieringsche Jeltje de V., die al eenige malen wegens heleediging was veroordeeld. En op 1 Augustus van het vorige jaar was het van hetzelfde laken een pak. Ofschoon ze zich niet de moeite had gegeven van Wieringen te komen, kwam niettemin vast te staan, dat zij mej. J. Gr. uit Wieringen, die als ge tuige optrad, na een ruzie beleedi- gend had toegevoegd: „Giftmengster, ik zal je net zoolang pesten, tot je weg bent Mej. C. M. L. uit Wieringen was bij het drama tegenwoordig geweest en bevestigde de verklaring van de vorige getuige. De Officier van Justitie, Mr. de Brucys Tack wees erop, dat deze juffrouw alreeds eenige malen wegens beleediging was veroor deeld en achtte het thans ten laste gelegde door de getuigenverklaringen bewezen. De Officier noemde dit een ernstig feit en eischte f30.moete, subs. 20 dagen hechtenis. De Politierechter, Mr. Krabbe, uitspraak doende, veroordeelde verd. bij verstek tot f25 boete, subs. 15 dagen. Bergen. GESTOLEN BENZINE. De chauffeur D. de J. te Bergen, had zich te verantwoorden, omdat hij in de maanden September cn October motorbenzinc had ge kocht, terwijl het hem bekend was, dat deze benzine van diefstal afkomstig was. Hij had dit althans moeten weten! U wist toch wel, dat een jongen van 16 jaar niet op eerlijke wijze aan motorbenzine was gekomen? vroeg de Politierechter. Ik heb het hem wel gevraagd: zei de verd. Kom, kom, meende Mr. Krabbe, als de zaak had onderzocht, dan hadt u kunnen we ten, dat de benzine van het vliegveld afkom stig was. Ook in November had verd. gestolen ben zine gekocht. Verdachte gaf toe benzine te hebben ge kocht, doch niet te hebben geweten, dat deze van diefstal afkomstig was. Op een vraag van Mr. Krabbe zeide verd,. dat hij een vast loon had bij de Nassau-Ga- rage. te Schagen zal worden opgericht, met het doel het personeel der lagere scholen met de moderne opvattine van het onderwijs in li chamelijke oefening op de hoogte te hren- gen. Teneinde in de les- en eventueel reisr gelden van hen, die van verre moeten ko men te voorzien, wordt een klein bedrag als subsidie gevraagd. B. en W. stellen voor een bedrag te ver- leencn f 10.Aldus besloten. Voorstel tot verpachting van land. Naar aanleiding van'©en verzoek van C. Groet om ontheven fe worden van pacht, stelen B. en W. voor het perceel Sectie A. No. 69. te verpachten aan A. Bakker Pzn., alhier voor f 85 per H.A. Er zijn vijf gegadigden, w.o. de heer Bakker als eenige in de gemeente en hij pacht land dat dicht in de 'buurt ligt. Aldus besloten. Benoeming van ©Gn lid van het Alg. Burg. Armbestuur. B. en W. dragen voor: 1. Mevr. Paarl- berg— Glas; (aftr.), 2. Mevr. Waiboer—Jon ker. Afgetredene wordt met alg. stemmen herbenoemd. B. cn W. stellen voor. toe te treden tot de Ver. van Zuiderzeegemeenten, omdat deze -vereeniging weer actief is. De contri butie is f 5.per jaar. en het belang der gemeente kan erdoor worden gediend. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een bijdrage van steun-B. Van den wmd. secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken is be- rïchti ngekomen, dat ook voor 1941 extra hulp (steun B) aan werkloozen enz. zal kunnen worden verleend, ten bedrage van f 240.50. mits de gemeente hiervan f 74. voor haar rekening neemt.. B. en W. stel len voor hiertoe over te gaan. Aldus besloten. De heer Kater zou willen dat deze ver eeniging zich eens spande voor arbeiders woningbouw. nu worden de randgemeenten de dupe. Voorzitter meent dat men in de Wierin- germeer binnenkort arbeiderswoningen gaat bouwen, en bovendien hebhen de randr gemeenten weinig last. van de hier wonen de Wieringermccrarbeiders. Aldus besloten Bondvraag. De heer Kater klaagt over de dakgoot van de ondcrwijzerswoning te Kolhorn. De heer Vries: 't ïs een probleem! Voorzitter: Als u eens