D.T.S. wint met hooge cijfers Sweering biljartkampioen Kranige zwemprestafie Uaet&ai D.T.S.—WIERINGERWAARD 4-0 Na de nederlaag van verleden week heeft D.T.S. het pad der overwinning weer ge vonden en het bezoekende Wieri*gerwaard kansloos met 40 geslagen. Was het resultaat dus meer bevredigend, over het spel kunnen we dit niet zeggen. Het is een heel matige partij voetbal ge worden .met soms wel eenige oplevingen, doch deze konden toch niet verhinderen, dat het een matte partij is gebleven. Zeker, Wieringerwaard was niet sterk, maar dit mag toch geen aanleiding zijn voor D.T.S. om dan ook minder aan te pakken. Voor de voorhoede was het zeker een handicap dat Bos verhinderd was, daar invaller Bakker ons hem geen moment kon doen vergeten. Wel heeft deze nog jeugdige speler geen slechte spelopvatting maar hij mist nog te zeer de kunst om hieruit profijt te trekken. Voor de toe komst belooft hij zeker iets goeds maar op het huidige oogenblik past hij zeker nog niet in de ploeg. We hadden dan ook ver wacht, dat de elftalcommissie na de vo rige proefnemingen ook wel tot deze con clusie zou zijn gekomen. Wieringerwaard kwam niet een heel matige ploeg in het veld. Eenige invallers waren hier mede oorzaak aan en een D.- ploeg op volle kracht spelend zou zeker met nog grooter verschil hebben gewon nen. Met de wind in den rug begon W. en het geval deed zich voor, dat dit voor hen meer nadeel dan voordeel opleverde, daar de meeste ballen veel te hard naar voren werden gesneeld. De aanvallen van D.T.S. waren veel ge vaarlijker maar ondanks vele goede voor gezette ballen van De Waard en Bakhuys duurde het toch nog tamelijk lang eer het eerste doelpunt kwam. En het waren ge noemde beide spelers, die hierin het leeu wenaandeel hadden. Een goede voorzet van De Waard wist de naar binnen geloo- pen Bakhuys te benutten. Het was voor D.T.S. wel gelukkig dat de W.-voorhoede heel weinig presteerde, want erg safe was ze ook niet. Eenige ballen wer den door Jonkers misgegrepen, maar verder onheil bleef uit. Het was de Vries, die na ge- ruimen tijd rechtsbuiten te hebben gespeeld, op de midvoorplaats een kans kreeg, de ach terhoede passeerde en het tweede doelpunt scoorde. Zoo mogelijk was de wedstrijd na de rust nog tammer dan ervoor. Het werd een strijd tegen D-aanval en taai verdedi gende W-verdcdiging. Elke door hen wegge werkte hal kwam even snel weer terug en na 10 min. spelen was het weer Bakhuys die netjes wist te scoren. Wieringerwaard raak te uitgespeeld en 'het was te danken aan de zeer veel gemiste kansen, dat de score ten slotte zoo laag is gebleven. Zelfs een penal ty wist de Vries niet te benutten. Carnas raakte geblesseerd en ruilde met De Waard van plaats en hoe laatstgenoemde ook zwoegde, succes had hij niet, hoewel een kogel tegen de lat beter lot had verdiend. Slechts een hoogst enkele keer kon W. nog over de helft komen, maar bedreigen konden ze 't D.-doel toch niet meer. Bak huys scoorde zijn derde doelpunt met een hard schot en daarmee was het D.-kruit ook verschoten. Alkmaar 2D.T.S. 2 14 Egmondia 2—D.T.S. 3 34 D.T.S. bSchoorl a 04 B.K.C. 2—SCHAGEN 2, 4—4. In een van beide kanten goed gespeelden wedstrijd hebben de B.K.C. en de Schagen reserves do 8 gescoorde doelpunten broeder lijk verdeeld. Een uitslag, die de verhouding vrij goed weergeeft en waarmee.... Winkel tenslotte het meeste plezier heeft. Door de zen uitslag is Winkel nl. kampioen van II F geworden. Schagcn was met enkele Helder-spelers versterkt en speelde met 10 man, hetgeen natuurlijk veel handicap was. Het begin was al direct een vlug op- en neergaan. Bij één der Schagen aanvallen maakte de Schagen middenvoor Kuilman (ex-H.R.C.) gebruik van een aarzeling in de B.K.C.