Uoeital ^memmen Uil Alkmaar Oudesluis-Watervogels 6-2 De mannen van Stammes hebben eindelijk weer eens de punten weten te bemachtigen, in een aardigen, vluggen wedstrijd. Voor de rust was de strijd het mooist, met twee ge lijkwaardige elftallen. O. leidde met de rust met 21, maar gelijk spel had toen beter de verhouding weergegeven. Na de rust, toen O. heel gauw door een fout van de W. doel man er 31 van maakte, was de strijd voor W. verkeken, al deden zij verwoede pogingen om de O. roos te treffen. Over den wedstrijd het volgende: O. speelt eerst voor den wind en onder neemt den eersten aanval, maar Schotting geeft retour. De W. linksbuiten zal liet dan probeeren, maar C. Muntjewerf blijkt als kanthalf een eohte klever" en Kub krijgt dan ook geen kans. Als na een kwartier spelen beide elftallen ingespeeld zijn, krijgt Goet een goede pass van de Graaf en onberispelijk wordt Hollman gepasseerd. 10. Het lijkt dat O. gemakelijk gaat winnen, want eenigen tijd blijven ze in den aanval, doch de W. ach terhoede verdedigt stug, totdat Snijders een onverwacht hoog schot lost, wat de Vries ver keert beoordeelt en twee W. mannen werken den bal in 't net. 1—1. Er is dan twintig mi nuten gespeeld. Aan weerskanten volgen dan eenige corners, die niets opleveren. Het heele binnentrio van W. mist dan een voorzet van de W. rechtsbuiten en v. Pelt schiet in vrije positie naast den paal. Als dan O. het initiatief weer neemt, weet S. Slikker na een mooien aanval den stand op 21 te brengen voor O. Zelfs brengt de lat voor W. redding, als Slikker een voorzet van Goet schitterend inkopt. Quant vendt een kogel in, maar Hollander redt keurig tot corner, die niets oplevert. Als de rust dan aanbreekt, leidt O. met 21. Na de thee weet O. heel gauw den voor sprong "door de Graaf te vergrooten, als ge volg van een misverstand in de W. achter hoede. 31. Nu is het hek van den dam, want heel gauw, na goed spel van de heele voor hoede, weet S. Slikker voor de vierde maal de W.-keeper te passeeren, 4-1 W. verandert zijn opstelling en probeert van alles om den acherstand in te loopen, maar Voerman en Geerlings weten van geen krimp, goed bij gestaan door haar halflinie Quant snelt met den bal in de richting van W. doel zet goed voor en de Graaf is er als de kippen bij en het is 51. En nog is het niet genoeg, want het is Donselaar die met een harden, lagen voorzet van Goet in moeilijke positie schitte rend weet te doelpunten 6—1. De aardigheid raakt er af en W. weet kort voor 't einde nog een tweede doelpunt te ma ken door haar 1 buiten Kub als de Vries bij een hoog schot den bal voor diens voeten slaat. 62. Zoo komt dan het einde, en fluit scheidsrechter Stam uit Alkmaar, die rustig en goed leidde, inrukken. K.F.C. benut zijn laatste kans 51 overwinning op Sparta. Het was de Koogers duidelijk aan te zien, dat zij voor hun laatste kans speelden, want gedurende den geheelen wedstrijd werkten de spelers met veel élan. Ofschoon de cijfers wellicht wat geflatteerd waren, verdiende K.F.C. de overwinning in elk opzicht. Eigen lijk stelde Sparta wat teleur. De Rotterdam mers vermochten echter niet de juiste tac tiek tegenover het spel der Koogers te plaat sen, zij liepen te veel in de bekende trechter terwijl zij voorts de fout begingen te ver op te dringen, waardoor de verdediging ver waarloosd werd, waarvan K.F.C. handig pro- P. de Boer. (Foto Pax-Holland). fiteerde. Op deze wijze kwam reeds het eer ste doelpunt na drie minuten ter wereld. Sparta stond geheel opgedrongen toen K.F.C. doorbrak en met. een goed schot van Kok de leiding nam (1—0). Wel zat Sparta daar na geregeld voor het K.F.C.