SCHAGER SNIKJES ie Alkmaar. Dc klad zit in de kleine misdaad Uit onze Omgeving De Alkmaarsche Kaasmarkt UIT SCHOORL (Zitting van Vrijdag 4 April.) De klad zit erin bij het Kantongerecht, want de rollen worden met de week kleiner en onbelangrijker. Zij, die overtredingen wil len begaan, hebben tegenwoordig andere za ken aan het hoofd, getuige wel dc ellenlange, rollen welke de Politierechter 's Maandags te verwerken heeft. Ook gisteren had de zit ting van den Kantonrechter niet veel om het lijk. MET EEN AUTO OP HET FIETSPAD. Op 23 November van het vorige jaar was verd. C. M., van beroep chauffeur, en wonen de te Schagen, op de bon gegaan, omdat hij zich tusschen Schoorl en Groet met een vrachtauto op het fietspad had bevonden. Ik had permissie om daar boomen weg te. halen, en wist niet dat het een rijwielpad was. Op het zandpad, dat er naast liep kon ik met m'n wagen niet' komen, verdedigde zich verd. U kon toch zien. dat het een rijwielpad was? meende de Kantonrechter, mr. Boer- rigter. Get. D. J. K. uit Schoorl had de auto wel op het rijwielpad gezien, toen hij naar huis ging. Het fietspad was een centimeter of vier ingedrukt. Maar get. wist niet. of dat van deze auto kwam. De auto moest daar wel staan om de boomen te laden, want uit het zandpad had de chauffeur nooit weg kunnen komen, voegde get. er aan toe. Hij maakte het dus nogal schappelijk voor verd. De Ambt. van het O.M., mr. Royaards. achtte het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen en eischte f5 boete subs. 3 dagen hechtenis. De Kantonrechter, uitspraak doende, vond 't geval niet zoo ernstig, als hij het zich had voorgesteld en veroordeelde verd. con form den eisch van den Ambtenaar. Harenkarspel. HET WAS MAAR EEN KLEIN KARNTJE! De landbouwer J. S. uit Harenkarspel had op 8 November in zijn schuurtje een karn- inrichting gehad, waarvoor hem geen ver gunning was verleend. Het was maar een klein karntje en kostte ook niet mirakel veel. zeide verd. Vele kleintjes maken een groote en vele kleine karntjes vormen tezamen een groote karn, meende mr. Royaards. De Ambtenaar eischte f lö.— boete subs. 10 dagen, mat te ruggave van het in beslag genomen karntje. Verd. vond deze straf erg hoog, hij kon de melk niet aan de fabriek afleveren en weg gooien mocht ie ze ook niet. De Kantonrechter vonnis vijzende, veroor deelde verd. tot f8 boete. subs. 4 dagen met teruggave van het karntje. Z ij p e. UITSLUITEND VOOR EIGEN GEBRUIK. Uitsluitend voor eigen gébruik had de landbouwer Jac. de G. uit Zijpe 350 K.G. ha ver te St. Maartensbrug in voorraad gehad, zonder dan die voorraad op 't dorschbricfje was verantwoord. Ik had die haver daar niet om te verkoo- pen, maar enkel en alleen voor voer voor mijn vijf paarden. Dus ten bate van m'n ei gen boerderij; zeide verd. Uw paarden werden er dus heel wat be ter van, dan de paarden van andere boeren, meende Mr. Boerrigter. En dat ging nu een maal niet. Misschien was het ook wel die renliefde van U; maar dat weet ik zoo net niet, voegde de Kantonrechter er aan toe. Op een vraag van den Ambtenaar, hoeveel die haver waard was, antwoordde verd.: „On geveer 35 gulden". Mr. Royaards vroeg een geldboete van f50 subs. 25 dagen, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen haver. Dat vind ik héél hoog; het was voor het eigen bedrijf, waarvoor ik zelf hard werk cn niet voor den smokkelhandel, zeide verd.. De Kantonrechter veroordeelde verd. tot een geldboete van f30.