STAND De moord op van Aert BIETENBOUWERS BOEKEN SUCCES Maximamprijzen voor garnalen en mosselen DARLAN rapporteert Geen uitvoer van Griekscbe oudheden Engelsche opmarscb in Griekenland PRESIDENT ROOSEVÉLT in een lastig parket Benghazi ontruimd WIE HfcT MEESTE GELD HAD WERD TOT SLACHTOFFER UITVERKOREN! Nog 'steeds is liet onderzoek in de moord zaak van den Bredaschen koopman Van Aert, die te Botterdam van het leve®, werd beroofd, niet beëindigd. De destijds reeds gearresteerde Rotterdam mer Slont, in wiens woning het stoffelijk overschot van den koopman werd- gevonden, zou op zijn vroegere verklaringen, bij de po litie afgelegd, gedeeltelijk zijn teruggekomen. Zooals men zich misschien herinneren zal, heeft Slont destijds tegenover de* Rotterdain- sche polilie verklaard, dat hij in zijn huis ruzie had gekregen met V'an Aert, waarna hij hem met een kolenschep op het hoofd zou hebben geslagen, wat den dood tot gevolg had geluid. Thans zou S. echter voor den inmiddels geaiTcsteerdcn Amsterdainschen koopman Dils bezwarende verklaringen hebben afge legd. Volgens de thans door de politie verza melde gegevens zou Dils wel is waar bij den moord in de woning van Slont aanwezig zijn geweest, doch niet den doodclijken slag heb ben toegebracht. Toen de Bredasche koopman in het volste vertrouwen met Slont en Dils op stap ging, zoogenaamd om een partij pullovers te be zichtigen, moet Slont, nadat hij Van Aert en Dils even alleen in een kamer van zijn wo ning hal gelaten, plotseling zijn binnenge komen. Hij zou hierop niet met een kolen schep doch met een hamer den Bredaschen koopman zulk een harden slag op het hoofd hebben gegeven, dat het slachtoffer direct bewusteloos raakte en doodelijk gewond werd. De afspraak. Er was een afspraak gemaakt, aldus de Tel., dat v. d. Berg en Van Aert samen naar Den Haag 'zouden komen om daar door bemiddeling van den Amsterdamschcn koopman Dils een partij van 800 pullovers te koopen. Dils. zou bij die samenkomst den koopman meebrengen, die de partij in zijn bezit had. Dit bleek later de Rotter damnier slont te zijn, die zich echter niet voorstelde toen hij voor het eerst in de .'ie klasse wachtkamer van het Hollandsche Spoorstation kennis maakte met de heeren Van Aert en v. d. Berg. Niet Dils doch Slont voerde hier het hoogste woord: Op een vraag van Van Aert of hij ook monsters bij zich liad van de partij, ant woordde Slont: „Ach wat monsters. Laten we de geheele partij gaan zien. Maar hebt u geld? On langs kon ik de partij ook verkoopen aan iemand doch toen puntje bij paaltje kwam, had die geen geen geld bij zich. DaarTic- gin ik natuurlijk niet aan". Hierop liet de Van Aert zijn portefeuille vol met bankbiljetten aari Slont en Dils zien. Die zaak was dus in orde... Slont wist dus wie het geld had. Wel is waar- had ook de heer v. d. Berg een bedrag aan geld bij zich, doch dat wist Slont noch Dils. Even later stelde Slont voor naar Rot terdam te gaan. Daar zat de zaak. De hee ren bezochten in Rotterdam eerst nog een café vanwaar Slont en Dils 's middags al leen met den heer Van Aert weggingen. De heer v. d. Berg werd verzocht maar even te wachten. „Ik kom zoo terug", zei Van Aert nog te gen zijn zakenvriend v. d. Berg. En deze meende ook vast, dat het kijken van de partij niet lang zou duren. Hij wachte echter tot 's avonds halfzeven. Toen zijn zakenvriend ook op dat tijdstip niet terug was gekomen vertrok hij' weer naar huis en liet in het café de boodschap achter, dat men den heer Van Aert, wan neer deze zou terugkeeren, zou vertéllen, dat v. d. Berg reeds naar huis- was vertrok ken. Doch de heer Van Aert kwam niet meer torug. Volgens het politieonderzoek zou de heer Van Aert kort nadat hij met Slont en Dils in de woning van S. was gekomen, om naar de partij te zien. zijn vermoord. Zeer waarschijnlijk had Dils noch