De lichamelijke opvoeding een sprong vooruit RAAD ZIJPE RECTIFICATIE Van politiek was in den raad steeds weinig sprake, zegt bur gemeester Breebaart bij de in stallatie van het nieuwe r&ads- lid Komen. De volkstuintjes een succes! Een zonderling en overbodig adres. De raad in meerderheid tegen kindertoe lage burgemeesters enz. Oos terman de noodslachter weer op 't tapijt, de fouten verbeterd. De veldwachters wel kindertoe lage. Tien gulden per leer ling voor den cursus Lich. Opv. te Schagen. Middenstands- borgstellingsfonds is volgens den heer Doorn een groote pa rade en een klein garnizoen De heer Nannis vliegt den heer Doorn in de kuif. HET RIJK TAST IN DE BEURS. RUIM f 8000.— MEER DAN GERAAMD OVER '41 De Raad vergaderde gistermiddag. Voorzitter de burgemeester, Mr. D. Bree baart, secretaris de heer J. A. de Boer. De 'heer Veltman heeft bericht van ver hindering gezonden. Het raadslid Komen wordt bcëedigd, ge- lukgevvenscht en welkom geheeten. De heer. Komen, aldus voorzitter, heeft reeds verschillende ambten in 't openbare leven vervuld; zijn raadslidmaatschap is daarvan de bekroning. Het nieuwe raads lid doet thans zijn. intrede in een politiek college, maar geluk'kig is van politiek in dit college steeds weinig sprake geweest. Thans kan van politiek geheel geen sprake zijn, men heeft thans slechts te arbeiden. De heer Komen dankt met een kort woord, hij hoopt onder Gods zegen met de andere leden opbouwend werk te doen tot heil van de gemeenschap. De raadsbesluiten verhuur volkstuintjes en aanvaarding schenking worden goedge keurd. Enkele dankbetuigingen en jaar verslagen zijn ingekomen. Ongelijk. Ingekomen is verder beschikking van Ged. Staten van Noordholland van 19 Fe- bruari 1941 op het beroepschrift van H. Overzet te Schagerbrug tegen het Raads besluit van 30 Juli 1940 inzake toepassing van art. 13 der Lager Onderwijswet 1920. Ged. Staten bepalen dat 'appellant een geldelijke tegemoetkoming van f 63.48 jaar lijks wordt verleend, inplaats van de -rij wieltoelage. De raad is dus in 't ongelijk gesteld ten aanzien van de vraag of Over zet vervoerkosten voor een leerling moeten worden verleend. Wel animo! Voorzitter doet vervolgens een mededee- ling over de genomen besluiten door B. en W. ten aanzien van verhuur der volkstuin tjes en somt de verhuurde perceeltjes op. De belangstelling was groot, men heeft zelfs de laatste aanvragen niet meer kun nen behandelen, deelt voorz. mede op een vraag van den heer Bruin. De heer Jansma had het heter gevonden als de stukjes even groot waren geweest, dan hadden meerderen er van kunnen pro- fiteeren. Voorzitter betwijfelt dit, er loopt een greppel in het land, welke verdeeling be moeilijkt. In behandeling komt de bekende rond zendbrief van Ged. Staten inzakt kinder toelagen burgemeesters, secretarissen en ontvangers. B. en W. advisecrcn afwijzend, daar het a-iet billijk zou zijn bij gelijken arbeid ver schillende belooningen toe te kennen. Men moet beloonen naar prestaties. B. en W. zijn niet ongevoelig voor de behoefte factor maar men vinde dat b.v. in de loonbelas ting. Groote gezinnen kunnen hierdoor worden ontlast. Niet zijn B. en W. tegen een algemcene salarisverhooging, maar die moet los staan van deze zaak. De heer Doedens is een andere- meening toegedaan, hij wil de toeslag wel geven, 't is niet voor niets, dat de Ged. Staten dit voor stel doen. Spr. begrijpt niet wat er tegen is, hi.i zou zelfs alle ambtenaren willen inscha kelen, groote gezinnen worden al genoeg be last. De heer Jansma is het eens met het col lege. Het aantal kinderen moet er huiten blijven. De heer