Op bezoek bij de Alkmaarsche eierveiling Uit Alkmaar Kantongerecht Den Helder Donderdag 24 April 1941 Uit onze Omgeving WIERINGER WAARD ZWEMBADBESTUUR TEVREDEN. 18 Mei de inrichting weer open. Vergadering van de afd. Wieringerwaard ?an Het Witte Kruis, bij den heer R. Breed, onder leiding van den heer Hofsté. Aanwe zig 16 personen, w.o. 4 dames. Na opening voorlezing notulen door den heer D. Kaan Kz. Voorzitter deelde mede, dat hij door het bestuur is verkozen als voorzitter en de heer Kalis als vice-voorzitter. De cursus E.H.B.O. of wel 't vervolg is niet doorgegaan vanwege de moeilijkheden van verduistering en vervoermiddelen. Opge merkt werd dat het misschien in den zomer ook zou kunnen gebeuren. Na eenige besprekingen werd besloten een fn ander met den dokter te bespreken. Voor het magazijn is aangeschaft een llectrische stoomketel en een baby-balans. Dan werd nog medegedeeld, dat in 1940 geen kinderen naar een vacantieoord zijn uit- gezonden. De heer Sieswerda deelde namens den schoolarts mede, dat er op 't oogenblik drie kinderen zijn die zeer noodig naar een der gelijk oord moeten worden gezonden. Dit zal (volgens het bestuur geen bezwaar zijn, ten minste wanneer de betrokken ouders ook bij dragen in de kosten. De heeren C. Rezelman en C. Zander hebben de rekening van den penningmees ter nagezien en in orde bevonden. Eerst genoemde deelde mede, dat 1940 was begon nen met een saldo van f 232.67. terwijl de rekening nu sloot met een saldo van t 287.62. Uit het jaarverslag hebben we aangetee- kend. dat het ledental stationnair was ge bleven. Er waren bij 't begin 308 leden. 11 i leden zijn afgeschreven, terwijl 13 nieuw® ieden zijn toegetreden. De financieele toe stand was gunstig. I Namens den magazijnmeester werd een verslag door den secretaris voorgelezen, waarbij bleek, dat het materiaal voldoende was. Aan 45 gezinnen waren diverse arti kelen in bruikleen afgegeven. Mevr. Koster—Waiboer vond 't gewcnscht lom af te geven bedden te overtrekken. Verder werd opgemerkt, dat 't materiaal biet altijd op tijd terug wordt bezorgd. Dit zal worden nagegaan. Door den heer I-Iaringhuizcn werd nu een Uitgebreid verslag uitgebracht van de ge- houden jaarvergadering waarvoor de voor zitter zijn dank bracht. Rondvraag leverde niets op. waarna slui ting van de Witte Kruis-vergadering. BAD EN ZWEMINRICHTING. i Direct daarop volgde een vergadering van de Bad- en Zweminrichting onder leiding van denzelfden voorzitter. Ook hier werden ïen notulen door den heer D. Kaan voorge- rézen en onveranderd vastgesteld. Voorzitter deelde mede, dat de badmeester beeft bedankt omdat hij een vaste betrek king heeft gekregen en dat we dus weer een ander moeten hebben. Tijdens de vergadering werd reeds een per- zoon naar voren gebracht. De heer D. Kaan vindt het evengoed meer den juisten weg om per advertentie een oproep te doen. De heer Haringhuizen zou het bestuur willen machtigen dit nader te regelen. Algemeen goedgevonden. Er zijn maatregelen genomen tegen ont stane lekkage. Den geheclen winter is het bad vol gebleven. Kwaliteit van het water schijnt gunstig, alhoewel er toch weer wa- terluis aanwezig is. Maatregelen daartegen zijn genomen. Overigens was alles goed in orde. Door de zwemkring Noordelijk Noord Hol land was aan het gemeentebestuur mede werking gevraagd om de schoolwedstrijden te helpen bevorderen. Dit werd door Mej. Jansen nader toegelicht. De rekening van den penningmeester was door dezelfde heeren nagezien. Ontvangsten f 1424.16, uitgaven f 1439.88, nadeelig saldo f 15.72. Ook deze rekening