ADVERTEEREN Schager Courant Donderdag 17 April 1941 Tweede blad sterkt door regelmatig Een zwart 'gespikkeld eitje Lag in de groene wei, De zon scheen op de velden, En niemand kwam voorbij, 't Lag%veilig in zijn kuiltje, Beschermd voor alle kou, Te wachten op het wonder, Dat straks gebeuren zou! De vader-kievit' zeilde Van vreugde door de lucht, Maar moeder-kievit waagde Geen enk'le verre vlucht. Ze stapte in het weitje Behoedzaam door het gras, Wijl 't zwart gespikkeld eitje Zoo heel bizonder'was! Maar op een lentemorgen Ging schaduw over 't land, En over 't grasland daalde Een groote, donk're hand! Tgen riepen vreemde stemmen: „Haast liep ik er voorbij, „O, kom toch gauw eens kijken, „Het eerste kievits-eil". Ze fladderen van verre Zoo angstig in het rond, Ze daalden in het weitje. En tripten langs den grond, De moeder-kievit piepte, De vader-kievit zweeg, En toen ze kwamen kijken, Toen was het kuiltje., leeg! Ze konden niet begrijpen, Wat of het was geweest, Maar iets was er gebroken Van heel hun lentefeest, Hun klein, gespikkeld wonder, Zoo hoopvol en zoo teer, Hun schat, die ze bewaakten, Bezaten ze niet meer!.... Er stond een heel klein eitje Te wachten bij 't ontbijt, Als zeldzaam lekkernijtje Zorgvuldig toebereid! „Je weet", riep boos een heertje, Dat 't met mijn smaak niet strookt, Wie heeft dat kievitseitje Nu weer zoo hard gekookt?! KROES. April 1941. (Nadruk verboden.) Bok stavast De jeugd van het platte land beoefent haar vacantie-vermaken op klompen, of op kousevoeten. Wat moeder daarvan zal denken? (Foto Pax-Holland) De bloedsomloop van Uw zaak wordt ver- in de ARBEIDSBEMIDDELING. Na gehouden examen slaagden voor het diploma melkcontroleur onze plaatsgenooten de heeren Joh. Dijkstra en H. B. de Vries. .En klommen ze toen niet als katten in het want Gedachtig aan de roemruchte daden van Piet Hein laat de Amsterdamsche jeugd tijdens haar vacantie zien, waarvoor de kiimpalen in de openbare speelplaatsen eigenlijk dienen (Foto Pax-Holland) In de polders, waar.al het land .los' ligt, moet ook het transport van de paarden van en naar het land per schuit gebeuren. Eerst nog onwennig aan deze wijze van vervoer, zijn de dieren echter al spoedig niet meer «zeeziek* (Foto Pax-Holland) Hij leest vervolgens de notulen en daarop aan sluitend het jaaroverzicht 1939—1940 voor, welke onveranderd vastgesteld worden. De heer Ter Horst meent den samensteller toch wel een woord van dank voor een en ander te moeten brengen, waarbij de heer Simons zich gaarne aansluit. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering worden benoemd de secretaris en G. W. Jimmink Hz., en tot plaatsvervangers A. Verschoor en Th. A. A. Terra. De altredende P.Ö.C.-leden de heeren P. v. d. Veer en G. W. Jimmink Hz., 'worden herkozen. Vervolgens worden de agenda's van de Al- gemeene Vergaderingen van de N.H.L.O. en van de C.L.O. besproken en worden de be langrijke punten, door den heer Ter Horst nader toegelicht. Daar er verder geen bespre kingen meer te voeren zijn en niemand meer het woord verlangde, kon de waarnemende voorzitter, met dank voor de aangename en zakelijke wijze van vergaderen, deze bijeen komst sluiten. BERGEN de vereenigde schouwspelers. Een avond van prachtig, ontroe rend spel. De Vercenigde Schouwspelers o.l.v. Pierre Mols brachten in De Rustende Jager een too- neelspel in 4 bedrijven van- A. Bisson, geti teld: „De Rozenkrans", naar den door bijna de helft van het lezend publiek verslonden roman van Florence Barclay. Het was