Het verre vaderland Uit de geschiedenis Verzwaring dar lasten op liet bedrijfsleven Hoofdcommissaris Tulp geïnstalleerd van den aardappel Minderjarig meisje vermist Niet lanq p'ezier van zijn buit der gilden Komende belastingen Plechtigheid te Amsterdam. In de raadzaal van het stadhuis te Am sterdam is gistermorgen in aafawezigheid Van Duitsche zijde is, zegt het Nat. Dagibl. reeds meerdere analen er op gezinspeeld, dat de Nederlandsehe bevolking en het Ne- derlandsche bedrijfsleven met een verdere verzwaring van den belastingdruk rekening moet houden. Nog hooger winstbelasting. Mr. ~Qv. von Bruckeii Fock voorspelt dan, dat de winstbelasting op de N.V.'s zal wor den opgevoerd' tot 40%, even hoog dus als zc in Duitse hl and is. De schrijver bepleit, dan de invoering van een supeixlividendbclasting -voor N.V.'s. die meer dan 6 of 7 'procent van hun werkend- kapitaal uitkeer-en. waarbij hij opmerkt, dat de invoering van een dergelijke belasting gepaard1 zal moeten gaan met dè mogelijk heid de nominale kapitalen der N.V.'s meer in overeenstemming te -brengen met de werkende kapitalen Vermogensketfing. Ook acht Dn v. B. F. het waarschijnlijk, dat de N.V.'s en soortgelijke lichamen eer lang.-evenals in Duitschlawl, aa.n een ver mogensheffing zullen worden onderworpen. Deze heffing zal dan echter wel niet inci denteel worden opgelegd, maar tegelijker tijd met een algehecle herziening van onze bestaande vermogensbelasting en een ver werking daarin van de nog uit don wereld oorlog dateeren-de Verdedigingsbelasting I. - Bij de algemcene verraogonsheffing zal. zegt die schrijver, ook de doode hand wor den betrokken. Kapitaalopbrengstbelasting, Bovendien zal nog een kapitaalopbrengst belasting over inkomsten uit aandeden vol gen. Inkomsten uit nachten en huren zul len hier waarschijnlijk buiten blijven,tenzij het totale inkomen meer dan f 4000.be draagt. De reserves der N.V.'s e.d. Tenslotte zal, aldus deze deskundige der N.S.B., de belastingwetgever ongetwijfeld het oog werpen op in de N.V.'s e.d. aanwe zige reserves.- Welke belastingverzwaring de parti culiere inkomengenieters en vermo- genhezitlers vermoedelijk te wachten hebben voor de gehuwden met grootc gezinnen en niet meer dan middelbare inkomens en vermogens zal er' véeleer van belastingverlich ting sprake zijn ligt gedeeltelijk reeds in het vorengaan,de opgeslo ten. aldus besluit het artikel. Waar is Everdina van den Berg? De Commissaris van Politie, chef van het bureau Kinderpolitie te Amsterdam, ver zoekt namens de ouders de opsporing van de minderjarige Everdina Aaltje van den Berg, oud 20 jaar. die sedert 17 April 1.1. wordt vermist. Haar signalement luidt: lang pl.m, 175 M., opvallend gedrongen postuur. breed rond gezicht, diepliggende blauw-grijze oogen. zwart haar, bruine swagger. donker blauwe japon met wit kraagje, bruine kou sen,. lage bruine schoenen met groene nop jes, blootshoofds. DE BEEMSTER BLOEIT NOG NIET MOOI. De vereeniging voor vreemdelingenver keer „Beemstcrs Welvaart" meldt, dat ten gevolge van het gure weer de vruchtboo- men in den Beemster nog niet mooi bloeien. Ook Zondag zal dit nog niet het. geval zijn. Verwacht wordt, dat de .mooiste bloeipe riode dit jaar in de' tweede helft Van Mei zal vallen. het historische gildewezen, ontleend aan een oud werkje van Prof. P. J. Blok, hiermede voort. (N.P.B.) Ook in de Overijselscho en Gel- dersche steden blijken (dc gilden) nu en dan gewicht in de schaal van het standsbestuur te hebben gelegd. Wij weten het b.v. van Arn hem, waar sedert 1487 de giUlcmeesters als hoofden der gilden in belangrijke zaken door den Raad gehoord moesten worden; van Nijmegen, waar het St, Nicolaasgilde als al gemcene gildenvertegemvoordiging dergelijke rechten bezat,, totdat