werd door den penning meester nader toegelicht. De Heldersche geevacueerden hebben een aardig stootje gegeven aan de ontvangsten. De houders van de uitgelote obligaties heb ben het bedrag aan de vereen, geschonken. Volgt uitloting van 3 obligaties. Door een der dames werden de nummers 47, 53 en 58 uitgetrokken. De wensch werd uitgesproken dat ook deze personen het voorbeeld zullen volgen van de vorige. Jaarverslag. Er zijn 45 ondersteunde leden, 203 gewo ne leden 52 en 192 adspiranten. Aan con tributie werd f 753 ontvangen. Het finan cieele eindresultaat is iets minder gunstig. Overigens alles naar wensch. Instructie badmeester blijft ongewijzigd. De tarieven. Voorstel wijziging tarieven. Thans zijn er 6 tarieven. Het bestuur heeft dit uit voerig hekeken en komt met het volgende voorstel: Gev*one leden A kkisse f 2.50; B klasse f 1.50. De leeftijd voor kinderen te stellen op 15 jaar en deze allen te stellen op f 1.— en boven 15 jaar A klasse f 2.50 en B klasse f 1.50. De heer Haringhuizen maakte zich be vreesd, dat het ledental zal verminderen. Het bestuur ziet deze mogelijkheid ook wel in, doch zou toch deze regeling willen voorstel len. Verwacht werd dat het wel zal mee vallen. Alzoo besloten. Het innen van de contributié is niet steeds naar wensch gegaan. Bij de rondvraag vroeg mej. Jansen of het bad ook beschikbaar kan worden ge steld voor de Kring-wedstrijden. De heer Kaan lichtte toe dat er wel mo gelijkheid bestaat, b.v. de leden vrij en de dagkaarten voor den Kring. Dit is nader te bezien. Op medewerking kan worden gere kend. De opening werd eesteld op 18 Mei, waar aan een eenigszins feestelijk cachet zal wor den gegeven. Hierna sluiting, onder dankzegging voor de prettige besprekingen. HARENKARSPEL WINTERHULP—NEDERLAND. De opbrengst van de gehouden collecte voor WinterhulpNederland heeft in deze gemeente een bedrag van f 177.95 opgebracht. Te Dirkshorn had men f 81.20 (f76.72), te Waarland f43.55 (f43.11) en te Tuitjenhorn, Kerkbuurt en Kalvcrdijk f53.20 (f37.—) ge offerd. De tvsschen haakjes genoemde cij fers zijn van de vorige gehouden collecte. Toen was het bedrag f 156.83. Alzoo een stijging van 13.5 DIRKSHORN. WONINGNOOD. De vorige week is alhier een gezin per deurwaarder op straat gezet, iets wat in onze gemeente in geen jaren is voorgekomen. Ge lukkig bracht een nog leeg staande kippen bout redding. Bovenstaand geval betrof een arbeiders gezin, welke per 1 Maart 1.1. had moeten ver huizen. Door deze „verhuizing" konden twee andere gezinnen in hun voor hen bestaande woning worden ondergebracht. Een woning in onze gemeente is er mo menteel niet te vinden, zelfs het allerberoerd ste krotje is bezet, plus de vele noodwonin gen. Jongelui met vaste „verkeering" en die graag in het. huwelijksbootje willen stappen, zullen dit vanwege de woningnood nog een jaartje moeten uitstellen. Wel jammer, maai er is wel meer wat we tegenwoordig niet aan genaam vinden. WIERINGE N POLITIE. Gevonden: Een bosje figuurzaagjes. Verloren: Een portemonnaie inhoudende een briefje van een gulden. Inlichtingen bij den gemeente-bode. EEN SORTEERMACHINE AAN HET WERK. OP HET OOGENBLIK MERKWAARDIG VEEL EIEREN. MAAR IN DEN HERFST ZULLEN ZE ZEER SCHAARSCH ZIJNI (Van onzen Alkmaarschen correspondent.) Door de Eierveiling waren we gewaar schuwd, dat er iets nieuws te zien viel: een eiersorteermachine van het meest moderne maaksel. En, natuurlijk, waren we nieuws gierig deze vinding van de hedendaagsche techniek aan het werk te zeni. De machine op zichzelf was, nu alle eieren volgens gewicht worden