Bijverdienste! Het gist in Kroatië Italië's verklaring over Zuid-Slavië Eersteling Poters Verklaringen van MATSOEOKA Non stoprevue Marktberichten Laatste telexbericht de engelsche strijdkrachten in griekenland. Stockholm, 7 April (D.N.B.) Reizigers uit Griekenland hebben bevestigd, naar Af- tonbladet in een eigen bericht uit Istanbool meldt, dat zich in Griekenland een groot Britsch leger, in hoofdzaak bestaande uit do- minale en koloniale troepen, bevindt. het spoorwegverkeer tusschen ZUIDSLAVIë EN ROEMENIë. Boekarest,. 7 April (D.N.B.) I-Iet spoor wegverkeer tusschen Roemenië en Zuidsla- vië was, naar thans definitief bekend wordt, sedert Zaterdagochtend verbroken. De Zuid- slavische spoorwegambtenaren hebben van toen af geen treinen meer verzonden. de aanvallen op belgrado. BERLTJN, 7 April (D.N.B.): Bij de aanvallen van formaties Duitsche' gevechtsvliegtuigen op de vesting Belgrado op 6 April, waarbij talrijke belangrijke mi litaire installaties werden getroffen, zouden volgens Engelsehe berichten uit Zuidslavië ook de zender van Belgrado, die sedert 12 uur des middags niet', meer heeft gezonden, en het telegraafkantoor zwaar beschadigd lijn. DE STRIJD IN NOORD-AFRIKA. STOCKHOLM, 7 April (D.N.B.): Ook de Engelsehe Zondagsbladen weerspie gelen nog de teleurstelling der Engelsehe openbare meening over liet opgeven van Ben- ghasi. Algemeen vraagt men zich af, hoe-het toch mogelijk is, dat sterke Duitsche strijd krachten naar Tripolis en van daar verder naar Benghasi zijn gekomen. De Engelsehe pers tracht klaarblijkelijk een zondenbok te vinden voor den voor Engeland noodlottigcn tegenslag in Noord-Afrika. De Sunday Ex press, die generaal Wavcll tracht te veront schuldigen, stelt de politici Baldwin, Cham- berlain en Lord Caldecote verantwoordelijk. Benghasi, zoo meent dit blad, heeft moeten worden opgegeven, omdat zes jaar van Engel sehe domheden niet meer goedgemaakt kon den worden in zes maanden. Engeland heeft niet eens de tanks, kanonnen en vliegtuigen cn de uitgeruste legers, die men noodig had Voor Oost-Afrika en voor 't behoud van Li- fcye. De militaire medewerkers van de Engel fche pers bereiden, 't Britsche publiek, naar de Londcnsche correspondent van Svenska Dagbladct meldt, reeds voor op de mpgelijk- heid van een verdere evacuatie van Libye. De Engelsehe brigadegeneraal Charteris schrijft bijvoorbeeld in dit, verband in de Manchester Guardian: „Wanneer tegen groo te Duitsche strijdkrachten in Noord-Afrika Smoet worden gestreden, pleiten alle strategi sche beginselen er voor, dat yhet voo.rdcclig is het slagveld zoo ver mogelijk van de Duit sche steunpunten en zoo laat mogelijk in het jaargetijde te kiezen." zuidslavische vlootsteunpunten gebombardeerd. Rome, 7 April. (D.N.B.) Terwijl het Duitsche luchtwapen in nauwe samenwer king met het leger op 6 April optrad tegen de nieuwe positie der Angelsaksische plu tocratie, wierpen de Italiaansche vliegers zich op de vlootsteunpunten van den te genstander aan de Adriafische kust, die zij aan felle bombardementen onderwierpen. haven van Spalato werd buitengewoon zwaar gebombardeerd, waardoor onzaglij- ke branden ontstonden. Op het vliegveld van Mostar werden de startbanen en in stallaties vernield. Ook de haveninstalla ties cn magazijnen van Cattaro en talrijke daar voor anker liggende schepen werden bij deze gelegenheid getroffen. Intensief was ook de Italiaansche verkcnningsacti- Jviteit, die den gcheelen dag 't Adriatische gebied controleerde. de