Een prachtige promotie Het linkeroor heelemaal op de foto Best KoivM Loodsgracht 2, Deo Helder Adverteert in dit blad Geweldige brand te BARNEVELD NATTE LIEFDE Noodslachtplaats Koegras Het Accountantskantoor H» R. KOUSBROEK Burgemeester Kaan tot de N.S.B. toegetreden Marktberichten Drie pakhuizen en een molen In de de asch gelegd. brandweer moest voor hrfte en rook wijken. Gistermiddag om half vier brak brand uit 'in den kan van den graanmolen van de N.V. Gebroeders Knootenbclts Graan- en Meel handel te Barneveld. Onmiddellijk waarschuwde men de Barneveldsche brand weer. die spoedig ter plaatse was. Daar do sterke wind de vlammen deed overslaan naar de belendende pakhuizen en woningen, begonnen tientallen personen, onder wie Duilschc militairen, met koortsachtige haast met de ontruiming van de pakhuizen als van de woningen. Barneveldsche brandweer geeft geen water. Intusschcn was reeds het felle vuur over geslagen naar een houten pakhuis, terwijl ook oen drie verdiepingen hoog pakhuis aan de linkerzijde van den molen had vlam gevat. En nog altijd kon de brandweer geen r*ater geven. De assistentie werd gevraagd van de brandweren van Voorthuizen en van Amers foort. De Voorthuizensrhe brandweer, die juist terugkeerde van een boerderiibrand in Terschur. reed onmiddellijk naar Barneveld enn am deel aan liet blnschwerk. Om vier uur stortte de molen met een 'donderend geraas ineen, waarbij de bran dende stukken hout door den wind meters ver werden meegedragen. Hierdoor ontstond een begin, van brand bii een v tweetal wo ningen stegen achter den molèn. De brand nam e<cn steeds grooteren omvang aan. brandweer wijkt voor de hitte. Op een gegeven oogenblik werd de hitte zoo intens.- dat men zelfs niet meer op/straat kon blijven staan en de brandslangen warm werden. Op dit moment alle drie pakhuizen bonden toen in lichter laaie, terw'jl otfk reeds een schuur van.een der /belendende woningen had vlam ge il vat moest, de brandweer terug. De hitte werd ondragelijk en de dikke 0 vette rook maakte het bluschwerk onmogelijk. Om half vijf was de toestand cri- tiek: er sloegen vlammen uit het dak van een Avoning aan denLuntcr- schcn Aveg, zoodat men de slangen overhaast naar het nieuw bedreig de perceel moest brengen. Even later begon een andere woning te branden. Door de geweldige hitte en de dikke rookwolken was het schier onmogelijk iets te doen. Desondanks bleven de brandweren van Voorthuizen en Barneveld de belendende huizen nat. houden, terwijl ook de bewooners kwamen aandragen met vele emmers water, a'ocn het zoo laat Avas werd de druk op de pompen grooter en kon-men met meer stra len het. vuur gaan bestrijden. Niettemin moest men tot half zes doorgaan met het nathouden van de verschillende Avoningen. Avellce in de nabijheid van de brandhaard stonden. Nadat ook de heide groote pak huizen Avaren ingestort, kon men zeggen, dat bet gevaar was ge wéken. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het warm loopen van de wiekenas van den rooien. Van de in de pakhuizen opgeslagen voor raden kon een groot gedeelte, hoofdzakelijk meelbloem, worden gered. - Met dezen brand heeft, Barneveld zijn «enige molen verloren. De molen, die een bezienswaardigheid van Barneveld Avas, brandde reeds eerder, n.1. in 1894 af. Toen heeft men hem geheel hcrbouAvd. thans zal men hem naar men ons mededeeld niet meer herbouwen. *s ff' Naar een nationaal kabinet in Australië? Arbeiderspartij zetels aangeboden. De plaatsvervangende Australische minis terpresident, Faddcn, heeft, naar Reuter uit Melbourne meldt, besloten, een bespreking te hebben met den leider der arbeiderspar tij, Curtin, en deze partij formeel eenige por tefeuilles aan te bieden in een te vormen nationaal