Salarisverhooging Uit Lansendijk secretaris zit hoog W.O.L -polk De paleng van de Heere Uit Alkmaar OUD EN NUW UIT WESTFRIESLAND Donderdag 8 Mei 1941 Tweede blad i<egelm3t.g tanen de binnenvisschers hun luiken in een speciaal daarvoor gebouwd oventje, waarin een groote ketel is aangebracht Nu de zijde voor het netwerk aan de distributie is onderworpen, worden de fuiken zorgvuldiger dan ooit behandeld (Pax-Holland) MET SLECHTS EEN STEM MEER DERHEID AAN GENOMEN. WAAROM GEEN PROTESTANTEN MEER IN HET DAGELIJXSCH BE STUUR? 1 Het werk van den heer Jong, secre- taris-pennmgmce.rier, ook door de op positie geprezen, doch de hooge las ten laten niet toe om royaal te zijn. (Van onzen eigen vcsrlaggever.) Komen op de vergadering van de stemgerechtigde ingelanden van den W.O.L -polder gewoonlijk een of twee belangstellenden, gisteravond was dit anders. Zestien ingelanden waren, buiten het Dagelijksch Bestuur, in het café Brouwer te 't Veld aanwe zig. Uit de besprekingen bleek dat deze groote onkomst oorzaak vond in het feit, dat het.Dagelijksch Bestuur voorstelde het salaris van den secre taris-penningmeester met f 100.te verhoogen. Hoewel de oppositie op het werk van dezen functionaris den heer Jong niets heeft aan te merken, .meende zij in dit voorstel een onver antwoordelijk optreden van het D.B. te zien, omdat de lasten zeer hoog zijn en elk jaar hooger worden. Voorts heeft he* feit dat nu geen en kele Protestant meer zitting heeft in het D. B., nogal kwaad bloed gezet. Een en ander bracht mee, dat de besprekingen in een tamelijk gela den atmosfeer werden gevoerd. De vergadering stond onder leiding van den dijkgraaf, den heer Bosma, burgemeester van Oude Niedorp. Een oude kwestie. Deze deelt mede, dat spr. en secretaris een bezoek hebben gebracht aan de Prov. Waterstaat, niet betrekking waterkecring Raaxnlaatboczcm. Als het kanaal klaar is. zal de waterstand verlaagd worden. Door de Strijkmolens is destijds f270.beschikbaar gesteld voor onderhoud schociing landerijen die grenzen aan Raaxmaatsboezetï). Het Dag. Bestuur meent dat dit bedrag gehandhaafd moet worden, ook hij lage ren waterstand, oirrdat de polder onkosten' houdt. De vraag is echter of het bedrag van f270.dat via de bannc tussclien verschillende polders .wordt verdeeld, voldoende is. 1 'Het'bleek, dat. het oude contract van 184:'.. Vaar alles in staat, niet meer te vinden was, maar het bestuur vond gelukkig een copie. Afgewacht moet nu worden; hoe de provin cie zal beslissen, het Dag. Bestuur heeft, goe de hoop, dat do zaak in orde zal komen. Hgt bestuur verkrijgt machtiging de zaak tot. in hoogste instantie uit te zoeken, dus verder- te gaan dun enkel bezwaar te maken. Rekeningen. De heer Bakker rapporteert over de reke ning 1940. welke in orde is bevonden. Er is op de algetneene rekening een natlcelig sal do van 7844.90 dat is opgevangen door de afzonderlijke rekeningen. De penningmees ter wordt gedechargeerd. De lastcnaeftter stand bedroeg totaal f 293. Aan olectrische stroom werd verbruikt f 1238.31. De schul denlast is gedaald van f 00.000 op f -45.000. Tot leden der commissie tot nazien der rekening 1941 worden benoemd de lieeren Bakker, P. Wit en M. Smit. BEGROOTING. De begrooting wordt aangeboden. In ver band hiermede wordt voorgesteld zoo -noo- dig een kasgeldleening te sluiten, groot f 1500 a 4 pet., geheel af te lossen voor of op 31 December 1911. Aldus besloten. Verder om de overdracht -van de kade kanaalvak OudkarspelKolhorn (Lcijer- dijk) af te konpen, waarvóór bij compensatie met, hetgeen do belastbare opbrengst van Et. is al puur wat iare leden dat .Tan Groen'nag troonde in de molen van de 'Leige Hoek. of aiseluk troonde Jan niet. maar troonde Griet, want dat was een baas waif Jan was molenaar, hai