strijd in het dal van de stroema. Berlijn 7 April. (D.N.B.) Duitsche 'formaties duikbommenwerpers hebben den öpmarsch van de Duitsche troepen in het dal van de Stroema op 6 April met buiten gewoon doeltreffende aanvallen op de zwaar versterkte bunkerlinies op de het idal flankeerende bergen gesteund. de toestand in zuid-slavlfi. BOEKAREST, 7 April (D.N.B.): Naar thans bekend wordt bij monde van hog in den loop van Zondagochtend over de grens gekomen Volksduitschc vluchtelingen, zijn in Groot Ivikinda in het banaat in den nacht van Zaterdag op Zondag verscheidene IZuid-Slavische militaire treinen aangeko men. In cfen Zuid-SlavischRoemeenschen grensector bij Lungar heeft Zondag nog de correspondent van den Berliner Lokalanzei- ger gesproken met Servische grensposten. Dezen verklaarden hem, dat zij slechts bij ge ruchte hadden gehoord van den ommekeer in de gebeurtenissen en nog geen instruc ties uit Belgrado hadden ontvangen. Naar het schijnt, zoo zeiden zij, heerscht groote verwarring in het achterland, aangezien ie dere officieele bekendmaking uitblijft. Zij ^visten derhalve niet, welke houding zij moesten aannemen. Openbare gelegenheden in Syrië gesloten Maatregelen tegen winkeliers staking. Het officieele Fransche persbureau meldt, dat krachtens een verordening van den, hoogen Franschen commissaris van Syrië, de bioscopen, cafés, cabarets, e.d. gesloten zijn en gesloten zullen blijven, zolang de bevolking onrustig blijft. Om aan de sta king der winkeliers een eind te maken, en de voedselvoorziening der bevolking te ver zekeren, heeft de hooge commissaris be paalde maatregelen genomen. Een daarvan houdt de verplichting in, de winkels te her openen. Nieuwe regeering gevormd. Naar uit Beiroet gemeld wordt, is thans de nieuwe regecring van Syrië gevormd, "welke vornamelijk is samengesteld uit par itijloozen en trit onafhankelijke vertegen woordigers der meest uiteenlooponde Syri sche kringen. Minister-president en voor binnenlandsche Saken is IChaled Rev Azem; •De nieuwe minister-president was tot dus ver voorzitter der Kamer yarj Koophandel. Nationale partij kant zich tegen Matsjek. Straatbetoogingen in Agram. De Kroatcn, die voor de terreur der Ser- ven naar de Oostmark zijn gevlucht, hebben den Führef telegrafisch om hulp verzocht. In bet telegram wordt gezegd, dat de ondraag lijke Servische tyrannie 'moet vallen en dat een vrij Kroatië moet ontstaan, dat trouw is jegens Duitschland. De vereeniging ter verdediging van den Kroatischen haard „Hrvatslci Domobran" heeft uit naam van 200.000 in Zuid Amerika levende Kroalen, den Führcr per telegram om hulp gevraagd tot het herstel van een vrij cn onafhankelijk Kroatië. Dit. telegram wordt besloten met „Leve Duitschland, de Führer, en een vrij, onafhan kelijk Kroatië". Dr. Matsjeks toetreding zeer koel ontvangen. Volgons berichten uit Agram is de toetre ding van Matsjek tot de Zuidslavische regee ring meer ingegeven, door de vrees, dat te Agram tot een militairen coup van Servi sche elementen en tot de arrestatie van Mat sjek zou kunnen komen, dan door Matsjeks eigen overtuiging van de juistheid van zijn handelwijze. Uit bezorgdheid heeft Matsjek besloten tot de regeering toe te treden. Op de nationalistische kringen in het Kroati- s'clie volk heeft het besluit vaii Matsjek een zoo negatieven indruk gemaakt, dat zich te Agram reeds straatbetoogingen tegen hem hebben voorgedaan. De Kroatische nationalistenleider dr. Ante Pawelitsch heeft door middel van een