Samenvoeging van gemeenten Vrij bank Palingbroek vol paling Erkent Engeland nieuwe regeering van Irak? Reorgaoisatie van het Grieksche kabinet CHURCHILL SPREEKT Koning van Cambodsja gekozen Paardenvleesch Hooilsiachtplaats K0E6RAS Marktberichten Het groote plan voor loopig vin de baan? BERGEN EN SCHOORL MN GEMEENTE. (Van onzen Haagschen corra.pond.nl). Naat wij ratnamen, baataat n (nota kaas, dal hal groote plas raar xamaavoaping van •en vrl| groot aantal klafna» gemeen tan, met name eok In NoardbaUand, aoorleoplg niet tot ultvoarlnf tal kamen. Dit naaaet niat weg, dat in da naaata leikenut nog wal eenl- ge geheele al gedeelte!t|ke anaaxatlaa dan wel samenvoegingen la waeklen zi)n. Over uitbreiding van Rotterdam mat ge deelten van al geheele randgemeenten, li reeds bericht Ook do samenvoeging ren de vier Lengen dilker gemeenten. Braak op Langtand!)k, Znldscharwaude, Noardteharwnode en Ond- karspet met Neardaekarwende als centrum der nieuwe gemeente la weldra te varwach- Jen. Voort» zal zeer waarschijnlijk, overeen komstig de uitgebracht# ambtelijke adviezen, «erlang ook wel in beginsel besloten worden lot samenvoeging van de gemeenten Bergen en SchoorI, welke aangelegenheid ook reeds geruimen tijd hangende is. Brifsche hommen op ons laad Geen schade van beteekenis. In den nacht van Vrijdag op Za terdag vlogen enkele Engelsche vlie gtuigen ons land binnen en wierpen hier en daar bommen uit, die geen schade van be teekenis aanrichtten. Vier woonhuizen wer den zwaar, twee licht beschadigd. Drie burgers liepen lichte kwetsuren op. Op een andere plaats werd een gasleiding geraakt, zocdat een kortstondige storing in de gas- voorziening plaats vond. Ten slotte was er hier en daar nog eenige glasschade. Een duur bazar-prul Juwelier betaalde er i 2000.— ▼oor. Eenigen tijd geleden logeerde in Zwolle een dame uit Utrecht met haar dochtertje. Den oom van het meisje viel het op, dat het kind zoo'n mooi collier droeg. De moe der geloofde echter niet in de waarde er van en meende, dat het een bazar-prul was, dat, naar zij zeide, haar dochtertje op straat had gevonden. De oom kreeg het nochtans gedaan, dat zij er in toestemde dat het collier bij een juwelier zou worden geschat. Hij vroeg een kennis, dat voor hem te willen laten doen. Deze kweet zich van die opdracht waarbij bleek dat het collier grocte waarde had. De juwelier wilde het voor f 1000.koopen. De kennis ging op de transactie in en stak het geld in zijn zak. Nu begon het collier te reizen. Het werd naar Amsterdam verkocht voor een hoc- geren prijs en vandaar weer naar Venlo, waar een juwelier er f 2000.— voor betaal de. De oom van het meisje, dat het sieraad bad gevonden, had inmiddels argwaan op gevat. I-Iij deed aangifte bij de Zwolsehe pclitie, die den bovengeschetsten gang van zaken ophelderde en het kleinood te Ven lo in beslag nam. Het is aan de rechtma tige eigenaresse, een dame in Utrecht, te ruggegeven. Thans onderzoekt de politie te Zwolle door wien en in hoeverre in deze aangelegenheid strafbare feiten zijn ge pleegd. Verkeersonderwijs in Den Haag vrijwel algemeen (Van enzen Haagschen correspondent.) Naar wij vernemen, zal ten behoeve van het verkeersonderwijs aan de leerlingen der lagere scholen in Den Haag een speci aal lckaal worden ingericht met een per manente