Marktwezen Muziekgilde in wording Marktberichten Burgemeester en Wethouders van SCHA DEN; gelet op de publicatie van den Provin cialen Voedselcommissaris voor Noordhol land; wijzen er op, dat de oewosne veemarkt zal worden gehouden op Donderdag 10 April a.s. Schagen, 7 April 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Uit onze Omgeving KOEGRAS t - JULIANADORP. ALWEER SCHOOLRUIMTE TEKORT, Reeds bij voorstel van 18 Octobor 1940 waarbij een crediet werd gevraagd voor de inrichting van de bollenschuur van de N.V. Belle en Teeuwen te Lisse tot schoolgebouw vestigen wij er de aandacht op. zoo schrij ven B. en W. van Den Helder aan den raad dat, indien zou blijken, dat nog voor een aantal leerlingen, welke tijdelijk te Juliana dorp of omgeving waren gehuisvest, onder dak zou moeten worden gezocht, wellicht gebruik zou kunnen worden gemaakt van het kerkgebouw cn van een gedeelte van het café Doom. Toen in de maand Novem ber 1940 het onderwijs te Julianadorp we der voortgang kon vinden, bleek, dat niet minder dan 245 leerlingen aldaar onderwijs veriangden, waarvan er 88 behoorden tot de tijdelijke leerlingen. In verband met de zen grooton toeloop waren wij genoodzaakt onderhandelingen ie openen over het huren zoowel van het kerkgebouw als van het café Doorn. Deze onderhandelingen slaag den naar wensch. Het kerkbestuur was be reid het kerkgebouw af te staan tegen een huurprijs van 8.per week, .terwijl het café Doom in huur kon worden verkregen tegen f 10.per week. Daar het huren van deze gebouwen een gevolg was van de zeer bijzondere omstandigheden, waarin onze gemeente verkeert, hebben wij aan den Secretaris-Generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbe scherming verzocht de daaraan verbonden kosten voor rekening van het Rijk te ne men. Bij den aanvang van den nieuwen cursus op 1 April j.1. bleek het aantal leerlingen aan de school te Julianadorp zóódanig te zijn gestegen (197 vaste en 92 tijdelijke leer lingen) dat het niet mogelijk was dit in de reeds in gebruik zijnde gebouwen onder te brengen. Wij waren daarom genoodzaakt op zeer korten termijn om te zien naar een gebouw, waarin wij naar wensch zijn ge slaagd. Wij hebben n.1. tegen 7.per week in huur kunnen verkrijgen het ge bouwtje aan de Langevliet no. 36, gelegen te Julianadorp en toebehoorende aan het eerste Hollandsche comité van de „Star of Hope Mission, a Corporation of the State of New Yersey in the United States of America". Op grond van een een ander stellen B. en W. den raad voor tot het aangaan van de noodige huurovereenkomsten. onze schoolbevolking. Wij vernamen, dat de O. L. school alhier welke gehouden wordt in de Bollenschuur van Belle en Teeuwen. het gebouw „Ster der Hope", het café „Prins Hendrik" en de Ned. Herv. Kerk, thans door 296 leerlingen be zocht wordt. Op 1 April jl. werden 44 nieuwe leerlnigen ingeschreven. beroepen. De Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Stavenisse bracht een beroep uit op ds. E. R. Damsté, Ned. Herv. Predikant te Sluip wijk bij Gouda, eerder te HuisduinenJulia nadorp en Ransdorp bij Amsterdam. BARSINGERHORN kolven. Zaterdag Jl. heeft alhier een wedstrijd plaats gehad tusschen onze kolvers en die van „Over de Helft" te Nieuwe Niedorp. De eerste ontmoeting had twee weken ge leden plaats te Nieuwe Niedorp. Elke club kwam toen met 8 kolvers uit en ieder sloeg 4 partijen. N. Niedorp behaalde toen 1311 punten en Barsingerhorn 1303 punten. Thans kwam elke club met 9 spelers uit en werden er drie partijen geslagen. Barsingerhorn