Gemaskerd Bal Vrije teelt van Tuinbooneo 1941 Keniagerst, alle soorten Zomertarwe en Binderhaver, Eigenheimers klasse B 35*50, Eerstelingen B „KOOPHANDEL" heeft vele wenschen Marktberichten Heerhnqowaard Klaas van Stralen heemraad af Noordholland op zijn best. Een belletje. W e komen te hooren, dat Klaas van Stralen, Heemraad van den polder Heerhugowaard als zooda nig, vanwege de tijdsomstandighe den ook al, in alle stilte en eenvou digheid afscheid van het college heeft genomen. Iets feestelijks is er toch nog bij dit heengaan ge weest, dat allen die er getuige van waren in aangename herinnering, zal blijven. .Een mensch, die, als het cr om ging, wist te zeggen wat hij te zeggen had in voor zijn colle ga's begrijpbare woorden en vor men, gedragen door een sterke per soonlijkheid is uit hun midden vertrokken. Een ander, de heer J. Oudeman zal het werk, dat hij heeft neergelegd, voortzetten. KLAAS VAN STRALEN ""V (Foto-Archief) 6 Maart 1870 werd de heer Van Stralen geborens te Hensbroek. Op negenjarigen leeftijd kwam hij mèt het gezin uit dezè gemeente in. Hugowaard' op het hooge 'erf, aan het "itoordeind even voor cle ïïehgstr- man, waar thans de behuizing van deh heer Van Langen staat, waar toentertijd echter een groote boerderij stond, die naderhand gesloopt is. Na zijn huwelijk vestigde de heer Van Stralen zich aan den Veenliuizer Midden weg, waar hij als zoovelen van zijn gene ratie den gouden tijd voor de Hugowaard medemaakte en waar hij zich onder noes ten vlijt opwerkte tot een gezeten land bouwer. Zeven zoons, waarvan er thans vijf in onzen polder flinke bedrijven hebben en twee dochters waren de kroon van dit ge zin, waar het woord „werk" niemand vreemd was. „De tijd gaat snel", zegt de heer Van Stralen, als we tegenover hem plaats ge nomen hebben in zijn rentenierswoning, nabij den hoek HondenwegMiddenweg. Jaren heb ik gereden van den Veenliuizer Middenweg naar het polderhuis te Oudorp. Thans, nu we het dichterbij hebben en de vergaderingen in het gemeentehuis ge houden worden, voor iedereen gemakke lijk bereikbaar, moet ik gaan. Maar, toch heb ik nog wat toegeliad. Oorspronkelijk was mijn tijd al in 1940 geweest, maar het is door de omstandigheden wat blij.ven hangen. Een tijd van komen is er en eén tijd van gaan. En ik heb met veel genoe gen steeds de vergaderingen meegemaakt. Zeventig jaar. De vroeger sterk spreken de kop, is nóg van een krachtige belijning. We zien hem in gedaehten, zooals hij dertig jaar terug was,t bouwer in hart en nieren,- achter de eg, achter de ploeg, achter de dorschmachine. Een van die krachtige gestalten, wien al het werk ligt. Die nooit ziek zijn en nooit moe, die met de aarde, waarop zij werken als het ware zijn vergroeid en er trotsch over heen loopen, als we het beeld van den ploeger kennen vgn sommige schilderijen en beeldhouwwerken. In 1916 werd de heer van Stralen gekozen als hoofdingeland. Van de 89 zittingen, die bij als zoodanig had mede te malcen, miste hij er één. Van de 4GS vergaderingen, die ge houden werden door het college van Heem raden, gedurende zijn zittingsperiode als zoodanig, was hij er bij vier niet present. Een respectabele staat van dienst. We we ien dat polderbesturen zelfstandig zijn vasthoudend soms tot op het conservatieve af. Daar staat tegenover, dat in deze