8hlsche leger in GRIEKENLAND Ierland «oor do keus Aardappelen en boonen op bet bloembollenveld Bulgarije breekt met Joego-S'avië Bordeaux onder vuur Vliegongelukken de V.S. in Wagon ontspoord De Bulgaarsehe regeering heeft de diplo matieke betrekkingen met Joegoslavië ver broken. In de. nota welke aan de Joegoslavische legatie is overhandigd, worden hiervoor de vólgende beweegredenen aangegeven: 1 De sinds het begin van deze maand door Joegoslavische afdeelingen onderno men ongegronde en niet uitgedaagde aan vallen op grensposten. 2 Luchtaanvallen van Joegoslavische vlieg tuigen op open Bulgaarsche steden, waarbij burgers,, vooral vrouwen en kinderen, ge dood werden,, hoewel Bulgarije buiten het Conflict 'bleef. 3 Leden van het Joegoslavische gezant schap in Sofia onderhielden betrekkingen met woelige elementen, die onlusten en een staatsgreep voorbereidden. Dit bleek o.a pok uit manifesten, welke in Joegoslavië gedrukt werden, door leden van de Joego slavische legatie naar Bulgarije gebracht en door de woelige elementen, waarmede zij in contact stonden, verspreid werden. Vijftien huizen vernietigd. Geen slachtoffers onder de be volking. Op den Britschen aanval op een Fransch krijgsgevangenkamp te Songes bij Bor deaux. waarbij negentien Fransche gevan genen gedood. 22 zwaar en U licht gewond werden, is in den nacht van Zondag op Maandag een aanval od een woonwijk, mid den in Bordeaux, gevolgd. Op ongpveer vijftien huizen, die voor 't meerendeel slechts één verdieping hadden, werden brand- en brisantbommen geworpen Het grootste deel der Jiuizen werd geheel vernield. Dat er geen dooden te betreuren zijn. is slechts te danken aan de omstan digheid. dat de meeste bewoners, allen kleine luiden, afwezig waren en de ove rigen. een toevlucht in de kelders hadden gezocht. Storm raast om Spanje Druk scheepvaartverkeer In de Straat van Gibraltar. Uit de Spaansche haven Tarifa wordt ge meld, dat de storm nog steeds voortduurt en de haveninrichtingen ernstig beschadigt. In de straten en op het veld is ook ernstige schade ontstaan. Telefoon- en telegraafver bindingen worden steeds moeilijker. Ondanks het slechte wepr heeft men druk ke bewegingen kunnen waarnemen van En- gelsche schepen in de Straat van Gibraltar, waar een pantserschip.cn eenige torpedoja gers benevens twee duikhootcn zijn gepas seerd. De uitgang van de Straat naar den At- lantischcn Oceaan wordt scherp bewaakt door schepen en vliegtuigen. Ook Monteneqro vraagt om vrijheid Verzoek aan Mussolini. Een in Tirana opgerichte commissie tot bevrijding van Montenegro heeft een tele gram gezonden aan den Ducc, waarin ge smeekt wordt om de „bevrijding van de op onverdiende wijze door de Serven onder drukte broeders". De Montenegrijncn, zoo gaat bet telegram verder, een trotsch solda tenvolk. dat met zijn bloed roemrijke blad zijden in de Balkangeschiedenis heeft ge schreven, hebben jarenlang het hun door het laaghartige verdrag van Versailles opgeleg de Servische juk gedragen. Thans, nu door uw werk en dat van den Fuehrer de dag der vrijheid voor dit gekwelde Balkanland be gint. brengen de Monfenegrijnen tot uitdruk king. dat Montenegro in de nieuwe orde van het schiereiland de plaats wil innemen die het od grond van. de door eeuwen van roemrijke gebeurtenissen bevestigde traditie van een vrijen staat, toekomt. STEUNPUNTEN OF VERHONGEREN. De Londensche correspondent van Svenska Dagbladet meldt, dat de Iersche minister van' defensie, Frank Aiken, die in de Verecnigdc Staten onderhandelingen voert over levering van wapens en vooral van levensmiddelen, voor de keus ge steld is, dat Eire strategisch belangrijke vloot- en luchtbascs aan de Zuid en aan de Westkust van Ierland ter beschikking van Engeland moet stellen of geenerlei hulp in welken vorm dan ook van de VeL Staten zal krijgen. Nu Engeland tegen 1 Mei de totale blok