sloeg 1134. totaal dus 2437 Punten en N. Niedorp 1105, totaal dus 2416 p. Barsingerhorn heeft dus gewonnen met 21 p. Als steeds heeft de wedstrijd weer een bui tengewoon gezellig en sportief verloop gehad. politie. Gevonden: een kalf. Inlichtingen ter secretarie. KOLHORN fc GESLAAGDE CABARETAVOND. Toen we eenige dagen geleden voorspel den-, dat de Cabaretavond van de IJsclub een knalavond zou worden, hebben we ze ker niet teveel gezegd. Was bij het begin de belangstelling matig te noemen, lang zaam vulde zich de zaal van den heer Groet, zoodat gesproken kon worden van «en volle zaal. Het gebodene yiel wel zeer in den smaak van het publiek, Piet en Freek deden het, zooals we trouwens van hen gewend zijn, weer goed. Mevr. Keuris—Van Zoonen en de heer Jb. Blokdijk hadden ook veel suc ces met een cénacter, terwijl Bram v. d. Welle met „Een nacht vol hindernissen" de zaal deed gieren. De IJsclubgirls zon gen als lijsters en de voorzitter, de heer Jb. H. Oudt (onze aartsrijmelaar) had een ge dicht gemaakt op de IJsclub, dat zeer in den smaak viel, een gedicht, van 54 verzen, voorwaar een prestatie. (Ieder kreeg dan ook z'n beurt). Een heel gezellig bal was het slot van dezen avond, waarop het be stuur van de IJsclub met trots kan terug zien. WIERINGEN den oever. verkocht. Het vissohersvaartüig W.R. 130, eigenaar de heer Jn. Metselaar, is naar elders ver kocht. uitvoering harmonie „apollo". Zaterdag- en Zondagavond heeft de mu- 'Ziekver. „Apollo" haar laatste uitvoering van dit seizoen voor de kunstlievende leden ge geven. Daar beide avonden hetzelfde programma werd gegeven zullen we ons slechts bepalen lot don Zondag. Voor een volle zaal spreekt de directeur, wegens ontstentenis van den voorzitter, een hartelijk openingswoord. Öp het programma staan een tweetal ouvertures en een tweetal marschen. De bei de eerstgenoemde werken waren geschonken resp. door de heeren Jn. Tijsen Jzn. en I. Datthijn. Het muzikale gedeelte slaagde uitstekend en oogstte een warm applaus. Na de pauze werd opgevoerd een blijspel in drie bedrijven, getiteld „Als Ma aan de touwtjes trekt!". Het is gebleken dat „Apol lo" met de keuze van dit tooneclstuk een goede greep had gedaan. De lachsalvo's wa ren niet van de lucht. Wat de spelers en speelsters betreft, allen hebben uitstekend werd geleverd, en hierom willen we dan ook geen namen noemen. „Apollo" kan weer op twee uitstekend ge slaagde uitvoeringen terugzien. naar concours. De muziek ver. „Apollo" zal deelnemen aan bel Bondsconcours te Hciloo, dat gehouden zal worden op Hemelvaartsdag en den daar op volgenden Zondag. KOEDIJK eerste verkoelingsinrichting voor stapelproducten. Bij den tuinder G. Hart is men thans be zig in de koolschuur een verkoelingsinstalla tie in te richten. Het bedrijf van dezen tuinder is indertijd door de overheid aangewezen als voorbeeld bedrijf. Thans is men, door samenwerking der verschillende organen overgegaan tot aanbrenging dezer verkoeling in belang der bewaring van de stapelproducten van dit bedrij f. Dit is voorwaar een mooi resultaat. De aannemer en uitvoerder van deze in- stallatie is de heer J. Ilenselmans en Zonen te Noordsehanvoude, die op dit gebied zijn sporen reeds heeft verdiend zoowel in den Langendijk als in den Procfpoldcr. Hier is het eerste schaap over den dam, wie zal er op volgen? Goede resultaten worden er reeds mee be reikt, zoodat het wel navolging verdient. HOOGWOUD bollendag van „de floor". Uitgaande van Florialia, werd Zondag avond de zg. Bollendag gehouden in de zaal van