Bruin gaat met den heer Doedens mee. Kinderen kosten offers en het is ge meenschapstaak die offers samen te dragen De heer Blom verklaart ziph.eens met 't college. De heer Doorn vindt het eigenaardig klinken, 't is toch reine onzin dit voorstel af te wijzen; voorzitter zegt zelf dat salarisver- hooging gewensebt is, dan ligt toelage toch in den lijn? Spr. is het met den heer Doe dens c.s. eens. Voorzitter wijst den heer Doorn er op dat zijn redeneering niet inconsequent is. De toe lage begint bij het derde kind.maar men- schen met minder kinderen hebben thans ook meerdere kosten. De heer Doorn begrijpt voorzitters-goede be doeling wel. De heer Kok: Zal tegenstemmen baten? Voorzitter: Dat wordt ons niet gevraagd! Tegen het voorstel van B. en W. stemmen de heeren Bruin, Komen, Doedens en Doom, de anderen stemmen voor- Een zonderling adres. De heer D. Veul c.a. verzoeken de woon wagens in den Ruifceweg te verwijderen. Er is een zonderlinge kant aan het adres, zegt voorzitter; de wagens staan op particu lier terrein, en wel op een terrein van een der onderteekenaars. den heer Buik. Ppto kan zonder mee? zeggen: schiet op. Het is geen kwestie voor den Raad, eventueel nog voor de politie. B. en W. stellen voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Kok zegt, als Buik de wagens ver wijdert, de gemeente ze een plaats moet toe wijzen. Voorzitter ontkent dit, er is geen wette lijke verplichting, er is in Schagen een mooie plaats, ieder trekt toch graag naar het cen trum. (Gelach.) De heer Blom: Zijn er W.C. en waterlei ding? Voorzitter: Niets van bekend. De heer Blom: Dat is toch geen doen. De heer Kok: Men kan ze uit een mensche- lijk oogpunt de gemeente toch niet uitstu ren? Ze doen toch geen overlast aan? Voorzitter: Er staat geleend en gescharreld in 't adres, maar wat is scharrelen? Stemmen: Verschillend van beteekenis! De heer Blom meent dat voorzitter de zaak te ambtelijk ziet, de polder is 7300 bunder groot, er is voor die menschen toch wel een plaatsje. Men kan aan de groene tafel wel wat zeggen. Het adres wordt voor kennisgeving aan genomen. Petten weer netjes. Een mededeeling naar aanleiding van in de vorige vergadering naar voren gebrachte punten volgt. Omtrent het P:E.N.rgebouwtje te Oudesluis heeft de opzichter Zijpe en Hazepolder ge zegd dat de zaak zal worden opgeknapt in samenwerking met het P.E.N. De Achterweg te Petten is opgeknapt. Pellen ziet er weer netjes uit, constateert voorzitter. De sloot achter de huizen .te Bureerbrug as zeer vuil liet is het besto de sloot a.s. herfst op te knappen. B. en W. zullen met de bewoners praten over de kosten, het is billijk als ze bij dragen. de toestand is ook eén gevolg van het neerwerpen van allerlei voorwerpen. De heer Bruin raadt aan, niet te laat te be ginnen v dan heeft men nog wat aan den vrij- gekomen grond. De hr. Kok zegt, dat er ook een sloot ach ter perceel Bus te Petten zeer vuil is. Voorzitteï: We zullen het aan het lijstje toevoegen. De heer Doorn had oeen ongelijk. Voorzitter: Nu komen de opzienbarende onthullingen van den heer Doorn over de vleeschgeschiedenis. Er is een onderhoud ge volgd met de heeren De Boer en Mosk. De heer De Boer was van oordeel, dat in het algemeen de vleeschprijzen bij Ooster man te hoog waren; hij mag geen rook- vleesch en worst verkoopen en goede con trole van Mósk is noodig. B. en W. geven Mosk opdracht de verkoopuren vast te stel len, zoomede de vleeschprijzen. De heer Doom constateert, dat de instruc tie onder de loupe is genomen en is zeer vol daan, zonder zichzelf 'n pluim op den hoed steken, 't Was niet zijn bedoeling Ooster man de kroon van het hoofd te halen. De heer Kok zou 't toejuichen, voorwaarde lijk goedgekeurd vleesch in de slagerijen te verkoopen. Voorzitter: Bij de wet verboden! Ook dit jaar kan weer steun worden ge geven aan werkloozen en B.