— subs. 20 dagen, met verbeurdverklaring van de in beslag geno men haver. Z ij p e. EEN SOORTGELIJK GEVAL. De landbouwer J. P. B. uit Zijpe had zich voor een soortgelijk geval te verantwoorden. Maar z ijn voorraad was grooter. Deze verd. had namelijk 500 K.G. haver en 400 K.G. tarwe niet op z'n dorschbricfje verantwoord. De haver was voor m'n paarden en de tar we voor eigen gebruik. Het was bovendien nog slechte tarwe ook; verdedigde zich verd. De Ambt. van het O. M. begreep wel, dat de verleiding groot was, maar daarom juist moest een strenge straf worden toegepast. De eisch luidde voor dezen overtreder der wet f80— boete, subs. 40 dagen, met ver beurdverklaring van de in beslag genomen haver en tarwe. Het vonnis luidde f 50.boete subs. 30 da gen, met verbeurdverklaring. Barsingerhorn. VOORRAADSTAAT NIET INGEDIEND. Dc graanhandelaar G. de B. uit Barsinger horn moest terecht staaft, omdat hij over dc maand October zijn voorraads'aat niet had ingediend. D'r. was niets aangekomen cn d'er was ook niets afgegaan. Het. was een zg. nihilstaat cn ik had andere dingen aan m'n hoofd, om aan indienen van die staat te denken, verdedigde zich verd. Voor deze vergeetachtigheid eischte de ambtenaar f 8 boete of 4 dagen. De kantonrechter was milder en veroor deelde verd. tot. f 5 boete, subs. 3 d. hechtenis D i r k s h o r n. DRIE OVERTREDINGEN. Een zekere -7 J S uit Dirkshorn was in den nacht, van 17 op 18 Februari om ongev. één uur als Nederlander op den Rijksweg on der de gemeente Zijpe en werd deswege door de politie aangehouden. Toen bleek, dat. bij ook geen identiteitsbewijs bij zich bad en hij gaf bovendien den verbalisant een val- schcn naam op. Maar... al is dc leugen nog zoo'snel, de po litic achterhaalt hem wel. En zoo geschied de, dat onze nachtbraker gevonden werd. Dat is nogal wat., vond Mr. Boerrigter. Ik deed het om een bekeuring te ontloo- pen, zei de verd. De ambtenaar van het O.M eischte f 2.50 boete. subs. 2 dagen voor het zich te laat op straat bevinden; dezelfde straf voor het. niet bij zich hebben van het identiteitsbewijs en f 10 boete, subs. 5 dagen voor het opgeven van een valschen naam. Ik heb het gedaan omdat ik erg slecht in m'n geld zit, verdedigde zich verd. Maar het hielp hem weinig, want Mr. Boer rigter veroordeelde verd. conform den eisch van'het Openbaar Ministerie. WIERINGEN SUCCES WIL WEER SERIEUS GAAN TRAINEN. Reeds bijna V/2 jaar lang is er van de training der Successers niet veel terecht gekomen. Wel werd in eigen kring iets gedaan aan het behoud van de lichame lijke conditie, doch hiervan werd onvol doende gebruik gemaakt, althans onvol doende voor de eischen die het moderne voetbal stelt. Hoewel er op déze clubavon den voor de meeste spelers nog heel wat te leeren was, kan men zeggen, dat er practiscli niet getraind is. De gelegenheid was er, maar de wil ontbrak blijkbaar. De practijk heeft uitgewezen, dat de training bij Succes alleen ecnig nuttig effect, sor teert als daar is een trainer met wolklin kenden naam. Hoe volkomen wordt dus het doel van de training misverstaan. Op de prestaties van de Succeselftallen heeft een en ander zijn invloed niet gemist. Onherroepelijk ging het langzaam bergaf waarts, terwijl toch feitelijk hetzelfde spe lersmateriaal beschikbaar bleef. Het is zelfs zoo, dat uit de reserves zoo goed als geen nieuwe krachten naar voren zijn ge komen. Reeds vorigen zomer deed zich de be hoefte aaneen trainer gevoelen, doch de kosten cn -ook de beperkte vervóetgelegcn- heid stelden Succes voor bijna onoverko- menlijke moeilijkheden. Deze moeilijkhe den zijn ook thans nog aanwezig, maar men zoekt thans serieus naar een trainer. Door samenwerking met andere veroeni- gingen was waarlijk nog wel iets te ber reiken. Ongetwijfeld is er in de naaste ortfge- ving nog wel een geschikt persoon te vin den, met wien S. op aannemelijke voor waarden gaarne in zee zal gaan. De opzet zal zeker slagen indien op de medewer king van de Succerssers zelf. door trouw de trainingsavonden te bezoeken, mag wor den gerekend. Vooral in dezen tijd kan de sport, bij een serieuze beoefening, tot een waar genot zijn, indien men zich hieraan met hart en ziel wijdt. ONDERWIJZEND PERSONEEL In verband met de noodzakelijke aan stelling van een 7e leerkracht aan de o.l.