verkocht, geheel, noodzakelijk geworden. Alle eieren afzonder lijk te wegen is natuurlijk een volslagen on mogelijkheid. het menschelijk oog mag nog zoo geoefend zijn, het vormt een onvoldoende maatstaf. Dus moet de machine het werk overnemen. Maar hoe? Een ei is een zoo teer product, dat het bijna ondoenlijk schijnt het aan een machine toe te vetrouwen, zonder met veel breuk te doen te krijgen. En toch het gaat uitstekend. Het geschiedt als volgt: De eieren worden gelegd in twee evenwij dige zacht glooiende gleuven, waarin ze, te gen elkaar aancedrukt. zachtjes naar de ma chine rollen. Ze passeeren daarbij een schouwinrichting een glazen gedeelte, waaronder een lamp brandt zoodat dit werkje meteen wordt verricht. Alle afwij kende eieren worden door den werkman, die voor dori toevoer zorgt verwijderd. Twee aan twee uit iedere gleuf één ei worden de eieren dan opge nomen door de ma -hine, die ze met de noodige zachtheid behandeld. Want alle onderdeelen, die met de eieren in aanraking komen zijn be dekt met een dikke laag zachte rub ber. De eieren komen te liggen op een soort weegschaaltje, een hefboom, waarvan het tegenwicht wordt ge vormd door enkele ijzeren schroeven. De eerste schroeven zijn de zwaarste Is het gewicht van het ei groot ge noeg, dan zakt het. ei op zijn ligplaats een centimeter door, het kantelt, komt in een nieuwe rubber lig plaats, waar met een rubber stem pel machinaal het cijfer 1 op het ei wordt aangebracht. Het kantelt daarna weer en rolt in 't vak. waar de eieren van het gewicht 1 alle een ligplaats hebben gevonden en waaruit nij vere handen ze geregeld doen verhuizen in. een eierkist. Is he ei niet zwaar genoeg, dan neemt de machine het op, verplaatst het een 15 c.M op zij, waarna het opnieuw op een weeg schaaltje belandt Zes weegschaaltjes. Successievelijk worden 6 weegschaaltjes doorloopen, die elk voor zich zijn ingesteld op de voorgeschreven wettelijke gewichten van de klassen 16. Of de machine onfeilbaar is? Niet volkomen. Af en toe loopt er wel eens een eitje door, dat enkele grammen te zwaar is. Maar dat zijn uitzonderingen bij het soe nel loopende apparaat en de heeren van de' ijkwet, die in de komende dagen de machine hebben te controleeren, zullen er wel hun goedkeuring aan hechten. Want het is het beste, wat in den tegenwoordigen tijd te krij gen is. Het spreekt vanzelf, dat, toen we de ma chine hadden bezichtigd, we nog een praatje hadden over eieren en kippen. De aanvoer is op het oogenblik groot, ver wonderlijk gioot zelfs. Manr dat heeft zijn bijzondere reden. Er zijn veel minder kippen dan verleden jaar, misschien niet meer dan 25 of 30 Echter er is een verplichte levering! Wie geen eieren levert, heeft geen recht op voer. En zoo zijn de kippenhouders De groote voorjaarsmarkt Ouereenkomslig de verwachting minder bezet dan gewoonlijk. Wanneer men de laatste dagen zijn oor te luisteren legde, dan bleken de verwach tingen omtrent de voorjaarsveemarkt niet hoog gespannen. Dooreen genomen zijn de grootten van de veestapels reeds beneden normaal en men hield er daarna rekening inee, dat de bereidwilligheid om vee af te geven betrekkelijk gering zou zijn. Het marktwezen had, in verband met een en ander vermoedelijk minder standplaat sen uitgezet dan gewoonlijk. Men bleek daarmee juist te hebben gezien. De Dijk en de Doorbraak waren goed bezet, op de Kaas markt, waar zich grootendeels jong vee be vindt. stond werkelijk minder dan anders, terwijl de Nieuwesloot zoo goe als onbezet was. In totaal bleken er 711 stuks vee te zijn geweest tegen 1140 in 1940. De handel was stil op dooreen genomen zeer hooge prijzen. Deze bedroegen voor: Kalfkoeien f 350.