BONHEN die deze week gelden Nieuwe jachtwet in NEDERLAND Omzetbelasting van vee Verkoop van versch brood vóór 10 uar v.m. verboden Evacuatie van Zara DUITSCHLAND Doel en strekking van de loonbelasting Italiaansche activiteit in Cyrenaica Zaterdag 5 April 1941 Derde blad Op het gebied van de jacht heerscht'in ons land nog een groote wanorde. Een wettelijke regeling is dringend noodzakelijk en zal thans binnenkort worden ingevoerd, overeen komstig de wensch van liet grootste deel der Nederlandsche jagers. Ten opzichte van de Nedcrlandsche Jachtwet, zooals deze tot nu toe gold, brengt de nieuwe verordening be langrijke verbeteringen.. Het gevaar, dat de landbouw door de jacht benadeeld zou wor den en daardoor schade zou oploopen, is niet aanwezig. Volgens de nieuwe verordening zullen zoogenaamde jachtschappen worden ingesteld die uit drie leden bestaan, t.w. een voorzitter, een vertegenwoordigd van de grondbezitters en een vertegenwoordiger, van de jachtorganisatics. Iedere jager moet in de toekomst lid van de Nederlandsche Jagers- vereeniging zijn. Het lidmaatschap hiervan is de voorwaarde voor het verstrekken van een jachtvergunning. Tot nu toe kon iedere grondbezitter op zijn eigen grond jagen. De minimumgrootte van de jachtoppervlakte was niet vastgesteld. Thans zullen deze mi nimumgrootten voor klein wild op 50 ha. en voor groot wild op 150 ha worden vastgesteld 'n Groot gevaar voor 't wild was de tot nu toe in Nederland in ongelooflijke mate verbreid de wilddiefstal, in het bijzonder de strooperij. De nieuwe verordening zal hier scherp tegen optreden en de straffen voor strooperij en zij die daarvan hun beroep maken worden be langrijk verhoogd. Het gevolg biervan zal een sterke vermindering van wilddiefstal ten gevolge hebben, zoo het niet tot het geheel verdwijnen hiervan leidt. Gezien de regels van de jacht en het jagersgebruik is het toe te juichen dat, het schieten met- schroot op groot wild verboden wordt. Dit wild mag in de toekomst nog slechts met den kogel worden neergelegd. De verboden-jachttijden van de afzonder lijke wildsoorten werden tot nu toe van jaar, tot jaar opnieuw vastgesteld. Thans zullen deze tijden bij de w.et worden geregeld en in overeenstemming gebracht met die van de nabuurlanden. Dit zijn in groote trekken de belangrijk ste voordeden van de nieuwe jachtverorde- ning ten opzichte van de tot nu toe geldende jachtwet. De nieuwe regeling waarborgt in grijpende verbetering in het jachtwezen hier te lande. In verband met de omstandigheid, dat de heffing van omzetbelasting van vee geheel overeenkomstig de bepalingen van het be sluit. op de omzetbelasting 1940 tot vele moei lijkheden aanleiding zou geven en med.e in verband met, bet feit, dat al het voor de slacht bestemde vee moet worden geleverd door tusschenkomst van de Nederlandsche Veehouderijcentrale, is ten aanzien van de heffing van omzetbelasting van vee tot na der order de navolgende regeling getroffen. De levering door veehouders van runde ren, varkens, paarden, schapen en geiten hierna kortheidshalve aangeduid als vee is onderworpen aan een heffing naar het ta rief van twee en een half percent. Het voren staande lijdt slechts uitzondering in geval len, waarin de veehouder kan aantoonen, dat hij als veehandelaar is opgetreden. Een vee houder is aan te nierken als veehandelaar ten aanzien van ingekocht vee, dat hij bin nen zeer korten tijd doorlevert. Ter zake van den eigenlijken handel in vee wordt omzetbelasting slechts geheven bij le vering door de Nederlandsche Veehouderij- centrale en wel naar het tarief van een half percent. De levering .van vee door veehande laren behalve de Nederlandsche Veehou derijcentrale - is mitsdien niet aan