lage landen eerst de polder er was. Eerst moest men zorgen, dat er geleefd kon worden, als •het eenmaal zoover .was, kon men een ge meente vormen en praten hóe men zou gaan levèn. Doch dan was er door de mannen van het college, dat droogmaking of ontwatering had bewerkstelligd, al een berg werk verzet. „Het polderbestuur voelt zich" zegt men nog en dan wild it wel eens zeggen, dal de pol derbesturen nog al gauw op cle teenen ge trapt zijn en angstvallig waken, dat geen an deren treden op den weg, waarvan zij het recht van begaan hebben. Als men een poosje met mannen als van Stralen gesproken heeft, gaat men iets van die dingen begrijpen. Noordholland op zijn best. De regelmatige gang van den hoer. Toen het tijd was om te zaaien, gezaaid. Toen het tijd was om te oogsten, geoogst. Toen het tijd werd om te rusten, gerust;. F.n thans nog hopelijk eenige jaren van welverdiende rust voor den boeg. Dat wen schen we den heer van Stralen van harte toe. Want. bij de eerste twee genoemde din gen is hij nooit in verzuim gebleven. Nooit en te nimmer niet. WIERINGEN O.K.K. VERGADERT. Gisteren hield de Mandolinevereeniging „Oefening kweekt kunst" haar jaarvergade ring in „Concordia". Na opening werden de notulen gelezen door de secretaresse, mej. R. Koorn. Hierna volgden rekening en verantwoor ding der penningmeesteresse, mej. M. Wig bout, waaruit bleek dat O.K.K. ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden zich behoor lijk kon redden. Beide dames verwierven voor hun accurate boekhouding een welver diend applaus. Wegens bedanken van mej. M. Wigbout als penningmeesteres werd mej. Gré Wig bout gekozen. Als secretaresse werd mej. R. Koorn bij acclamatie herkozen. De dames mej. R. Dijkshoorn en mej. Jannic Blaau- bjoèr werden met meerderheid "van stemmen benoemd tot bestuursleden. Tot voorzitter werd herkozen de Directeur, de heer P. Jongkind. Voorts werd besloten zoo mogelijk dezen zomer deel te nemen aan een eventueel te houden concours in Amsterdam. Na nog enkele huishoudelijke zaken te hebben behandeld, sloot de voorzitter, na dank te hebben gebracht aan een paar schei dende leden, en eenige hartelijke woorden te hebben gezegd tot mej. M. M. Wigbout, wel ke 13 jaren als penningmeesteres van O.K.K. baar plicht als zoodanig te hebben vervuld, deze vergadering. AFSCHEID ZUSTER LEEGWATER. Dinsdagmiddag werd de laatste les gege ven van de alhier gehouden Moedercursüs. Door Zuster Leegwater uit Alkmaar wer den een aantal lichtbeelden vertoond, die in het kort het geleerde nog eens in beeld bracht. Tijdens de pauze wérd door één der cursis ten een korte speech gehouden, waarin cle Zuster hartelijk dank gebracht, werd voor de ;ezellige en leerzame lessen. Haar werd als aandenken een mooi boekwerk en een bou- quet bloemen overhandigd. Zuster Leegwater dankte de cursisten har telijk hiervoor en hoopte hier volgend jaar wederom een Moedercursüs voor Het Witte Kruis te mogen houden. Daarna werd deze middag besloten met de tweede helft lichtbeelden. LANGEND IJK UITKIJKPOST. We vernemen, dat op een der gebouwen van de gasfabriek een uitkijkpost zal worden aangebracht ten dienste van de Luchtbe scherming voor den geheclen Langendijk. Vroeger was er in elke gemeente .