Onze zwemsters houden zich puik! IfnrHint. OUDESLUIS—BEBGEN 1—3 Het is O. niet gelukt Bergen een neder laag toe te brengen. Eenige malen kwam de lat Bergen te hulp en de sporadische ^uitvallen van B. leverden drie doelpunten op. O. speelde goed maar vrouwe fortuna liet zich deze keer van haar slechte zijde zien. O. Avon de toss en speelt voor den wind en is het meest aanvallend. Wat meestal ge schied. B. nam de leiding door haar rechts buiten met een ferm schot na een kwar tier spelen. Dan wil Goet spelen op de Vries, maar de bal verdween hoog in 't net. 2—0 voor Bergen. Nog was het niet genoeg als Üe Vries even weifelt en de rechtsbuiten iprofi teert. 30. Na de rust is O. niet van het B.-doel weg %e slaan, maar niets wil lukken. O. spoelt werkelijk goed, alles wordt geprobeerd, maar het wil niet. J. Slikker schiet 2 maal tegen het houtwerk totdat 10 minuten voor "t einde J. Goet met een ver schot de B. -kee per weet. te verschalken. Zoo blijft het tot het einde met O. dik in den aanval. Jam mer voor O. want de overwinning was ze ker voor haar verdiend geweest. Scheids rechter Volten uit Hoorn leidde dezen aan- trekkelijken strijd op goede wijze. B.K.C. 2—DIRKSHORN 2—0. De B.K.C.-reserves hebben revanche geno men van de in het begin der competitie in Dirkshorn geleden 5—0 nederlaag. Zij is thans de eenige, die theoretisch nog roet in Winkel's kampioenskansen kan gooien Maar ook op de 2e plaats slaan zij een alleszins behoorlijk figuur. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. B.K.C. begint met 9 man, na 10 minuten komt de 10e en zoo wordt de verdere eer ste helft gespeeld. Het spel gaat gelijk op en er wordt goed gevoetbald aan weerskan ten. Over het algemeen moet de D.-doelnian meer handelend optreden dan zijn collega aan den overkant Na ongeveer 'n half uur spelen is een hard schot van de B.K.C. rechtsbinnen hein te machtig en de thuis club leidt met 10. Een stand waar voor de rust geen verandering meer in komt. De tweede helft is B.K.C. volledig. Het spel is van minder gehalte dan voor de rust, Bij een algemeene scrimmage voor het D.-doel weet Keizer tenslotte de keeper met bal en al over de lijn te werken. (20) Beide elftallen gelooven het nu wel en zonder dat beide partijen het net nog kun nen vinden breekt het einde aan. Scheidsrechter Huising leidde correct. SCHOORL. S.V.V. II—VRONE II 7—4. Begunstigd door prachtig weer speelden Schoorl en St. Pancras een levendige partij. De gastheeren leken de eerste twintig mi nuten even in de meerderheid, maar doel punten hieven uit. Dan komt plotseling, ge heel onverwacht, een hoog schot van een speler uit Pancras. De keeper staat naast zijn doel en vast overtuigd, dat de bal naast zal gaan, wacht hij kalm af„ maar het leer schiet net onder de lat door. Vrone heeft de leiding 01. Het spel gaat nu snel heen en weer tot 15 minuten later dezelfde speler, C. Hoogland, den hal langs den uitgeloopen keeper, voor de tweede maal inschiet, 02. Nu is het voor- loopig uit met het succes der gasten, en krijgt S.V.V. meer geluk. De rechtsbuiten A. Bulstra brengt met een hard, onhoudbaar schot den stand op 12. Dan volgen twee prachtige doelpunten, die wegens buitenspel niet worden erkend, even later scoort H. Koel den gelijkmaker en bezorgt de midden voor D. Beeld man Schoorl de leiding 3—2. Even voor de rust weten D. Beeldman en jG. Minkema den stand op 4—2 te brengen. Na de hervatting van het spel speelt Vro ne voor den wind en heeft S.V.V. de lager staande zon in het gezicht. Al gauw komt een schot van Gerrit Minkema en weet Gerben Minköma den bal in het net te wer ken, 52. Nadat de gasten den stand op 5—3 hebben gebracht, weet W. Mantel uit een corner te scoren, net