café Modder. Aan de leden was gelegenheid gegeven om op Zaterdag de bloeiende bolplanten in te leveren, zoomede de planten der schoolkin deren. De animo was, evenals andere jaren, groot en verschillende mooie collectie's plan ten waren ingezonden en konden in de zaal van Modder, waar, zij waren opgesteld, be wonderd worden. De jury bestond ditmaal uit de heeren Grootewal en S. Bakker. De uitslag was als volgt. Ie prijs collectie no. 10 C. Kuiper; 2c pr. collectie no. 16, G. Rooker; le prijs tulpen C. Donker; 2e prijs tulpen L. Glas; Hyacinten le prijs J. Smit, 2e prijs Jac. Klomp; Kinde ren: tulpen le prijs B. Modder, 2e prijs P. Kleimeer, 3e prijs B. Bierman, 4e prijs J. van Hulst en Truus Bakker; Crocus le prijs W. Dirkmaat, 2e prijs C. Kuiper, 3e prijs Gré Kort, 4e prijs Gerbr. Kuiper. Voor dezen feestavond was het muzieken- semble „Onder Ons" uit Heerhugowaard ver zocht op te treden. Het. komt ons voor, dat „Onder Ons" een moeilijken tijd doormaakt hetgeen door den dirigent,, de heer P. de Geus, aan het einde der uilvoering openhartig werd verklaard. De tijdsomstandigheden zijn niet bevor derlijk voor een goed vereenigingsleven en hierdoor is ook „Onder Ons" niet meer wat het enkele jaren geleden was. toen het eveneens bij gelegenheid van den Bollendag iri Hoogwoud is opgetreden. Enkele leden hebben bedankt, anderen zijn vertrokken en de nieuwe leden zijn nog niet volledig geoefend. Door ziekte werd het en semble nog verder gehandicapt, zoodat 't geen verwondering baart, dat de prestatie's eenigszins tegenvielen. Maar zeer zeker zal het den dirigent ge lukken het ensemble weer on het oude peil te brengen en dan zullen wij het gaarne te rugzien. Nu kon de zang van het echtpaar Blauw ons het meest bekoren, hoewel ook ver schillende nummers van het ensemble op te loven wiize werden uitgevoerd. De heer Kuiper, voorzitter van Flora li.a, sprak aan liet einde der uitvoering eenige woorden van dank tot allen, die hadden me degewerkt dezen avond te doen slagen, na tuurlijk in de eerste plaats tot „Onder Ons" en voorts tot de aanwezigen voor hunne opkomst. Dan spreekt de heer Kuiper enkele af scheidswoorden tot het echtpaar Modder, dat Hoogwoud binnenkort gaat verlaten en nu voor de laatste maal een uitvoering in hun café heeft, gegeven. Sinds langer dan 20 jaar heeft hot echtpaar Modder dit café beheerd en hij hoopt dat een rustigen ouden dag voor hen in hun nieuwe omge ving is weggelegd. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond voorbij, maar tot sluitings tijd bleef men nog gezellig bijeen. v.c.l. i—m.o.c. i, 3—2. Gehandicapt wegens de afwezigheid van Weijert en Jaap Rentenaar, kon V.C.L. het nog net op 't kantje af redden. Met negen man en den wind tegen, hebben de V.C.L.- ers gewerkt als jonge paarden. Schuurman was de man die zorgde dat de prestaties beloond werden. 1—0 voor V.C.L. was de ruststand. Waarlijk niet gering want M.O. C. gaf de handen vol. Tn het tweede ge deelte komt V.C.L. echter volledig in het veld. Maar het heeft, ze geen steun gegeven. De invallers konden lang niet prestoeren, wat van hen verlangd werd. Bijgevolg is het juiste verband niet te vinden en het slot er van is. dat er te weinig effect van uit gaat. Desondanks is er nog wel gewerkt. Het tweede doelpunt van V.C.L. uit een fraaie kopbal van Roel was uitstekend. Van de penalty's wist M.O.C. er een te benutten. V.C.L. liet den bal gaan. Door beiden is nog eenmaal den bal in het niet geschoten, zoo dat V.C.L. dan toch de zege thuis wij* te houden. D.E.S. 2V.C.L. 2. 