Kantongerecht V eehoudersbedrijf SCHAGER SNIKJES Een optimistische klank te Alkmaar. „Kees, doe dat licht uit" Autodienst Van Scheijen gaat over Schapen in Alkmaar er Hoorn Zaterdag 22 Maart 1941 Vierde blad uit het WENSCHEN EN VERLANGENS DER INTENSIEVE VEEBE DRIJVEN. Toen we enkele dagen geleden het een en ander schreven ten aanzien van de komende vorziening van krachtvoer, bleek ons uit enkele gesprekken met boereijt, dat sommi ge veehouders de toekomst, niette genstaande alle beslommeringen, toëh nog vrij optimistisch tege moet zagen. Bij ons onderzoek bleek ons al ras, dat hier, gelijk overal, de omstandigheden voor vele bedrijven, zelfs voor aan elkaar gren zende bedrijven, soms sterk afwijkend ,waren. Dooreen genomen schijnen de goed be heerde intensieve bedrijven een stap voor- luit te zijn. De boeren, die het ormveidsys- teem toepassen zouden er, voor zoover ze Zich tijdig van eenige kunstmest hebben kunnen voorzien, dooreen genomen goed .Voorstaan. Ze waren gewend betrekkelijk zwaar te bemesten en de overblijfselen in den grond, te samen met wat ze hebben kunnen krijgen, maken, dat ze over de komende oogst niet ongerust behoeven te Zijn. Waar ook hun veestapel is afge nomen, ziet het er naar uit, dat ze zelf voldoende krachtvoer zullen teelen. Niet slechts zooveel, dat ze daarmee hun resteerend beslag goed door den aanstaanden winter - zullen kunnen helpen, maar dat ze bovendien nog zullen overhouden. In dit verband doen zich een tweetal vragen voor, die wellicht op den duur van belang kunnen worden. Deze vragen be treffen de aanlevering van vee en de be schikbaarstelling van kunstmest. De practijk was tot dusverre steeds deze, 'dat alle bedrijven over één kam werden geschoren. Niet billijk. Bij de aanlevering van vee was de eeni ge maatstaf het aantal koeien, dat werd gehouden. De afslachting zelf was, afge zien van de behoefte aan vleesch voor de consumptie, tevens gebaseerd op de over weging, dat er gedurende den winter een tekort aan veevoer zou zijn, zoodat in ieder geval een deel van den stapel moest ver- (Zitting van Vrijdag 21 Maart) Verduisteringsdrama te Haren karspel. Zijper chauffeur in de kneL Z ij p e. VAN DE BOTERSTRAAT NAAR DE LAAT Op den 2den November van het vorige jaar omstreeks kwart over twaalf kwam de monteur J. C. Iv. uit Zijpe met een luxe auto de Boterstraat te Alkmaar uitrijden. De chauffeur wilde achteruit de Laat op gaan, doch kwam bij deze manoeuvre in botsing met een. bakfiets, waarvan de be stuurder de Boterstraat in wilde. Verdachte vertelde, dat de bestuurder van de carrier de Boterstraat in wilde en zijn rechterhand uitstak. Maar dat kon niet, omdat verd. uit de smalle Boterstraat kwam. Verd. was van oordeel, dat de be stuurder van' de bakfiets even had moeten wachten. De Kantonrechter mr. Boerrigter merkte op, dat de bakfiets over de helft van den weg was aangereden, dus op zijn wegge deelte. Ja maar, ik moest eerst de Boterstraat Uit, als hij erin wilde, zeide verd. Als getuige werd gehoord een zekere M. R. van beroep melkslijter, wonende te Alk maar. Deze verklaarde, dat hij met z'n bak fiets de Boterstraat in wilde en ook z'n hand uitstak. Maar zonder een signaal te geven kwam verd. achteruitrijdende die straat uit. Na de aanrijding reed