kade van Ierland heeft aangekondigd (door ingevoering van het navicertstelsel voor alle schepen met Iersche bestemming) staat het Iersche volk voor de keus langzaam maar zeker te verhongeren of tegenover den Engelsch-Amerikaanschen druk toe te ge ven. Van Amerikaansche zijde is voorgesteld, naar het Zweedsche blad meldt, dat Ierland deze steunpunten niet aan Enereland af staat, maar voor den vorm aan de Vereen. Staten, die ze dan van hun kant ter beschik king van Enereland zouden stellen. Men ctualifieeert deze handelwijze als Ameri kaansche garantie, want dokter. Staten zouden,zich verplichten er voor te zorgen, dat deze steunpunten na den oorlog weer aan Ierland teruggeven zullen vvorden. De recente rede van den Ierschon pre mier. de Valera tot het Iersche volk. toont, dat de resecring te Dublin ook voortaan vastbesloten is niet op deze Engclsch-Ame- likaansche voorstellen in te gaan. Neutrale waarnemers betoogen steeds weer. dat 't in Ierland tot openlijken opstand zou ko men als de regeering te Dublin toch nog neiging tot toegeven aan de Angel-Saksi sche eischon mocht tooncn als gevolg van de al te sterke Eneelsch-Amerikaansche pressie. Bezetting van de Iersche steun punten door Britsche troppen zou het sein \oor een nieuwen Torsch Eneolsrhen strijd zijn. Dat is ook de reden, waarom Enge land de onderhandelingen met Ierland aan de Ver. Staten heeft overgelaten. Een open lijk conflict mét Ierland zou Engeland slechts in een oogenblik van uiterste ver twijfeling riskeeren. Zes personen zijn om het leven gekomen, toen drie vliegtuigen neerslortten, zoo meldt de New York Times. Te San Apgelo (Texas) kwamen bij twee vliegongevallen een leeraar van de nlaatseliike vliegschool en twee militaire leprlingvlieeers om. De vliegende dominee McNallv. die de gemeenten van zijn secte in het eeheele land per vliegtuig bezoekt, kwam met zijn gezin van twee personen om het .leven hij een vliegongeluk in de nabijheid van Bing- hampton (New-York) Mcnallv had na e<m gevangenisstraf van vijftien jaar uitgezeten te hebben, waarbij hij drie pogingen depd om te ontvluchten, een rendeerende secte gesticht, die hem ver oorloofde en grooten staat te voeren. ENGELSCH VLIEGTUIG IN FRANKRIJK NEERGESTORT. Een Engelsch vliegtuig is, naar de Fran sche bladen melden, midden in het dicht hij Vire gelegen plaatsje Sanit Sever neerge stort. Er ontstond een brand, die vijf huizen vernielde. In een der huizen werden negen menschen onder de pttinen bedolven en ge dood. De heide inzittenden van het vlieg tuig zijn verbrand. SERVEN EN KROATEN. Volgens mededeelingen van een Kroatisch officier, is het in den nabijheid van Mostar tot hevige gevechten tusschen Serven en Kroaten gekomen. RECHTSZAKEN INBRAAK >IN HUIZEN, DIE WEGENS DE OORLOGSOMSTANDIGHEDEN WAREN VERLATEN. In de sedert 30. Mei 1940 door den bewoner, toenmaals attaché bij 'het Fransche gezant schap, verlaten woning van den heer A. L. C. de W. aan het Bankaplein no. 4, te 's-Gra- venhage, is een aantal maanden geleden in gebroken, evenals in de woning van den ver trokken Engelschon predikant H. M. W. aan de Juliana van Stolherglaan no. 2. Voornamelijk in eerstgenoemd huis werden vrij kostbare goederen gestolen, zooals eeni ge Perzische tapijten, bontmantels, schilde rijen, tafelzilver, enz. en in de woning van den Engelschen predikant twee heeren- costuums, een zilveren horloge, een gouden medaillon, een koffer met tafelzilver, eenig beddegoed enz. Na eenigen tijd vielen de daders in han den van de politie. Het waren de gebroeders R. en F. J., van wie eerstgenoemde al eenige veroordeelingen achter den rug bleek te heb ben. Een deel van de gestolen goederen had den zij aan opkoopers verkocht. Gisteren hadden de beide, broeders, de 44- jarige R. J. en de 48-jarige F. J.,. zich voor de T-Iaagsche rechtbank te verantwoorden. Zij bekenden, doch