in den linker beneden hoek, 63. Een kwartier voor het einde laat 'Gerb. Minkema het leer nog eens verdwij nen in Vrone's net 73. De gasten zullen het laatste doelpunt maken 7—4. Helaas moet dan een der gastheeren het veld verlaten na een botsing: scheidsrechter J. de Nijs laat niets passeeren. Met 10 rgan wordt het spel voortgezet; er wordt nog fel gestreden, maar dan klinkt het fluitje voor het laatst en heeft S.V.V. met 74 gezegevierd. SCHAGEN A—WIERINGERWAARD A 6-0 De Schagen adspiranten hebben de Wie- ringerwaarders in een eenzijdige wedstrijd flink afgedroogd. De roodbroeken kregen een 60 nederlaag te slikken. Gelijk spel in Den Haag A.D.O.D.F.C. 2—2. Dat D.F.C. een niet te onderschatten te genstander is, is wel gebleken, daar A.D.O., nadat hij met 2—0 had voorgestaan ten slotte met een gelijk spel genoegen moest nemen. De Hagenaars weten dan na 30 minuten de leiding te nemen, na een snellen aanval schiet de Heer hard in, doch Kasteel weet het schot te keeren. Neuteboom tikt echter den terugspringenden bal snel door naar West hoven, die zich geen oogenblik bedenkt en scoort (10). Vijf minuten na rust wordt de voorsprong nog vergroot. Vreeken schuift den bal af gemeten voor de voeten van Westhoven, die wederom met een prachtig schot Kasteel het nakijken geeft (2—0). De gemoederen raken eenigszins verhit en daar heeft het spelpeil onder te lijden. ADO is nu ongetwijfeld sterker, terwijl de D.F.C.-voorhoede naar haar vorm loopt te zoeken. Bovendien begaat de middenlinie de fout te veel verdedigend te gaan spelen. Toch wordt het 21. Mijnders gaat snel langs de lijn en zet hard voor waarna Punt inschiet. Weer gaat Mijnders er tusschen uit er. stelt van Kooten in de gelegenheid gelijk te maken, hetgeen deze prompt doet (22.) Met deze stand komt het einde. Dc Koog houdt zich prima K.F.C.—H.D.V.S. 3—2. Nadat verleden week Stormvogels als slachtoffer van de energieke pogingen van K.F.C. om nog van de fatale plaats af te ko men, gevallen was, werd ditmaal door de Koogers met 3—2 van H.D.V.S. verdiend ge wonnen. Ofschoon Piet de Boer, die ditmaal weer op de midvoorplaats speelde, een goede par tij te zien gaf, liet hij toch tot tweemaal een opgelegde kans voor open doel onbenut. Na dat H.D.V.S. eenigen druk op het Kooger doel uitgeoefend had, wist K.F.C. het spel'te verplaatsen en nam na een kwartier door de Boer de leiding (1—0). K.F.C. bleef kranig volhouden, doch juist voor het einde dei- eerste helft wist Lcx Janse, na fraai solospel, de partijen op gelijken voet te brengen (1—1) Direct na de hervatting plaatste de Boer het leder naar zijn rechtsbuiten Lamie, die met een ver schot keeper Verst, ra te (die na een half uur in de eerste helft Beun ver vangen had), verraste (2—1). Na een half uur ging de voorhoede er weer-eens tus- schenuit en wist de Boer den voorsprong tot 31 te vergroot.en, eerst kort voor het einde verkleinde Borani den achterstand tot 3-2. D.H.C't GOOI 3—1. D.H.C. heeft gistermiddag een verdiende overwinning behaald op 't Gooi. Vooral in de eerste helft geven de Hilversummers goed partij en tengevolge van een misverstand in de Delftsche verdediging, waaraan kee per v. d. Broek niet vreemd was, wisten zij de leiding te nemen (9—1). Ongeveer een kwartier voor do rust scoorde v. d. Engd uit een scrimage den gelijkmaker. Dijkman scoorde het tweede en Ditmars het derde doelpunt, zoodat het einde kwam met een stand van 31. FEIJENOORD NEEMT REVANCHE. Feijenoord-Stormvogels .9—2 Feijenoord heeft Zondag te Rotterdam revanche genomen voor de in IJmuiden le gen Stormvogels geleden 6—0 nederlaag. Bij na gedurende den geheelen strijd is Feijen oord sterker geweest dan haar tegenstander De voorhoede, der Rotterdammers trad voortdurend zeer agressief op. Er werd veel en goed geschoten en herhaaldelijk heeft het doel der IJmuidenaren in gevaar verkeerd De sterkste verliest I D.W.S.