verd. weg maar gelukkig had iemand het nummer ,van de auto opgenomen. Kwam U er goed af? vroeg mr. Boerrig ter aan get. Ik wel antwoordde deze, doch m'n bak fiets werd aardig beschadigd. Als u even was doorgereden, dan zou er misschien niets zijn gebeurd, meende mr. Smal, de wnd. ambt. van het O.M. Dat ging niet, aldus get., want er ston den op de Laat kraampjes voor de Zater dagavond-markt. Die had verd. dan ook moeten zien! was hel oordeel van den Ambtenaar. Zeker, zeide get. De tweede get. B. E. was ook al een melk slijter uit Alkmaar, die hetzelfde verklaar de als de vorige getuige Vordering nemend vond mr. Smal, dat verd. zeer onvoorzichtig was geweest. Hij had do kraampjes ook moeten zien, boven dien stond er nog een autó ook. De ambie- naar vroeg 12,— boete, subs. 8 dagen hech tenis. Als de bestuurder van die bakfiets de Boterstraat in wilde, dan moest ik er eerst uit, was de mecning van verd. dwijnen. Dit laatste motief nu mag voor ons land als eenheid hebben gegolden, voor de verschillende bedrijven ging het niet steeds op. Het moge waar zijn, dat de prac tijk hier wel corrigeerend optreedt, dat be drijven, die ruim over voer beschikken, daarvan een deel kunnen verkoopen of b.v. gedurende den komenden zomer kost gangers kunnen houden, geheel billijk lij ken de getroffen maatregelen toch niet. Daarnaast wordt de beschikbaarstelling van eenzelfde hoeveelheid kunstmest per bunder voor alle bedrijven niet overal als juist aangevoeld. Er zijn bedrijven, die tot dusverre niet of nauwelijks kunstmest ge bruikten, minder althans dan het nu toe gewezen kwantum. Andere bedrijven, waar men zich had toegelegd op een intensieve cultuur, hadden belangrijk meer noodig. De gedachte, waardoor men zich bij een en ander heeft laten leiden, schijnt deze te zijn geweest, dat een zekere beperkte hoeveelheid kunst mest het grootste effectieve rende ment levert. Een daarboven stij gende bemesting met kunstmest le vert weliswaar een grootere pro ductie, doch niet meer in evenredig heid. Toch brengt dit systeem met zich mee, dat de zeer intensieve bedrijven, welke we tot dusverre hadden, achteruitgaan. Het geen stellig als een verlies mag worden beschouwd. Het moge waar zijn, dat de eigenaren van deze laatste bedrijven soms kans zien een deel van het door hen benoodigde kwantum over te nemen van collega's, die minder zwaar bemesten, dit vermag de on juistheid niet geheel weg te nemen. Wat het omweiden betreft, deelt men ons mede, dat dit ook bij een geringer kunst mest gebruik tot de meest productieve ex ploitatie zou voeren. Eenerzijds zou het een bewezen feit zijn, dat het gras in een land, waarin vee loopt, slecht, groeit, terwijl an derzijds de melkproductie van het vee on middellijk toeneemt, wanneer het naar een versche weide wordt overgebracht. Zoodat zij, die tot dit. 