-doel, doch na 20 minuten herhaalde zich het spel en bracht de Boer den stand op 20, waarmede de rust aanbrak. Toen de thuisclub in de twee de helft den vrij sterken wind tegen had, was men allerminst gerust in Kooger krin gen, doch toen de Boer weldra den voor sprong tot 3—0 opvoerde, ging K.F.C. rusti ger spelen. Na een kwartier wist Sparta door Drok den achterstand in te loopen, 31 doch kort daarop scoorde K F.C. opnieuw, door Kruyvcr, 41, terwijl dezelfde speler kort voor het einde aan alle onzekerheid een einde maakte en doelverdediger Pil voor de vijfde maal liet visschen, 5—1. Benauwde zege van de Deetjes D.T.S.M.F.C., 3—2. Door een benauwde, maar volkomen ver diende overwinning heeft D.T.S. zich op de leidersplaats gehandhaafd. Als men rekent, dat de Medemblikkers zich voor de rust een 2—0 voorsprong had den veroverd, dan kan men zioh wel inden ken, dat het aardig gespannen heeft. Jam mer was het. dat deze spanning oorzaak werd van vaak minder faire spelmethoden die de wedstrijd vaak een tamelijk ruw en daardoor slordig karakter gaven. Een met alle middelen vechtende M.F.C.- ploeg heeft tenslotte toch niet kunnen ver hinderen, dat .de punten in Oudkarspel bleven, ondanks het feit dat het geluk toch heel vaak aan hun kant was. Drie straf schoppen voortkomende uit gevallen van uitersten nood voor hun doel leverden slechts 1 doelpunt voor D.T.S. op, daar Car- nas de laatste wist te benutten. Na de rust heeft het M.-doel een druk té doorstaan gekregen, die slechts met de aller grootste moeite werd afgewenteld en waarin het een wonder was, dat dit zonder doelpun ten is afgeloopen. D.T.S. begon met den wind in den rug en enkele moeilijke ballen wist de M.-kceper goed te verwerken. Doch het snelle aanvals- spel der geel-zwarten was ook lang niet zon der gevaar en toen hun midvoor na onge veer een kwartier een kans kreeg, benutte hij deze ook. Stug kwam D.T.S. opzetten gevaarlijke momenten doorleefde M.F.C. en toen Bakhuys eeij goede voorzet plaatste kreeg De Vries na een scrimmage een kans welke echter teniet ging doordat de keepen hem bij de boenen greep. Maar van de toe gestane strafschop wist De Vries geen -pro fijt te trekken. Succes kwam aan den anderen kant. Weer een snelle aanval over de rechtervleu gel en v. d. Hoven was voor de tweede maal gepasseerd. Dat werd bedenkelijk voor D.T.S., maar niet ontmoedigd hebben zij doorgezet. De Vries wisselde van plaats met Bos en toen eerstgenoemde Bakhuys een goede bal gaf zette deze uitstekend voor en Bos kopte, zwaar gehinderd, fraai in. En het duurde niét zoo heel lang toen uit een van de vele aanvallen Bos weer een kans kreeg en met een mooi hoog schot de partijen op gelijke voet bracht Gelukkig, waren na de rust de gemoe deren wat bedaard maar de sensatie bleef Want vlak na de hervatting zond Bakhuys een kogel in die een H.-back met zijn vuist over de lat sloeg, zoodat we een tweede strafschop kregen. Maar ook deze werd hu door Kooy grandioos gemist. Een zwaar offensief van D.T.S. volgde. Onophoudelijk kwam de bal in de geel zwarte doelmond en een schot van Bos zou doel hebben getroffen als een back ook nu weer niet de bal met de hand stopte. Carnas maakte toen geen fout en bracht de stand op 32. Zoo is het ge bleven. ondanks de vele spanning die even goed in de strijd bleef. In het allerlaatste moment wist Kroon een dreigend gevaar voor het D.