kabinet. Ten aanzien van de verklaring van Chur- chill, dat de a*crhouding tusschen de Engel sche troepen en de Australiërs en Nieuw- Zeelanders in Griekenland half om half ge weest zou zijn, Avordt van Duitsche zijde ver- klaaud, dat onder de gevangenen en gesneu velden in Griekenland op negen Australiërs en Nieuwzeelanders vrij nauwkeurig één En- gelschman gekomen is. Voorts Avordt gecon stateerd ctyt de Engelsche „helft" bijna in het geheel geen infanterie bezeten heeft. Hoog, scheef, plat of bol: het moet! Men meldt ons van bevoegde zijde: De fotografen, die de foto's leveren Avaar- mede straks de persoonsbewijzen voorzien moeten Avorden, zullen,, misschien voor het eerst in hun fotografische locpbaan, 'n foto moeten maken volgens regeeringsvoorschrift. Het moet een foto Avorden volgens lid zus van artikel zoo van het besluit nr. 1 en daar mee uit. Geen artislieke overAveging, geen PVoblemen van pose of belichting, nog min der de vleiingen, de smeekingen of de pro testen der slachtoffers mogen den fotograaf bewegen hem of haar anders op het. plaatje te zetten dan is voorgeschreven bij lid zus \'an artikel zoo. En dit voorschrift, in casu artikel 15, le lid onder 5 van het uitvoerings besluit persoonsbcAvijzen I, zegt het kort en krachtig: de foto moet den afgchcclden persoon zoodanig tooncn, „dat het linkeroor duidelijk en ge heel zichtbaar is". En hoe mijn lin keroor nu ook aan mijn hoofd zit, hoog of laag, schots of scheef,' plat of bol: er helpt geen lieve moederen aan: het moet niet alleen duidelijk maar het moet helemaal op de foto. Maar de dames, die op het plaatje komen zijn schrander en vindingrijken als de foto graaf onverbiddelijk wijst op artikel 15 sub 5, dan toont de slagvaardige vrouw hem ter stond hetzelfde artikel sub 7 en daar staat het: de foto moet den afgebeclden persoon duidelijk kenbaar Aveergeven. „En", zoo re deneert de vrouwenlogica, „als ik geAvoon ben mijn kapsel in een sierlijke golf over mijn linkeroor te dragen, ben ik kenbaar aan mijn golf en niet aan mijn oor. Dus avcI de golf maar niet het oor." Het lijkt wel mooi, maar het is niet zoo. Het meergenoemde uitvoeringsbesluit hoeft nu eenmaal een bijzondere voorlief de voor ens linkeroor en heeft over de af beelding daarvan een duidelijk voorschrift gegeven, Avaaraan men zich heeft te hou den: het oor moet op de foto duidelijk en geheel zichtbaar zijn. De redeneering, dat men geAvoon is het cor bedekt te dragen en dientengevolge een onbedekt oor den af- gebeelden persoon- niet duidelijk kenbaar zou Aveergeven, is geen logica maar schijn logica en berust op een tAveeledige opvat ting van het begrip „duidelijk kenbaar". Een zwaargesluierde dame, Avelke iede- ren dag het huis van haar buren passeert, kan vcor de buurtgenooten duidelijk ken baar zijn p.ls de weduwe Jansen. In den zin van het uitvoeringsbesluit is zij echter allerminst duidelijk kenbaar. De haardracht en de variabele mode, Avelke die dracht beïnvloedt, is weinig con stant en is, dikAvjls binnen zeer korten tijd, aan Avijzigingen onderhevig. Die Avijzi- gingen zijn oorzaak, dat voor de foto op de persocnsbeAvijzer., welke onze identiteit moet helpen bewijzen, inzake de haardracht geen voorschriften zijn gegeven. Om zeer gewichtige redenon, die hier niet nader be hoeven te worden aangegeven, is betreffen de de afbeelding van ons linkeroor wel een bepaalde en scherp geformuleerde eisch gesteld en deze eisch vergt, dat het linker oor geheel zichtbaar op zijn. Men hcude zich daaraan. DE BEURZEN VOOR JODEN VERBODEN Lidmaatschap niet vervallen. Op order van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied is met in gang van heden den Joden de toegang tot de beurzen te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage verboden. Het verbo'd van toegang tot de beurs be- tcckent niet tegelijkertijd, dat de betreffende leden het lidmaatschap van de vereeniging. Avaarondcr zij ressortccrcn, verliezen. Duitsch - Italiaansche aanvallen op Tobroek Talrijke branden. In hel gebied van Tobroek hebben, naar het D.N.B. verneemt, sterke formaties van Duitsche en Italiaansche duikbommenwer pers op 29 April belangrijke militaire doe len aangevallen. De hayen\arerken, verster kingen en stellingen in en bij Tobroek Aver- Mcn met groote uitwerking gebombardeerd Een in de haven liggend schip van onge veer 5.000 brt. werd docr drie voltreffers zoo zwaar beschadigd, dat het vaartuig na vijf minuten zonk. Op de versterkingen, veldstellingen en andere militaire doelen, als b.v. het Britsche radiostation, colonnes voertuigen en concentraties pantsenvagens plaatsten de aanvallende formaties 'stuka's talrijke zware treffers. Talrijke branden en ontploffingen duidden overal op de vernie tigende uitAverking van de Duitsché lucht aanvallen. dirkshorn. Hoewel er Zondagavond na afloop van de gymnastiekuitvoering geen bal Avas, .Averd het toch erg gezellig. Doch aan alles komt een einde, ook aan een ge zellig „zitje". Het Avas echter donker geworden, en Avanneer een meisje dan nog een heel eind alléén moet fietsen om thuis t.e komen, wat is er dan riddclijker Avanneer één jongeman zoo bereidwillig is om dat meisje naar huis te „begelei den". Hun tocht ging door de Schager- Avaard, en naarmate zij de a'oormaligo spoorweghalte naderden, werd luin gang langzamer, doch hun gesprek daarente gen „inniger", terwijl inmiddels de rech terhand al fietsende de linkerhand van het. meisje had „gevonden". O, zucht te de jongeling, Avat jammer dat je aan- .stonds al thuis bent, duurde deze tocht maar uren. Ja, lispelde zij hem toe, 't is heerlijk! Toenhoe wreed kan het noodlot zijn, geraakten de'geliefden te kort bij elkander en hoe het precies ge gaan is Aveten „ze" niet meer, maar in minder dan geen tijd waren „hij" en „zij" plus de fietsen in de diepe Avegsloot ver- dAvenen. Gelukkig kwamen zij door dit onverwachtsche bad tot de Avcrkelijkheid terug en smaakte do jongeling het genoe gen zijn meisje op het droge te krijgen. Nadat ook de fietsen „gered" wafen zijn ze bibberend naar huis gegaan, terwijl geen zoete Avoordekens van minne meer over hunne lippen kAvamcn. Bij de achterdeur is het „afscheid" zeer kort geweest. oooooooooiootoao q Zaterdag 3 Mei hopen onze geliefde Ouders, X BeluiAvd- en Groot ouders, G. Ratakjr en I. Rademaker-Brommir hun 45-jarige Echtver- eeniging te herdenken. 8 Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. 8 Heiloo A 151. 8 oo oio cio cao c«o oio cio Gevraagd: Een MOEDERLOOS VEULEN, bij Wed. C. TROMP, Van Fo- reestweg 8, Julianadorp. Te huur: Een ZIT- en SLAAPKAMER, met gebruik van keuken. Te bevragen: P. C. SCHRIJVER Cz., Groentchandel, St. Maarten. Getrouwd: D. DONKER en J. NOBEL, die, mede namens wederzijd- sche Ouders, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling hij hun Huwe lijk ondervonden. Schagen, Mei 1941'. verkrijgbaar op bonnen. VRIJDAGMORGEN v.a. 9 uur. Bestellingen wordep beslist niet aangenomen. Gevraagd, wegens teleurstel ling een bekwaam SMIDSKNECHT, bij p. ZEEMAN, A 27, Burger- brug, Tel. 223. Lid v. h. Nederl. Instituut van Accountants, is ver plaatst naar: Telefoon 851 Van 12 tot 1.30 uur en na 6 uur te bereiken: SOEMBAKTRAAT 70, DEN HELDER, TELEFOON 637. Contróle Administraties. Behandeling aangiften Inkomsten-, Vermogens-, Omzet-, en Winstbelasting. Laatste telexbericht DE AMERIKAANSCHE KOOPVAARDIJ VLOOT. Twee millioen ton gevraagd. Washington, 1 Mei (D.N.b.) President Roo- sevelt heeft in een schrijven