één. ZUIDSCHARWOUDE. SLOOPEN. Het huis van de erven Van Kleef, staande aan de Noordzijde van den Hasselaarsweg, is door de provincie aangekocht en zal eer lang worden gesloopt in verband met den te maken oprit aan de Oostzijde van het ka naal, waarover ter plaatse eenflieuwe rijbrug zal worden geslagen. RUILEN. De heer Th; Rijpe;' zal een stuk grond van zijtf t'uïn ruilen' met een stuk van den tuin van het lioofd der school. Het erf achter school en schoolhuis zal daardoor vrij wat breedér worden, terwijl de heer Rijper dan een breeden toegang tot zijn café en kolfbaan krijgt. Voor beide partijen lijkt ons deze ruil een zeer goede. NOORDSCHARWOUDE. R.K. GYMNASTIEKVEREEN. De R.K. gymnastiek vereen. D.V.V. hield haar jaarvergadering Dinsdagavond in „Dc Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter, GITA L. J. KOOMEN. en G. KOOMEN—Jonker. Schagen, 31 Maart 1941. Rensgars F 20. VOORLOOPIG BERICHT. Hotel „Prins Maurits", NIEUWE NIEDORP, 2e PAASCHDAG SLAAPGELEGENHEID gezocht voor net Meisje, in Schagen. Inlichtingen of brie ven bij ANS NEÈFKES, Molen straat 51a, Schagen. In het belang van een goede afwikkeling der vrije teelt, meenen wij in aller belang te handelen, wanneer U zoo spoe dig mogelijk, dc door U te telen oppervlakte tuinboonen, vrije teelt, bij een der onderstaande adressen opgeeft. Vooral ook soort vermelden, spoed ge- wenscht! Tot nadere inlichtingen zijn wij gaarne bereid. Voor de 3 standsorganisaties, W. VEN-NIK, Venhuizen. C. HOEBE Jr„ Wognum. C. MANTEL, Verlengde Hom, Andijk (O.) Direct gevraagd: Ken flink NET MEISJE, bij R. BREED, café, Wieringer waard. ZAAIZAADVER. Z.A.P, ANNA PAULOWNA, heeft nog aan te bieden: en verklaring Z.A.P., ANNA PAULOWNA. TEL. 24. B. z. a. JONGEMAN (Gron.) 20 jr., als knecht op bouwbe drijf in de Wieringermeer of omg. Ged. klaar voor alle werk zaamheden. Van goede gct. voorz. Adr.: A. RENDERING. post Vlagtwedde, Vcclervcen (Gr.) Te koop: Pl.m. 2000 kg. VOERAARDAPPELEN, H. WILMS, Anna Paulowna. Tc buur per 1 Mei: HUIS met garage, in boschr. omg., ruime slaapk., met str. water. Brieven lett. W, DE HAAN's Boekhandel, Bergen, N.H. Te koop: Een net BURGERHUIS, aan de Spóorlaan D 165, nabij station. Spoedig te aanvaar den. Te bevragen bij W. v. d. OORD Cz., Barsingerhorn. Burg", onder leiding van kapelaan Schoone- beek. Besloten werd, te bedanken als lid van den Dioc. Haarlemsehen Sportbond, aangezien de plattelandsvereenigingen daaraan niet veel hebben. De wedstrijden worden steeds veraf in de steden gehouden. Het financieel verslag van den penning meester gaf aan, dat een kassaldo van f 85.43 aanwezig was- De begrooting werd vastgesteld op een to taal van f 404.43. De beide aftredende bestuursleden stelden zich niet meer herkiesbaar, omdat zij meen den, dat het werk door jongere krachten moet worden overgenomen. Op den oefen- avond zal over nieuwe bestuursleden ge stemd worden. De aftredende heeren S. Tromp en A. Bruin werden hartelijk door den voorzitter toege sproken. ANNA PAULOWNA DAMCLUB EXCELSIOR. LTitslagen van partijen 1ste tiental: J. A. van VlietH. Veenstra 11 C. LeijnseD. v. d. Walle 02 T. WiersmaD. v. d. Walle 02 Stand 1ste tiental: Gesp. Gew. Rem. Verl. Pnt. H. Veenstra 18 14 3 1 31 J. Pietcrse 18 12 3 3 27 J. A. van Vliet 18 8 6 -4 22 D. Jansen 18 9 2 7 20 D. v. d. Walle 16 7 3 6 17 J. Jeninga 17 7 3 7 17 T. Wiersma 16 7 2 7 16 L. Schouten 14 3 2 9 