De vierde klasse nog op volle toeren N1PPER EN PELLE VOETBALPROGRAMMA VOO» ZONDAG Heracles en PS V kunnen kampioen worden eeAAte fclaMeM In ons district Emma kampioen! Ik heb gekozen, Arkadi QSC-ZVV in Wormerveer H©t einde nadert meer en meer, doch brengt ons straks weer nieuwe sensatie in den vorm van kampioenswedstrijden enz. Wie zullen straks weer aantreden Morgen vallen er weer nieuwe slacht- offers en nieuwe successen te melden. Vooral In de eerste klasse loopt de com petitie ten einde. In de eerste klasse loopt het seizoen ten einde en Zondag zal naar alle waarschijnlijk heid de beslissing vallen, zoowel in afd. I, afd, III en afd. IV. Het wachten is dan nog alleen op afd. V, welke echter nog wel even zal uit blijven. De belangrijkste wedstrijden betreffende de bovenste plaats zijn als volgt: Allereerst spelen morgen de twee trouwe concurrenten DHC en ADO hun laatsten wed strijd. De Delftenaren hebben het even minder zwaar dan ADO, want DWS, welke naar Delft komt is toch wel kansloos tegen DHC. Doch of ADO tegen Sparta zoo maar de pun tjes zal bemachtigen, staat nog lang niet vast. Toch meenen we, dat beide zullen win nen, zoodat volgende week een beslissings wedstrijd den kampioen zal aanwijzen. In het Oosten, afd. III, ontvangt HeraclesNEC, ondanks den langen tijd van gunstige positie der Nijmegenaren, zien we Heracles met de overwinning, den titel in de wacht sleepen. We kunnen ons echter vergissen, in dat geval zal ook hier een derde wedstrijd tusschen beide rivalen de beslissing moet brengen. PSV zal in het Zuiden niet langer de zaak in span ning houden, door van Willem II te winnen en daarmede het kampioenschap een feit te maken. NAC speelt tegen NOAD en zal goed doen de theoretische kans niet te verspelen, evenals Longa, welke op bezoek moet bij Eind hoven. In het Noorden heeft Be Quick een moeilijken wedstrijd, want een bezoek aan Heerenveen valt niet mee. Velocitas ontvangt WW en zal dus bij blijven, evenals HSC dit doet, hoewel Veendam op eigen veld zich hef tig zal roeren, Leeuwarden ook nog een candi- daat, ontvangt Achilles, de Assenaren zullen hun herstel nog even uit moeten stellen. Voor de onderste plaats staan ook nog eenige belangrijke wedstrijden op het programma. Zoo speelt KFC zijn wed strijd tegen 't Gooi. Mochten de Koogers dezen winnen en dat nemen we vanzelf aan, dan is er nog een kans, hoewel de weg nog lang is. In afd. II zal het lot van CW worden beslist; dat zij van RFC zullen winnen, hebben wij tenminste maar weinig vertrouwen in. Trou wens we achten XERXES wel in staat Haar lem te weerstaan, zoodat dan het pleit reeds beslecht is. In het Zuiden gaat de race voort, de race, wie de roode lantaarn zal dragen, tusschen Limburgia, Helmond en Roermond, welk drietal na eenige verrassingen nog wel uitgebreid kan worden. Limburgia ontvangt Helmond en de thuisclub met terreinvoordeel kan dus uitloopen, doch Helmond zal ook niet stilzitten en we verwachten dan ook een draw. Roermond ontvangt MW en de Roer- monders hebben een serieuse kans een tweede "overwinning in successie te halen en daar mede zich aardig vooruit zou werken. In afd. V is nog een belangrijken wedstrijd GVAV Sneek, waarbij de Groningers favoriet zijn, zoodat zij dan vrijwel veilig zijn. Voorjaarsuitverkopen van voetbal wedstrijden. Naast deze belangrijke wedstrijden, welke dus of