-achtcrhoede en gaf zijn club de lei ding. Niet lang daarna bracht Muntjewerf met een formidabel schot vanaf de rechtshalf plaats de partijen weer op gelijken voet. Van Balen Blanken geeft bij een algemee- nen B.K.C.-aanval een hard laag schot, dat in den uitrsten hoek verdwijnt (2—1). Even voor de rust komt de gelijkmaker nog, doordat een terugspringende bal on houdbaar in het doel verdwijnt. Al spoedig na de rust blijkt een goed schot van den Schagen rechtsbinnen keeper Verburg te machtig en weer leidt Schagen (32). Weer is het van Balen, die de partijen voor den 3en keer op gelijken voet brengt (3-41). B.K.C. is thans sterk in den aanval, maar het doepunt komt aan den anderen kant bij een scrimage voor het B.-doel (34). v. d. Horst, die nu middenvoor staat weet met een keurig schot ten slotte de par tijen opnieuw gelijk te brengen (4—4) het geen ten slotte de einduitslag zou zijn. Even later weet dezelfde speler een zijns inziens verkeerde beslissing van scheids rechter Huising. niet beter te kunnen opne men dan door het veld uit te loopen. Enke le minuten na deze onsportieve daad floot de scheidsrechter het einde van dezen goe den wedstrijd, waarmee, zooals boven reeds gezegd, Winkel het meest in zijn „sas" is. SCHAGEN III—BARSINGERHORN. 1—2. Schagen III kon het gisteren niet bolwer ken tegen Barsingerhorn en moest een 21 nederlaag incasseercn. Deze nederlaag was echter niet verdiend, want Schagen was, vooral na de rust wat sterker. De voorhoe de was echter niet gelukkig, terwijl Barsin gerhorn in Everts een keeper heeft, die zich niet gemakkelijk passeeren laat. Na den aftrap ging het spél op en neer. Het Schager backstel hield de gasten vrij goed in bedwang, doch de voorhoede zag geen kans tot doorbreken. Na een half uur spelen, slaagde Barsingerhorn er in Bij- post te passeeren en zoo den stand op 01 te brengen. Dit was niet naar den zin van Schagen. Zij trokken er nu fel op los en met succes. Een voorzet kwam bij de Wceger terecht en deze gaf met een mooi schot Everts het na kijken. Schagen bleef nu steeds in den aanval, doch voor de rust werden er geen doelpunten meer gemaakt. Na de rust ging Barsingerhorn er direct vandoor en met succes. Door een misverstand tusschen Sliker en Bij post ontstond voor Barsingerhorn het winnende doelpunt. Schagen zat er de rest van den wedstrijd geweldig op om den gelijkmaker te scoren, doch het lukte niet. Steeds liepen de aan vallen dood op de verdediging van de gasten. WIERINGERWAARD II—DIRKSHORN, 2—2. Over het algemeen waren de aanvallen van Dirkshorn iets gevaarlijker, doch de verdediging van de roodbroeken was paraat: vooral doelman Jn. Wit blonk in dezen wedstrijd uit. Hij verrichtte eenige fenome nale „savcs". Ook de keeper der gasten weerde zich goed, wij zagen hem enkele hooge ballen meesteriijk opvangen. Voor de rust vonden aan beide zijden aar dige aanvallen plaats die echter, door een gebrek aan doorzettingsvermogen op niets uitdraaiden. Geen wonder, dat de stand dubbel-blank bleef. Na de rust kwamen beide partijen duchtig in actie: na 15 minuten spelen wist Jn. van der Molen uit Dirkshorn, door een fout der verdedigers, te scoren (0—1). Wieringerwaard liet 't er echter niet bij zitten en maakte even later, met een keurig schot den stand gelijk. Dirkshorn deed daarna eenige verwoede aanvallen, die echter, dank zij keeper Wit niets opleverden. Onverwachts bracht Buijs, met een keurig schot, de leiding aan Wieringerwaard (2-1) Wederom deed Dirkshorn verwoede pogim gen; wederom wist Jn. Wit zijn doel vrij van doorboringen te houden. Meer vechten dan voetballen D.W.S.