'systeem zijn over gegaan daarvan de goede vruchten blijven plukken. Ook al zien zij, door het minder gebruik van kunstmest, gelijk iedereen, hun rendement geringer worden. Zoo is het niet, iedereen hoeft niet te wachten op u, oordeelde mr. Boerrigter. De Kantonrechter wilde nog eens rustig nadenken over het geval en zal daarom over een week schriftelijk vonnis wijzen. Oude Niedorp ZONDER LICHT GEREDEN. De landbouwer Jac. B. uit Oude Niedorp had zich te verantwoorden, omdat hij in den morgen van 8 December om half negeü zonder licht op z'n fiets had gereden. Het was al haast tegen de dag an en ik dacht geen licht noodig te hebben; was verdachte's verweer. Op 8 December was het 's morgens om half negen nog donker; zeide de Kanton rechter. De ambtenaar van het O.M. vorderde f 4 boete subs. 3 dagen voor het niet branden van het voorlicht en f 3 boete subs. 2 da gen voor het achterlicht. De Kantonrechter vonnis wijzende, veroor deelde de verd. tot f 2 subs. 2 dagen en f 1 subs. 1 dag. Har en karspel „KEES, DOE DAT LICHT UIT."! Twee leden van den Luchtbeschermings dienst waren op 10 December 's nachts om twee uur bii S. C. te Harenkarspel geko men en hadden geroepen „Kees, doe dat licht uit!" Maar verd. S. C. had daaraan geen aan dacht geschonken omdat Kees aan den ander kant van het huis woonde. Later had hij gemerkt, dat bij hem de boel niet goed was verduisterd;. Hij. had een zak voor het raam hangen, maar die was d' eraf gevallen, zoodat het licht naar buiten uitstraalde. De Ambtenaar van het O.M. noemde dit een slordigheid van verd. en vorderde f 10 boete, subs. 6 dagen hechtenis. Plet is anders bij mij goed verduisterd! merkte verd. nog op. De Kantonrechter, uitspraak doende, vond de straf te laag en veroordeelde verd. tot f 12.boete subs. 8 dagen. En hiermede was deze korte en onbe langrijke zitting teneinde. Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA BREEZAND. SCHAAKCLUB D.O.S. In de eerste ronde werd de partij G. A. PreijdeJn. Looijesteijn gewonnen door den eerste. De stand in deze ronde is: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. P. Suijkerland 6 5 0 1 5 2. G. A. Preijde 6 5 0 1 5 3. E. Komen 6 4 1 1 4i/2 4. c. Wit 6 3 1 2 3y2 5. A. Captein 6 1 0 5 1 6. Jn. Looijesteijn 6 1 0 5 1 7. H. de Groot 6 1 0 5 1 Partijen van de tweede ronde: E. KomenJn. Looijesteijn 10 C. Wit—H. de Groot 1—0 G. A. Preijde—H. de Groot 10 C. Wit—G. A. Preijde 0—1 Jn. LooijesteijnC. Wit 01 E. Komen—P. Suijkerland afgebr. P. SuijkerlandA. Captein afgebr. P. Suijkerland—H. de Groot afgebr. Sstand in de tweede ronde: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. E. Komen 5 5 0 0 5 2. C. Wit 7 4 1 2 4V2 3! G. Preijde 3 2 1 0 2V2 4. A. Captein 6 2 1 3 2V2 5. P. Suijkerland 3 1 2 0 2 5 J. Valkenier 5 1 1 3 IV2 7. H. de Groot 5 1 0 4 1 8. Jn. Looijesteijn 4 0 0 3 0 IN DE APOLLO-BIOSCOOP „MONIKA" De Ufa-film „Monika" is vervaardigd naar de gelijknamige operette van Her- ma nn Hermecke en Nico Dostal. Monika woont op de hoeve Geiszlinger- hof in het lieflijke Schwarzwald met haar grootmoeder en den knecht Vinzenz. Zij maakt daar kennis met Günther Nord- mann, die na een skitocht terecht komt op het dak van den stal en dan, om z'n ver blijf te kunnen rekken, zich houdt of hij zich ernstig bezeerd heeft. Tenslotte moet hij echter toch terugkeeren naar Berlijn, waar hij instructeur is in een rijschool, maar niet, voordat hij zich verloofd heeft met Monika. Daar schijnt hij echter het eenvoudige meisje te vergeten en als deze hem gaat opzoeken merkt ze, dat de vrouwelijke leerlingen allen zoo'n beetje verliefd zijn op den knappen Günther en deze zich het gecoquetteer der dames laat aanleunen. Na hem verteld te hebben hoe