Ambtenaar Brussaerd is zoo baad niet... Kantongerecht Den He!der De inbraken te Hoogwoud berecht Polder „Het Koegras handhaaft de lasten Uit Alkmaar Arrondissementsrechtbank te Alkmaar EEN „ZWARE" AMSTERDAMSCHE JONGEN VOOR ZIJN RECHTERS. Hij begon als knaap van veertien jaren alreeds te stelen en bracht van de 39 jaar er 24 in de cel door! Verdachte bleef onbewogen. Rijksveldwachter Fix krijgt een dikke pluim. Je bent lang geen onbekende voor de Rechtbank,'zeide de president Mr. Baron van Tuyll van Serooskerkcn tegen den Amsterdamse-hen „zwaren" jongen Hendrik Giliam H., en je weet nooit van iéts. Tien jaar geleden heb ik je al voor de Rechtbank in Anister dam gehad, beschuldigd van diefstal met braak in een perceel aan de Ja- cob van Lennepkade en ook toen deed je, alsof je van niets wist. Je bent nu 55 jaar en je begon op je veertiende jaar al met stelen; je hebt van dien tijd af, dat. is dus 39 jaar, er 24 van in de cel doorgebracht, on geacht de preventieve hechtenis. Je neemt altijd dezelfde houding aan, maar wees nu eens verstandig, want een strafregister zooals jij er een hebt, zag ik nog maar zelden. Je weet heel goed, dat je tegen de lamp bent geloopen en je kunt aan een veroordeeling toch niet ontkomen, omdat de bewijzen voor zichzelf spre ken. Wij laten ons hier niet om den tuin leiden aldus probeerde de vaderlijke president verdachte tot een bekentenis, te brengen. Maar het hielp niets; verdachte bleef er bij, dat hij van niets wist en in een droom toestand liad gehandeld. Kom nou zeide de president dat nemen wij heelemaal niet aan. Dat is een dwaasheid! Ik was zfck; merkte verd. op. Zoo ziek was je toch niet, of je hebt de deur van het Raadhuis en van een schuur opengebroken en ook het bu- ceerd; hield de president verdachte voor. Ik weet er geen wijs meer uit; ant woordde deze. f DE DAGVAARDING. De Subs. Officier van Justitie, Mr. Kist uit Amsterdam legde verdachte H. G. H., oud 55 jaar, ten laste, dat hij in den nacht van 13 op 14 Februari j.1. had ingebroken in het Raadhuis te Hoogwoud, waar. hij in de secretarie een stalen kast had opengebroken, die later met de deur open op den grond lag'. Daarna was verd. de kamer van den burge meester binnengedrongen en had diens bu reau geforceerd. Er was evenwel niet veel te halen. Dus begaf verd. zich naar de schuur, gelegen achter de woning van den rijwielhersteller J. Scher mer te Hoogwoud, waar hij het rijwiel van den gemeenteambtenaar v. d. Steenhovcn aldaar had buit gemaakt. In het café van D. Bakker, had verd. de deur opengebroken en uit een kastje een rol letje pepermunt weggekaapt. Men ziet verdachte had heel wat op zijn kerfstok. Deze verdachte een echte Lombrosotype gehuld in een vale regenjas, was buiten gewoon apathisch: hij stond doodstil en was schaarsch in zijn antwoorden. Het getuigenverhoor. Het Openbaar Ministerie had zes getuigen gedagvaard. Allereerst kwam de Rijksveldwachter J. Fix te Hoogwoud gestationneerd voor het hekje, om de waarheid en niets dan de waarheid te zeggen. Doch alvorens deze getuige werd ge hoord wilde de president hem een woord van waardeering en dankbaarheid brengen voor de wijze waarop hij deze zaak tot klaar beid had gebracht. Get. vertelde dan, dat hij in don vroegen ochtend van 14 Februari een fiets had zien staan tegen de schutting van café Bakker. Eerst had hij nog even staan wachten, doch toen hij gestommel hoorde, was hij langs de schutting gegaan en had bij de voliere in den tuin verdachte aangetroffen. Dezen had get. meegenomen naar het huis van den gemeente-veldwachter M. v. Hulst waar verd. in den keuken door beide