wist wat. er in portefeuille was, als het geen oorlog was, was er geen probleem. Zal onderzocht worden. De heer Kater vraagt krapper toezicht op 't fietsen langs de Nieuwe Streek, de land bouwschoolleerlingen gaan er in volle galop door! Voorzitter zegt'dat er geregeld controle is, maar zal er den veldwachter op wijzen. De lieer Blaauboer vraagt naar de kwestie onderhoud Hoogheemraadschap. Deze zaak loopt, zegt voorzitter. De heer Vries: We wachten er öp, dat Blaauboer dijkgraaf wordt, (Gelach.) Hierna sluiting. De raad gaat in comité. Waar maakte u zich dan druk over? vroeg de Politierechter. Heeft u de directie gezegd, dat u benzine kocht? wilde Mr. de Bruëys Tack weten. Ik schreef een en ander op de post „uitga ven" was verdac'htes antwoord. Het is jammer, dat dit gebeurd is, u bent nog nimmer veroordeeld aldus Mr. Krabbe. De lcerlingunonteur C. J. Kr., oud 17 jaar, uit Bergen," aTs getuige gehoord, vertelde dat hij de benzine aan verd. had verkocht. De ze had hem wèl gevraagd, hoe hij er aan kwam en toen had hij getuige gezegd: „die heb ik gekocht van chauffeurs van het vlieg veld!" 't Is mooi wat je gedaan hebt, je zult la ter nog wel met den kinderrechter in aan raking komen, voegde Mr. Krabbe dezen 17- jarigen getuige toe. Wat deed je met dat geld? vroeg de Of ficier. Ik ging ervoor naar de bioscoop; aldus get. Zestig zeventig gulden heeft u voor de benzine gekregen, ik geloof er niets van, dat li al dat geld aan bioscopen heeft uitgegeven; voegde Mr. de Brucys Tack get. toe. De Officier requisitoir nemend, vond het erg, dat verd. niet had geweten, dat de ben zine van diefstal afkomstig was. In den tijd dat er bijna geen benzine was, had verd. 160 Liter gekocht, en dan nog wel van minder jarigen. Mr. de Brueys Tack eischte een ge vangenisstraf voor den tijd van 2 maanden. Tachtig liter heb ik terug gegeven, verde digde zich verd. U heeft een paar jongens verleid, als er geen helers waren, waren er ook geen ste lers, was het oordeel van den Politierechter, die daarna verd. veroordeelde tot een gevan genisstraf voor den tijd van écn maand. De zitting werd hierna geschorst tot 2 uur 's middags. MIDDAGZITTING. K o e d ij k. FRAUDULEUS GESLACHT. Op 27 November van het vorige jaar kocht de slager P. Schr. te Koedijk twee schapen, die hij op 30 December in een schuurtje ge slacht had. Mr. Krabbe merkte op, dat die dieren niet bedwelmd waren, de beesten waren door ver bloeding gestorven. Verd. zeide, dat de schuur vér achter zijn woning lag, waarop Mr. Krabbe opmerkte, dat een en ander aan de zaak niets afdeed. De marechaussee M. R., gestationncerd te Koedijk, had deze schapen daar in het schuurtje zien hangen en er was geen kogel gatje in de koppen. Verbalisant, had de schapen in beslag genomen, welke verkocht waren. De opbrengst bedroeg f69.38. De Politierechter vroeg get. of hij een sein tje had gekregen? Nee, antwoordde verbalisant. Dan heeft u een goede neus gehad; zeide Mr. Krabbe hierop. De Officier van Justitie requisitoir nemend, was van oordeel, dat het frauduleus slach ten hand over hand toenam en daar het niet den eersten keer was, vorderde Mr. de Brucys Tack drie weken gevangenisstraf. De Politierechter uitspraak doende, ver oordeelde verd. tot f75.boete, subs. 30 da gen hechtenis, met verbeurdverklaring van de opbrengst der schapen. ONDERWERELD TE ALKMAAR Dezer dagen berichtten wij de aankondi ging van iemand, die er o.a. zijn werk van maakte halve guldens te vergulden en de ze als gouden tientjes van de hand te doen. Hij heeft ook te Alkmaar zijn prac- tijken uitgevoerd en deze dagen kwamen wij in contact met een slachtoffer, die ook met „Maarten", zooals de man in de wan deling meestal wordt genoemd, in relatie had gestaan. Hij had namelijk het eenigs- zins twijfelachtige voorrecht