ir veilingen BONNENWEE van brave bakkers Langendijker Het bespuiten van teqen schurft enz Als de Zon eenige dagen door de wol ken wil komen moeten de vruchtboomen spoedig voor de eerste maal bespoten worden ter bestrijding van verschillende zwamziekten, vooral schurft. In zeer vele gevallen wordt die eerste zomerbespuiting uitgevoerd met een ko- perbevattende vloeistof b.v. Bordeauxsche pap. Datzelfde geldt zoowel voor appelen als voor peren. Bij de volgende bespuitingen maakt men bij de appelen hoofdzakelijk gebruik van zwavelbcvattende sT»uitvloeistoffen omdat appelen iets ving last hebben van het ruw worden der vruchten dan peren. Om die moeilijkheid te ontloopen, n.1. dat men zoowel met koper (de peren) als met zwavel zou moeten spuiten (bij de appelen n.1.) bespuiten vele kweekers al hun boomen met een zwavelbevattende vloeistof b.v. Californische pap. Bij het vaststellen van het middel dat men voor de bespuiting gebruiken zal speelt het weer een grootp rol. Is het na melijk warm, zonnig weer, dan werken de zwavelbevattende middelen beter dan bij koud weer. Is het bij de tweede zo- merbespuiting dus nog koud, dan zou men bij de minder gevoelige appelsoor ten beter nog gebruik kunnen maken van koper. De eerste bespuiting moet plaats hebben zoodra de gemengde knoppen los zijn. De aparte bloempjes zijn dan dus nog niet geopend. Bij de keuze van de te gebruiken middelen zal men zich nu echter onder in vloed van den oorlog veel moeten beper ken. Zuiver kopersulfaat is b.v. op het oo- genblik vrijwel niet te krijgen en ook het verkrijgen van zwavel (voor het maken van Californische pap) geeft moeilijkhe den. Gelukkig nu diegenen, die in het af- geloopen jaar reeds maatregelen hebben genomen om zich te dekken. Gelukkig zijn er tamelijk veel vervangmiddelen van Bordeauxsche zoowel als van Californi sche pap. Omdat wij in ons land niet zooveel ge bruik maakten van die vervangmiddelen hebben wij ook niet van alle middelen evenveel ondervinding maar in Duitsch— land, waar de meeste van die middelen wel veel werden toegepast, heeft men er wel ondervinding mede opgedaan en ze zijn dan ook door den Duitschen planten- ziektenkundigen dienst goedgekeurd. Nu behoeven wij niet klakkeloos na te praten wat men in Duitsehland daarom trent zegt maar toch stellen wij er genoeg vertrouwen in om ze in tijden van nood ook aan te bevelen. Natuurlijk zijn de omstandigheden van weer enz. bij ons anders dan in Duitseh land en ook de variëteiten zijn anders maar dat moeten wij er in oorlogstijd maar op wagen. Ten slotte vind ik persoonlijk het niet zoo heel erg al zou er zoo hier en daar eens een blaadje door het bespuiten bescha digen. Later valt dat meestal mede en het is veel minder erg dan wanneer men geen gave vruchten oogsten kan Een van de, ook in óns land reeds be kende, middelen is b.v. Solbar. Het bevat zwavel en kan dus ook bij gevoelige appel soorten gebruikt worden. Sommige fruit- kweekers gebruiken het reeds .jaren en be vinden zich er goed bij. Het wordt geïmpor teerd door de N V. Maatschappij „Defa" te Arnhem. De Utrechtsche Asnhaltfabriek impor teert „Cosan" een middel, dat eveneens zwa vel als werkzaam bestanddeel heeft. Ook met dit middel hebben wij wel ecnige er varing opgedaan zoodat men het als plaats vorvaneer voor Californische pap gebrui ken kan. Dezelfde fabriek heeft nog het bekende Fusikrïmp, dat koper bevat en vooral be kend is als aardanpelbespuitingsmiddel. Ook Kupferkalk Fordola wordt aanbevolen Voor den Alkmaarschen politierechter Zitting van Maandag 21 April 1941. GROOTE DAG VOOR »T DEPAR TEMENTSHOOFD VAN DISTRIBU TIE TE SCHAGERBRUG. GRAAD