S A. Boer 17 1 5 11 7 C. Leijnse 16 1 1 14 3 Uitslagen van partijen gespeeld door het tweede tiental: D. de Rover—L. Pieterse Jr. 2—0 D. de. RoverD. .Luik- 20 T. R. Tèifsma—-A. Drsgstra 11 C. van Helden—F. Vlarqing 1—1 DEN HELDER TREINVERTRAGING. Gistermorgen deden in den Helder de zon derlingste geruchten de ronde: de rails zouden bij e Kooy zijn oorgezaagd en de trein dientengevolge ontspoord. Er zouden dooden zijn... Het booze gerucht deed hier weer zijn werk, maar ontdaan van alle fantasie komt, wat er werkelijk is gebeurd, hierop neer: Reizigers van den trein die om 8.30 in Den Helder moet aankomen, voelden nabij de Kooy een schok en het leek of de trein uit de rails liep. Met 'n wagon is dit inder daad het geval geweest, maar slechts gedu rende een paar seconden, toen liep het zaak je weer in de rails. Een stuk rail van een meter bleek kapot te zijn. De trein die om half tien uit Den Helder vertrekt werd nog over het ontzette gedeelte geloodst, toen werd het verkeer gestaakt. De passagiers naar Den Helder en van Den Helder moes ten bij de Kooy overstappen. Dank zij hard werken van het personeel der spoorwegen was het euvel spoedig hersteld, en des mid dags reden de treinen weer normaal. Berouw komt na de zonde ZIJN VROUW MET MES BE DREIGD. De Utrechtsche rechtbank heeft gisteren den 32-jarigen tuinman en chauffeur A. P. terzake van bedreiging met een misdrijf tegen het leven subs. zware mishandeling van zijn vrouw en zijn zusier, veroordeeld tot betaling van een geldboete van vijftien gulden of tien dagen hechtenis. Op Zondag 9 Februari was het tusschen verd. en zijn vrouw, die in gezelschap was van haar schoonzuster tot een hoogloopende ruzie gekomen. Allen waren zeer opgewon den en men had elkaar bedreigd met aller lei misdrijven. Plotseling greep verd. in zijn woede een broodmes en liep in dreigende houding op zijn vrouw en zuster toe. uitroe pende: Nu zal ik je neersteken. De vrouw en zijn zuster waren toen het huis uitgehold. Op de zitting verklaarde de man. dat hij en zijn vrouw thans een nieuw leven wilden beginnen. Dit feit wilde de officier van justitie ,in aanmerking nemen en hij eischte slechts een geldboete van 20 gulden of 10 dagen hechtenis. De heer Stenneberg, voorzitter; de heer P. F. Slot blijft secretaris De jaarvergadering van de vereeniging „De Koophandel", welke Dinsdagmiddag in het lokaal van den heer P. Kramer werd gehou den, was druk bezocht. De wn. voorzitter, dc heer J. Kramer, open de de vergadering. De -notulen van de "vorige vergadering, voorgelezen door den heer P. T. Slot, werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Medegedeeld werd, dat de heeren J. Kra mer en C. Wagenaar Kz. zijn herbenoemd als lid van het U.C.B. Aan het jaarverslag van den secretaris ont- leenen wij, dat de verschillende maatrege len, welke uit den bijzondêren toestand voort vloeiden, werden gememoreerd. Dank zij de goede organisatie in onze branche, zoowel bij den handel als de veilingen, is alles vlot verloopen. De regeling voor de late aardappelen le verde nogal wat besprekingen op. Ten aanzien van de toewijzingen der pro ducten op dc veilingen, is een bevredigende regeling gevonden. Een potje voor de transporters. De 10 loonsverhooging aan de transport arbeiders is nog niet door de bevoegde in stanties