— tot f 550.—; melkkoeien f 350.f 550.gelde koeien f 200.— f 400.—; gelde vaarzen f 150.f 300; pinken f 200.f 310.—; eenjarige N.H. stieren f 250.f 500. Intusschen was de geringe aanvoer stel lig toe te schrijven aan transport moeilijkheden. Verschillende groote han delaren uit Zuid-Holland en Amsterdam, die* de Alkmaarsche voorjaarsmarkt - met vee plegen te bezoeken waren om deze laatstgenoemde reden weggebleven. WINTERHULP. De lijstencollecte, gehouden van 15—19 April heeft, naar ons heden door het bu reau van W.H N. te Alkmaar wordt mede gedeeld, in totaal f 1609.— opgebracht. Waar de vorige lijstencollecte slechts en kele weken eerder werd gehouden van 17- 23 Maart, en e cnopbrengst leverde van f 1488.achtte men het resultaat der thans gehouden collecte zeer tevredenstellend. DE GYMNASTIEKZALEN EN DE UITBREI DING VAN HET VAK LICHAMELIJKE OEFENING. Het gaat met de regeling van het onder wijs in de lichamelijke oefening niet zoo vlot als sommigen dat wellicht zouden hebben gewenscht. Men is alom van goeden wille, tracht de moeilijkheden, die zich bij zulke veranderingen in den beginne altijd voor doen, naar best vermogen te overwinnen, maar oneffen.eden blijven er. Voornamelijk is dit het geval bij de scho len, die niet de beschikking hebben over een gymnastieklokaal. Zoo is aan do Linden- school voor enkele klassen gymnastiekonder wijs voorgeschreven gedurende 30 minuten, maar dit moet \vorden gegeven aan de Snaarmanslaan. Heengaan, gymnastiekpan toffels aantrekken, les geven, pantoffels uit trekken en terugloopen, alles binnen 30 mi nuten. Van liet onderwijs kan niet zoo heel veel terecht komen. Hetzelfde 'bezwaar doet zich in mindere mate voor aan de Hofdijkschool, waar het gymnastieklokaal wat dichter in de buurt ligt, aan de Kweekschool en het Gymna sium. We hebben ons afgevraagd of de eenige wijze, waarop doeltreffend in de moeilijkhe den kan worden voorzien, niet deze is. dat bij de scholen gymnastieklokalen worden ge bouwd. Toen we ons omtrent een en ander in verbinding stelden met het bureau van gemeentewerken, bleek ons tot onze niet ge ringe verbazing, dat bij verschillende van de bovengenoemde scholen oorspronkelijk een gymnastieklokaal was ontworpen, dat dit echter met het oog op de kosten achter wege was gelaten. De betreffende plannen en teekeningon bestaan nog. de ruimte is aan- wezig en van de noodzakelijkheid van den wel verplicht hun geheele productie aan te leveren. Ook die eieren, die vroeger in de omgeving bleve-' en onder de hand aan af- neoiers in dezelfde plaats werden verkocht Het resultaat is. dat de veiling van een ver mindering van het aantal niet veel merkt. Terwijl er toch in wezen veel minder eieren zijn. Daarnaast heeft men door zekere middelen de producenten als het ware gedwongen al les aan te leveren. Zoo was over de periode van 3 Februari tot 29 Maart niet bekend ge maakt, hoeveel eieren per kip moesten wor den aangeleverd. Eerst toen het tijdperk voor bij was, werd op 30 Maart dit aantal ge steld op 20. Degenen, die daaronder waren gebleven, kwamen dit te voelen in een min dere voedertoewijzing. Het behoeft nauwe lijks betoog, dat zulke methoden dwingend zijn en de kippen houders er toe brengen om aan te leveren, wat ze kunnen. Zooals steeds interesseerde ons de toe komst. Hoe zou het er in de eerstkomende tijd uitzien? Zouden de eieren ruim genoeg blijven, om de tegenwoordige distributie te handhaven? Helaas waren de klanken, die we te hooren