de grasie van de Heere. en den nag vijserman en jager betaien. Nou. hai kon ze skiete. de hnze en de woorde. hai kón et luchfe as ér icn in 't land van Tennis Appel of zen maat zat. of skuilthoekie speulde in do Biezp van de rinsslooi Den was 't voor Jan een horige dag as ie met de buit op Griet an gong, en den zong ie van de brave boe- ï'ozeun en van lieve béste oompio, nou dat sjak zoo krap niet oor. An ion ding had ie' een jernhplp hpkel. dat was an de henge laars uit stad die zain polderwater of stmupfe' pn de waReknnte ven-in nmveord<\ Maar deer had ie wat op vonden de pelis'p van Spanbroek was een kammerned van fm. en as .Tan den weer zoo'n visserman mot zen «mooie tuieie et land uit gaan zag gong ip der arhteran Mo ar eerst had ie Griet es vailtie van de t'riern van der stoel ofpakl en an de wiek van. dé molen bonden, Zoo'n wit end vadoek zag je puur den polder dientengevolge vermindert, on geveer noodig zal zijn f 4300. Tenslotte om ter bekostiging een gcldlee- ning aan te gaan groot f 4000,' tegen hoogs tens 4 pet. rente, af te lossen ijr 20 jaren, de eerste keer in 1942. Deze voorstel Ion wórden aangenomen. De algemeene uitgaven zijn geraamd op f 13481.35. De alg. iasten, worden geraamd op f 13.50 per bunder, voor de Westerkamp f 15 50, de Üósterkamp op f 18.50 en dé Lcverlanden op f 20.50. SALARISVERHOOGING SECRETARIS. PENNINGMEESTER. Het bestuur stelt voor het salaris van den secretaris-penningmeester met f 100. te verhoogen. De heer Steur zegt, dat hij,in het bestuur tegen doze verhooging is en komt met een lijstje va,n andere polders. Voorzillor zegt dat dit niets uitmaakt, he* gaat om het werk. De beer Steur noemt toch de cijfers van groötere polders, waar de salarissen lager zijn. Voorzitter: We hebben hier een secretaris- penningmeester, die zeer accuraat is. ge durig wordt een beroep op Ijcm gedaan, de werkzaamheden breiden zich zeer uit. Na 8 jaar arbeid is een verhooging toch wel noodig! I-Iei is niet aan den hoogen kant! Er zijn ook polders op het lijstje van den heer Steur, dié zelf de lasten niet innen. De polder slaat heusch geen- gek figuur met de verhooging. De he.or Lakeman onderstreept te accu ratesse waar voorzitter van sprak, maar salarisverfiooging acht hij ongewéiischt. Het is hoog genoecr. Voorzitter wijst opnieuw op de toename van het werk. De lieer Lak oman: Gedurende de crisis jaren heeft de secretaris verhooging gehad door toename van de koopkracht van den gulden! Zijn salaris bleef toon ook on peil. Laat de secretaris daarvoor erken'elijk zijn! Voorzitter: Als er een goede tijd is profi- tecron de werknemers in het vrije bedrijf eerder, dan komen de ambtenaren altijd achteraan! De heer Lakeman laat zich niet overtui gen. Moet er nu op een salaris van f 300, f 100 ge'egd worden? Voorzitter: Als TI 't over S jaren verdeelt is het maar f 12.50 per ia ar! Wat geweest is. is geweest, do tijd is duurder.' er is meer werk en het werk is goed. daar moet men naar kijken. De lieer Steur: Tn alle polders zijn ze ook tevreden over den secretaris. We staan met. de lasten aan -den top. 't Wordt alle jaren erser. De heer. Molenaar: 't Salaris is zeer be hoorlijk. Voorzitter wijst er op dat het salaris afge boekt is van den post slootwerk en de be- grootingsciifers niet veranderen. De- heer Steur: Dat is poppekast op niks af. Zoo kan je de begrooting altijd maken; de salarissen verhoogen en den post dijken verlagen, das makkelijk. Voorzitter: Zoo. meneer Steur De heer Steur: Ja. De heer Lakeman: Anderen kunnen met moeite 15 pet. meer halen! Voorzitter: Laten wij voorgaan, dat kun nen wij toch niet helpen? Er zi'n hier drié polders! .De heer Lakeman: In andere polders is ook wat. De heer Bakker heeft ook geconstateerd, dat de heer Jong de vraagbaak