omzetbe lasting onderworpen. Hieruit volgt tevens, dat een veehouder, die vee levert, ten aan zien waarvan hij volgens het vorenstaande als veehandelaar kan worden aangemerkt, voor deze levering omzetbelasting niet is ver schuldigd. Ter zake van het door veehouders voor ei gen gebruik beschikken over vee vindt belas tingheffing niet plaats. In verband met de omstandigheid, dat de Nederlandsche veehouderij-centrale over het grootste gedeelte van het eerste kwartaal heeft gerekend met betaling door haar aan het rijk van omzetbelasting naar het tarief van twee en een half percent, is, om rede nen van practischcn aard, goedgekeurd, dat de belastingheffing bij veehouders terzake van de levering van vee een aanvang nam met ingang van 1 April j.1. Bij beschikking van den waarnemend secretaris-generaal van 't departement van sociale zaken van 7 December 1940 is voor het winterseizoen met het oog op de ver duisteringsvoorschriften een algemeene ver gunning verleend om op Zaterdag vroeger met den bakkersarbeid te beginnen en om versch brood te vervoeren en te verlcoopen op een vroeger uur dan wettelijk als norm is toegestaan. Aangezien het nog meermalen voorkomt, dat op Zaterdag voor 10 uur v.m. versch brood wordt verkocht, en sommige bakkers blijkbaar over het hoofd zien, dat de boven bedoelde vergunning op 15 Maart j.1. is afge- loopcn, wordt dc aandacht van belangheb benden er op gevestigd, dat sinds 15 Maart j.1. de gewone bepalingenbetreffende het aanvangsuur van den bakkersarbeid en het verbod om voor 10 uur v.m. versch brood te verkoopen, weer gelden. STEUNFRAUDE. Te Steenwijk is een ernstig geval van steun fraude aan het licht gekomen. Een werklooze, die, naar men meende, in behoef tige omstandibgheden verkeerde, trok ge- ruimen tijd steun. Dezer dagen kreeg men echter argwaan en bij een huiszoeking bleek dat de man een bedrag van f 1800 en een huis bezat. Er is een vervolging tegen hem ingesteld. BOMMEN VEROORZAAKTEN GLAS SCHADE. Engelsche vliegers hebben in den vorigen nacht hier te. lande weder eenige bommen uitgeworpen. Met uitzondering van een ge val, waarin een brandbom lichte brandscha de veroorzaakte, hebben deze bommen al leen schade aan glasruiten van woonhuizen toegebracht. Peisonen werden niet getroffen. Naar Stefani meldt, is men begonnen met de evacuatie der burgerbevolking uit de Italiaansche haven Zara aan de kust van Dalmatie. Een eerste Vroep van 3000 kinde ren, vrouwen, zieken en ouden van dagen is onderweg naar Ancona. Donderdagavond zijn opnieuw 2000 personen vertrokken. verontwaardigd over heruit'evering van gevluchte Duitsche officieren Met felle verontwaardiging brandmerken de Duitsche ochtendbladen de heruitleve ring der beide Duitsche marine-officieren wien de vlucht uit een Canadeesch ge vangenenkamp gelukt was door de re geering te Washington aan de Britsche militaire overheid in Canada. De bladen wijzen vooral op de onwaardige behande ling, die de beide Duitschers van de Ame rikanen te verduren hebben gehad. Zij werden geboeid over de internationale „Thousand Islands Bridge" gevoerd en aan de Canadeesche grenswacht overgege ven. De Voelkischer Beobachter schrijft hier over het volgend: Naast het volkerenrecht bestaat er ook nog een wet van het politieke en militaire fatsoen. Dit fatsoen vereischt, dat ook den tegenstander erkenning betuigd wordt voor zijn moed en vaderlandsliefde en er behoort moed toe, plannen te maken om uit een gevangenenkamp te vluchten en die plannen uit te voeren. De houding van de Amerikaansche regiering, zoo vervolgt het blad, versterkt slechts onze opvatting, dat wij van hen moeilijk ridderlijkheid en fatsoen kunnen verwachten. Wanneer een regeering zich door dergelijke