kregen, allerminst bemoedigend. Het broeden was dit iaar niet toegestaan, er zijn dus geen ionge kinpen. Wanneer omstreeks Augustus de ruitijd aanbreekt en de legperiode van de togen woord i ge dieren ten einde' loopt, zullen er geen jongen zijn, die hun werk overnemen Daarom is te voorzien, dat er omstreeks September zéér weinig eieren zijn. Zóo wei nig, dat het nauwelijks waarschijnlijk is. dat de eiervoorziening in stand zal kunnen wor den gehouden. Op het oogenblik, in de pe riode van ruime productie, hoopt men door kalken cn koelen enkele voorraden te kun nen aanleggen, die dan straks zullen kunnen worden aangebroken. Dat dit echter voldoen de eieren zou kunnen opleveren om straks het aantal van één ei per hoofd per week te kunnen in stand houden scheen al heel onwaarschijnlijk Ie worden geacht. Dp eenige bedrijven, die zich wel van jon ge dieren mogen voorzien, zijn de vermepr- deringshedrijven, die. wanneer weer normalp tijden aanbreken, voor de nieuwe hoender- stapel zullen hebben te zorgen, die. dan in één enkel jaar wel weer behoorlijk op peil kan zijn. Zulke bedrijven zitten er in ons gewest slechts 4 of 5. Het grootste telt wellicht 900 bouw van enkele verdere gymnastiekloka len scheen men bij Gemeentewerken vrijwel overtuigd. Zou het geen aanbeveling kunnen verdie nen hier de koe bij de horens te vatten en over te gaan tot den bouw? Te meer, waar we den indruk kregen, dat er althans goede kans bestond, dat de materialen zouden kun nen worden verkregen. DE VERNIEUWING VAN DEN WESTERWEG. Reeds geruimen tijd is- het gedeelte van den Westerweg, dat loopt langs het nieuwe gymnasium, voor het verkeer gesloten. Aanvankelijk heette het. dat de afwerking in gedeelten zou geschieden. Inderdaad werd eenigen tijd geleden een klein ge deelte voor het verkeer heropend, de rest echter, omstreeks 150 M. bleef liggen. Naar we thans vernemen houdt deze vertra ging verband met de aflevering van het benoodigde materiaal, een in deze dagen helaas vaker voorkomend verschijnsel. En zoo ziet het er naar uit. dat dit gedeelte Westerweg voorloopig blijft liggen, zooals het ligt. Met andere woorden, dat-het voor alsnog aan het verkeer onttrokken blijft. DE MELKVOORZIENING AAN DE SCHOLEN. Een kink in den kabel. Men zal zich herinneren, dat omstreeks een maand geleden een actie is begonnen tot het verstrekken van melk aan de kinde ren gedurende de schooltijden. De propa ganda werd goed aangepakt en het voorloo- pige resultaat was dan ook zeer bevredi gend. Er waren scholen, waar de deelname zeer groot mocht worden genoemd. We heb ben lijsten gezien, waarop het aantal niet deelneemende kinderen zich beperkte tot enkele zeer weinigen. Het percentage van deelname lag er ver boven de 90. Elders was het hier en daar minder. In doorsnee echter, over alle scholen gerekend, kwam men tot een percentage van om streeks 75. Een en ander was meer dan voldoende om te beginnen. Echter er kwam een kink in den kabel in de vorm van de melkdistributie. Bij in formatie bleek ons, dat de school verstrekte melk niet vrij zal worden verstrekt en dat daarvoor dus bonnen zullen moeten wor den afgegeven. Uit den aard der zaak verandert dit de aangelegenheid wel eenigszins en men heeft daarom te Alkmaar besloten het verloop nog even aan te zien. Was alles bij het oude gebleven, dan zou onmiddellijk nadePaasch vacantie een begin zijn gemaakt. Thans is dit niet geschiedt en ten stadhuize is men nog niet besloten of de melkvoorziening zal worden doorgezet dan wel of men het er nu bij zal laten. ANNA PAULOWNA BIJNA GEEN WERKLOOZEN. Er staan hier slechts 5 werkzoekenden ingeschreven. Twee hiervan vallen in de rijkssteunregeling. WINTERHULPCOLLECTIE. De laatst gehouden Winterhulpcollectie heeft f 326,73 opgebracht (Vorige maal f 318.20). ONDERWIJS AAN HELDERSCHE KINDEREN. Naar we vernemen bestaan er plannen in de personeelskamer van de R.K.