voor de bovenste of voor de onderste plaats van belang zijn, hebben we nog een paar minder belangrijke wedstrijden, welke we nu kunnen betitelen met een voorjaarsuitver koop op voetbalgebied. Hier zijn ze: Feijenoord kan minstens 1 punt op DFC halen, tenminste als Feijenoord weer eens in vorm is. Stormvogels heeft een dergelijke kans tegen Hermes DVS. De kampioenen VSV moeten naar DOS en de tweede neder- 1 laag zit in de lucht of zou het de Velsenaren de moeite waard zijn te winnen. Ajax wint van HBS en VUC van Blauw Wit, zoo veron derstellen we vanzelf, want andersom zou ook niet vreemd zijn. Quick kan van Wageningen winnen, terwijl Go Ahead zich kan gaan voor bereiden tegen Enschede voor de degradatie wedstrijden, waaraan waarschijnlijk Vitesse uit Arnhem ook deelneemt. In Hengelo heb ben we nog een derby, welke wel voor Tuban- tia zal zijn, terwijl de Boys uit Enschede het tegen AGOW wel zullen redden. In het Zui den hebben we alles reeds onder de loupe genomen, hetzelfde deden we ook reeds in het Noorden. 2® Klasse A. AFC zal voorloopig de leiders blijven vol gen, door WFC klop te geven, de Wormer- veerders zijn er n.1. zoo uit, dat wij ze kans loos achten. ZFC zelf ontvangt West Frisia en ook dezen tegenpartij zal waarschijnlijk geen roet in 't Zaansche eten gooien, hoewel de Enkhuizenaren soms raar uit den hoek kunnen komen. Zeeburgia ontmoet OSV op eigen veld en juist doordat het in Amsterdam is, hebben de witten wel eenige kans. De derde Amsterdammer in deze afdeeling DWV zal WZ geen kans geven. De Boys hebben vrijaf, evenals Alcmarla. Ze Klasse B. VolendamHFC; De SpartaanHercules; HVCWatergraafsmeer; Veloxde Kenne- mers; RCHHBC. 3e Klasse A. QSC heeft Zondag J.l. een misstap begaan; ZVV daarentegen verrichtte een keurige pre statie en nu morgen de wedstrijd QSCZW plaats vindt, stijgt de spanning ten top. De eerste maal won ZVV met 10 en ook nu weer zal QSC een zwaren dobber hebben. Hollandia ontvangt Purmersteijn, een kans voor de thuisclub om te winnen. St. George heeft ook weer een kans, nu GVO komt, doch of hum kracht daartoe in staat is, zullen we moeten afwachten. KW ontvangt Always Forward, de Krommenieërs moeten oppassen, want de Hoornschen zijn vaak lastige tegen standers. 4e klasse A. DTS, nog steeds leider van 4A, speelt mor gen voor de derde achtereenvolgende maal op eigen terrein en wel tegen Oudesluis. We ge- looven niet, dat DTS een misstap zal begaan en dus ook na morgen zal zij nog aan het hoofd van de ranglijst staan. Oudesluis speelt geen rol meer in den strijd om de bovenste of onderste plaats en zal o.i. wel niet voor een verrassing zorgen, nu er voor de Oudkarpse- laren zoo veel op het spel staat. Punten tellen dubbel in den eindstrijd. In Wieringerwaard wordt de derby W'waard BKC gespeeld. Een blik op de ranglijst zou elke leek de overtuiging geven, dat BKC deze strijd absoluut wint. Ingewijden weten echter beter. In deze wedstrijden, tusschen beide buren spelen nog andere factoren een rol, welke een voorspelling uiterst moeilijk maken Toch zou het ons tegenvallen, indien de geel zwarten een punt verspeelden, daarvoor staan zij er te goed voor. Of Schagen of Succes zullen na morgen wel als kampioenacandidaat kunnen worden afge voerd, nu beide clubs, op het terrein van eerstgenoemde, tegen elkaar spelen. Schagen stelde Zondag in N. Niedorp