—SPARTA 1—4. Op eigen terrein leed D.W.S., een eenigs zins geflatteerde, doch zeker niet onverdien de nederlaag tegen Sparta. Met 4—1 gingen de Spaarndammerbuurters ten onder na een wedstrijd, waarin zij gedurende een groot gedeelte overwegend sterker waren. Een gelijkopgaande eerste helft bezorgde Sparta een ietwat fortuinlijken 2—1 voor sprong. In de tweede helft drongen steeds middenlinie en achterhoede van D.W.S. ver op, achter haar voorwaartsen aan, waar door iedere uitval van de Rotterdammers een prima kans inhield. Twee maal boekten de laatsten dan ook nog succes, waartegenover de gastheeren slechts een veldmeerderheid zonder goals konden zetten. Tien minuten voor het einde voltrok zich het vonnis. De Boer kopte keurig in (1—3) en nog geen minuut later bracht de Sparta linksbuiten Caldonhove door een schijnbeweging uit positie en maakte na snellen ren met een onhoudbaar schot 't vierde doelpunt (14) V*S»V* wint overtuigend V.S.V.—C.V.V. 4—0. Naar eerst, gehuldigd te zijn, o.a. ook van Rotterdamsche zijde, liep V.S.V. na het aan- vangssignaal aanstonds hard van stapel. Toen kwam ook C.V.V. opzetten en hoewel haar spel nu niet direct een grootschen in druk maakte, helaagde het enkele malen ge vaarlijk de V.S.V.-veste. Toen er bijna een half uur verstreken was. had van der Kiiijl met een schot Van wel twintig meter afstand succes (1—0). Kort voor de rust bracht van der Lugt na fraai werk van Sterk den stand op 2—0, 17 minuten na rust was het 30. Sterk bracht den stand nog juist voor het eindsignaal op 4-0. Schrale zege van Ajax BLAUW WIT MET 2—1 GEKLOPT. Na een gelijk opgaanden strijd is de twee de wedstrijd tusschen de Amsterdam&che rivalen in een kleine overwinning voor Ajax geëindigd. Van Nol trok er na -vijf minuten alleen tuschen uit en gaf met een goed schot, dat niet onhoudbaar was, Blauw Wit na vijf minuten de leiding. Door goed spel kregen beide partijen in deze eerste periode verscheidene kansen. Uit éen hiervan maakte Loovs na een kwar tier spelen met een hard schot van grooten afstand den gelijkmaker. Na 'deze periode van werkelijk goed spel zakte hij heide par tijen het tempo. Voornamelijk was slorddg plaatsen hiervan de oorzaak. In de tweede helfj was Ajax met den wind in den rug iets sterker. Blauw Wit speelde echter iets feller, waardoor dc strijd langzamerhand weer gelijk opging. Na 25 minuien profiteerde van Wijngaarden van een fout in de Blauw Wit achterhoede en gaf Ajax een 2—1 voorsprong. Zoo bleef de stand, tot het einde kwam. Uit onze omqeving ^uMunmen. DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN WEST-DUITSCHLAND. Bij de derde internationale ontmoeting in MuenchenGladbach hebben onze landge- nooten zich weer goed geweerd. Cor Kint won weer den 100 meter rugslag, Alie Stijl werd op de 100 meter borstcrawl met een handlengte geslagen door Ragnhild Hveger, terwijl Jopië Waalbcrg opnieuw in Anni Kapell haar meerdere moest erkennen. De uitslagen luidden: 100 nieter borstcrawl: 1. Ragnhild Hveger (Denemarken). 