-doel nog te keeren. De kam pioenskans voor D.T.S. is gebleven al was het op het nippertje. Bergen 2—D.T.S. 2 4—2 Alkm. Boys 6—D.T.S. 3 3—6 Sefon verbetert record Nationale wedstrijden van de A.D.Z. In het sportfondsenbad Oost te Amster dam werden gistermiddag onder groote be langstelling nationale zwemwedstrijden ge houden, waaraan verschillende beste zwem sters en zwemmers der nationale zwemmers en zwemsters deelnamen. De beste presta tie op dezen middag werd verricht door den Haagsohen zwemmer W. Seton van de vcEecniging ZIAN, die er in slaagde -hot Nederlandsche record op de 200 meter schoolslag met 0.6 sec te verbeteren. Dit record stond sinds 26 November 1939 op naam van den Ainsterdamschcn zwemmer H. Smithuyzen. Jammer was het zeker, dat deze zwemmer gistermidd. niet tegelijk met Seton startte, want ongetwijfeld zou daar door de tijd van Seton, wélke 2 min. 43,1 bedroeg nog beter zijn geweest. Bond van begrafenisvereenigingen stelt nieuwe' statuten vast Veel werk is verricht, resultaten stemmen tot tevredenheid. De Bond van Begrafenisvereenigingen hield Zaterdagmiddag de algemeene jaarvergade ring in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar. De voorzitter, de heer R. v. d. Laan te Dirkshorn opende de vergadering met wel kom. In memoriam Jb. Kramer. De voorzitter heeft hierna mededeeling gedaan van het overlijden van den heer Jb. Kramer. Hij schetste in waardeerende be woordingen de verdiensten van den over ledene, die veel voor don Bond gedaan heeft. Ter nagedachtenis van den overledene werd een oogenblik stilte betracht. Aan den heer J. Heidsina, die de functie van penningmeester tijdelijk tot tevreden heid heeft verricht, werd daarvoor dank be tuigd. Ten aanzien van de rechtspersoonlijkheid van den Bond, deelde de voorzitter mede, dat de statuten ter goedkeuring aan den secretaris generaal van Justitie kunnen worden ingezonden. De vereenigingen hebben wel alle rechtsper soon lijk. Wai de verzekering van het personeel bc treft, deelde de voorzitter mede, dat men blijkens ingewonnen rechtskundig advies, aansprakelijk is bij event. ongevallen. De verzekering is dus niets misplaatst. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer II. Vinkc, ontleen en wij, dat on danks de gebeurtenissen van bet laatst vcr- loopen jaar en de zorgvolle toekomst, men toch vol vertrouwen de toekomst tegemoet gaat. De secretaris herdacht degenen, die door de vereenigingen naar hun laatste rust plaats zijn gebracht, in het. bijzonder den hondspenningmeester, wijlen den heer Jb. Kramer te Zuidscharwoude. Uit de cijfers der statistiek, die aangeven, dat naast de 136 leden 11.7 niet-leden zijn ter aardhesteld. concludeerde de secretaris, dat het werk der vereenigingen op hoog peil staat. De vereeniging te Opperdoes is als lid toe getreden. Met 7 vereenigingen is men nog in onderhandeling over een met hen te Hoorn te houden vergadering Er wordt een gunstig resultaat van verwacht. Het aantal afdeeüngen is gestegen tot 17, met een aantal leden van 9726 en een to taal bezit van f29.364.70. Kampioenswedstrijd afd. I onbeslist Na 4 x 7i/2 minuut verlengen stand nog steeds 11. geweldige belangstelling voor a.d.o.