Kroa- tischen vrijheidszender der Oestasja (bur gerwacht) een oproep tot het Kroatische volk gericht, waarin hij herinnert aan de jarenlange onderdrukking door de Serviërs Gedurende twintig jaar, aldus de oproep, heeft het Kroatische volk de ergste onder drukking ondergaan en duizenden Kroaten die hun volk niet wilden verraden, hebben dit met den dood moeten betalen. De Octas- ja is opgericht om tegen deze misdadige politiek van Belgrado op te trc-den en be sloten geweld tegenover geweld te plaatsen. In weerwil' van de ruwste vervolging heeft de Oestasja steeds meer aanhangers gekre: gen. Thans slaat het uur van de vrijheid voor de Kroaten. Zij zullen strijden voor de reorganisatie van Europa aan de zijde der spilmogendheden en daarmede voor hun be vrijding. In een andere uitzending wordt gezegd: „Matsjek is niet langer onze leider en heeft niet meer het recht uit naam van het Kroa tische volk te spreken". De zender maande de Kroaten vervolgens aan. de Duitschcrs niet te ontvangen als vijanden, maar als vrienden en bevrijders. De invloed der Engelschen. De Engelschen hebben echter in de in Kroatië bestaande Servische democratische partij, die onder leiding staat van den te- genwoordigen minister van binnenlandsche zaken, Sava Kasanovitsj en van senator Wil den, een gewillig werktuig gevonden. Deze partij heeft de Servische minderheden in Kroatië systematisch een anti-Duitsche agi tatie laten voeren. Ecnigen tijd geleden heeft het commissa riaat van politie te Agratn talrijke arresta ties verricht, waarbij aanzienlijke bedragen in handen der politie viel en het bewijs werd geleverd, dat deze gelden afkomstig waren van het Engelsehe consulaat-generaal te Agram. Senator Wilden gaf er de voorkeur aan naar het buitenland te vluchten. De Joe goslavische minister-president, generaal Si- mowitsj echter benoemde Sava Kosanowitsj niet waardcering voor de prestaties van de zen Engelschen trawant, tot minister in zijn kabinet. „Een golf van onwaarheid." Stefani deelt mede: ,Vier jaar geleden, in Maart 1937, heeft Zuid-Slavië een vriend schapsverdrag met Italië geteekend, dat den blyvenden en zekeren grondslag van een oprechte politiek van samenwerking tusschen beide staten had moeten vormen. Wij schonken de Zuid-Slavisahe regeering een vertrouwen, waarvan wij hoopten, dat het ni'et geschokt zou worden. Wij bleven trouw aan dit verdrag van Belgrado, zelfs toen, na den val van het kabinet Stojadi- nowitsj, dat het had gesloten, de eerste aanwijzingen en de eerste demonstraties van een herlevende vijandigheid jegens Italië en Zuid-Slavië begonnen, het werk van de obscure elementen, die gedurende twintig jaar de betrekkingen tusschen beide landen hadden vergiftigd en na den val van Stojadinowitsj duidelijk de 'overhand kregen. Ons programma was scherp omlijnd: Wij wildon de toekomst van liet Zuid-Slavische volk verzekeren. Wij wilden het zonder eenig offer, zonder risico of gevaar van zijn kant laten medewerken aan het werk van vreedzamen herbouw op het Europee- sche vasteland. Op grond van dat programma werd Zuid- Slavië na het accoord van Weencn van 25 Maart toegelaten tot deelneming aan het driemogendhedenverdrag. Zuid-Slavië had de verzekering gekregen, 'dat. zijn souvereiniteit en onschendbaarheid ontzien zouden worden, en den waarborg, dat door zijn gebied geen troepen zouden trekken. Het verraad. Nauwelijks was dit pact gesloten, of de zelfde elementen die in het geheim hadden gestreefd naar een deelnemen van