een avond van prachtig aangrij pend spel. De toeschouwer maakte al in het eerste bedrijf kennis met de beide hoofdper sonen Jane Champion, waarvan Enny Mols de Leeuwe een gevoelvolle ontroerende vertolking gaf, en Gerald Dalmam, den ge- vierden portretschilder, in welke rol Pierre Mols onweerstaanbaar wist te boeien. Tus- schen deze twee jonge menschen, allebei wees en bemiddeld, die elkaar telkens ont moetten bij gemeenschappelijke vrienden, was een prettige vertrouwelijkheid ontstaan. Op een soiree ten huize van de Hertogin de Meidrum, prachtig vertolkt door Minny van Ollcfcn, zou alles anders worden. Jane zong daar „De Rozenkrans". Dit bracht Gerald in extase, dit was voor hem een openbaring. Hij wist het nu: dit was voor hem „de" vrouw. Hij vroeg Jane ten huwelijk, maarwerd afgewezen: zij vreesde, dat een huwelijk met dezen ge vier den schilder op een desilussie zou uitloopen, en beschouwde de woorden „Kunsteriaarshu- wclijkcn zijn altijd broos", welke woorden zij ongewild hoorde, als een waarschuwing. In het tweede bedrijf is Jane teruggekeerd van een lange, bultenlandsche reis, die zij heeft ondernomen op advies van Dr. Brand, waarvan Robert de Vries een echt sympa thieke dokter maakte. Deze vertelde haar zonder te weten, wat er was voorgevallen tusschen Jane en Gerald, dat de schilder door een noodlottig schot blind geworden was. Jane is radeloos en om bij den man, dien zij liefheeft, te kunnen komen, zal zij de plaats innemen van de verpleegster Zr. Roscmary Gray. In bet derde bedrijf komt zij-ten huize van den blinde en heeft allereerst een onderhoud met Dr. Rob. Mackenzie, een prachtkerel, die Voor het nieuwe raadhuis van Leiden. In de weverij van Edmond de Cneudt te Soest worden de gobelins vervaardigd, welke binnenkort het interieur van het Leidsche stadhuis zullen sieren. (Foto Pax-Holland.) Jane direct herkent, maar niets laat blijken. Sem de Vries speelde deze rol schitterend. Er was lieel wat overredingskracht noodig om den blinde, die aan de stem van de pseu- do-zuster Rosemary Gray, Jane meent te herkennen, te bewegen haar te accepteeren als zijn secretaresse. In dit bedrijf waren momenten, die de toe schouwers tot tranen toe ontroerden. Een langdurig applaus volgde. In het slotbedrijf tracht Dr. Brand den blinde te overtuigen, dat beiden, Jane en Ge rald, slachtoffer zijn van een betreurens waardig misverstand, maar het baat niet; Gerald wil de vrouw, die hij liefheeft, met heel zijn .hart, niet in zijn nabijheid: haar. medelijden zou hem verpletteren. Jane zoekt een oplossing en heeft geluk. In een ontroerend schrijven biecht zij den geliefden man alles op en smeekt'hem ver geving. Zijn antwoord? „Kom". Weer neemt Jane, als op de soirée in het eerste bedrijf, plaats voor de piano, weer zingt zij. „De Ro zenkrans" endt twee hebben mekaar gevonden, nu zal het altijd licht voor hem zijn. In ademlooze stilte heeft een ieder dit laatste bedrijf gevolgd: het blijft een oogen- blik doodstil en danbreekt er een ap plaus los, dat aangroeit tot een ovatie. De herinnering aan dezen avond zal nog lang in de gedachten van de toeschouwers blijven voortleven, het was een avond van prachtig, ontroerend spel. WIERINGEN PAARD OP HOL. Gistei-midclag. viel in de Elft een fiets, van een met paard bespannen voertuig, bestuurd door P. Halfweeg. Het paard sloeg bierdoor op hol. H. wist van den wagen te springen cn kwam er zonder ongelukken af. Op het erf van de Wed. D. N. Mulder wist men paard en wagen tot stilstand te