den voorzitter van de Federale scheepvaartOA'erheid, Land, verzocht schecpsruimte in een omvang van minstens twee milioen ton beschikbaar te maken a'oor het transport van Amerikaan- sche materialen voor de democratieën. Roo se velt verklaart, dat de Amerikaansche koopvaardijvloot sneller moet Avorden uitge breid dan Avas voorzien en dat de federale scheepvaartovcrheid vrachtschepen van al le typen moet nemen om het transport van oorlogsmateriaal en levensmiddelen moge lijk te maken. Nieuwe Japanscbe landing aan Chineesche kust AMERIKAANSCHE GARNIZOEN TREKT ZICH TERUG. Japansche marinetroepen hebben op 28 April een geslaagde landing verricht bij Meisoe, zeven kilometer ten Zuidwesten van Tsjinhau op het eiland Tsjcngjangsjan. Een verbitterd Chinccsch verzet werd gebroken. Een Chineesche kanonneerboot van 2000 ton viel den Japanners in handen. Nieuw vliegveld te Tokio. In de wijk Tsjofoe is het nieuwe vlieg veld van Tokio officieel in gebruik gesteld. Dit nieuwe vliegveld is van de modernste installaties voorzien. Het is in twee jaar voor een bedrag van 45 millioen' ven ge bouwd en geldt als de grootste burgerlijke luchthaven in het Verre Oosten. Naar verluidt, zijn alle strijdkrachten van het Amerikaansche garnizoen in Noord- China teruggetrokken. De eerste groep, be staande uit 120 Amerikaansche mariniers, n.1. 70 uit Peïping en 50 uit Tientsin, heeft op 15 April met een Amerikaansch oor logsschip Sjanghai verlaten. Het schip zette koers naar Manilla. Het Amerikaansche garnizoen in Noord- China bestaat uit 200 mariniers te Peiping en 230 te Tientsin. Gedwongen recruteering in Palestina Eerste Engelsche aangekomen. vluchtelingen Naar uit Jeruzalem gemeld aa'ordt. zijn de Britsche militaire autoriteiten voornemens tot gedAvongen recruteering onder de Jood- schc bewoners van Palestina over te gaan. nu de oproepen tot vrijwillige dienstneming in het Britsche leger in het Nabije Oosten niét bet gewenschte resultaat gehad hebben. Bovendien overweegt men. om onder de Ara bische bevolking van Palestina over te gaan tot gedAvongen recruteering voor den ar beidsdienst achter hef. Britsche front. In Palestina zijn, naar de Tribuna uit Beiroet verneemt, de eerste Kngelsche trans portschepen met uit Griekenland gevluchte soldaten aangekomen. De soldaten bevonden zich in jammerlijken toestand. Zij hadden geen Avapcnen en hadden zwaar te lijden ge had van de doorstane vermoeienissen. Alle oorlogsmateriaal moest bij de overhaaste vlucht uit Griekenland achtergelaten Avor- den. Uit onze Omgeving SINT PANCRAS Verloren: een dommekracht tusschen Alk maar en Broek op Langendijk. Inlichtingen aarorden ten gemeentehuize verstrekt. LOOP DER BEVOLKING OVER DE MAAND APRIL 1941. Ingekomen: Klasiena Koov, dienstbode, van Haarlemmerliede naar nr. 304; Wytske Wagenaar, dienstbode, van N.-Scharwoude naar nr. 283; Catharina G. Robregt, zonder beroep, van Alkmaar naar nr. 239; Antje Dekker, huishoudster, van Den Helder naar nr. 117;Cornclis Tromp, groentonhandelaar van Broek op L'dijk naar nr. 239; Pietje Wijnjetcrp, zonder beroep, van Opmeer naar nr. 349. Vertrokken: Guurtje Bakker, huishoudster van 259 naar Zaandam; Geertje KuitAvaard, verpleegster, van 265 naar Renkum; Jan Smit en echtgen., machinist, van 247 naar Vollenhove; Elisabeth Kooy, zonder beroep, van 337 naar Oterleek; Willem Groen, koop man, van 238 naar Hoorn. Geboren: Trudi, dochter van Emil A. J. Reuter en Aaltje Pilkes; Joannes, zoon van Johannes Groen en Jantje Slijker; Marga- retha, dochter van Cornelis v. d. Tak en Margaretha A. Pieters; Dirk, zoon van Dirk Koning en Aagje Bakker; Janneke Gerida, dochter v. Gerrit Booy en Trijntje .T. Bruin Engelientje dochter van Cornelis de Pee en Geertruida