Tot heffing van Met één klap een nieuwe brandspuit RAAD WIERINGEN RAAD WINKEL BELANGRIJK BESLUIT ZONDER DISCUSSIE. Verschillende tijdelijke toelagen verleend. De burgemeester wordt er geen cent beter vanl Wethouder Bosker wil niet In een oud Fordje rijden. Slagerswinkels Maandags middags gesloten, behalve voor schapen. Ook op andere dagen uni forme sluitingsuren noodig! De heer Niemeijer is zeer nieuwsgierig! De Raad vergaderde gistermiddag. Voorzitter was de burgemeester, de heer L. C. Kolff, secretaris de heer F. van Duin. De notulen gaan onder den hamer door. De heeren Doves en Hulzebos zijn afwe zig. Mededeelingen en ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken noemen wij: Bericht van goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het besluit tot aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten tot een maximumbedrag Van f 300.000.en tot het aangaan van kasgeldleeningen tot hetzelf de bedrag; bericht van goedkeuring der ge-, meentebegrooting. dienst 1940. Aan W. de Bie. H. Wilms. J. Boven, D. Doves. M. K. Ensing, S. C. Tijsen. J. van den Ende. Wed. Chr. Roos. C. RezelJ Erven S. Dekker, Jb. Huijbers, A. van der Walle, M. Oden, J. Doesburg. N. van de Poll. R. .Tofriet, C. Wagemaker, E. Sphut—Taai en S. Rotgans Jz. wordt ontheffing van school geld verleend; verzoeken van S. Lont Cz., P. C. Vijn. N. Loos. C. M. Tijsen. Jb. Land man E. Bais Jz.. Wed. B. Vliegenthart. A. Geervliet, G. H. Reis. H. de Jong, S. Dijk stra. D. Nieland en Jb. Baijs worden afge wezen. Verder is ingekomen het bekende verzoek van het Comité van Uitvoering Oriëntatie cursus Lichamelijke Oef. Een cursus zal gedurende een 12-tal Zaterdagen te Schagen worden gehouden ten behoeve van het per soneel in de inspectie Den Helder. Van Wie ringen nemen 14 leden van het onderwij zend personeel aan den cursus deel. De inspecteur van het L.O. inspectie Den Helder verzoekt een zoodanige bijdrage te geven, dat de onderwijzers zelf geen kosten hebben. Zij getroosten zich veel opofferin gen. welke het onderwijs ten goede zullen komen. Er komt een bedrag van f 259. ten laste van de leerlingen uit Wieringen, "de totaalkosten zijn f 2040. Voorzittèr wil nu niet verder gaan dan 'f 18.50 per Wieringsche deelnemer, oor spronkelijk stelden B. en W. voor, f 60. totaal te verleenen. De heer Jansen: Het loopt nogal op, kun- Ben niet van elke school een paar heenr gaari? Voorzitter; De cursus is al begonnen en t Is toch wel eoed. dat het heele personeel op dé hoogte komt. Conform besloten. Van Ged. Staten het verzoek te advisee- ren op hun voorstel om voor de Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers een kindertoelage-regeling in te voeren. Deze zal bedragen 3 van de bruto-wedde, met een minimum van f 60 en een maximum van f 205.per kind per jaar boven de 2. B. en W. stellen voor hierop gunstig te adviseeren. Aldus besloten. De heer Jansen: Het heeft voor hier wei nig om 't lijf. x Voorzitter: Ik wordt er geen cent beter van. (Gelach). Voorbereiding vaststelling uit breidingsplan. In verband met het feit, dat een voorloo- pig ontwerp is ingediend voor een uitbrei dingsplan voor deze gemeente, is het wen- schelijk, dat de Gemeenteraad een besluit neemt, als bedoeld in art. 36, 3e lid, der Woningwet, waarbij de Raad bepaalt, dat de vaststelling of herziening van een plan tot uitbreiding wordt voorbereid. De ondervinding heeft geleerd, dat tijdens Se voorbereiding van een uitbreidingsplan, de gemaakte plannen worden doorkruist door bouwprojecten, die met het ontwerp geheel in strijd zijn en daarin volstrekt niet passen. Intuschen kunnen, volgens