Slont een partij pull-overs te koop. De prachtige aanbieding zou in dat geval alleen zijn ge daan om den heer Van Aert mee te lokken. Molestclausule In contract ver zacht. De actie der Verceniging van Suikerbie tenverbouwers in Noord Holland tegen de molestbepaling in het nieuwe ontwcrp-con- tract der Centrale Suiker Mij. heeft resultaat gehad. Zooals wij eerder hebben bericht, zou het bestuur aan alle bietenverbouwers in de ze provincie aanraden, om het contract niet te teekencn, in afwachting van door het be stuur te ondernemen pogingen, om de ge wraakte clausule verzacht t,e krijgen. De clausulo is nu volgens het Hsbl., inderdaad verzacht. Aanvankelijk luidde zij als volgt: Eveneens ontslaau redenen van over macht, zgn. force majeure, koopster van de verplichting tot ontvangst der bicten, zulks te liarer beoordeeling. Onder force majeure wordt verstaan: krijgsbedrijf, epedimie, brand, lockout, werkstakingen, storing in een bedrijf van koopster, benevens alle gebeurte nissen buiten haar wil of schuld en een «te kort aan werkgelegenheid, waardoor afha^ ling der bieten bemoeilijkt of onmogelijk ge maakt wordt. In dat geval is koopster ook ontslagen van haar verplichting tot ont vangst der bieten, welke franco per as aan de fabriek geleverd worden." De nieuwe bepaling, na tusschenkomst der overheid tot stand gekomen, is als volgt ge formuleerd: „Eveneens ontslaan redenen van over macht, zg. force majeure, koopster van de verplichting tot ontvangst der bieten, zulks ter beoordecling van den directeur-generaal van de Voedselvoorziening. Onder „force majeure" wordt o.m. verstaan krijgsbedrijf of een tekort aan vervoergele- genheden. waardoor de afhaling der bieten bemoeilijkt of geheel onmogelijk wordt ge maakt. in dat geval kan de directeur-gene raal van de Voedselvoorziening koopster ook ontslaan van haar verplichting tot. ontvangst der bieten, welke franco per as aan de fa briek worden geleverd. Wanneer de hielen door bovengenoemde omstandigheden een andere bestemming krgen, is de verbouwer verplicht ze goed en vorstvrij te bewaren. De veranderde bestem ming zal voor de verbouwers geen wijziging in den prijs met zich brengen als de verbou wer voor een goede bewaring zorg draagt". Het doet ons genoegen, dat dit geschil op zoo korten termijn tot een bevredigende op lossing is gebracht, want er zal onder de hui dige omslandighcden zooals wë op 25 Maart schreven immer geen sprake van mogen zijn, dat de productie van een zoo be langrijk voedingsmiddel als suiker in.gevaar zou worden gebracht door een leveringscon tract of de interpretatie daarvan, te minder omdat de prijs door de overheid is vastge steld. Beslag op oatje en op droogje Jenever cn vlcesch en vet ach terhaald. De gemeentepolitie en ambtenaren van den landbouw crisiscontroledicnst hebben onder Amsterdam een auto aangehouden cn daardoor beslag kunnen leggen op een vat jenever, dat ongedekt vervoerd werd. Een en ander was aanleiding voor een huis zoeking bij den eigenaar van den drank. Men vond daar 60 kg. vleesch en vet. afkom stig van een frauduleus geslacht rund. De slachter kon worden opgespoord en men kon hij twee andere personen 100 kg. vleesch in beslag nemen. Proces-verbaal is opge maakt. BENOEMING LID STATEN NOORD HOLLAND. Volgens mededceling in de Ncdcrland- sclie Staatscourant is benoemd verklaard tot lid van de Staten van Noordholland in de vacature-Bomans, de heer A. J. M. Angenent te Haarlem. Met ingang van Maandag 7 April 1041 zijn maximumprijzen vastgesteld voor garna len, mosselen en mosselzaad, waardoor zoowel producenten, pellerijen, groot- als kleinhandelaren aan bepaalde prijshoogten zijn gebonden. Wat garnalen betreft, mag den consu ment voor gepelde garnalen ten hoogste 0.26 cn voor ongepelde garnalen niet meer dan 0,08 per ons in rekening wor den gebracht. De