prins Maurits het in 1592 ophief. Maar noch daar noch in Holland is hun invloed te vergelijken met dien, wel ken zij te Utrecht en in Groningen uitoefen den. In Holland werd te Dordrecht in 1386, een college van „Achten" aangesteld, gekozen door de gildedekens en aangewezen om deel te nemen aan de stadsregecring en "met het .eigenlijke 'stadsbestuur „alle sa§cken ten meesten oorhaer te' disponceren"; zij bleven er bestaan, al werd reeds in 1395 dc keuze der gildedekens in het aanbieden cener nomi natie veranderd en beperkte Philips de Goe de in 1456, later Maximiliaan en Maria in 1478 hun werkzaamheid tot dc keuze van den „burgemeester der gemeente", die naast den,„burgemeesters van "s heren wege'"stond. Maar nergens cider'? in Holland slaagden' de gilden er in duurzamen of zelfs beperkten invloed op de stadszalcm te verkrijgen, ja daarvan is eigenlijk slechts iets te bemerken in tijden van woeling en onrust en dan nog van vele autoriteiten en van vertegenwoor digers van alle onderdeden van liet politit corps, de nieuw-bcnoemde hoofdcommissa ris van politie, de heer Tulp, geïnstalleerd. De plechtigheid- werijl o.m. bijgewoond door alle Amsterdamsche politiecommissa rissen en hoofdinspecteurs. Van ieder poli tiebureau waren vijf agenten met kader tegenwoordig, terwijl men verder de bestu ren van cultureele vereenigingen en vakor- Luitenant-kolonel b d. S. Tulp is ais opvolger van den heer H. J. Versteeg benoemd tot hoofdcommissaris van politie te Amsterdam (Pax-Holland) ganisatieg' zag. Tot de' vele hel angst el len den bel/borden ook de hoofdcommissaris van politie te Den Haag, mr. P. C. J. Ha mei', commissaris Clasie en commissaris Bijl van de generale inspectie te Den Haag, de waarnemend-hoofdcommissaris van Den Haag; commissaris Walraveh, commissaris Rugcis te Den Haag. de hoofdcommissaris van politie te Utrecht, de heer Schuilema- maker, vertegenwoordigers van de N.S.B. en familieleden. Achter de tafel van B. en W. hadden be halve de regecringscoiiiniissar'is van Am sterdam, burgemeester E. .1 Voute en de nieuwe1 hoofdcommissaris, ook plaats ge nomen de scheidende hoofdcommissaris de hoer Versteeg, de polizeipresident Senator Schi;oeder, de waarnemend hoofdcommissa ris de heer K. Broekhoff cn de gemeente secretaris, Mr. J. F. Franken. Allereerst sprak burgemeester Voute har telijke woorden ten afscheid ,van commissa ris Versteeg 'cn sprak daarna zijn vertrou wen in het beleid van den nieuwen hoofd commissaris uit. Polizeipresident Senator Schroeder ver klaarde goede en werkelijke vrienden, in de leiding cn in het corps gevonden té heb ben. De geest, in uw corps is uitstekend en de paraatheid is hoven alle lof verheven. Dit menschenmateriaal is zoo goed, dat het geheel te vormen zal zijn. naar den nieuwen 'ijd. Wanneer er thans in het .corps nog po litieke tegenstellingen bestaan, dan lach ik daarom. Want binnen een jaar of twee zul len deze tegenstellingen volkomen verge ten zijn en dan zullen er alleen nog goede kameraden bestaan. Als laatste spreker voerde de nieuwe hoofdcommissaris het woord, die aller me dewerking inriep en trouwe plichtsvervul ling eischte. ALG. NED. ZUIVELBOND. Donderdag 29 Mei zal de algemeene Ne- dorlandsche Zuivelbond (F.N.Z.) zijn alge meene vergadering houden in het jaar beurs-restaurant te Utrecht. slechts ten opzichte van gildezaken zelf, in liet bijzonder van loonkwestie, die ook toen niet tot de zeldzaamheden behoorden. In de eerste plaats waren dc micltleleeuw- sche gilden in onze steden vereenigingen van industrieeten aard, die tén riool hadden de bevordering der stoffelijke belangen -ham leden, waarmee dan kerkelijke feostvoerin gen en plechtigheden verhonden plachten te zijn in overeenstemming met het sterk ker