ADO kampioen van BURGEMEESTER Gl TE afdeeling 1 KOEDIJK M.F.C-SUCCES 1-2 Watervogels verliest wederom WIE WORDT Wierinqermeer BETER SPEL BRENGT DEN HA GENAARS DE OVERWINNING. Veertigduizend menschen zien een spannenden wedstrijd. Eindelijk is* de beslissing wie kampioen is van afdeeling I, A.D.O. of D.H.C.. Beval len. In een spannenden wedstrijd, welke in het stadion van Feijcnoord te Rotterdam plaats had. heeft A.D.O. D.H.C. met 3—1 ver slagen. Ongeveer veertig duizend menschen hebben deze interessante kamp aanschouwd. Zij hebben kunnen genieten van een in hoog tempo gespeelde partij voetbal, die talrijke zeer aardige momenten had en op hooger peil stond dan de ontmoeting tusschen bei de clubs van de vorige week op het terrein van Sparta. A.D.O. heeft de overwinning ver diend. Gedurende nagenoeg den ge- heelen wedstrijd was haar spel iets beter dan van haar tegenpartij. In het bijzonder in technisch opzicht overtrof zij D.H.C. Snelle combinaties werden er opgezet en afgewikkeld, het passeeren ging vlot en dikwijls verrassend. Tap vooral heeft een goede partij achter den rug, want menige aanval der Delftenaren is op hem gestrand. Men moet bewondering hebben voor het elan, waarmede D.H.C. gepoogd heeft haar achterstand in te halen. Eenmaal lukte haar dat toen het 1 —0 voor A.D.O. stond en Schreuder gelijk maakte. Na dezen gelijk maker, vooral is er hard gestreden, doch D.H.C. is later afgezakt, waarna A.D.O. de overwinning kon bewerkstelligen. De leiding zwak. Bij D.H.C. verving alleen van Geest mid- de n voor Dijkman. In de tweede helft viel bij D.H.C. Bommele uit. Hij werd vervangen door Bekenes. De strijd werd af en toe ont sierd door te hard spel, o.m. een gevolg van het feit, dat de leiding van den heer Van Meer soms wat zwak was. De strijd ving aan met een forschcn aanval van D.H.C., die A.D.O. direct beantwoordde. Beide partijen wikkelden hierna enkele goede attaques af. Bü een van deze aanvallen zette Tap keurig voor. Neuteboom snelde toe en trapte, doch juist vloog de bal in het zijnet. Dit feit luidde een pericde van fel le stormloopen in op het doel van D.H.C. Deze periode ging echter zon der succes voorbij, doch tien minu ten voor de rust kon Eversleyn een hand en ver schot lossen, dat v. d. Broek wel raakte, doch niet kon sloppen (10). D.H.C. trok zich hierna in de verdediging terug. Na de rust. De tweede helft begon met hevige aanval len van A.D.O. een tegenaanval van D.H.C. had bijna succes. Zij kreeg een vrije schop toegewezen, waaruit van Engel tegen de paal schoot, de bal rolde langs het doel zon der dat iemand toeliep om in te schieten. Vijftien minuten was er gespeeld toen Schreuder den stand gelijk maakte, nadat Mars Sr. eerst ingeschoten had (1—1). Na 22 minuten verandel'de de stand ech ter weer. Uit een algemccncn aanval van A.D.O. schoot Neuteboom in (21). D.H.C. deed baar best om gelijk te maken, doch zij kon tegen de Haagschc achterhoede niet veel doen. Aan de andere zijde maakte de verdedi ging een groote fout. Zij liet Westhoven ongedekt staan en zoo kon deze uit een voor zet van Neuteboom het derde doelpunt ma ken (3—1). Het rcstecrende deel van den strijd was liet minste, Na afloop stroomde een groote menigte het veld op om de kampioensploeg te huldigen. Geiueldiq enthousiasme in Den Haaf/. Ook in Den Haag wachtte den kampioenen een warme ontvangst. Buiten het station Hol- landsche spoor werden zij opgewacht door een onafzienbare en juichende mcnschen- menigte, die trainer Tap en zijn mannen we derom op de schouders tilden. De Reinigings- harmonie, die stond opgesteld, speelde de huldigingsmarsch van Van der Glas, waar na de spelers werden toegesproken door den eerevoorzitter van A.D.O., den heer Leurs, die een kampioertsmarsch aanbood, welke hier na door de Harmonie ten gchoore werd ge