—STORMVOGELS 1—0. Nadat D.W.S. reeds drie doelpun ten had gemaakt, welke allen on geldig waren verklaard, slaagde mid- voor Walther er 3 min. voor het ein de eindelijk in om den Stormvogels doelman Kraak op correcte wijze te passeeren, zoodat de overwinning toch hij de thuisspelende Amster dammers terecht kwam, die daarop, - gezien hun beter veldspel en tech niek, ook de meeste rechten konden doen gelden. In tegenstelling met de zeer slappe eer ste helft, die tegen het einde bovendien ont aardde in 'n brute gooi- en smijtpartij, waar bij de scheidsrechter zich zelfs genoodzaakt zag met behulp van Caldenhove het publiek op een der tribunes tot de orde te roepen, was de tweede helft het aanzien volkomen waard. Een ferme strijd tusschen twee hard werkende ploegen ontbrandde, zonder dat de spelers verder uit het gareel liepen. Storm vogels was al direct weinig gelukkig, toen een hard schot van den IJmuider midvoor Schoorl het leer via den onderkant-lat ver moedelijk, doch voor den scheidsrechter on zichtbaar, achter de doellijn deed belanden. Er werd dus zonder meer doorgespeeld. Cal denhove moest herhaaldelijk tusschenbeide komen en dat ging hem al weer beter af dan vorige week tegen Sparta. Intusschen waren de D.W.S.-aanvallen het meest gevaarlijk, hetgeen ook bleek uit een doelpunt van Eijdenberg, dat terecht wegens buitenspel werd geannuleerd. In de laatste minuten maakte Walther zijn blunder goed. Uit heel wat moeilijker positie dan even te voren het geval was geweest passeerde hij thans Kraak onhoudbaar (10). Wel maakte Stormvogels in den resteerenden tijd nog een doelpunt, doch den arbiter was het niet ontgaan, dat de bal met de hand in de touwen was ge werkt. Het vierde doelpunt, dat in dezen match afgekeurd werd! Felle strijd in Rotterdam SPARTA—D.H.C. 1—1. De belangstelling voor dezen wed strijd was zeer groot Er waren onge veer 18000 toeschouwers rondom het Sparta-terrein vereenigd. In de eer ste helft had over het algemeen D.H.C. het beste deel van het spel zonder dat zij tot scoren kon komen. Onder leiding van Ditmars, die met zijn partner Vollebr\»gt, een goeden wedstrijd speelde, zette de voorhoe de van D.H.C. herhaaldelijk in het veld goede aanvallen op, doch aan de afwerking ontbrak nog al eens het een en ander. Daarbij kwam, dat de verdediging van Sparta stug verdedigde en niet veel scoring- kanscn bood. Het werd een felle strijd om een doelpunt, dat echter, toen de eerste helft verstreken was nog op zich liet wachten. Na de rust werd de zaak op denzelfden voet voortgezet. Het was en het bleef een uiterst spannenden strijd, die echter niet rijk was aan momenten van goed voetbal. Na 20 minuten nam D.H.C. de leiding door Dit mars uit een schermutseling voor het Spar- ta-doel (01). Het duurde niet lang, of Den Boer slaag de er in den stand gelijk te maken (1—1. Er ontstond toen een bijzonder felle kamp om de overwinning, doch wat beide ploegen ook probeerden, de stand ondergihg geen wijzi ging meer. H.D.V.S.FEYENOORD 2—1. Een met invallers voor Lengkeek, Beun en Borrani spelend H.D.V.S. heeft onder vrij groote belangstelling van een in het veld sterker Feyenoord gewonnen. Het spel had in deze ontmoeting niet veel te betcc- kenen. Het was van Feyenoord technisch wat beter, doch voor het doel was de Feyen oord-aanval volkomen ongevaarlijk. Een minuut of acht voor