zij over een en ander denkt, keert ze naar haar dorp terug en gelooft ,<Jat alles uit is tus- schen hen. Onverwacht komt echter Günther toch weer naar het Schwarzwald en besluit te blijven, waar hij Monika in... z'n geluk gevonden heeft. BERGEN SAMENVOEGING BERGEN EN SCHOORL. Nog niets officieel bekend! Wij maakten er in ons blad van Donder dag j.1. melding van, dat burgemeester van Spengler zou hebben uitgelaten, dat met ingang van 1 Mei a.s. o.a. Bergen en Schoorl zouden worden samengevoegd. Na ingewonnen informaties' alhier, deelde men ons van betrouwbare zijde mede, dat hiervan nog niets officieel bekend was. IN HOOGER BEROEP. Naar wij vernemen zal D. de J., in dienst van de Nassau-tax, alhier, die j.1. Maandag door den Politierechter was veroordeeld tot één maand gevangenisstraf, wegens het koopen van gestolen benzine, van dit von nis in hooger beroep gaan bij het Hof te Amsterdam. CALLANTSOOG N.V. NOORDHOLLAND KOOPT DE CONCESSIE. Naar wij vernemen heeft de heer Jn. van Scheijen alhier zijn concessie van de antobnsdienst SchagenCal- lantsoogDen Helder, verkocht aan de N.V. Antobnsdienst Noordholland te Alkmaar. Bij de overdracht zijn de bussen niet inbegrepen, zoodat aan te nemen valt, dat de heer Van Scheijen zijn touringcar-bedrijf zal voortzetten. Ook de HABO, aldus wordt ons me degedeeld, was gegadigde, doch on derhandelingen met deze maatschap pij zijn afgesprongen. KOEDIJK VERBETERING BUSLICHTING lste buslichting voormiddag 6.45 uur. 2de buslichting namiddag 13.45 uur. 3de buslichting namiddag 16.45 uur. De eerste bestelling 's morgens 8.30 uur. De tweede bestelling 's avonds 18.15 uur. Nu moet het publiek ook nog even me dewerken! Men verzekerde ons, dat nog al eens voorkomt dat de menschen met oningevulde giroformulieren verschijnen, dit moet ten kantore geschieden, soms moet de kantoorhouder(ster) nog behulpzaam zijn, zooiets houdt tijd op en maakt het voor de wachters vervelend. Er loopen tegenwoordig te veel diensten over de postkantoren, dus voortaan thuis de „spullen" invullen! Schagen, 21 Maart 19S1% Beste Stijntje! Kind, over je laatsten brief heb ik me eigenlijk grootelijks verbaasd! Ik had er met eenige spanning naar uit gekeken, vmnt ik ken jouw vindingrijkheid en ilc dacht, dat jij in jouw brief het gróote probleem wel zou oplossen, dat nu al dagenlang in mijn hoofd cirkelzaagt, het probleem waardoor gisteren inderdaad de koffie voor mijn Heldersche gasten te slap was en de pap op tikje af van zan gerigheid, het probleem dat me overdag kiuélt en me s nachts benauwt Stijn, hoe komen wij aan zeep voor de schoonmaak? Hoe bevestigen wij dit jaar onze aloude roem van de zindelijkste huisvrouw van Europa te zijn? Hoe zul len wij .als dweilvorstinnen ons onbe streden gezag handhaven en de manne lijke horden in paniek doen vluchten als ons het grootste wapen, de zeep uit de handen is geslagen? Dirk heeft al tweemaal met een adderenglimlach op zijn aangelaat zoo' over zijn krant gevraagd: Is eerst de voorkamer aan de beurt vrouw, of moet mijn hokkie er hel eerst aan gelooven? Vroeger stopte hij half Februari den sleutel van zijn kaïn er al in zijn zak, en ik moest, alle diploma ten te slim af zijn, wilde ik er hem voor Pinksteren weer uit krijgen, en één keer ben ik zelfs