Holland s Glorie Pech van Nederlandsche renners in Antwerpen Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. Jan de Hartog Trapman N.V. Britten in Noord-Afrika kunnen geen stand houden Matsoeoka naar Moskou vertrokken WILDWEST IN ZUID-LIMBURI De cactus-kweekerijen in Nederland hebben op het oogenblik een vrij groot afzetgebied in verband met de moderne woninginrichtingen (Foto Schimmelpenningh) W-ieltennen CONTROLEUR STUURT ZE VERKEERDEN WEG OP! Spannende sprintwedstiijden in het Sportpaleis. Gisteren werd te Antwerpen een bijzonder wielerprogramma gegeven, dat duizenden be langstellenden trok naar het Sportualeis. Het programma bestond uit een wegwed strijd over 205 km., met tot besluit interes sante wedstrijden in het Sportpaleis, waar tevens de finisch was van den wegwedstrijd. De wegwedstrijd mislukte voor een belangrijk deel, doordat de kopgroep waarin onze landgenoot J. Braspen- hinx meereed, tusschen Antwerpen en Brussel, onder de, gemeente Marchtem, door een wegcontroleur op een verkeerden weg gezonden werd. Deze groep liep daardoor een dus- danigen achterstand op, dat renners, die lot op dat oogenblik een aan merkelijke achterstand hadden op den kopgroep, thans met de overwin ning gingen strijken. Natuurlijk heeft het een en ancler veel protest uitge lokt, zoodat de B.W.B. in de komende week wederom aan het werk kan gaan om deze penible kwestie uit te zoeken. Onze landgenoot J. Braspenninx reed dezen wedstrijd niet ten einde, want teleurgesteld stapte hij te Merchtem van zijn fiets en staakte den strijd. De wedstrijden in het Sportpaleis hadden een gunstiger verloop. Vooral de sprintwed strijden waren bijzonder interessant en le verden een spannend duel op tusschen de koningen van den sprint Scherens en v. Vliet. Ditmaal was het de Belg, die de overwinning in de wacht sleepte,doch niet eerder dan na een spannenden strijd met onzen landge noot, -waarbij het einde kwam met een gelijk aantal punten, zoodat in een beslissingrit moest worden uitgemaakt, wie uiteindelijk overwinnaar was. Derksen vierde. Onze landgenoot Derksen bezette in de sprintwédstrijden de vierde plaats, daar hij in den sprint om de derde en vierde plaats werd geklopt door den Belg Cools. S)xwunen OM HET PERSONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Van Dartelen uitgespeeld. Na de voorlaatste ronde van het persoon lijk kampioenschap van Nederland luidt de stand thans: J. M. Bom en R. C. Keiler 10 uit 7; P. J. van Dartelen 9 üit 8; Phé J. Ham, J. J. de Krijger en W. van der Kraan 7 uit 7; J. Blom 6 uit 7; J. Druijf Jr. 5 uit 7 en G. E. Hartman 3 uit 7. De laatste ronde, welke op Maandag 14 April (tweeden Paaschdag) gespeeld wordt in café Atlantic te Amsterdam, zal nu be slissing moeten brengen. De volgende par tijen worden gespeeld: W. van der Kraan R. C. Keiler, Ph. J. HamJ. M. Bom, J. Blom G. E. Hartman, J. Druijf Jr., J. J. de Krij ger. Van Dartelen is reeds uitgespeeld. MARSCH VAN DE NEDERLANDSCHE S.S. Door Groningen en Leeuwarden. Onder stroomenden regen heeft gistermid dag de Ned. S.S. -de „politieke soldaten'' van de N.S.B. een marsch door Groningen gemaakt, onder leiding van den plaatsver- vangenden voorman S.S. onderstormleider Wolffram. In totaal namen ongeveer vijfhonderd man aan dezen marsch deel. Langs de ge- heele route, welke ongeveer negen kilome- ter lang was. sloeg een talrijk publiek de keurig marcheerende colonne gade. Verschillende Duitsche autoriteiten bevon" den zich onder de toeschouwers, 's Avonds werd een kameraadschapavond gehouden. Ook door Leeuwarden hebben afdeelingen S.S. gemarcheerd. ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij LEVERING GEVORDERD SLACHTVEE TE SCHAGEN. OP 9 APRIL 1941. De Provinciale Voedselcom- missaris voor Noordholland maakt bekend, dat degenen, die een formulier hebben ontvan gen om 10 April 1941 te Scha- gen te leveren, in verband met de verplaatsing dezer markt op Woensdag 9 April 1941, op laatstgenoemden dag het gevor derde vee aldaar moeten aan bieden. Te koop: Een GROOTE WOONARK. Te bevr.: K. TOT, Woonark, van Ewijcksluis, Gem. Anna Paulowna. Te koop: WASCHMACHINE MET WRINGER, Adres: L. KOOIJ, Balgweg 21, Breezand. Te koop: Een IJZER WOONSCHIP, met vertrek en slaapkamer. Flinke ruimte. Br. A. v. d. VLIES, melkhandel. Bassin- gracht 139. Den Helder. geb. f 4.70 Een glorie die nog nimmei oeschreven werd. Jan de Hartog voer op één van deze zeesleepbooten. Hij heeft er 't harde, ruwe leven leeren kennen en de stof er ge vonden voor een roman, zoo dramatisch, zoo fantastisch en bewogen als alleen de wer kelijkheid zijn kan. Boekhandel Schagen Te koop: JONGE GELDE KOE bij W. KAMP, Nieuwe Niedorp. N.V. De Heldersche Graan- en Kunst mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64, tel. 106, Den Helder Vrijblijvende noteering af magazijnen op onze beken de condities: Paardenmeel A 1 f 10.30 Paardëkoekjes, A 2 f 11.20, blokjes f 10.90 Varkensmeel C (20—60 K.G.) 111.— Varkensmeel D (boven 50 K.G.) 110.80 Ochtendvoer G1 voor kippen en eenden f12.— Opfokvoer OI f 11. Gemengd graan H. 110.50 Kuikenzaad PI-en II fll. Rundveemeel L 3 f 11.30 Rundveekoekjes L 4 112.20, blokjes 111.85 Turfmolm, per pak fijn 1 2.60 Geslibd Krijt f 2.50, Houtskool 110.00 Alles per 100 K.G. Netto gewicht, zakken op reke ning. Betaling contant. Nog voorradig gras-, klaver-, bietenzaden, enz. enz. Alle soorten zaaigranen en zaaipeulvruchten. Germisan voor nat- en droogontsmetten. Koopers van Stikstof worden verzocht spoedig de be- noodigde zakken ter vulling aan ons op te zenden. S.v.p. kaartje met adres en aantal zakken er aan bin den. 7 April 1941. Italiaansch weermachtbericht Opmarsch in Cyrenaica wordt voortgezet Het 303de communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front bedrijvigheid van de artillerie. Onze luchtmachtafdeelin- gen hebben in duikvlucht en met machine geweervuur vijandelijke verdedigingswer ken en troepen aangevallen. In Noord-Afrika blijven de Italiaansche en Duitsche colonnes in Cyrenaica naar het oosten oprukken. Engelsche vliegtuigen heb ben in; den nacht vana 4 op 5 April op nieuw Tripolis aangevallen. Eenige perso nen werden gewond, er is eenige schade aan gericht. In het oosten der Middellandsche Zee heeft een onzer duikbooten een vijandelijk convooi .aangevallen, een groot stoomschip werd tot zinken gebracht, een tweede stoom schip door torpedo's getroffen. Ten westen van Kreta hebben onze vliegtuigen een tweede convooi gebombardeerd. Een onzer verkenningsvliegtuigen, dat door vijandelij ke jagers werd aangevallen, schoot een toe stel van het type Hurricane neer. In Italiaansche Oost-Afrika concentreeren onze troepen zich in de van tevoren gereed gemaakte zones." Horinees wil te gauw rijk worden Prijsopdrijver uit de Krentebollen- stad krijgt zijn straf. Door de gemeentepolitie te Hoorn is pro ces-verbaal opgemaakt tegen een winkelier, die dameskousen in zijn etalage had ge prijsd 40 pet. boven het wettelijk toegestane maximum. Een groote voorraad kousen, waarvan de waarde moet worden geschat op f 1000.