3L Over kans op winst mocht' niet gedacht worden! Toch kan de V.C.L.-lciding tevreden zijn, ze hebben inderdaad gewonnen in aanzien en in kracht. De verhouding der partijen in deze cijfers uitgedrukt is een 10 waard. HEERHUGOWAARD „TOT WEDEROPZEGGENS" „Er was eens een tüd". en dat is nog geen menschenleeftijd geleden, dat er aan den Bassenveg nog zeer weinig huizen stonden. Van lieverlee kreeg men daar echter de bouwwoede te pakken en de Basserweg prijkte vnl. tegen den Middenweg met een lange rij woningen. Het grootste deel dezer woningen was met. den straatweg door bruggetjes sommigen door z.g. vaste dam men verbonden en al deze verbindingen droegen het étiquet „tot wederópzeggens'. Door het polderbestuur, welk college nl. steeds toestemming gevraagd moest worden voor de verbinding van wal met wal, werd er met pijnlijke nauwkeurigheid voor ge waakt, dat aan de bestaande voorschriften de hand werd gehouden. „Er was eens een tijd" dat er om de bag ger in de slooten gevochten werd. Ook nog niet zoo heel lang geleden. En de eene grondgebruiker gunt nu eenmaal een ander niet, dat hij bagger uit de slooten haalt, die bij zijn land behooren. Aldus gebeurde het, dat .Tan al voor dag en dauw zich naar zijn land begaf om te kijken of de arbeider Piet niet met een slikschuitje bezig was de bagger uit zijn slooten te visschen. Hetgeen soms tot hooge woorden aanlei ding gaf, als het vermoeden door de feiten bewaarheid werd. En voor de werkman van baas Piet aanleiding was om nog vroeger in zijn prutschuitje te stappen om voordat baas Jan wakker werd, al een strooptocht in diens slooten te ondernemen, waar meer in te halen was, dan in die van zijn eigen baas. „Er was eens". Inderdaad. „Er was eens". Want na dien tijd klommen de arbeidsloo- nen en kwam de kunstmest „er in". Wat tot gevolg had, dat de slooten vol raakten. Zoo vol, dat het polderbestuur op de meest be dreigde punten zelf baggeraars aan het werk moest zetten, om de slooten op diepte te hou den en geschikt voor hun functie als bema- lingsorgaan.- De slooten of liever gezegd de slootjes langs den Basserweg eerder genoemd, zijn echter geen vitale onderdeelen van de be malingsorganisatie, en dus raakten zij vol. Nét als zoovele andere slooten. En werden zij van de heldere, van klaterend water voor ziene waterloopen van weleer tot echte prut gaten. Geenszins sieraden van dezen weg, waarvan de bewoners als zij erg grootsch willen zijn zich wel eems „Spoorstraters" noemen. Niet alleen, dat de slooten vol raakten maar ook de bruggetjes, de onvermijdelijke verbindingen van wal met wal raakten af. Er was nl. een dempingsplan. Edoch, een gedeelte der bewoners petitionneerde. Zij wilden liever de vrijheid achter hun brugge tjes, dan een directe verbinding met den weg, wat hun bovendien nog baatbelasting ook zou kosten, en voor een oprecht Neder lander is niets verschrikkelijker dan belas ting. „Geld, waar men niets voor heeft" of ook wel gezegd: „niets voor koopt." Naast dit adres van niet-dempingsgezin- den, bleken er tenslotte ook nog redenen van hoogere orde, zoodat het dempingsplan voor- loopig van de baan raakte. Het werd echter volstrekt niet „voor goed opgeborgen", zoo dat de tweestrijd bleef. Deze leidde er ten slotte toe dat vele bruggetjes in een eenigs zins deplorabelen toestand bleven verkeeren hetgeen een goed opmerker niet kan nala ten thans nog te constateercn. Naast die bruggetjes waren er echter ook nog dammen. Ook „tot wederópzeggens" ge legd en van diverse soorten van duikers voor