Raadsvergadering Geperst gas als brandstol voor motoren De aanstaande Uit Alkmaar Lente - praeludiën in „Artis" De waardebons van Winterhulp Nederland Zaterdag 5 April 1941 Tweede blad SCHAGEN Vergadering van den Raad der ge meente Schagen op Donderdag 10 April 1941, des namiddags kwart over 7 uur. B. en W. BLIJVEN TEN AANZIEN TOE LAGE GEMEENTEPERSONEEL OP HUN STUK STAAN. Punten van behandeling: t Ingekomen stukken en adressen: Notulen Commissie van Uitvoering Vleeschkeuringsdienst. P. Smit, neemt aan benoeming onderwij zer U.L.O. school. Ged. Staten, goedkeuring raadsbesluit verhuur kantoor Dir. Belastingen. Ged. Staten, goedkeuring raadsbesluit uitleening overtollig kasgeld. Ged. Staten, goedkeuring verordening wijziging heffing begrafenisrechten. Proces-verbaal opname kas en boeken van den gemeente-ontvanger en rappor ten controle administratie grondbedrijf en Eierveilingbedrïjf. Adres van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van Personeel in overheids dienst betreffende tijdelijke toelage ge meente-personeel. Verzoek J. Lugtenburg om aankoop van - bouwterrein. Adres J. Bierman te Groenlo betreffende herstelling oven gasfabriek. Adres S. Rentenaar om verhooging jaar wedde als Dir. der Eierveiling. Ged. Staten, betreffende kindertoelage regeling Burgemeester, Secretaris en Ont vanger. 2. Vaststelling begrootings wijzigingen dienst 1940 en 1941. 8. Voorstel tot het onttrekken van enkele gedeelten voetpad aan het openbaar ver keer. 4. Voorstel tot het verleenen van extra hulp aan werkloozen en kleine grondgebrui kers en tuinders ,van groep B. 5. Voorstel tot verhooging van de jaarwed de van den Agent der Arbeidsbemidde ling. 8. Verzoek van het bestuur der Chr. Nati onale School om beschikbaarstelling van gelden voor het optrekken van den schoorsteen op het schoolgebouw. Nadere vaststelling begrooting dienst .1941. RONDZENDBRIEF GED. STATEN, BETREF FENDE KINDERTOESLAGREGELING BUR- GEMEESTER, SECRETARIS EN ONT VANGER. Naar aanleiding van den rondzendbrief van Ged. Staten dezer Provincie, betreffende invoering van een kindertoeslag-regeling voor de burgemeesters, secretarissen en ont vangers, stelt het college voor Ged. Staten in gunstigen zin te adviseeren. VOORSTEL TOT HET ONTTREKKEN VAN ENKELE GEDEELTEN VOETPAD AAN HET OPENBAAR VERKEER. Met verwijzihg naar den brief van Ged. Staten stelt ihet college* voor aan het open baar verkeer te onttrekken. Ie. een gedeelte van het Keinsmervoetpad; 2e. een gedeelte van het voetpad langs de Wadsloot, welke gedeelten in onderhoud zijn bij particulieren, een en ander aange geven op de bij de stukken gevoegde teeke- ning. De voetpaden zijn inderdaad van geen be- teekenis meer. Hei zuidelijk gedeelte van het Keinsmervoetpad is vervallen door den aan leg van het kanaal SchagenKolhorn en van den daarlangs gelegen provincialen weg, terwijl het voetpad langs de Wadsloot se dert jaren niet meer wordt gebruikt. Een ontwerp-besluit wordt bij de stukken over gelegd. VOORSTEL TOT HET VERLEENEN VAN EXTRA HULP AAN WERKLOOZEN EN KLEINE GRONDGEBRUIKERS EN TUIN DERS VAN GROEP B. Naar aanleiding van den brief van den Secretaris-Generaal van het Dep. van Soc. Zaken betreffende steunverleening B, stelt het college voor ook voor het jaar 1941 de extra hulp aan werkloozen en kleine grond gebruikers en -tuinders van groep B te ver leenen, overeenkomstig dien brief. Door de gemeente zal moeten worden be schikbaar gesteld: Werkloozen 38 x f 6.50 is 247. ten laste van het Rijk 171. ten laste der gemeente 76.76 Kleinen boeren B 4 x f 3.25 is 13. ten laste van het Rijk 9. ten laste van de gemeente 4.4.- Kleine tuinbouwers B 2 x 3.25 6.50 ten laste van het Rijk 4.50 ten laste der gemeente 2.— 2.