via een stoel en een duwtje van de schoonmaakster door zijn raam geklauterd. Maar nu hangt de sleutel nog rustig aan het rekje, en bepaald de monstratief laat manlief de kamerdeur open staan en de laden van zijn heilig schrijfbureau los. Hoe bestaat het? Op tochten zijn tegenwoordig niet zoo popu lair anders had ik een gloeiend manifest, opgesteld en had alle vrouwen van Ne derland opgeroepen om met vliegende be zems en slaanden emmer naar Den Haag op te trekken om daar ons beklag te doen... Maar overigens dank, ik heb van je letteren weer genoten. Wat wordt het al fijn lente hè, ik. heb mijn wollen jum per nog aap, en mijn polsmofjes om.. Met mijn brand ben ik al een paar dagen uit de brand, enfin kent dat Leuk dat we s avonds weer later bui len mogen, je ziet hier in Schagen wel geen kip, maar dat wat je niet hebt wil je eenmaal toch graag bezitten. Néé, be paald een levende stad is het hier niet de jongelui kunnen zich Zondags wel vermaken bij hot en sweet maar van die echte degelijke boerenbinnenpretjes zooals bij ons in den polder kan je hier zoo maar niet genieten. Dirk zegt dat hier te veelstanden zijn, hij kwam bij eerste telling tot zeventien, en al die standen hebben nu eenmaal hun kof fertjes op den rug met een lading din gen, die je wél en die je niet mag doen. Vroeger moet het hier wel gezelliger zijn geweest ,er was hier wel geen P.V. club als bij jullie maar een V.V.V., in de wandeling verhond van vrijende vrou wen' genoemd. Niet gek, ze zijp. inder daad bijna allemaal in de huwelijksboot gestapt, dus zoo'n club doet wel goed, of kwaad, net zoo je wil. Het was wel een nette club. als een jongeman eens bij on geluk in een Nieuwe jaarsnacht wat al te vroolijk was geweest en de brave bur gerij schrik aan had gejaagd met een losse flodder, dan pof V.V.V. hem, onher roepelijk verder niet thuis. Maar tegen woordig tiert hier niet veel, alleen met. de kinderclub van Krijgsman gaat het reusachtig. Die van mij zijn cr natuur lijk ook bij, een plezier, nou! Een attrac tie voor de gronteren is hier ons nieuwe corps van de rijksveldwacht, of mare chaussee hecten ze geloof ik tegenwoor dig. Er zijn immese jochies bij, zegt on ze Marie, en die mag er weer twee oogjes aan wapen, want haar verkeerinp met de Zuidscharwovder is al weer uit. De jonpe liefde heeft, het moeten af- legpen tepen de afstand en de verduiste ring en met een traan in het oog is het eerste present, de zes theelepeltjes weer teruggezonden. Hierna beter.. Vrijdags is hier in Schagen eigenlijk de naarste dag, tenminste als je de stad spreek hier in Schagen niet van h et dorp, dan heb je het voor eeuwig verkorven) in moet. Op de markt staan dan, „pogin gen tot koeienwant echte koeien kan je soms die armzalige schepsels niet meer noemen. Zonder eten, zonder ^drinken, zonder stroo. Ze zijn „voor den dood", en waar te genwoordig een menschenleven al niet telt, komt zulk slachtvee na tuurlijk voor gunst en gratie heele- maal niet meer in aanmerking. Eigenlijk heb ik geen recht van spre ken, want een lekker malsch stukje koe- vleesch of een pittige bal gehakt is voor mij, arme zondares, nog steeds een der hoogtepunten van menschelijke zalig heid. Echter in de abattoirs zelf gaat alles zóó dat van eenige mishande ling voor het