politieman non werd gefouilleerd. Er werden verschil lende inbrekerswerktuigen op verd. gevon den en in een actetasch welke nog op do fiets hing vond men een kistje met 25 si garen erin. Daarna gingen de veldwach ters met den arrestant naar bet Raadhuis, waar de deur bleek opengebroken te zijn. In de Raadszaal lag een kast ondersteboven met de deur wijd open, terwijl in de kamer van den burgemeester bet schrijfbureau was- geopend. In den tuin van dokter Pool hadden de politie mannen voetafdrukken gevonden, welke aan verdachte toebehoor- den. T, De gemeente-veldwachter mr. v. Huist als tweede getuige gehoord verklaarde het zelfde. In zijn keuken was verdachte gefouil leord en er werden verschillende voorwer pen op hem gevonden. In die keuken stond ook een divan, aldus get. Do echtgenoote van den gemeente-veld wachter mei. R. A. K had op den ochtend van 14 Februari onder den divan tien loo- pers: een beitel en een rolletje pepermunt gevonden, gewikkeld in een witte lap. Een week later bad deze getuige nog een bos sleutels onder het aanrecht gevonden. De volgende 'getuige was de rijwielher steller J. Schermer uit Hoogwoud, die m den ochtend van 14 Februari do schuur achter zijn woning had open gevonden. Daaruit was het rijwiel van den heer L. v. cl Steenhoven verdwenen, die het daar St'De<ambtenaar en agent der arbeidsbemid deling te Hoogwoud. L. v d. Steenhovcn kwam verklaren, dat zijn rijwiel uit de schuur van Schermer was verdwenen. De caféhouder Th Rekker te Hoogwoud vertelde, dat hii in den ochtend van 14 Fe bruari ziin deur had onengevondon en dat hij geconstateerd had. dat.uit een kastje het welk openstond een rol pepermunt verdwe nen was. De president hield verd. voor. dat hij door de politie bij de voliere was aangetroffen, waaijop deze had gezegd: „De politie zoekt ook-overal iets achter." Daar weet ik niets meer van, antwoord de verd. HET REQUISITOIR. De Subs. Officier van Justitie, mr. Kist requisitoir nemend, achtte de ten laste ge legde feiten wettig en overtuigend bewezen. Er zijn verdachte drie diefstallen ten laste gelegd en dank zij het krachtdadig optreden van den Rijksveldwachter, later geassisteerd door den gemeenteveldwachter waren deze diefstallen tot klaarheid gebracht. Verd. heeft alreeds een groot deel van z'n leven in de gevangenis doorgebracht, doch hij gaat maar door met inbraak en diefstal. Hij wordt ge dreven in een richting, welke hij niet meer veranderen kan, en de Officier vond dit ook wel erg moeilijk. In zekeren zin had de Of ficier medelijden met dezen verdachte, doch dat neemt niet weg. dat. verd. niet in de Maatschappij kan blijven. De Officier eischte 3 jaren en 6 maanden gevangenisstraf. HET PLEIDOOL De toegevoegde verdediger, mr. Buiskool uit Hoorn, zeide niets ter verdediging van. zijn cliënt te kunnen aanvoeren en refereer de zich aan het oordeel van de Rechtbank. De uitspraak werd daarna bepaald op he den over veertien dagen. S c h o o r 1. BROOD BOVEN DEN PRIJS VERKOCHT. De bakker J. J. N., wonende aan den Hel- derschen weg te Schoor], moest terecht staan omdat hij in hot tijdvak gelegen tusschen 13 November en 20 December van het vori ge jaar waterbrood had verkocht tegen den prijs van 20 ets. voor een brood van 8 ons terwijl de vastgestelde prijs 18 cents bedroeg Get.'P. J. H., zonder beroep, wonende te SchoorI, kwam verklaren het brood van verd.'te hebben afgenomen. Het was toch waterbrood? vroeg de Pres. aan verd. Ja zeker. Edelachtbare; we mogen geen melkbrood meer bakken. Maar het was brood van een verbeterde kwaliteit. Ik licb zoo'n brood meegebracht, voegde verd. eraan toe. Toch