het einde hadden de Harenkarspelaars succes (2—2). door een keurig schot van Jn. van der Molen. Met dezen stand kwam het einde. Scheidsrechter Gil Blom leidde goed. SCHOORL. S.V.V. II—KOEDIJK II, 1—5. De gastheeren leden de nederlaag met 1 5. Keeper A. Mooij, die vaak mooi werk laat zien, moet zijn wandeltochten buiten bet doel toch eens laten: was hij op zijn plaats in het. doel geweest, dan had hij ze ker twee doelpunten vóór de rust kunnen voorkomen. Koedijk speelde de eerste helft voor den wind. terwijl Schoorl met 9 man begon Was Koedijk eerst in de meerderheid, zoet jesaan kwam Schoorl er in. Het zou 27 mi nuten duren voor Koedijk met een onhoud baar schot de leiding nam. 01. - Dan kreeg S.V.V. eenige mooie kansen, die naast gingen, ook al door den nu en dan heviger opsteikenden wind. Na 33 minuten komt Koedijk weer opzet ten. De keeper is weer aan den wandel, zoodat het open doel een gemakkelijke prooi wordt. 0-2. 3 minuten later herhaalt zich hetzelfde, weer is A. Mooij niet, waar hij moet zijn. 0—3. Na hervatting mist Schoorl eenige mooie kansen, een prachtschot gaat net over. Het spel wordt nu niet mooier en doelpunten blijven uit, tot Koedijk na ©en half uur den stand op 0—4 brengt. Onmiddellijk hierna komt Schoorl goed opzetten, een mooi schot volgt, doch de scheidsrechter constateerde buitenspel. 5 Minuten later krijgt Schoorl toch z'n eerste doelpuntje, als Gerb. Minkeima prach tig inkopt, 14. De laatste 10 minuten wordt er nog fel gestreden, maar veel moois is er niet aan. 't Slot is, dat de gasten nog eens den bal in het doel zenden, als backs en keeper ver zijn van het aan hun zorgen toevertrouwde huis, 1—5. „HAARLEM" GEHULDIGD. September 1939 bestond de voetbalclub „Haarlem" vijftig jaar. Door de mobilisatie kon het jubileum niet gevierd worden en de uitreiking van het onderscheidingsteeken van den Nederlandschen voetbalbond moest achterwege blijven. Gistermiddag voor de wedstrijd HaarlemAjax begon, is nu aan de voetbalclub de wimpel voor vijftig jari ge voetbalclubs uitgereikt. De Koogers in Dordrecht geslagen D.F.C.—K.F.C. 1 Aanvankelijk konden de Dordtenaren geen overwicht op de zich heftig roerende Koo gers laten gelden. Het spel verplaatste zich snel zonder evenwel aantrekkelijk genoemd te kunnen- worden, omdat er te veel in het wilde weg werd getrapt. De gasten zagen geen kans door de verdediging heen te komen. De kansen die D.F.C. kreeg wer den alle vei'knoeid. Eerst na een half uur zag Van Kooten gelegenheid met een goede kopbal D.F.C. de leiding te geven maar De Boer maakte eveneens met een kopbal spoedig gelijk. 11. Hiermede kwam de rust. In de tweede helft zette K.F.C. aanvan kelijk alles op alles, maar tot doelpunten kon men niet komen. In een periode van gelijk opgaand spel liep invaller Beek huizen door de Ivoogsche verdediging heen en gaf D-F.C. opnieuw de leiding. De Dordtenaren werden hierna overtuigend sterker en Van Kooten maakte er ten slotte 31 van. De kampioenen de kluts kwijt Eerst kort voor het einde. V.S.V.—V.U.C, 3—5. Aanvankelijk was de voorhoede van V.U. C. voor 't doel vrij ongevaarlijk, doch toen Broek en de Vries elkaar verkeerd begre pen, profiteerde Bonder hier handig van (01). Even later had Hulzenbosch, de Haagsche doelman, geluk, toen Hendriks den bal nog juist over de doellijn trapte. Vijf minuten voor de- rust zorgde Holle man op fraaie wijze voor een tweede doel punt (0—2). Pas was de strijd hervat of Bonden pas seerde Michel op fraaie wijze (03). En voor we 5 minuten verder waren, had K. de Harder den stand op 0—4 