genoten in de gelegenheid te zijn geweest om een aantal der vervalscbte gouden tientjes te kunnen overnemen. Toen hij daartoe Maarten des avonds had bezocht en, zonder tot een transactie te zijn gekomen, weer vertrok, ontmoette hij aan de achterdeur enkele hem onbekende personen, die daar blijkbaar een soort wachtpost hadden betrokken. Onze zegsman wilde zijn fiets grijpen, maar voor hij dat kon doen, werd hij door de wachters aangehouden. Men lichtte hem in zijn gezicht het was al donker en dat was voldoende om hem vrij te laten passeeren. „Hij is het niet", werd er gemompeld. Blijkbaar was men er op voorbereid, dat Maarten via de achterdeur de aftocht zou blazen. „Heb je zaken met hem gedaan?" werd er gevraagd. „Nee", had onze zegsman geantwoord. „Wilde hij je gouden tientjes verkoopen?" Dit keer luidde het antwoord bevestigend. „Dan mag je van geluk spreken. Je zoudt er ook wel zijn ingevlogen." Intusschen werd onze zegsman door de wachten aangeraden te vertrekken. Want er stonden dingen te gebeuren, waar hij vermoedelijk liever niet in betrokken zou worden. Op het gerucht, dat achter werd ge maakt, was nog iemand naar buiten ge komen uit de woning van Maarten, ver moedelijk een knecht of een helper. Die nam rustig eens poolshoogte en trok zich verder van de zaak betrekkelijk weinig aan. Zijn vertrouwen in zijn baas scheen vrijwel onbegrensd, althans uit wat hij zei bleek, dat hij er geen oogenblik aan twij felde of zijn heer en meester zou de si tuatie wel meester worden. Die stond, om het zoo maar eens uit te drukken voor niets. Plotseling hoorde men aan de voordeur gerucht. Maartens helper vond daarin aan leiding om weer te retireeren. Intusschen bleken de wachters achter be reidwillig genoeg om een nadere explica tie van de toestand te geven. Hun opdrachtgever was iemand, die er door Maarten tusschen was genomen met vervalscbte gouden tuintjes. Hij had er een twintigtal gekocht en daan-oor iets als f 500.— had betaald. Toen hem bleek, dat de geldstukken vervalscht waren, besloot hij het er niet bij te laten zitten. Zich tot de politie te wenden scheen minder ge- wenscht en dus had hij zich de medewer king verzekerd van een zestal stevige ke rels, waaronder enkele boksers en worste laars. De bedoeling was nu de koopsom terug te krijgen tegen overgave van het vervalscbte goed, waarbij, vermoedelijk als tegemoetkoming voor de gemaakte kosten, een kleine opslag in rekening werd ge bracht. I-Ict terug verlangde bedrag scheen iets als f 600.— te bedragen. Andermaal werd onze zegsman aangera den nu maar heen te gaan. De zaak inte resseerde hem echter zoodanig, dat hij dit niet over zijn hart kon verkrijgen. Hij nam zijn fiets en wachtte voor het huis op een kleine afstand rustig de dingen af, die gin gen gebeuren. Er waren een drie of vier mannen naar binnen gegaan, terwijl ook bij de voordeur een paar wachters stonden geposteerd. Het duurde even. toen kwam een der bezoekers naar buiten. De zaken ontwik kelden zich binnen op bevredigende wijze, zoo vertelde hij. maar er was wisselgeld noodig. Een honderd en vijftig gulden. Of een v. dc beide mannen dat ook in z'n zak had Inderdaad bleek ,dit het geval te zijn. En even later kwamen allen naar buiten. De transactie was afgesloten, het ver langde bedrag geïncasseerd. Het overval- commando verdween in den donkeren nacht We hebben ons even afgevraagd, waar voor dit wisselgeld noodig was geweest. Had Maarten soms betaald met 'een brief je van f 1000.De bezoekers zullen wel terdege hebben onderzocht of ook dat niet vervalscht was, zoodat de kans daarop ons gering, toeschijnt. AI met al was het een episode, zooals er zich in ons rustige Alk maar stellig niet vele hebben afge speeld. Het doet even denken aan de onder wereld in 'n wereldstad. En toch het