niet een brood van 13 November schrok de president. Nee, nee, lachte verd. Er werd een mes gehaald en de heeren achter de groene tafel kregen gelegenheid het brood te bekijken. Maar aangezien ze kort te voren hadden ontbeten, proefden ze er niet van. RAAD CALLANTSOOG Zijn heengaan als agent van de arbeidsbemiddeling brengt den werkloozen droefenis, maar de te spoedig versleten fietsbanden op den tocht Callantsoog—Schagen óók! Geen subsidie voor turnende onderwijzers. Toelagen voor het gemeentepersoneel. De gisteravond gehouden raadsvergadering werd door den heer Volkers, wegens huise lijke omstandigheden niet bijgewoond. Na goedkeuring der notulen, deelt voorzit ter, burgemeester Rehoist mede, dal uit een •brief van Ged. Staten blijkt, dat de gemeente een tegen val liertje heeft van f541.dat ten laste van de begrooting 1941 wordt gebracht. De ingekomen formeele stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt op het verzoek om subsidie voor de applicatiecursus lich. oefening tc Schagen, afwijzend tc beschikken, daar geen onderwijzers uit de gemeente er aan deelne men. Aan Ged. Staten zal worden geadviseerd, de door dit college voorgestelde kinderbijslag voor burgemeesters, secretarissen en ontvan gers door te voeren. Voor burgemeester Re- host zou de regeling een voordeel van f 130.50 per jaar beteekencn. Duurtetoeslag lager gemeente- personeel. In de vorige vergadering adviseerden B. en W. niet mee te gaan met. het advies van den secretaris-generaal, het lager bezoldigde ge meentepersoneel een tijdelijke toelage van 6 te verleenen. Sindsdien heeft het college zijn standpunt gewijzigd en stelt nu voor de toeslag te verleenen aan den veldwachter- bode-deurwaarder, aan den motordrijver brandspuit, aan de schoolschoonmaaksters, aan den klokkenist, aan den dir. Algcmecne Begraafplaats, aan den doodgraver, aan de stookster centrale verwarming. Het komt de gemeente totaal op f160.per jaar. Een en ander zou 1 December 1940 moeten ingaan. Aldus besloten. Een puzzle! In verband met liet opheffen der gemeen telijke bureaux van de arbeidsbemiddeling, zal de ambtenaar ter secretarie de heer Brus saerd, thans nog agent der arbeidsbemidde ling, f 100 per jaar inkomsten derven. Vol gens het ambtenarenreglement heeft bij echter recht op wachtgeld. B. en W. stellen nu voor den heer Brussaerd als ambtenaar ter secretarie een salarisverhooging van f 100 per jaar te geven, onder voorwaarde, dat de heer Brussaerd afstand doet van het wacht geld, zoolang hij in dienst is van de gemeen te Callantsoog. Mocht de heer Brussaerd eventueel vertrekken, gaan zijn rechten op het wachtgeld weer in en vindt eventueel een verrekening daarmede plaats. Aldus besloten. Heeft dit brood nu meer voedingswaarde? wilde mr. Tuyll van Serooskerken weten. Allicht wel, was het antwoord van verd. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, achtte wettig en overtuigend bewe zen, dat verd. brood had verkocht boven den vastgestelden prijs. De Officier vond het feit niet zoo ernstig en requireerde f 25.boete subs. 20 dagen hechtenis. De verdediger van verd.. mr. Kamminga uil Alkmaar, begon met te zeggen, dat de bakkers uit Schagen cn omgeving op 25 April een saneeringscommissie hadden ge vormd en beslopen badien een brood van 8 ons op 19 cents te brengen. De bakkers in Schoor] deden daaraan echter niet mede en hielden den prijs op 18 cents. Op 21 October kwam het verbod om melkbrood te bakken. Dat was bezwaarlijk, omdat de bakkers te SchoorI, héél weinig waterbrood verkochten. Toen besloten zij het brood zoo goed moge lijk te maken en dus de kwaliteit zoo hoog