VAN ONVERSCHILLIG HEID VOOR DE BALIE BEPAALT HOOGTE VAN DE BOETE Zijdewinder caféhouder kruipt door 't oog van een naald. De bakker K. S. L. uft Schagen had in de maand November een enveloppe ingele verd bij het distributiebureau. Daarin moes ten zich 720 bonnen bevinden, doch er za ten slechts 611 bonen in. De distributie-ambtenaar P. Ott, wonende te Zijpe. had geconstateerd, dat er 109 bon nen te weinig waren ingeleverd. Get. zeide, nimmer last van verd. te hebben gehad1. Het zal nu niet zoo licht meer gebeuren, nu de bonnen moeten worden opgeplakt?, aldus de Politierechter. Ik heb er zelf 610 bonnen opgezet, zeide verd. Dan is het toch een slordigheid van u geweest, meende de Officier. Verd. gaf dit toe, hij wist niet meer of hij zelf dan wel een zijner huisgenooten de bonnen in de enveloppe had gedaan. De Officier van Justitie eischte f 30. subs. 20 dagen hechtenis. Dat vind ik héél erg hoog, als ik het nu met opzet had gedaan, zeide verd. Als er opzet was geweest, dan had de hoewel wij daarmede in ons land nog niet veel ervaring hebben opgedaan. Cuprasol is een koperbevattend middel, dat door de Fa Jan E. de Boer te Den Haag wordt geimporteerd. Dit middel bevat echter naast koper ook nog arsenicum zoo dat het zoowel tegen schurft als tegen vre tende insecten kan worden gebruikt. Over het algemeen voegen wij pas bij de tweede zomerbespuiting een maaggif aan de vloeistof toe omdat er dan immers pas bladeren zijn. Voor de bespuitingen na den bloei blijkt men er echter nog wel wat bang" voor te zijn. Eenige voorzichtigheid is dus wel aan te raden. Parexan en Duplinal zijn beide middelen, die Pyrethrum en Derris bevat ten. Het eerst is een spuitmiddel en het tweede een stuifmiddel. Deze middelen zou men dus kunnen ge bruiken tegen bladluizen, tegen vretende insecten b.v. tegen aardvlooien en koolzaad- glanskevers. frambozenkevers, koolrupsen, bastaardrupsen in kruisbessen enz. Vooral nu er niet voldoende nicotine zal zijn en nog minder voldoende Derris, zou den deze middelen uitkomst kunnen geven Over rie concentraties heb ik mii nu maar niet uitgelaten omdat de leverancier U daarmede wel on de hoogte zal brengen. De prijzen zullen over het algemeen wel iets vallen boven de prijzen die wij vroeger betaalden maar dat is tenslotte zoo erg niet. Alles beter dan geen oogst of een slechte oogst. De gebruikelijke concentraties zijn over het algemeen niet hoog zoodat men aan transnortkosten weer wat uitwinnen kan. Ieder bezitter van vruchtboomen zal zich het droevige resultaat van verleden jaar nog herinneren. Men trachtte dit in het komende seizoen zooveel mogelijk te Voorkomen. Ook het telen van goed fruit is tenslotte van belang voor de voedselvoorziening. Vragen worden gaarne beantwoord. De ambtenaar bij den Plantenziek- tenkundigen Dienst. VAN HERWIJNEN. Sint Pancras. GROENTEN De L.G.C. bestond deze weelc 25 j. het veilingswezen onder N.M.R. ongeveer te zelfder tijd opgericht met eigen veiling meer dan 2500 tuinders daarbij betmken zoo'n herdenking heeft haar nut een overzicht van den loop der veilings-zaken vooral ook op het gebied van tuinbouw zelf heel wat moeilijkheden te overwinnen gehad die waren er om te over- winnen in tuinderskringen wa ren die krachten aanwezig heb- zich daarvoor groote offers getroost eigen belangen soms achterge steld daarin nu verbetering ge komen eenvoudige tuinders ga ven blijk van groot organisatiever mogen de noodzaak was voldoen de aansporing —harde strijd vroeg krachtige persoonlijkheden groo te belangstelling bewijs van groote bcteekenis vóór deze streek excelsior het devies aanvoer zal spoedig afgeloopen ziin roode