Zuidsla vië aan den oorlog, staken te Belgrado den kop en stelden zii met geweld een regiem in. dat in werkelijkheid slechts één taak had: het verdrag te verscheuren cn Zuid- Slavië tegen de spilmogendheden in het veld te brengen. Een golf van dwaasheid ging over Zuid-Slavië. De Italiaansche regeering volgde met groote aandacht en de grootste kalmte de.ze Gebeurtenissen, die er toe leidden, dat Zuid-Slavië zich vereenigde met Engpland en Griekenland en evenals Griekenland basis van de Britsche strijdkrachten in Europa werd. In verbond met dit feit heeft de Ttaliaansehe regeertng besloten met zijn strijdkrachten op te treden in nauwe samen werking met de Duitsche". Heden overleed, zacht en kalm, ten huize van D. I-Ioornsinan, onze in nig geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, K. Hoorosman, Wedn. van Vrouwtje de Leeuw, in den ouderdom van 84 jaar. Zijn diepbedroefde Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter kleinkinderen, Julianadorp, 6 April '41 Rijksweg 85. Dc rouwdienst zal worden gehouden op Woensdag 9 April a.s., des middags 12 uur, in de Ned. Hcrv. Kerk te Julianadorp. De ter aardebestelling heeft plaats nam. 2 uur, op de algemeene hegraaf- plaats te Huisduinen. Gevraagd, om zoo spoedig mo gelijk in dienst te treden: huishoudster, I-Iotel „Concordia", Noordschar- woude. Heden overleed zacht en kalm, in het Cen taal Ziekenhuis te Alk maar, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Jacob Cornelissen, in den ouderdom van bijna 67 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote en kinderen, C. CORNELISSEN— Boerman. R. MF.IJERS Cornelissen. G. DE HAAN— Cornelissen. ALB. M. DE HAAN en Kleinkind. Anna Paulowna, Stoom weg 7, 4 April 1941. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 8 April. Ver trek vanaf Stoomweg 7, nam. 2 uur. Kappers, Sigaren- en winkeliers in alle branches, alsmede Courantenbezorgers, Vertegenwoordigers, voorts allen die met publiek in aanraking komen en een blijvende bijverdien ste wenschen, met een eoncurrcntieloos, zeer gewild en nieuw object, schrijven onder No. 12 Algcm. Verzendhoekhandel. De venter. Degene die een postzegel insluit (wat niet verplicht is) krijgt in elk geval antwoord. Heden overleed, na een korte ongesteld heid, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader de heer C. STAM, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Uit aller naam, Wed. G. STAM— van Leijen. Laanweg, Heerhugowaard, Nrd., 5 April 1941. Te koop: GROOTE WOONARK, Prijs slechts* flCOO. H. PAN DER, Voormeer 2, Alkmaar. Te koop gevraagd: Een inge schreven Eenjarige STIER, van beste afstamming. Brieven met voll. afstamming en naaste prijs aan G. SCHU1JT Kzn., St. Maartensbrug, Tel. 200 Gevraagd: met spruit, P. WAIBOER, Schagerbrug, Tel. 275. Te koop: 30 bak POTERS, Schotsche muizen, klasse A, en te huur 40 Are Teeltvergunning Vroege Aardappelen. Wed. C. WONDER, Leijerdijk, Oude Nie- dorp. Te koop: Een PHILIPS en een TELEFUNKEN RADIO TOESTEL. Spotkoopje. Mag- nusstraat C 137, Schagen. Na 6 uur. Jongeman zoekt net KOSTHUIS, (geep beroeps), liefst in Scha gen. Brieven onder letter SC 21 Bur. van dit'blad. Het doel van het driemogend- hedenpact tot in bijzonderhe den besproken. „Een persoonlijk bezoek is belangrijker dan honderd beraadsslagingen", zoo beeft de in Europa vertoevende Japansche minister van buitenlandsche zaken volgens Domei verklaard. Het doel der toepassing van het driemogendhedenpact, zoo ver klaarde Matsoeoka verder, is