verkeersinstallatie, bestaande uit een kruispunt met de daarbij behoorende verkèersaanduidingen, seinen enz. Dit bij zondere leslokaal kemt in een der scholen in de binnenstad en de bedoeling is de z.g. gecombineerde verkeerslessen hier te cen- tralisecren. Zulks bij wijze van repetitie en toepassing van hetgeen op de scholen op verkeersgebied is onderwezen. Den Haag blijft hierdoor vooraan op het gebied van het verkeersonderwijs dat se dert 193? reeds voor de lagere scholen voorgeschreven is. Ook voor de gymnasia, Lycea en H. B.-scholen is sedert verleden jaar verkeersonderwijs voorgeschreven, en de kweekschclen voor onderwijzers, Ulo Kop- en Nijverheidsscholen zullen nu wel dra volgen, waarmede het geheele onder wijs hier zal zijn ingeschakeld. Honderdtweejarige overleden Inwoonster van Berkhout. In de gemeente Berkhout is in den ouderdom van 102 jaar en 10 maanden overleden de wed. C. Nieuwpoort-IIeier, een der oudste inwoonsters van ons land. Haar honderdste verjaardag hoeft zij nog onder groote belangstelling uit het geheele dorp gevierd, doch daarna is het met haar ge zondheid bergafwaarts gegaan en haar 103 levensjaar, dat zij In Juni a.s. zou ingaan heeft zij niet meer mogen beleven. Dat kan alleen in Volendam! Vorige week is de Volendammer J. S. door de marechaussee bekeurd, omdat hijzijn broek vol had. Het politicoog ontdekte dat de broek al te bol stond, veel holler dan ge woonlijk. Inderdaad bleek, aldus de Prov. N.H. Ct., dat dc marechaus see goed had gezien, want de onna tuurlijke omvang van de broek was het gevolg van 73 stuks glibberige en om 's mans boenen kronkelende aaltjes, die in de pijpen verborgen waren. Alle aaltjes waren onder de maat, hetgeen liet zonderlinge ver voer verklaarde. De partij werd in beslag genomen en S. kreeg een proces-verbaal. Haagsche politiehonden naar alle werelddeelen (Van onzen Haagschen correspondent.) Onlangs hebben wij verteld van het werk van tien bekenden africhter van blinden geleidehonden, den heer L. de Zeeuw in Den Ilaag. Dat hij ook met politiehonden veel suc ces heeft Is kort geleden gebleken bij de jongste examens. De heer de Zeeuw is nl. de leider van de vereeniging „Agus", de Haag sche afdeeling van de Ncdcrlandsche Politie- hondvereeniging. Deze club telt 25 leden, on der wie eenige dames. Op het jongste exa men dan voor het certificaat. Politichond. wisten alle vijf leden die met hun hond hiernaar dongen, dit machtig te worden. Een hunner, een dame, behaalde met haal bond zelfs het hoogste aantal punten van Zuidholland en legde hierdoor beslag op liet provinciaal kampioenschap. De heer De Zeeuw heeft hiermede weer eens bewezen, dat hij een „crack" is op zijn gebied, waarvan overigens eenige kasten vol bekers en medailles te zijnen huize al overduidelijk getuigenis aflegden. Een ander bewijs is stellig de omstandigheid, dat hij voor door hem persoonlijk afgerichte politie honden in alle weroUklceten belangstelling wist te wekken. Zoo verkocht hij honden naar Australië, Afrika. Noord- en Zuid-Ame- rika en Nederlandsch-lndië. Steeds verstrek te hij daarbij een handleiding, waarin nauwkeurig die commando's vermeld wa ren. waarop de hond geleerd had. feilloos te reageeren. Op die wijze slaagde de nieuwe eigenaar, waar ter wereld ook. er-altijd in na één of twee weken den hond