kool alleen aan veiling N.M.B. van bcteekenis gele was er zoo goed als niets meer daarentegen groo te aanvoer Deensche witte uien wortelen en bieten practisch opge ruimd aanvoer rabarber. Bij hel samenstellen van bet. overzicht der Langendijker Groentenveilingcn is het ze ker begrijpelijk, dat onze gedachten nog even verwijlen bij de viering van bet 25- jarigè bestaan van den Tuinbouwbond. de Langendijker Groenten Centrale. Wel is het vcüngswczcn al ouder dan een kwarteeuw en beteekende de onrichting van de L.G.C. slechts een gewijzigden vorm van organisa- toie op bet gebied van den tuinbouw, niet- temin is het veilingswezen aan T.angondijk nauw met de stichting van den Tuinbouw bond verbonden. Omstreeks te zelfder tijd werd de Noordermarktbond opgericht en Na vijf en twintig jaar kreeg daarmee bet Noordelijk deel van het Geestmeramhacht zijn eigen veiling in Nrd- Scharwoude. Ruim 2500 tuinders konden nu hun producten aan 2 veilingen aanvoeren, waarvan de eene, die te Noord-Scharwoude n.1. inderdaad een eigen veiling was, en de andere, die te Broek, nog in eigendom aan de gemeente behoorde, met nu kort ge- 'eden ook veranderd is. De viering van zoo'n 25-jarig be staan heeft toch ongetwijfeld zijn nut en vooral als het gebeurt op een wijze, zooals dat deze week te Zuidscharwoude door de L.C.G. ge beurde. Daar werd uitvoerig de gang van zaken geschetst geduren de een kwart eeuw, niet alleen wat de vereeniging als zoodanig betreft doch ook een overzicht gegeven van* den loop der dingen op het gebied van den tuinbouw in het algemeen en van de reactie, die de ups en downs op de tuinbouwers en daar door ook wel op de veilingen had den. Het is op de laatste jaarverga dering van de L.C.G. wel duidelijk gebleken, dat in den loop der laatste 25 jaar heel wat moeilijk lieden te ovenvinnen zijn geweest en als men dan hoort, op welke wiize daaraan bet hoofd werd geboden, dan lijktt ons toe. dat in de kring der tuinders ook werd geoor deeld, dat de moeilijkheden er waren om ze io overwinnen. Want het mag met groote waardeering worden getuigd, dat er in de tuindersorga- Officier wel f 300.boete gecischt, meende de Politnerechter. Mr. Krabbe veroordeelde verd. tot f 20. boete subs. 10 dagen hechtenis, gezien diens onverschillige houding. Het zou het beste zijn, dq.t mr. Krabbe inaar eens Zondags op bet voetbalveld komt kijken, dan zal hij nooit meer durven be weren. dat deze waardige Schagenaar „on verschillig" is NOG ZOO'N GEVAL. Voor eenzelfde feit stond de bakker C. R. uit Schagen terecht. Inplaats van 620 had verd. 502 bonnen ingeleverd. Er waren dus 18 bonnen tekort. Verd. zeide dat zijn zuster die zaken al tijd behandelde, hij bemoeide er zich niet mee. Maar u was verantwoordelijk, meende mr. Krabbe. Dg Officier van Justitie eischte f 30. boete subs. 20 dagen hechtenis. Het was een vergissing Edelachtbare, al dus verd. Gezien de houding van verd. werd deze veroordeeld tot f 10.boete subs. 5 dagen Men ziet, 't is hij mr. Krabbe de toon die de muziek maakt EN TEN DERDE MALE. Weer zoo'n geval! De bakker S. C. v. E. wonende te Burgcrbrug had een- enveloppe ingeleverd, waarin een belangrijk tekort aan broodbonnen was geconstateerd. Get. P. Ott uit Zijpe "-wat een dag voor zijn Hoogedelgestrenge had den bakker al driemaal gewaarschuwd. Na dit geval op 6 November is het niet meer voorgekomen. Dc eisch luidde f 35.subs. 20 dagen hechtenis, daar het hier een aantal van 126 bonnen betrof. Mr. Krabbe uitspraak doende, veroordeel de verd. tot f 30.boete subs. 20 dagen. Z ij p e. VEEL OF WEINIG Ons bakkertje, N. H. uit Zijpe, bad op 2 Juni 1940 een enveloppe ingeleverd