bracht. Omstuwd door e.en groote schare, voetbal enthousiasten, werd vervolgens gemarcheerd naar café Boschlust aan den Bezuidenhout- scheweg, terwijl de Harmonie pittige mar- schen liet hooren. Voor het café werd nog eenmaal de kampioensmarsch gespeeld, waarna het bestuur en de spelers naar bin nen gingen en zich vereenjgden aan een in tiem diner, om aldus het behaalde kampioen schap op waardige wijze te vieren. van.,.Kok," van dichtbij gelost, stompt hij al vallende weg. Na de rust zet W. er meteen een flirik tempo in "en op wonderbaarlijke wijze ontkomt S. aan een doelpunt. In deze periode heeft W. zeer ze ker een doelpunt verdient. Het zit hun ech ter niet mee. Aan den anderen kant mist Bak ker een opgelegde kans, als hij alleen voor de W.-keepr komt te staan, schiet hij hard naast, W. komt al meer en meer opzetten. W. doelpunt Een vrije schop vlak voor het S. doel weet Slikker keurig te stoppen. Er hangt een W. doelpunt in de lucht en toch komt dit nog geheel onverwachts. Als Slikker niet ver genoeg uitschiet, weet Snijders den bal te bemachtigen en „puntert" hard langs den verbaasden Slikker 12. W. gesterkt door dit doelpunt, blijft in don aanval. Het is dus ook jammer dat cheids- rcchter Hoek in deze perionde een duidelijk buitenspclgeval over het hoofd ziet. Bij een S-aanval krijgt v. d. Ben den bal toegespeeld en als de W.-verdediger blijft staan, natuur lijk een groote fout, weet hij ongehinderd te scoren 13. W. geeft het nog niet op, doch verder als een schot tegen de paal brengen ze het niet, zoodat onveranderd het einde komt. D.O.S.—H.B.S. 8—1. De laatste thuiswedstrijd is voor D.O.S. een succes geworden. De voorhoede met Meeuw- sen, Dumortier en Van Leur speelde uitste kend. Na p.l.m. 18 mimiten spelen nam H.B.S. door Van Zuiden de leiding, doch een minuut later maakte Dumortier gelijk (1—1). D.O.S. bleef in de meerderheid. Èen voorzet van Van Leür wist Meeuwsen te benutten (21), na een half uur spelen kreeg Dumortier weer eens het leder en met een hard schot bracht deze den stand op 31 Na de rust scoorde Dumontrie binnen de minuut (41). Uit een strafschop bracht Sie- bes den stand op 5—1, terwijl direct daarop Meeuwsen met een fraaien kopbal de score op 61 bracht. In het laatste gedeelte van den strijd voeg de Meeuwsen nog een tweetal doelpunten aan de score toe, zoodat D.O.S. met 81 won. Een onverdiende zege van de Wie- ringers. Succes is er gisteren in geslaagd MFC op eigen terrein te kloppen; echter niet verdiend. Hoewel de Wieringers technisch beter speelden dan de gastheeren, werden zij voor het grootste deel van den wedstrijd op eigen terrein teruggedrongen. De Me- demblikkcrs slaagden er echter niet in, door de stoere achterhoede van Succes heen te breken, en in laatste instantie was daar altijd nog keeper Posthumus, die goed werk verrichtte In de MFC-voorhoede vlotte het niet erg. De linksbinnen kon voor de rust geen bal raken; na de rust kwam hij er even beLer in. Mooi werk deed de rechtshalf Lirtd- bergh, die overal te vinden was en een goede steun vormde voor de voorhoede. De wedstrijd. MFC trapte tegen den vrij sterken wind in af, doch Succes vangt den aanval op en gaat er vandoor. De MFC-vcrdediging is echter op haar post en zoo wordt de aan val afgeslagen. Het spel gaaf over en weer en de partijen blijken goed tegen elkaar opgewassen. Na ongeveer tien minuten spelen gaat Succes er mooi samenspelend vandoor en een stevig schot op doel brengt Succes een 1—0 voorsprong. MFC zit er nu vinniger op en herhaalde lijk is de bal op de Succes-helft. De gast heeren kunnen het net echter niet vindon. Een voorzet van den linkervleugel wordt een mooi schot op dool en door keeper Posthumus even mooi weggestompt. A. Lindbergh mist een mooie kans, als hij vrij voor doel komt en te lang aarzelt, zoodat