ge bracht. V.S.V. ra~akte_nu geheel de kluts kwijt. Zelfs in haar verdediging rommelde het geducht, waarvan K. de Harder nog maals profiteerde (05). V.S.V.'s verzwakte voorhoede bleef inmid dels hardnekkig aanvallen en zag in een minuut tijds kans den stand op 2—5 tebren* gen. V.S.V. was nu niet meer te houden en een minuut later scoorde de Vries (35). Doch verder brachten de kampioenen het niet. A.D.O. boekt een kostbaar verliespunt •t GOOI—A.D.O. 1—1. Een stellig niet in kampioensvorm spelend A.D.O. heeft gistermiddag in de Gooische hoofdstad een kostbaar verliespunt ge boekt tégen 't Gooi. dat hare bescheiden oositie op de ranglijst ten spijt een zeer energiek en verdienstelijk spel tegen de Ha genaars ontwikkelde. In de eerste helft was het een gelijk op gaande strijd. A.D.O. was technisch iets be ter, doch nochtans bleef haar spel beneden de gestelde verwachtingen. Kort voor de rust had 't Gooi met een doorbraak succes, toen Kreuning doelman Koek met een on houdbaar schot wist te passeeren. Na de rust was A.D.O. van meet af bet meest aanvallend. Na 25 minuten kwam 't verdiende Haagsche tegenpunt van den voet van Westhoven. Tn den resteerenden tijd bleef A.D.O. de sterkste. Schagen verspeelt een kostbaar punt NIEUWE NIEDOHP—SCHAGEN, 1—1. In een meer spannenden dan fraaien wedstrijd is N. Niedorp erin geslaagd Schagen een kostbaar puntje af te snoepen. Lang heeft N. Niedorp een voorsprong gehad, totdat eindelijk een kwartier voor het einde Scha gen gelijk wist te maken. Het begin van den wedstrijd was veelbelovend. Er werd direct 'n vlug tempo ingezet met Schagen door haar beter ver zorgd veldspel, iets in de meerder- derheid. N. Niedorp werpt zich ech ter enthousiast in den strijd en weet door eenige ruime aanvallen het doel der gasten te benaderen. Het veldspel van Schagen is voor de rust beter dan van N. Niedorp, maar daar de backs van Schagen nogal ver opdringen, ontstaat er nogal eens een hachelijk moment voor hun doel, uit wélke eenige corners worden geboren. Een daarvan wordt haar noodlottig. Er zijn ongeveer 10 minuten ge speeld, als de N. Niedorp 1. buiten een cor ner krijgt te nemen. De bal zweeft keurig voor het doel, de keeper kan haar niet be reiken en het is Ab Bakker die met een beheerscht kopballetje N. Niedorp een 10 voorsprong geeft Dit geeft N.Niedorp moed en zelfbewust spelen ze verder. De midvoor maakt kort hierop een tweede doelpunt maar zeer terecht werd dit doelpunt geannu leerd voor buitenspel. Even hierna is het weer Rein Wit, die het doel der gasten be laagt, doch dan komt de deklat den Scha gen keeper te hulp. Schagen zit ondertus- schen ook niet stil en de midvoor schiet een moeilijke kans maar juist naast. Opvallend is het goede beheerschte spel van den Scha gen 1. buiten, doch van de vele keurige bal len, die van hem voor het doel komen, weet het binnontrio niet te profiteeren. Van de N. Niedorp zijde wordt de r. buiten wel een beetje te veel verwaarloosd. Toch weet hij met de enkele ballen die hij krijgt, steeds wat goeds te doen en een hard schot, dat juist over gaat, had beter lot verdiend. Vlak yoör de rust zien we een der N .N. backs even een mistrapje geven, doch keeper Blok ker is op zijn hoede en grijpt resoluut in en weet zoodoende erger te voorkomen. NA DE RUST. Na de rust is het spelpeil aanmerkelijk gedaald. Eenmaal zien we Pereboom mis sen, doch de Schagen linksbuiten schiet juist over. Het is echter maar uitstel, want er volgt een vlugge aanval over links waar uit de l.