1 min. 5.6 sec.; 2. Alie Stijl (Ned.) 1 min. 5,8 sec.; 3. Liesl Kremer (Dl.) 1 min. 12,8 sec. 100 meter rugslag: 1. Cor Kint (Ned.) 1 min. 12,8 sec.; 2. Liesl Weber (Dtl.) 1 min.' 17,3 sec. 200 meter schoolslag: 1. Anni Kapell (Dtl.) 2 min. 52,1 sec.; 2. Jopie Waalberg (Ned.) 2 min. 56,7 sec. 400 meter wisselslag estafette: 1. Neder land 5 min. 21,6 sec.: (Cor Kint 1 min. 14 sec.; Jopie Waalberg 3 min. 1.6 sec., Alie Stijl 1 min. 6,1 sec.); 2. Duitschland, 5 min. 22,3 sec. (Liesl Weber 1 min. 15, 6 sec., Anni Kapell 2 min. 53,2 sec., Liesl Kremer 1 min. 12,6 sec. OOK NAAR DENEMARKEN? Naar wij vernemen, heeft de Deenscfte Zwembond de beste Nederlandsche zwem sters uitgenoodigd om aan eenige internatio nale wedstrijden in Denemarken deel te ne men. Reeds eerder was deze uitnoodiging aan den Nederlandschen Zwembond gericht, maar in Denemarken was tot heden geen ant woord binnengekomen. Thans heeft de begeleidster van Ragnhild aan mevr. S. W. de DoodKoenen. Vermoe delijk zal deze tournee in Mei plaats vin den, waarbij waarschijnlijk tevens gestart zal worden in Zweden. BERGEN SINT. MAARTEN WINTERHULP Het comité „Winterhulp" alhier, heeft wederom 500,— van het hoofddepot ont vangen. Dit is in totaal reeds 1200, Hierdoor moet nu toch een elk wel tot de overtuiging van het nut dezer instelling komen! JAARVERGADERING NED. ROODE KRUIS. De afd. B-ergcn van het Ned. Roode Kruis hield Zaterdagmiddag haar jaarvergadering in het zaaltje van hotel „De Oude Prins" aan de Breelaan, onder voorzitterschap van den heer G. van Teruisga. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom. Aan het verslag van den Secretaris, den heer J. W. Nap, ontleenen wij, dat aan het examen E.H.B.O. 12 candidaten deelnamen waarvan er 9 slaagden. Zeven daarvan kon den dadelijk bij de transportcolonne worden ingedeeld. De collecte voor het Roode Kruis bracht een bedrag op van f585.30; voor het Comité Finland werd f 512.05 opgebracht. Er werd op gewezen, dat voor de geëva- cueerden de leden der transportcolonne bes te diensten bewees. Vier en twintig helpsters behaalden haar diploma. Op 6 December werd de gewone straat collecte gehouden, welke f 166.48 opbracht. In 36 gevallen verleenden de leden der transporcolonne hulp hij ongevallen op straat, enz. De penningmeester mr. Moens bracht daarop finantieel verslag uit. Het kassaldo op 1 Jan. 1940 bedroeg f 518.72. Aan contri buties werden ontvangen f 721.75. Er waren thans 401 (v.j. 568) met een contributie van f 580. De coilectes brachten in totaal op f 340.84. Er was aan het einde van het jaar f 1108.76 in kas. De ontvangsten en uitgaven bedroegen totaal f 1619.18. De heer Taets van Amerongen bracht namens de finantieele commissie verslag uit en verzocht den penningmeester te dé- chargeercn. Aldus werd besloten. De voorzitter stelde voor f 100.af te staan aan de Neder!, geïnterneerden in Duitschland. We hebben f 100.geleend van het Hoofdbestuur en nog f 50.valt er behalve de aan te schaffen overalls te betalen. De heer Tacts van Amerongen stelde een bedrag voor van f 300.ten hoogste af te staan; een en ander over te laten aan het bestuur. Ald-us werd besloten. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden G. van Tcrwisga; mr._ C. Moens en mevr. Voute, die bij acclamatie werden herkozen. Het bestuur werd gemachtigd de afdceling Bergen te vertegenwoordigen voor de Alg. Vergadering van het Ned. Roode Kruis. Als vertegenwoordiger werd aangewezen de voorzitter en als diens plaatsvervanger, de heer C. van Wijk. De voorzitter, deelde mede, dat er een hulppost was ingericht bij Corn. Schotten. Daar is een brancard en een verbandtrom- mol. Het ligt in de bedoeling, ook Schoorl van dezen hulppost te doen profiteeren. Rondvraag. Deze leverde slechts interne aangelegenheden op. Er zal getracht worden in Schoorl een transportcolonne en een cur sus E.II.B.O. op te richten. De heer v. Wijk meende, dat eerst met werving van leden moest worden begonnen. Komen er leden, dan is daaruit zeker een kom 'te vormen voor de transport colonne. Het een sluit het ander niet uit; meen de mevr. Taets van Amerongen. Aldus werd besloten, hierna sluiting. KOEDIJK AANKOOPVEREENIGING MAG NIET TE VEEL WINST MAKENI