onfatsoen lijke Joodsche machinaties laat beheer- schen, moeten haar daden wel kleingeestig en schunnig zijn. Wij twijfelen er echter niet aan. of de houding van de Amerikaan sche regeering wordt door eiken behoor lijken Amerikaan als schaamteloos en on fatsoenlijk aangevoeld. De Berliner Boersen-zeitung ziet in de houding der Amerikaansche regeering een bewuste bespotting van het gevoel van achting, dat op hun eer gestelde volkeren aan dappere soldaten, ook aan den dap peren vijand, betuigen. Wie zien wil, zoo besluit het blad. heeft hier het bewijs voor oogen, dat de geest der Frankfurters, Ba- ruchs en Morgenthaus tot in' alle werk kamers te Washington doordringt. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft: Een ongekende lafheid als deze moest el- ken Amerikaan, die. nog een greintje ge voel voor fatsoen en voor de elementairste beginselen der gastvrijheid heeft, het schaamrood op .de kaken jagen. Aan het land, dat tegenover Europa in de haven van New York het vrijheidsbeeld als zijn embleem hee/t opgesteld, en dat de groote woorden van vrijheid, mcnschelijkheid en gerechtigheid dag in dag uit door zijn po litici laat verkondigen, bleef het beschoren, op de schandelijkste wijze het oeroude recht van asyl te schenden. Zoo vertooneri de Ver. Staten zich thans als het meest onvrije land, dat door demagogischcn haat het laatste restje ridderlijkheid en mensch- waardigheid is kwijtgeraakt. Singapore a's steunpunt der Amerikaansche vloot De besprekinqen van Brooke Popham. De Britsche opperbevelhebber in Oost- Azië, Popham, is na de besprekingen met het opperbevel van de op de Philippijnen gestationneerde Amerikaansche eenheden gisterochtend naar Hongkong gevlogen. Tien Britsche officieren zijn in Manila ge bleven om de besprekingen voort te zetten. I-Iet blad Tokio Nitsji Nitsii meldt voorts, dat Popham over enkele dagen nog eens naar Manila zal komen, vanwaar hij dan met zijn staf naar Singapore zal terugkee- rcn. De besprekingen, welke gevoerd zijn tuschen Brooke Popham en Amerikaansche generaals te Manila zouden betrekking ge had hebben op het gebruik van liet vloot,- station Singapore door de Amerikaansche marine, in het geval de toestand in het Verre Oosten zich toespitst. Actueele. B^Iaiiin^Aaat^iluMx-n, Ua&Afiem en tfumi L Hoewel de Loonbelasting reeds drie maan den in werking is. kan het zijn nut hebben, ln beknopt verband, doel en strekking dezer be lasting uiteen te zetten. Voor 1 Januari 1941 was verdiend loon belast ingevolge Ue Inkomstenbelasting 1914 en de Gemeentefcndsbelasting. Het belasting jaar liep van 1 Mei30 April. De loontrek- kenden waren lus reeds aangeslagen over het belast.jaar 1 Mei 1940-30April 1941. De inkom stenbelasting 1914 en de Gemeentefondsbelas ting zullen worden vervangen door een enkele inkomstenbelasting. Deze nieuwe inkomsten belasting zal binnenkort in het Verordeningen blad gepubliceerd worden. Als voorheffing van deze nieuwe Inko. ïstenbelasting kan de Loon- belas* g worden beschouwd. Om te voor komen, dat de belastingplichtigen over het „loongedeelte" van hun aanslag over het tijd vak 1 Januari 1941—1 Mei 1941 tweemaal be lasting zouden moeten betalen, is bepaald, dat op een desbetreffend verzoek over vier maan den ontheffing wordt verleend over die aan slag der inkomstenbelasting 1940.1941. Dit verzoek kan op de werknemersverklaring wor den gesteld. Belasting over „genoten loon". Zoals de titel van de belasting het aan duidt, is deze belasting over „genoten loon" verschuldigd. In de eerste plaats zal dus moe ten worden onderzocht, wat onder „loon" is te '-eustaan. Ingevolge -rtikei 4 van het Be sluit wordt als „loon" beschouwd alle inkom sten, welke in geld of