prijzen van mosselen mogen voor den consument niet hooger zijn dan 0.10 per kg. voor ongeknipte en f 0.15 per kg. voor geknipte mosselen. Voor de overige prij zen "wordt verwezen naar de in de dagbla den opgenomen afzonderlijke publicatie. Ook voor deze artikelen gelden de bepa lingen voor de handelaren op voor-de koo- pers duidelijk zichtbare plaatsen prijslijs ten te bevestigen, als voorgeschreven voor de zoetwatervisch. In den kabinetsraad, die gisterenmiddag te Vichy gehouden is, heeft de vice-presi- dent, admiraal Darlan, naar van welinge lichte zijde wordt medegedeeld, uitvoerig gerapporteerd over de besprekingen die hij tijdens zijn verblijf te Parijs zoowel met Duit sche als ook met Fransche autoriteiten heeft gehad. De kabinetsraad behandelde voorts een reeks economische vraagstukken, die verband houden met hel voorzicningsvraag- stuk. Bovendien werden loopende admini stratieve aangelegenheden afgedaan. Zon dagmiddag wordt onder voorzitterschap van Pétain een ministerraad gehouden. Het opperbevel van de Britsche strijdkrach ten in Griekenland heeft in een dagorder den aankoop cn uitvoer van Grieksche oudheden door leden van het Britsche expeditiekorps verboden. Dit verbod is een gevolg van een stap der Grieksche regeering, die wees op het feit, dat den laalsten tijd waardevolle opgegraven voorwerpen onder den dekman tel van militaire bagage aan boord van En- gelsche schepen gesmokkeld zijn. Wanneer je „Mams" vol trots ziet loopen Haar pipsche wipneus in deh wind, Wijl „Paps" met wandelriet gewapend, Zich veilig achter 't front bevindt Wanneer zoo'n poginkje-tot-mensch-zijn Wie eig'lijk acht en dertig past, Zichzelf op kleine vijf en dertig Met gróóte likdoornpiin vergast Wanneer je z' een gesprek hoort voeren Over Ma's nieuwe meubilair Met mondje, scheef van 't vele brouwen. Eén dosis chic. vier doses air Wanneer je zulke dwaze menschen Eens héél .aandachtig gadeslaat. Dan kom je gauw tot de conclusie. Op welk een peil de „stand" wel staat. Het zit hem niet in chique klceren, Dat is de pov're buitenkant. Wat binnen zit bepaalt het mensch zijn, Wat binnen zit. dat is de stand. Die and're stand bracht veel geschillen, Verdeeldheid, ruzie, haat en hoon. Ach beste menschen. „echt van standing" Wanneer doe jullie eens gewoon? GRé DE REUS. De officieele Duitsclie mededeeling, dat Engelsche strijdkrachten naar de Grieksch- Joegoslavische grens zijn opgemarcheerd, heeft in Duilschland sterk de aandacht ge trokken: Daarmede bevestigde Berlijn de reeds eerder in de internationale pers ver schenen berichten, over Engelsche troepen- landingen in Griekenland. De Engelsche troepen hebben zich in Saloniki ontscheept, en zijn vervolgens een opmarsoligebied doorgetrokken, dat zich noordelijk en noordwestelijk van Saloniki langs de Joe goslavische grens tot in de omgeving van de Orhridag uitstrekt Tegelijkertijd wordt in de Duïtsche pers een ar.tikel van een oor logscorrespondent gcpuhliceert, dat een beeld geeft v. de intusschen afgesloten op marscb der Duitsclie troepen door Bul garije. In dit artikel wordt vastgesteld, dat de Duitsche troepen thans' alle bevolen doelen bereikt hebben. Voor het eerst wordt, tevens de dagorder, welke generaal List den eersten Maart uitgaf, in de Duit sche bladen afgedrukt. In deze dagorder wordt gezegd, dat de opmarscb der troe pen gericht is op de veiligheid van Bul garije cn op den strijd tegen Engeland, dat pogingen in het werk stelt, om van de grens van den Balkan af, de proot Duit sche levensruimte te bedreigen. Engelsche verontschuldiging aan japan Naar Domei meldt, heeft de woordvoerder van het Japansche informatiebureau op de persconferentie medegedeeld, dat de Brit sche parlementaire onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken. Butler, op 1 April den Japanschen ambassadeur zijn ver ontschuldiging