goedgekeurd. Dc maatregelen van de N.G.F.C. waren wel eens onaangenaam, maar de samen werking, ook met de veilingen valt nog al mee. Kr zijn 6 nieuwe leden toegetreden, een lid heeft bedankt, een is overleden. Gememoreerd werd het bedanken van deri lieer P. Deutekom, wiens heengaan de secr. betreurt. Hij wist nogal eens iets voor den den handel te bereiken. Zelf wil de secretaris ook zijn functie neerleggen, ten behoeve van een binnen- landschen handelaar. Spr. dankte voor het gedurende al die jaren genoten vertrouwen en wenschte al len bet allerbeste toe. liet jaarverslag werd aldus vastgesteld. De rekening van den penningmeester, den heer J. Kramer Sloot met een totaal aan ontvangsten van f 2323,56, uitgaven f *1345.01 saldo f 978,55. Het aanvang saldo was 1 8TS.06. De rekéning van de nachttelefoondienst sloot op een totaal van f 606.87 met een saldo van f 15.26. Het beginsaldo was f 26.87. Op advies van den heer J. Hoogland werd den penningmeester decharge verleend. Het verslag van den administrateur van de sociale verzekeringen der transportar beiders, den heer M. Wagenaar gaf aan, dat in totaal f 70.000 loon is uitgekeerd. Er is voor f 53000 premie voor de ziekteverze kering betaald. Thans trèkkep 20 personen ouderdomsren te. Tot aan 1 April is ongeveer f 860.aar. loonbelasting betaald. De administrateur achtte een herziening van de ziekteverzekering noodzakelijk, zoo danig, dat de verzekering gebaseerd wordt op het werkelijk verdiende loon met een minimum van f 20.per week. De lieer Bonnet adviseerde tot goedkeu ring. Alles maakte een keurigen indruk. De heerën Bonnet en Stennenberg verde digden het advies t.a.v. de ziekteverzekering. Zij wenschten het evt. verschil door „Koop handel" te laten betalen. De secreiaris meende, dat dit zou inhou den. dat men meer premie betaalde dan wettelijk verplicht was. Als de verzekerden f 15.— per week verdienen, zal Koophandel de premie van f 20.betalen. Anders be taalden de arbeiders het verschil bij. De heer Stennenberg wees op de uitbrei ding van de teeltvergunning. Er zal meer werk komen. Wanneer de menschen f 15.— verdienen, krijgen ze f 12.ziekengeld, het" geen niet rnenschwaardig is. Het risico van „Koophandel" is niet groot. De beer P. F. Slot wilde niet verder gaan dan de premie te betalen van het verschil tusschen de f 53.000 en f 70.000, welke thans bestaat. Na nog eenige besprekingen werd het voorstel der heeren Stennenberg en Bonnet aangenomen. Salarisverhooging. Men besloot op voorstel van bet bestuur het salaris van den lieer M. Wagenaar te verhoogen van f 530 tot f 700 per jaar. Hierna werd de bestuursverkiezing gehouden. In de plaats van den heer P. Deutekom werd met 41 stemmen gekozen de heer H. Stennenberg te Broek op Lan gendijk. Na herstemming tusschen de hee ren K. Morsch en J. de Nijs werd de heer K. Morsch met 37 stemmen gekozen in de plaats van den heer L. Kalverdijk, die evenseens niet herkiesbaar was. De afgevaardigden naar de^ veilinebestu- ren. de heeren O. Wagenaar Kz. en P. Deu tekom werden bij acclamatie herkozen. Tot afgevaardigden naar de V.B.N.A.