— Totaal voor cfe gemeente ƒ82. Adres van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst betreffende tijdelijke toelage gemeente-per. soneel. B. en W. stellen voor het verzoek van het Bestuur van den Ned. Bond van personeel in overheidsdienst betreffende lijdelijke toelage aan het gemeen te personeel voor kennisgeving aan te nemen. Naar de meening van B. en W. opent het adres geen nieuwe gezichtspunten. De daarin genoem- I de loonen van de. gemeenten Alkmaar e.a. zijn voor Schagen niet maatgevend. Alle rnaar en Zandvoort behooren tot de le klas gemeenten, de andere tot de 2e klas go- tri eenten ingevolge het bezoldigingsbesluit i burgerlijke Rijksambtenaren, terwijl de ge meente Schagen tpt de 3e klas behoort. Het bruto-weekloon van vaklieden in de ge meente Schagen bedraagt f 31.67 (gemeen te-timmerman, straatmaker en le plantsoen arbeider). De standplaatsaftrek in aanmer king genomen, gaat het loon in Schagen nog boven de loonen in het adres aange haald. Verzoek J. Lugtenberg om aan- koon van bouwterrein- Naar aanleiding van het. verzoek van den heer J. Lugtenberg te Schagen. om van de gemeente Schagen te mogen koopen een perceel bouwterrein aan de l^andbouw- dwarsstraat ter 'grootte van pl.ni. 742 M2., aangegeven op de bij de stukken overgeleg de teekening. stellen B. en W. voor be doeld perceel voor den prijs van f 3.50 per M2. op de voorwaarden als-in het ontwerp- raadsbesluit omschreven- Adres J. Bierman fe Groenlo be treffend© herstelling oven Gas- fabriek. Naar aanleiding van dit verzoekschrift waarbij deze onder overlegging van af schrift van de ter zake door het gemeente bestuur en den Directeur der gasfabriek met hem gevoerde correspondentie betref fende de ondcrwerpclijke aangelegenheid, verzoekt, alsnog aan hem uit te betalen een bedrag van f 200.voor het tijdens bet. be drijf repareeren der retorten van een der ovens, stellen B. en W. voor, onder verwij zing naar deze correspondentie, dat het werk van adressant, gehoord den heer Ir. van den Boom, Directeur der gasfabriek, zonder resultaat is gebleven. B. en W. hebben hem op 4 Juli '40 'n bedrag van f 100.aangeboden, welk bedrag niet door hem is geaccepteerd- B. en W. stellen voor, op het verzoek afwijzend 'te beschikken. Adres S. Rentenaar om verhoo ging jaarwedde als Direoteur der Eierveiling. Van S. Rentenaar, directeur der gemeen telijke eierveiling, aldus B. en W., ontvin gen wij het bij de stukken overgelegde ver zoek om jaarwedde verhooging met toelich ting. Wij kunnen ons er mede vereenigen gezien de uitgebreide werkzaamheden van den directeur onder de tegenwoordige om standigheden voorloopig voor het jaar 1941 de jaarwedde te verhoogen van f 140Q. tot f 1728.onder voorbehoud dat de ver hooging van f 328.als een tijdelijke toe lage wordt beschouwd. De toelage wordt derhalve niet in den pensioengrondslag opgenomen. Wij willen de ontwikkeling van het bedrijf afwachten alvorens definitief ons standpunt te bepalen omtrent deze jaarwedde. Wij merken nog op dat het' he- drag van f 172S.gelijk is aan de oude jaardwedde. Te zijner tijd kunt U van ons 'n voorstel verwachten tot herziening van de begrooting van het eierveïlingbedrijf voor 1941. Wij stellen U voor, overeenkomstig het voorenstaande te besluiten. Voorstel tot verhooging van de jaarwedde vand en Agent der Arbeidsbemiddeling. Herhaalde malen is door den agent der arbeidsbemiddeling, tevens belast met de administratie van steunverleening en werk verruiming, verhooging van jaarwedde ge vraagd. Ofschoon de jaarwedde per 1 Ja nuari 1938 werd verhoogd,- meenen wij dat deze thans nog aan den lagen kant, is. De jaarvvedderegeling is thans als volgt: Agent van de arbeidsbemiddeling f 336. ambtenaar steunverleening enz. f 708.to taal f 1044. Gpzien de buitengewone toename van de werkzaamheden verbonden aan de arbeids bemiddeling (wij noemen slechts de bemid deling naar Duitschland) komt de belooning voor de waarneming van het agentschap voor verhooging in aanmerking. Ook het Rijksarbeidsbureau, waaronder de arbeids bemiddeling ressorteert, deelt onze meeuing en Heeft reeds op verhooging aangedrongen. In de jaarwedde van den agent wordt van Rijkswege volgens de arbeidsbcmiddc- lingswet 40 bijgedragen. Indertijd was het Rijk slechts bereid voor Schagen 40% van 100.bij te dragen, daar deze f 100. voldoende werd geacht voor de belooning van de wettelijke arbeidsbemiddeling. Van wege het Rijksarbeidsbureau is nu toege zegd 40 van de volle kosten, ook van een eventueel verhoogde jaarwedde. Wij stel len U voor de jaarwedde te vérhoogen van f 336.op f 495.Ten laste der gemeen te blijft dan f 297.terwijl bij de bestaan de regeling f 296.ten laste der gemeente kwam. De totale jaarwedde zal hierdoor stijgen tot f 1203.De betrokken ambte naar komt na deze verhooging eveneens nog in aanmerking voor de tijdelijke toe lage van 60% (raadsbesluit van 21 Febru ari j.1.) Tenslotte merken wij nog op, dat de ar beidsbemiddeling zeer waarschijnlijk in den loop van dit jaar algeheel een Rijks zaak wordt. De datum hiervan is nader bepaald op 1 Mei a.s. Verzoek van het bestuur der Chr. Nationale school om beschik baarstelling van gelden voor het optrekken van den schoorsteen op het schoolgebouw. Het bestuur der Christelijke Nat. school alhier, aldus B. en W. verzoekt bij brief van 10 Maart j.1. Uwe medewerking ingevol ge art. 72 der L. O. wet 1920 voor het op trekken van den schoorsteen der school. Bij Uw "besluit van 21 Februari j.1. is me dewerking geweigerd voor het aanbrengen van een aanjager op den ketel der cen trale verwarming en bij ons daaromtrent gedaan voostel is gesuggereerd dat bij het optrekken van den schoorsteen met pl.m. 1 M. het euvel dat de ketel niet flink op haalt,- zal zijn verholpen. Wij meenen U dan ook te moeten voorstellen thans de vraagde medewerking te verleenen. Drukke aanvoer van kool in den Langendijk. In de groote veilinghal liggen de zwaarbeladen schuiten op de koopers te wachten (Foto Pax-Holland) OP TWEEDEN PAASCHDAG GROOT WANDELFESTIJN. Georganiseerd door de Heldar- sche vereent gin gen. Scheen het aanvankelijk, dat in <ïe bewo gen dagen, die achter ons liggen, alle ver- eenigingsleven in Den Helder verstard was. met de wandelsport was dit zeer zeker niet liet geval. Reeds heel spoedig werden, mede niet steun van het Bestuur van den Noord-Hollandschen Wandelsportbond, po gingen aangewend het verloren contact tus- schen de leden der Heldersche wandelsport- vereenigingèn te herstellen, en met groot succes. De drie Heldersche wandelsportvereeni- gingen „de Duinkanters", „de Jutter" en „de Zilvermeeuw" heeft besloten op Maan dag 14 April, 2den Paaschdag, in Schagen wandeltochten uit te schrijven over af standen van 20 en 35 K.M. Dat Schagen hiervoor uitgekozen werd. vindt wel haar oorzaak in het feit, dat vooral Schagen een middelpunt is van Heldersche geëvacu- eerden. De organisatoren vertrouwen echter dat, naast alle Helderschen uit Schagen en omgeving, ook vele andere liefhebbers van de wandelsport zullen deelnemen; o,a, ook zij die om principieele .redenen niet op Zondag zouden sporten. De start zal plaats vinden vanuit Hotel Igesz. tuschen 10—12 uur; de deelname voor 20 K.M. staat open voor personen boven 12 jaar, terwijl aan de 35 K.M. kunnen deel nemen personen boven de 16 jaar. Iedere deelnemer, die den tocht volbrengt, ont vangt een, speciaal voor dezen bijzonderen tocht ontworpen, medaille, terwijl elke groep van minstens 12 personen zonder uitvallers, voor een fraaien groepsprijs in aanmerking komt. Waar dit de eerste maal is, dat te Scha gen wandeltochten gehouden worden, is voor een aardig