-boeren en tuin ders. Ten laste van deg emeente blijft f 70 B. en W. stellen voor de aan den Burger- weg gebouwde arbeiderswoning te verhu ren aan den heer P. Otten te Burgerbrug voor f 4.per week. Aldus besloten. Stemmen-: Had ie 't maar. De heer Doedens vraagt naar de afreke ning. Voorzitter: Is er nog niet. De heer Kok: Wou je dingen? De heer Doedens: Een kwartje erop (Gel.) De heer B. Elzer vei'zoekt eervol ontslag als hoofd der O.L. school te 't Zand. Het ontslag wordt verleend. B. en W. zijn van plan in de school officieel afscheid van hem te nemen. De heer Elzer was van 1914 af in de schooi werkzaam. Een ingezetene schenkt de gemeente f 150 onder voorwaarde, dat zijn graf tijdens zijn leven en overlijden door de gemeente wordt onderhouden; Aldus besloten. TOELAGEN. B. en W. stellen voor, het lager bezol digde gehuwd^ personeel een tijdelijke toela ge te geven, van 6%, voor inkomens bruto beneden f 1900. In aanmerking komen: A. Bakker. E. Mosk; C. de Leeuw, G. Hollander; D. Schoen P. J. Renooy; A. Meyer; W. Geerligs en de schoolschoonmaaksters. De heer Blom: Waarom de ongehuwden niet? Voorzitter: Mag niet,. We gaan niet min der dan het rijk, maar als we verder gaan stagneert het. B. en W. stellen voor het arbeidsovereen- komstcnbesluit aan te vullen. Voor vaste kern luchtbescherming op aanwijzing van hoogerhand. Ook dezen heeren willen B. en W. 6°/o toelage -geven. Aldus besloten. B. en W. stellen voor om de veldwachters verordening te wijzigen. Het provinciaalbestuur geeft aanwij- zigingen. Het eene punt betreft wijziging door opheffing canitulantenbesluit; het andere betreft kindertoelage, die nijjt minder gunstig mag zijn dan de kinderbij slagwet. B. en W. stellen voor de kindertoelage Van f 50 op f 60 per kind tt? brengen. Dit is een ander geval. Het principe was bereids vastgesteld, het salaris erop ge baseerd. Hetis hier slechts een gradueele verandering om de menschen niet achter te stellen hij de rijkscolloga's. AlUnc i-ocloten DE LICHAMELIJKE OEFENING. Aan de orde zijn eenige voorstellen in verband met de verplichte invoering van het onderwijs in lich. oefening aan de lagere scholen. Aan de O.L. scholen te Schagerbrug, Ou desluis en Petten, welke scholen over een aan de eischen beantwoordende lokaliteit lxvschikken, werd het onderwijs in lichame lijke qefening reeds gegeven, terwijl dit niet het geval is aan de overige o.l. scholen en aan de r.k. scholen in deze gemeente. Van de beide r.k. schoolbesturen zijn verzoeken ingekomen om voor het geven van dit onderwijs de benoodigde lokalitei ten en terreinen beschikbaar te stellen en de benoodigde leermiddelen aan te schaf fen. In verhand met een en ander stellen B. en W. voor: te 't Zand: een gedeelte van de speel plaats der o.l. school te betegelen en aan de achterzijde een muurtje aan te brengen voor beide scholen (o.l. school en r.k. school) een stel leermiddelen voor licha melijke oefening aan te schaffen; een zaal te huren, teneinde daarin bij slecht weer of voor oefeningen die in een lokaal die nen te worden uitgevoerd les te kunnen geven (hiervoor zou de zaal van den heer G. A. de Wit in aanmerking komen): een terrein te huren (waarvoor het nabij 't Zand gelegen sportterrein geschikt wordt geacht) waarvan beide scholen gebruik kunnen maken (terreinoefeningen). te St. Maartensbrug (o.l. school): het