onverbiddelijk einde niet gesproken kan worden. Aan marktbar- baarsc.hheden schijnt echter niets te doen te zijn, hier heerscht nog steeds het systeem: dek je achter je voorman Jammer is dat. Je leest gelukkig soms in de Schager van die heel andere dingen, die je toch wel moed geven. Er wordt tegenwoordig verbazend, veel over socia lisme gepraat en de etiketten van de doosjes verbeterings en verfraaiing spil len zijn alle even fraai, zoodat. een een voudig menscli verward raakt, in de keuze. Maar écht socialisme dat met rood noch zwart te maken heeft, kan je soms in van die kleine dingen in van die kleine dorpen tegenkomen. Heb je dat ook gelezen van Koedijk? Daar is zoo'n vereeniging van tuinders, die el- kaars werk overnemen bij ziekte. Vol gens het reglement geldtdat voor een bepaalden tijd, maar wat doen ze nu? Er is een lid wat langer ziek en dat lid zal nog xpel 'een half jaartje ziek blij ven ook. Zonder er verder woorden over vuil te maken, zegt de ledenvergadering: Dan gaanwe dóór. en het komt hierop neer dat elk lid voor dien zieken kame raad een week per jaar voor niets heeft gewerkt. Dat is mooi! Ik heb daar een nicht wonen en ik kom er nog wel eens. F.rg Christelijk zijn ze daar niet, - ze 1 nopen de kerk niet plat, maar hun Christenplicht, dat doen ze wel. Ik be doel hier natuurlijk geen affront mee voor de braven, die hun kerkelijke plich ten wel mtfeomen, dat weet je wel. zoo ben ik niet, ik noem dit alleen maar als een prachtig voorbeeld, hoe een gesloten dorpsgemeenschap kan en moet zijn. Ja ik ben wat. zwaar op de hand vandaag hè? 't Is eigenlijk nog al glad, vu alles zoo stroef gaat tegenwoordig, Dag, tot schrijf! Je Reintje. Naar wij vernemen zijn Alkmaar en Hoorn ingeschakeld voor de levering van schapen en wel eenmaal per maand. De wintertarwe slecht Het zag er een maand geleden naar uit, dat de wintertarwe goed door den strengen winter zon heenkomen. Het slechte, natte voorjaar en de nacht vorsten der laatste dagen hebben deze hoop echter den bodem ingeslagen. Vooral de vroeg gezaaide tarwe in de onde polders heeft erg te lijden gehad. Veel partijen liggen om en er zijn veel boeren die meer dan driekwart zuilen moe ten onderploegen. Een slecht begin! ZIJPE SCHAGERBRUG STIERENKEURING. Vrijdagmorgen werd bij het café S. Kuiper alhier de voorjaarsstierenkeuring gehou den. De uitslag hiervan luidde als volgt: Eenjarige stieren: Goedgekeurd N.R.S.: Frans E. K. 15 eigenaar-fokker Jb. Erite Kz. te Schagerbrug; Jansje's Tarzan eige naar-fokker W. Jimmink Jbz. Schagerbrug Bernard, eigenaar-fokker C. A. de Wil, Schagerbrug; Diamant 4, eig.-fokker C. N. de Wit, Schagerbrug. Goedgekeurd Noord-Holland: Gretha's Frans eig. Jb. Brak Westfrieschedijk Zijpe; Constanten Frans 7, eig.-fokk. W. Jimmink Hz. 't Zand; Constantijn Frans J 2, eig.- fokker idem; Frans 7 eig.-fokk. Jn. Jimmink Jbz., Schagerbrug; Gerard eig.-fokk. C. N. de Wit Schagerbrug; Victor, eig. N. Appel, Schagen. Goedgekeurd Provincie: Grietje's Adema eig. C. Ma rees, Scha gerbrug; Menno, eig. W. Bos, Oudesluis; Frans E. K. 17 eig. Jb. Eriks Kz., Schagerbrug; Frans 7, eig. 1'okk. W. Jimmink Jbz. Schagerbrug; Groets Frans, eig.-fokk. N. Appel, Schagen. Tweejarige stieren: Goedgekeurd N.R.S. (S. is definitief): Diamant 3, eig.