teleur en heeft nu alleen bij een zege nog een klein kansje. Watervogels, dat op het oogenblik de roode lantaarn draagt gaat naar Medemblik. De MFC'ers hebben verleden week in Bergen een keurig resultaat behaald en ook nu geven wij haar de meeste kans, waardoor Water vogels ha haar come back op het Schagen- terreïn nog steeds op de eerste punten wacht. De laatste werdstrijd die hier wordt gespeeld is Nieuwe NiedorpBergen. Het is een tijd gleeden, dat we Nieuwe Niedorp overwinnings kansen gegeven hebben. Maar nu, morgen, houden we het dan toch eindelijk weer eens op de geelkragen. Intusschen kan ook Bergen nog best één of meer punten gebruiken, want slechts het groote aantal gespeelde wedstrijden is oorzaak, dat haar positie nu oogenschijnlijk nog vrij goed is. onderafdeeling noord holland. I C. Nu Alkmaar kampioen van deze afdeeling is, is alleen de strijd om de onderste plaats nog belangwekkend. Vrone, dat op het oogen blik onderaan staat gaat op bezoek naar Pet ten, dat zelf zoo goed als geen „last" meer heeft. Mogelijk dat Vrone hiervan gebruik kan maken en een kostbaar puntje in de wacht kan slepen. Ook Alcmaria 4 heeft het niet makkelijk; zy gaat by haar plaatsgenoot Alkmaar op bezoek- en wanneer laatstgenoemde de zaak serieus aanpakt zullen de Alcmarianen wel met leege handen naar huis gestuurd worden. i d. TwiskHoogkarspel, 2.30 uur; West Frisia 3Sijbekarspel, 10 uur; Hollandia 3Berk hout, 10 uur; MFC 2Andijk 2 Twee eenvoudige woorden, welke ons opvielen in de „Sportkroniek", doch voor ons een reden de Dordrechtsche Courant eens open te slaan, om eens meer met deze Dordtsche tweede klasser op de hoogte te komen. Want is Emma niet de club van de, in dit district bekende keeper Dukers. Emma is kampioen en nog wel ongeslagen, slechts éénmaal is gelijk gespeeld. Hoe kan het ook anders, de club wordt n.1. getraind door Richard Dom- bi, de man die al zooveel triomphen op voetbalgebied heeft behaald. De man, die Uru guay naar het we reldkampioenschap bracht in 1924, die in Hongarije, Span je, en Duitschland, trainde, welke 27 maal een club kampioen maakte, nu weet men dus het geheim van Emma. Vóór Emma trainde hij Feyenoord, nu lVz jaar geleden. Op de vraag, waarom Dombi nu maar een tweede klasser trainde, antwoordde hij „Ik wilde wat rust hebben." Aan belangstelling heeft het de Dord- tenaren niet ontbroken en vele malen werd de wensch geuit, dat Emma in de eerste klasse zou komen. We sluiten ons hierbij aan, al was het alleen maar voor Dukers, de eminente keeper, welke in Den Helder zijn opleiding kreeg. Vele malen mochten we in de verslagen lezen, hoe Dukers zyn doel op schitterende wijze schoon hield. Per wedstrijd werd hij gemiddeld nog niet éénmaal gepasseerd. Dukers, doe straks je best, opdat je club volgend jaar in de eerste klasse uitkomt, zoodat we je dan wekelijks kunnen volgen. h d. Bergen 2Alkmaar 2; DTS 2Alkm. Boys 3; GraftdijkAlkm. Boys 4; UrsemEgmon- dia. In deze afdeeling voeren Ursem en Egmon- dia een spannenden strijd om de bovenste plaats. De strijd van morgen zal dus voor loopig beslissen, wie de sterkste is. Graftdijk en de DTS reserves voeren zoo'n zelfden strijd om deonderste plaats, maar ook hier is alles nog mogelijk. u e. Hollandia 4Horna, 12 uur; HemFlevo; VCL—MOC. Hier gaat Hem ongeslagen aan den kop op eenige afstand gevolgd door VCL. De Hoornsche