-school in de Spoorbuurt een klas in te richten voor Heldersche kinderen. KLEINE ZONDAARS BOETEN. ERNSTIGE OVERTREDING. De veehouder W. J„ wonende te Den Helder stond terecht voor een overtreding die. de waarn. kantonrechter kwalificeer de als een „ernstige overtreding". Hij had n.1. op 9 November 256 kg. gerst in voor raad. die niet op de dorschlijst vermeld stond. Verdachte beweerde, dat hij deze gerst als zaaizaad wilde gebruiken. De kantonrechter was ontstemd en maakte J. duidelijk, dat wanneer men op deze wij ze zijn taak opvatte, de boel in het hon derd gestuurd werd. Hij had de gemeen schap benadeeld. De ambtenaar van het O.M. eischte een boete van 25 gulden, subs. 10 dagen hech tenis. alsmede verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen gerst. De kantonrechter veroordeelde den man tot 25 gulden of 12 dagen, met verbeurd verklaring van de gerst. ZE HADDEN HEM METEEN TE PAKKEN Pe grondwerker J. B., Wieringermecr, had „zijn geluk" eens beproefd met het zet ten van strikken in den polder en het .makken" van een fazant op een ander dan zijn eigen terrein. De waarn. kantonrechter vroeg B. of hij zich op stroopersterrein had begeven. B. bekende dit volmondig met „Ja, ik deed het voor het eerst en ze hadden me meteen te pakken De ambtenaar eischt tegen den onfortuin- lijken strooper, voor het zetten van de strikken 10 gulden of 8 dagen en voor het vangen van den fazant 8 gulden of 4 da gen. De kantonrechter veroordeelde B. tot 2 maal 4 gulden, met verbeurdverklaring van de strikken en den fazant. of 1000 kippen. Zoodat duidelijk is, dat van deze bedrijven geen noemenswaardige eier- toevoer te verwachten is. De dieren, welke op de vermcerderingsbe.drijven dit jaar hun dienst hebben gedaan, worden straks in hoofdzaak voor de slacht verkocht. Op de bedrijven, die de productie van eie ren beoogen, zullen de kippen, welke er nog zijn. waarschijnlijk wel worden aangehouden tot 't volgende jaar. Vermindering van aan tal zal er wel weinig zijn en na verloop van tijd zullen ze weer aan de log raken. Maar de tiid, die daartusschen ligt, dreigt er een te worden waarin de eieren zeldzaam zullen zijn! Tweede blad SCHAGEN „SCHABEN"-NIEUWS. Watervogels I—Schagen. Aanvang 2.30 u. J. J. Slikker. H. Middelbeek, A. de Wit. G. C. Anneveldt, S. Grootes, A. Gast. J. Peetoom, J. v. d. Ben, G. Boontjes, C. Bakker, F. de Leur. Res.: M. de Haas, T. Schoorl Az. Schagen II—Succes IL Aanvang 11 nur. R. J. Kousbroek. G. v. Beekhoven, P. Slik. P. Smit, T. Moransart, P. Boontjes. P. Dekker, J. Slikker, J. Kuilman, D. Ruig, A. v. d. Pijl. Res.: P. de Vries. Winkel lSchagen IIL W. Domper C. Slikker, Jb. Molenaar Th. de Weger, S. Breebaart, H. Naber. C. de Jager, T. v. Rooij, J. Weeland, H. Volten, G. Rempt. Res.: I. v. Bruggen. THEATER ROYAL. ARTI STENPENSION. „Artistenpension" heet de film, die Thea ter Royal deze week brengt. U zult weer eens hartelijk kunnen lachen om de malle capriolen van Theo Lingen, ditmaal als be diende van een informatiebureau, waar de zaken heel erg slecht gaan. Op zekeren dag ontvangt het bureau op dracht van een zekeren mijnheer Shakleton een dame op te sporen, teneinde haar 5000 mark te overhandigen. Bully Trinkmeyer (Theo Lingen) trekt er op uit en slaagt er de