de bal hem afhandig gemaakt wordt. Do partijen doen hevige aanvallen, doch beide verdedigingen blijken te sterk, zoo dat de rust met een 10 voorsprong komt. Na de rust speelt Succes hoofdzakelijk met een stopperspil, zoodat de strijd zich op de Succes-helft afspeelt. De verdediging van de gasten heeft zwaar werk en de ge volgen blijven niet uit. Uit een schermut seling voor het Succesdocl weet MFC den bal vrij te krijgen en uit een schot op doel wordt de gelijkmaker geboren (1—1). Succes zet nu weer meer op en doet eenige uitvallen, waarvan er tenslotte een beloond wordt, als;de midvoor keeper Brou wer met een ver schot het nakijken geeft (1-2). Wederom leggen de gasten zich nu ge heel op het verdedigen toe en is er voor MFC geen doorkomen aan. Wel komen er nog gevaarlijke oogenblikken voor, doch doelpunten worden er niet meer gemaakt. Schagen wint met 31. Ook den tweeden wedstrijd tusschen Wa tervogels en Schagen is geëindigd in een overwinning voor Schagen. Met 3—1 werden de Vogels Helderwaarts gezonden. Het is een wedstrijd geworden, die het talrijk opgeko men publiek weinig bevrediging geschonken zal hebben. Slechts weinige malen zagen wij staaltjes v. goed vcetbal. Uitgezonderd kort na de rust, toen Schagen een geraffineerder aanval op touw zette, waarin uitstekend werk werd geleverd door Bakker, de Leur en Peetoom,den aanval werd door Peetoom be sloten met een magnificken kopbal, die even resoluut door Clowting werd gestopt. De wedstrijd. Schagen begint met 8 man, de Leur. Bak ker en Gast hebben zich de weelde gepernii- teert even later in hot veld te komen. Al di rect blijkt, dat de elftallen tegen elkaar op gewassen zijn. Schagen heeft het windvoor- deel en is daardoor iets meer in den aanval. Na 7 min. spelen krijgt Schagen haar eerste corner te nemen, keurig zet de Leur deze voor doel, doch de S. voorhoede weet hiervan niet te profiteeren. W. krijgt hierna enkele mooie kanseh. Bij een snellen aanval weet Slikker zijn doel maar net schoon te hou den. Een zeer hard schot dooi- v. d. Hert ge lost, weet hij prachtig onder de lat vandaan te grabbelen. Schagen neemt de leiding. Na een kwartier weet Schagen toch nog onverwachts de leiding te nemen. Een vleu gelschot van de Leur, kon Clowting niet „klem" krijgen, Peetoom die in tusschen naar binnen gezwenkt is, profiteert daar handig van en passeert Clowting van dichtbij. (01.) Geruimen tijd gaat het spel nu gelijk op en neer, waarin de kracht van beide ver- deligingen duidelijk naar voren komt. Het wordt 0—2 als v. d. Ben, na eenige vergcefschc aan vallen de W.-verdediging handig weet te omspelen en Clowting voor den tweeden maal het nakijken geeft. Schagen blijft ge vaarlijk. „Kok" is op den linkervleugel doorgebroken en lost een hard schot, Clow ting slaat den bal juist voor de voeten van Peetoom die hard naast kogelt. Hierna ver richt Clowting een keurige safe, een kogel van de vereeoigde gemeente ST. PANCRAS-KOEDIJK EEN MOEILIJKE KEUZE. Van welingelichte zijde deelde men ons mee, dat de voorgenomen ver- ceniging van de gemeenten Sint Pancras en Koedijk tot stand zal komen. Wannéér die verecniging zal geschieden, daarvan is bij de besturen van beide gemeenten nog niets bekend. Er gaan nu wel ge ruchten. dat het 1 Juni zal wor den, doch dit zijn zuivere „on dit's", berustende op de overweging, dat men op 1 Mei had gerekend, maar dat daarvan, gezien de korte span ne tijds vóór dien datum, wel niets zal komen, en men, gaarne met tijdvakken van een maand reke nend. nu 1 Juni maar als datum noemt. Daar echter omtrent den datum niets officieels bekend is, zou iemand, die 1 Juli als datum van samenvoeging noemde, even dicht bij de waarheid kunnen zijn als de voorspeller van 1 Juni. In kleine gemeenten als deze is de toekomstige ver ecniging als vanzelfsprekend het