Adverteert in dit DISTRIBUTIEMAP Uit Bergen Zenuwachtig? DE SCHAGER MARKT Groote prijzen voor pinken DISTRIBUTIE-KAARTEN KINDERSPEELGOED! De buizen in de Bokstraat verkocht Predikbeurten Vrijdag 4 April 1941 Tweede blad Op de helling. Langs de haven van Spakenburg liggen de eenvoudige werven, waar de schepen der Yisschers op gezette tijden een grondige revisie ondergaan (Foto Pax-Holland) 1 Mei BERGEN en SCHOOR^ samen? Naar wij uit betrouwbaren bron verne men zal de samenvoeging van de gemeen te Bergen en Schoorl met ingang van 1 Mei a.s. een feit worden. In Bergen zal de gemeente-administratie worden gevoerd^ terwijl er in Schoorl een hulpsecretarie zal komen. Wie er burgemeester zal worden over de beide samengevoegde gemeenten is mo menteel'nog niet bekend. VOLKSONDERWIJS. Jaarlijksche Algemeene Vergadering. In een der zalen van hotel „De Oude Prins" hield de afd. Bergen van Volkson derwijs haar jaarlijksche algemeene vergade ring, onder voorzitterschap van den heer B. J. van der Mculen. De voorzitte opende met een wood van wel kom. De heer J. Kaptijn las daarna do notulen voor v.an de jaarvergadering van 15 Febr. 1940, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. De vodrzitter deed daarop ecnige mededee- lingcn en wel: le. Het bestuur had vóór 10 Mei een actie gevoerd bij B. en W. om een lokaal te krij gen, daar de Kleuterschool uit de O.L.S. ver dwijnen moest. Ook werd gevraagd om een subsidie. Deze actie, welke zich ook uitstrek te tot den'Kantonnements-Commandant, le verde geen succes op. Thans is er een adres, aan den Raad gericht met verzoek de af- dceling een tijdelijke toelage te willen ver- lecnen tot instandhouding der kleuterschool. Dit adres werd in handen gesteld van B. en W. om raad en advies en ofschoon nog geen beslissing is genomen, bestaat er alle kans, dat B. en W. met een voorstel bij den Raad komen, om de afdeeling te helpen. 2e. De opbrengst van de op 13 en 14 April 1940 in de Rustende .Jager gehouden Fancy- fair met bazar was bevredigend. 3e. Op 24 en 25 Mei wordt in Leeuwarden 't 25-jarig bestaan van V. O. herdacht met een eenvoudige plechtigheid. Gevraagd werd aan de 'afdeeling om een kleine geldelijke bij drage van. elk lid Ie mogen ontvangen. Be sloten werd aan elk der leden een bijdrage van 50 cents te vragen. De heer J. Hoger- vorst zal de afdeeling vertegenwoordigen. 4e. Het bestuur besloot een avond te or- ganiseeren, waarop Lode van Gent spreken zou over Vlaamschen humor. 5e. De kleuterschool welke thans is on dergebracht in perceel Carpc Dicm aan de Dr. van Peltlaan, moet per 1 Mei daaruit ver dwijnen en zal vermoedelijk in dezelfde laan worden ondergebracht en wel in een leeg staand huis, naast de school met den bijbel. Jaarverslag Secretaris. De Secretaris, de heer C. ten Brujfftencate bracht daarop verslag uit van het Vereeni- gingsjaar 1940. Wij stippen hieruit het vol gende aan: Er kan niet worden ontkend, dat het zesde Vereenigingsjaar een slecht jaar was ge- weest. De abnormale tijdsomstandigheden hadden ook hun stempel gedrukt op onze af deeling. Er kon dus ook weinig actie worden gevoerd. De kleuterschool, gevestigd in een der lo kalen van de O.L.S. moest daaruit verdwij nen, daar deze school werd ontruimd. Na tal van omzwervingen werd de school onder gebracht in een woning aan de Dr. van Pelt laan. Dank werd gebracht aan de onderwij zeressen dc dames Siegmund en v.an Gulik voor de animo en den ijver, waarmede zij steeds voor de school werktent Het aantal kinderen dat de school bezocht, schpmmelde om en nabij de veertig. In de samenstelling van het bestuur kwam in het afgeloopen jaar geen verandering. Het bestuur voerde een actie voor de ont ruiming der scholen door de militairen en voor een betere verdceling der schoolruimte. Deze actie bleef