Alg. vergadering. De Coöp. Aankoopvereeniging „Koedijk" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in het. lokaal van den heer D. C. Butter. De voorzitter, de heer K. Stam, opende met het welkom aan de leden en sprak over de moeilijkheden met de kunstmestvoorzie- ning. het begint zoo nu en dan een puzxle te worden. Na voorlezing der notulen door den secr., den heer Jb. W. Boldewijn. welke onver anderd werden goedgekeurd, volgden me- rlerleelingen, waarvan de belangrijkste was het vaststellen der prijzen van diverse kunstmeststoffen en wel als volgt. Superi forfaat 20 16 i 5.204.20. Kalizout 50% f 6.50, 40 f 5.20. Kalkammonsalpeter f 7.i Kalkstikstof f 6.80, Patent Kali f 6.10. Sul- kaphos f 11.Chili Salpeter f 11.10. Gra- numix f 12.50. Hierna volgde een finantieel1 overzicht, opgemaakt door den accountant A. de Waal. Overzicht kas: ontvangsten f 52.914.27, uit gaven f 52.342.98. Saldo .31 Dec. 1940 f571"" De heer P. Zwetsman maakt een enkele opmerking over te hooge winst, n.1. 15 De voorzitter zegt dat dit vooruit moeilijk is vast te stellen, op het einde van 't jaar komt het uit of het meevalt; dit hangt van verschillende factoren af. We zullen er zooveel mogelijk naar stre ven dat de winst niet te hoog wordt. De heer Zwetsman gaat hiermede accoord. Op de vraag van den voorzitter, gaat de vergadering er in mede den winst aan de reserve toe te voegen. Uit het jaarverslag blijkt dat één lid is uitgetreden-en 3 nieuwe leden toegetreden, zoodat de vereeniging op 31 Dec. 136 leden telde, dat verder de distributie der goederen zoo goed mogelijk is geregeld. Het aftredende bestuurslid J. K. Beets werd met algemeene stemmen her kozen. Ook werden de plaatsvervangende be stuursleden Jb. Brouwer; A. Molenaar en IC. Ridder weder herkozen. Salarissen en presentiegelden bestuursle den werden onveranderd vastgesteld. Jb. Stam besprak, het spruiten der kool- planten en het in voorraade hebben der be- stijdingsmiddelen. De voorzitter, zegt toe de voorraad zoo goed mogelijk te verdeelen. De heer P. Zwetsman, besprak de ondeug delijkheid van het wagentje en kreeg een antwoord dat een nieuwe reeds besteld is. Verder vraagt spr. over het inleveren van de gebruikte ledige zakken. Is goed uitklop pen voldoende? Neen! zegt de voorzitter. Schoongewasschen moeten ze zijn voor inle vering, dan kunnen ze weer voor alles ge bruikt worden! Spr. vraagt nog naar de bestrijdingsmid delen voor aardappelen sproeien. Ook deze zal zoo goed mogelijk gedistrie- bueerd worden. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. „Florimont" opnieuw een succes! Weer een overvolle zaal. Ook de tweede opvoering van „Florimont" de zwervende zanger, gistermiddag in Con- cordia gehouden, is voor de vereeniging Ce- cilia een daverend succes geworden. De groote zaal was evenals verleden Zondag stampvol en er waren belangstellenden zelfs heel uit de Zaanstreek en Amsterdam over gekomen. Wij merkten o.a. op den hr. Alcx Wunnink, directeur van Carré en den diri gent van Mever uit Wormerveer. Verder zagen wij o.a. den regisseur Wiedijk en de solisten van dc operettevereeniging Barsingerhom en Winkel in de zaal. Het orkest moest dezen keer den krach ti- gen steun missen van de heeren Overtoom uit Schagen, die wegens droeve familieom standigheden verhinderd waren. De uitvoering bereikte weer haar hoogte punt in het slot van het tweede tafereel van het tweede bedrijf, het slottafereel van dit bedrijf slaagde iets minder goed dan verle den week en ook de openingsscène met de nachtelijke bezoekers, van het derde tafereel tweede bedrijf bevredigde niet geheel. Het eerste bedrijf daarentegen werd vlotter en losser gespeeld en gezongen dan verleden week. Gobets