is heusch in Alkmaar gebeurd. Oude Niedorp. MELK IS GOED VOOR ELK. „Melk is goed voor elk" dacht verd. S. de J., landarbeider van beroep en wonende te Oude Niedorp en daarom had hij in het tijd vak van 20 November tot 9 December melk uit de bussen van een zekeren v. d. O. over geheveld in de bussen van zijn vader. Elke keer haalde hij er ongeveer 10 L. uit. Verd- erkende het feit.; zijn vader had f 150.schadevergoeding betaald. De veehouder K. v. d. O. uit Oude Niedorp vertelde, dat. het hem opgevallen was, dat de melkbriefjes van de fabriek 1e Lutjewin- kel minder melk vermeldden dan hij afle verde. Eerst was dit get. een raadsel; hij dacht, dat aan de fabriek melk gemorst was-. Voorts verklaarde get., dat hij zich op 9 December verdekt had opgesteld en duidelijk gezien had, dat verd. .van twee van zijn bussen de deksels had afgenomen en melk uit zijn bussen in die van zijn vader had overgegoten. Er is veel meer melk verdwe nen, de schade bedroeg zeker f 500.zeide get. I-Iij wilde verd. de kast niet inwerken en daarom zou get. genoegen nemen met f 300 Nou. nou, dat is geen uitdrukking om hier te bezigen, vond dp Politierechter. Dat is waar, mijnheer de president. Ik h'ch genoegen met f 150 genomen. De raadsman van verd., Mr. Dr. Buiskool uit Schagen, zeide dat er burenruzie was tusschen verd. en get.. Verd. heeft toen zijn buurman een hak willen zetten. Get.. v. d. O. ontkende zulks ten stelligste, verd ach te's vader kon steeds bij hem komen en het was buuhnan voor en na. Den avond van tevoren was verd. nog bij hem op visite geweest DE VEELEVERING. Voor de veelevering, die heden te Alkmaar zou plaats hebben, waren aanschrijvingen uitgegaan aan de daarvoor in aanmerking komende boeren. Een dier aanschrijvingen hebben we kunnen doorlezen en er stond daarin niets omtrent strafbepalingen bij niet verschijnen. Dat is wellicht de reden geweest, dat van de 240 koeien, die hadden moeten komen, slechls 141 op het appèl ver schenen. Van deze 141 werden er 10 in de C of D klasse ondergebracht, zoodat deze dieren weer mee naar huis konden worden genomen. Van de vesteerende 131 ging een vrij belangrijk deel naar Zuid Holland om daar nog een tijdlang te worden geweid. Het resultaat is, dat voor Alkmaar en om geving uit hoofde van de verplichte aanle vering de toestand wellicht iets gunstiger mag worden genoemd dan de vorge week. Hierin komt nog eenige verdere verbetering, doordat 40 koeien, die destijds zijn ingevro ren, voor de consumptie zijn vrijgegeven. Deze 40 stuks zullen echter met Alkmaar moeten worden gedeeld door Beverwijk, Ber gen en Noord Kennemerland. Het. aantal aangevoerde nuchtere kalveren beliep 363. Van deze moest echter een groot deel worden afgestaan aan Haarlem, zoodat in dit opzicht de toestand, vergeleken bij de vorige weelc, voor deze omgeving iets is verminderd. Alles dooreen genomen ziet het er echter met de vleeschvoorziening aanmerkelijk rooskleuriger uit dan een week terug. WINKEL VOETBAL. Na een lange rustpoos is er eindelijk weer eens gevoetbald. Voor alle zes elftallen van Winkel was een wedstrijd vastgesteld, waar van er vier werden gewonnen, een behoor lijk resultaat dus. In de morgenuren bekamp- ten het derde en vierde elftal elkaar. Over eenkomstig de verwachtingen won het derde elftal, ofschoon het vierde goed partij gaf; met rust was de stand nog gelijk 11, ter wijl na de rust het nog geruimen tijd 22 bleef, doch tenslotte voerde het derde den stand op tot 52. Invaller doelman Deliën verrichtte lang geen onverdienstelijk werk en misschien zullen we hem nog wel eens on der de lat zien. Daarna speelden de adspiranten a tegen Schagen a. Het was een aardige wedtrijd en de partijen waren aan elkaar gewaagd. Het was Winkel dat 't eerste doelpuntte, door een toegewezen strafschop, welke Lous Zee man onhoudbaar voor den Schagen keeper in het niet deponeede. Ruststand 10 voor Winkel. Na de rust wisten beide partijen elk nog eenmaal te doelpunten, zoodat Winkel a met 2—1 won. Het winnende doelpunt werd door C.