kelijk karakter der middèleeuwsché instel lingen in het algemeen. Wat dit laatste betreft, ieder gild werd geacht onder dc bijzondere hoe de te staan van een of meer heiligen, die om dc een öf andere reden met het betrokken ambacht iets te maken hadden; te hunner eer had het gild, liefst in de hoofdkerk, hetzij voor zich allen, hetzij 'samen met verwante gil den, een altaar, daarboven het hei ligenbeeld in kleurig geschilderd hout of de afbeelding van den heilige QP een min of meer kunstvolle schil derij was bevestigd; soms had het gild zelfs een geheele kapel ingc- richt', waar de heilige dagelijks cn het, meest op zijn 'feestdag, den feest dag van het gild, werd vereerd on der medewerking cn leiding van een geestelijke, soms zelfs van. een eigen kapelaan: deze verleende ook zijn diensten bij de begrafenis van den gildebroeder, door zijn mede broeders ter aarde besteld, bij diens De klassieke vergissing De zaden inplaals van de knol. Nu ook de aardappelen, het volks- voedsel bij uitnemendheid, gedistri bueerd zijn, willen wij .over het land van oorsprong van dit voedingsmid del énkele bijzonderheden vertellen. (V.P.B.) Aanvaarden wij niet dagelijks onze portie aardappelen bij de avondmaal tijd, zonder ooit eens aan „de bakermat: van den aardappel" te denken? Toch is dat in hooge mate interssant.,' temeer omdat, de' aardappel van heel ver komt. Op omstreeks 30 km. van Araucania aan de kust van Chili ligt bet eiland Mócha. liet. vaderland van den aardappel* Hier was het dus, dat de vermaarde en gevreesde Engelsche kaperkapitein Drake dc plant ontdekte, die eenmaal zulk een voorname rol in alle landen ter wereld zou gaan spe len. Dat men aanvankelijk in Europa bij vergissing het loof odiende in plaats' van den kruimigon aardappelknol met alle ge volgen van dién, kon de dappere kaperka pitein niet helpen. Ook hij wist niet beter. Ondanks het feit, dat Mocha betrekkelijk dicht bij de kust is' gelegen, wordt het maar zelden gezocht. De Mapuche-Indiancn, die de kuststreek bewonen, durven hét eiland niet te naderen, omdat zij het wegens den rijken plantengroei voor het Indianen- paradijs houden, waar derhalve de. afgestor venen huizen. Tn werkelijkheid is het eiland heelemaal geen paradijs, want er wonen eenige blan ken-families, die nooit naar het' vasteland Huisknecht, die f 20.000 stal, spoedig gearresteerd. Zoonis reeds gisteren werd gemeld, is dc 22-jarige huisknecht J. W. M. de J., die met f 20.000 van zijn patroon spoorloos uit den I-Iaag was verdwenen, Maandagavond in Mill door den gemeenteveldwachter aldaar gearresteerd. Rechercheurs van de I-Iaagsche politic, die den arrestant Dinsdag uit Mill hebben gehaald, zijn bij een voorloopig verhoor van de J. het volgende te weten gekomen. Oj) 3 Mei was de J. belast met het schoon maken van" het kantoor van zijn patroon en hij was toen tegenwoordig hij het uitbeta len van geld. Tevens zag hij toen, dat de sleutel van de brandkast in een aangren zende kamér in een taschje werd opgebor gen. .Toen even latpr niemand aanwezig was, slaagde hij er in den sleutel uit het taschje te halen, waarna hij aan zijn patroon vroeg de deur van de kamer, welke aan liet kantoor grensde, af te sluiten, daar er-an ders stof iii zou komen, zöoals hij beweerde. Later zag hij zijn kans schoon de brandkast tc openen en liet geld, dat ongeveer een waarde van f 20.000 vertegenwoordigde, weg te nemen. Hierna nam hij per trein de,vlucht naar Mill in Noord Brabant Hier was hij goed bekend, daar hij er tijdens de mobilisatie als hospitaalsoldaat in garnizoen had gele gen. Veel geld met boksen verdiend. Overal hing hij fantastische verhalen op betreffende de'herkomst van het geld. Zoo vertelde hij op het station te Boxtel, waar hij op aansluiting