was meer rolvast dan bij de pre mière, doch zijn stem leek ons vooral in den aanvang af en toe wat gesluierd. Ma- rie Kliffen, wier spel nu al veel rijper was dan verleden week, zong de zware rol van Cosette weer, zooals men het zich niét be ter kan wëhschen. Zeer mooi zong zij b.v. in het derde bedrijf het lied: „In 't, land der liefde wil ik wonen". In dit bedrijf, dat wij verleden week slechts voor een klein gedeelte konden zien, door tijdgebrek, viel mevr. De Groot-Vos als Marlanne de kant werkster op door haar weldoordacht keu rig spel en goede zang. Uipkes. en C. Wagenaar maakten van hun rollen weer iets fijns. Was over het al gemeen de uitvoering van verleden week iets spontaner, iets frisscher, de dames en heeren waren thans meer ingespeeld. Aan hét slot van de uitvoering werd de heer Zaal door de vereeniging te Ileerhu- srowaard en Stomprtorcn met bloemen ge huldigd en dankte hij al degenen, die de uitvoering hadden voorbereid en aan het welslagen hadden meegewerkt. Resumee-N rende: Er is van Zaals prachtige werk vol op genoten! Naar wij vernemen bestaan er plannen het werk te Alkmaar en te Schagen op te voeren. De burgemeester van Noordscharwoude was op de gedachte gekomen in de pauze te laten collecteeren voor Winterhulp. OUDKARSPEL. DE EENDRACHT GA AT ACHTER DE RATTEN AAN. Tuinbouwers bijeen. Zaterdagavond vergaderde de tuinbouw- vereeniging „De Eendracht" ten huize van den heer C. Vis. Een 50-tal Jeden was aanwezig. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, verwel komde in het bijzonder den oud-secretaris den heer A. Timmerman. De notulen worden vastgesteld, waarna werd medegedeeld, dat het bestuur de poter bewaarplaats niet tegen oorlogsmolest dacht te verzekeren, waarmee de leden accoord gingen. Van den burgemeester en den hccr.J. Lan- gedijlc, was bericht van verhindering ont vangen. Medegedeeld werd. dat voor uien een ver gunning moet worden gevraagd. Dit schijnt voor haver en erwten ook noodig te zijn. De penningmeester, de heer D. Wonder legde rekening en verantwoording af. Dc poterbewaarplaats was weer geheel be zet. Het batig saldo van de bloembollen was maar f 100, dat is heel wat minder dan andere jaren. De rekening sloot in ontvang-1 sten op f2173.29, uitgaven f1751,92, saldo f421.37. Door de verhooging van het bewaarloon der pootaardappelen kan men aan de ver plichtingen voldoen. De heer Jb. Kroon adviseerde tot goed keuring, Alles was in orde. Daarna werd de beschrijvingsbrief voor de PLAATSGEBREK Wegens plaatsgebrek blijven verschil lende vergaderingsverslagen liggen tot mor gen. Redactie. alg. vergadering van den Noordermarktbond behandeld. Het bestuursvoorstel om het M fonds voor bijzondere doeleinden op te heffen, zal gesteund worden. Het voorstel, om de salarissen van de dag. bestuursleden te verhoogen, lokte eenige be-. sprekingen uit. De heer Volkers ried aan. er volle aandacht aan te schenken, dat de voormannen zich niet losmaken van hun be drijf, maar zich heelemaal geven voor de tuindersbelangen. De heer P. Kostelijk adviseerde, deze veis hooging te geven bi.i wijze van toeslag. De voorzitter antwoordde, dat de werk zaamheden van den voorz. van dien aard zijn, dat de salarisverhooging zeer gemoti veerd is. Ook bij de andere functionarissen is dit het geval. Na nog eenige besprekingen besloot men de salaris verhooging te steunen; men zal het hier gesprokene op de algemeene ver gadering naar voren brengen. Ten aanzien van het afwijzende prae-ad- vies van het bestuur op het voorstel van Do Eendracht om aan te dringen op een toe slag op de producten, nu de kostprijzen g stegen zijn, zeide de heer Borst dat men evengoed al zijn best hiervoor moet doen. Er is nog wel