volkomen te kennen, en te beheerschen. Hierover heeft de llaagsche instructeur foto's met enthousiaste brieven in a.'Ierlci talen ont vangen. „Ik leer de dieren alles met zachtheid" aldus dc beer De Zeeuw. „Daarom is het zoo le betreurcn.f dat bij de africhting van hon den. ook van geleidehonden, vaak zoo bruut wordt opgetreden Een hond is in dit opzicht aan een mensch gelijk: niet met geweld en bedreiging, maar met liefde en geduld al leen, met overreding, wordt het goede be reikt VAST LUCHTBESCHERMINGSPERSO NEEL VALT ONDER DE SOCIALE WETTEN. Blijkens een bericht van den secretaris generaal van het departement van Bin- nenlandsche Zaken aan de burgemeesters zijn op het personeel, dat behoort tot de vaste kern van den luchtbeschermings dienst de Ziektewet, dc Kinderbijslagwet en de Invaliditeitswet van toepassing. De gemeenten zullen ook volgens dc kin derbijslagwet premicn voor dit personeel verschuldigd zijn. Deze regeling zal met ingang van 1 April j.1. geacht worden in werking te zijn ge treden. Het land neemt vastbesloten houding aan. De Iraksche pers vermoedt, dat de Brilsche ambassadeur te Bagdad, Cornwat)is, bin nenkort zijn geloofsbrieven zal overhandi gen. Dit zou beteekenen. zoo mecncn de bladen, dat Engeland de Iraksche regee- ring-Kaylani erkent. Het Iraksche blad „Al Zeman" meldt dat de Britsche ambassadeur alsmede de F.gijptische en Amovikaansche gezanten te Bagdad op 24 April een offffieol bezoek egbracht hebben aan het Iraksche minis terie van buitenlandsrhe zaken. Het. blad voegt hier aan toe, dat de solidariteit van het land en de duidelijke pclitiek van zijn regeering niet nagelaten zullen hebben in het buitenland indruk te maken. Do we reld weet Ihans, dat Irak van plan is zijn onafhankelijkheid te verdedigen. Wielrennen Van Vliet wint wederom te Antwerpen Jcf Schcrcns neslaycn. In afwachting van de aankomst van de renners, die deelnamen aan den omloop in de Y'laamsche gewesten in het sportpaleis te Antwerpen werd een uitstekend internatio naal programma gegeven. In deze wedstrij den behaalde Arie van Vliet een goede om nium-overwinning op zijn groote Belgischen rivaal Jef Scherens. In den stayerwedstrijd eindigde v. d. Voort op de tweede plaats, tcwijl de beide sterke Belgische renners Michaux en Meuleman.s zich met de laat ste. plaatsen tevreden moesten stellen als gevolg van een te groote voorgift. V. d. Vij ver reed dezen middag niet goed en eindig de in het algemeen klassement op de vijfde plaats; Italiaaosch weermachtbericht AANVALLEN BIJ TOBROEK AFGESLAGEN. Britsche vliegtuigen bombardee ren Benghari. tn zijn weermachtbericht nr. 326 maakt het Italiaansch opperbevel het volgende bekend: Tijdens de zuiveringsnperaties in noorde lijk Albanië en in den Epirus werden tal rijke Joegoslavische en Grieksche soldaten gevangen genomen en werd een aanzienlijke hoeveelheid wapens, en munitie buitge maakt. Aan het front van Tobroek in Cyrenaica werden aanvallen van vijandelijke tanks en infanterie met krachtige deelneming van onze luchtmacht afgeslagen. Wij vernietig den zeven tanks en verscheidene pantser auto's. In den nacht van 26 April bombar deerden vijandelijke vliegtuigen Bcnghazi, waarbij eenige slachtoffers vielen en eenige schade werd aangericht. Een vijandelijk vlieg tuige werd door het luchtdoelgeschut