gezochte te vinden als de echtgenoote van den heer Filoda. Hij maakt ook kennis met de dochter des huizes, Lore Filoda en haar vriendin Daisy Kessner, die beiden als dansnummer carrière willen maken. Bully weet de beide meisjes een engage ment te bezorgen en mevr. Filoda koopteen pension, waar de geheele artistengroep komt logeeren. Plotseling komt een telegram, dat mijn heer Shakleton in Hamburg is aangekomen om mw. Filoda zelf te begroeten De be groeting tusschcn Shakleton en zijn voor malige jeugdvriendin, de jaloezie van haar echtgenoot en hoe deze ontzenuwd werd, Amors snaaksche capriolen tusschen de meisjes, de artisten en Bully Trinkmeyer zijn zoo komisch en leiden tot zulke aardige ontknoopingen, dat het onjuist zou zijn deze thans te verraden. BRAND IN VREEBURG. Gistermiddag omstreeks drie uur ontdekte de echtgenoote van den gemeen te timmer man Zwart, dat het in den schoorsteen brandde. Zii waarschuwde direct haar man, die in de aangebouwde werkplaats bezig was. Samen met den heer Rezelman. ge meente-architect. en den heer Weggemans, kommies der belastingen, die toevallig aanwezig was. wist hij met eenige emmers water den brand te blusschen. Men had niet later moeten komen, de vlam sloeg reeds een meter hoog den ou den schoorsteen, waarin zich een eiken balk bevindt, uit. Daar in „Vreeburg" be langrijke gemeentelijke bescheiden zijn opgeborgen, zou een brand in dit oude gebouw, niet minder dan een ramp ge weest kunnen zijn. MOEDWIL OF ONGELUK. Hierna stond de Wieringer arbeiders M. E. terecht, die beschuldigd werd op 23 Novem ber een bak aardappelen te hebben omge- schopt en de „piepers" te hebben stukgetrapt. E. ontkende ten stelligste. Een van zijn vrien den was er ongeluk tegen den bak opgeloo- pen en daardoor was deze gevallen. Moge lijk waren er in het donker eenige aardappe len per ongeluk stuk getrapt, maar van moedwillige vernieling was geen sprake ge weest. De zaak werd aangehouden tot de volgen de zitting, om den verbaliseerenden veld wachter te hooren. VIJF VARKENS V. W., landarbeider te Wieringen, had op 22 October vijf varkens in voorraad gehad, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Hij had de dieren bovendien gevoerd met tarwe, het geen verboden was. Hij had de zwijntjes nu geleverd aan de regeering. De waarn. kantonrechter noemde dit een ernstige overtreding. De ambtenaar sprak zelfs van zeer ernstig en eischte voor het bezit van de varkens 30 gulden of 15 dagen. Voor het voederen met tarwe niet minder dan 100 gulden of 50 dagen. De kantonrech ter veroordeelde den man resp. tot 40 gulden of 20 dagen en 60 gld. of 30 dagen. HIJ HAD GEEN PETROLEUM MEER... H. L. W, Schl., landbouwer, wonende in den Wieringermeer, had op 12 Dec. 's mor gen 7.45 u. met een paard en wagen gera den, zonder voor- of achterlicht op zijn wa gen. Ik had geen petroleum, verontschuldig de Schl. zich. Hij werd veroordeeld tot 2 maal 1 gld. boe te of 2 maal 1 dag hechtenis. Duitsch vliegofficier oit Canada ontsnapt Voor de tweede maal. Naar de federale staatsadvocaat Jackson heeft medegedeeld, is de Duitsche vliegeroffi cier von Wera, die in Januari komende van uit Engeland in een Canadeesch krijgsgevan genkamp zou worden ondergebracht, doch naar de Vereonigde Staten vluchtte, thans opnieuw gevlucht. Hij is, naar Jackson me dedeelde, waarschijnlijk naar Peru vertrok ken. (Men zal zich herinneren dat deze officier na zijn eerste vlucht, door de V.S. aan Ca nada is uitgeleverd, welke daad hevige pro testen van Duitsche rijde uitlokten. Red.)

Schager Courant | 1941 | | pagina 5