-vergade- ring werden de heeren S. Kramer, H. Steu nenberg, J. Glas, K. Ootjers, J. Dekker en P. de Boer benoemd. Medegedeeld werd. dat de lieer P. Rij per in het V.B.N.A. bestuur is gekozen in de plaats van den heer P. F. Slot. Tot kasnazicners werden benoemd de heeren Burger en A. Ootjers, voor de administra tie van de sec. verzekeringen P. de Boer en J. de Nijs. De V. B. N. A. Bij de bespreking van voorstellen v£n de V. B. N. A. vergadering gaf de voorzitter een toelichting van de huidige situatie in den aardappelhandel. Alles van de V.B. N.A. gaat via de Akkerbouwccntrale. Hoe het met de vroege aardappelen gaan zal weten wij nog niet. De heer Rijper wilde voorstellen, dat de vroege aardappelen buiten de Aardappel- centrale worden gehouden en op dezelfde wijze te laten verhandelen als andere jaren. De Ncd Groenten en Fruitcentrale wil do vroege aardappelen laten resorteeren. De hoer Steunenberg meende, dat men niet veel succes zal hebben. Men kan wel trachten de beste regeling te verkrijgen. De heer P. F Slot- Zou het niet kunnen als met de groente? Dan heeft de V.B.N.A. geen taak. Besloten werd een voorstel in te dienen. De heer K. Morsch betreurde het,, dat de gelden van de V.B.N.A. zoo lang onder weg zijn. De heer Stennenberg wilde voorstellen om de diensten van de V.B.N.A. binnen 14 dagen te betalen. Zal ingediend worden. Voorts zal worden voorgesteld, om aan te dringen dat bij een e veilt, door dc Vebena uit te voeren regeling degenen, die in vorige ja ren de vroege aardappelen verwerkt hebben, daarvoor ook in de toekomst in aanmerking komen. Vele wenschen. De heer G. Bekker vroeg of de puntenverdee- ling voor de groenten ook biet over drie ja ren kan worden gebaseerd. Dit zal verzocht worden. De lieer Hoogland 7.011 gaarne zien, dat de heer P. F. Slot op zijn besluit om te bedan ken, terugkwam. Zijn motieven gaan niet op (algemeenc instemming). De voorzitter was bet volkomen met den beer Hoogland eens. Spr. hoopte dat de heer Slot aan het verzoek voldoen zal. De beer T. Paarlberg besprak de stichting van winkels door verschillende steden. De voorzitter wist er van. Hij zeide, dat dit is voor afzet van de producten, die door do gemeenten op voor gekocht ziin in verband met don oorlog. De beer Stennenberg deelde mede. dat daartegen reeds bezwaren zijn ingediend. Een -volgend jaar zal men er wel geen lasi mee hebben, doordat cr veel verlies op wordt WARMENHUIZEN. 1 April. Uien f 6.—, roode kool f 8.—, gele kool f 6.SÜ. Deensche witte kool f 5.90. Aan voer: 1000 Kg. uien, 97600 Kg. roode kool, 2900 Kg. gele kool, 53900 Kg. Deensche witte kool. PUR.VIEREND. 1 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 12 par tijen. wegende 15450 Kg., handel vlug, hoog ste prijs f 25.25. 2 stapels kleine boerenkaas gewicht 276 Kg., prijs f 33.50 per 50 kilo, handel vlug. Runderen, totaal 757 stuks: 232 vette koeien voor de levering. 127 geldc- koeien f 300—3S0 per stuk, 220 melkkoeien f 340—500 per stuk. 8 stieren voor de leve ring, 170 graskalveren f 119—300 per stuk, 1063 nuchtere kalveren: voor de slacht v. d. levering, voor de fokkerij f 45—70 per stuk, 4 magere -varkens 2542 per stuk, 310 biggen f 18—32 per stuk. 1036 schapen f 40—54 per stuk, 62 bokken f 16—28 per stuk, 13 lammeren, kipeieren f 1.07 per Kg., 1200 oude kippen en hanen: wit en rood f 1—3. idem blauw f 1—3 per kilo. konijnen f 28 per stuk. 200 eenden f 11-70 p. stuk. ROTTERDAM 1 April. Veemarkt. Aangevoerd: 3188 dieren, waaronder 173 paarden. 34 veulens. 508 vette koeien, 1100 gebruiksvee. 