aangebdden heeft voor de onhoffelijke opmerkingen van den parle mentairen secretaris van den eersten lord der admiraliteit, Flechcr. Butler verkaarde dat de Britsche regcering niets uitstaande heeft met dët opmerkingen van Fletcher. die hij ongepast noemde. Volgens een bericht uit Londen had Flet cher op 29 Maart in een rede gezegd, dat vele menschen naar aanleiding van Mat- soeoka's bezoek aan Berlijn wel eens zouden gaan nadenken over de vraag, welke eigen lijk de positie van de Japansche ambassade te Londen was. Een ambassadeur en zijn staf hebben veel gelegenheid, aldus Fletcher. belangrijke mededeelingen aan den vijand over te brengen. Fletcher verklaarde voorts geen reden te zien, waarom de Engelschen deze zaak met fluwcclen handschoenen zou den behandelen en mannen in hun midden zouden dulden, die waarschijnlijk vijande lijke waarnemers zijn. terwijl Engeland met alle middelen den' vijand bestrijdt. Maximumprijzen voor zoetwatervisch Met ingang van Maandag 7 April 1941 zijn maximumprijzen vast ge steld voor zoetwatervisch, waar door zoowel producenten, groot handelaren, rookers als kleinhan delaren aan bepaalde prijzen zijn gebonden, welke in een afzonder lijke -publicatie in de dagbladen worden bekend gemaakt. Voor het geval een consument de visch rechtstreeks van den visscher koopt zal de prijs, waarvoor hij de visch ontvangt, niet hooger mogen zijn dan de prijs, waar voor de groothandelaar aan den kleinhan delaar aflevert Voorzoover zoetwatervisch wordt ver kocht in partijen, waarin vei'schillende soorten of sorteeringen voorkomen en een van deze soorten of sorteeringen bedraagt meer dan 20% van de geheele partij, geldt als maximum verkoopprijs de maximum prijs van de goedkoopste in die partij aan wezige vischsoort of sorteering. Aangezien het van groot belang is, dat de consument te allen tijde bekend is met de hoogte van de maximumprijzen, zijn de handelaren, die direct aan het. publiek veykoopen en afleveren verplicht, op voor de koopers duidelijk zichtbare plaatsen prijslijsten te bevestigen. Deze prijslijsten zullen van flinke afmetingen moeten zijn en hij winkeliers zijn aangebracht in den winkel en de etalages .Bij de venters, die hij het verhandelen van voertuigen ge bruik maken, zullen de prijslijsten op in het oog vallende wijze daarop moeten wor den bevestigd. Duifsch weermacbtbericht HIJ KAN DE STAKERS HUN GANG NIET LATEN GAAN EN EVENMIN KRACHTIG INGRIJPEN. Zal hij het prohecren met afkon- diging van een algemeenen noodtoestand?' (V.P.B.). De rede, welke Lord Halifax heeft gehouden voor het Genootschap der Pelgrims, bevatte niets, dat de bijzondere aandacht waardig was. Zij opende volstrekt geen nieuwe gezichtspunten: men was er over teleurgesteld, dat Halifax geen nauw keurige omschrijving heeft gegeven de doel einden, waarvoor Engeland in den oorlog was gegaan. Vermoedelijk heeft hij gemeend, dat deze reeds 'voldoende bekend waren. Veel meer belangstelling wijdt de Ameri- kaanschc pers aan de nieuwe reis van pre sident Roosevelt. Van zeer veel belang acht men het van die zijde, dat de president op deze vaoantiereis door geen enkele militaire autoriteit wordt vergezeld. In zijn gezelschap bevinden zich alleen de minister van binnen- landsche zaken en de minister van justitie Jackson. Deze laatste staat hekend als een fel aanhanger van de New Deal. Moet men daaruit de gevolgtrekking maken, dat de Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Duikbooten hebben in het qoordelijke deel van den Atlapttschen oveaan 8S.616 brt. vij andelijke koopvaardijscheepsruimte tot zin ken gebracht. Daarvan werden alleen van een voor Engeland bestemd krachtig be schermd konvooi tien schepen met '58.000 brt. beschoten en tot zinken gebracht. Bo vendien werd een schip van ongeveer 12.000 b.r.t. zwaar beschadigd. Zooals reeds in