het 5e lid van art. 6 der wet, B. en W. niette min een bouwvergunning verleenen. indien het bouwplan niet in strijd is met het ont worpen uitbreidingsplan. Volgens deze bepalingen heeft het ge meentebestuur het dus in de hand bouw plannen. die van het ontwerp-uitbreidines- plan afwijken, te weren, waardoor het ma ken van groote kosten tot aanpassing aan het definitieve plan vermeden kan worden. B. en W. stellen in verband hiermede voor een besluit in dien geest te nemen. Aldus besloten. Men kan eventueel hij den raad in beroep gaan. zegt voorzitter, naar aanleiding van een vraag van den heer Niemeijer. Vergoeding art. 13 L-O.wet. Aan J Toren wordt op zijn verzoek een tegemoetkoming toegekend ingevolge art. 13 der L.O. wet 1920 in de kosten van het bezoeken door zijn kinderen van de bijzon- 3 derc lagere school, te Den Oever. Voorschot vergoeding exploitatie kosten bijzondere scholen. De voorschotten voor 1941 op de_ vergoe ding vor de exploitatiekosten der bijzondere lagere scholen worden vastgesteld op f 2305,69 voor de Christelijke school te Den Oever en f 832.50 voor de R.K. school te Hippolvtushocf. berekend naar respectieve lijk 170 en 61 leerlingen. Aankoop antomoWelbrandspnlt voor Hippolytushoef. B. en W. doelen mede, dat uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de autobrand spuit te Hippolytushoef is versleten en niet ineer afdoende hersteld kan worden. De spuit dateert uit het jaar 1922 en kan als geheel verouderd worden beschouwd. Uit de ontvangen prijsaanbiedingen is ge bleken, dat automobielspuiten in de tegen woordige omstandigheden bijna niet gele verd kunnen worden. Toch is het, naar de meening van B. en W. noodzakelijk, dat zich in het centrum van de glmeente een spuit bevindt, die ook voor hulpverleening in andere deelen, snel verplaatsbaar is en bovendien een flinke capaciteit heeft. Intusschen is een aannemelijke aanbieding ontvangen v. de fa. H. T. A. H. van Ber gen Jr. te Heiligerlee, felke firma in staat is een autospuit televeren; van deze firma is ook de tegenwoordige autospuit te Hippo lytushoef en eveneens de motorspuit te Den Oever. De aanbieding omvat de levering van een autospuit op Opel-chassis met 6- cylinder motor, van 79 rem. P.K. en vóórop gebouwde centrifugaalpomp. die een capa citeit heeft van ongeveer 2500 liter per- mi nuut bij 60 meter opvoerlioogte. De wagen is voorzien van een schuifladder van circa 7 meter lang en van de noodige zitplaatsen voor personeel, alsmede bergruimte voor slangen, gereedschappen e.d. De prijs is f 7518,—, vrijblijvend. B. en W. stellen voor, onder voorbehoud van hoogere goedkeuring, machtiging te verlee nen tot aankoop van deze autospuit. Aldus zonder discussie besloten. De heer Lont vraagt of de oude spuit heelemaal niet meer goed is. Weth. Bosker: Wie rijdt er nu nog in een Fordje van 1923? Dat is hopeloos! Voordracht tot het verleenen van een tijdelijke toelage aan het la ger gehuwd gemeentepersoneeL B. en W. stellen voor overeenkomstig het schrijven van 14 Januari 1941 van den Secr. Gen. van het Dep. van Binnenlandsche Za ken voor het lager bezoldigd gehuwde ge- meentepersoneej van toepassing te verke ren de Rijksregeling waarbij aan Rijksper soneel een'tijdelijke toelage van 6% wordt toegekend. De verliooging zal worden toegekend met ingang van 1 December 1940 aan het ge huwde geineentepersoneel, in vast en tijde lijk dienst of op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht werkzaam, en zal bedragen 6% van de bruto wedde of het bruto loon, voorzoover, dit, vermeerderd met de toelage een bedrag van f 1900 niet overschrijdt; Ook wordt