zien zoodat 't water vrij weg kon stroomen Tot er naar men ons verzekerde, op zeke ren dag 'n brutaal man was die zoodanig in de zekerheid verkeerde, dat de demping wel spoedig een feit zou worden, dat hij alvast bij voorbaat begon voor eigen huis een vaste dam te leggen, zonder deze van de steeds vereischte duiker te voorzien. Dit nu zou zoo slim niet zijn, indien de slootjes niet vol bagger zaten, hetwelk tot ge volg heeft, dat een duiker, die een 60 M. verder onder een vaste dam door ligt, niet meer functionneert. En thans de feiten van het oogenblik. Het regent, het giet, de slooten staan vol. Geen nood. Aan de Huijgendijk staat het gemaal. Dat heeft krachtige longen. Het zingt in 'n paar dagen den ganschen polder leeg. Uitge- nemen dan die 60 M. a. d. Bassenveg. Daar zakt het water langzaam weg. Tèrgend lang zaam. En voor het daar tot normaal peil is gekomen, komt weer een nieuwe regenperi ode. De erven van de daar staande huizen blijven vochtig. D« voortuintjes aan den weg, toch al schaars bcdeèld van zonlicht, daar zij op het noorden liggen, verzuren. De planten verrotten er in den grond. Alleen in den winter is het fijn. Als het ijs in al de poldersloot.cn stuk gemalen en tot wrak geworden is, glijdt de schooljeugd, de „christelijke" zoo van den weg af op het ijs. „Daar wordt het water niet laag. Hetgeen al weer bewijst, dat dingen, die een droefheid zijn voor de ouderen, soms vreugde voor de jeugd inhouden. ZIJPE HET EERSTE KIEVITSEI. Een nest met drie kievitseieren werd ge vonden door Dirk Zwaan op een perceel bouwland van den heer A. J. Eriks te Stolpen. t zand. arm gebroken. Het jongste zoontje van den heer Jn. van Dam kwam zoodanig van een hekje te val len, dat. hij zijn arm brak. Op doktersadvies moet er in 't Ziekenhuis te Alkmaar 'n foto gemaakt, worden, daar de jongen ook nog nabij de elleboog.inwendigg kneuzingen heeft opgeloopen. mooie herinnering aan droeve dagen. Aan onzen plaatsgenoot, den heer A. Tuin Nz., is door zijn kapitein een album aange boden als herinnering aan de dagen welke hij in den oorlog heélt doorgemaakt. In het album was een mooie foto, waar alle kame raden op staan, tevens staan in het album dé namen vermeld van de makkers, welke gevallen zyn. Mettertijd zal hem nog 'n me daille worden aangeboden, als bewijs van moed en trouw. In de spannende dagen dien de hij als dienstplichtig soldaat bij de hu zaren te Barneveld, waar hij velen van zijn makkers heeft moeten achterlaten. Hij zelf mocht er zonder eenige nadeelige gevolgen goed afkomen. BERGEN INBRAAK OPGEHELDERD. Door de politie alhier is in samenwerking met die te Schoorl klaarheid gebracht in een enkele weken geleden gepleegde in braak aan don Hecrenweg( 't Woud). De daders, een tweetal werkloozcn, heb ben een bekentenis afgelegd, terwijl de ont vreemde goederen zijn opgespoord en in beslag genomen. ANNA PAULOWNA damkampioenschappen veerburg. Zondag werd tot slot van de danslessen van Instituut Mouton dansen om het kam pioenschap Veerburg gehouden. De uitslagen waren als volgt: Dames: 1ste prijs, een zilveren medaille, Mej. O. Bontkes. Wieringen, 2e prijs mej. N. Bays. Wieringen; 3c prijs mej. C. Stins. Ju lianadorp. Heeren: 1ste prijs K. van Dijke, Breezand; 2e prijs G. Corlet, Den Helder; 3e prijs Van Steenvoorde, Breezand. Kroaten vragen hulp aan de spil Duitschland zegt alle steun toe. Van welken aard de hulp zal zijn, is niet bekend. Dr. Ante Pawelitsj, leider van do nationa listische Kroatische beweging, heeft het vol gende telegram aan den Duce gezonden: Duce, in dit beslissende uur, waarop bet Kroatische volk, door het verdrag van Vcr- sailles aan de Servische tyrannie onderwor pen, twee en twintig jaar gewacht heeft, richt ik mij tot u en groet u in naam van alle nationalistische Kroaten, van alle strij dersorganisaties en van het geheele Kroati sche volk. Kroatië wacht met vreugde uw roemrijke soldaten en al onze nationalisti sche strijdkrachten zullen met hen strijden voor de vrijheid van ons volk cn voor de onafhankelijkheid van den Kroatischen staat, waarvoor wij reeds langen tijd gevochten hebben. Wij begroeten in U den grooten vriend van de kleine volken en den bevor deraar van een nieuwe heerschappij van rechtvaardigheid en wij betuigen u onze eeuwige dankbaarheid. Ik verzeker u, dat wij altoos aan uw zijde zullen staan. Leve de onafhankelijke staat Kroatiel Leve de Duce! Leve Italië! Get. Ante Pawelitsj.p Servische troepen maken hulp aan Kroaten moeilijk. Het telegrafische verzoek om hulp van de gevluchte Kroaten aan den Fuehrer vormde het onderwerp van gesprek in al le belangstellende politieke kringen in de Duitsche hoofdstad. In de Wilhelmstrasse gaf men uiting aan de overtuiging, dat de hulp, waarom deze Kroaten hebben ver zocht, ook zal worden gegeven. Van wel ken aard deze hulp zou zijn, kon men ech ter niet zeggen. Om te beginnen is de oor log aan den gang. Hierbij moet men niet vergeten, dat er Servische troepen in Kroa tië liggen, die getroffen zullen worden door de scherpte van het Duitsche zwaard. Te Berl.ijn heeft men overigens nooit ver heeld, naar tot slot van Duitsche zijde ver klaard werd, dat Duitschland bijzondere aandacht schenkt aan de sympathie der Kroaten. Kroaten in Bohemen keuren beleid van Belgrado af. De in het protectoraat Bohemen en Mo- ravië woonachtige Kroaten hebben ver klaard, dat zij ten scherpste den putsch veroordeelen, die door de Servische mili taire partij met behulp van den patriarch gepleegd is cn het vredeswerk vernietigd heeft, waardoor Belgrado voor de tweede maal oorlogs- en bloedschuld op zich laadt Geen hongerloonen voor orkest musici meer. Evenals een tooneel en theatergilde is thans ook een muziekgilde in wording. Het muziekgilde, welks oprichting bij ver ordening in zeer korten tijd te wachten is zal de dubbele taak die het wacht, met spoed en in de volgorde van de urgentie ter hand nemen: le. het opruimen van misstanden; 2e. den opbouw van een gezond cn organisch gedacht muziekleven. In lange maanden van voorbereiding zijn deze din gen rustig uitgestippeld en er is reeds een ontzaglijke hoeveelheid voor-arbeid ver richt, waarvoor ik den medewerkers dank baar ben, aldus de heer Goveris, namens het Dep. van Volksvoorlichting tijdens een rede te Amsterdam. Het is een eerste noodzaak, dat een der ergste schandvlekken van de achter ons lig gende jaren, de hongerloonen van honderden orkestleden, spoedig wordt weggenomen. Thans is na ernstige bestudeering het vol gende plan gereed, dat de saneering der orkesten beoogt: De orkesten zullen in drie opklimmende salarisklassen worden verdeeld, a1 naar hun belangrijkheid voor sfad of streek. Voor elke klasse en voor eiken speler zijn miniumum- tarieven vastgesteld, die zullen moeten wor den toegepast, zoodra het muziekgilde en de regeering daaraan hun fiat hebben gege ven. Tiet systeem van belooning naar dienst jaren zal worden vervangen door belooning naar prpstafie, door gedifferentieerde opklim ming van lessenaar tot lessenaar. Dit brengt, ook in de orkesten zelf een groote verande ring mede, die het spcelpeil belangrijk ten goede zal komen, Heden overleed, na een langdurig lijden in het Tehuis voor Ouden van Dagen te Dirks- horn, onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Grietje Rutsen Wed. van W. Booij. in den ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam, Jb. BOOIJ. Alkmaar, 5 April 1941. De teraardebestelling zal plaats vinden t.