wat geld in het Landbouw crisisfonds. Het zal de eenheid van de or ganisaties versterken, als wij ons er stevig voor inspannen. Dat is noodig. Er zijn ka pers op de kust. Het gaat toch voor de voed selvoorziening. Ook de heer Kostelijk meende, dat men «r op moest aandringen. Men is het er toch over eens, dat het leven duurder is. Men besloot, nadat ook de secretaris het prae-advies had bestreden, het voorstel van De Eendracht te verdedigen. Men besloot t.a.v. het voorstel over de ver lating van den rooidatum van goedgekeurde poot aardappelen den afgevaardigden vrij mandaat te geven. De prae-adviezen op de overige voorstel len konden de goedkeuring van de aanwezi gen erlangen. Bij de gehouden verloting van de vijf koolmanden waren de heeren A. Timmer man, J. Kramer, P. Kramer, W. de Vet en L. Kalverdijk de gelukkigen. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. wer den de bestuursleden, die geen deel uitma ken van het N.M.B.-bestuur en de heeren C. Borst, L. Kalverdijk, P. Volkers en P. Kostelijk benoemd. De heer J. v. Hout bracht verslag uit van de aanbestedingen van de kunstmestcom- missie. In totaal is 150.000 Kg. kunstmest aangekocht. Ook voor de April-levering zal men op de fa. Haitema kunnen rekenen, als er kunstmest voorradig is. De heer J. Hink vroeg naar het niet hand haven van de prijzen der uien, waarop de voorzitter antwoordde dat de maximumprij zen geen garantieprijzen zijn. Als de export niet afneemt, kan men ze niet afzetten. Mis schien dat de N.M.B. een beetje te bang is geweest. De heer N. Kaan stelde voor, hierover vra gen te 'stellen, om bijv. aan te dringen op verduurzaming. Dit is een zeer belangrijk onderwerp. Men zal hierover spreken. Er zal weer een maadenaanbesteding wor den gehouden. De rattenbroedplaats achter de poterbe waarplaats in de kaf hoop van de dorschma- chine, zal worden uitgeroeid. Er zal een rattenverdelgingsdag worden georganiseerd. De heer Kostelijk vond het zeer afkeu renswaardig, dat op één bepaalde Maandag 100 wagons kool werden geveild. De vergadering was het daarmee eens. Men treedt wel eens wat eigenmachtig op. Daarna sluiting. NOORDSCHARWOUDE SCHOOLFEEST. In de O.L. school alhier werd Zaterdag een schoolfeestje gehouden. Medewerking verleende de goochelaar Er'.ie Connell, die. de je;ugd eenigen tijd aange naam bezig heeft 'gehouden. De heer G. Hart vertoonde eenige films, welke zeer in den smaak vielen. De tractaties, welke af en toe rondge deeld werden verhoogden de feeststemming in niet geringe mate. Het was een goedgeslaagde middag. SCHAAKMAT. De uilslagen van de voor de competitie gespeelde partijen was als volgt: 2e klasse: J. DeutekomJ. Bouwens J. BouwensJ, Deutekom 3e klasse: G. MoraalJv Heidsma Jb. BakkerKL Bouwens LANGENDIJK 0-1 1—0 1-0 0-1 DE TUINDERS KRIJGEN NU OOK MEER VET EN VLEESCH. Over de extra-broodkaarlen, welke aan de tuinbouwers en hun arbeiders worden of reeds zijn uitgereikt, kan men verschillen de berichten lezen. In sommige plaatsen moeten de broodkaarten al weer terugge geven worden. Tn De Tuinderij, het officieel orgaan van het Gentr. Bureau v. d. Tuinbouwveilingen in Nederland, wordt over deze intrekking niets vernield, wel daarentegen, dat de tuinders ook een extra rantsoen, nl. 50% vet en vleesch zullen krijgen. Dat is geheel iets anders! De beslissing over de vraag wie wel en wie niet in 'aanmerking komen is aan de distributicdicnsten. SINT PANCRAS WINTERHULP Van de Winterhulp Nederland hebben wij een' bedrag aan waarde-bons ontvangen' van 350.ten behoeve der plaatselijke armen. WULLUM KAN OP STAP Aan W. Groen Cz. is vergunning ver leend als z.g. leurder (handel in oude ma terialen enz.).

Schager Courant | 1941 | | pagina 6