voorgesteld m.i.v. 1 Januari het minimum-bedrag der kindertoelage over eenkomstig de Rijksregeling te verhoogen. Een verder gaande regeling zal geen goed keuring krijgen, zegt voorzitter. Aldus besloten. Een voorstel tot vernieuwing en uitbreiding rioleering wordt aangehouden, met het oog op het uitbreidingsplan. Men kan thans nog niet bepalen hoe de rioleering gelegd moet worden. Voordracht tot wijziging en na dere vaststelling van de gemeen- terekèning over het dienstjaar '39 De gemeenterekening 1939 is van Ged. Staten terugontvangen met een aantal op merkingen van zuiver administratieve aard. B. en W. stellen voor de rekening op nieuw voorloopig vast te stellen. Aldus besloten. Winkelsluiting. De Wieringer Slagersvereeniging vraagt te willen bepalen dat alle slagerswinkels op Maandagmiddag om 1 uur gesloten zijn. De bedoeing hiervan is het slagerspersoneel de halve wekelijksche rustdag waarop zij krachtens het werktijdenbesluit recht heb ben allen op een gelijk tijdstip te geven. B. en W. schrijven naar aanleiding bier van: „Uit de parlementaire behandeling van de Winkelsluitingswet is duidelijk geble ken, dat de wetgever gewenscht heeft dat een besluit als hier bedoeld, als regel slechts tot stand zou komen op wensch van en na overleg met de belanghebbende winkeliers- groepen zelf. Waar dit dus hier het geval is nemen wij U het voorstel te moeten doen tot vast stelling over te gaan van de gevraagde ver ordening". Wij hebben het intusschen noodig geacht hoewel dit door verzoekster niet wordt gevraagd in de verordening ook een be paling te moeten opnemen, volgens welke het verbod dat slagerswinkels des^ Maan dags na 1 uur niet geopend mogen zijn. niet zal gelden voor dë verkoop en de afleve ring van vleesch en vleeschwaren ten behoe ve van binnenkomende, uitgaande en door gaande schepen en evenmin op de dag vóór Kerstmis. Een dergelijke uitzoderingsbepaling leek ons wel gewenscht en zal ook bij de betrok kenen, naar wij verwachten, geen bezwaren ontmoeten." De heer Niemeijer zegt dat de vleeschdis- tributie tot gevolg heeft gehad, dat de sla gers, ook op andere dagen, niet uniform slui ten. De een sluit 's ochtends, de ander 's mrd dags. Wie veel tijd heeft gaat naar twee sla gers. De voorzitter zal het onderzoeken, maar merkt op, dat we.den tijd nog wel hebben, omdat in de pers staat, dat er twee maanden geen vleesch zal zijn. De heer Niemeijer: Dan krijgen we alleen wat nuchter kalfsvleesch, dan is het nog meer noodig. Voorzitter zal zijn aandacht aan de zaak wijden. Het voorstel van Maandagmiddag sluiten wordt aangenomen. Vaststelling vergoeding en voor vergoeding in aanmerking ko mende uitgaven bijzondere scho len. De Raad moet jaarlijks het bedrag vaststel len van de vergoeding, waarop de schoolbe sturen over het afgeloopen jaar aanspraak hebben, alsmede van het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitga- ven. De vergoeding aan de Ver. voor Chr. Nat. schoolonderwijs zal dit jaar moeten worden bepaald op f 2111.41 en voor de R.K. school op f 726.88. De voor vergoeding in aanmer king komende uitgaven voor deze scholen bedragen resp. f 21S4.61 en f 705.47. B Verkoop tot onderhandsche ver koop van een stak je bouwterrein. Het P.E.N. heeft zich tot de gemeente ge wend voor den aankoop van een stukje grond in de Elft, ten noorden van de woning van den heer J. Kuipers, groot 1 are en 5 ca. Op den grond zal een transformatorgebouwtje worden gesticht. De koopsom zal f 1.50 per cA. bedragen. B. en W. stellen voor het stuk je grond onderhands te verkoopen. Aldus besloten. Benoeming van een lid van de Commissie van