mogelijk op te voeren. Er werd dan ook een groot verschil in kwaliteit verkregen; zoo als verd. alreeds zeide. Economisch was de verhooging met 1 cent. naar pleiter's in.ee- ning zeker gewettigd en niet in strijd met de bestaande verordening. Redelijkerwijs spreekt het voor deze menschen. dat ze ab soluut geen buitensporigen winst hebben gemaakt. Mr. Kamminga concludeerde, dat de bak kers niet in overtreding waren en vroeg daarom zijn cliënt te willen vrijspreken. De Rechtbank bepaalde ook in deze zaak de uitspraak op heden over 14 dagen. Dft hakker S. de J., wonende aan den Hee renweg te SchoorI. bad zich voor precies eenzelfde feit te verantwoorden en voerde ook hetzelfde ter verdediging aan. Ook tegen dezen verdachte eischte de Of ficier 1 25 boete subs. 25 dagen. De verdediger, mr. Kamminga, zag van een pleidooi'af omdat het eenzelfde geval gold als het vorige. Uitspraak heden over veertien dagen. UITSPRAKEN. Vóór den aanvang der zitting deed de Rechtbank gisteren de volgende uitspraken: D. v. Z„ W. J. H. en H. K., allen te Haar lem woonachtig, werden wegens diefstal van fleschjes bier. pakjes shag. sigaren enz. uit een café te Bergen, veroordeeld tot een geld boete van f40, subs. 20 dagen. De eisch van den Officier van Justitie bad eveneens ge luid f40 boete. subs. 20 dagen voor elk der verdachten. C. K. uit Wieringen hoorde zich veroordee- len tot een gevangenisstraf va nzes maan den wegens diefstal van een rijwiel. De eisch had geluid: 6 maanden gevange nisstraf. I<. J. K. uit Urk, die op het IJsselmcer ge- vischt had met een botter, waaraan een kuil- nct was bevestigd", werd in hooger beroep veroordeeld tot f20 boete. subs. 10 dagen hechtenis. De Officier van Justitie, had eveneens be vestiging van het vonnis van den Kanton rechter, nl. f 20 boete subs. 10 dagen hechte nis, geëischt. De heer ten Boekei: Het zal voor ons een puzzle worden, als de werkloozen straks naar Schagen moeten. Brussaerd was nog zoo kwaad niet en als de fietsbanden af zijn, wat dan? Goed afgekomen. In verband met den oorlogstoestand heb ben verschillende maatschappijen personeel op wachtgeld gesteld, waarbij de overheid subsidieert, omdat deze menschen, zoo ze geen wachtgeld genoten, toch op andere wijze geholpen zouden moeten worden. In Juli '40 kwam een employe van de Mij. Radio Hol land in Callantsoog wonen, waarvooj de ge meente, naar echter pas in Januari bleek, f 31.50 per maand had te betalen De wacht gelder heeft, inmiddels de gemeente verlaten. De Mij. heeft er nu genoegen mee genomen dat de gemeente slechts drie maanden sub sidie betaalt. Bovendien bestaat nog de kans dat 30 pet. van dit geld weer terugkomt, wan neer de Mij. later weer winst maakt. Conform besloten. Veldwachtersverordening gewijzigd. Nu het capitulantenreglement buiten wer king is gesteld, moet de veldwachtersveror dening ten opzichte daarvan ^administratief worden gewijzigd. Aldus besloten. De commissaris der provinsie beeft, mede gedeeld dat hef wenseholijk is, dat de kin derbijslagregeling voor den veldwachter niet ongunstiger is. dan de rijksregeling aan geeft. Deze bepaalt f 60, te beginnen bij het derde kind. doch de gemeenteverordening bepaalt f 40. te beginnen bij bet eerste kind, zoodat er geen aanleiding is de gemeentever ordening in tc 'rekken. Conform besloten. Aan den heer J. Visser, thans Ie IJmui- den, vroeger te Callantsoog, wordt een half jaar ontheffing hondenbelasting ver- lend. Den lieer O. Streekstra zal voor zijn kind, dat de Chr. School te Julianadorp bezoekt, een halve cent rij wiel vergoeding per kilo meter worden uitbetaald, wanneer blijkt, dat de afstand van school naar huis aan Begrooting 4941 aangenomen. Polderlasten vastgesteld op 2.