geldswaarde uit een dienstbetrekking of een vroegere dienstbetrek king worden genoten, onverschillig of daarop al dan niet aanspraak bestaat. Een eerste voorwaarde is dus het aarwezig zijn van een „dienstbetrekking". „Dienstbetrekking" ver onderstelt ondergeschiktheid aan zijn werk gever. Hebt U een tuinman in Uw „dienst", dan werkt deze man op Uw aanwijzingen. Een tuinman kan echter ook hebben „aangenomen" om voor een bepaald bedrag Uw tuin in orde te maken. In het eerste geval moet U van het uitbetaalde loon „loonbelasting" afhouden; in het tweede geval wordt de tuinman „omzet belasting" verschuldigd. Een directeur van een naamlooze vennoot schap is „in dienstbetrekking" van dit rechts persoonlijkheid bezittende lichaam. Een fir mant is niet „in dienstbetrekking", want hij is mede-eigenaar Jer zaak. Hoewel bij arrest van den Hoogen Raad van 21 October 1925 beslist is, dat een commissaris van een naam looze vennootschap, die alleen controle uit oefent ->p de directie, niet in dienstbetrekking staat tot de naamlooze vennootschap, bepaalt thans u'tdrukkelrjk art. 3 van het loonbelas- tingbesluit, dat commissarissen steeds worden geacht hur. arbeid als zoodanig in dienstbe trekking te verrichten. Het loon moet voorts zijn genoten. Volgens de jurisprudentie kon de opbrengst soms al genoten worden voordat zij ter beschikking komt. Een winstaandeel, w arvoor het lid van een coöperatieve vereeniging in de boeken ge crediteerd wordt, werd volgens art. 4 der Inkomstenbelastingwet 1914 als genoten be schouwd. Hiermede is thans gebroken, want volgens art. 7 van het Besluit, is eerst dan belasting verschuldigd, wanneer het loon ter beschikking van den werknemer of een derde wordt gesteld. Ook over wachtgeld, verlofs- en non- activlteitstractementen, pensioenen, ziekte- belden, stakingsuitkeeringen enz. moet loonbelasting worden betaald. Niet alleen over hetgeen, wat in geld is genoten, maar over het genot „in geldswaar de" moet belasting worden betaald. Zoo wordt van een we knemer, die in geld een loon ge niet van minder dan 100.per maand, voor kost en inwoning 25.per maand berekend, een wanne maaltijd 12.per maand, enz. Sluit de werkgever ter behoeve van zijn werknemer een z.g. „kapitaalverzekering", dan worden de stortingen door den werkgever als genoten loon „in geldswaarde" beschouwd. Ontvangt de werknemer dus b.v. op 65-jarigen leeftijd een bepaalde som. dan worden de daar voor door den werkgever betaalde stortingen aan een verzekeringsmaatschappij als „loon" beschouwd. Worden geen stortingen verricht, dan wordt de geldswaarde van de aanspraak gesteld op de bedragen, die naar schatting door den werkgever! gestort zouden moeten worden. De stortingen door den werknemer zijn natuurlek onbelast. Wat onbelast is. In tegenstelling met deze z.g. „kapitaalver zekeringen", zijn stortingen van den werk gever en de „verplichte" bijdragen van den werknemer voor een „pensioensverzekering" onbelast. Deze pensiotns-\ erzekering moeten dan voortvloeien uit een bestaande pensioens regeling. Onder „pensioensregelir.g" wordt verstaan iedere /egeling, welke uitsluitend ten doel heeft de ver'orgin bij invaliditeit en ouderdom van werknem rs of gewezen werk nemers en de verzorging van hunne weduwen, minderjarige kinderen en pleegkinderen, een en ander door middel van pensioen. Zoodra de nagelaten betrekkingen van den werknemer in plaats van pensfoen dus een kapitaal in eens ontvangen, dan is er geen „pensioensverzeke- rii maar een „kapitaalverzekering" ge sloten. Ter verduidelijking nog het volgende voor beeld. Een werknemer verdient 3000.en t vendien zal hij op 65-jarigen 'eeftijc 5000. ontvangen. De werkgever tort vooi deze ver zekering jaarlijks 300.