toezicht op het Lager onderwijs. Ter voorziening in de vacature, m.i.v. 1 Ja nuari 1941 ontstaan, door het per. aftr. van den lieer L. Geusebroek als lid van de Com missie van toezicht op het lager onderwijs, bevelen B. en W. de volgende personen aan: 1. de heer L. Geusebroék (aftr.) 2. de heer P. C. L. Poortman. Gekozen wordt de heer Geuzebroek. Een raadslid, dat wil weten! B. en W. s.tellen voor, dat verschillende ingezetenen ontheffing van reinigingsrech ten te verleenen. Aldus besloten. Een suppletoirebegrooting 1941 wordt vastgesteld. De heer Niemeyer, die reeds herhaalde lijk heeft gevraagd wat administratieve wijzigingen beteekenen). Wat houdt het in? Voorzitter (tot secretaris): Geef maar even door. De heer Niemeyer: Zoo gauw kan ik er niet uit wijs worden. Ook voor 1941 zal de z.g. B-steun weer ten volle uitgekeerd wor den volgens de bekende normen. Weth. Bosker merkt op, dat ook de een- denboeren zijn ingeschakeld. Voorzitter meent van niet, omdat het al leen dekking en schoeisel betreft, de een de- hoeren krijgen steun in geld. Rondvraag. De heer Lont vraagt of de straat achter de doopsgezinde pastorie niet verbreed, kan worden. Het kan met oude steenen ge beuren. Voorzitter zal er naar onderstaan. Weth. Bosker: Er zijn genoeg oude stee nen aan de belt. De heer Niemeijer vraagt hoe 't nu gaat, nu er zoo'n groot begrootingstekort is. Gaat 't onderhoud enz. evengoed door? Voorzitter antwoordt bevestigend; de be dragen die uitgetrokken zijn, worden be steed, ais er materiaal is. Weth. Bosker deelt mede dat er materiaal onderweg is. De heer Niemeijer vraagt of Beltstraat en Nieuwstraat ook verbeterd worden. Voorzitter beaamt dit. Hierna sluiting. Een geschenk van het Rijksmu seum. Er komt een woonwagen kamp. Combinatie van gemeen ten nog niet in 't zicht, volgens burgemeester Zwart De heer Brugman tegen kindertoelage. De gemeenteraad vergaderde gistermiddag onder leiding van burgemeester J. H. Zwart. Alle raadsleden waren aanwezig, toen de voorzitter de vergadering te drie uur opende. De notulen werden vastgesteld. Een mooi geschenk. De voorzitter deelde mede, dat van den di recteur van het Rijksmuseum een reproductie is ontvangen van „De Staalmeesters" van Rembrandt, als herinnering aan de aangena me samenwerking tusschen het gemeente bestuur en de bewakers van de kunstschat ten in deze gemeente. Op voorstel van B. en W. werd dit keurige geschenk onder dank aan den gever aanvaard. Het wordt op hoo- gen prijs gesteld. Ingekomen is een dankbetuiging van me vrouw A. Röell. Een kennisgeving van den Commissaris der provincie Noordbolland van de aanvaar ding van zijn betrekking.. De voorzitter wenschte den Commissaris namens den Raad toe, dat zijn arbeid tot heil der provincie moge zijn. Spr. zegde alle me dewerking toe. Een schrijven van den Commissaris, der "provincie Noordholland, betreffende de her benoeming van den burgemeester met in gang van 1 Februari 1941. Een dito schrijven, houdende de mededee- ling, de de burgemeester de verklaring en belofte in zijn handen heeft afgelegd. Een schrijven van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, houdende mcdedeeling dat over 1931, f2100.