thans na de gedachtenwisseling met de Duitsche en Italiaansche staatleiders duidelijk cn tot inobijzonderheden besproken. Hij is er van overtuigd, dat de resultaten dezer bespre kingen zullen blijken het welzijn van Ja pan te dienen. Uoei&at STORMVOGELS—H.D.V.S. 1—1. Voor de rust waren de Schiedammers in het veld aanmerkelijk sterker. De IJmui- der verdediging wist evenwel doelpunten te voorkomen. Pas was de strijd hervat, of Lex Jansen had met een mooi schot via den onderkant van de lat succes (0—1) Pas tegen het ein de scoorde Tol den niet onverdienden ge lijkmaker (11) waarna van Pel zelfs nog kans kreeg om het winnende puntje te sco ren, maar hij accepteerde haar niet. Het zou niet verdiend geweest zijn, Het daar HermesDVS in ieder geval beter spel leverde, dan de thuisclub. KOEDIJK. ALKMAAR 3—KOEDIJK 2. Koedijk speelt met den wind mee en na 5 minuten spelen scoort Koorn voor Koedijk 10. 2 minuten daarna corner voor K, deze wordt in het nel. geplaatst door Zut, 20 voor K. Voor de rust scoort Buisman nog voor K. en dc rust gaat in ten voordeele van Koedijk met 3—0. Na de rust speelt Alkmaar met den wind mee, doch na 3 minuten scoort Koorn on houdbaar voor Koedijk 40. Daarna scoort Zut weer voor K. 5—0. Na 5 minuten spelen scoort Buisman weer voor Koedijk 60. Hierna scoort Hart nog voor Koedijk, 70. 5 minuten voor het einde redt Alkmaar de eer, zoodat de wedstrijd eindigde ten voordeele van Koedijk met 71. Dc scheidsrechter leidde goed. Ondanks dc felle koude was er flink publiek. —SCHAGERBRUG „Voorwaarts Marsch" Knaluitvoering voor eivolle zaal. Gistermiddag werd in de zaal van den heer S. Kuiper, alhier, door de gymnastiek- vereeniging „Ons Genoegen" een uitvoering gegeven van de non-stop-revue „Voor wan rls-Marsch onder leiding van den heer IC. Boot Jz. De zaal was eivol, toen de leden en ad- spiranten op het tooneel stonden opgesteld en na het zingen van het turnlied, de voor zittcr, de heer P. Vries, de aanwezigen har telijk welkom heette, in het bijzonder de medewerkenden, het Gemeentebestuur er^ de pers. Hierna werd aangevangen met de revue, welke ons, in een bonte afwisseling te zien gaf, vrije oefeningen stokoefeningen, even- wichtoefcningen, rythmische oefeningen, oefeningen aan paard, brug, hoogrek, dan sen en balletten. Tusschen de npmmers werd op het voortooneel zang en voordracht ten gehoore gebracht. Het geheel werd zeer door het publiek gewaardeerd. Buitenge woon goed was het keurige werk van de keurturners op paard, hoogrek en brug. Eveneens is zeer genoten van de doop de dames IvingrnaWit en FiévezVerhagen prachtig uitgevoerde dansen. Als nummers, die ook zeer in den smaak vielen kunnen wij nog noemen het duiven-ballet (met mooie zang van Agaath Jimmink en Ant I-Iopmnn) Japansche Lantherne dans, Tap dans (uitgevoerd door de heeren Veldstra en I.angenberg), springballet, Wiener walz en Winterballet. Ook de Kleutergvmnastiek en bet door de kleuters uitgevoerde „Knbou ter levpn en dans" vonden pen gunstig ont haal. Het amusements gedeelte (zane en voordracht) werd verzorgd door nioi. G. do Bakker en de heeren van Zoonen, Dekker. Veldstra, Langcnberg en Ten Pas, die zich zeer goed van hun taak hebben gekweten. De decors en de effectvolle verlichting waren schitterend en het geheel gaf den in druk, dat. tijd noch moeite was gespaard om alles tot in de puntjes te verzorgen. De muzikale begeleiding was in zeer goede han den. In zijn sluitingswoord dankt de voorzitter in de eerste plaats