—d.h.c. Voor den beslissingswedstrijd om het kampioenschap van afdeeling I bestond enorme belangstelling. Het terrein van Sparta was totaal uit verkocht, hetgeen dus beteekende, dat er plus minus 28.000 toeschou wers aanwezig waren. De wedstrijd heeft niet aan de verwachtingen be antwoord, want over het algemeen stond het spel niet op hoog peil. Dat de zenuwen in dezen wedstrijd een belangrijke rol gespeeld hebben ligt wel voor de hand. In de eerste helft was D.H.C. doorgaans iets meer in den aanval dan A.D.O. en in dat gedeelte van den strijd heeft ze ze ker eenige kansen gehad om te doelpunten. Maar hoe aardig de aanvallen soms ook werden opgezet, aan de afwerking ontbrak heel wat. De vleugelspelers werden door Tap en Loof streng bewaakt en het aantal goede voorzetten, dat er van die zijde kwam was dan ook niet groot. Tot twee maal toe kreeg D.H.C. de gele genheid te scoren maar eerst talmde Schreuder zoo lang. dat Choufou nog kon inerrijpen en daarna trapte Vollebregt voor open doel den bal langs den paal, A.D.O. moest het meerendeels van snelle open aan vallen hebben doch ook bij haar liet de schotvaardigheid te wenschen over. Rust kwam met blanco stand. Het bestuur wilde daarbij bepalen, dat niet iheer dan de kleinsle helft der be stuursleden een betaalde functie (uitvoer ders en dragers) vervullen mogen in hun vereeniging. Zuidscharwoude wilde geen beperking s|ellen, dan heeft men een ruimere kous. Na nog eenige besprekingen werd hel best 1 jur?voorstel aa ngenomen Het ontwerp tier statuten werd hierna vastgesteld. Bij de bespreking van het huishoud olijk reglement- was de bepaling t.a.v. de overneming van eikaars leden de hoofdschotel. Besloten werd dat de ver eenigingen geen leden mogen aannemen of begraven uit den kiihg van een andore aangesloten vereeniging. 9 De heer H-hi't. Koednk, meende, dat men daarb'j zoo'n regeling moet treffen, dat de verzekerden worden overgenomen. Als zo on de vroegere woonplaats hegraven willen worden. dient' de begrafenis te worden overgedragen aan de vereeniging vn de oude woonn'aals. De heer Van Kampen. St. Pencras meen* le. dat men er dan nog niet wes. want •ten komen er toch mv» twee vereen 'gingen aan te pa.s. Aan bet bestuur werd opge dragen. hiervoor een goede regeling te .treffen, gehoord de hosnj'okingen. De vereenigingen nemen neen nieuwe leden aan boven 50 laar luidt een andere bepaling. Mc! de stem men van Zuidscharwoude, Wieringerwnard en Hoogkarspel tegen werd deze bepaling aangenomen. Naar een uniform reglement. Ten aanzien van de contributie- on uit- kceringsi'fgelingen werd uit de vergadering de opmerkng gemaakt.'dat het gewensebt is een gelijke contributie en uitkeering vast te stellen. Het bestuur werd gemachtigd het bctr. artikel in overeenstemming te hrongon met de uit deze vergadering gemaakte opmer kingen 'o.a. dat de overgeschreven leden treden in de rechten en verplichtingen van de nieuwe vereeniging. Na de rust. In de tweede helft pakte D.H.C. de zaken weer dadelijk flink aan en de Haagsohe de fensie had dan ook heel wat aanvallen af te slaan. Het eerste doelpunt kwam na on geveer een kwartier. Van den Engel werkte zich keurig langs de lijn, Dijkman miste den voorzet, maar doordat De Jong de situatie verkeerd beoordeelde, kwam Vollebregt er plots zeer gunstig voor te staan. Hij bedacht zich geen mo ment en plaatste den bal zuiver en laag in het hoekje (01). Zeven minuten later kreeg de aanhang van A.D.O. gelegenheid tot juichen. Vreken be sloot mooi werk aan den vleugel met een pass naar Westhoven, deze zag een gaatje en met een laag scherp schot bracht hij de partijen op gelijken voet (11). Er ontwik kelde zich daarna opnieuw een feilen strijd om het winnende doelpunt. Na twee maal drie kwartier spelen was de stand nog steeds 11, zoodat er vier maal 7Y2 minuut verlengd moest worden.. Viel er een doelpunt in deze verlenging, dan was de wedstrijd ten einde. Maar het doelpunt kwam inderdaad niet. Bommels en Dijkman