- school te Hippolytushoef hebben Burge meester en Wethouders sollicitanten op geroepen voor de vervulling dezer functie door een onderwijzeres. Niet minder dan 54 sollicitanten hebben zich vóór deze be trekking aangemeld. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: G. Hoekstra van Zijpe: H. Jolen on gezin van Den Helder; A. J. Luk- kien van Amersfoort; L. Rolleman van Emmen; H. Drcnth van Oude Pekela; A. ter Haar v.an Vlagtwedde; Tr. Kuiper van Anna Paulowna; G. Vliegenthart van Rot terdam; J. Gorter van Maartensdijk; J. P. Dükers en echtgenoote van Rotterdam; W. G. Douma van Marum; P. v. d. Weg van Wicringermeer; J. G van Santen van Den Haag: P. A. van Dijk en gezin van Den Helder; G Groenhof van Wildervank; D. de Leeuw en echtgenoote van Zijpe; F. Egas van Leeuwarden; Jac. Baart van I-Iontcnisse; H. Zuiderweg van Dalen; W. Grond van Het Bildt; J. B Klop en echtge noote van Den Helder; P. de Groot van Wieringermeer Vertrokken: W. de Beer en gezin naar Mcdemblik; M. Kort naar Punmerend; P. J. Beukcma naar Den Helder; P. Voort- huijsen naar Anna Paulowna; K. B. Hui- zinga naar Haarlem; E. J. Visser en gezin naar llaskerland; C. van den Berg en gezin naar Haarlemmermeer; G. L. van der Hei den en gezin naar Rotterdam; J. Ippel naar Leusden; II. Bergsma en gezin naar Don Helder; A. Mol en echtgenoote naar Drutcn; E. Kuut cn zoon naar Den Helder; G. van Keinrpema en gezin naar Wierin germeer; M. Hoogeslegcr en gezin naar Bolsward; B. Gangclhof naar Emmen. BURGERLIJKE STAND VAN 27 MAART TOT 4 APRIL 1941. Geboren: Adriaan Albert, zoon van Jb. de Wit en van L. J. Grootemaat; Cornelia Adriana Wilhelmina, dochter van J. Rin- gelberg en van A. Moerland. Ondertrouwd en getrouwd: Geen. Overleden: Willemijntje Scheltus, 59 j., echtgenoote van C. Wiegman; Antje Half- weeg, 88 jaar, weduwe van A. Bakker; Pie- tcr Simon de Greef, 10 maanden, zoon van A. W. de Greef en van A. Breet. HARENKARSPEL FANFARECORPS „ST. HILDEGARDIS" Hebben vele muziek- en zangvereenigin- gen in dezen tijd nogal met bestaans- moeilijkhedcn te kampen, het R.Iv. Fan farekorps „SI. ITildegardis" t.e Tuitjcnhorn maakt hierop een uitzondering. Deze ver een iging welke in December a.s. haar 20- jarig bestaan hoopt te vieren is .na een in zinking van het vorige jaar, toen een10-tal leden onder de wapenen waren weer ge heel te boven gekomen. Ofschoon de fi nanciën over liet afgeloopen verecnigings- jaar minder vloeiden dan anders werd er aan contributie de som van 233.30 ontvan- De donateurs brachten 104.51 in lcas. De totaalontvangsten waren 587.41, de uit gaven 494.87. Een kassaldo van 92.57. Verheugend is, dat. alle lessenaars bezet zijn. Het ledental bedraagt 30 on 5 adspi- rantleden. Onder leiding van den directeur den heer E. Peetoom, die bijna l2i/,>. jaar aan het korps is verbonden, wordt nu ijve rig gestudeerd voor het concours te Ob- dam. In studie zijn als verplicht nummer „Ballet Egyptien" van A Luigini, een zware opgaaf voor fanfare cn als vrij nummer de ouverture „Die beide Blinden", van E. H. Mehul. Als de repetities goed bezocht worden en ieder lid zijn partij thuis instudeert kan liet niet. uitblijven of „St. Hildegardis" gaat een goede toekomst tegemoet. Gaan R K. en Nenfrale tuinbouwvereeoiging