gaven elkander de schuld van het hoofddaderschap» financieele moeilijkheden, ongelukkig huwelijksleven van den tweeden verdachte, en andere fac toren van persoonlijken aard speelden in de ze zaak een rol. De officier van justitie, eischte tegen R. J. twee jaar en zes maanden en tegen F. ,1. twee jaren gevangenisstraf. Mr. L. de Groot nleitte clementie voor R. J.. op grond van diens geestelijke en licha melijke zwakheid. Deze man aldus plei ter is indertijd bij het Fransche vreemde lingenlegioen in dienst gegaan en hii heeft in de tropen zware verwondingen opgeloo- pen. Bovendien rust het odium van staten- loosheid op hem waardoor hii overal als 'n „niet" wordt beschouwd. Thans is hii voor nemens. na uitzitten van zijn straf, zoo spoe dig mogelijk naar Marseille te vertrekken om zijn verdere levensdagen te slijten in het tehuis voor oudgedienden van het vreemde lingenlegioen. Daarom vroeg pleiter voor de zen man. die z.i. hoogstens als gelegenheids- misdadiger kon woren beschouwd en voor de maatschappij nu niet meer als gevaarlijk ware aan te merken, een korte vrijheidsstraf. Mr. van der Jagt schetste de finanriepte moeilijkheden waarmede zijn cliënt te kam pen heeft gehad en pleitte eveneens clemen tie. Het echtpaar F J. leefde er maar op los totdat de man zich in zijn hetrekkine onmo gelijk had gemaakt, en zil'n ontslag kreeg. Pas daarna leerde F. .T. eigenlijk zijn broer kennen, die altijd huitenlandsch had ver toefd en zoo kwam hij op den verkeerden weg. De broer R. J. was het met die conclusie echter niet eens en beweprde, dat F. J. we gens dienstwpigpring uit ziin betrekking was ontslagen, dus niet wegens de financieele moeilijkheden. De rechtbank zal 29 Anril uitspraak doen In verband met bovenstaande zaken werd wegens heling een gevangenisstraf van vier maanden geëiseht tegen een koffiehuishou der, die eenige goederen van de gehroeders had gekocht doch zeide niet vermoed tp heb hen. dat de goederen niet on rechtmatige wij ze in hun bezit waren gekomen. Te meer om dat hii meende te doen te hebben met een paar eerzame kooplieden, die overigens ge- rpgeld een kopje koffie kwamen drinken. Tenslotte werd zes maanden gevangenis straf geëiseht tegen zekeren W. J. de V. we gens heling van zilveren voorwerpen in ver band met genoemde zaak. Ook in deze beide gevallen zal de recht bank 29 April uitspraak doen. ENGELAND VOOR ZWAARSTE CRISIS SINDS VERLEDEN JAAR. D^ Australische minister van oor log, Spencer, heeft, volgens den Britschen nieuwsdienst, gezegd, dat het Britsche gemeenebest thans voor de zwaarste crisis staat sedert de in eenstorting van Frankrijk. RADIO DISTRIBUTIE OOK VOOR JODEN. Onder verwijzing naar een elders in dit nummer voorkomend bericht, kunnen wij nog mededeelen, dat de radiodistributie buiten de verordening valt, waarbij bepaald is. dat Joden hun radiotoestellen moeten inleveren. AANVULLENDE REGELING EXTRA WINTERUITKEERING. Dank zij het initiatief van het N.V.V. werd door het departement van sociale zaken op 1 Februari 1941 aan de gemeentebestu ren een circulaire gericht, waarin mededee- .ing werd gedaan van de verleening van een extra winteruitkeering aan de onder steunde werkloozen. Tengevolge echter van het feit, dat in de eerste basiswcck. vele steuntrekkers werden aangewezen om sneeuw te ruimen (in werk verruiming), kwam deze categorie niet voor de extra winteruitkeering in aanmerking, waardoor vele bij het sneeuwruimen ter- wérk gestelde steuntrekkers werden gedu peerd. Het N.V.V. heeft zich daarop opnieuw tot 'het betreffende departement gewend met het verzoek ook deze laatste categorie voor de extra winteruitkeering in aanmerking te laten komen. In aansluiting hierop heeft het departe ment van sociale zaken zich in een tweede circulaire wederom tot de gemeentebestu ren gericht, waardoor ook aan bovenbedoel de gedupeerde personen, die