elftallen Hollandia 4 en Sporters 2 doen het minder goed, en wachten beiden nog op de eerste punten. n f. Schagen nW.Waard n. De thuisclub is favoriet, m d. AkerslootSchoorl 2; Koedijk 2Alkmaar 3; Groot SchermerOudorp 2. ra e. Andijk 3MFC 3, 10 uur; N. Niedorp 2— Twisk 2; Sijbekarspel 2VCL 2; Winkel 2— Hauwert. iv d. Egmondia 2Bergen; Alkm. Boys 5— Alkm. Boys 6, 10 uur; DTS 3Alcm V. 8, 10 uur. iv f. St. M.vlotbrugBKC 3; Winkel 4—Petten 2; Oudesluis 2Callantsoog 1; Winkel 3 Schagen 3. Morgen kan Callantsoog weer winnen. De Stand op het oogenblik luidt: Callantsoog 9 8 0 1 43—13 16 Barsingerhorn 7 5 1 1 18—6 11 Winkel 3 11 5 1 5 26—21 11 Oudesluis 2 10 5 1 4 25—29 11 Petten 2 8 4 1 3 20—15 9 ♦St. M. vlotbrug 7 3 1 3 14—16 5 ♦BKC 3 6 1 2 3 9—15 2 ♦Schagen 3 4 0 1 3 6—11 0 Winkel 4 8 0 0 8 11—46 0 St. Mvlotbrug 2 verl. punten w.n.o.t. BKC 3. BKC 3 2 verl. punten w.n.o.t. Winkel 4. Schagen 3 2 verl. punten w.n.o.t. BKC 3. Afd.J. Alcm. V bAlkm. Boys b, 10 uur; Alkm. Boys a—CSV a, 12 uur. Afd. K. Petten aVrone a, 12.30 uur; Alcm. V. c— Alkm. Boys c, 11.15 uur. Afd. n. Wieringerwaard aOudesluis a, 10.30 uur; Schagen aSucces a, 12 uur. afdeeling bijzonder voetbal. i a. Berdos—Limmen; LSW—RKAFC. n a. Hollandia—VZV; St. Victor—Con—Zelo; ZAP—SRC; LSW 2—Hugo Boys, 12.30. In de Afd. Bijz. Voetbal beginnen de wed strijden om 2.30. Alle overige wedstrijden vangen, indien niet anders vermeld, om 2 uur aan. Wat Pelle door zyn verrekyker ziet. 1. „Wat moeten we nou toch beginnen?! Steeds verder drijft Nipper weg. Hij is reddeloos verloren. De haaien zwemmen al bloed dorstig om hem heen!" 2. „Wat zou Nipper nou toch ineens voor een plan heb ben Hij heeft zeker een goed idéé gekregen!" Nipper als luchtschipper. 1. Heel goed! Nipper is zo dom nog niet! Hij heeft de beide reuzenvogels ij de poten gepakt, en nu suizen zij in volle vaart met hem door de lucht. 2. Zouden zy kans zien, den onaangenamen passagier weer van zich af te schud den? Wanneer hij in het water valt, dan zullen vast en zeker de haaien hem een warme ontvangst bereiden! JO DUKERS. Feuilleton Een roman uit het hooge Noorden Door Agathe Pogner 19. 30 September. Ik scheen op de terugreis van de Wal- vischbaai kou te hebben gevat, want ik hoestte ontzettend. Bovendien deden al mijn ribben mij pijn. Tychon. onze huishoudster, had een zwart zalfje klaar gemaakt, waarmee ik borst en rug moest inwrijven. Het rook naar schoen smeer, terpentijn, vischtraan en dergelijke dingen. Maar het hielp. Ja, het had zelfs een tweevoudige uitwerking: het verdreef niet al leen den hoest, maar ook den slaap. Nachten achtereen lag ik wakker, niet wetend wat te beginnen. Steeds vaker en onweerstaanbaarder dwaalden myn gedachten naar de Walvisch- baai, meer en meer zochten zij het kind, dat mij zelfs in mijn droomen niet met rust liet. Daarbij schoot mij een zin te binnen, dien ik voor jaren eens ergens had gelezen en die mij nu niet meer losliet: Door een kind geleid, vond hij wederom zyn weg... Ik zag Daada stijf op haar stoel zitten en ik zag Dobrez, die haar bewaakte, alsof ze werkelijk eèn koningskind was. Plotseling ik weet niet," of het een koortsvisioen was of een roes plotseling zag ik beelden. Beel den, die elkaar verdrongen en in het verva gen nieuwe schiepen. Beelden bij de vleet, levende beelden zonder tal en in bonte ver scheidenheid. Het