vielen bij D.H.C. uit en werden vervangen door resp. Bekenes en van Geest. Bij A.D.O. waren het Westhoven en Neuteboom, die nog een kans kregen en bij D.H.C. hadden Volle bregt en Ditmars Sr. het pleit nog kunnen beslissen in het voordeel van hun club. De spanning voor de supporters van beide ploe gen werd schier ondragelijk, maar de stand onderging geen verandering meer. Eenige seconden nadat scheidsrechter Van Welze- nes het einde had aangekondigd, van de laatste verlenging, trapte Ditmars Sr. den bal in het net, maar natuurlijk gold dit doel punt niet. Er zal dus nog een tweede beslis singswedstrijd gespeeld moeten worden. Uitslag 10—10 SCHOOLTIJDEN U.L.O. WEER ALS VANOUDS. De U.L.O. School begint Woensdag na de Paaschvacantie weer om half negen. De mor- genscbooltijden duren dan van half negen tot twaalf uur. terwijl 's middags de lessen zijn van half twee tot kwart voor vier. Daar mee is de oude toestand weer geheel her steld. LANGENDUK oudkarspel. dXt is aangekomen. Zaterdag is het zoontje van den heer K. aan den Laan weg met oen vinger tusschen de deur bekneld geraakt, tóen een vriendje deze met een flinken sla& dichtwicrp. De vinger werd daardoor zoodanig opengesple ten. dat de behandelende gepeesheeren over brenging naar een chirurg in Alkmaar noo- dig achtte. NOORDSCHARWOUDE. schaakmat. Ie klas-: H. Hart—G. Koppel 01 Di*. J. de Wit—G. Keppel 10 2p klas: M. KuilmanA. Coppens 10 A. CoppensM. Kuilman VzVz 3e klas. P. Bórst J. K11 egt 1—0 FLORIMONT. DE ZWERVENDE ZANGER. Derde opvoering weer groot succes! Zondagmiddag werd in Coricordia te Noord- scharwonde de derde opvoering gegeven van de operette „Florimont, de zwervende zan ger", tekst van Jan van Alfen en muziek van Herman Zaal. Evenals hij de eerste uitvoeringen was de belangstelling weer zeer groot. De zaal was totaal uitverkocht. Zelfs hadden verscheide ne personen met staanplaatsen genoegen genomen Deze 'derde uitvoering is weer een uitbundig succes geworden. Talrijke malen hadden de solisten „open doekjes" in ontvangst te nemen. Het spel verliep heel vlot deze derde uitvoering deed zeer zeker niet voor de vorige onder. Voor het publiek en voor alle medewer kenden, componist en schrijver was het een mooie middag. BERGEN Bergenaren willen burgemeester van Reenen houden REQUEST AAN DEN SECRETARIS GENERAAL. Schoorl wil een ijzer in het vuut houden. Naar wij vernemen heeft de Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer al hier een request gestuurd aan den Secretaris-Generaal van Binnenland- sche Zaken, met verzoek Burge meester van Reenen voor Bergen te behouden. Séhoorl stelt zich te weer, Beluistert men in Schoorl de vox populi, dan ontdekt men, dat de straks te verwach ten beslissing met gemengde gevoelens zal worden ontvangen. Men vreest ondermeer, dat de belangen van Schoorl's ingezetenen op de tweede plaats zullen komen. „Ik houd maar (liever) wat ik heb", zeggen de tegen standers met De Genestet, „dat niéuws! Ik gruw er van. In .de nieuwe gemeenteraad zullen de vertegenwoordigers van Schoorl een minderheid vormen, namelijk 4 van de 13 leden. Waar de nieuwe gemeente ingevolge de bepalingen der gemeentewet slechts twee wethouders mag hebben, zal het niemand verwonderen, als straks deze beide functi onarissen worden gekozen uit het Berger gedeelte, wat de vrees doet ontstaan, dat de behartiging van de belangen van het Schoorlsche gedeelte niet zal zijn, zooala men dat hier wel zou wenschen. Wij ver nemen, dat Schoorl deze .bezwaren onder de aandacht van den Secr. -Generaal van