Verwer; Greta, dochter van Dirk Bobeldijk en Jannetje Keizer. Overleden: Willem Keizer, oud 66 jaar; Geeske Gaukes Wagenaar, oud 64 jaar. GehuAvd: Marinus Geluk en Elisabeth Kooy. HOOGWOUD AARTSWOUD. SUCCESSEN. Bij de gehouden zaalwedstrijden te Iloog- karspel gehouden, werden door onze gym- nastiekvereeniging de volgende prijzen be haald. Verecnigingswcdstrijd dames: 2e prijs, heeren 3c prijs. Avedstrijd zestallen knotsoefe ningen dames 3e prijs, dames personeel le graad B. Visser 3e prijs, dames 3e graad per soneel le prijs G. Tromp, C. Kriek, B. Pur- mer, G. Best'en T. Slachter. Vaardigheids- proeven K.N.G.V. le en 2e graad C. van Scheijen 1, .1. Bakker 3. M. Grootes 1. VooiAvaard het vermelden nog Avaard. V ZIJPE Afschel^ van den heer P. J. Ott In tegenwoordigheid van Burge meester, Wethouders, Secretaris, se- cretariepersoneel, personeel van den distributiedienst en conciërge van 't raadhuis, met eclUgenoote, werd in de raadzaal te Schagerbrug gister middag afscheid genomen van den heer P. J. Ott, ambtenaar ter secreta rie en administrateur van den dis tributiedienst in den kring Zijpe. (De heer Ott gaat per 1 Mei 19T1 den ge meentedienst verlaten en zal worden aangeAvezcn als chef a'an de afdee- ling „algemeene administratie" van het gewestelijke arbeidsbureau te Alkmaar.) In een hartelijke speech heeft burgemees ter Breebaart afscheid genomen en den heer Ott gefeliciteerd met zijn prachtige promo tie. Spr. huldigde den heer Ott voor de voor treffelijke wijze, waarop hij de gemeente heeft gediend, zoowel in zijn functie van ambtenaar voor sociale zaken als in die van administrateur voor den distributiekring Zijpe. Speciaal Avees spr. hierbij op het bui- tengeAvoon groote aandeel, dat de heer Ott heeft gehad in den opbouw van het distri butie-apparaat van den distributiekring Zij pe. Namens B. en W., secr. en personeel ten raadhuize bood spr. den scheidenden amb tenaar een fraaie actctasch aan, daarbij den Avensch uitsprekende dat het den heer Ótt en diens echtgenoote in de toekomst goed moge gaan. Weth. v. d. Sluijs sprak als voorz. van de comm. voor de steunverleening aan kleine boeren en tuinders, aran welke commissie de scheidende secretaris was, en dankt hartelijk voor het vele werk, dat meermalen in avond -en nachtelijke uren door den heer Ott voor de commissie is verricht. Wethouder Nannis dankte namens de ar beiders uit de gemeente voor de Avehvilend- heid^an den heer O. ten opzichte van de arbeiders. De gemeentesecretaris, de heer J. A. de Boer, bracht de aa'erkzaamheden a"an den scheidenden als ambtenaar ter secretarie naar voren en wees er daarbij op, dat het goede Avcrk van den ambtenaar Ott zijn be- krening vond in een regelmatige promotie. Voor de goede samenwerking dankte spr. mede namens het secretariepersoneel. Spr. verheugde zich over de mooie promotie van den heer Ott en sprak de hoop uit, -dat de ze in zijn nieuwen Averkkring a\ erkzaam zal zijn tot voldoening van zichzelf, zijn supe rieuren en degenen, welke met het arbeids bureau in aanraking komen. Hierna werd nog het Avoord gevoerd door mej. A. Kaashoek, namens het perso neel van den distributiedienst, en door' den heer P. Mcsk, als controleur voor de steun verleening. De heer Ott dankte voor de vriendelijke woorden, welke Avaren gesproken, en de goe de Avensrhen, Avelke daarbij Averden geuit, alsmede voor het mooie carienu. Hij bracht daarbij oprecht dank. zoowel vcor de goede opleiding, welke hij te Zijpe heeft genoten als voor den goeden en prettigen omgang, welke hij met gemeentebestuurders en per soneel hoeft gehad. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen, Avaarna afscheid van den heer en mevrouAv Ott werd genomen. ST. MAARTENSBRUG. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. Toen een monteur van het P.E.N. gister middag bezig Avas met een aansluiting en in een lichtmast Avas geklommen, werd hij door electrischen stroom getroffen. Hij bleef aan den draad hangen. De heeren a'. d. Kuyt en Flapper Jr. van de P.T.T., die toevallig in de buurt Averkten, schoten op het hulpgeroep toe en Avisten den monteur uit zijn benarde positie te bevrijden. W1ERINGERWAARD Naar wij vernemen is de burgemees ter, de heer D. Kaan als lid tot de N.S.B. toegetreden. Het was bekend, dat de heer Kaan reeds lang met deze beweging sympathiseerde. Tele fonisch gevraagd, bevestigde burge meester Kaan de juistheid van ons bericht. SCHAGEN THEATER ROYAL. HET ONSTERFELIJKE HART. Deze Aveek brengt Royal ons het onvergete lijke dramatische filmwerk „Het onsterfelij ke hart".,niet Heinrich George. Kristina Sö derbaum en vele andere bekenden. Men leze Avat de Haagsche Post over deze film schrijft: Met een vakkundigheid en virtuositeit, die aan de beste Amerikanen herinneren (meii zie reeds dadelijk den knappen aanhef méf- de schipbreuk van de „Stadt Nürnberg") be- heerscht de regisseur het uitgebreide en pom peuze werk. Zijn stijl en voordracht zijn breed en episch, zijn massa-directie is vast en beslist, en hij blijkt zijn spelers stevig in' de hand te hebben. Dit moet temeer gewaar deerd worden, omdat het „tableau de la troupe" vrijwel een keurkorps vermeldt, Heinrich George is Peter Henlein, forsch en massief in dit robuuste renaissance-karakter en hij vertolkt de dankbare rol met zijn ge wone routine en meesterschap. Naast hem staan figuren als Paul Wegener, Paul Hen- ckels en Michael Bohnen, acteurs, die allen op het Avitte doek hun. gulden sporen hebben verdiend. Maar de opmerkelijkste creatie is toch, merkwaardig genoeg, die van Henleins jonge vrouw door een uitnemende debutante, Kristina Söderbaum. In geen tijden hebben wij in dit milieu een „ingénue" met zooveel passie. warmte en suggestieve kracht gezien als deze begaafde Scandinavische kunstena res. In feite: zij is te midden van al deze meer dan levensgroote' decoratieve gestalten de eenige waarlijk volop levende mensch. SCHAGEN NIEUWS. Schagen ID.T.S. I. Aanvang 2 uur. J. J. Slikker H. Middelbeek A de Wit G. C. Annevelcty, S. Grootes A. Gast J. Peetoom J. v. d. Ren G. Boontjes C. Bakker F. J. de Leur Res.: R. J. Kousbroek. T, Schocrl, P. Smit. Schagen IIIOudesluis II. W. Domper C. Slikker Jb. Molenaar Th. de Weger S. Breebaart H. Naber G de Jager I. van Bruggen J. Weeland II. Volten G. Rempt. Res.: J. Slikker. P. Dekker, P, de Vries. ZWAAG. 30 April. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Spinazie f 11.uien f 6.40. bieten f 3. prei f 2325, witlof f 13.80—19.20, andijvie f 24—34. sla f 3 40-6.90. bloemkool f 18-26, radijs f 2.50. rabarber f 8—11. ALKMAAR. 30 April. Andijvie f 30.5037.50 per 100 stuks, knol- sclderie f 1.60—8 per 100 stuks, nrei f 14.20 23S0. peterselie f 4.20 per 100 bos. rabar ber f 913 per 100 bos. raapstelen f 1 4.20— 17. radijs f 2.50 ner 100 bos. selderie f i 20 5.20 per 100 bos. spinazie f 0.S8 per 8 Kg., witlof l f 6.50S.50, idem II f 3—5.50 per 100 pond. Voorloopige noteerine (hedenochtend 9Vz uur doorgebeld). Offlcieele nriizen en aaneevoerdp kwantums van vandaag publi- eeereh wij morgen. BROEK OP LANGENDIJK. 1 Mei. Aanvoer: 875 Kg. rabarber f 10.40—11. 1150 Kg. roode kool f 9.3 stuks bloemkool f 26 per 100 stuks. 4300 Kg. witlpf: 1e soort 12.90 17.00 2e soort 7.60—12.40 700 Kg. prei 17.1020.30. De eerste bloemkool werd aan gevoerd door P. Kool van het demonstratie- bedrijf le HeerhugOAvaard NOORDSCHARWOIW.. 1 Mei. 19700 kg. roode kcol f 9; 7500 kg. D. witte kool f 6.70

Schager Courant | 1941 | | pagina 3