bij het distributiebureau aldaar. Bij controle bleek, dat er geen 270 bonnen inzaten, doch er wa ren er veel minder. Verdachte wist, het niet, had het niet vol doende gecontroleerd. Get. P. J. Ott, ambtenaar van de distribu tie in de gemeente Zijpe, had het tekort ont dekt. Klachten had hij nooit gehad over ver dachte. Get. noemde het een op zich zelf staand geval. U kreeg daardoor meer toewijzing, meende de officier en eischte f 30 boete subs. 20 da gen hechtonis. Verd. noemde dit wel veel. Ik vind het weinig aldus Mr. Krabbe, en veroordeelde verd. conform den eisch van den officier. Zijdewind. EEN WELGEDANE CAFÉHOUDER. Het was een welgedane caféhouder, zoo als je er zoo dikwijls aantreft, deze verd. G. L.' uit Oude Niedorp. De Officier van Justitie, Mr. de Brueys Tack legde hem ten laste, dat hij in den nacht, van 2S op 29 Januari een varken zou hebben geslacht, zonder dat hij het dier eerst had verdoofd. Maar die vlieger ging niet op, omdat vol gens verd. hij alleen het dier aan een ach terpoot had omgetrokken. Zijn zoon had toen den snuit van het dier vastgehouden, opdat het niet schreeuwen zou, waarna de zoon het dier met een broodmes het leven had beno men. De Officier van Justitie achtte het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd en vroeg daarom vrijspraak. De Politierechter Mr. Krabbe kon zich hier mede vereenigen. Voldaan ging de caféhouder heen. Vodtal SINT PANCRAS. VRONE 1ALCMARIA 4, 1—4. Maar ria IV? was het wel Alcma Alcmaria speelt voor den straffen wind weet reeds spoedig het spel in handen te nemen, de zenuwen zijn echter bij beide ploe gen duidelijk waar te nemen, het spel wordt nu over het heele veld geleid, doch heeft nog weinig bekoring. Vlug wordt gewerkt en Alom. krijgt een kansje. Als de gasten bij het Vrone doel komen, heeft de keeper ech ter de zinnen niet bij elkaar en schopt een bal, die gemakkelijk had kunnen worden ge grepen, tegen Alcm. man aan en kan met een visschen. 01. Vrone komt nu even los, doch sukkelt x-eeds met een hinkende speler, Even later wordt Wiedijk Jr. vervangen door Wiedijk Sr. Het schijnt echter op de Vrone mannen in te werken, want C. Groen begint ook tee- kencn van niet mee kunnen komen te ver- toonen. De druk op het Vrone-doel is groot. Lenige verandering komt door een wijzi ging in de opstelling, plotseling onderneemt Vrone een feilen aanval, doch de keeper der gasten is op zijn post. Zonder wijziging in den stand breekt de rust aan. Direct na de rust schijnen de kansen voor Vrone te verkeeren, steeds is het doel dei- gasten in gevaar. De midvoor mist een op gelegde kans, voor het doel ontbreekt het vlugge schot. De pech begint echter nog meer te komen opzetten, de Koning die voor de rust een blessuur heeft opgeloopen, kan niet meer goed mee komen, terwijl Groen in het ge heel niet meer kan loopen De gasten nemen de kansen waar, een kalm rollertje laat door Vrone's keeper glip pen 02. Steeds wordt de verwarring in dc gelede ren grooter en nogmaals kan Vrone vis schen. 30. Groen moet het veld verlaten en Vrone sukkelt verder; de gasten weten nogmaals te scorén, en daarmede is Vrone's lot voor de onderste plaats bezegeld. Echter nog een kleine opleving brengt toch nog het genoegen dat de eer gered wordt. 1—4. Speelden de gasten echter wcL sportief? Was dit Alcmaria 4 wel? Zoover als wij konden nagaan, was dit wel even anders. Tegen deze handelwijze van grootere clubs moeten de kleinen het steeds afleggen. Vol gens ons oordeel heeft Vrone verloren, cn verdiend, doch niet van Alcm. 4!!! De adspiranten deden het beter en wonnen van Alcm. c met 4—0. HOOGWOUD. V.C.L. 2—D.E.S. 2, 3—6. V.C.L. ADSP.