moest, wachten, dat hij"" veel geld had verdiend met boksen. ïn Mill disrhte hij oen ander verhaal op. Hij zou nl. van verschillende kanten geld hebben ontvangen van verzekeringen, daar oenige. familieleden van hem waren overleden. huwelijk, bij den doop van diens kind. Maar hoofddoel der veréeniging was de zorg voor de gemeensriiappelij- ke belangen van sloffe lij ken aard. Keuren. Daartoe was een reeks van bepalingen ingesteld „keuren", ordinantiën (ordonnan tiën), „statuten" genoemd, waarin de in richting van hot gild. de rechten en plich ten der gildehroeders benevens hUnne .wijze van werken dikwijls lot in dc kleinste bij zonderheden geregeld waren. Die gildekeu- ren waren in den aanvang, gelijk, met vcjc miflrïeleouw.sche' wefsbepnlingen het 'geval is geweest, waarschijnlijk slechts mondeling overgeleverd maar werden sinds do 14e eeuw meer en meer in geschreven vorm vastgelegd cn hetzij in de gewone algemeen'? sladskourho.eken, hetzij in afzonderlijke gil deken rhoeken of keurrollen opgetoekend. van welke vele tot ons gekomen zijn. Met dc handhaving dier bepaling, de leiding der bijeenkomsten, bet be heer der geldmiddeleh en bet', loe- zicht op de verdere gildebeambten waren hetzij door de stadsregering benoemde, hetzij door het gild zelf aangewezen personen belast, twee, drie. vier in getal, die den naam droegen van ..oudermannen", „older- mans", „deken", „hoofdmannen" van het gild. Onder hen stonden, bijv. hij soyuuige Utrechtsehe gilden, busmeesters voor hot geldelijk" beheer en steeds een bezoldigd gildebode. de laatste belast met kennisgeving oproeping, dagvaarding, inning van boeten enz. Waar. zooals te Utrecht cn Groningen de gilden groote beteekenis, zelfstandigheid en zelfs'staatkundige rechten bezaten, had men nog andere beambten in het gild. Bij de meer onder controle der stadsregeerin- oversteken en die tengevolge van voort durende onderlinge huwelijken sterk ont aard zijn. In de 16e eeuw moet het eiland echter veel dichter bevolkt, geweest, zijn, want Mo cha was destijds het. hoofdkwartier van sir Francis Drake, Cavendish. cn andere Engelsche zeeroovers, die in samenwerking met de inboorlingen den Spaanschen ver overaars zooveel mogelijk nadeel toebrach ten. Onder leiding van prof. Schnéider van het museum te Concept ion in Chili ging enkele jaren geleden een expeditie erheen om te zoeken naar overblijfselen uit den zeerooverstijd. Daarnaast is de aardkundige gesteld beid van het eiland onderzocht; ook heefl men gezocht naar sporen van de sinds lang uitgestorven oorspron kelijke eilandbevolking, ten einde haar aard emeigenschappen te kun- B nen .vaststellen. Te midden van' den dachten plan tengroei heeft'men talrijke sporen van Drake en zijn mannen ontdekt. Men vond een aantal wapens, waar onder een Engels'ch kanon, dat Dra ke, die eens door de inboorlingen werd verraden, op het eiland tijdens de vlucht moest achterlaten, en dal mogelijkerwijze afkomstig is van zijn beroemd kaperschip „Golden Hand". Verder werden onder leiding van prof. Schneider in totaal zes begraafplaatsen der oude eilandbewoners blootgelegd cn uit de aangetroffen voorwerpen in de graven is gebleken, dat de oerbewoners geen Indianen maar Zuidzee-bewoners van het melano-po- lynesische ras zijn geweest. I-Iiordoor wordt de theorie van den ethnoLoog Rivet, dat de Zuidzee-volkeren deel en van Züid-Amerika hebben bewoond bevestigd. Interessante ontdekking. Tijdens de expeditie deed prof. Schneider dekking. In een bocht van het eiland ont dekte hij een nog in werking zijnd en vul- IIij liet het geld 'flink rollen en bezocht vele cafó's, waar hij links en i^echts rondjes uitdeelde.