samen? Het daghet in Tuitjehorn. In een dezer dagen gehouden le denvergadering van de afd. Tuitjen- horn van den L.T.B. deed de voor zitter de belangrijke zoo niet ver rassende mededecling, dat er plan nen bestaan om tot fusie te geraken met de tuin.bouWverecniging „Sa menwerking" te Harenkarspel. Dit bericht was niet voor de pers bestemd, maar de vergadering, die door een 50-tal leden was bezocht, schuilt er toch wel één onder die een zoo diep „geheim" niet kan bewa- ren. „Samenwerking" is een neutrale tuinhouw- vereeniging en' telt onder haar leden katho lieke zoowel als anders denkendgn, en heeft reeds jaren bestaan. Wanneer dit gerucht juist is, komt onwillekeurig de gedachte bij ons op hoe het dan met de eigendommen van „Samenwerking", zooals de dórschkas en het gebouw, waarin deze machine is onderge bracht, zal gaan. Door het aanschaffen van het bovengenoemde heeft „Samenwerking" zich eenigc jaren geleden in een belangrijke schuld gestoken, wat tot gevolg had dat deze vereeniging zich heeft omgezet in een coöpe ratieve vereeniging, met als gevolg dat de leden aansprakelijk zijn voor de lasten. Zijn onze inlichtingen juist, moet een lid bij uittreding een bedrag van f 50 storten. Worden dc beide tuinbouwvereenigingen het eens, zal het gevolg zijn dat de katholie ke leden automatisch in het ledenregister van den L.T.B. worden ingeschreven. Het lijkt ons toch wel wat onwaarschijnlijk dat. dc andersdenkenden in hetzelfde register te land zullen komen. Deze laatsten wonen te De kaasmarkt begint inderdaad het oude aanzien te herkrijgen. De aanvoer was gister wel niet verdubbeld, vergeleken bij de vorige week, maar met c.a. 18.000 Kg. kwam bet er toch dicht aan toe. Ook het aantal stapels vermeerdert zienderoogen. Het aantal bedroeg heden 16. De 20 plus kaas was nog vrij zeldzaam... gelukkig. Dit zal echter wel anders wor den. De tegenwoordige aanvoer dateert nog uit de dagen voordat de voorschriften ten aanzien van de 20 plus kaasbereiding in werking traden. De aanmaak was toen nog vrijwel uitsluitend 40 plus en zoo was er gisteren niet meer dan 10 20 plus kaas. De rest was het goede Noord-Hollandsch^ product. De groote aanmaak van boter zou, naar we vernemen, verband houden met, de groote behoefte aan caseïne, die, gelijk bekend, uit magere melk wordt bereid. Deze caseïne zou noodig zijn voor de bereiding van kunstwol op groote schaal, een en ander in verband met het gebrek aan natuurwol. De prijs voor prima 40 plus was, als steeds f 35.25. die voor goede 20 plus was even eens gelijk aan den maximumprijs voor dit product, te weten f 22.Minder goedo kwaliteiten werden, overeenkomstig den wensch van hoogeriiand, tot enkele guldens goédkooper verkocht. Dirkshorn en omgeving. De links georien- teerden zullen dan zeker bij den N.T.B. be landen, terwijl de rcchtschen wel een onder dak bij dc tuinbouwver. St. Maarten zullen vinden. Dit laatste is natuurlijk maar een vermoeden, doch een tuinbouwer, die onge organiseerd is, is ondenkbaar. Mocht een en ander juist zijn dan zal een der oudste tuinbouwvereenigingen uit onze omgeving verdwijnen. Wij betreuren dit; „Samenwerking" toch is een vereeniging welke altijd voor de tuin ders op de bres heeft gestaan! WIE HEEFT ZIJN LEDEREN' JAS VERLOREN? Bij de politie is aangifte gedaan- van het vinden van een lederen jas. SINT MAARTEN ST. MAARTEN IN REP EN ROER Gisteren, juist toen een ieder op moeder afging om een warm prakje, kwam de vee houder A. Geel, met twee kleppers voor een driewiel'het dorp in rijden. Door het zware werk dier morgen waren deze die ren bepaald niet vermoeid geraakt daar c:e bestuurder ze niet de baas kon