—M.F.C. ADSP„ 6-1 Het sterkere D.E.S. wist wel te zegevieren over V.C.L. De plaatsvervangende keeper deed heel goed werk, maar kon toch niet al tijd verhinderen, dat het leer achter zijn rug terecht kwam. Als tenslotte nog eens wordt gewisseld, dan wordt de weerstand er on danks de krachtsinspanning niet beter op. Zoo was V.C.L. wel verplicht deze veer te laten. De adspiranten slaagden er in hun doel tot weinige minuten voor het einde zuiver te houden. Zelfs zweefden zij met den bal steeds voor het M.F.C.-doel. Een sof puntje bracht de beslissing met alle gevolgen van dien. WIERIN OERWAARD FILMAVOND VAN HET N.V.V. SLAAGT. Uitgaande van de afet Wieringcrwaard van liet N.V.V. werd Zondag in de zaal van den heer Th. Boersen een goed geslaagde filmavond gehouden. De zaal was maar weer goed bezet. De heer P. Nieuwebocr heette in 't bijzonder w'elkom den beer Keuris van Kolhorn, door wien de film zou worden vertoond. Zondag middag werd er reeds voor de kinderen een voorstelling gegeven. nisatie krachten zijn opgestaan, die leiding wisten te geven aan allerlei maatregelen, welke moesten worden genomen om de tuindersbelangen te behartigen. Het was goed gezien, om in het historisch overzicht de namen van deze pioniers cn voorvechters nog eens te noemen en on hun verdiensten te wijzen. Groote opofferingen hebben deze mannen zich setroost om den tuindersstand hooger op te voeren en sommigen deden dit met achteruitstelling van eigen belan gen, die g.eriiend zouden zijn geweest met een intensieve cultivecring van het eigen bedrijf. Men bedenke bierbij ook. dat meer malen eigen werk verzuimd moest worden, zonder dat voor bet orga- nisatiewerk een bevredigend presen tiegeld werd ontvangen. Daarin is de laatste iaren heel wat verbete ring gekomen en worden de be stuurders en voormannen bijna al tijd vrij voldoende schadeloos ge steld voor het verlies of het na deel. dat bij afwezigheid van het bedrijf wordt geleden. Belangrijk werk is door verschillende eenvoudige tuinders verricht. Doorgaans waren het mannen, die slechts gewoom la ger onderwijs hadden ontvangen, maar die een organisatievermogen bezaten, dat vele intellectucelen hun mogen benijden. De noodzaak was hier zeker de stimulans voor de daad. A! ging dat in het begin nog niet zoo gesmeerd, het duurde niet lang, of zij, in wie de geschiktheidsfactoren aanwezig waren, bleken uit het echte organisatiehout gesneden te ziin. Op de Jaarvergadering van de L.G.C. wer den die gedachten weer eewekt en konden de aanwezige tuinders vernemen, dat alleen door harden strijd moeilijkheden kunnen worden overnomen en dat daarvoor krach tige persoonlijkheden noodig zijn, bezield met een groote liefde voor het vak cn met een gevestigde overtuiging, dat het loon van den arbeid oen menschwaardig bestaan behoort te zijn. Dc groote belangstelling, welke voor deze feestelijke vergadering werd betoond, ook van deze zijde van bur gerlijke autoriteiten, bewees wel. van hoe groote beteekenis de tuinbouw in deze streek wordt geacht te zijn. Zij heeft'zeker ook geleerd, dat de tuinders goed zullen doen. nauwkeurig de verschijnselen van dezen tijd te volgen, niet zullen moeten versagen in hun strijd voor een bevredigen de financieele uitkomst van de tuinders- bedrijven en het excelsior steeds als devies zullen moeten uitdragen. Met den aanvoer van winterproducten zal bet nu weldra afgeloopen zijn: nog één week. en dan zal het practisch wel zijn gedaan. Deze week was bet voor sommige producten al zichtbaar, dat het op ziin eindje liep. Roode kool kwam er nog heel wat aan de veiling te Noordscharwoude, nog onge veer 60 wagens; aan