— terugge stort zal worden op de gemeentereiniging. Van de heeren Th. de Pree en A. Slooves en de dames C. KwantesSmit, van der Vel de en G. StrijkerMolenaar, is bericht in gekomen, dat zij hun benoeming respectieve lijk tot lid van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur, tot regentes en tot lid van de com missie van Toezicht op het Lager onderwijs aannemen. B. en W. stellen den Raad voor de;ze stuk ken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Kohier hondenbelasting 1941. B. en W. stelden den Raad voor het bij de stukken liggende kohier vast te stellen. Aan tal houden 119 en een totaal bedrag van f 357. Aangenomen. Geen opcenten. B. en W. stelden voor, bet, raadsbesluit tot heffing van opcenten op de gom.fondsbelas ting in te trekken, wegens opheffing van de ze belasting. Als voren. Aanleg van een Woonwagenkamp. B. en W. stellen den Raad voor thans over te gaan tot den aanleg van een woonwagen kamp op het daarvoor gepachte terrein. De kosten worden begroot op f 550. De heer Brugman: Ligt het in de bedoeling een soort staangeld te heffen? De voorzitter: Dat ligt wel in de bedoeling. Het kamp moet echter eerst klaar, zijn; We hadden eerst wat afgewacht in ver band met de samenvoeging van gemëenten, maar omdat daarvan blijkbaar vooreerst niet veel zal komen, is men met dit voorstel ge komen. De heer' Brugman: Het lijkt wel, dat de woonwagens gesloopt zijn. Je ziet ze niet. De voorzitter: Dit is een gevolg van diver se bepalingen t.a.v. het venten. tiet voorstel werd aangenomen. Een vergissing hersteld. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten hen te machtigen het nazien der boeken op te dragen aan den heer J- J. de Vries, accountant te Schagen. Dit besluit is in een vorige vergadering al genomen, maar bij vergissing niet genotuleerd. Ook de boeken van verleden jaar zullen door den heer De Vries worden nagezien. Aan de orde kwam hierna de bekende kindertoelage-regeling voor bur gemeesters. secretarissen en ont vangers. B. en W. stellen voor, hierop gunstig te adviseeren. Do heer Brugman gevoelt er niet voor, omdat men zoo'n ongelijkheid krijgt. In de vrije beroepen wordt ook geen rekening gehouden met het kindertal. Een product van iemand .die veel kinderen heeft, niet meer waard dan dat van iemand met minder kinderen. De' overige bezwaren die spr. heeft, zal spr. maar niet uiteenzetten. De voorzitter zeide, dat hij er ongeveer evenzoo over denkt. Het is -nu echter een maal in onze gemeente ingevoerd, dus wil spr. er niet tegen zijn. Als de eene ambte naar 't wel heeft, waarom de andere dan niet? Met de stem van den heer Brugman te gen werd besloten een gunstig advies uit te brengen. B. en W. stelden voor, een wijziging vaat te stellen van de kinderbijslagverorde ning. waarmee de raad accoord ging. Salarisveirhooging gemeenteper soneeL B. en W. stellen den Raad voor een ver ordening tot het verleenen van een tijdelijke toelace vast te stellen. Deze tijdelijke toe lage is 6 pet. voor salarissen beneden f 190Q. Voorts het, salaris van den gemeente-op zichter te verhoogen tot f 350.(hierbij wordt dan aangenomen dat hij telefoon hoeften dat van den tweeden ambtenaar tot f 500.—. Zonder eenige discussie werden deze voor stellen aangenomen. Wiersma heeft een meevallertje. B. en W. stelden yoor, de veldwachters verordening te wijzigen in verband met bet vervallen van de capitulanten verordening, waardoor de dienstjaren, doorgebracht bij de Politiecorpsen mede gaan tellen voor de periodieke salarisverhoogingen. De heer Brugman: Aan die verordening zit nog al wat vast. In den loop der jaren is er al wat mee gebeurd. De voorzitter deelde mede. dat de veld wachter hierdoor op zijn maximum salaris komt. B-steun. De w.n. Secretaris-Generaal van Sociale Zaken deelde mede dat voor 1941 wederom nan ondersteunde en tewerkgestelde arbei ders en voor de B. boeren en B. tuinbou wers extra hulp beschikbaar kan worden gesteld. Voor 20 arbeiders wordt 20 maal f 6.50 be schikbaar gesteld als de gemeente 20 maal f 2.wil bijdragen. Voor B. boeren 1 maal f 3.25 als de ge meente f 1.bijdraagt. Voor B. tuinders 3 maal f 3.25 als de ge meente 3 maal f 1.bijdraagt. B. en W. stellen voor deze gelden beschik baar te stellen en een aanvraag om in aan merking te komen aan het betrokken depar tement in te zenden. Aangenomen. Vermindering gratificatie ge meenteveldwachter. Ingekomen is een schrijven van den Com missaris der provincie Noordholland met verzoek om de aan den gemeenteveldwach ter over 1940 toegekende gratificatie te ver minderen tot f 50.