doordat zij in de week. waarover in de gemeenten de extra winteruitkeering op de steunbedragen werd verleend, bij het sneeuwruimen waren ge plaatst en daardoor in totaal, hetzij door dat zij een geheele weck. hetzij doordat zij in een gedeelte van die week sneeuw had den geruimd, minder hadden ontvangen dna 't steunbedrag, verhoogd met extra win- teruitkering, waarop zij anders aanspraak zouden hebben kunnen maken, het verschil alsnog mag worden uitgekeerd. In de erister gehouden 191e algemeene vergadering der Algemeene Vereenigjng voor'Bloembol.lencultuur heeft de voorzitter, dr. A. J. Verhage. de vergadering geopend met een rede. waarin hij o.a. de overleden leden heeft herdacht. Hij heette vervolgens de aanwezigen hartelijk welkom en wees op de moeilijkheden, welke het bloemhollen- bedrijf door den oorlogstoestand onder vindt alsmede op het belang, dat er voor de geheele volkshuishouding in schuilt, om dezen bedrijfstak in stand te houden. Hier van zullen na de beëindiging van den oorlogstoestand de vruchten kunnen wor den geplukt. Het bloembollenbedrijf heeft zich zoo vol ledig mogelijk bij de productie van voedings" middelen ingeschakeld. Op het openliggen de land, en zelfs op de paden in het met bloembollen beplante land. wordt door onze kweekers getracht zooveel mogelijk bij te dragen aan de voedselvoorziening van ons volk. Dat nu in de paden van het met bloem bollen betcclde land vrij roode peen mag worden voortgebracht, is een groote steun om tot een zoo doelma'tig mogelijk gebruik van het 'land te komen. Dit past volkomen in ons bedrijf, en deze z.g. padcnteclt is van het grootsle belang. De teelt van aardappelen, die altijd in uitmuntende kwaliteit op onze duinzand gronden zijn voortgebracht, kan ook een belangrijke rol spelen in het bloembollen- bedrijf. Uit de publicaties der laatste weken weet men. dat de door de inkrimping van het hvacinten- en tulpenareaal vrijgekomen gronden voor een belangrijk deel mot zaad- boonen en -erwten zullen moeten worden betecld. Het is voor ons bedrijf, en vooral ook voor onze exportmogelijkheden, van de grootste hefeekenis. dat deze verplichte teelt ernstig ter hand genomen wordt Spreker betreurt, dat hij op deze vergade ring nog niet kan mededeelen. dat de on derhandelingen om met de andere vakorga nisaties tot de vorming van één alles om vatlende organisatie te komen, resultaat hebben opgeleverd en eindigde met het uit spreken van de hoop. dat een nauwe samen werking tnsschen de organisaties, in afwach fing van bet vormen van één groote vak organisatie. ertoe zal leiden, dat in deze wel zeer moeilijke omstandigheden het belang van het volk zoo goed mogelijk gediend wordt. Gistermorgen omstreeks 9 uur is van den sneltrein uit Leeuwarden op het emplace ment te Meppel de laatste personenwagon ontspoord. De wagon kreeg nogal schade terwijl de rails van het uitgaande spoor naar het noorden werden vernield, alsmede elec- trische dradon en een lichtmast. De oorzaak is waarshijnlijk gelegen in het te vroeg over halen van een wissel. Persoonlijke ongeluk ken kwamen gelukkig niet voor. Door om leiding wordt de vertraging in het spoor wegverkeer tot een minimum beperkt. Engefsche luchtaanvallen Gedurende de afgeloopen dagen sinds de laatste mededeelingen. vonden enkele Engel- sche luchtaanvallen plaats. Ken aantal bri sant- en brandbommen werden omlaag ge worpen. Eenige woningen kregen schade. Van een spoorweg werd de bovenleiding be schadigd. In totaal werden helaas 5 burgers gedood, 2 zwaar en 13 lichtgewond. Vaten met boter uit fabriek gestolen Uit de coöperatieve zuivelfabriek te Borculo hebben inbrekers de laatste da gen een aantal vaten met boter gestolen. Thans heeft men verschillende van die vaten teruggevonden in een bosch in de buurt van de fabriek. Daarbij bleek, dat de. verpakte boter verdwenen was en dat de