in polderza ken is. Hij doet alles, maar gezien de bestrijding .van het voorstel denkt spr. het bedrag op f 50 te stellen. De heer Jong onthoudt zich van stem ming. De hoer Wijnker wijst er op dat de heer Stern zelf zei, dat (ie secretaris in drie maanden voor f 25 twintig keer in functie is geweest. De lieer Stern: 'Zestien keer. De heer Wijnker: Twintig keer. De hoer Stern: Nee. Dirk. zestien keer. De heer Wijnker 't Ts een o-ent per uur'.. Het bestuursvoorstel wordt met 13 tegen 12 stemmen aangenomen. veer van zelf. De veldwachter van Span broek die klom in de hcn'gelaarstaid oftig in de toren en as ie dé vadoek zag. den wist ie et al. Jan gong zoo op zen dooie sloffics nei de hengelaar toe. die.den bed at zen tuiffie al in* et verboden water uitgooid had en don zaidie: Wul ei wat? En den hield ie om an de kies. notzoolang tot de pelïesie der ok was. Nou en den zaide -Tan kman. ik zei men padje weerdors in korte, jullie ken 't nou wel redde denk? Aars had Jan wainig va i ah de. as je oen paar io'ens van' de Boekeiweg niet' rekerie, want die gonge met er hoornlakke en der hocke yen een sneld of oen neeld ok na-gal dors achter een oalinkie. Nou. are broodvissohers Iiete zokkens maar dep gang gaan. want et heskoot znovpul niet. maar Jan had Krelis •ie Maver der toch ers- bailnpt. En dat had Kroel P-m nooit vergeven, et had cm drie golden boete kost. maar Znndcseivens had' ie. dat ie met are jongelui, an de tapkas van Tennis Meur* es herberg slin.e te prpe- ron. zaid dat Jan Groen zen leste hemèl ok nag, niet an had. Ton dag. in et iaar was voor Jan en Griet ok een harre Tjonge dag. Den kwnmme de TTeerp on de molen. De polderbestuurders. Vierhonderd en vier <-n zestig dage was et hoere. maar ion dag Heere. Den was er ver garen? on den was J>r skouw.enzoo. maar dat duurde allegaar nooit zoo verlogen hang. Zoo teugen twaaleven most de ion ne'i dé aar (Iers pfke.s on et huisde, on den hlevo" ze maar wat buiten op .de \yurf te hennemclleken. En den zaide Klaas Bruin, De begrooting wordt hierna aangenomen. Het bestuur vraagt machtiging tot uit voering der voorgenomen werken. Aldus besloten. Uit de oude doos.. ITet bestuur stelt voor om wegens wijzi ging van het voetpad1 't Vold-Moerbeek,- dat in de toekomst over en langs het Mo len erf zal worden omgelegd bij contract met het gemeentebestuur van Oude Nie dorp. daaraan de benoodigde openbare be stemming te geven. Aldus besloten. Het bestuur stelt voor inzake tijdelijke toelage aan lager bezoldigd gehuwd per soneel daarvoor in opdracht van Gcd. Sta ten dezer provincie een regeling mogt wor den getroffen. Aldus besloten. RONDVRAAG De heer Lakeman had het prettiger ge vonden, wanneer bij de. laatste bestuurs- voorziening' (ien Protestanten was ge vraagd met een candidaat te komen. Een Protestant ging er uit, waarom nu - weer juist een Katholiek erin? De lieer Jong merkt op, dat de anders denkenden zich. tot de ver. van water schappen hadden moeten wenden, daar hoort de zaak thuis. Den heer Lakeman 'verzoekt het be stuur dan voortaan even een wenk te ge- en. Voorzitter zal met dezen wensch rekening houden. Na nog enkele opmerkingen over pc'il- verschilleri e.d. volgt, sluiting. DE GASFABRIEK EN ALKMAAR. We vernemen, dat door de Dagelijksche Besturen van dc 4 Langendijlcer gemeenten en St. Paneras weer besprekingen zijn'ge houden betreffende de overname van de 1 gemeenschappelijke gasfabriek door Alk maar. Deze zaak is dus blijkbaar nog niet van de baan. Men zal wel wat haast moe ten maken met de besprekingen, anders zijn de Langemlijkcr gemeenten vereenigd, voor e.e.n beslissing is gevallen! PROBLEMEN Als de aanwijzing van raadsleden voor de vcreenigde gemeente Langendijk ge schiedt, zooals dat bij de vereeniging van andere gemeenten "is gebeurd, dan zal de heer Kaan, die, hij het blijven wonen in de gemeente Oudkarspel, in aanmerking yoor benoeming zou zijn gekomen, nu wel niet benoemd worden, daar, volgens de gevolgde methode,- de raadsleden worden gekozen uit dc lijsten der betrokken gemeenten, van welke lijst hij volgens de Kieswet is afge voerd, als" niet meer in dé gemeente wo nend. WEGWERKEN. Is men met één brug en duiker in den nieuwen weg gereed en is men aan de laat ste druk bezig, de eigenlijke werkzaamheden aan den weg vorderen slecht. Men is nu ook die zóoveul as de voorzitter was: Nou Jan. ben ze weer vet van et jaar, en den zaide Jan. nou heere. dat skikt best heere. et rooit er weer puur op. ,;Ze" dat wazze dc palcngs, die Jan von- gen had en die Griel stove zou. Een beste skuttei eerepele derbai. een douperslokkie vol met goeie boerobultcr. en voor de man een paleng van een are f-pond et stik. Dat was et gerak zóowat. Dat liep er best in, nei alle modera en alle segare, en zoo teu gen vieren ze deidc eerst om een uur of elf nag konkele vanzelf met ltoltjes met kruikkeis en zok en zain wierre de dis cussies zoomaar korter, tot Klaas opslot zaide. we moste de hospes nou et eten maar opdiene leile heere, en den gonge de ouge dicht, as de tafel dekt was. nou en dén be- gonne ze. Et was maar goed dat Griet er een paar kla-intjes achterof houwen had, vfant buiten de grate was er nooit niks over. En zoo gonge de heere om een uur of zeuven, voer in 't gat. peerd op pad. weer op, moeder an. Bunders verstand lichter, maar puur zweer in *t houfd nei een (mooie dag op Jan es molen. Maar ien keer is et' sluuf ofkornm.cn. Et gong allegaar zoo mooi eerst. Jan had weer beste vongen. der was er ien hai. die zou Griet an Piet Smak geve. die leek de lesie taid wel wat sluvig te worren, den zou ie wel weer wat opkikkere docht ze, Non die paleng die woog zeker wel 'fwei en een hallef pond. Et leek wel een slang io. .Tan had ze in de kaar lciten, den hieven ze goed. Dé heere wazze der weer allegaar en et- programma was als. voren, 's Ochens begonnen met het maken van het zijwegje naar liet gemaal, terwijl aan de schoeiing voor den nieuwen weg bij het raadhuis druk wordt gearbeid. Voor den nieuwen provin cialen weg langs den' Waard dijk worden massa's steenen aangevoerd, welke langs het te maken traject worden-opgestapeld. Daar gaan de werkzaamheden'zijn gewonen gang. Als alles eens gereed is, dan zal het blij ken, welke belangrijke veranderingen, die groote verbeteringen zijn, zijn aangebracht. DE TULPEN BLOEIEN. Tal van akkers, beplant met tulpen, staan nu ten Oosten en Westen in vollen bloei. Het is een mooi gezicht, wat echter te wei nig wordt opgemerkt, omdat men er bijna niets van ziet, als men zijn weg door Lan gendijk neemt. Men moet het veld ingaan, om het mooie er van op te merken. Het „Land der duizend eilanden" heeft inder daad ook zijn schoonheden. INVENTARISATIE AARDAPPELEN. Men deelt ons mede, dat ook hier begon nen is met het opnemen van de voorraden aardappels. We vernamen, dat die niet groot zijn en dat vele 'bouwers niet meer bezitten dan het noodigc voor ejgen gebruik. STILTE OP DE FABRIEKEN. Het is op het oogenblik stil op dc verschil lende fabrieken aan Langendijk, wat zijn oorzaak vindt in het verstrijken van den inmaaktijd. In vroegere jaren echter vonden o.a bij de firma Kramer verschillende ar beiders werk met hot maken van kratten, Groote hoeveelheden, hout werden tóén aan gevoerd voor het maken van dit verpak kingsmateriaal. Dit geschiedt thans niet, omdat door de bijzondere tijdsomstandighe den er op gerekend wordt, dat van uitvoer van producten, in kratten verpakt, in veel mindere mate sprake zal zijn dan vroeger. Vooral voor den export van vroege aardap pelen werden deze