neer gehaald. Het aantal gewonden slachtoffers als gevolg von het bombardement op Tripo lis bedraagt 101, onder wie een twintigtal Italianen. Het aantal gewonden bedraagt ongeveer 300. In Oost-Afrika werd te Djimma een Hurri- cane toestel door het luchtdoelgeschut neer gehaald. De laatste uitzending van Radio- Athene. Radio-Athenc publiceerde op 27 April om 00.20 uur, toen hij zich nog in Grieksch be zit bevond, in zijn laatste uitzending van nieuwsberichten, de volgende berichten: De regcering heeft op Kreta een amnestie afge kondigd voor alle personen, die wegens een politiek vergrijp, veroordeeld waren, met uitzondering van diegenen, die tijdens de jongste ongeregeldheden gearresteerd cn ver oordeeld zijn. In het Grieksche kabinet zijn eenige veran deringen aangebracht. Tot minister van oor log is, zooals reeds gemeld, Zoedcros be noemd, tot gouverneur van de Egeïsche ei landen Argiropoelos, tot minister voor de openbare veiligheid Mumadakis. Verder werd bevestigd, dat de opperbevelhebber van het Grieksche leger, generaal Papagos, van zijn functies is ontheven. Engeland moest belofte aan Grie kenland nakomen. In een gisteravond gehouden radiorede heeft Churchill ook gesproken over den toe stand op den Balkan. Hij verklaarde, dat En geland reeds voor den oorlog aan Grieken land hulp had beloofd. Deze belofte moest Engeland gestand doen. Het is de „tragedie van Joegoslavië geweest, zco meende Chur chill, dat het een regeering gehad heeft, die zich „aan de dictatoren heeft onderworpen". .,Het volk" is weliswaar „spontaan' tegen de ze „onderwerping" in opstand gekomen, doch het was te laat om het land te redden. Thans zijn de Grieken overweldigd, do dap pere legers afgesneden en moesten de En- gelschen trachten den weg naar zee terug tc vinden. De oorlog in het gebied van de Middcllandsche Zee zal ter zee, te land en in de lucht steeds gevaarlijker, moeilijker en uitgebreider worden. Voorts verklaarde Churchill, dat om het te overleven, Engeland den slag in den At- lantischen Oceaan op beslissende wijze moet winnen. Hij is ervan overtuigd, dat, hoewel de slag in den Atlantischen Oceaan lang en moeilijk zal zijn, en de afloop in het geheel nog niet beslist is, hij thans in een dreigen der phase komt, doch tevens ook, zoo meen de Churchill, in een gunstigere. Trouw aan Frankrijk betuigd. Uit Pnoni Penh, de hoofdstad van Cam bodsja, wordt gemeld, dat de groote raad bijeengekomen is om den opvolger van den twee dagen geledeu overleden koning Siso- wath Monivcng te kiezen. De raad heeft besloten, dat prins Gsianoek, zoon van Prins Soemarit Norodom en prinses Sisix èiswath opvolgt. De zoo juist gekozen koning van Cam bodsja, Sianoek, heeft, naar Havas meldt, aan admiraal Decoux, den gouverneur-gene raal van Fransch-Indochina, telegrafisch zijn trouw betuigd. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. PREMIERE VAN „ANDREA GEEFT HET OP" DOOR JAN VAN ALFEN. Leuke opvoering Jeugdtooneel. door O.K.K.'a Zondagavond heeft een nieuw stuk van den Langendijker auteur Jan van Alfen. „Andrca geeft 't op" dc première beleefd. Het was een groot succes. Dit stuk is spe ciaal geschreven voor jeugdtooneel, naar een niet nieuw gegeven, do stiefmoeder, maar Jan van Alfen heeft er 'n friscli werk van gemaakt, dat liet zeker zal doen. De talrijke aanwezigen, die de première gisteravond in de tooncclzaal van den heer Kramer hebben bijgewoond, hebben een genocgelij- ken avond gehad. Het stuk is een blijspel met vele aardige momenten, onverwachte wendingen, waardoor het veel kleur krijgt. Ook de ernst heeft een plaatsic gekregen en wel in de ontknooping. als de nieuwe mapia na heel veel strijd tegen de onwillige oud ste dochter van haar tweeden man. die haar zooveel moeilijkheden heeft bezorgd, haar vertelt, dat zij het tuist is geweest, die den doorslag heeft gegeven bij haar besluit om voor de tweede keer te trouwen, omdat An drca haar deed denken aan haar eigen doch ter, die, bijna volwassen, was overleden. An- drea zou wel een heel erge draak hebben moeten zijn, omd voor die bekentenis onge voelig tc zijn. Een beetje vliotter gespeeld nog, het niet al te dramatisch maken en het is in oj-de. Er zit climax in het stuk. In het eerste 'bedrijf, als het mondaine leventje van uilgaan, het zich geven aan eigen plei- jziertjes door Tant Loes en Andrca. die zoo genaamd de huishouding besturen, maar in werkelijkheid alles laten vervvaarioozen en de opvoeding van de kinderen maar over laten aan de dienstbode, was de hande ling niet. zoo heel groet. Later werd dit] beter, ook al doordat de spelers er meer „in" kwamen, ongetwijfeld, want men rabet niet vergeten, dat de regisseur, de heer Beeldman, hier een uitvoering gaf met krachten, waarvan het grootste deel het a, b. c van tooneelspelen nog heetemaal moest leeren. Er waren verscheidene debu tanten bij. Juist daardoor is de prestaties zooveel te grooter. De jongelui hebben getoond, dat er met goeden wil heel wat te bereiken is. Vooral ook het dienstmeisje, mei. J. Heids- ma. die, zooals uit den inhoud wel blijkt, dit keer een groote rol had. en voor 't eerst op de planken stond, heeft een goede crea tie gegeven. Dat was werkelijk heel goed. De rol van Andréa werd gespeeld door mej. A. Swager. die er eveneens iets goeds van gemaakt heeft. De vier andere kinde ren, \V. Koeman. P. de Ruiter, mej. M. Kostelijk en W. Mulder hebben leuk spel gegeven. De ouderen, die meespeelden je kunt nu eenmaal niet gemakelijk een tooncel- stuk schrijven uitsluitend voor kinderen waren mevr. Burger—Beeldman en de heer H. Beeldman. oude bekenden van O.K.K., hebben zich van nun goede zijde laten zien. Kortom, het was een heel goed geslaag de uitvoering, waarover het publiek zeer) tevreden was getuige 't daverende applaus dat aan het einde van het stuk opklonk. De schrenver, de hee r van Alfen, heeft na afloop de tooneelvereeniging gecomplimen teerd met deze opvoering en aan mevr. Bur gerBeeldman bloemen aangeboden. Ook dc overige dames werden met bloemen ver-j eerd door den heer Beelchnan, die tevens den schrijver hartelijk bedankte voor de ondervonden medewerking en den wensch uitsprak, dat na dit stuk, dat men met veel genoegen ingestudeerd heeft, spoedig een derde zal volgen. Namens de leden heeft de heer P. de Ruiter Sz. den heer Beeldman gehuldigd voor diens geduld en medewerking om dit „nest jonge honden"' dit tooneelst.uk in te studeeren. Nadat de meclespelenden in de bloemetjes waren gezet bleef men onder de muziek van. den heer Kos nog eenigen tijd gezellig! bijeen. LANGENDIJK. DUITSCHLAND HEFT BEPALINGEN INZAKE COLORADOKEVER