— a f 1200.— is bij deze gelegen heid in beslag genomen. Een practlsche les. De Haagseke adsplrant-agenten van politie ontvangen thans van ervaren krachten op dit gebied praetlseh onderrleht In de geheimen van het verkeerswezen (Foto Schimmelpenningh) Dnitsch weermachtbericht Het operbevel der Duitsche weermacht van gisteren deelt mede: „Met het oog op het opdringen van Brit- sche landingstroepen uit Griekenland naar het Noorden en nadat de vereeniging dier troepen met de gemobiliseerde Zuid-Slavi sche weermacht bekend was geworden, zijn afdeelingen van het Duitsche leger van ochtend vroeg tot den tegenaanval over gegaan. Op verscheidene plaatsen rukten zij over de Grieksche en Servische grens. De Duitsche luchtmacht heeft in de och tenduren Servische vliegvelden en met sterke afdeelingen de vesting Belgrado aan gevallen en kazernes en militaire en stra tegische installaties vernietigd. Tegelijker tijd hebben afdeelingen Italiaansche ge vechtsvliegtuigen met succes voor den oor log belangrijke doelen in het Zuiden van Zuid-Slavië aangevallen. In Noord-Afrika hebben de Duitsch-Ita- liaansche gemotoriseerde afdeelingen en pantsertroepen den vijand achtervolgd, die zich op enkele plaatsen tevergeefs tracht te staande te houden, opnieuw zijn gevan genen gemaakt ee is oorlogsbuit buitge maakt. Gevechtsvliegtuigen heben ten Zuiden van de Far-Oer een koopvaarder van 3000 ton tot zinken gebracht. Bij den toegang tot den Firth of Forth zijn twee schepen vernield en vier koopvaarders beschadigd. Een fabriek in Noord-Schotland werd door bommen van zwaar kaliber getroffen. Met goed gevolg zijn verder havenwerken en militaire steunpunten in het Zuidwesten va# Engeland aangevallen. Op een vlieg veld geraakten hangars, schuilplaatsen en op den grond staande vliegtuigen in brand De vijand verrichtte in den afgeloopen nacht geen gevechtshandelingen boven Duitsch gebied. Slechts enkele vijandelij ke vliegtuigen verschenen boven het be zette gebied in Frankrijk". Voor vertrek nog een onderhoud mét von Ribbentrop. Matsoeoka en de rijksminister van buiten- landsche zaken, von Ribbentrop hebben Za- terdagmiddag opnieuw een onderhoud ge had; Daarna begaf de Keizerlijke Japansche mi nister van buitenlandsche zaken zich haar het -Anhalter station. Von Ribbentrop nam hier op de hartelijk ste wijze afscheid van den hoogen Japan- schen gast. Australische minister noemt toe stand in de Stille Zuidzee zorg wekkend. De Australische minister van buitenland sche zaken. Sir Frederick Stewart. heeft zich in het parlement gekeerd tegen de conse quente politiek van Japan,zooals deze in het Drie-mogendhedenpact en in de Euro- peesche reis van Matsoeoka tot uiting komt zoo wordt uit Canberra gemeld. Daar Matsoeoka heeft verklaard, dat Ja pan onder alle omstandigheden aan de zijde- van de As-mogendheden staat en deze ver klaring de weloverwogen meening vormt van de Japansche regeering, betoogde Ste wart, dat de toestand in den Stillen Oceaan zorgwekkend is. Britsche aanval op Brest afgeslagen Vier Britsche