kratten gebruikt. Boven dien is liet hout schaarsch en duur. KOEDIJK WINTERHULP NEDERLAND. De collecte aan den Kanaaldijk bracht op ruim f 92.Van het andiere gedeelte was nog niets bekend. RIET VERBRAND IN RIETPOLDER KLEIMEER. Jaarlijks in dc maand April, bij droog weer ook wel eerder, maar in elk geval voordat de rietpolder onder water wordt, gezet, wordt hel stoppelveld met zijn daar op liggend rietafval verbrand. Deze metho de is zeer bevorderlijk .voor het nieuwe ge was. Dit laten afbranden van het rietveld eischt groot# voorzichtigheid en kennis' van zaken, vooral bij' oostelijke winden,, daar deze winden door hun wispelturigheid den brand onverwachts een andere richting kunnen geven. Des te gevaarlijker wordt het. wanneer er nog riet in den polder ligt, daar de afscheiding van het eene bosch naar het andere soms niet meer dan een gewone greppel is. Hoe gevaarlijk het branden soms kan zijn. ondervonden een paar zoons van den riotboscheieenaar Mors. -Toen ze hun ter rein voor een eroot gedeelte in 'brand -ha-d over de daike en et pail en nag ers over et pail en nag ers over de daike. En maar janke vanzelf, bai wie et te leie was en hai wie et ie houg was. Tot oplesten ouwe Dirk Poer zaide: Hoor es, moppere is dom. et kallef ie zuipt er niks minder om, want die kon altaid zoo raime. en dep zaide Klaas Bruin, nou dat is ok zoo. we moste maar ders nei de paleng kaike. Da's weer es are praat, Da's zeker praat as je prate van praat, zaide Piet Smak den. en ze gonge achter' de voorzitter an nei buiten, weer Jan. met zen Zundese bef om al bai de kaar op skildwacht sting. ..En mole naar' zaide Piet weer, „ben ze weer goed?" 't Is van. 't. jaar verlegen heere, zaide Jan,, ie zeilo snrikkele. kaik maar in dc kaar. Nou, Piet Bruin, die was nagal borstig toendertaid. dat die kon je wel an de kaar vastzette, maar Ollevert Stapel en Gen-e brand Paipcr die zouwe et wel klare. 't. Is ieruibel, zaide Gen-ebrand, wat ben die loe ders vet liaise Ollevert, vooruit m'n knecht. Nou, de kaar op de wal, maar mam mense wat verskote ze gien pa leng zat er in. maarkeen zóotje groote stie- ne 't Mooi was metien van 't gasten of, Griet most. maar een' hampio hnle bai Dirk Davidson, maar nei. et was toch niet et. echte, ei Goed dat de medcra niet stolen was, aars was et hillcgaar zeuren weesf. Bai Tennis Meurs "was et o"k feisf In de achterkeuken, want depr konne ze ok wel paling stouve. De Donderdag zaide Kroel do Maver. hai zei et wete,. die kirre1 is veul te benauwd, main de gróost. Bet. ,il- moet m'n drie golden boete der toch uilcfe! èfffé. (Alle rech'ten voorbehouden)".; den gezet, keerde de gevaarlijke oosten wind voor een oogenblik en plotseling keer de ook de vlammenzee zich naar een ande re richting en wel naar het rietbosch van den eigenaar Jn. Lammerschaag. Dit ging spoedig in vlammen op. Van stuiten was geen sprake meer en dc vuurtongen namen ook mede de daar nog aanwezige rietschelf van ongeveer 17 tot 20 voer. Ontdaan over deze ongelukkige stookpartij, konden de jongens huiswaarts keeren, hun reddings pogingen hadden niets mogen baten! Naar wij nog vernemen, dekt verzekering de schade. BRANDWEER IN ACTIE. Dinsdagavond hield de brandweer haar maandelijksche oefening. Deze oefening was wel een buitengewoon staaltje van durf en kunnen. Geoefend werd met de redding»- lijn. vanuit den toren dier kerk. Van 15 Me ter hoogte ging één van 't brandweercorps, de heer C. Damiaans. vanuit het klankgat van den toren aan de lijn naar beneden-. Met de tweede proef nam hij zijn zoon van ongeveer 10 a 11 jaar mede onder zijn arm, dit was een spannend gezicht, vader en zoon samen aan een lijn te zien bengelen, 15 meter'van den beganen grond, maar het was duidelijk waar te nemen, dat alles in goede