- Dirkshorn on Woens dag 9 April, nam. 3 uur. in plaats van kaarten. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van ons Dochtertje, TRIJNTJE A. TOES—Greeuw. A. TOES. S'chagerbrug, 8 April 1941. Welk particulier heeft pl.m. 4000 gulden beschikbaar op huis en land? Ruime overwaarde. Br. lett» AZ82 Bur. van dit blad. pootaardappelen te koop, eigenheimers, le na bouw, pl.m. 2100 kg., bij C. P. SUIKERLAND, Balgwcg 69, Breezand. Te koop bij G. APPEL, Bur- gerbrug: jarige s. en n.h. stieren, en stierkalveren, van koeien met hooge produc tie^ Te koop: bevelander poters, eerste nabouw, klasse A en een Stuitje Mest, aan vaarwater. lv. SILVER, Langercis, Hoog woud. Te koop: een gelde koe. op weidecontract. Kan voorloo- pig blijven staan. N. D. KAAN, Wieringerwaard. Gevraagd eenv. pension, door heer op leeftijd, liefst bij juffr. of weduwe, Schagen of omg. Brieven onder no. 559 Bur. van dit blad. Gevraagd: Een boerenknecht, voor de Boekelermcer. Te koop Groeningia Voerbieten bij P. BROMMER, De Hom, Barsin gerhorn. Wie wil een beste gelde koe ruilen voor melkkoe? W. DE WIT, Molenvaart 395. Anna Paulowna. ALKMAAR, 7 April. Aardappelen f 17.50—21.50 per 100 Kg., bieten f 3.70 per 100 Kg., gele kool f 6.80 per 100 Kg., knolselderie f '13.per 100 stuks, prei f 8.50 per 100 Kg,, rabarber f 1622 per 100 bos. raapstelen f 2.302.70 per 100 bas, radijs 1 9.10 per 100 bos. roode kool f 8 per 100 Kg., spinazie f 0.65—0.S5 per 4 Kg., spruiten f 17.— per 100 pond, uien f 6. per .100 Kg., waschwortclcn f 5.per 100 Kg., witlof I f 10—12, idem II f 7.50—9 per 100 pond. ZWAAG. 7 April. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Spinazie f 1724. uien f 4.80. bieten f 3.70, prei f 850. witte kool f 4—4.10. gele bew. kool f 5.606.20 roode kool f 8 spruit- kool f 14—19. witlof f 19.40—26.20. andijvie f 17—18, sla f 6.70710, knolselderie A f 12 —14, idem B f 4.909.60 radijs f 4.—. Com- tesse de Paris f 19—37. Winterjan f 14—22. ROTTERDAM. 7 April. Aardappelen. Zeeuwsche bonte en blauwe (klei) f 4.39 per H.L. Voorraad vol doende, handel gewoon. ROTTERDAM, 7 April. Vlas. Blauw 7900 Kg. f 1—1.40. Holl. geel 1300 Kg. f 11.45, Zeeuvvsc-h wit 4167 Kg. f 11.45. Dauwrot 2550 Kg. f 0.851.05. De handel ging zijn gewonen gang, de afzet was iets beter, waardoor de handel iets vlugger verliep AIIps werd tegen de vast gestelde prijzen verkocht. (Officieele noleering). BROEK OP LANGENDIJK. 7 April. Aanvoer: 175 Kg. bieten f 1.—, 100 bos ra dijs f 3.60. NOORDSCHARWOUDE. 7 April. Aanvoer: 51600 K<r. roode kool f 8.14000 Kg. gele kool f 6 80. 183000 Kg. Deensche witte kool f 5.90. 700 Kg. uien f 6.— prove uien f 6.—. drielingen f 6.—, stek f 4.80, 2400 Kg. peen f 4.50. 2500 Kg. bieten f 3.70. Voorloopigc noteering (hedenochtend Wi uur doorgebeld). Officieele prijzen en aangevoerde kwantums van vandaag, publi- ceeren wii morgen. NOORDSCHARWOUDE. 8 April. Roode kool f 8.50 eele kool f 7.20 Deen sche witte kool f 6.30. BROEK OP T.ANGrF.NDTJK 8 April. Aanvoer: 1109 Kcr. noen f 4.50. 90700 Kg. ronde kool f 8.50. 86425 Kg "-el ek-ool f 7.20, 109950 Kg. D. witte kool f 6.30.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3