de Brocker veiling bleef bet beneden de 10. Alles bracht f S.50. uitgezonderd kleine jiartijties afwijkend goed. dat voor f 6.80 werd afgenomen. Gele kool kwam er al heel weinig, aan de Broeker veiling zoo goed als niets, te Noordscharwoudo een spoorwagen of 5. Deze kool is minder geschikt om ze zeer lang te bewaren, vandaar de geringe voorraden. Anders is dit met de Deensche witte kool. Daarvan bleek noe heel waf aanwe zig. 700W0' in bet gebied van de L.G.C. als van don Noordermarktbond. Aan de Broe ker veiling werden nog een 60 spoorwagens verhandeld en te Noordscharwoude nog 130 Al deze koolsoorten konden grif worden ge plaatst in binnen- en buitenland en de ver voermiddelen waren aanwezig om die te verzenden. De uienaanvoer was praktisch afgeloo pen. Aan de Broeker veiling verscheen nog ee»-< klein kwantum. Ook met de bieten was het zoo goed als gedaan en wortelen kwamen er ook heel weinig. Ze werden voor de mnximnmnrii- 'en verkocht. Den beelen winter brachten deze producten goede prijzen op: alleen over die rier uien was men aanvankeliik maar slecht te snreken; later is daar ver- iWerinr» in gekomen. Voor bef eerst zagen we dit jaar rabarber aan de Broekpr veiling; ze bracht f 12.10— f li.90 on. De jongelui die in den regel nog al rumo« rig zijn, waren tijdens de voorstelling muis- stil. Des avonds werd de film „De held van de Arena" bestaande uit 5 deelen vertoond, Met spanning werd deze film gevolgd, vooral waar 't. Davc betrof, die zich inder daad als „Ilcld" heeft doen kennen. In de pauze sprak de heer Burger van Kolhorn een opwekkend woord om zich bij den bond aan ie sluiten. Vorige jaar werd't mogelijk gemaakt dat we door tooneeluit- vocringcn elkaar konden bereiken. Door de tijdsomstandigheden is dat nu andei's en moeten wc door film of cabaret, contact met elkander'zoeken. Onze organisatie is wel goed intact, doch we moeten toch als ar beider trachten betere voorwaarden te ver krijgen. Er zijn verschillende contracten ge komen doch we hebben er maar één noodig die de gchccle kop van Noordholland om vat. Nu zijn we wel tot overeenstemming ge komen met de werkgevers, n.1. 20 loonsverhooging, doch dit schijnt toch niet iedereen te bevredigen, vooral die bij liet vcehoudei'ebedrijf behooren. Onze bedoeling is de arbeiders bij elkander te krijgen en bij elkander te houden Den ongeorganiseer- den werd sterk aangeraden zich aan te sluiten. Na de pauze werd nog een komi sche film afgedraaid, getiteld: „Bellv gaat naar de maan". Er werd hartelijk gelachen. De heer Keuris heeft zich dan kennen als een goede explicateur. De afd. Wieringerwaard heeft haar leden een mooie avond gegeven. NIEUWE NIEDORP WINTERHULP. De Wintechulpcollecte heeft in onze ge meente f 166,65 opgebracht. NIEUWE BRANDMEESTER. Door den burgemeester is tot brandmees ter benoemd de heer Jacoh Gelder, inplaats van wijlen den heer K. Toornstra. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Marndag 2l April 1941 3e klasse, le lijst Hooge Prijzen f 1500.— 1891 4216 f 1000.— 4440 9466 f 400.— 3370 5293 5925 7640 f 200— 11136 f 100.— 7623 13141 14557 15707 17679 19946 21794 Prijzen van f 45. 