helaas zonder succes. Op 5 December werd het traditioneele St. Nicolaasfecst gevierd, waarvan de kinderen zeer genoten. Bedroeg op 1 Januari 1940 het aantal leden 100, aan bet einde van het vor- cenigingsjaar was dit teruggeloopen tot. 153. Een vermindering derhalve van 7 leden. Buitengewone algemeene vergaderingen werden niet gehouden. Financieel verslag. De pënningmaësteiy de heer J. I-Iogervorst; bracht daarop finantieel verslag uit over het vereenigingsjaar 1940. Saldo vorige jaar f 234.34. Totaal ontvangsten f 423.78, totaal uitgaven f 154.40. Saldo f 269.38; ontvangsten kleuterschool f 1796.59; uitgaven f 1635.07. saldo f 160.90. S&ldo afdeeling en kleutcrsch. totaal f 269.38 plus f 160.90 is f 430.28. De begrooting van do kleuterschool sloot met een totaal aan inkomsten .van f 636.en aan uitgaven van f 1103.70. Nadoelig slot der halve f 469.78. De begrooting der afdeeling gaf een totaal van f S5-12 aan geraamde ontvangsten en van f 60 aan gcraamde'uitgaven. Voordeelig slot f 45.12. Het na'deelig saldo werd geraamd op f 442.58. Door de heeren M. W. van Gulik en J. Ka mermans werden de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde bevonden, waarna deze onder dankzegging voor zijn keurig beheer werd gedechargeerd. Beide heeren werden ook voor het vereenigings jaar 1941 in de financieele commissie bee- noemd. t i Mej. Roos en de heer C. Mooij die perio diek als bestuursleden moesten aftreden, werden herkozen. Uitgeloot werden de rcntcloozc voorschot ten nos- 96, 24, 28 en 90. Daar niemand iets had voor de rondvraag, volgde sluiting. WIERINGERMEER MR. BACKER RAADSLID AF. Bij besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Waterstaat en van binnenlandsche zaken is Miy A. J. Backer, op zijn verzoek als lid der bestuurs commissie, bedoeld in artikel 3, tot. instelling van een openbaar lichaam voo>' de ingepol derde Wieringermeer en nader aan te wij zen ingepolderde of nog in te polderen ge deelten van het IJssclmecr, eervol ontsla gen in verband met zijn benoeming tot Com missaris der Provincie. MIDDENMEER OP HET TWEETAL Het tweetal Gereformeerd predikant al hier luidt; aldus: Ds. G. Morsing te Ber- gentheïm en Ds. A. W. Schaafsma te Olde- markt. WIERINGER WA A RD LEZING MET LICHTBEELDEN. Blijkens ©en in dit nummer voorkomende advertentie, .wordt er a.s. Dinsdag een le zing met lichtbeelden gehouden over het leven en werk van-Dr. Al bert Schweitzer. Ds" P. H. Kaptevn Jr.. uit Schagcn zal aar de hand van fle nieuwe filmstroken, spreken over het schoone werk. dat deze geleerde en medicus verricht onder de moeilijkste omstandigheden in tropisch Afrika. Het is verheugend in deze dagen ook te mogen hooren en zien de daad van practische naastenliefde, die door dezen mensch in Lambarcne wordt verricht. TlUjrifiazdt'i Z&riujWtaliïeit&ri maken en houden U kalm. Buisje 75ct. SCHAGEN STAND DER WERKLOOSHEID Op Zaterdag 29 Maart stónden 21 werk- loozen ingeschreven, waarvan 18 in de centrale werkverschaffing; 1 werkjooze maakte een wachtweek door, terwijl 2 werkloozen uit hun bondskas trokken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING Op Zaterdag 29 Maart stonden 32 perso nen als werkzoekenden ingeschreven, waarvan 3 grondwerkers, 1 timmerman, 1 schilder, 1 arbeider-chauffeur, 1 stokei-, 1 .luurman-marconist, 19 landarbeiders en 5 losse arbeiders. In de overeenkomstige week in 1940 be droeg. dit aantal 42 in 1939 75 en in 1938 109. Drukke en vlotte markt. Voor de Paaschweek wordt voor voldoende vleesch gezorgd, schrijft de Vee- en Vleesch- handel. Wij zullen het hopen. Voor de Cen trale werden hier '156 stuks aangevoerd, w.o. zeer beste beesten. Ze waren duur en de han del was. goed. In de kalfkoeien aardige aan voer.' Groot was de handel in geldekoeien, hoogste noteering was