parcours zorg gedragen BETER DAN GENERATOREN, MAAR DE BENZINE BLIJFT UITVERKOREN. DE ALKMAARSCHE PLANNEN. (Van onzen Alkmaarsehen correspondent.) Omtrent de aanwending van geperst licht gas als brandstof voor auto's, hadden we een onderhoud met den heer J. de Ruiter van de firma W. Schmidt, autohandelaar aan het Heiligland alhier, die ons een groot aantal merkwaardige bijzonderheden wist mede te deelen. Om te beginnen informeerden we naar het lichtgas als brandstof. Wil men een auto behooi'lijk uitrusten, dan moeten er, zoo vertelde onze zegsman, ten minste zes flesschen in worden aangebracht. In den regel hebben deze flesschen een in houd van 40 d.M3., terwijl de spanning van het gas na vulling 150 atrnosfeeren bedraagt. Dit beteekent, dat ze samen 5 x 0.04 x 150 of 30 M3. gas van 1 atmosfeer bevatten. De calonische waarde van L M3. lichtgas bedraagt ongeveer 3800. Bedenkt men nu, dat 1 L. benzine een calonische waarde heeft van 7600 a 7800, dan volgt hieruit, dat 2 M3. lichtgas kunnen worden gelijk gesteld met 1 L. benzine. Een auto, uitgerust met 5 flesschen, neemt dus een hoeveelheid brandstof mee overeen komende met 15 L. benzine. Aannemende verder, dat een vrachtwagen in den regel wel niet zuiniger rijdt dan 1 op 5, komt het er op neer, dat de betreffende aiito op de persgasvulling maximaal 5 x 15 of 75 K.M. kan rijden. Dit. is een betrekkelijk klein traject. En de moeilijkheid daarbij is, dat voorloopig althans het aantal installaties, waar men zich van een nieuwe vulling kan voorzien, uiterst gering is. Toch moet men, wil men niet langs den weg blijven staan, er voor zorgen, dat, voordat de vulling is verstookt, een persinstallatie is bereikt. De snelheid van den wagen is, bij gebruik van lichtgas, geringer dan bij benzine. Het verschil is ongeveer 20 wat gunstiger is I dan bij gebruik van generatoren, waar on- en zal ongetwijfeld geheel sportlievend Noordholland-Noord elkaar te Schagen ont moeten op tweeden Paaschdag. V.V. „SCHAGEN'-NIEUWS Schagen ASucces A. Aanvang 1 uur. P. Kort A. Molenaar H. Kaper A. Flapper G. Anneveldt J. Schoorl A. Schot J. Kater H. de Graaf J. Koning A. v. Nieuwkoop Res.: G. Bos, J. v. d. Pijl. Adsp.-commissie. BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha Veronica, dochter van Louwrens Johannes Koomen en van Hillegonda Jonker; Martien, zoon van Si- mpn Jacob Grootes en van Jolianna Baas; Ida Johanna, dochter van Willem Jacob Witteveen en van Fokkina Imelman; Pie- ter Jacob, zoon van Hendxdkus Hijman en van Gerritje Gouw (woonplaats Den Hel der); Jan Wijtze, zoon van Melle Komrij en van Elisabeth Feddema; Johan Chris- toph, zoon van Johannes de Meijer en van Gerritje Tukke. Ondertrouwd: Nicolaas Plaisier, oud 26 jaren, ^landbouwer, wonende te Haarlem mermeer en Marie Rezelman, oud 25 ja ren zonder beroep, wonende te Schagen; Cornelis Jong, oud 27 jaren, tuinder, wo nende te Zwaag en Maria Wilhelmina Groot, oud 28 jaren, zonder berotep wonen de te Schagen. Overleden: Petrus Adrianus Krook, oud 46 jaren (overleden te Oudorp N.H.). POLITIE Gevonden: een donkerblauwe dames- handschoen. Aankomen loopen: een zwart konijn. Verloren: een bril in zwart etui, een paar handschoenen, een bruin meisjeshoedje, een doublé armbandhorloge en een paar leeren handschoenen. „Artis" wordt met den dag weer mooier en interessanter, wat zijn planten- zoowel als zijn rijkelijk gevarieerd dierenleven betreft. Voorjaarsopleving in tuin en kassen, maar ook gaandeweg allerlei ontwakende roeree- len bij de dierlijke levende have. Met name de vogels geven nu velerlei moois en merkwaardigs te zien en laten door diegenen, die min of meer regelmatig op hun doen en laten acht geven, een blik slaan in de zoo raadselvolle structuur en het boeiende verloop van hun natuurlijke drift