-buiten onhoudbaar voor doelman Blokker weet le doelpunten. Schagen krijgt nu meer zelfvertrouwen en zet eenige zeer goede aanvallen op, waaruit de midvoor nogmaals weet te doelpunten, doch er was gefloten voor buitenspel. Steeds komt Scha gen echter terug maar gelukkig heeft de N.N.-verdediging met keeper Blokker aan het hoofd er een goeden kijk op en weet steeds het terrein te zuiveren. N.N.-aanvallen zijn nu sporadisch en le veren geen gevaar meer op. Vlak voor het einde weet bij een scrimage voor het N.N.- doel keeper Blokker in combinatie met Leegwater een zeker schijnend doelpunt te voorkomen en dan fluit de scheidsrechter het einde en heeft N.N. en Schagen resp. een kostbaar punt gewonnen en verspeeld. Rest ons nog te vermelden, dat er geen scheidsrechter aanwezig was en een beroep, werd gedaan op Cor v. d. Hoven van Lan- .gendijk, die geen minuut twijfelde, zijn kof fer pakte en de wedstrijd tot beider genoe gen floot. De adspiranten. De adspiranten hebben 's morgens een goed voorbeeld gesteld en wonnen in een zeer goed gespeelden wedstrijd met 21 van M.O.C. Gaat zoo door jongens, dan ko men we er wel. Zege in de laatste minuut BLAUW WIT—XERXES, 3—2. Na een van beide kanten zwak gespeel den wedstrijd is het den Amsterdammers ge lukt op het laatste moment een overwinning te behalen. Naar het vertoonde spel te oor- deelen zou een gelijk spel de verhouding beter weergegeven hebben. Wel had de thuis club in de eerste helft een overwicht, doch de Rotterdamsche achterhoede met Louwe aan het hoofd kon tegen het zwakke voor- hoedespel van Blauw Wit gemakkelijk op. Toch had van Driel reeds kort na het begin met een kopbal de thuisclub de leiding ge geven, doch dit doelpunt was niet zonder geluk tot stand gekomen, daar doelman Damme den bal over zijn handen liet gaan. Na een half uur zorgde Verplogen met een kopbal, na een voorzet van Barzillay, voor den gelijkmaker. In de tweede helft gaf Sjerp Xerxes de lei ding. De Amsterdammers begonnen' nu be ter te spelen en dc Rotterdammers werden op hun eigen helft teruggedrongen. Eerst was het Mulder, die met een goeden kopbal een voorzet van Hannema in een doelpunt omzette en van Nol verraste even voor het einde Damme met een boogbal in den uiter sten hoek. Haarlem en Ajax deelen de punten HAARLEMAJAX. 1—?. De Amsterdammers waren het eerst in den aanval en met snelle open aanvallen bestookten zij het doel der Haarlemmers. Het meeste gevaar dreigde aan de rech terzijde. Succes boekten de gasten echter niet. Langzamerhand kwam Haarlem op zetten en de Amsterdamschc achterhoede kreeg het zwaar te verduren. Het achtertrio was bijzonder op dreef en het gaf de voor hoede der Haarlemmers weinig kans tot scoren. Kort na dc hervatting kwam Haarlem opzetten en in het bijzonder was Ninaber op dreef. Na tien minuten slaagde hij er in. Haarlem de leiding te bezorgen (10). Ajax werd sterker en ondernam vele aanvallen. Aan den anderen Kant kreeg Haarlem hetere kansen, doch doelpunten bleven uit; medi dank zij goed werk van doelman Kevzer. Zeven minuten voor het einde werkte Fischer zicli naar voren en bracht do par tijen op gelijken voet (11). Onder groote spanning kwam het einde. EMOTIELOOZE WEDSTRIJD IN DEN HAAG. In een over het algemeen matig gespeel den wedstrijd waarvan de tweede helft echter nog met beste doel was, hebben H.B, S. en R.F.C. de punten gedeeld. De eerste aanvallen zijn voor H.B.S.. Bij R.F.C. is de spil, Apon de stuwende kracht. Doch evenals bij de gaslheeren laat de afwerking te wensclien over. Na rust neemt eindelijk R.F.C. de^ lei- ding. Van Walsum loopt als Visce is ge raseerd, den