bommenwerpers hebben gis termorgen getracht bij Brest de Fransche kust over te vliegen. Het plan om de haven installaties aldaar aan te vallen, mislukte door den waakzamen afweer van de zich daar bevindende luchtdoelartillerie. Een Brit sche bommenwerper werd neergeschoten. De drie overigen werden gedwongen snel rechts omkeert te maken. Geheimzinnig misdrijf te RENSWOUDE LIJK MET SCHOTWONDEN HET HOOFD GEVONDEN. AAR Gistermiddag is in de Schans onder Reni wouwe het lijk gevonden van een mansper soon. De politie van Rensvvoude en die van Edi die terstond verwittigd werden, waren spoe dig ter plaatse en stelden een gromlirr derzoek in onder leiding van commu L Hulsman uit Ede. Daar het hoofd van het lijk twee sv al wonden vertoont, wordt misdrijf vermoet Een politiehond werd reuk gegeven, doe hiermede werd geen resultaat bereikt. Zi terdagavond hebben omwonenden wel een ge schoten gehoord, doch zii hebben hieraa geen aandacht geschonken. Het slachtofft is een nog jong persoon. Een damesrijwiel werd in de nabijhel van bet lijk gevonden. Sensationeele achtervolging vt smokkelaars. Belgische ge darmes in Maastricht. POLITIEMAN GEWOND. Een sensationeele achtervolging van een Belgische smokkelauto door de Belgische mobiele brigade, belast met het toezicht op het smokkelen en den clandestienen handel, vond gisteren een onverwacht einde in den Heksen- hoek te Maastricht. Te Bastonge aan dc Luxemburgsche gre hadden de Belgische gendarmes een b'eruc smokkelaar, die een groote vrachtwagen i contrabande bestuurde, ontdekt en met auto een achtervolging ingezet. Dwars d< de Ardennen waren zij via Luik, Tongeri de Nederlandsche grens bij Woenhoven j passeerd en in de richting Maastricht v dwenen. Een der gendarmes was het geil om van de personenauto op de vr^chtai over te stappen. Hij had van Luik uit de hierop meegemaakt en op den Tongersob weg te Maastricht gelukte het hem op treeplank te komen en zoo de bestuurders benaderen. Toen de politieman den smokkelaar mqj; zijn pistool sommeerde te stop pen, greep deze onverhoeds het wa pen, trok het uit de hand van den gendarme en wierp het weg. Op het zelfde oogenblik naderde de achter volgende auto. De gendarme moest van de treeplank in de vrachtauto springen, maar kwam daarbij in aan raking met de personenauto, waar door hij werd aangereden. Hij bleef bewusteloos op den grond liggen. De gendarmes zetten evenwel de achten ging voort, aldus het Hsbl. In een sm vaart ging het door de stad en de vrachta draaide den Hèksenhoek in, een straat, we doodloopt. Hier moest de smokkelaar st pen, maar ten einde raad trachtte hij j met zijn vrachtauto de achtervolgende p tieauto te ontsnappen. Toen de gendari tot arrestatie wilden overgaan, ontwikke zich een gevecht van man tegen man. smokkelaar ging een der gendarmes met handensleutel te lijf, maar deze trok pistool. Met 'n schampschot in de nek w de smokkelaar buiten gevecht gesteld, andere inzittenden van de vrachtauto wis van de ontstane verwarring gebruik te ken om te ontvluchten. Bij onderzoek bleek de vrachtauto een ke buit te bevatten. De wagen was bcla met niet minder dan 3700.kg. aardappeler zakken van 30 en 75 kg., 17 zakken ba van 50 kg., 10 zakken tarwe van 50 kg. zakken rogge van 50 kg. en een zak gerst 100 kg. Deze geheele lading werd in bes genomen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 4