onverpakte gedeeltelijk uit de vaten WA? gebaald. Qe marerhaussee en. de poli tie onderzoeken thans de zaak. TWEE MANNEN HET WATER INGELOOPEN. Zondagavond zijn de 27-jarige Volendam- mer S. Schilder en J. Buiten uit Edam, toen zij uit café „Nicolai" kwamen, door de duisternis misleid, bij de trambrug het wa ter ingeloopcn. Onmiddellijk stelde de heer Hooijberg, die het ongeluk zag gebeuren, alle pogingen in het werk om de twee mannen op het droge te brengen. Inderdaad gelukte het hem mei behulp van den caféhouder, den heer Nicolai, den heer Buiten behouden uit het water te halen. Naar den heer Schilder moest worden gedregd. Tenslotte slaagde men er in ook deze op te halen, maar toen bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn en kon kunstmatige ademhaling niet meer baten. Duitsch weermachthericht teruggeworpen Het opcrbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Duilsche en Italiaansche troepen zetten de achtervolging en omsingeling van de res- ten van .het Servische leger, die in het ge bied Mostar-Serajewo opeengedrongen zijn. tegen plaatselijken tegenstand voort. Weer konden talrijke gevangenen worden binnen gebracht onder wie de opperbevelhebber van het Servische zuidelijke leger. Hongaarsche troepen hebben de bezetting van den Drave-Donau driehoek beëindigd, verder naar het oosten hij hun opmarsch in zuidelijke richting de Donau bereikt en Novisad bezet. In Noord-Griekenland hebben snelle troo- ncn van het leger en de Wnffen S.S. hii hun onmarsch naar het zuiden Britsche infante rie- en pantserstriidkrachtcn teruggewor- ncn en hii een scherpe' achtervolging Pto- lemaïs en Kozani ingenomen en ten noordon van Servïa den overtocht over den AlTak- mon geforceerd. Bii Pto'emais werden der tig Britsche gepantserde gevechtswagens vernietigd. Andere formaties rukten van Saloniki over den benedenloop van de Aliak mon naar het zuiden op. De Engelschen noogden hun terugtocht door de achterhoe de te dekken en door omvangrijke vernie lingen de Duitsche achtervolging te vertra gen. Aan het Alhaneesche front wijken de Grieksche troepen voor Italiaansche aan vallen terug. Doelen van het voorttrekken de Italiaansche leger hebben Korilza in znHoliiire richting achter zich gplaten. Het luchtwanen heeft ook gisteren door herhaalde aanvallen zware verliezen berok kend aan de overblijfselen van het Servische leger. Stuka's, torpedo- en jachtvliegtuigen vernietigden vijandelijke marschcolonnes in het dal van den benedenloop van de Bosna en in het gebied tusschen Save en Drina. Ge vechtsvliegtuigen bomhardeerden militaire installaties in het gebied rondom Serajewo en plaatsten treffers tusschen opgeborgen vliegtuigen op het vliegveld Mostar. Andere formaties van het luchtwapen dreven bij Deskati Grieksche troepenconcentraties uit een. Jagers schoten in het gebied van het Presba-meer zes Britsche vliegtuigen van het type Bristol-Blenheim omlaag. Bij bomaanvallen op de haven van Piraeus heeft het. luchtwapen vier vrachtbooten van omstreeks 35.000 b.r.t. in totaal tot zinken ge bracht. acht groote koopvaarders zwaar be schadigd en de haveninstallaties in bftand geschoten. Tn de beide laatste nachten zijn in de baai van Eleusis en voor Piraeus op een torpedo jager en drie groote koopvaarders bomt.ref- fers van zwaar kaliber geplaatst. Een andere doeltreffende aanval met brisanthoomen was op het vliegveld van Eleusis gericht. Overdag en 's nachts zijn twee vliegveld den op het eiland Malta met succes aan gevallen. In Noord Afrika ondersteunden Duitsche gevechtsvliegtuigen, stuka's en jagers den aanval op Tobroek, beschadigden een groot koopvaardijschip z.waar en schoten twee Britsche vlipgtuigen van het tvpe Hurrica- ne in een luchtgevecht neer. Duitsche luchtdoelartilcrie haalde hij Derna twee gevechtsvliegtuigen van het type Welling ton naar beneden. Op zee rondom