visioen duurde slechts en kele minuten, maar toen ik glimlachend tot de werkelijkheid terugkeerde, zweefde nog slechts één bekend gezichtje voor mijn geesl. Ik begon te schrijven, de eene regel na den andere vloeide uit mijn pen, bladzyden vol legde ik terzyde. Daarop nam ik een paar kleurpotlooden en teekende plaatjes bij den tekst. Toen Tychon mij kwam roepen om te eten, had ik van „Prinses Daada's reizen en avonturen" reeds de eerste drie hoofdstukken gereed. In ben benieuwd wat mijn kleine koningin zal zeggen, als ik haar straks dat sprookje vertel. 26 October. Het heldere weer en de volle maan hadden ons tot een grooten tocht doen besluiten. Het kwik in de thermometer wees slechts elf graden vorst, hoewel de temperatuur 's nacht reeds tot zestien of zeventien graden onder nul daalde. Onze baai lag aan de westzijde. Wij be sloten daarom het geheele eiland in oostelijke richting te doorkruisen. Voor wij vertrokken, keken we onze kompassen, messen en ge weren nog eens goed na. Toen alles in orde was bevonden, begaven wy ons met alle be schikbare honden en sleden op weg. Dobrez vormde de achterhoede. Deze tocht heeft hem stellig een paar pond vet gekost. Hij keerde lichtelijk buiten adem, maar uiterst voldaan terug. De eerste dag vloog om. Wij hadden geen gelegenheid gekregen een schot te lossen. De volgende dag bracht ons in een zeer woste streek, zoodat wij slechts met groote moeite voorwaarts kwamen. Wy schoten echter drie volwassen rendieren en twee mooie witte vossen, die wy onder steenen in de sneeuw begroeven om ze op den terugweg mee te nemen. De derde dag was als rustdag voor de honden bestemd. Wy sloegen onze tent op en namen het er zelf ook van. In den loop van den middag beklom ik met Dobrez een der steile rotsen. Op den top haalde ik mijn verrekyker te vyorschijn, maar ik kon niets anders ontdekken dan lucht en wolken, bar genen sneeuw. Later ontwaarden we in de verte een stuk van de zee, maar we bereikten haar pas den volgenden dag. Daarbij stieten we op een reusachtigcn ijsbeer, die behaag lijk boven op een hoop sneeuw lag. Tóen hij ons bemerkte, maakte hy aanstalten ois te lijf te gaan, maar het doodend lood uit eenige geweren was hem voor. Eerst toen hij zich brullend van machteloozee woede op de an dere zijde wierp, zagen we een klein, sparte lend hoopje, dat zijn jong bleek te zijn. Mijn metgezellen bonden de nog dampende berenmoeder op de slee en ik volgde met het berenkind aan een touw. De terugtocht was al even lastig als de heenreis. Eenige uren lang was hij zelfs niet van gevaar ontbloot'. De krachtige wind dreef ons heele bergen sneeuw in het geizcht. On ophoudelijk waren onze schoppen in bewe ging. Wij bouwden uit sneeuw een muur om ons tegen de sneeuw te beschermen. Daarbij gaf ook de kleine ijsbeer, die we gevangen en Putshock gedoopt hadden, ons nog handen vol werk. Over het algemeen bleef hij zoo veel mogelijk in de buurt van Dobrez, bij wien hij ook sliep en het was grappig om te zien hoe de groote St. Bernhard hem in zijn goedigheid zijn oogen en oorenuitlikte. Den eersten dag weigerde Putschock in zijn hartzeer halsstarrig elk voedsel; den volgen den ochtend echter stal hy zijn pleegmoeder de grootste stukken voor den neus weg. Den derden dag liep hij reeds zonder touw rond en er ontstond telkens een geweldig spek takel, als hy zich op