-J. Bonman gescoord. Scheidsrechter D. Koning leidde beide wed strijden en had een gemakkelijke taak. 's Middags had de belangrijke wedstrijd voor de tweede klasse plaats. Winkel I ont ving Dirkshorn I en beiden zijn ernstige can- didafen voor de bovenste plaats. De club wel ke' dezen wedstrijd zou winnen, is een heele stap in de goede richting. Het is een sportieve wedstrijd geworden en de partijen wogen vrijwel tegen elkaar op. Winkel trapte tegen, wind in af en direct ontwikkelde zich een vlug spel. Beide doelen verkeerden- enkele malen in gevaar, doch doelpunten bicven lang uit, totdat de rechtshalf van Dirkshorn in het beruchte gebied hands maakte. Deze speler dacht abusievelijk, dat de bal reeds uit was geweest en raapte de bal op. Wel jammer, maar eerst het fluitje van den scheidsrechter afwachten. Cor Bregman nam de strafschop onberispelijk, zoodat Winkel aan een goedkoop doelpunt kwam. Na de rust kreeg men ongeveer hetzelfde spelbeeld te zien de achterhoedes wisten voor loopig het gevaar te keeren, totdat de links buiten Kaaij door den spil van Winkel in staat werd gesteld te doelpunten, hetgeen hij dan ook niet naliet, en do bal verdween on houdbaar in het doel. Winkel had hiermede een 2—0 voorsprong en-daardoor vrij zeker den wedstrijd gewonnen; wel deed Dirkshorn in het laatste kwartier nog eenige aanval len, doch de achterhoede van Winkel was goed op dreef en retourneerde alles. Dit ge deelte van de ploeg kan op een goeden wed strijd terugzien, evenals de invaller rechts half Zeeman, die reeds een wedstrijd achter den rug had. De voorhoede van Winkel speel de in het veld vrij goed, doch was niet ge lukkig met schieten, terwijl in laatste instan tie de Dirkshorn keeper het gevaar bczwoor. Dirkshorn toonde zich een goede verliezer, het is een aangename ploeg om tegen te spe len, waarin verschillende goede snelers zit ten. Ze hadden dan ook zeker een tegenpunt verdiend. Scheidsrechter C. Koning leidde rustig en correct. Het tweede elftal kwam van Andijk terug met een 14—1 overwinning, terwijl de b-ad- spirantjes een 4—0 nederlaag in Midwoud te slikken kreeg. Verd. ontkende zulks en de verdediger was van oordeel, dat er wel degelijk ruzie was' tusschen den vader van verd. en get. v. d„ O. Le Officier van Justitie zeide in zijn requi sitoir dat het vast was komen te staan, dat verd. wel degelijk melk uit de bussen van zijn buurman in die van zijn vader had overgeheveld. Mr. de Brueys Tack eischte f 60 boete, subs. 30 dagen. Mr. Dr. Buiskool bestreed, dat hier geen opzet of oogmerk in het spel was. Geen opzet is hier gebleken en daarom moet volgens den verdediger vrijspraak volgen. Mocht de Politierechter hiermede niet accoord gaan. dan verzocht pleiter een mildere straf. Het bevreemdt den.ver dediger. dat get. v. d. O. niet eerder op den uitkijk is gaan staan, temeer, omdat er reeds lancen tijd melk te kort kwam. Na re. en dupliek zeide de Politierechter op Maandag 24 Maart vonnis te zullen wijzen en wel des morgens om tien uur. Wieringen. EEN SCHELDPARTIJ. Mej. A. C. T. uit Wieringen was niet verschenen. Haar werd -ten laste gelegd, dat zij on Zaterdag f4 December j.1. een zekere juffrouw J. B. te Wieringen had uitgescholden. Mej. B. en J. R.. beiden uit Wieringen, kwamen getuigen dat verd. mej. B., toen deze voor haar woning stond, had uitge scholden. De Off'cicr van Justitie eischte f 40 boete subs. 20 dagen. Wegens eenvoudige.beleediging werd verd. door mr. Krabbe veroordeeld tot f 15. boete »ubg. 10 dagen hechtenis.

Schager Courant | 1941 | | pagina 7