den directeur Boot voor de uitstekende leiding in het enorme werk verbonden aan de voorbereiding van deze revue, terwijl spreker voorts dank bracht aan verschillende medewerkes, die in het bijzonder tot het welslagen van dezen mid dag hadden medegewerkt. Spr. bood hierbij zoowel namens de ver. als namens de familie Kuiper aan verschil lende dames en heeren (tast- en eetbare) be wijzen van dank hiervoor aan. Vervolgens werd nog het woord gevoerd dor den directeur, den heer Boot. Een bal besloot deze uitstekend geslaagde uitvoering. Noot van den verslaggever. Op de plaats, waar de verslaggever zat in geklemd, was het gesproken woord vele ma len niet te verstaan, terwijl van de niet op werktuigen uitgevoerde oefeningen meer malen niets te zien viel. Mischicn mag hij in de toekomst op een betere plaats hopen! (Wij onderschrijven dit verzoek ten volle. Wie prijs stelt op een behoorlijk verslag, dient in dc eerste plaats onzen medewerkers daartoe behoorlijk gelegenheid te geven en een goede plaats voor hem te reserveeren. Redactie). HEER-HU GOWAABT) DE WIJKVERPLEGING. Naar wij vernemen heeft ten raadhuize een bespreking plaats gehad tusschen de bestu ren van het Witte en Wit-Gele Kruis inzake de wijkverpleging. Geconstateerd kan dus worden, dat het verbroken contact tusschen beide vereenigingen' weer is hersteld. W ARMENHUIZEN WIE ZIJN DE KATTENMEPPERS? Herhaaldelijk komt het de laatste dagen voor, dat bij de ingezetenen dé poes vermist wordt. Door welke onverlaten dit wreedc ambt wordt uitgeoefend, is nog niet* bekend. Spoedig hoopt men echter hierin opheldering te krijgen, opdat onze Maartzangers weder om vrij kunnen rondloopcn, ook na 12 uur des 's nachts. ALKMAAR DE ZATERDAGSCHE SCHAPENMARKT De aanvoer begint iets terug te loopen. In het geheel waren er omstreeks 150 schapen. Deze teruggang is een gewoon seizoenver schijnsel en zal zich, naarmate het voorjaar vordert, wel verder blijven doorzetten. De handel was stug bij zeer hooge prijzen. Niet alle schapen werden verkocht. De prijs bewoog zich weer om het niveau van 14 da gen terug, toen f57.50 als hoogste prijs werd genoteerd. Zeer waarschijnlijk houdt deze stijging verband met het feit, dat de prijs bij aan levering van slachtschapen met 4 is ver hoogd. Deze verandering houdt vermoedelijk verband met de omstandigheid, dat de aan levering uiterst traag verliep. Evenwel is het duidelijk, dat ook de markt voor weide- schapen er gunstig door wordt beïnvloed. W1ERINGERMEER BURGERLIJKE STAND. Van 29 Maart t.m. 4 April 1941. Geboren: Julius, zoon van J. Schrale en A. de Jong: Akke Janke. dochter van A. Ju- kema en G. Okma: Sijtske, dochter van J. Kikstra en G. Anema. Overleden: Geen. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: Geen. STROO MINDERT. Een groote voorraad strQO was er in de Wieringermeer nog aanwezig, maar nu met de geregelde aflevering naar wijd en zijd, zal er spoedig een groote ruimte zijn. MEER AANSLUITINGEN. Nu de bouw van de tuindersbedrijven in vollen gang is, en deze natuurlijk ook van licht moeten worden voorzien, is men nu begonnen aan den Oosterbergweg te graven voor de kabelleiding. WERKVERSCHAFFING. Bij de werkverschaffing in de Wieringer meer zijn een groot aantal werkkrachten alhier werkzaam, die uit Amsterdam komen. MASSA ONTSLAG. De Directie van den Wieringermeerpoldcr heeft aan niet minder dan 80 personen te gen a.s. Zaterdag ontslag aangezegd. Hier onder zijn ook gehuwden begrepen. KOEGRAS JULIANADORP.