blijven en met het span op hol geraakte. Gelukkig wist hij van de wagen te springen, wat voor een 70-jarige een heel<j prestatie is, en gaf hierdoor de dieren vrij spel, zoodat zij rennend cvrder gingen, het geheele dorp door tot de woning van den heer C. Schrij ver. Hier stoven zij door het. hek en liepen tegen een boom vast. Gelukkig was het gevolg enkel een vernield hek, wat een wonder mag worden genoemd, daar veel volk op dat moment op den weg was. RAADSVERGADERING. De Raad zal Dinsdag 8 April '41 des na middags half drie in openbare zitting bij eenkomen. Allereerst zullen aan de orde komen on derzoek der geloofsbrieven en toelating als lid van den Raad van het benoemd ver klaarde lid mevr. J. Roos-Breed. Als tweede punt zal volgen de benoeming van een wethouder, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den wethouder A. Gutter. Verder zullen ter tafel komen een voor stel tot nadere vaststelling van de pen sioensgrondslagen van den gemeente-ont vanger en den Keuringsveearts. Voorstel tot intrekking van het inge stelde beroep tegen het besluit van Ged. Staten tol, niet-goedkeuring van de veror dening tot aanvulling van de verordening nopens het bewonen van zomerwoningen. Voorstel om voor 1941 een bijdrage t.b.v. den z.g. B-steun aan werkloozcn, B.-boeren en B.-tuinders te verleenen tot een bedrag van 60. SCHAGEN, 4 April. Beste Stijntje! Ei. ei mcidje, wat zeg je van ons eit je? Een meevallertje hè voor de Paasch- Ik. weet nog niet wat ik er allemaal mee doen zal. Ik krijg twee (/asten tweeden Paaschdag builen mijn Helder- schen en als ze nu hun eieren meene men, dan maak maar een ei-gelei, dat deelt nogal uit. Als t meeloopt, heb ik nog wel 'n. eitje extra, mtjn goede Hcldcr- sciien hebben er nogal slag van er bij vrienden en kennissen eentje op te jut ten, daar zijn het dan ook jutters voor hè? Nou dat was niet mis, wat die bur gemeester van jullie allemaal heeft ver teld over het. vluchtelingenvraagstuk zeg Ik. kan me voorstellen dat het niet zoo leuk is. week op week en maand na maand met je Grietje een ommetje door den Oostpolder, te maken en met. smachtende blikken ,d.e bernen na te oogen, die onder een eigen tafel verdwijnen, zonder dat je daar zelf aan toe komt. Gek.dat vijf .lettertjes alleen een eind kunnen maken aan dat Chinee- sclie alphabet. van ellende. Vrede Enfhv. de moed er maar in en de kop er maar voor hè? Hier in Schagen is 't al even zoo met de woningnood, en als je de Scbager van rnvdaag leest zal je wel zien dat. er krankzinnige vrijzen zijn betaald mny doodgewone, middenstands huizen. Rijna 7000 gulden Er waren gisteravond hij ïqesz heel .wat wen sch en, verleide T)irk en er stonden heel wat auto's van de strijkie.shaalders. Tiet. is natuurlijk ook wel te begrijpendat aan deze werkers en ilhtslre leden van onze samenleving genoeg benzine ver strekt wordt. Als die geen dikke sigaren meer kunnen rooken en een slee van zesduizend kunnen rijden vergaat de wereld. Dirk zal wel op het fietsje de rimboe ingaan om zijn klanten te bezoe ken. Zegik ben deze week nog vrij dicht bij je in de buurt geweest, op Oudesluisdaar zag ik de velden al geel. Wij krijgen nu geen kolen meer, dus is het toch eindelijk lente. Zouden er nog tulpen overblijven voor het vaasje, nu cr zooveel bollen vermalen worden voor de koffie? Dirk had een paar dagen ge leden toevallig onderweg nogal veel vocht genoten, dat hem voor koffie te gen twintig cent plus omzetbelasting werd verstrekt en de volgende, morgen had hij zoomaar een klein bultje op zijn waardig hoofd. Dc tulpen komen al op moe. zcidic toen Over bloemen ge sproken Het zal Dinsdag nu wel bloemendag zijn. als