33 schapen, 1235 nuchtere kalveren. 39 graskalveren. 43 bok ken. 22 zuiglammeren. 1 big. Prijzen per stuk: kalfkocion'f 549—425—325, melkkoeien f 530—420—320. varekoeien f 345—275—225, vaarzen f 330—275—190. pinken f 280—200 —160. Overzicht: De aanvoer van kalf- en melkkoeien was grootcr met stroeven han- handel en iets lager in prijs. De aanvoer' van varekoeien was iets kleiner met rede lijken handel en goed prijshoudend. Vaar zen en pinken gelijk aan vorige week met stuggen handel en onveranderde prijzen. (Offlcieele noteering). NOORDSCHARWOUDE. 1 April. Aanvoer: 37800 Kg. roode kool f 8.8800 Kg. gele kool f 6.S0. 2S500 Kg. Deensche wit te kool f 5.90. 6700 Kg. uien f 6.—, grove uien f 6.drielingen f 6.stek f 2.90, 6900 Kg. peen: b en c f 4.50, kleine peen; a f 2-2.60. 900 Kg. bieten f 2.39-2.90. BROEK OP LANGENDIJK. 1 April. Aanvoer: 21100 Kg. roode kool f 8.16200 Kg. gele kool f 6.80. 54700 Kg. Deensche wit te kool f 5.70. 3900 Kg. uien f 6.grove uien f 6.drielingen f 6.—. 5100 Kg. bieten f 3.70, 600 Kg. witlof f 14.70—16.30. Voorloopige noteering (hedenochtend ^'/z uur doorgebeld). Officleele prijzen en aangevoerde kwantums van vandaag, publi- ceeren wij morgen. NOORDSCHARWOUDE. 2 April. 3500 kg. kroten f 3.70; 2200 kg. roode kool f 8: 19600 kg. gele kool f 6.80; 9100 kg. D. witte kool f 5.90: BROEK OP LANGENDIJK, 2 April. Aanvoer: 5800 Kg. uien f 6.grove f 6. 74600 Ke. roode kool f 8.—. 29300 Kff. gele kool f 6.80. 179000 Kg. D. witte kool f 5.90. LANGENDIJK OMZET LANG ENDIJKER GROENTEN- CENTRALE. Maart 1941 f 395011,55; Maart 1940 f 279386,55. geleden door de gemeenten. Aangedrongen zal worden op inschakeling van den handel. De overtollige voorraden zullen nu geëx porteerd worden. Overleg met de grossiers Contact Commissie in deze zaken is zeer ge- wenscht. De heer S. Hink drong aan voor de verla ding van de groenten naar Amsterdam de schippers A. de Jong en M. Kind te laten reserveeren. Een dergelijk verzoek zal worden Ingediend. De heer A. Kliffen wilde het tegengaan dat straks alle goederen te Broek aan het parkeerterrein moeten worden geladen. De Voorzitter zeide, dat dit voorstel niet uit te voeren is. Als alle motorbooten daar moeten laden, is het vol ook. Het is vol gens den vorzitter, om excessen te voorko men. Op voorstel van den heer Stennenberg zal aan de L.G.C. ontraden worden het voorstel aan te nemen, en toe te zeggen, dat de ex cessen door „Koophandel" zullen worden te gengegaan. Er zal een commissie naar het L.G.C. be stuur worden afgevaardigd. Als er geen bestuurslid bereid zou zijn. het secretariaat waar te nemen, wilde de heer Stennenberg het bestuur machtigen iemand buiten het bestuur of buiten de ver- ecniging te benoemen. Besloten werd aan de veilingen te verzoe ken, krasse maatregelen te nemen tegen het leveren van onderwicht. Er zijn nogal klach ten. Een flinke boete zal worden geheven. Nadat de heer ,T. Kliffen nog het woord had gevoerd als gast, sloot de voorzitter de vergadering. Het nieuwe bestuur. Naar wij vernemen, is in de na afloop de zer vergadering gehouden bestuursvergade ring, de heer II. Stennenberg tot voorzitter gekozen. De heer P. F. Slot is voor den aandrang gezwicht en heeft het secretariaat weer op zich genomen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3