- „SCHOLEN" GENOEG. De toeloop van leerlingen naar de open bare lagere, school is groot. Vooor dc April- cursus waren er 197 vaste en 92 tijdelijke leerlingen. Dit heeft B. en W. van Den Hel der aanleiding gegeven er weer een nieuw gebouw bij te huren en wel aan dc Lange- vliet, tegen zeven gulden per week. Er wordt thans op5 plaatsen les gegeven, n.1. in dc Opcnb. Lagere School, in de kerk, in de bollenschuur, in café Doom en in liet. nfeuwe lokaal! LAN GENDIJK ER WORDEN MINDER ERWTEN VERBOUWD. Het vorige jaar is het met de teelt van erwten niet best uitgepakt. De oogst was zeer matig en de prijzen te laag. Herhaaldelijk is door de tuinders, die door de teeltbeper king wel verplicht zijn een deel van hun land met landbouwgewassen te bezaaien, over die lage prijzen geklaagd. Minder riskant is nog de teelt graansoorten als tarwe en gerst. Voor een belangrijk deel is men nu tot den uitzaai van- deze overgegaan. Het het, „klei ne" land, dat men hier heeft en daar men ingericht is op het tuindersbedrijf, is dit ook wel niet rendabel, doch men verwacht er in 't algemeen betere resultaten van dan van erwten. GEEN OMZETBELASTING VOOR SOMMI- GE DIENSTEN DOOR VEILINGEN. BEWEZEN. Het Centraal Bureau van de tuinbouwvei lingen in Nederland is vanwege het Depar tement van Financiën meegedeeld, dat ter zake van het verrichten van diensten door de veilingen als het .veilen, sorteeren, ver pakken, koelen, verhuur van fusten enz. geen omzetbelasting verschuldigd is. Straks zal, naar gehoopt wordt, voor d"- algemeene diensten aan de koopers één pro cent vcilingskosten in rekening worden ge bracht. Of van deze 1 pet. omzetbelasting zal moeten worden betaald, staat nog niet vast. TELEURSTELLING OVER DE KOOL- PRIJZEN. Onder de tuinders heerscht teleurstel ling over het feit, dat met de jongste ver hooging der kooprijzen blijkbaar geen reke ning is gehouden met het groote verlies aan afval door het vergevorderde seizoen. Men meent dat een betere prijs was toegezegd'. Met. ingang van morgen zijn'de prijzen als volgt: Roodekool 8.50; Gelekool 6.807.20; Deensche Wittckool 5.906.30. ZWAAG. 4 April. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Spinazie f 162-4. uien f 5.90—6, bieten f 3.70. prei f 8.50. spruitkool f 1934, witlof f 1620.70. waschpeen f 1315. andijvie f 1922, sla f 3.30—6.40, knolselderie A 8. idem B f £.909.70. rabarber f 24.—. radijs f 4.Goudreinetten 35S6. Present van Engeland f 7281. Zoete Ermgaard f 60. Zoele appelen f 2132. Comtesse de Paris f 1720. Winterjan f 24—31. Provisiepeer f 20.Sint Remie f 19—23. WARMENHUIZEN. 5 April. Aanvoer: 1950 Kg. bieten f 3.70. (Officieele ncteering). NOORDSCHARWOUbE. 5 April. Aanvoer: 61600 Kg .roode kool f 8.14600 Kg. gele kool f 6.80, 128200 Kg. Deensche wit te kool f 5.90. 300 Kg, uien: drielingen f 5.60. stek f 4.10— 4.80. 2600 Kg. peen: a, b en c f 4.50, 2000.Kg. bieten f 1.90—3.70. BROEK OP T.ANGENDIJK, 5 April. Aavnoer: 1400 Kg. uien f 6.—. grove tvien f 6.drielingen f 6.—, 5900 Kg. bicten f3.70 Voorloopige noteering (hedenochtend 9*4 uur doorgebeld!. Officieele priizen en aangevoerde kwantums van vandaag, publi- ceeren wij morgen. NOORDSCHARWOUDE, 7 Maart. Aanvoer: 51600 Kg. roode kool f 8.14000 Kg. gele kool f 6.80, 177000 Kg. Deensche witte kool f 5.90. BROEK OP T.ANGENDIJK. 7 Maart. Aanvnpr: 2275 Ke. kroten f 3.70. 100 hos ra dijs f 3.60. 18% Kg .raapstelen f 9.10. ALKMAAR, Veemarkt, j\.invoer uitsluitend voor de levering.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3