—; de werknemer eveneens 300.Het belaste loon bedraagt 3300.Een andere werknemer verdient e"eneens 3000.— en bovendien geniet hij op 65-jarigen leeftijd een pensioen, groot 1000.— De werkgever stort vooi deze verzekering ook f 300.de werknemer is verplicht hier even eens 1 300.voor bij te dragen. Het belaste loon bedraagt f 2700. In een volgend artikel zal ik de z.g.n. af trekposten van het genoten loon behandelen. P. Hajonides v. d. Meulen, Belastingconsulent. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 4. De volg&ide prijzen mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden ge bracht AUTOBENZINE: per liter f 0.224 AARDAPPELEN (herhaling bericht No. 1): lvlei-aardappelen Zeenwsche bonte en blauwe Eigenheimers Alpha Bintje Zand- en veenaardappelcn f0.08 per kg f0.07M per kg f 0.07 per kg f0.07 per kg fO.Ö6'S per kg Voor thuisbezorging mag 1 cent extra per kg worden berekend. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. OM UIT TE KNIPPEN. Broodbonnen 11: geldig van 7 April tot en met. 13 April (niet gebruikte tot en met 20 April, echter niet in restaurants e.d.) Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram brood of één rantsoen gebak. Bloembonnen 6: geldig van 24 Maart tot en met 20 April. Elke bon geeft recht op het koopen van, naar keuze, 35 gram tarwemeel, tarwebloem. roggemeel. rogge bloem. of zelfrijzend bakmeel of 50 gram brood of een half rantsoen gebak. Een rantsoen „gebak" is voor koek (ontbütkoek) minimum 160 gram; voor speculaas 140 gr.; voor andere koekjes 200 gr.; voor biscuits en wafels 90 gr.; voor beschuit 75 gr.; voor cake 300 gr.; voor taart 600 gr.; voor gebakjes 600 gr.; voor gevuld groot korstgebak (boterletter e.d.) 500 gr.; voor gevuld klein korstge bak (amandelbroodjes e.d.) 400 gr. Boterbon 11: geldig van 7 April tot en met 13 April (niet gebruikte tot en met 20 April), rechtgevende op het koopen van 250 gram boter. Vetbon 11: geldig van 7 April tot en met 13 April (niet gebruikte tot en met 20 April), rechtgevende op het. koopen van 250 gram boter of margarine of 200 gram vet Bonnen 10 Vleesch (vïeeschkaart) geldig van 31 Maart tot en met 9 April (niet gehniikte tot en met- 13 April, echter niet in restaurants e.d.). Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram vleesch of één rantsoen vleeschwaren. Bon 10 Worst, vleeschwaren (vïeeschkaartgeldig van 31 Maart tot en met 9 April (niet gebruikte tot en met 13 April, echter niet in restaurants e.d.), rechtgevende op het koopen van één rantsoen vleeschwaren. Het rantsoen vleeschwaren be draagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-., rund-, kalfs-, paarden- of schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst. 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloed worst. Bon 07: geldig van 24 Febr. tot en met 20 April, rechtgevende op het koopen van 250 gram havermout, havervlokken, haverbloem, aard appelmeel vlokken. gort. gortmout of grutten. Bon 08: geldig van 24 Febr. tot en met 20 April, rechtgevende op het koopen van 250 gram gort, gort- mout of grutten. Bon 09: geldig van 24 Febr. tot en met 20 April, rechtgevende op het koopen van 100 gram vermicelli, spaghetti of macaroni. Bon 10: Naar keuze 100 gram maï zena. griesmeel. aardappelmeel, sago. rijststijfsel. kookstijfsel of glansstijfsel of een hoeveelheid puddingpoeder of puddinesauspoe- der. ten hoogste bevattende 100 gram zetmeel, geldig van 24 Febr. tot en met 20 April. Bon 17: rechtgevende op het. koo pen van één kilo suiker, geldig van 17 Maart tot en met 13 April. Bon 18: rechtgevende op het koo pen van 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat, geldig van 17 Maart tot en met 27 April. Bon 19: rechtgevende op het koo pen van. naar keuze. 