de Britsche eilanden heeft het luchtwapen twee vijandelijke vfachtboo- ten beschadigd. Bommen van zwaar kaliber troffen bij een stoutmoedig uitgevoerden scheeraanval een fabriek van vliegtuigindustrie te Manches ter en veroorzaakten zware verwoestingen in een montagehal. In den afgeloopen nacht hebben gevechts vliegtuigen bii aanvallen op twee vliegvel den in Ziiid-Enaeland neeentien vliegtuigen op den crond vernield en door homtreffers hangars onderkomens en startbanen ver nield. Vlipgtuigen van de gëwapendp verken ning konden op verscheidene haveninstalla ties in Zuid-F.ngeland en aan de oostkusl van Schotland bomtreffers van zware kali ber plaatsen. Vijandelijke vliegtuigen zijn overdag nóch Amstcrdamsche effectenbeurs Kalme handel. Na aarzelende opening vastes temming. Oploopende koersen. - Nederlandsche beleggingen verdeeld. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1941 I 4 97%-97% 96%—97 Nederland 1940 I 4 99 99% Nederland 1940 II 4 9615/16 96% Idem met bel. fac. 99 99% Nederland 1938 3.3% S?%-88 1/16 S7%-87ji Oost Indië 1937 3 90% Oost Indië 1937 A 3 8S% 89 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3 's Grav. '37 I 3% N. Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I III 3% Z.-Holland 1937 3 90% 83 86V4 SiVz 86% 88% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 89% 927% INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 195% 199 Ned. Ind Handclsb. A 138 139 Ned. Handel Mij. c.v. A 138 135% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 125-125% 127%-130 Calvé Delft c.v. A 74% 76% Centr Suiker Mij. 209 210 Fokker g A. 185% 184 Lever Bro^ en Unilever cv.A 127%-125% 12614-130% Ned. Ford 270 Philips G B v A. 226-227% 230-238 Philips pref. A. 145% 148 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 235% 237 Kon. Petr. 259%-255 251%-2ó# SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. 116%-116 117- Java China-Japan lijn A. 150-151% 150-153 Kon. Ned. Stoom b Mij. nat. bez. v. A. 155 154% Kon. Paketvaart A 247 247 Ned. Scheepv. Unie A. 1S5-183% 180%-183Vj| Rott Lloyd A. 145 145 Stoomv. M. Nederland A. 145 146 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.VA. Javasche Cultuur NISU. Ver. Vorstenl. Cult 463-459 457-461 280 272 270 ex-div. 202 124%126% 124%-127 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 203%-200% Deli Mij. cv. A. Senembah 203-202 283%-276 275% 223%-219 221 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 276%-279 275-285 Ban dar Rubber Mij. A. 223% 20 Deli Batavia Mij. A. 224 225 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 16 April 1941; Belga's 30.1432; Zwitsersche Francs 43.56? Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deenschfl Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje chische Kronen (oude schulden) 6.42. WINTERHULP#NEDERLAND Stort op 5553 of op 877 POSTGIRO-NO'8 VA* DB WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Na 6653, Ale bank der Winterhulp Neder- (Ierland ie aangewezen de Kaaver- eenlging N.V„ Amsterdam. No. 877. Ge brengt geluk tn veler leven II s nachts boven het Duitsche gebied verschfc nen. Bij de gevechten in het Rhodopegebergte in Macedonië op 8 April hebben de com mandant van een bataljon infanterie, ma jnor Fett, de eerste luitenant Gutscho van een regiment infanterie benevens van een bataljon pioniers de eerste luitenant Krell en de onderofficier Unger bij de verovering van een versterking, die be wapend was met 45 machinegeweren en granaatwerpers zich door bijzondere dap perheid onderscheiden 7 April hebben de eerste luitenant Leukfeld. eompagniecom- mandant hii epn regiment infanterie, en de eerste luitenant Rast. compagniescomman dant bij.een bataljon pioniers, bii de be storming van de Grieksche bergverster- king Hellas zich bijzonder onderscheiden.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2