gymnastieklokaal te restaureeren. een ge deelte van de speelplaats te betegelen, en een stel leermiddelen aan te schaffen; te Burgerbrug: het gymnastiekgebouwtje hij de o.l. school te veranderen en te ver beteren; voor beide scholen (o.l. school en r.k. school) een stel leermiddelen aan te schaffen: een gedeelte van de speelplaats der r.k. school te betegelen", een terrein te huren (waarvoor een aan de speelplaats der r.k. school aansluitend weiland. dat eigendom is van het r.k. kerkbestuur, ge schikt wordt geacht)' waarvan beide scho len gebruik kunnen maken (terreinoefenin gen): Omtrent bovenvermelde voorstellen, die de instemming hebben van den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Den Helder is, voor zooveel ze betrekking hebben op de r.k. scholen, overleg gepleegd met de r.k. schoolbesturen. B. en W. vragen machtiging ter uitvoe ring van de te nemen besluiten vérder het noodige te vefrichten. De heer Kok zegt dat de school te Bur gerbrug zeer oud is en het gymnastiekge bouwtje niet. Er zouden in het laatste een paar ramen komen, maar men gaat het toch niet vergrooten? Die onkos ten kan men beter in de zak houden, want de school zal toch wel de langste tijd gestaan hebben. Voorzitter geeft dit grif toe. maar een nieuwe school bouwen gaat thans niet. Het kost f 832.de verbetering, vooral door een houten vloer. De heer Kok: Sjonge, sponge, alles voor een paar jaar, da"s toch weggegooid geld. Voorzitter: 't Zal wel langer duren dan een paar jaar en de vloer is nooit weg. Er wordt niet meer gedaan dan voor geschreven is, een begrooting volgt nog, cijfers geven is nog moeilijk. De heer Doorn vindt het café van de Wit in 't Zand niet de aangewezen plaats. Voorzitter: Roeien met de riemen die we hebben, een gymnastieklokaal kost tienduizenden en bovendien is er geen ma teriaal. De heer Bruin: Zonde van 't geld dat er aan gespandeerd wordt. Zuinig aan! Voorzitter- Dat doen we wel. Het voorstel wordt aangenomen. Subsidie. Het comité van uitvoering van den oriën tatiecursus Lich. Oefeningen te Schagen vraagt om een subsidie. De begrooting is f 18.50 per leerling, waar van f 12.reiskosten. Het is wel aardig dat de nabije gemeenten bijdragen voor de veraf gelegen, maar beter was 't geweest, de cur sussen te splitsen. Daarom stellen B. en W. voor f10.per leerling uit de gemeente te geven. De heer Jansma constateert dat de Zijper leerlingen &een reiskosten ontvangen en wil alleen de leskosten vergoeden. - Voorzitter: We moeten ook iets doen uit gemeenschapsgevoel, daarom kozen we den middenweg. De heer Jansma vindt het niet billijk dat geen fietsvergoeding wordt gegeven en wel aan de deelnemers, die op hun dooie gemak in den trein gaan zitten. De heer Kok: Dan wordt het nog duurder. De heer Doedens: Eerst zou het gratis zijn, als ze maar meededen, nu is het lesgeld f 12.50. Voorzitter: Nee, als de gemeenten voldoen de betalen, dan niet. De heer Kok meent, dat men niet verdere eischen omtrent fietsvergoeding mag stellen, als men niet rovaalweg de volle kosten be taalt. Voorzitter: Volkomen juist, maar 't kost nu ook al f 130. B. en W. stellen nu voor voorloopig f10. te geven; wordt rij wiel vergoeding gegeven, is de Raad principieel bereid meer bij te dra gen. Aldus besloten; B. en W. krijgen machti ging eventueel verder te gaan. De heer Doedens: Als wij onze menschen f 12.50 zelf vergoeden, zijn we ook klaar. Voorzitter: Dat is niet organisatorisch!» Behoorlijke verbetering in Petten. Voorgesteld wordt de onbewoonbaar ver klaarde woning van Wed. H. van Dijk te koopen en af te breken. •B. en W. stellen voor: a. aan te