een extra bericht is gemeld, is de achtervolging der in Noord-Afrika bij Marsa el Brega door Duitsche en Italiaan- sclie formaties bestookte Engelschen op den 2en April voortgezet. Agedabia is ingenomen en Zuetina bereikt. De vijand bevindt zich op haastigen aftocht naar het Noorden. Het. aantal gevangenen, alsmede de buit aan ge pantserde en ongepantserde voertuigen zijn aanzienlijk. De eigen verliezen zijn buiten gewoon gering. Op 3 April hebben de DuitschItaliaansche troepen bij het ver dere oprukken Ghemines bereikt. Tijdens zijn terugtrekkende bewegingen heeft de vij and, volgens zijn eigen bericht, ook Benghazi ontruimd. Aanvallen van het luchtwapen op scheeps- doelen in het zeegebied om Engeland en in het. gebied van de Middellandsche Zee had den ook gisteren goed succes. Voor de Schot- sche oostkust brachten gevechtsvliegtuigen twee koopvaardijschepen met tezamen 10.000 b.r.t. tot zinkeh cn beschadigden twee an dere groote schepen op ernstige wijze. Ten westen van Kreta werd een door kruisers en torpedojagers krachtig beschermd konvooi aangevallen. Een groot transportschip ge rankte na twee bomvoltreffers in brand. Het moet als waarschijnlijk verloren beschouwd worden. Binnen het bestek van de gewapende ver kenning werden vliegvelden van het Brit sche eiland doeltreffend met bommen be stookt. Sterke formaties gevechtsvliegtuigen bombardeerden in den nacht van 3-4 April opnieuw de havenwerken van Bristol. Een reeks groole branden kon worden waargeno men. Andere' doeltreffende aanvallen waren gericht op belangrijke militaire installaties aan de zuid- en oostkust van het eiland. Stel selmatig werd voortgegaan met het leggen van mijnen voor Engelsche havens. De vijand vloog ook gisteren noch overdag noch des nachts naar het gebied van het Duitsche rijk. Bij de jongste successen op de Britsche koopvaardijscheepvaart in het noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan hebben zich de onderzeebooten onder leiding van den luitenant ter zee le klases Rosenbaum en den luitenant ter zee tweede klasse En drass bijzonder onderscheiden. Twee Fransche wegens berooving ter dood veroordeeld De speciale rechtbank te Berlijn heeft twee Fransche arbeiders wegens berooving, in ge meenschap gepleegd, ter dood veroordeeld. De veroordeelden hadden een Duitschcn ar beider gedurende de verduistering neerge slagen en beroofd. Door bemiddeling van het Duitsche arbeidsbureau-waren zij in den herfst van 1940. naar B'erlijn gekomen, waar zij werk hadden gevonden. In de motiveering van het vonnis zette de president onder meer uiteen, dat de beklaag den door het Duitsche arbeidsbureau uit do werkloosheid in Frankrijk verlost waren en in Duitschland verdiensten hadden gekregen. Zij hadden dus alle reden om den inwoners van het Duitsche rijk dankbaar te zijn. Als gasten in Duitschlandwaren zij verplicht een buitengewoon fatsoenlijke houding aan te nemen. Onrust in Palestina Verbitterin{f onder de Arabie ren. De Engelsche autoriteiten hebben in Pa lestina stukken grond, die eigendom zijn van de religieuze stichting der Mohamme danen. de „Wafk" aan Joodsche emigran ten toegewezen. Onder de Arabische bevol king van Palestina heerscht hierover de grootste verbittering. Vijftien oelema's heb ben tegen de schending van de religieuze gebruiken door officieele Britsche instan ties geprotesteerd. president zich op hot oogenblik weder sterk bezig houdt met de New,Deal? Misschien zal de tijd hierop later antwoord geven. Overigens bevindt de president zich in een min of meer lastige situatie, tengevolge van de toenemende werk stakingen in de V.S., dit wordt den lezer duidelijk, wanneer hij bedenkt dat daardoor het bewapeningspro gram eenigszins te lijden heeft en dat de president aan den anderen kant geen al te krasse maatregelen kan nemen tegen de stakers, omdat