OP. Het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland heeft, naar De Tuinderij mee deelt, bericht ontvangen, dat volgens be sluit van den Duitschen Rijksminister van Voedselvoorziening en Landbouw alle pro ducten, waarvan volgens verordening-af weer van den Coloradokever de invoer was verboden of beperkt, met uitzondering van bewortelde gewassen met aardkluit zonder certificaat en zonder inspectie in Duitsch- land in Duitschland mogen worden aange voerd. In tuinderskringen heeft, deze be slissing groote voldoening gevonden. BA RS1NGERHORN KOLHORN. SUCCESVOLLE UITVOERING VAN U.D.L Zondagavond gaf de gymn.ver. U.D.I. een uitvoering in de zaal van den heer F. Groet. De zaal was tot in de uiterste hoeken toe bezet, toen de voorz. de heer Nic. Keesman, de* aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Spr. zei dat na een inzinking de vereen, thans weer vooruitgaande is, zoowel wat het ledental als de financiën betreft, en hoopte dat allen hun medewerking zouden willen verleenon, om U.D.I. weer op het oude peil te brengen. Nieuwe leden worden gaarne door het bestuur tegemoet gezien. Wat de nieuwe directeur het publiek pre senteerde, was werkelijk goed te noemen, een groot programma werd op waarlijk vlot te wijze afgewerkt. Ga zoo voort, heer Schiiijt en U.D.I. zal in korten tijd weder bloeien als voorheen. We zullen niet het geheele programma be spreken, maar we willen de veteranen een woord van lof voor hun keurig en correct werken niet onthouden. De begeleiding van de diverse oefeningen was in vertrouwde handen van den heer Jan Kos. Onder de aanwezigen merkten we bijna ons geheele onderwijzende personeel op. wat door het bestuur zeer op prijs gesteld werd. WIE RIN GE Ti M EER NAAR DEN NOORDOOSTPOLDER. Vandaag zullen van de Cultuur-Mij. eenige manschappe n naar den Nrordonstpolder vertrekken, om daar de dijken, die klaar liggen, in te zaaien met graszaad. HET OPZICHTERSPERSONEEL VERMINDERD. Steeds meer opzichters, die aangesteld zijn bij den Opbouwdienst, verlaten alhier hun woonplaats, om zich te vestigen op de aan gewezen plaatsen, zoodat dit personeel hier langzaam gaat verdwijnen. EEN ZANDWOESTIJN. De aanhoudende storm die de laalste dagen in den polder gewoed heeft, heeft zoodanig huisgehouden op dc zandgronden, dat dc pas gezaaide nroducten hloot zijn komen te lig gen. Of dit een nadeel belcckent, moet af ge wacht worden. BURGERLIJKE STAND. Van 19 t.m. 26 April 1941. Geboren- Jan, zcon van W. de Boer en M. Kaler; Jogehum, zoon van G. Beetsma en S. G. Meirink; Lucia Johanna Antonia. dochter van P. F. J. Bus en L. H. M. Smit Harmke, dochter van C. WosterlaKen en H. Edens; Maatje, dochter van F, J. Meulen berg en M de Regt; Dominicus Rein, zoon van TT. Zeinstra en J. van der Werf; Hen drik, zoon van K. E. Vlieg en M. Tcp. Overleden: geen. Ondertrouwd: M. J. Donkersloot en G. L. Kistemaker. Getrouwd; geen. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Anna Simöne Dochter van ADR. BUIK Jr. en J. BUIK—Hoep. Oudesluis. 