koopen voor f 1.van Wed. H van Dijk te St. Maartensbrug de onbewoon baar verklaarde woning met erf, staande te Petten, kadastraal hekend gemeente Pet ten. Sectie B, No. 16; b. de sub a vermelde woning af te bre ken. een halfsteens muur te bouwen tegen de gemeenschappelijke binnenmuur van 't aangebouwde buis van Jn. Vriesman Jz., de schoorsteen, te vernieuwen en eenige an dere herstellingen, verband houdende met de afbraak, aan de woning van Vriesman aan te brengen; c. een gedeelte van den vrijkomenden grond bijd en weg te trekken, waardoor men een betere verbinding Middenbuürt Achterweg verkrijgt. De begroQting is f290.90, hetgeen meevalt. De heer Jansma vindt het pretig dat de zaak eindelijk aan 't eind komt. Voorstel tot wljzigking van de Gemeente- begrooting. dienst 1940 en 1941. De meeste wijzigingen zijn administra tief, andere komen voort uit de gewijzigde belastingwetten, en de verhouding van rijk en gemeente. De heer Kok: En de Winterhulp? Voorzitter: De Winterhulp kost niets. Over 1941 ontvangt de gemeente nu ruinj f 6000 meer dan geraamd was. Een meevaller dus! Aldus besloten. Voorstel om den termijn van aansluiting bij het Middenstandsborgstellingsfonds Hol lands Noorderkwartier met 5 jaar te ver lengen. Er wordt f 100 per jaar gegeven en des tijds f 1000 over eenige jaren verdeeld. Het fonds doet zeer nuttig werk, licht voorzit ter toe. De heer Doorn was en is er niet voor. Als spr. het woord fonds leest, is zijn goed humeur geweken. Voorz.: Ik dacht dat je niet zoo gauw De heer Doorn: Voor Zijpe beteekent het weinig, ik viel achterover van de vele sa larissen. Het is een groote parade, een klein garnizoen. Voorzitter: De heer Doorn is er met zijn laatste opmerking glad naast, maar dat zijn we wel gewend, dat is niet erg. Er zit één juffrouw, meester in de rechten, voor een hongerloontje. De heer Doorn: Je kan goud ook te duur betalen, als het dan goud is! De heer Doedens weet, dat zij die gehol pen worden, goed worden geholpen; de middenstand maakt er te weinig gébruik van. De heer Doorn wil geacht worden te heb ben tegengestemd. De heer Nannis wil niet sarcastisch wor den, maar de heer Doorn heeft hem al eens gezegd, je moet meer doen voor de arbei ders en middenstanders, je blijft in gebre ke. Spr. kent den heer Doorn te goed thans, hij zegt de eene vergadering dit, de andere dat. Spr. raadt den heer Doorn aan serieus te zijn. Voorz.: Het. ageeren zit den heer Doorn in het bloed, ik trek me dat niet aan; nu is zijn oog weer eens gevallen op het borgstellingsfonds. De heer Nannis: Je moet het hem maar niet kwalijk nemen! Het voorstel wordt aangenomen. Wegen samengevoegd. Voorstel van B..en W. inzake samenvoe ging en naamsverandering van wegen, zulks in verband met den nieuwen legger der wegen ingevolge de Wegenwet. Verschillende wegen worden samenge voegd. er komt een Westerduinweg en Zui- derhazedwarsdijkweg. Oostervoetpad, Scha- gerweg, Xoorderduinwég. Grooteweg, Sluis- weg. Noorderweg. Poelweg. Slikkerweg. Hondshosscheweg, Kerk weg, St. Maartens- weg, enz. 't Was een beetje rommelig, zegt voorzit ter. De heer Kossen: U mag wel naambord jes aanbrengen. De heer Doedens herinnert aan aan de geste van Beverwijk, waar weeen genoemd zijn naar gevallenen in de oorlogsdagen. Er zijn er hier twee. die het grootste offer brachten. Voorzitter zou dit maar door willen laten eaan. !t ziïri wegen die in de spreektaal nooit gebruikt worden. Gaarne wil spr. het voorstel Doedens in gedachten houden, voor de vuist weg gaat 't moeilijk. Het idéé is hem zeer sympathiek. Voorzitter constateert dat men het niet in de hand