1027 1060 1061 1065 1075 1105 1119 1141 1149 1150 1187 1203 1222 1344 135B 1362 1388 139/ 1401 1418 1435 1492 1501 1502 1631 1633 1696 1704 1733 1743 1756 1769 1776 1812 1815 1834 1853 1858 1879 1909 1917 1943 1981 2016 2065 2075 2086 2140 2197 2201 2255 2323 2348 2385 2394 2471 2497 2517 2613 2636 2642 2669 2727 2741 2756 2794 2839 2920 2923 2925 2968 3018 3031 3059 3062 3073 3101 3160 3189 3206 3254 3278 3335 3405 3408 3413 3453 «*70 3475 3476 3516 3533 3573 3587 3627 3651 3708 3770 3794 3814 3821 3860 3857 3901 3985 4002 4049 4125 4197 4249 4287 4321 4323 4329 4342 4350 4366 4370 4383 4407 4427 4443 4507 4574 4595 4657 4680 4773 4882 4883 4949 4987 5020 5031 5033 5545 5080 5118 5124 5141 5226 5285 5305 5324 5352 5358 5404 5443 5460 5501 5514 5636 5637 5659 5678 5693 5696 5714 5767 5780 5863 5882 6094 6151 6178 6258 6278 6360 6362 6371 6374 6412 6472 6475 t 6507 6523 6572 6582 6587 6626 6629 6642 6650 6668 6669 6740 6741 6776 6802 6818 6836 6893 6909 6944 6974 6984 7036 7086 7098 7119 7131 7136 7149 7180 7203 7299 7323 7384 7390 7392 7421 7444 7453 7457 7491 7503 7645 7672 7683 7685 7730 7800 7860 7865 7876 7889 7917 7926 8028 8125 8130 8140 8148 8149 8177 8187 8254 8277 8293 8299 8304 8306 8314 8343 8351 8421 8452 8482 8485 8497 8509 8528 8534 8556 8561 8587 8621 8636 8652 8668 8677 8689 8711 8728 8750 8753 8760 8767 8813 8863 8886 8904 8928 8973 8993 9057 9115 9153 9154 9174 9244 9279 9288 9318 9332 9337 9370 9410 9480 9516 9541 9544 9548 9569 9575 9587 9619 9637 9693 9712 9715 9759 9793 9794 9826 9838 9964 10010 10037 10054 10057 10063 10157 10165 10186 10248 10303 10316 10320 10384 10406 10417 10420 10428 10430 10439 10442 10458 10474 10503 10516 10601 10610 10C14 10643 10649 10715 10721 10733 10745 10749 10792 10816 10836 10934 10935 10964 10966 11061 11071 11117 11149 11152 11177 11222 11230 11238 11295 11358 11368 11376 11398 11399 11428 11431 11447 11484 11523 11554 11564 11568 11578 11581 11609 11636 11637 11684 11698 11704 11770 11796 11808 11838 11873 11913 11921 11937 11948 11977 11989 12004 12018 12039 12076 12099 12140 12261 12299 12319 12323 12369 12440 12441 12445 12476 12439 125G1 12572 12649 12650 12679 12719 12757 12777 12784 12802 12874 12876 12390 12912 13001 13008 13050 13085 13143 13191 13268 13279 13295 13308 13316 13328 13360 13438 13440 13442 13474 13485 13525 13567 13573 13592 13594 13626 13663 13704 13725 13753 13803 13894 14022 14044 14100 14110 14181 14193 14222 14337 14354 14379 14430 14470 14475 14506 14508 14539 14573 14582 14604 14609 14698 14763 14789 14805 14860 148S3 14910 14972 14993 15049 15052 15064 15079 15169 15172 15178 15197 15206 15323 153F? 15423 15455 15456 1^471 15491 15556 15559 15565 15580 15586 15595 15614 15622 15642 15646 15658 15690 15718 15758 15770 15786 15792 15841 15851 15858 15861 15S66 15876 15912 15918 15967 15973 15974 15990 16021 16051 16065 16098 16133 16140 16142 16153 16186 16215 16242 16270 16322 16346 16394 16412 16430 16454 16477 16479 16523 16547 16554 16657 16703 16725 16748 16776 16810 16817 16840 16869 16893 16020 16930 17003 17019 17035 17055 17074 17092 17132 17139 17148 17215 17222 17269 17270 17275 17286 17303 17314 17447 17450 17488 17504 17535 17549 17588 17608 17653 17666 17878 18002 18019 18044 18064 18112 18122 18208 18215 18218 18227 18267 18283 18354 18365 18386 18447 18454 18473 18514 18531 18535 18536 18545 18551 18575 18634 18684 18705 18762 18807 18818 18867 18879 12887 18896 18899 18908 18986 19066 19085 19120 19148 19169 19204 19222 19319 19322 19334 19357 19390 19439 19443 19556 19572 19631 19660 19708 19722 19770 19775 19918 19956 19994 20011 2001S 20021 20046 20067 20080 20084 20090 20120 20130 20226 20241 20250 20284 20288 20291 20346 20399 20400 20439 20458 20472 20478 20525 20537 20580 20504 20634 20644 20648 2066e 20667 10707 20713 20812 20836 20873 20895 2091', 20953 20981 21009 21022 21106 21167 21168 21263 21264 21280 21325 21337 21374 21434 21437 21469 21487 21519 21554 21558 21561 21565 21591 21658 21680 21713 21716 21743 21803 21818 21833 21856 21864 21878 21885 21945 21976 21985 21993 21998

Schager Courant | 1941 | | pagina 6