26 April 1941. verkrijgbaar DINSDAG- MORGEN 10 uur. Te koop gevraagd: Een afge keurde 1-jariqe STIER, met on gaaf van prijs. Br. lett. SNöó Bur. van dit blad. Te koop: ZWARE MOTORBAKFIETS. zeer geschikt voor bakker of melkhandel. Adres: Haukes 51, Wielingen. Te koop: 2 KUIKALVEREN, i weken oud. C. BLAAUBOER SCHAGEN RIJKSPOLITIE HEEFT EEN ONGELUK. Majoor Misbeek en Rijksveldwachter Steenkist met de motor te water. Toen majoor Misbeek en rijksveldwachter Steenkist per motor terugkeerden van een verhoor in Oude Niedorp. hebben zij onder Zijdewind een ongeluk gehad. De motor, bestuurd door den heer Steenkist. begon, door niet verklaarden oorzaak te slingeren en nam een duik in de sloot langs den weg. Met veel moeite wisten de politie mannen op het droge te klauteren. De heer Misbeek bad een letsel aan het gelaat bekomen cn bloedde hevig, de heer Steenkist bleek een rib te hebben gebroken. Gelukkig kwam juist de heer Daalder, de Alkmaarsche aannemer met zijn auto voor bij, die de. politiemannen naar Sehagefi ver voerde. De motor werd later op het droge gebracht. Majoor Misbeek, die vandaag naar Den Haag zou vertrekken, in verhand met het opleiden van een nieuwen speurhond, moet nog voerloopig een week in Schagen blijven. DE SCHOOLVOETBAL ROLT WEER. Zaterdag is de schoolvoctbal weer begon nen te rollen. De voorronde is begonnen en wel met zeer spannende wedstrijden. Hoewel er een stevige wind over het. veld blies wérd er vrij aardig gespeeld. Vooral de wedstrijd Oudesluis-Breezand was van hoog gehalte. De wedstrijd Schagen C.N.S.Nieuwe Nie dorp eindigde met 00 en eerst na twee maal strafschoppen nemen slaagde Nieuwe Niedorp er in den wedstrijd te winnen. De uitslagen waren als volgt: Schagen C.N.S;Nieuwe Niedorp 2—4 WieringenvaardSchagen (Helder) 2—0 Schagen O.L.S. 2Kolhorn 01 Oudesluis-Breezand 21 Schagerbrug—Dirkshorn 30 BarsingerhomBurgerkrijg 1—0 BERGEN BRAND. Gistermiddag ontstond, waarschijnlijk door het achteloos wegwerpen van een sigaar of sigaret een bosch- en heidebrand aan de Eeuwigelaan achter de woning van Mr. Moens. Toen de brandweer ter plaatse kwam was het vuur reeds door burgers gebluseht. WINKEL POLITIE. Gevonden: Een doosie melkwatten. en een kinderkruiwagen. Inlichtingen bij den ge meen tn-veldwacht or. ARBEIDSBEMIDDELING. Uit deze gemeente is een persoon in Nrd.- Frankrijk geplaatst als grondwerker. VOETBAL. Zondag speelde Winkel IV op eigen ter rein togen Schagen III en kreeg een zware nederlaag te slikken, nl. 8—0. De overwin ning was voor Schagen volkomen verdiend, ofschoon Winkel zeker wel een tegenpunt verdiend had. Het ITlo speelde in den Polder gelijk tegen B.K.C. Til, nl. 33, een goed re sultaat. dus. De adsniranten boekten weer een overwinning, nl. 7—f) tegen de B.K.C. ad- spiranten, zoodat hun het kampioenschap wel niet meer zal ontgaan. HOOGWOUD LAN GEREIS GESLAAGD. De jongeheer D. do Jong Dz. slaagde té Hoorn voor liet diploma eindexamen lage re landbouwschool, met als onderscheiding „zeer goede vrucht". (Officieele notering), NOOnnSCIIARWOUDE. 26 April. 24200 kg. roode kool f 9; 10300 kg. Deen- srhe witte koel f 6 40; 375 kg. peen f 4.50: ~50 kg. bieten f 5.60—f 7.20. BROEK OP LANGENDIJK. 26 April. 6700 kg roode kool f 9; 6300 kg. Deensche witte knol f 6.70; 150 kg. witlof f 14.80; 450 kg. prei f 15.30. Voorlonpige noteering (hedenochtend Wz uur doorgebeld). Officieele prijzen en aangevoerde kwantums van vandaag publi ceren wij morgen. BROF.K OP LANGENDIJK. 28 April. Geen aanvoer. NOORDSCHARWOUDE. 28 April. Aanvoer; 10.000 Kg. roode kool 9.—.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3