heeft, gemeenten samen te voegen, maar samenvoeging van wegen heeft ook ziin bekoring. De heer Doedens wil ook verbetering der wijkindeeling, 't is zielie, vreemdelin gen kunnen den weg niet vinden. Voorzitter acht dit buiten de orde. De heer Kok had 't zelfde denkbeeld als de heer Doedens. maar wat denkt voorzit ter van een tegel? Voorzitter: Laten we ons aan 't onder werp houden, komt u er op terug bij de rondvraag. Het voorstel wordt aangenomen. VOORSTEL TOT VERKOOP VAN BOUWTERREIN. De heeren- A. Noorman en Jb. Zeeman, beiden te Schagerbrug, hebben zich tot de gemeente gewend voor deh aankoop van een perceeltje bouwterrein, gelegen aan den Schoolweg te Schagerbrug. B. en W. stellen voor: a. aan A. Noorman voornoemd te ver koopen het Noordelijke gedeelte van be doeld perceel, groot ongeveer 525 M2., 'voor de som van f 570. b. aan Jb. Zeeman voornoemd te" ver koopen het Zuidelijk gedeelte van bedoeld perceel, groot ongeveer 659 M2.. voor de som van f 740. Het terrein ligt thans geheel renteloos. Aldus besloten. RONDVRAAG. De heer Komen komt nog eens terug op de noodslaohtplaatskwestie. Krijgt Oudesluis ook eens een beurt of meerdere beurten? Voorzitter: B. en W. schenken.er hun aan dacht aan. De heer Kok dringt aan op meer brand stof voor kookdoelcinden v.oor hen, die niet op gas of electrisch kunnen koken. Voorzitter kan er een roman van vertellen een lijdensgeschiedenis. Er is geen mudje te krijgen. De heer Bos vraagt, of de school te Oude sluis nu warmer gestookt kan worden. Staan de kachels wel op de goede plaats? Voorzitter zal een en ander nagaan, 't Is reeds verbeterd. De heer. Jansma vraagt, of het kerkhof te Petten niet eens een behoorlijk aanzien kan krijgen. Het is een schandvlek voor de ge meente. Voorzitter zegt dat er niets groeien wil. De heer Jansma geeft dat toe, maar er zijn zelfs geen paden, het kan veel netter Petten steekt treurig af bij St. Maartens brug. Voorzitter zal er zijn aandacht aan schen ken. In de annonce KRUSCHEN, getiteld: „Overal op de wereldin ons blad van Donderdag 10 April, is abusievelijk een prijs vermeld van 1.62. De prijzen voor KRU SCHEN luiden echter: 1.47. 0.75, 0.41, bij apoth. en drog. De heer Nannis: Hoe? Door den dood graver meer salaris te geven? Voorzitter kan daar direct geen ant woord op geven. De heer Doorn vraagt of B. en W. hun aandacht willen schenken aan de vergoe ding van den doodgraver te St. Maartens brug. Het is daar zoo perfect in orde, maar de vergoeding is wel wat laag. Voorzitter: Hij heeft 42,4 cent per uur. De heer -Doorn denkt aan een kleine toelage de man derft inkomsten in het best van den tijd. Weth. van der Sluys meent, dat 't er aardig op rooit, de man heeft toch ook hij baantjes. het college heeft hem nooif wijs gemaakt dat hij meer zou verdienen en de begraafplaats kost toch al een paar honderd gulden meer dan gedacht. De heer Doorn dringt op een bespreking met den man aan. Voorzitter zal dit onder oogen zien. Hierna sluiting. PETTEN. COöP. BOERENLEENBANK. Jaarvergadering op Zaterdag 12 April 1941. in het lokaal van den heer H. Vries* man. Aanwezig 24 leden. Door den directeur, den *heor P. Vorst, wordt de vergadering met een woord van welkom geopend, waarna verschillende ge beurtenissen uit het afgeloopcn jaar wor den gememoreerd. Dit is voor de bank er een van beroering geweest, niet alleen door de tijdsomstandig- i heden, maar ook door de benoeming van den nieuwen kassier. Toch is gebleken, dat de bank en ook de kassier tegen de moei- lijkheden zijn opgewassen. Voorzitter dankt den afgetreden kassier voor de hulp bij den overgang verleend