— B. en W. stellen den Raad voor aan dit verzoek te voldoen, waartoe besloten werd. Er wordt gewijzigd. B. en W. stelden voor, de derde wijziging der gemeentebegrooting 1940 te herzien op verzoek van Ged. Staten. Het betreft meestal opmerkingen van ad ministratieven aard. De begrooting werd overeenkomstig de ^nmerkingen van Ged. Staten gewijzigd. Verder stelden B. en W. voor, de begroo ting 1940 te wijzigen in verband met de wijziging der werkloosheidsuitgaven. Aldus besloten. B. en W. stelden voor de begrooting 1941 te wijzigen. Als voren. Verhaar van grond. Ingekomen is een schrijven van Jan van Raalte waarbij deze afstand doet van de huur van het sportterrein te Lutjewinkel. A Hooij Jzn. verzoekt nu dit, veld te kun nen huren. B. en W. stelden voor, genoemd terrein voor een jaar aan Hooij te verhu ren voor den prijs van 10,— en verder op door B. en W. te bepalen voorwaarden. L. van der Bel heeft gevraagd om de door hem gehuurde grond weer voor een jaar te kunnen huren op dezelfde voor waarden. B. cn W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen. Het voorstel werd aangenomen. Ontheffing schoolgeld 1940 '41. Ingekomen zijn verzoeken om ontheffing van D. van der Hulst en van C. de Schip per. B. cn W. stolden voor aan D. van der Hulst 5/12 van zijn aanslag 1940/'41 kwijt te schelden en het verzoek van de Schipper af te wijzen. Aldus aangenomen. Ontheffing Hondenbelasting 1940. Ingekomen is een verzoek om ontheffing van W. Govers teLutjewinkel. B. en W. stelden voor Govers voor de helft van zijn aanslag ontheffing te ver leenen. Straatbelasting. Door Ged. Staten wordt aangedrongen op het vaststellen van een verordening op de heffing van een Straatbelasting. B. en W. stelden den Raad voor deze verordening vast te stellen. Deheer Brugman begrijpt dat er middelen moeten worden gevonden om de hoogere uit gaven te bestrijden. Spr. vond deze verorde ning echter niet sympathiek. Het gaal hem te ver, want ook de ongebouwde eigendommen vallen er onder. Tuinders, landbouwers enz. moeten voor hun bedrijf grond gebruiken De ze menschen hebben al te veel vaste lasten. Spr. wees op de 100 pet. opcenten op de grondbelasting. Vooral voor hypothcekboe- ren vond spr. het zeer onbillijk. Die men schen moesten nu eens wat op adem kunnen komen, vond hij. Spr. is tegen het advies van B. en W. als 't alleen 'op de gebouwde eigen dommen komt, is spr. er wel voor. De grond belasting houdt ook geen rekening met de draagkracht. De heer De Wit kon zich volkomen met den heer Brugman verecnigen. We zullen ons misschien .wel moeten onderwerpen, maar het is onbillijk. Do voorzitter heeft bij zijn beantwoor ding een brief voorgelezen van Ged. Staten waarin word,t aangedrongen do opbrengst zoo hoog mogelijk te doen zijn, bijv. 70 a 80 procent van dc ten koste gelegde gelden, welke hier 9246,bedragen. B. en W. hebben het laagste percentage genomen. Splitsing tusschen gebouwde en ongebouwde eigendommen is waarschijn lijk niet mogelijk. Echter het bedrag van 70%"zal toch moeten worden opgebracht. De belastbare opbrengst was uit de Groet polder 98000, waarvan 