leven, waarin thans in het bijzonder de fa miliale instincten zich beginnen te doen gel den. Wat al bedrijvigheid en rumoer aan de vijvers, waar ooievaars en aalscholvers, zwa nen en eenden, meeuwen en waterhoentjes druk doende zijn met het veroveren van ei gen broederf en bouwen van het nest. Op een der eilandjes van de Ruïnegracht zit open en bloot nog wel al een water kippetje te broeden. In het vogelhuis zijn de sierlijke zebra-vinkjes al aan het nestelen en laat zich nu heel wat vogelzang ofschoon niet altijd van het beste allooi, althans wat in dit opzicht bij onze avifauna veelal ten achter staande tropen zangers betreft be luisteren. Het eerste lammetje is al geboren bij de dwergschapen van de Lueneburgerhei- de. Binnenkort zuilen er bij verschillende zoogdieren ook weer blijde geboorten te be leven zijn. Vijf oolijke wolf-jakhalsjes ravotten onder ouderlijke hoede in een der perken van de „Pullmancar", waar ook twee snoezige jon ge eekhoorntjes, niet door de ouders, maar door hun oppasser verzorgd en groot ge bracht Worden. Het floschjesstadium zijn ze gelukkig al met succes te hoven en met zelf standig knagen en knabbelen maken ze nu een begin vertrouwelijk over handen, armen en schouders van hpn nicnschelijken verzor ger op en af te klauteren. In het aquariun) zijn hij de „Tilapia's van Natal" hekbroeders onder de Cichliden de in bruiloftskleed pronkende mannetjes weer met het graven van nest.kuilen, verde digen van eigen erf en imponeeren van de wijfjes begonnen. De jonge regenboogforellen groeien er, dat het een lust is in den zalmbak van de kleine zaal en van de kuitrijpe baar zen waaronder ook een zeldzame goud- baars kunnen icdcrcn dag de blanke sluiers kuit, afgezet aan wilgentakken. wor den verwacht. Er komt dus weer allerlei moois en merkwaardigs aan de orde in „Ar tis", dat niet verzuimd, maar bijtijds beke ken dient te worden, om het ware en rechte er aan te beleven. De directeur-generaal van de stichting Winterhulp maakt bekend, 'dat de termijn, waarbinnen de waardebonnen series a, b, c, d en e bij de winkeliers en handelaren kun nen worden aangeboden, in afwijking van den op de voorzijde vermelden tekst, is ver lengd tot uiterlijk 31 Mei 1941. De verzilvering van deze series waardebon nen bij alle banken en spaarbanken kan eveneens in afwijking van den op de rugzij de vermelden tekst geschieden tot 31 Juli '4L De banken en spaarbanken kunnen de in gewisselde waardebons uiterlijk den 15den Augustus 1941 inzenden bij de kasvereeni- ging N.V. te Amsterdam. Deze maatregel is getroffen in verband met het feit, dat uit liet publiek de wensch naar voren is gekomen over een ruimere pe riode in de gelegenheid te worden gesteld, op deze wijze goederen aan te koöpen. geveer 35 a 40 aan snelheid wordt in geboet. Beter dan lichtgas is het methaangas. De calorische waarde van 1 M3. is ongeveer 8500, terwijl het zich bovendien beter laat samenpersen. Het resultaat is. dat een vul ling van 6 flesschen met methaangas wel ongeveer overeenkomt met 56 L. benzine. Dit methaangas is echter betrekkelijk schaarsch. Het wordt o.a. verkregen aan de hoogovens, doch niet in zulke hoeveelhe den, dat het onbeperkt ter beschikking kan worden gesteld. De inrichting van een auto voor het sto ken met geperst gas raamde onze zegs man op ongeveer f 1200.a f 1300. Een afzonderlijke kwestie is natuurlijk die der persinstallatie. Deze bestaat uit vier naast elkaar ge bouwde. compressoren. Elk daarvan voert het gas op tot een 4 maal hoogere druk. De eerste brengt het lichtgas dus op 4 atrnos feeren, de tweede comprimeert het op 16, de derde bereikt een spanning van 64 at rnosfeeren. terwijl de laatste ten slotte 200 atm. bereikt. Dit gas van 200 atm. bevindt zich in een groote cylinder, waarvan zich