bal in het net (01). Graafland, krijgt even later een vrije schop ie nemen. Met een geweldig hard schot pas seeert hij Thieme. (1—1). Door deze doelpunten is er eenige ople ving te bespeuren. Van der Vegt schiet te gen de lat en Mooiman kopt dan numme? twee feilloos in de touwen. (2—1). Kort voor het einde geeft, van Walsum goed voor en scoort Griese clen gelijkmaker, Ongeslagen kampioen 7Vk Sweering is erin geslaagd beslag te leg gen op het kampioenschap van Nederland 7V-z. door geen enkele partij te verliezen en zijn laatste partij tegen zijn sterkste con current en kampioen van verleden jaar eveneens op overtuigende wijze te winnen. Hierdoor eindigde v. d. Pol op de tweede plaats en moest van Vliet zich met dc derde plaats in het eind klassement genoegen ne men. Van Vliet kan toch ook nog tevreden zijn met de resultaten, welke hij in dit tour- nooi behaalde, wanneer wij daarbij alleen slechts wijzen op de fraaie serie 165, welke hij maakte en waarmede hij het bestaande record met stukken sloeg. GESLAAGDE RECORDPOGING VAN HET MEISJE VELDHUIZEN. De nauwelijks 15-jarige zwemster A. Veldhuizen van de Hilversumsche zwemvereeniging „De Robben", slaag de er gisterenavond in het Neder- landsch record op do 3 x 100 meter wisselslag met niet minder dan 5.6 seconde te verbéteren. Het record stond sinds Augustus op naam van de Rotterdamsche zwemster Annie Timmermans, met oen tijd van 4 min. 36.6 sec. De Hilversumsche had tijdens haar trai ning deze recordtijd met liefst 8 seconden verbeterdl UlUlsienneti Van Vliet en Derksen winnen te Berlijn IN EEN SPRINT EEN KLASSE BETER. De Deutschlandhalle besloot het wintersei zoen met een internationaal programma, waaraan onze beste sprinters van Vliet en Derksen deelnamen. In de sprintritten toonden onze landgenoo- ten Van Vliet en Derksen zich een klasse beter. Zij wonnen onbedreigd en slaagden er zelfs in het baanrecord in dc kilometer tijdrace te verbeteren. Ook wonnen onze land genooten nog de 75 ronden koppelwedstrijd. De uitslag hiervan luidt: 1. Van VlietDerksen (Nederland); 2. Ja-< cobsen—Falck Kansen (Denemarken): 3. WaegelinBolliger (Zwitserland); 4. Me* kensSchorn (Duitschland); 5. Ehmer Wengler (Duitschland). WIERINGEN STIERENKEURING. Stierenkeuring op Zaterdag 29 Maart 1941, v.m. 9 uur. 2-Jarige Stieren: Goedgekeurd voor N.R.S. werden Cesar, eig. M. Bakker Szn.; Eros, eig. P. R. Smid; Prins, eig. J. J. Kistemaker; Voor N.H. goedgekeurd; Bertus, eig. D. Veerdig; Nero. eig. S. J. Koorn; Jan Bertus, eig. A. J. Heida. Voor Provinciaal Reglement: Bertus 2, eig. Gebr. Bakker; Geertje's Lindbergh 19, eig. Jn. Kort; Pan lus, eig. S. Lont. Eenjarige stieren. Voor N.R.S. goedge keurd: Simson 2, eig. M. Baker Szn., Blok Melkbron, eig. 'wed. D. N. Mulder; Apollo, eig. wed. D. N. Mulder; Samucl, eig. wed. D. N. Mulder; Ymkje's Frans, eig. A. C. Lan- gereis; Lodewijk 2, eig. H. Grin; Lodewijk 3, eig. H. Grin. Voor N.H. werden goedgekeurd: Dirk, eig. S. Snooij; Romkje's Atlas, eig. W. Roniar. Voor Provinciaal Reglement werden goed gekeurd geen. Afgekeurd werden 3 stieren. De keuringscommissie bestond uit de hee- ren: Ir. L. de Vries, E. Koster Dzn., Jm. Blaauboer en K. Zuurbier. POLITIE. Verlóren: Twee zakken zaaigranen. Gevonden: Een fluweelen ceintuur, een rij wielplaatje en een broodkaart. Inlichtingen gemeentebode. ANNA PAULOWNA RAADSVERGADERING. De raad zal morgenmiddag vergaderen. Aan de orde komt o.a. het verleenen van tijdelijke toelagen en kindertoelagen ge- meentepersoneel.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6