19000 gebouwd en voor het overige gedeelte der gemeen te totaal 93000, waarvan 40.000 voor ge bouwd. Wij moeten deze heffing doen, omdat wij de uitkeering uit het werkloosheidssubsi- diefonds niet meer krijgen. Het voorstel komt de billijkheid het meest nabij. De heer Brugman: Door het land wordt al 2,per ha voor de wegen betaald. De voorzitter: Die worden afgetrokken. De heer Posthumus meende, dat deze re- regeling er blijven altijd onbillijkheden. toch de beste nog is. Wij moeten het be drag eenmaal dekken. „Boerenland in boerenhand" in gevaar? De heer Brugman kwam er nogmaals te gen op, dat dc grondbewerkers hier weer zwaar belast worden. De animo voor het eigen bezit, het principe „boerenland in boerenhand" wordt hierdoor wel tegenge gaan. Voor menschen die hypotheek moeten nemen, wordt het onmogelijk. De heer Van Zoonen onderschreef wel vele bezwaren van den heer Brugman, maar er is geen andere manier om aan geld te komen. Dat is nog geprobeerd, maar 't ging niet. Het voorstel van B. en W. werd met de .sternen van de heeren Brdgman en'De Wit tegen, aangenomen. Afvoer van den ligger van het Veldterlandpad. B. cn W. stelden voor, genoemd pad van den ligger af te voeren en het aan het openbaar verkeer te onttrekken. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Posthumus vroeg vroegere toe zending der agenda's. De voorzitter zegde toe. dit te zullen pro- heeren, als men 't op de secretarie kan bij- beencn. De heer Posth unies: We hebben 't eerste jaar voor de vuilnisophaaldienst betaald, maar hij werkte nu veel slechter. Het is niet heelemaal dc schuld van B. en W., maar het gaat niet op, dat de asch- vaten, wekenlang aan den weg staan. Kan het niet gcpubliceert worden, als de wagen komt? De voorzitter: Inderdaad is 't niet heele maal de schuld van B. en W. We wisten niet waar we met het vuil heen moesten. Toen men dacht een plaatsje te hebben ge vonden is de wagen in den grond gezakt. Het tuig geraakte kapot enz. Het liep wel tegen. De heer Brugman vroeg hoe het stond met de demping van de sloot van timmer man Kuiper naar de O.L. school te Lutje- winkel. Men verwaarloosd de sloot nu wel wat. De voorzitter zeide, dat hierover bespre kingen zijn gevoerd met den heer NicolaL Het hangt af van de vervoermogclijkhcid. Er is geen benzine. Een permanente commissie? Dc heer Brugman vroeg of de commissie tot wering van schoolverzuim permanent zit ting heeft. Treedt er nooit eens iemand af? De voorzitt.er zal een onderzoek instellen. De commissie werkt wel, want af cn toe moet spr. wel eens iets uitreiken. De heer De Wit wees op den toestand van. het hekwerk op het sportterrein. Daar man keert wel iets aan. Zal nagezien worden. Ook zullen B. en W. aandacht wijden aar de sloot langs het terrein waarin de lievi schooljeugd dammetjes heeft gemaakt. De begraafplaats Is niet netje; gehouden. De heer Blaauboer klaagde over den toe stand op de nieuwe begraafplaats. Het is er zeer slordig en onooglijk! De voorzitter zeide dat er iemand aan be zig is, om de paden schoon te houden en het plaatsen bij te houden. Wanneer bent U er geweest? De heer Blaauboer: Twee uur geleden. De voorzitter deelde mede, dat nu vergun ning van Ged. Staten is ontvangen, om de paden op te laten knappen. Verleden jaar hebben Ged. Staten het. crediet daarvoor van f 125 tot, f 25 teruggebracht. Daarvan kan men weinig doen. 'Nu zal men het geraamde bedrag mogen gebruiken. De heer Blaauboer. kan het niet met een laagje teer? De voorzitter: Dat. vind ik niet mooi. De architect heeft wel een plannetje. Daarna sluiting.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6