je doktertje gehul digd wordt. Ze mogen wel oppassen, dfit t niet zoo gaat, als met de bloemen die verleden week met den schipper uit Behagen naar een plaats diehl bij je in dc buurt, werden gestuurd. De vracht- man had behalve flora ook. fauna op zijn wanen in, dc gedaante van een ma ger varken. Toen hij een gelukkig bruidspaar de bloemen pracht wilde over handigen, bleef hel "hij de'steeltjes cn t lintje. Dc rest zat- in de maag van Jan Knor. Maar jullie maakt cr daar natuur lijk een reuzedag van, en liet zal zeker wel een beetjelaat worden? Jammer dat het om elf uur onverbiddelijk de hoogste tijd is Ik zou maar om zeven^ uur beginnen 's ochtends anders komen jujlie niet klaar. Ik kwam van de week mijnheer Keuris nog tegen van Ziekenzorg, die liep al in zichzelf te praten, natuurlijk de speech repeteeren en er schijnen opmerkelijk veel jassen met 'staldeuren op zeer notabele erven te luchten te hangen. Ja, gróóte gebeurte nissen werpen hun schaduwen vooruit... Och och, wat heb ik. een medelijden met jullie, dat je zoo lang in de kou moet staan bij dat distributiekeetje, want meer is het toch eigenlijk niet. Dat heb ben ze in den raad maar netjes gezegd en ze hadden gelijk ook. Moeten we bij al die bonnennarigheid nu nog een ziekte oploopen? Ik zou' het niet zoo gek vinden om daar bij jullie de bonnenwin kel over te plaatsen naar de bollen- beurs hoor! Het, was hier van de week nogal roerig met al die inbraken. In den vorigen oorlog hadden ze aan de Langedijk een ourgenvacht die de kost bare kooltjes bewaakte, hebben ze ons eens verteld. Dat was voor Schagen oolc wel wat, hel is toch zeker hopeloos, dat hier 's nachts één politiemannetje over ons waakt? Enfin volgende treek komt de raad bij mekaar, maar die heeft daar niet over te vertellen zegt Dirk, de bur gemeester is dp, opper dag-rn-nachlqiacht. Bij jullie is het ook niet pluis hè. daar zagen ze 's nachts de palen van den pol der bij den voet af voor brandhout. Nou, kind laat ik mijn crimineele roman maar weer eindigen met de beste groe- ten van huis tot huis. Dag! REINTJE. Hoofdpijn - Migraine <0 V tllijiifiazdf/eó helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct. COÖP. BOERENLEENBANK A. van der Wel 25 Jaren lid Raad van Toezicht. De Coöp. Boerenleenbank hield gister avond haar jaarlijksche algemeene verga dering in de Roode Leeuw. De heer C. M. Winder heette namens be stuur en raad van toezicht de aanwezigen welkom. Spreker wees erop, dat dit de eerste vergadering was na het overlijden van den heer Schermer, de eerste vergade ring. waarop de heer Schermer niet aan wezig was, Floris Schermer, de altijd be hulpzame kassier, Floris Schermer, die hier „zijn" bank vertegenwoordigde. Zijn naam, aldus de voorzitter, zal niet licht vergeten worden door bestuur en leden. De hevr W. Sevenhuysen las vervolgens de notulen, de laatste die de heer Scher mer had samengesteld. Ze werden onver anderd. vastgesteld. Ook de notulen van een latere vergadering werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Mededeellngen, Van de bestuurstafel werd medegedeeld, dat de rente vöor spaarders bleef 2%% en voor credicten en loopende rekeningen 4%. Tot kassier was benoemd de heer Dj Duin Wz. Het effectenbezit was vermeerderd met 9000 nieuwe Nederl. Staatsleening. Hulde werd gebracht aan den heer A'. van der Wel, die gedurende 25 jaren als lid van den Raad van Toezicht de belangen van de Bank mede had- behartigd. Als zichtbare blijk van waardeering werd den' jubilaris een kistje sigaren aangeboden. De hoop werd uitgesproken, dat deze stoere haas nog vele jaartjes zitting mocht heb ben in den Raad van Toezicht. Tenslotte