- per H.A. Gistermorgen 11 uur werd in hotel „Bel- levue" een openbare vergadering gehouden van de hoofdingelanden van den polder „Het Koegras". De voorzitter de heer J. J. Verfaille, dijk graaf, opende de vergadering met een woord van welkom. Spr. deelde mee, dat van den heer Rooze bericht van verhindering was ontvangen. Xa voorlezing en goedkeuring van de no tulen van de vorige vergadering, kwam aan de orde van behandeling De begrooting van 1944. Waar noodig werd de bcgrooting door den voorziter toegelicht. Zoo deelde spr. me de, dat de 3000.voor onderhoud der sluizen, sluiswachterswoningen en boerde rijen o.m.. bedoeld zijn voor het aanbrengen van verbeteringen voor de boerderij, die het vorige jaar door den polder is aange kocht en tengevolge van den woningnood te Julianadorp, zeer geschikt verhuurd is. Door het aanbrengen van 'deze verbeterin gen kan de boerderij voor langen tijd mee. Van het aanvankelijk plan, het stichten van landarbeiderswoningen, zal door de omstan digheden toch voorloopig niets komen. Besloten woi;dt. de overtollige kasgelden te beleggen f>ij de Ned. Middenstandsbank. De polderlasten worden vastgesteld op 't zelfde bedrag als 't vorige jaar, n.l. f2.— per H.A. De totale ontvang sten hiervan worden begroot naar 'n oppervlakte van 3885.34.05 H.A. op f 7.781.63. De begrooting wordt vastgesteld in ont vangsten op een bedrag van f 32.703.04, uit gaven f 17.703,04. Vermoedelijk batig saldo f 15.00.Onvoorzien f73.98. Tot leden van de commissie voor het na zien van de rekening en verantwoording 1940 worden benoemd, de heeren J. Verfaille en J.-de Graaf. Vergoeding bezoldigd personeel. Op voorstel van het bestuur wordt besloten aan den sluiswachter Stompedissel een ver goeding toe te kennen van f 100.— in verband met 't feit. dat S. niet langer kon wonen bij 't Sluisje, vanwege het daaraan verbonden gevaar. S. heeft tijdelijk een noodwoning ge bouwd te Julianadorp. In de door hem ge maakte onkosten wil het bestuur op deze wijze tegemoet komen. De vergadering gaat hiermee accoord. De heer Biersteker vraagt, waarom Stom pedissel nog inkomen heeft als sluiswachter, terwijl de sluis toch automatisch werkt. Moet deze post nog wel gehandhaafd blijven? De voorzitter antwoordt hierop bevestigend. Ook al verricht S. dan ook geen werkzaamhe den meer als sluiswachter, zijn salaris moet men uitbetalen. Aangenomen wordt het voorstel tot salaris verhooging van den secretaris-penningmees ter. Eveneens wordt z.h.s. aangenomen het be sluit tot machtiging van het Dag. Bestuur voor het uitvoeren van werken enz. boven f 1000.—. Het Bestuur had machtiging de werken, die in eigen, beheer wQrden uitgevoerd, te laten verrichten zonder speciale goedkeuring der vergadering, zoolang het bedragen be neden f 1000.— betrof. In de practijk leverde dit moeilijkheden op. daarom is de limiet weggenomen (Red.1 Aan de orde komt. hierna het voorstel tot aankoop van eenige stukjes grond te Julia nadorp in gebruik, stukjes die zich bevin den in den bocht van de Parkstraat. Het be treft hier grond die reeds in gebruik is bij de bij de wet bepaalde normen voldoet. Het verzoek was te laat binnengekomen, omdat nog voor de vergadering te beoordeelen. Rondvraag. Don beer ten Böekcl wordt toegelicht dat de werkloozen per 1 Mei zich voor admini stratieve aangelegenheden beslist naar het bijkantoor Schagen Arbeidsbemiddeling moeien begeven. Naar aanleiding van een opmerking van den hr v. Graas wordt besloten de gaten in don Nieuweweg zoo mogelijk met klei, grint