een vulslang bevind, die op de wagenin stallaties kan worden aangesloten. Bij dit' vullen vermindert de druk in de groote cy linder zoodanig, dat, gelijk boven ver meld, de flesschen in de auto een druk van 150 atm. hebben onmiddellijk na vulling. Zulk een persinstallatie is een betrekke lijk kostbare geschiedenis. Een nauwkeuri ge kostprijs kon de heer de Ruiter ons niet noemen, deze liep soms ook wel eens uiteen door bijkomende omstandigheden. Men deed er echter goed aan een bedrag in het hoofd te nemen, dat van de f 100.000.niet zoo heel ver verwijderd is. Door een en ander springt het risico, verbonden aan den bouw van zulk een pers- instalatie duidelijk in het oog. Over dit laat ste schreven we enkele dagen geleden reeds. Intusschen meenden we. dat de mogelijk heid zou kunnen bestaan, dat het persgas zich ook zou handhaven in normale tijden, te meer waar onze zegsman had meege deeld, dat men met persgas prettig en uit stekend rijdt. Het iwas zoo schoon als men zich maar kan denken, bijna nog schooner dan met benzine, terwijl de bedrijfszeker heid zeer groot was. Storingen, zooals met generatoren, kwamen bijna niet voor. Inderdaad eaf de heerde Ruiter het persgas wel zekere kansen, maar het was een kwestie van prijs. Zoo lane ge meten naar de thans geldende omstandig heden de benzine niet. daalde onder de 20 ct., gaf hij het persgas altijd zekere kan sen. Werd de benzine evenwel goedkooper dan achtte hij het niet waarschijnlijk, dat het persgas als brandstof voor auto's zich zou kunnen handhaven. Voor het oogenblik zag hij twee factoren, die de verbreiding van het verbruik in hooge mate belemmerden: lo. het vrij groote risico, verbonden aan de inrichting van een persinstallatie: 2o. de steeds grooter wordende moeilijk heid om de flesschen voor de auto-installa ties te verkrijgen. Deze zijn, in verband met den hoogen druk, vervaardigd uit prima metaal en juist dit metaal wordt allengs schaarsch er. Intuscher. schijnt men te Alkmaar toch ernstig te overwegen om tot den bouw van een persinstallatie over te gaan. Er is een bespreking geweest, waar verschillende autohouders aanwezig waren en waar ook de Alkmaarsclie lichtbedrijven als de in aanmerking komende leverancier van licht gas vertegenwoordigd waren. De bedoeling van deze bespreking schijnt te zijn geweest toezeggingen te krijgen en aan de hand daarvan een calculatie op^te zetten. Alvorens de zaak tot. uitvoering kom^ zal er wel sprake moeten zijn 'van vaste toezeggingen tot afname van bepaalde hoe veelheden. groot genoeg om do installatie in één iaar te kunnen afschrijven. We zijn benieuwd naar de resultaten. LANGENDIJK NIEUWS VAN FLORIMONT. •Blijkens de advertentie in dit nummer wordt de operette „Florimont. de zwerven de zanger" nogmaals opgevoerd, op Zondag 26 April a.s. Er bleek na de laatste uitvoering nog zoo veel belangstelling voor deze operette te bestaan, dat „Caecilia" besloten heeft, nog een derde uitvoering te geven. Het lijdt geen twijfel, of ook dezen mid dag zal de zaal uitverkocht zijn. TWEEDEN PAASCHDAG NAAR „CONCORDIA". Hel groote succes, dat. Jong Leven heeft gehad met de opvoering van het blijspel „Vrijdag de Dertiende" is voor haar aanlei ding geweest om een tweede-voorstelling te geven op den 2cn Paaschdag in Concordia. Het is eigenlijk onnoodig om van deze suc cesvolle uitvoering, nog een aanbeveling te schrijven; de goede roep, die hiervan uitge gaan is moge een voldoende waarborg zijn. De musicale opluistering zoomede het bal- muziek zal verzorgd worden door een zes tal hecren musici van het schoone eiland Tessel „The Rhytm. Islanders" o.l.v. -Wieb Ruiter, welke prima hand, voor het eerst in' Noordscharwoude. zal optreden. Een attrac tie op zich zelf.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5