volgde nog een mededeeling voor hen, die nieuwe credicten aanvragen: zij hebben er op te letten, dat het bestuur den.tweeden Woensdag van iedere maand vergadert. Jaarverslag. Het verslag wijdde allereerst waardee- rende woorden aan de nagedachtenis van den heer Schermer, den stoeren werker, waaraan de Bank haar groei te danken heeft. De abnormale tijden hadden natuurlijk ook in de bankzaken hun invloed doen gel den; van ongerustheid was echter niets te hespeuren geweest, de Bank had en heeft het volle vertrouwen. De verschuldigde rente was geregeld op tijd binnengekomen. Het verslag-eindigde met den wensch, dat het Bank en ledpn goed mocht gaan in deze benarde tijden. Financiën. De financiëele commissie rapporteerde bij monde van den heer C. Geus, dat zij hoeken en bescheiden in de beste orde had bevon den, waarna de kassier gedéchargoerd werd. De rekening sloot in ontvangsten en uit gaven met 515.964.90. De balans wees eeri totaal aan van f 382.378,84 met een saldo winst van 17179,17. Op voorstel van bestuur en raad van toe- zich werd besloten om de winst aan de re serve toe te. voegen. Tot lid van de fina.ncieele commissie voor 1941 werden benoemd de hecren P. Wilde- bocr (vacature C. Geus) cn C. Oldenburg (vacature A. Gutter). De heer P. Duin blijft lid. f Verkiezingen. In-de vacature, ontstaan door het. aftre den van den heer D. Duin Wz., werd voor zien door de verkiezing van den heer C. M. Winder, die zijn Benoeming tot lid van het bestuur aannam onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen. Het aan de beurt van aftreden zijnde lid van den raad van toezicht, de heer F. Gut- ker, werd bij acclamatie herkozen. De ver kiezing van een tweede lid van den raad van toezicht ter vervulling van de vaca ture C. M. Winder ging minder vlot. Na drie stemmingen werd verkozen de heer C. Hoogvorst. Az., die. ook zijn benoeming aannam en daarbij de hoop uitsprak, dat het hem gelukken mocht, zich het in hem gestelde vertrouwen waardig te toonen. Rondvraag. Dc heer S. de Jong informeerde of het bestuur 'het niet wenschelijk achtte, dat de Coöp. Bank eens een eigen Bankhuis kreeg. De voorzitter antwoordde, dat het wel in de bedoeling lag om, als zich de gelegen heid voordoet, een pand idaarvoor aan te koopen. De heer Duin. de nieuwe kassier, maak te van de rondvraag gehruik, de leden er op te wijzen, dat hij nog even vreemd stond tegenover het werk *an kassier en deed daarom een beroep op aller mede werking. Hierna volgde sluiting. NIEUWE NIEDORP „OVER DE HELFT". Vergadering van de Sociëteit „Over de Helft" op Donderdagavond, in de Prins Maurits. Aanwezig 22 leden. De voorzitter, de heer Wilken, heet de heeren welkom. De notulen worden gelezen on goedgekeurd. De heer de Jong brengt rapport; uit over het nazien der rekening, de ontvangsten .hebben bedragen f 232.06, de uitgaven f 165.78. voordeelig saldo f 66.28. Alles is in orde bevonden en aldus wordt tot goedkeuring besloten. In de plaats van den heer de Jong wordt de rekening-eommis§ie voor het volgende jaar aangevuld door aanwijzing van den heer D. van der Stok. In de plaats van den heer Wilken, die niet herkiesbaar is. wordt tot Bestuurslid gekozen de heer Dr. de Boer. In verhand met het groote aantal leden zag de heer Sanders gaarne voor het bil jart een afschuifsysteem ingevoerd. De heer Peerohoom stelt voor, op 'de hiljartklok te spelen. Aangezien de heer Gelder een hiljartklok heeft, zal hiermede de proef worden genomen. Hierna sluiting. Naderhand is hij de verdeeling der Be stuursfuncties in de plaats van den heer Wilken tot voorzitter gekozen de heer A. Winkel.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6