en cement Ie dichten. Uit de discussies blijkt dat de toestand daar zeer slecht is, bij avond maak je daar een rare schuiver, oordeelt de heer Kuijper. Op diens vraag naar de resultaten van de oefening met de brandspuit verklaart de voorzitter dat de spuit het goed doet en het materiaal in orde is. Hierna sluiting. Gistermiddag werd een openbare zitting gehouden van het kantongerecht. Alvorens de zitting aan te vangen had de installatie plaats van den nieuwen ambtenaar van het O. M., Mr W. C. Royaards, waarn. ambtenaar van het O. M. bij het. kantongerecht in het arr. Amsterdam. De president, Mr. A. Veldman, feliciteerde den heer Royaards met zijn benoeming en hoopte, dat hij hier een aangename ambts tijd zou mogen doorbrengen. OUDE ZAAKJES. Aan de orde zijn hierna een paar uitge stelde zaakjes. Het betrof hier twee onge veer dezelfde zaken, tegen zekeren v. W., en J. L., die beiden verzuimd hadden hun vracht auto aan de rijksverkeersinspectie op te ge ven. In deze zaken werden als getuigen ge hoord de verbalisanten, resp. de gem.veldw. v. d. Hoek van de Wieringermeer en J. H. Noot, brigadier van de marechaussee te Mid- d en meer. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat bei de overtreders zich niet bewust waren van hun overtreding, waarmee door den ambte naar dan ook rekening werd gehouden. Hij eischte tegen beiden een boete van 3 gulden subs. 1 dag hechtenis. De kantonrechter veroordeelde beiden tot 1 gulden of 1 dag. VERKEERSZONDAARS. De los werkman J. P. had op 29 Maart de vrijmoedigheid gehad zonder bel op zijn ve hikel te rijden. De verontschuldiging, die P. gebruikte, dat hij juist voor zijn bekeuring van zijn rijwiel was gevallen, waarbij zijn bel vernield was, nam de kantonrechter maar niet voetstoots aan Hij vond het een niet on verdienstelijk gevonden verontschuldiging. De ambtenaar eischte 1 gulden of 1 dag. De kantonrechter veroordeelde P. tot 2 gul boete of 1 dag hechtenis. De vliegtuigmaker J. E. ten B was op 28 Maart op het Koningsplein aangehouden, omdat hij geen verandering van richting zou hebben aangegeven. De man zei, dat hij hee lemaal niet van plan was van richting te veranderen, omdat hij naar den Kanaalweg moest. De zaak werd aangehouden tot een volgen de zitting, waarbij de verbalisant gehoord zal worden. De schrijver A. J. IT., die op 1 April zonder brandend achterlicht in de Koningstraat had gereden, werd veroordeeld tot 1 gulden boete of 1 dag hechtenis. den polder en waarop men reeds een trot toir heeft aangelegd, doch waarvan het be ter is, dat ze in eigendom van den polder overgaan. Voor den prijs van 50 cent per M2. kunnen ze worden overgenomen. Aldus besloten. Rondvraag. Bij de rondvraag komt de heer Biersteker terug op de sluizenkwestie. Hij vraagt, of het niet mogelijk is dat ook de schuiven me chanisch gemaakt kunnen worden, omdat de behandeling wel écn en ander te wen* schen overlaat. De voorzitter zegt, dit nog wel eens in het bestuur te willen overwegen. Spr. wijst dan nog eens. op de bijzonder gunstige positie, waarin de polder verkeert ten opzichte van de waterregeling. leder regelt naar eigen behoefte en vooral met het oog op de ongelijke ligging van het land is dit van groote beteekenis. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter hierna de openbare vergadering. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Twee concerten. Het bestuur van de Haarlemsche Orkest- Vereeniging heeft besloten, aangemoedigd door het groote sncces van de eerste serie, op veelvuldig verzoek, nog een tweede serie van 2 Concerten te geven. De Concerten zullen worden uitgevoerd in de Concertzaal „Harmonie te Alkmaar, op Zaterdagmiddag 19 April 3 uur, Diri gent: Marinus Adam, Solist: Louis Zimmer- mann, viool en op Zaterdagmiddag 3 Mei, Dirigent: Toon Verhey, Solist: Theo' van der Pas, piano. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de annonce in dit blad. UITGAVEN VOOR LICHAMELIJKE OEFENING. In verband met de uitbreiding van het vak lichamelijke oefening, stellen B. en W. voor over te gaan tot het doen teren en met schelpen doen bestrooien van. enkele speel plaatsen, terwijl andere zouden moeten wor den betegeld. Daarnaast, is inderdaad aanvulling der ter beschikking staande leermiddelén noo dig gebleken. B. en W. vragen voor een en ander een crediet aan van f 7.650. VERZEKERING VAN STEDELIJKE OB JECTEN TEGEN MOLEST-RISICO Door verschillende gemeenten is 'n nieu we organisatie in het leven geroepen, de Vereeniging Nieuw Molest-Risico, die het zelfde beoogt, als de oude vereeniging. Het College stelt voor voorloopig in be ginsel tot deze nieuwe combinatie toe te treden en zich eerst te binden, wanneer i3 gebleken, dat liet risico inderdaad over een groot aantal objecten wordt verdeeld en door een behoorlijk verzekerd kapitaal wordt gedragen Omtrent het door Alkmaar te verzeke ren bedrag zal dan te gelijker tijd kunnen worden beslist naar de opvatting van het College zal men zich moeten beperken tot belangrijke objecten als slachthuis, gasfa briek. stadhuis, politiebureau, ziekenhuis, korenbeurs en andere gebouwen of woning complexen BEROEP AANGENOMEN. Ds. J. H. Wamers pred. Ned. Herv. Kerk alhier, heeft beroep aangenomen naar Apel doorn. WIERINGERMEER MIDDENMEER TOKKELAARS LATEN ZICH HOOREN. Zondagmiddag 2 uur hield de mandoline club een uitvoering in de Groote Beurszaal van den heer Smit te Middemucei;, onder leiding van den heer P. Jongkind. Ruim 400 menschen waren in de zaal aan wezig, zoodat dit voor de Club een blijde verrassing was. Vier stukken werden door dé Mandoline Club gespeeld, welke aan dachtig door het publick werd gevolgd. Na de muziek werd gelegenheid gegeven aan het revue-gezelschap „Ons Genoegen,, uit Wieringerwaard, die het stuk opvoerde getiteld „Zeg kijk uit, zeg!", hetgeen zeer in de" smaak viel. Dat de bezoekers dien middag veel geno ten hebben was zeer duidelijk aangezien de heer Dijkstra naar voren trad als tolk van de aanwezigen en vele dankbare woorden uitte tot den leider en de Mandoline Club voor den preltigen middag die men had mo gen meemaken. Jammer was het dat het dat bet bal achterwege moest blijven. Daar na riclvtte.de heer Jongkind zich tot de aan wezigen en dankte hen voor ,de medewer king op dezen welgeslaagden middag. BEROEPEN. Ds. A. W. Schaafsma te Oldemarkt is be roepen als predikant van de Gereformeerde Kerk te Middenmeer. ZIJPE BOUWVERGUNNINGEN. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende bouwvergunningen verleend: Aan J. Mooij te St. Maartensbrug tot het bouwen vana een kapberg; aan C. Speelman te Oudesluis tot het verbouwen van een woonhuis tot woon- en winkelhuis. DE BURGEMEESTER HERBENOEMD. Onze burgemeester, de heer Mr. D. Brce- haart, is met ingang van 1 Mei 1941, op nieuw tot burgemeester van de gemeente Zijpe benoemd. POLITIE. Aan komen loopen een zwarte hazewind hond met witte pooten en witte bles. Inlichtingen bij den marechaussee G. Visser te Petten. SCHAGERBRUG KAPVERGUNNING. De Productiecommissaris' voor den Bosch- bouw en de IJoutteelt, heeft den heer S. G. de Lange alhier ontheffing van het kapver- bod verleend voor het vellen van twee es- schen nabij diens boerderij.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6