onderwerp van den da.g en niet het minst de vraag, wie burgemeester worden zal. Beide ge meenten hebben als zoodanig iemand aan het hoofd, die heide zeer populair zijn. ge zien en geacht door schier ieder ingezetene. Hot geheim daarvan is niet ver te zoeken: beiden leven met hun medeburgers mee, deelcn in hun leed en vreugde, zijn toegan kelijk voor iedereen, staan, voor zoover dit mogelijk is. ieder met raad en daad bij, zijn, in één woord, een burgervader. Wat de menschelijke kwaliteiten betreft, zou het dus moeilijk zijn, den beste er uit te kiezen en we nemen aan. dat de instanties, welke bij de benoeming van een burgc- msester een woordje hebben mee'te spre ken, met de goede hoedanigheden van beide functionarissen op de hoogte zijn. De moeste St. Pancrassers zouden wel gaarne ALCMARIA—VICTRIX—D.W.V. 4—2. Alcmaria hervindt zijn ouden vorm. Naast Sanders ook Kiesewetter in Alcmaria I. In don wedstrijd, die gister op het Sport park werd gespeeld, heeft Alcmaria weer eens laten zien, wat het waard is. De nieuwe opstelling, waarmee Alcmaria in het veld kwam, voldeed goed én zag er als volgt uit: de Jong Hamstra v. Wieringen Scheper Sanders Rooting Kiesewetter Helderman Venema Maassen Brouwer De wedstrijd. D.W.V. wint den toss en laat Alcmaria eerst voor den wind spelen. In het begin lijkt het, of beide partijen tegen elkaar op gewassen zijn, maar dan maakt Alcmaria zich meer en meer vrij en de D W.V.-keeper krijgt de handen vol. De aanvallen stranden echter steeds, gaan naast of over en zoodoen de zijn er reeds 20 minuten gespeeld, wan neer eindelijk een keurige voorzet van De Jong door Sanders onhoudbaar ingekopt wordt en de gastheeren de leiding nemen (10). Dit laat'D.W.V. er echter niet bij zit ten; zo komen feller opzetten en wanneer er precies een half uur gespeeld is. hebben ze succes: bij een scrimmage voor het. Alc- maria-docl belandt de bal bij den vrijstaan- den rechts-buiten, die het leer langs Brou wer in hot net schiet (1—1). Alcmaria neemt nu weer het initiatief, maar het gelukt de withémden niet, te doelpunten. Plotseling volgt echter een uitval van P.W.V. en Brou wer begaat, dezelfde fout waaraan hij zich ook een weck geleden tegen Z.F.C. bezondig de: hij loopt veel te ver uit en de bal wordt over hem heen in het doel geschoten. D.W.V. leidt met 2—1 en laat zich dezen voorsprong tot de rust niet ontnemen. Na de hervatting kan eerst geert van beide partijen zijn goe den vorm vinden. Het spel gaat slapjes en de spanning is er totaal uit. Dan echter ko men plotseling de withemden op cang. On weerhoudbaar komen ze opzetten en na 15 minuten komt. de gelijkmaker: een corner, door De Jong genomen, wordt door Hamstra ecmist. Na veel ^een en weer getrap belandt de bal echter weer bij Hamstra en nu her stelt, hij zich op schitterende wijze: met, een keihard en onhoudbaar schot brengt hij de stand op 22. Nauwelijks 2 minuten later maakt een der D.W.V.-backs hands buiten bet strafschopgebied. Sanders neemt de vrije trap en plaatst keurig den bal op het hoofd van Van Wieringen, die keurig inkopt en daarmee de withemden de. leiding geeft (32). De aanvallen der gastheeren volgen elkaar nu op; schot op schot wordt op liet D W.V.-heïligdom gelost, en koeper en backs doen hun uiterste best een grooteren voor sprong van Alcmaria te voorkomen Maar nog 1 maal weet Alcmaria te doelpunten; het. is Hamstra. die van een terugkomenden bal gebruik maakt om den stand op 42 te brengen. Daar blijft het verder bij. Als U zich gaarne scheert met een zeer dun mesje, dan is er iets zeer bijzonders in den handel op dat gebied, n.l. het DUNNE GILLETTE MESJE. Dit scheert schooner en zachter en gaat langer .mee, dan andere dunne mesjes. De lage prijs- 7 ct. -it voor niemand een bezwaar. De dunne Gillette Mesjes, evenals alle andere GILLETTE artikelen, staan in kwaliteit weer aan de spits. Vraag nooit naar 'dunne mesjes', maar naar dunne GILLETTE Mesjes. Ze zijn goudkleurig en zijn voorzien van het bekende handelsmerk. Vergissen is dus uitgesloten. 