handen zht en de zoon voelde zich dan ook erg, vertrouwd in de handen van' vader. Toch lijkt het ons beter, dergelijke gevaarlijke experimenten 'maar uk te voeren met een pop. er kan een ongeluk gebeuren en dan is het toch beter, d;at een pop uit handen valt dan een kind. Een moedige prestatie intusschen was het. Wel een bewijs, dat de brandweer, als de nood aan den man komt. alle gevaren zal trachten te trotseeren! RAADSVERGADERING OP 15 MEI. Men zal zich herinneren, dat op de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering ver schillende onderwijzersbenoemingen geen doorgang konden vinden in verhand met nieuw ontvangen voorschriften. Intusschen is gebleken, dat alle vóór 17 Mei verrichte benoemingen rechtsgeldig zullen zijn. Met liet oog daarop is op 15 Mei een gemeente raadsvergadering bijeen geroepen. In do bestaande vacatures zal dan nog op de tot dusver gebruikelijke wijze worden voorzien. DE ONEENIGHEID BIJ DE BRAND TE RINNEGOM. Onlangs deelden we mede, dat bij de brand te Rinnegom, welke enkele weken geleden uitbrak, sprake was van oneenig- hcid tusschen de Egmondsche en Alkmaar- s'che brandweer. Hoewel de oorzaak was toe te schrijven aan een op zichzelf wel licht prijzenswaardige ijver, behooren uit wassen als destijds beschreven natuurlijk achterwege te blijven. Naar we vernemen is van dc gebeurtenis sen een rapport gemaakt en is dit bij de be voegde instanties ingediend. Reeds voordien was af en toe aangedrongen op centrale leiding bij branden, waar brandwperen uit meerdere plaatsen samenwerkten. Dat deze noodig is mag als vanzelfsprekend worden beschouwd. Vergissen we ons niet, dan kan liet geval, dat zich te Rinnegom heeft, voor gedaan, in zooverre een goede uitwerking hébben, dat de maatregelen, die tot meerde re centralisatie kunnen voeren, er door worden bespoedigd. HOE ZAL HET MET DE KROCHT GAAN? In Alkmaar is gebrek aan speelplaatsen voor de ieugd. Destijds wezen we er reeds op, hoe de Krocht, nadat de Nederlandsche militairen waren verdwenen, zich in een toestand bevond, welke het terrein als speel plaats ten eenen male ónmogelijk maakte. Ook bij de laatste bcgrooting kwam deze aangelegenheid aan de orde en zegde wet houder de Groot, toe te zijner tijd het terrein in een bespeelbare toestand te brengen Wat in hoofdzaak zou neerkomen op egaliseeren. Intusschen is het voorjaar geworden. De krocht echter ligt er nog bij, zooals ze was. Zou ze vergeten zijn? KOEGRAS JULIANADORP. UITBREIDING VAN HET NOOD ZIEKENHUIS. Uit bevoegde bron vernemen wij thans, dat het dringend noodzakelijk geblekei^ is, dat het ziekenhuis een uitbreiding- ondergaat. Een verruiming, die binnen zeer korten tijd reeds haar beslag zal krijgen. Er was nog een lokaal disponibel, dat men voor ho'èpitaal- ruimte kon gebruiken. Hiervan zal thans gebruik gemaakt worden. Het betreft een lokaal, dat plaats biedt aan een 7-tal bed den. Tot nu toe overtrof het aantal opgenomen patiënten iedere maand dat van de vorige maand en uit niets blijkt, dat deze stijging tot staan gebracht zal worden. Ecnige verpleegsters zullen eveneens aan dit ziekenhuis ^vorden toegevoegd. Deze zijn reeds aangewezen. Het is teekenend voor het uitmuntend func- tionneeren van de inrichting, dat deze reeds uitverkoren is lot opleidingsziekenhuis voor verpleegsters. DEN HELDER DE AMBACHTSSCHOOL. Door een foutieve opgave is in 'de. adver tentie van de Ambachtsschool het vak „meubelmaken" - vergeten. Wij wijzen hier belangstellenden nog eens speciaal op. NIEUWE NIEDORP GOEDKEURING BOUWPLANNEN. Door B. en W. zijn goedgekeurd de bouw plannen voor 'f houwen van 'n koolschuur voor den heer P. Mantel te Langereis en een varkenshoet voor den heer J. Zijp te ^loerbeek.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5