brengen. POLITIE. Gevonden: een wollen kinderkapje. Verloren: een gebreide ceintuur. ZIJPE SCHAGERBRUG. GOED ZOO! Bij de gehouden tentoonstelling van de verèeniging ter bevordering van het Vak onderwijs in West-Friesland, behaalde onze plaatsgenoot Piet Veeter Gz. met een door in de afdcciing wagen- en carosscriebouw. (Door een abuis van de jury is dit niet in het verslag in ons no. van vorige Zater dag vermeld.) WINKEL BINNENBRAND. Gistermorgen ontstond een binenbrand bij den heer A. Raven. De brand kon echter spoedig geblüscht worden en heeft 'eenige schade aangericht. SCHAGEN theater royal. Percy neemt vacantie. Theater Royal brengt deze week Hans Al- bers in de onvergetelijke avonturenfilm „Percy neemt vacantie". John Percival Petterson, gewoonlijk Per cy genoenjd, heeft er geiioeg van, aldoor door den voornaamstcn aandeelhouder van zijn concern op zijn kop gezeten tc worden en verdwijnt op zekeren dag spoorloos. Hij komt in aanraking met Jeanot, die het met de eerlijkheid niet zoo nauw neemt. Ook Percy raakt op het verkeerde pad en slechts zijn naam kan hem uit de banden der politie houden. Tijdens zijn dienst als kellner in een badplaatsje maakt hij kennis met de zageres Lisa wet a. Hij treedt bij baar in dienst als chauffeur, ech ter onder een anderen naam. Zij gaan sa men op reis en na veel rondzwerven, waarbij Percy nog eenige malen van naam verandert, ontvangt bij van zijn vriend Sully bericht, dat deze de bijna waardeloos geworden aandeden van zijn vijand Meiers in handen heeft gekregen. Perrv beeft nu zijn zin cn keert met Li sa wet a terug. Een vlotte film. waar vaart in zit, terwijl de naam Hans Albers er borg voor staat, dat. een gang naar Royal u niet zal berou wen. schagen nieuws Sohagen ib.k.c. i. Aanvang 2 uur. ,T. J. Slikker. H. Middelbeek A. de Wit G. C. Anneveldt S. Groot es A. Gast N.N., J. v. d. Ben G. Boontjes C. »Bakker F. de Leur Res.: P. Dekker, R. J. Kousbroek, P. Smit. Schagen ni—St. Maartensvlotbrug. Aan vang 10.30 uur. T. Bij post C. Slikker Jb. Molenaar Th. de Weger S. Brcebaart H. Naber c. de Jager P. de Vries D. Ruig H. Volten G. Rempt. Res.: W. Domper. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geertruida Maria, dochter van Jobannes Rozing en* van Catharina Jose- phina de Haan; Jan Gérard, zoon van Jan Dekker en van Trijntje Wilhelmina Klcijer (woonplaats Den Helder). Ondertrouwd: Cornelis Petrus Veul, oud 40 jaren, vertegenwoordiger, wonende te Zijpe en Elisabeth Visser, oud 36 jaren, zon der beroep, wonende te Schagen. Getrouwd: Hillebrand Otten en Trijntje Rossen; Nicolaas Plaisier en Marie Rezel- man. Overleden: Pieter Vis, oud 64 jaren, echt genoot van Geertje van Eijken (woonplaats Woerden); Maartje Noot, oud 85 jaren, we duwe van Thijs Dekker; Jacob Ba is, oud 79 jaren, weduwnaar van Grietje Smit; Jantje Speelman, oud 11 weken; Cornelis Reindert Kruk, oud 75 jaren, echtgenoot van Fenna Hoving (woonplaats Den Helder). POLITIE. Gevonden: een paar roode dameswanten, 2 sleuteltjes, een ceintuur, een bankbiljet, een rijwielplaatje en een damesannbandhor- loge. Verloren: een maandkaart, een boterkaart een stamkaart, een portemonnaie met in houd, een ketting met parels, een rijwiel plaatje, een bril en een dubbele gouden schakelarmband. BOUWVERGUNNING. Door Burgemeester en Wethouders is aan J. Lugtenburg, aannemer te Den Helder vergunning verleend tot het. bouwen van 3 woonhuizen aan de Landbouwdwarsstraat alhier. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 12 ^.pril stonden 23 perso nen als werkzoekende ingeschreven, Waar van 1 grondwerker, 1 timmerman, 1 schil der, 1 arbeider-chauffeur, 1 stoker, 12 land arbeiders, 1 bloemistknecht en 5 losse ar beiders. In de overeenkomstige week in 1940 be droeg dit aantal 30; in 1039 54 en in 193S 100. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 12 April stonden 9 werk- loozen ingeschreven, allen in de centrale werkverschaffing tewerk gesteld. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen geduren de de maand Maart. Gerrit Gootjes, K 37, van Wieringcrmeer Volkert Krapman, D 68, van Voorburg; Rein Bakker, II 5 van Ilarenkarspel; Teu- nis Duinker, D 118 van Heiloo N.I-I.; Ja- coba, J 30 van Den Helder; Jan Snijders, 11 28, van Medemblik; Petrus II. Giesbers, J 30, van Gennep; Elisabeth M. Stassar, C 14, van Utrecht; Jan Mulder, C 171 van Wierden; Jan Marie W. Limpens, B 50, v. Amsterdam; Geertruida C. Thijssen, B 6, van Andijk; Margaretha Baas, J 14. van Bennebroek; Jan de Raat, E 63, van Utrecht Maria C. Dekker, C 198 van Alkmaar; Anna C. Wessels, C 33. van Obdam; Janneke S. van Gelderen, F 41 van Tcrneuzen; Jo bannes Dijkstra en gezin. A 57, van Tiet- jerksteradeel; Pieter Kleinbloesem en vr. E. 78, van Den Helder; Antje Gorter (wed. S. Kater), Kanaalstraat 1 van Zijpe; Cor nelis dc Hoop en vrouw, I-I 60 van Barsin- gerhorn; Jeahnette Blok (wed. A. vair Strij) D 98, van Den Helder; Sipke Sloterdijk en gezin, J 29, van Sint Maarten. Vertrokken personen geduren de de maand Maart. Grietje Veldman van A 90 naar Barsin- gerhorn, Kolhorn in woonschip; Maria M. Wouters van B 184 naar Zijpe, Schager- brug E 97; Jacob Renooij en gezin van C 205 naar Purmerend, Patjedijk 20; Jansje Kater (wed. J. Willemse) van F 17c naar Den Helder, Oostslootstraat 101; Sophia A. C. Crull (wed.E. T. Feenstra Kuiper) van C 103 naar Alkmaar. Emmastraat 69; Ja- cobus Korver van A 103 naar 's-Gravenha- gc, Springfonteijnstraat 13; Elisabeth A. Praat van II 46 naar Wieringermeer, Slootdorp, Dolfijnsweg G 32; Nammen Bakker van J 32 naar Zijpe, Schagerbrug E 151; Neeltje Groenhart van K 25 naar Wijdenes, Oosterleek D 60; I-Iendrika van Gcijtenbeek van A 73 naar Driebergen-Rij- senburg, Arnh. bovenweg 93; Jannetje M. Boon van E 107 maar Broek op Langendijk, Dijk 70; Jacobus J. van Hellemond van C 171 naar Wieringermeer, Middenmeer, Oudelandcrweg D 46; Geertruida II. Bruin van E 61 naar Oudkarspel, B 29; Andrics Zomermaand van C 179 naar Ursem, A 118 Gerrit van Dok en gezin van B 117 naar Wieringermeer, Slootdorp, Kerkstr. 37; Alida F. G. Brokken en 2 broers v. .T 36 n. Bloemendaal, Aerdenhout, Reijnegomlaan 32; Jobannes H. de Jong en gezin van C. 145 naar Wieringermeer. Middenmeer, Kerkstraat 41Bert Brouwer en gezin v. D 153 naar s-Gravenhagc. van Musschen- broekstraat 30. KOEGRAS JULIANADORP. VOORJAARSVERGADERING van de P.O.C. Den Hélder van de N.-Holh Landbouw-Onderlinge. Gisteren hield bovengenoemde P.O.C. hare Voorjaarsvergadering in het café 't Centrum van den heer H. W. Veul. Op deze vergade ring was tegenwoordig de lieer Ter Horst, als ambtenaar van 'de Landbouw-Ontlerlinge en dc heer H. Simons uit Breezand als be stuurslid der N.H.L.O. in dit rayon. Bij ontstentenis van den voorzitter, fun geert de secretaris als zoodanig. Hij heet allen, in het bijzonder beide liceren, welkom. Bii het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling staan thans geen werkzoekenden meer ingeschreven,. lutjewinkel. geslaagd.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5