f 370. Wat een hooge prijzen voor de pinken; wat voor zulke klei ne beesten wordt besteed is enorm! Hoogste noteering was f 290. Er was een groote aan voer. 520 stuks nuchtere kalveren aange voerd voor de Centrale; 28 stuks slachtscha pen aangevoerd, ook voor de Centrale. Groo te aanvoer van overhouders, hoogste notee ring f 50.handel matig. Jonge geitjes en bokjes golden tot f 1.50. Er kan vermeld worden dat Tjeers Rens een bekend koopman uit Friesland, hier aan voerde 18 stuks pinken en hij was direct los. Deze pinken kwamen oorspronkelijk uit Gro ningen. Hij komt. de volgende week weer. Laat maar komen, een bewijs dat op de Scha- ger markt goed gemarkt wordt! Weinig paarden aangevoerd. Handel in biggen en schrommen goed, weer aardig wat biggen aangevoerd. Konijnen duur; de heer K. Bakker, Oud- karspel verkocht hier een konijn voor f 12.50, woog ruig 15 pond. Smakelijk eten, maar duur! Kippen tot f 3.50; handel van beiden goed. Er was veel bezoek en kooplust. SCHURFT. Door een veehouder alhier is aangifte gedaan van schurft bij een 6-tal schapen. GEBRUIK SCHOOLLOKAAL Door B. en W. dezer gemeente is toe stemming verleend tot liet gebruik van een .lokaal der ulo-scliool alhier vopr een cur sus in de Duitsche taal. GEBRUIK MUZIEKTUIN. Aan den heer A. Krijgsman alhier is toestemming verleend tot het gebruik van den muziektuin in de maand Juni a.s. voor het opvoeren van een operette. WERKVERRUIMING. Naar wij vernemen ligt het in liet voor nemen het aantal bij werkverruimings objecten geplaatste personen op korten termijn op te voeren en wel om twee re denen, n.1. omdat het noodzakelijk is het aantal gesteunden zooveel mogelijk te ver kleinen en om zooveel mogelijk arbeids krachten tewerk te stellen bij werken, wel ke voor de .voedselvoorziening van belang zijn. AANTAL TE PLAATSEN ARBEIDERS Gedurende het 2e kwartaal 1941 mogen voorloopig uit deze gemeente 20 arbeiders worden geplaatst bij particuliere objecten en 20 bij centrale objecten. ZIJN GEEN Daarvoor zijn ze te kostbaar. Wij stellen daarom voor onze lezeressen een uiterst practische beschikbaar, waarin alle kaarten keurig en overzichtelijk kunnen worden opgeborgen. PRIJS 35 CENT ARBEIDSBEMIDDELING Naar wij vernemen zullen de geweste lijke arbeidsbureaux op- 1 Mei a.s. hun werkzaamheid aanvangen. De gemeente lijke bemoeiingen zullen dus met dien dag eindigen. ZooalS reeds vroeger is mede gedeeld zal in Schagcn een bijkantoor worden opgericht. De plaats waar dit kan toor zal worden gevestigd, is nog niet be kend. RAADSVERGADERING Op Donderdag 10 April a.s, ^al de Raad dezer gemeente in vergadering bijeen komen. 15 Perceelen van de Midden- standswoningbouwvereeniging brengen f 86.693.op. f6700.— VOOR EEN WONING. Ten overstaan van Notaris P. de Boer al hier werden in een der zalen van Hotel Igesz aan de Markt, ten verzoeke van het Bestuur der Schager Handeldrijvende en Industriëele Middenstandsvereeniging in hel openbaar ten verkoop aangeboden vijftien woonhuizen aan de Cornclis Bockstraat, in het geheel groot 20.7S Aren. De totaal huuropbrengst bedraagt f 5376. per jaar. De perceelen zijn genummerd 105 tot en met 115 en 117 tot en met 120. De verschillende perceelen werden opgebo den tot een gezamenlijk bedrag van f 86.500. Bij den afslag werd perceel no. 1, staande in bod op f 5375.gemijnd met f 90.kwam dus toen op f5465.De heer Veuger, make laar alhier, bad gemijnd. Perceel 6 stond in bod op f5600.en werd gemijnd met f L00.Dit perceel kwam dus toen op f5700.—. De heer Wissekerke had gemijnd. De andere perceelen werden niet gemijnd. Bij de combinatiën werden de perceelen 1 tot en met 4, die tezamen konden komen tot f 21.515.nog opgeboden met f 1.het werd dus f21.516. Perceelen 7 tot en met 8 stonden in bod op f 22.100.ook deze werden nog met f 1.