250 gram rijst, rijstemeel. rijstebloem, rijstgries of gruttemeel. geldig van 24 Maart tot en 20 April. Bon 20: rechtgevende op heikoopen van naar keuze. 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep. 200 gram zachte zeep (oude samenstelling), 150 gram zachte zeep (nieuwe sa menstelling) 300 gram zachte zeep- pasfa. 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder. geldig van 3t Maart tot en met 27 April. Voor zoover voorradig mag nog geleverd worden 125 gram zeepvlok ken. 250 gram zelfwerkende wasch- middelen of 200 gr. vloeibare zeep. De wasscherijen moeten voor elke 20 kg. droog waschgoed één bon 20 in ontvangst nemen. Bonnen 63 en 73: elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram •kaas, geldig van 7 April tot en met 20 April .(niet gebruikte tot en met 4 Mei). Bon 93: geldig van 7 April tot en met 13 April (niet eehruikte tot. en met 20 April, echter niet in restau rants e.d.), rechtgevende op het koopen van één ei. Bon 8 (hondenbroodkaart): geldig tot en met 30 April, rechtgevende voor de groepen 1, 2. 3. 4. 5 en 6 op resp. 10 Kg.. 10 Kg.. 8 Kg., 5 Kg.. 4 Kg. en 3 Kg. hondenbrood. Bon 8 (kattenbroodkaart): geldig tot en met 30 April, rechtgevende op het koopen van V/2 Kg. katten brood. Scheerzeepbon 117: geldig fot en met 30 April, rechtgevende op het koopen van 50 gram scheerzeep of één tube of één pot scheercrême. Petroleumzeqel „periode 9": geldig tot en met 20 April, rechtgevende op het koopp.n van 2 liter petrole um. Brandstoffenbonnen nummers „15, 16 en 17 haarden, kachels", „35 t.m. 41 centrale verwarming", „brand stoffen. één eenheid, vijfde periode" en .cokes, één eenheid, vijfde peri ode": verlengd tot en met 30 April. Elk der bonnen geeft recht op het koop van één eenheid vaste brand stof. 1 eenheid is 1 hl (max. 75 kg) anthraciet. steenkolen, industrie- of eierbrïketten, of 2.5 hi kolenslik, of 2 hl (max. 100 kg) cokes (ook gascokes) of 110 kg bruinkoolbriket ten', of 450 stuks (200 kg) bagger- of 300 stuks (195 kg) persturf. of 175 kg. fabrieksturf of 200 kg. ove rige soorten turf. Italiaansch weermacbtliericht I11 zijn weermachtsbericht no. 301 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Grieksche front: Activiteit van de artille rie. Een onzer formaties jachtvliegtuigen viel op marsch zijnde troepen aan langs den weg van Koritza naar Pogradec. Den vijand werden gevoelige verliezen toegebracht en verscheidene gemechaniseerde strijdmidde len werden in brand geschoten. Een onzer verkenningsvliegtuigen haalde een vijande lijk jachtvliegtuig neer ten westen van Sar dinië. Noord-Afrika: De operaties der gemechani seerde Italiaansch-Duitsehe afdeelingen in Cyrenaica duren voort. Onze luchtmacht is zeer bedrijvig. Een vijandelijk vliegtuig werd brandend bij Benghazi neergehaald, Britsche vliegtuigen deden een aanval op Tripolis, Er vielen circa vijftien slachtoffers in de Jodenwijk. Andere Engelsche vliegtui gen beschoten onze op marsch zijnde colon nes met mitrailleurs, waarbij lichte verlie zen ontstonden. Oost-Afria: Zoowel in Erytrea als in het gebied van Harrar wordt verder verzet ge boden. Engelsche aanvatspoging op Brest In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben zwakke strijdkrachten van de R.A.F. een aanval op de Kanaalhaven Brest onder nomen. De sterke Duitsche luchtafweer dwong de Engelsche machines tot een spoe- digen terugkeer. Daarbij wierp de vijand eenige niet gerichte brisantbommen uit die grootendeels op eeh open terrein terecht kwamen. Er ontstond geen militaire scha de en ook de schade aan woonhuizen was onbetcekenend. Een Engelsche bommenwer per is neergeschoten.

Schager Courant | 1941 | | pagina 9