Binnenlandsche Zaken heeft gebracht en verzocht te willen bevorderen, dat bij sa menvoeging van beide gemeenten, een wethouder uit Schoorl aan het nieuwe da- gelijkscha bestuur wordt toegevoegd. Blij. ven echter de bepalingen van de gemeente wet normaal gelden, en er is geen reden anders te veronderstellen, dan zal inwilli ging van dit verzoek, niet zijn te verwach ten. De vrees, dat straks niemand uit Schoorl zitting zal hebben in het Dagclijkscli Be stuur, en dat niemand op de bres zal staan voor Schoorl's belangen, lijkt dus niet on gemotiveerd. Reeds nu zijn er, naar men meent té weten, leekenen. die er op wijzen dat Schoorl's belangen op een tweede plaats zullen komen. Pogingen van het gemeentebestuur van Schoorl om door overleg met dat van Ber gen te komen tot een regeling, die het mo gelijk zou maken om straks bij de samen voeging de werkzaamheden zonder stori* 7 voort te kunnen zetten, schijnen geen s...- ces te hebben gehad. Ook de positie der ambtenaren schijnt nog niet geregeld. 1 Misschien denkt men, om het nu eens te zeggen met de woorden van een oudea Schorelaar: „je komme wel." Intusschen is Schoorl nietg erust. Daar liep plotseling door het gehucht een wonder gerucht, het was., nu eens uit niet \an een jonge boerinne, maar., vai burgemeestersbenoeming: Burgemees ter Baron van Fridagh zou worden be noemd tot burgemeester van de nieuwe ge meente. Als dit waarheid zou blijken, zou Schoorl een vertegenwoordiger hebben in het nieuwe college van B. en W. zou op de i hoogste post een man staan, die Schoorl kent en zeker niet zou'nalaten steeds, waar dat noodig macht zijn, op de bres te staan voor zijn oude gemeente. 1 Het is zeer goed te begrijpen, dat velen 1 in Bergen er ander over denken en inee- 1 nen, dat Bergen en Mr. Van Reenen één t zijn, dat beide namen onafscheidelijk aan eikeer verbonden zijn, doch, zegt da Costa, j Doch de vinger op den mond! Weten wij, verblinde menschen, Wat wij van den liemelwenschen In een onbedachten stond? De beslissing zal spoedig vallen, laten we met onze Zuid-Afrikaansche broeders hopen, dat.„alles sal regkom." WIERINGEM1EER j BURGERLIJKE STAND. Van 5 t.m. 18 April 1941. Geboren: Aïberlus Josephus, zoon van J. F. van Trappen en M. Neve; Anthonic, zoon van H. Tóebak en J. Alphen; Reina, dochter van H. Veldhuizen en E. G. Verbeek; Vera Maria, dochter van J. K. Haarsma en C. M. Koopman; Jelle Jan, zoon van E. van der Woude en A. de Bruin. Ondertrouwd: Tombowskij, Herbert Israël en Stern, Ilerta Sara. Getrouwd: Streefkerk, Franciscus Julius en Veènstra, Gooitske; Holzheim. Helmuth Israël en Neumann, Cacilie Mathilde Sara; Kapellner, Erwin Israël en Fraenkel, Gerda Sara. WIERINGERWERF. GEEN MATERIAAL VOOR KINDEREN. Zaterdagmiddag kwam het zoontje van den landbouwer Talsma, wonende Zuider- -dijkweg, met zijn linkerhand in aanraking met den bietenmolen en wel op een zooda- danige manier, dat medische hulp er aan te pas moest komen. Overbrengen naar het Alk- inaarscho ziekenhuis werd noodzakelijk ge acht. Denkelijk zal het ventje een zijner vin gers moeten missen. NIET GESCHIKT VOOR BOUWGROND. De vaarttocht. die verleden jaar is uitge baggerd. dicht aan de oude Zeug. en waar van de massa grond is verspreid over het land. wordt nu weer afgegraven. Een mooie werkverruiming! Ongeveer 200 M. komt dc tocht dicht. ZIJPE SCHAGERBRUG. VERKOOP. Wij vernemen, dat het huis van de erven Brommer aan de Groote Sloot bij onder- handschcn verkoon is overgegaan aan den heer J. Marees, alhier. WINKEL benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer J. Korver. werk zaam op het kantoor van de Coöp. Ver. ,.Dê Tijdgeest", is benoemd tot boekhouder bij den Graanhandel F. Hoogland, te WieringSH werf. Het jaarverslag werd vastgesteld met dank aan den samensteller. De rekening van den penningmeester gaf aan, dat de ontvangsten, met inbegrip van het aanvangs- saldo van f523.25, totaal f 851.50 hebben be dragen. De uitgaven waren f 314.26, saldo f537.24. Vooruitgang f 13.99. De heer C. Timmerman. Broek op Langen- dijk rappoi*teerde. dat alles in orde is bevon den, waarna goedkeuring volgde. Nieuwe statuten. Vervolgens kwam aan de orde de vaststel ling van de concept-statuten en 't huishou delijk reglement. De heer C. Borst Pz., Oudkarspel, bracht ter sprake de gewenschte bepaling, dat de genen, die in een tehuis van ouden van dagen komen, lid blijven der vereeniging, waarvan zij lid waren. Wie benoemt den voorzitter? Zuidscharwoude zou gaarne zien,-dat de voorzitter door de alg. vergadering wordt aangewezen. Het bestuur is er niet neelcmaal tegen, maar ziel het nut er van ook niet in. De heer Buttcr, Koedijk, vroeg wat de re den was van het voorstel van Zuidscharwou de. Men heeft toch vijf vertrouwensmannen in he bestuur. De heer Schriekcn, Zuidscharwoude, om dat 't de man is. die den bond vertegenwoor" digt en dan het volle vertrouwen der ver gadering heeft. De heer Wognum, Schoorl, zeide dat men te Schoorl daaióp teruggekomen is. Het be stuur, dat met elkaar samenwerkt, weet wel wie het best als voorzitter kan optreden. Men besloot, deze bepaling te laten, dat de bestuursfuncties door het bestuur onderling verdeeld worden. In de nieuwe statuten komt een bepalin-g voor, dat een der be stuursleden niet meer bij toerbeurt wórdt aangewezen, maar door de alg. verg. gekozen. Bestuursverkiezing. Koedijk en Warmenhuizen zullen een be stuurslid moeten aanwijzen voor twee jaar. In de vacature, ontstaan door het overlij den van den heer Jb. Kramer, werd.de heer I. Heidsma tot bestuurslid gekozen. De heer C. Borst Pz. besprak de loonover- eenkomst, welke aan den Langendijk is aan gegaan. Daar zijn de 'vergoedingen gelijk. Naar aanleiding daarvan volgde een uitwis seling van gedachten over de vergoedingen. Er is nogal ver-schil in de salarieering en de te verrichten diensten. Men besloot, een enquête te houden bij de vereenigingen, wat de werkzaamheden en de vergoedingen der voorloopers en de dra gers zijn. Na nog eenige besprekingen, waarbij de aandacht werd gevestigd op het feit, dat er geen volgauto's meer mogen rijden, volgde sluiting. WIE ZAG DAT? Op 17 April j.1., des namiddags te om streeks 5.10 uur. had op de Kneppelbrug, al hier een aanrijding laats tusschen een bak fiets en een wielrijdster, waarbij deze laat ste tamelijk ernstig werd gewond en in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Dc Commissaris van Politie te Alkmaar verzoekt thans degenen, die van dit ongeval getuige waren, zich ten spoedigste te melden aan zijn bureau. Kerkplein 10 te Alkmaar tot het verstrekken van nadere inlichtingen. SCHAGEN schager damclub. Gistermiddag speelde de Damclub D.O.S. uit Bi*eezand een wedstrijd tegen de Schager Damclub in het clublokaal van den heer Peetoom. De uitslag hiervan is: SchagcnD.O.S. J. de VosAnt. Huiberts 1—1 P. BlaauboerW. Weijers 11 K. Bruin—J J. v. d. Berg 1—1 C. Sprenkeling—Jac. Weijers 0—2 J. WillemseJoh. Koomen 11 K. Winkel—E. Komen Jzn. 02 C. v. d. Oord—C. Wit 2—0 J. Keet—A. Nuijcns 0—2 G. KosH. de Groot 20 S. Eriks—Adr. Captein 20

Schager Courant | 1941 | | pagina 6