— opgeboden. Ze kwamen dus op f22.101. De acht perceelen kwamen nu tot f 43.617. Bij den afslag werd niet gemijnd. Hoogste bod kwam van de firma G. Kooij te Noord- scharwoude. Nu kwam de combinatie van de perceelen 9 tot en met 11. Ze stonden in bod tot f 17.500. Er werd niet bijgeboden. Bij den afslag mijn de de heer Kooij van Noordscharwoude nog met f 1.Dit werd dus -f 17501. Nu stonden de no. 3 tot en met 11 teza men op f 6111S.voor welk bedrag dus kooper werd de firma G. Kooij te Noordschar woude.- Voor perceel 12 was.. hoogste bieder met f6550.—, de heer N. Th. Groot .alhier. No. 13 kwam door het bod van den lieer J. Boerdijlc te Den Helder tot f6125.No. 14 kwam tot 6200.hiervoor was de heer Jb. Smit 'van' den Helder, hoogste bieder en tenslotte kwam no. 15 op f6700.—. De heer Mulder, sehoenhandel alhier, was hiervoor kooper. Deze vier laatste perceelen konden niet tot een hooger bedrag komen; genoemde hoe ren waren dus de respectievelijke koopers. I-lct totaal bedrag van de vijftien perceelen werd f 86.693. OUDE N1EDURP WIT GELE KRUIS De afdeeling 't Veld-Waarland van ge noemde vereeniging vergaderde Woensdag avond in café Brouwer te 't Veld. Op deze jaarverdaderii* waren behalve het bestuur 10 leden aanwezig. Wegens overlijden van den voorzitter werd deze vergadering geleid door F. Jong. Staande werd de overleden voorzitter bedacht. In het jaarverslag werd dank gebracht aan zuster Al. Deze waardeering werd niet het minst tot uiting gebracht door de jaar wedde van de verpleegster met f 100.te verhoogen. De gemeente Oude Niedorp keert thans 'een subsidie uit naar het aantal gezinsle den. De gemeente Harenkarspel niet. De subsidie der gemeente Nieuwe Niedorp is gebracht van f 100.— op f 150.Dè ver eeniging telt thans 403 leden. Bij het bestuur zijn veel klachten ingeko men over minder goed beheer en niet of laat terugbezorgen van materialen. Van deze artikelen werden 173 stuks uitgeleend, terwijl door de wijkverpleegster 2531 huis bezoeken werden afgelegd. De ontvangsten over het afgeloopen jaar van hel Wit-Gele Kruis hebben bedragen i 3076,23; de uitgaven f 2740.13. Batig saldo t 336.10. De begrooting voor het jaar 1941 werd ge- aamd op: inkomsten zoowel als uitgaven op een bedrag van f 249,16. De bestuursleden F. C. Jong en W. Kolk man werden als zoodanig herkozen. In de plaats van den heer W. Klaver, tè Lange- reis, die, omdat hij te ver van de vergader plaats van het bestuur woonde, geen prijs stelde op een bestuursfunctie, werd gekozen W. Kolkman te Zijdewind. Daarna werd in plaats van J. Zut gekozen Jac. Hoebe, Waarland, en nadien idem uit het bestuur tot voorzitter. Hierna werd bij de rondvraag door den lieer F. Jong aangeroerd de idee kraamver- pleging van deze de vereeniging. Spieker zei, dat deze aangelegenheid bij een nog be tere financieele positie van de vereeniging verder onder de loupe zou worden genomen. Hierna sluiting. GESLAAGD. De heer D. Biersteker behaalde het diplo ma auto-diesel-monteur van A.S.S.O. BEVORDERD. De heer J. Biersteker, leerling v. d. am bachtsschool te Alkmaar werd bevorderd van de le naar de 2e klasse* ZIJPE BURGERLIJKE STAND VAN 28 MAART t m 3 APRIL 1941 Geboren: Gerrit, zoon van Jan Dekker en Elizabeth Govers. Ondertrouwd, getrouwd en overleden: geen. Reeds tientallen van jaren werden miljoenen lijders aan Rheumatische pijnen over de heele wereld, door Kruschen van dit lijden verlost, Neem toch óók Bij apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.4L ALKMAAR WOENSDAG A.S. WEER GROENTEN- VEILING. Nu met het voorjaar de aanvoeren weer beginnen toe te nemen, zullen, te beginnen met de komende week, ook des Woensdags te Alkmaar weer veilingen worden gehou den. GEMEENTEBEGROOTING 1941. In de eerstvolgende gemeenteraadsverga dering worden eenige wijzigingen aan de órde gesteld van de berooting 1941. In hoofdzaak omdat enkele hoogere uitkeerin- gen uit gemeente- en werkloosheiclssubsioie fonds kunnen worden geraamd, kan het na- deelig saldo met f 27.5G0.worden ver laagd. Het beloopt daarmee echter nog al tijd de kapitale som van f 446.V90. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOL VERZUIM. In de vacature, ontstaan door periodieke aftreding van den beer M. J. Lutterot, wordt deze wederom aanbevolen. Als twggdc can- dida.it wordt door B. en W. gesteld de heer K. Bos, hoofd van dc school voor centraal 7e en 8e leerjaar. LANQENDIJK NOORDSCHARWOUDE. BRIDGEN. De in Hotel „De Burg" gehouden Bridge- Drive, uitgeschreven door de Gezellen, had een goede belangstelling. Er werd gespeeld aan negen tafcis. De uitslag was als volgt. Oneven lijn: Jn. de JongG. Kramer, 27 p., le prijs: M. Zijp Jz.Th. de Lange, 34'£ pt., 2e prijs. Even lijn: A. KeppelJ. Huigen, 25 pt., le prijs; L. OvertoomP. Blijleven, 33 pt., 2e prijs. ZONDAG 6 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Scliagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Bevestiging lidmaten. Collecte. Anna Paulovvna, voorm. 10.15. uur, Ds. Vorstman. Bevestiging. Dirkshorn, 'voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Een woord voor de Nieuwe Leden. Nieuwe Niedorp. geen samenkomst. Oude Niedorp. nam. 3'uur, Ds. Nell. Oudkarspei voorm. 10.30 uur, Ds. Nell. Bevestiging van lidmaten. Extra collecte voor de Diaconie. Noordscharwoude. 's av. <7 uur, Ds. Nell. Bevestiging van lidmaten. Extra collecte voor de Diaconie. Winkel, geen dienst. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp. voorm. 10.30 uur, Ds. v. Wichen. Wieringerwaard. voorm. 10.30 uur, de heer A. Kalis. 11.45 uur Zondagsschool. Haringhuizen, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Biemen. Bevestiging nieuwe lidmaten. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur* Ds. Van Biemen. Bevestiging nieuwe lidmaten. Eenigenburg en Zuid-Zijpe, geen dienst. Oudcslüis. zie Schagerbrug. Petten, voorm. 10.30 Ds. Enklaar. Schagerbrug. voorm. 10.30 uur, Ds.. Witkop. Bevestiging nieuwe lidmaten. Extra coSI. Hippolytushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Avondmaal. OosIerland, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Avondmaal. Zuidscharvvoude, geen dienst. Koedijk, voorm. 10 uur, Ds. Klein Wassink. Bevestiging Lidmaten. H. Avondmaal. Hcerhugowaard. nam. 2.30 uur, Ds. de Mooy. Bevestiging, nieuwe Lidmaten. Vecnhuizen, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Bevestiging nieuwe Lidmaten. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Ooster- baan. Doop. Nieuwe Niedorp. voorm. 10.30 uur, Mej. M. B. de Lugt, Proponente te Aerdenhout. Gerei Kerk. Schagcn, voorm. 10 uur. Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. Nam, 2.30 uur. Cand. J. v. d. Mye. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Visch. Nam. 3.30 uur. Ds. Visch. Evangelisatie. Schagón, voorm. 10.15 uur, Cand. Bcneder. Nam. 2.30 uur. Cand. Beneder. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Middenmcer. voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poll. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Slootdorp. voörm. 10 uur, de heer Haver man. Wicringerwerf, nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Poll. Schagerbrug, voorm. 10.30 eri nam.. 2.30 uur, de heer F. van Rossum. Schagerbrug. Chr. Jongemannenvereeniging; Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur, in het Evangelisatiegebouw. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur. Ds. J. D. Kleijne van Alkmaar. The Star of Hope Mission. Julianadorp. voorm. 10.30 uur en nam. 3 üur de heer H. v. d. Horst, van Leiden.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5