en ook het bestuur en leden voor het vertrouwen, dat zij in den nieuwen kassier hebben gesteld. Door den heer J. Ploeger worden dan de notulen van de buitengewone ledenverga dering van 7 Dec. 1940 voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Voorzitter deelt mede. dat 4 leden wer den afgeschreven, waarvan 2 door overlij den, terwijl 3 nieuwe leden werden inge schreven. Het bestuur vergaderde 7 maal en bestuur met den raad van toezicht: 9 maal. Uit het jaarverslag van den kassier blijkt, dat aan spaargelden is ontvangen f18.098 43, terwijl er werd terugbetaald f 16.083.15. een vermeerdering dus van f* 2015.28 en dit terwijl het aantal spaarders is teruggeloo- pen van 139 op 128. Het saldo der spaar gelden bedraagt f 61.965:35. Aan voorschotten is verstrekt f 2150.te rugbetaald is f 4466.49: in loopende rekening is van de leden ontvangen f 11952.98 en uit gegeven f 9615.79. De rcriteposten dpr le-» den voor ontvangen rente van voorschot-! ten zijn f 1376.52 en van loopende rekeningl f 629.De rekening sluit met een bedrag van f 50230.72. 1 Uit de balans blijkt dat aan voorschot-* ten uitstaat een bedrag van f 32.012.73. Het tegoed der bapk bedraagt voor den post loopende rekeninghouders f 13,533.11 en bij de Centrale f 19:755.54. fl Aan rente is hij het afsluiten nog te vorderen f 1244.99, maar dit blijkt volgons mededeeling bijna geheel in Jan. 1941 te ziin voldaan. De winst over het afgeloopcn jaar be-e* draagt f 87.88. Toegelicht wordt dat dit be^j drag kleiner is dan vorige jaren door ex tra vergaderingen en kosten voor verhui zing van de brandkast enz, Goedgekeurd wordt de winst aan het re servefonds toe te voegen. Volgen verkiezingen. Aftredende ziin de heeren C. Rens, alsl bestuurslid en J Ploeger als lid van den' Raad van Toezicht, heiden worden metn. groote* meerderheid van stemmen herko-pj, zen en nemen hun benoeming onder dank zegging aan. Voorziter stelt dan voor de rente fel laten, op 2% pet. voor spaargelden .en 4Vt™ pet. voor voorschotten, doch vraagt mach-— tiging aan het bestuur te verleenen, dit» zoo noodig tnsschentijds te kunnen wijzi-J gen. Toegestaan. In de rondvraag wordt door den heerm W. de Reurs voorgesteld aan den direc teur dezelfde gratificatie te geven als aan®1 ziin voorgangers n 1 f 50; hij prijst het.ts vele werk dat door dezen functionnaris ver richt wórdt. Door den voorzitter wordt dit voorstel zeer gewaardeerd, doch hij meent dat wijf in dezen tijd zuinig moeten zijn en ver zoekt daarom aap den heer de Reurs zijn voorstel tot de helft terug te hrengen. wat deze dan tenslotte doet. Hoewel de verga dering met f 50 wel accoord had willend, gaan wordt dan besloten het voorloopig op f 25.— te stellen. Den heer Jb. de Reurs dankt als kas sier voor het'in hem gestelde vertrouwen en dankt ook de voorsr.hotnemers.- dat zeaj. het, hem zoo gemakkelijk hebben gemaaktjjg met de afbetalingen van rente enz. Hierna sluiting. WINKEL. VOETBAL. Zondag speelde Winkel IV een thuiswed strijd tegen Barsingerhorn T, waarvan met 10 werd verloren. Het spel was vrij goed, doch in de voorhoede ontbrak een goede schutter. Een gelijk spel óf een kleine over winning voor Winkel was heter de verhou ding geweest. Maandag don tweeden Paasrii dag kwamen de b-adspirantjes in het veld tegen N. Niedorp a, waarvan met, 20 werd verloren. Jullie moet, er om denken jongens dat het samenspel heter kan en moet. We gens niet, opkomen van den arbiter werd dezen wedstrijd geleid door den heer Dellen Het tweede elftal had vrijaf, omdat Twisk zich uit de competitie heeft teruggetrokken p

Schager Courant | 1941 | | pagina 6