70 ct. per 10 stuks Ze passen op elk scheerap- paraat I zien, dat hun burgemeester de uitverkore ne werd, terwijl de Koedijkers wel allen zullen hopon dat de hunne favoriet is. Naast de menschelijke deugden hebben wc ook nog te letten op hoedanigheden, die het ambt als zoodanig raken, de kennis van de gemeentelijke administratie en wat daarmee op het gebied van het gemeentelijk bestuur verband houdt, m.a.w.. wie is wel de meest deskundige. Ook ten aanzien daarvan zal het wel moeilijk zijn te bewij zen, wie de meest geschikte zou zijn. De heer Kroonenburg van St. Pancras kan op een staat van dienst wijzen, die er met zijn ongeveer 30-jarige loopbaan van burge- meester:secretaris zijn mag, nourri dans le sera il om zoo te zoggen. Op dien staat.van dienst kan Burgemees ter Plesman van Koedijk nog niet wijzen, daarvoor is hij nog te jong. doch daartegen over staat, dat, tot de jongere garde bc- hoorend, zijn werkzaamheden louter heb ben bestaan in den arbeid op de gemeente secretarie, vclledig theoretisch en practisch is geschoold en dus met de noodige kennis van zaken bot, ambt zou bekleedcn. Zijn benoeming tot burgemeester van Koedijk staat daarvoor wel borg, omdat die wel zal zijn geschied cp grond van capaciteiten. Op grond van bovenstaande kwaliteiten zou men dus wel de wijsheid van Salomo mogen bezitten, om er den beste uit te kiezen, gesteld dan. dat het bij de autori teiten, welke benoemen, slechts tusschen deze twee candidatcn gaat. Men mag dit aannemen, daar de vereeniging van ge meenten o.m. haar grond vond in bezui niging, cp de gemeentefinanciën, en men dus wel niet beiden op wachtgeld zal stel len en een ander benoemen, wat de bezui niging niet zou bevorderen. Ons oor zoo hier en daar te luis teren leggend, was men over 't al gemeen van oordeel, dat de leef tijd van beide funclionnarissen al licht den dcorsiag zou kunnen ge ven bij het bepalen van de keuze. De burgemeester van Koedijk staat aan het begin van zijn loophaan, ook wat zijn leeftijd betreft, terwijl de burgemeester van St. Pancras den leeftijd begint te naderen, die in de richting van pensioengerech tigdheid wijst. Dan hoorden we stemmen, die oordeel den, met alle respect sprekend over de verdraagzaamheid on ruime opvatting te genover de beginselen van andersdenken den, dat de nieuwe gemeente in haar sa menballing in meerderheid meer de gees tesrichting van don burgemeester van Koediik naderde dan die van St. Pancras. Of daarmee onder de huidige omstandig heden nog in die mate wordt rekening ge houden als wc dat vóór 10 Mei gewoon warén, is ons niet bekend, doch voor zui verder en prettiger verhoudingen zal dit ook thans nog wel van cenigcn invloed zijn. al moge het niét den doorslag geven. Met dit al wacht men in beide gemeen ten met eenige spanning de beslissing in dezen af en heeft men in geen der gemeen ten. zooals dit aan Lan.gcndi.jk geschied is, een actie voor een bepaalden candidaat op touw gezel. Wat misschien ook .nog het verstandigst is! 461 BEDRIJVEN VERPACHT. Aan het jongste driemnandelijksche Be- icht betreffende de Zuidcrzce-werken, ont- leoncn wij: Naast de 22 bedrijven, welke reeds in Staatoxpolitatie waren, werden rnt ingang van 1 November il. opnieuw 15 bedrijven aan het Staatsbedrijf toegevoegd, zoodat de- uilgiftc thans compleet is met een totaal van 37 boerderijen, met een gezamenlijke oppervlakte van pl.m. 1019 II.A. Had de uit- gifle 1940 normaal voortgang kunnen vinden, clan zou thans de geheele Wieringerrneer op pl.m. 700 H.A. na. in particuliere handen zijn geweest. Nu moest de directie van de Wieringerrneer