het wel vaststaat, dat hij zijn stembus- zege zoowel in 1936 als in 1940 voor een groot deel te danken heeft aan de millioenen arbeiders, die door hun bonden werden aangespoord, op Roo sevelt te stemmen. Hoe zal de president-zich uit deze situatie redden? Hét is zeer moeilijk op dezo- vraag een antwoord te vinden. Men beschikt pp dit punt slechts over vage aanwijzingen, o.a. over een uitlating van mevr. Roosevelt, die gezegd zou hebben, dat het in de bedoeling van den president ligt om na zijn terugkeer den „algemeenen noodtoestand" af te kon digen. Do desbetreffende proclamatie zou zich uiteraard niet richten tegen de vakbon den, doch in de praktijk zou het hierop neer komen, dat de regeering ver strekkende vol macht zou krijgen om in te grijpen in den gang van zaken in fabrieken, waarin naar de meening der regoeringskringen in Was hington ,de voortdurende stakiftgen een be lemmering'vormen- voor de geregelde bewa pening. In hoeverre dit vermoeden op waar heid berust, zal naderhand moeten blijken. Amsterdamsche effectenbeurs Vrij levendige markt. Bewogen markt. Na gedrukte opening krachtig herstel. Later op den middag wederom reactie. Ame rikanen niet genoteerd. Neder- landsche beleggingen ongeveer prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. Nederland 1941 I 4 Nederland Nederland Idem met Nederland Oost Indië Oost Indië 1940 I 4 1940 II 4 bel. fac. 1938 3.31/2 1937 3 1937 A 3 L.K. 973/4-97% 97%.-97 15/1$ 98% 97% 97% 98% 98 13/ie 90%-89 11/16 893,4-88% 91 91 S9 89 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 31/2 883% 873% 's Grav. '37 I 3% N. Holl. '38 3 83% N Holl. '38 II (3%) 3 89 R'dam *37 I. III 31/2 833% Z.-Holland 1937 3 86% 87% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 94 94 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 200 195 Ned. Ind. .Handelsb. .A 140 140 Ned. Handel Mij. c.v. A 145 140 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.KU 126%-128 124-128 Calvé Delft c.v. A 773% 75% Centr. Suiker Mij. 2093% 207 Fokker g X. 197 194 Lever Bros en Unilever cv.A13Gi%-130 12594-132 Ned. Ford 332 Philips G Bv.A. 225-21S 21S-225 Philips pref. A. 145 Buitenland. Anaconda copper cv. A. Béth. Steel cv. A. Gen. Motors cv. A. <n Kennecot Copper cv. A. 33%-33% North. Am. Aviation cv. A. 12% Rep Steel cv. A. 21%-2013/16 U. S. Steel cv. A. 59-573% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. 26%-25% - 77%-753% 47 285-272% 264-278 Buitenland. Shell Union cv. A. lï%-10% Tide Water cv. A. 91/0-9 3/16 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. ITolland-Amerikalijn A. 126-1211% 119-12$ Java China-Japanlijn A. 161-152 151-157 Kon. Ned. Stoom b. Mij. nat. bez. v. A. 164-166 159-163 Kon. Paketvaart A. 253 248 Ned. Scheepv. Unie A. 193-188% 185%-191% Rott. Lloyd A. 151% 147% Stoomv. M. Nederland A. 155-152 1493%-148 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 489-475 406-475 Javasche Cultuur 279 277 N1S U. 279 271 Ver. Vorstenl. Cult. 136-131% 129-131% TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 217-205 203-211 Deli Mij. cv. A. 293%-2SG '273 ex.div.-282 Senembah 232-215 - 217-225. RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 304-293 287-295 Bandar Rubber Mij. A. 229 224% Deli Batavia Mij. A. 234% 232 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koereen van stortingen op 5 April 1941: Belga's 30.1432; Zyvitsersche Francs 43.56; Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensche Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje chische'Kronen (oude schulden) 6.42. WINTERHULP^NEDERIAND Stort op 5553 of op 877 POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, *0. 56SS. Ala bank der Winterhulp Neder- derland la aangewezen de Kasver- eeniging N.V., Amsterdam, No. 877. Ge brengt geluk In veler levenll

Schager Courant | 1941 | | pagina 2