zyn onhandige, logge manier tusschen de honden mengde en met hen aan het stoeien geraakte. Liep hy daarbij tenslotte, zooals te verwachten was, een knauw op, dan liet hij een hartverscheurend gebrul hooren, draaide naar Dobrez en ver langde te drinken. Toen we op zekeren mid dag bezig waren thee te, zetten, plofte hij midden op de nog gloeiende asch van het vuur. Hevig ontdaan, kwam hij daarop bij mij om zich te laten troosten. Onmiddellijk daarop stal hij een stuk brood, dat stellig voor twee maaltijden voor ons allen toerei kend zou zijn geweest. Tot ons geluk draaide de wind en plotse ling hier kwamen de weersomstandigheden steeds even onverwacht straalde de zon aan een opklarenden hemel. Met veel moeite zochten we onze, op den heenweg verstopte buit weer op en daarna gingen we zoo snel mogelyk naar huis. We waren, zonder uitzondering, blij, toen we onze houten woning weer terugzagen en in razen- den vaart ging het den laatsten heuvel af. Hoewel wij allen oververmoeid waren, ge lukte het ons den eersten nacht niet ook maar een oog dicht te doen, maar daarvoor hebben wij dan ook gisteren onze bedden slechts verlaten om den kachel wat op te stoken en den honden, alsmede den jongen ijsbeer te eten te geven. Het is ongezellig in huis. De koude, die tijdens onze afwezigheid de woning is binnen gedrongen, laat zich niet gemakkelyk weer verdrijven. De dagen beginnen al danig te korten. Toen ik op het eiland kwam, was het byna 24 uur per dag lipht. Nu komt de zon pas om negen uur op om reeds om drie uur weei onder te gaan. De schemering duurt maar heel kort. In mijn kamer is het. dank zij den schoor steen, acht graden. Ik zit aan myn tafel en schrijf met verkleumde vingers. Maar ik voel me gezond en sterk. 27 October. Ik had het eigenlijk vooruit kunnen weten, dat het kleine pelsdier ons geen rust zou laten. Wy hebben een stevigen paal in den grond geslagen, zoo stevig, dat Putschock, ook als hij grooter en sterker wordt, hem er niet uit kan trekken. Voorts hebben we blokken y's aangesleept en daarvan voor onzen nieuwen huisgenoot een prachtig hol gebouwd. Maar hjj was niets tevreden, noch met den ketting, noch met zijn halsband. Aan den paal, welke hem in zijn bewegingsvrijheid belemmerde^ omdat de hieraan bevestigde ketting, na elke rondwandeling een stuk van zijn lengte in boette, had hy een gruwelijken hekel en het hol beviel hem niet, omdat hij het alleen moest bewonen. Herhaaldelijk liep ik naar het raam om een dreigenden roffel op de ruiten te laten hooren, maar daarmee bleek .k het tenslotte eerder erger dan beter te maken, want zoo dra hij me zag, ging hy op zijn vermakelijke manier op zyn achterpooten staan om my in verre van melodieuze tonen zijn klaaglied toe te jammeren. Dobrez was de eerste, die een oplossing vond. Hy verlangde naar buiten gelaten te worden en nadat de deur voor hem had ge opend, kwam ik nog juist bijtyds aan het raam terug om 3e dolle bokkesprongen te zien, waarmee de logge schelm den goed- moedigen St. Bernhard verwelkomde. Daar op verborg het tweetal zich in het hol. Wacht maar, brave Dotrez! Over drie of vier maanden zul je je nog wel eens beden ken, alvorens zoo onbevangen bij vriend Putschock op visite te gaan. Ik vermoed, dat tegen dien tijd je huid je wel te lief zal zyn. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1941 | | pagina 12