noodgedwongen pl.m. 1500 H.A. in eigen exploitatie houden. Gehoopt wordt dit totaal in den loop van 1941 te kun nen uitgeven. Aan het einde van 1940 was de stand van de verpachting: Boerderijen, 392 stuks, gro:t pl.m. 14.0-15 II.A., perc. los land, 75 stuks, groot pl.m. 90-4 H.A. Totaal 407 stuks, groot pl.m. 15.009 H.A Nadat de voor de Wieringerrneer ingestel de classificatiecommissie de waardecijfers van de per 1 November 1940 opnieuw te ver pachten 45 boerderijen van de uitgifte 1934 in een uitvoerig rapport had vastgelegd, werden op basis hiervan de nieuwe pacht sommen door de Wieringermeer-Directie vastgesteld en deze bedrijven op één uitzon dering na, onder de nieuwen voorwaarde aan de zittende pachters opnieuw aangebo den en door hen geaccepteerd, zoodat deze boerderijen met ingang van 1 November 1940 voor onbopaalden lijd en tegen een vaste pachtsom, vastgesteld voor 3 jaar. zijn her- verpacht Brandvrije stallen tooéen hun doelmatigheid. Aan het. jongste Dricmaandelijksch Be richt betreffende de Zuiderzee-werken ont- leenen wij: In het afgeloopen jaar zijn 2 ernstige boerderijbranden voorgekomen. De eersle brand brak uit gedurende de- felle sneeuw- en vorstperiode in het begin van 1940. Op stal stonden 16 stuks vee, terwijl in de schuur plm. 30.000 kg. hooi en stroo was opgeslagen. Ten gevolge van de vele sneeuw on de gladde wegen arriveerde de autcmobielbrandspuit geruimen tijd na het uitbreken van den brand, zoodnt, het vuur, gesteund door den feilen wind, het geheele dak van de schuur reeds had vernield. De blussching beperkte zich dari ook tot het uitspuiten van een begin van brand in den top van het. aan de schuur aansluitende, dakvlak van de woning. De tweede brand brik midden in den zomer uit. De schuur was hier flink gevuld en ook in dit geval was de schuur binnen korten tijd een prooi der" vlammen. Het merkwaardige van deze branden was; dat in beide gevallen de woning en de koestallen volkomen werden gespaard, zelfs geen ruit was in den stal gesprongen zoodat. het herstel' der schade beperkt bleef lot het houwen van een nieuwe kap" en eenige gevels. In het eerste geval kon het vee veilig naar builen worden gebracht, de dieren bleven kalm, ojndat ze zich niet van gevaar bewust waren. De pachters heb ben hierdcor vertrouwen gekregen in de brandvrije constructies van de stallen, zoo dat ze hij voorkomende gelegenheden zon der angstgevoel de door vuur omgeven stallen zullen durven betreden. Slikslak dorschvloeren. Naar het Driemaandclijksch bericht be treffende de Zuiderzeewerken meldt, werd voortgegaan met het maken van slikslak- dorschvloeren in de boerderijen. Deze vloeren blijken in alle opzichten aan de verwachtin gen te voldoen en vele pachters gaan er zelfs toe over, voor eigen rekening een deel of den gehcelen vloer in de tasruimle van een zoo danige verharding te voorzien. De vloeren worden voldoende hard, doch blijven eenigs- zins elastisch (hetgeen voor den nog in te klinken bodem belangrijk is) en bezitten de eigenschap, dat ze het bodemvocht volledig afsluiten, zoodat granen rechtstreeks op den vloer kunnen worden opgetast. NOG GEEN BESLUIT. De gehouden conferentie tusschen.werkge vers en hoofdbestuurders der landarbeiders honden die gebonden ;s te Slootdprp, heeft geen resultaat opgeleverd, wegens de gestel de eischcn der werknem.crs. Het plan is om den 8stcn Mei wederom te confereeren. WIERINGERWERF. MUSSCHENPLAAG IN* DE VOLKS TUINTJES. Dit voorjaar schijnt wel een zeer bijzonder jaar te zijn voor de musschen. Van veie men schen, die doperwten gezaaid hebben, wor den deze geheel en al door deze lastige dier tjes vernield. Het zou van zeer groote waar de zijn, alhier een „musschengildc" op te richten om dit lastig gevogelte te verjagen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6