-fokk. C. N. de Wit, Schagerbrug; Oldambster eig.- fokker G. Appel, Butgerbrug. Goedgekeurd Noordholland: Zeppelin L., eig. Jb. Brak, Westfrieschedijk Zijpe. Goedgekeurd Provincie: Frans, eig. P. H. Dekker 't Zand, Bert K 3 eigen. P. Vries, Schagerbrug. De keuringscommissie bestond uit de heeren E. Koster Dz., Ir. De Vries, N. Zuur bier, D. Kaan Kz. en Jm. Blaauboer Kz. ST. MAARTENSVLOTBRUG. STIERENKEURING. Gistermiddag werd op het erf van de hoe ve „Wildrijk", bewoond door den heer A. v. de Sluijs, de stierenkeuring gehouden voor het Ned. Rundvee Stamboek, de Prov. Com missie tot bevordering der Runder Fokkerij in Noord Holland en het Prov. Reglement. De kwaliteit der aangevoerde stieren was goed. Als Fok-keurmeesters fungeerden voor het N.R.S. de heer E. Koster Dz., voor de Prov. Comm. de heeren Ir. de Vries, Jm. Blaau boer, S. A. Zuurbier en D. Kaan; voor het N.R.S. werden definitief goedgekeurd de vol gende 2-jarige stieren: Ninke's Piet, eig. P. K. Francis en Th. Rampen te Burgerbrug; Plesman 46, eig. B. Waiboer te St. Maartensvlotbrug; Athleet J., eig. B. Dapper te Burgervlotbrug; Pietjes Frans, eig. Jn. E. Kramer te Burgerbrug; Voor N.H: werden goedgekeurd: Jan, eig. J. H. Jonkman te St. Maartensvlot brug en Constantijn, eig. wed. C. Bos te St. Maartensbrug. Voor het Prov. Reglement werden defini tief goedgekeurd: Franco 17, eig. T. Bijvoet te St. Maartens brug; Johanna's Keis 2, eig. I. Hagen te St. Maartensbrug en Plesman 45, eig. G. Ooster man te St. Maartensbrug. De navolgende éénjarige stieren werden goedgekeurd voor het N.R.S.: Bintjes Lodewijk, eig. A. Eriks Hz. te Pet ten; Alidias, eig. Jn. E. Kramer, Burgerbrug; Frans K 59, eig. Jn. E. Kramer, Burgerbrug; Frans S 9, eigenaar A. v. d. Sluijs, St. Maar tensvlotbrug; Frans S 6. idem; Frans S 24, idem; Frans IJ 41, eigen. G. Rademaker te Pettemerkluft; Frans A 71, eig. G. Appel te Burgerbrug; Mina's Frans, eig. A. Eriks Kz. te Burgerbrug. Voor N.H. werden goedgekeurd de navol gende 1-jarige stieren: Frederik, eig. N. Ra ven te Burgervlotbrug; Frans S 10, eig. A. v. d. Sluijs te St. Maartensvlotbrug; Max, eig. S. P. Schilder te Burgerbrug; Atlas R, eig. G. Rademaker te Pettemerkluft; Frans A 70, eig. G. Appel te Burgerbrug; Frans A 72, idem; Martinus, eig. D. Verduin te Bur gerbrug. Voor het Prov. Reglement werden de na volgende éénjarige stieren voor éen jaar goedgekeurd: De Hoop, eig. E. Bos te Sint Maartensbrug; Bertus N. 2, eig. A. Eriks Sr., Stolpen, Schagerbrug; Ridder, eig. C. Schoorl te Burgerbrug; Aaltje's Apollo, eig. Jn. Eriks te Burgerbrug; Bintje's Lodewijk» eig. Jn. Eriks te Burgerbrug. Bertus, eig. G. Radema ker te Pettemerkluft; Frans A 69, eig. H. Rijs te Burgervlotbrug; Hans, eig. P. Bies- boer te St. Maartensbrug; Piet, eig. Jb. de Graaf te St. Maartensvlotbrug; Bertus D 3, eig. J. P. Boontjes tc Schagerbrug. Geheel afgekeurde stieren waren niet aan wezig, en ondanks het slechte weer, was de belangstelling voor deze keuring zeer goed. KOEGRAS JULIANADORP STIERENKEURING Naar wij vernemen zal de stierenkeuring ook dit jaar wederom in het Loopuitpark worden gehouden en wel op 24 Maart nam. 2 uur. Uiteraard blijkt voor de keuring weer veel belangstelling te bestaan.

Schager Courant | 1941 | | pagina 11