- Toch was er een caféhouder, die het zaakje niet vertrouwde. Hij begaf zich naar den gemeenteveldwachter en vertelde hem zijn wedervaren. Deze had juist een extra radiobericht gehoord, waarin de aan houding van'de L werd verzocht. I-Iij com bineerde epn en ander, toog op onderzoek uit en arresteerde den huisknecht. Nog denzelfden avond belde de gemeenteveld wachter de politie in den Haag op en spoe dig vertrokken twee rechercheurs naar Mill. Eergisteravond Iaat kwamen zij met hun arrestant in Den Haag aan. Vermoedelijk heeft deze zich aan nog meer diefstallen schuldig gemaakt en een diepgaand onderzoek wordt ingesteld. Dc caféhouder in Mill heeft intusschen een buitenkansje. Hij was het, die aanwij zingen gaf, welke tot de aanhouding van dc J. leidden en zal dus voor de uitgeloofde belooning in aanmerking komen. Van het gestolen geld-werd nog ongeveer f 16000 op de J. gevonden. UITSLAANDE BRAND TE LEEUWARDEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd de brandweer te* Leeuwarden gealar meerd voor een brand bij den heer N. de Wilde in de, La Rcvstraat. Het gezin, beslaande uit man, Vrouw on zes kinderen, slaagde er in met medenemen van enkele goederen, liet huis te verlaten. Niettegen staande de vlammen zoo uitsloegen, dat van het tegenoverliggende perceel het veld werk blaakte en een spiegelruit sprong, had de brandweer spoedig den brand ge- bluscht. De woning brandde' geheel uit. GEEN GEBREK AAN VACCINES IN FRANKRIJK. Er is in Frankrijk noch gebrek aan vac cines noch aan sera, zoo heeft de directeur van het instituut Pasteur, Guerin, ver klaard in een zitting van dc academie voor medicijnen. De aanzienlijke vooroorlogschc voorraden van deze stoffen heeft, men, naar Guerin verklaarde', kunnen vernieuwen. Men hoeft zelfs vrij groote hoeveelheden naai' Span® gezonden. gen geplaatste en gehouden I-Iollandsche gilden was de inrichting vrij wat ccnvou- Daar was geen'sprake van bijeenkomsten van alle. gilden in „gemeene mogensprake" zooals Ie 'Utrecht op het Janskerkhof ge schiedde. wanneer staatkundige belangen het schenen te bevorderen of de benoeming van oudermannen moest plaats hebben; daar niet dan bij hooge uitzondering „sa- meningen" van het gilde zelf ter bespreking van bedrijfsbelangen. „Vergaderde gilden". Tn één rilde verband .waren dikwijls ver schillende bedrijven verbonden; men noem de zulke gilden te Utrecht „vergaderde" gilden. Regel daarbij was. dat verwante of oorspronkelijk verwante bedrijven werden bij eongevnegfl:'zon waren de zadelmakers te 'Utrecht verbonden niet de schilders, die oor snronkeliik de lenren overtrekken der schil den liTtrlden versierd, min of meer artisten dus bij wip behalve de gewone huisververs nu ook do he.eldjiouwers en boekbinders, la'er naast deze de boekdrukkers werden (ingenomen: de kistemakors met de timmer lieden. kuipers stoeldraaiers, mandemakers, enz.; rle volte slagers met de veel met vet werkende harnas vegers; de smeden met alle' andere metaalwerkers; de deftige want snijders of lakenhandelaars met de iets minder deftige barbiers, die ook het chirur- eiinsvak uitoefenden en als mcnschen van meerdere wefensehap beschouwd werden F,en enkele maal schijnt de 'vrees om hei gehruikeliikp getal der gilden te vermeerde ren en zoo aanleiding te geven tot onder linge en andere moeilijkheden, tot. de sa menvoeging van overigens van aard ver schillende hodriivon te hebben geleid, ter- wiil andere bedril ven" over verschillende, gilden waren verdeeld, soms blijkbaar ora bunnen, wegens hunne vermogenstoestan den belangrijken invloed niet te zeer te doen overwegen. kaan. Deze ontdekking maakte de meeniiig van het aardbevingsslation in Santiago waar, volgens welke het middelpunt van de veelvuldig voorkomende aardbevingen langs-(le Chilcensche kust in de omgeving van Moclia moest liggen. Het eiland zelf rust op een vulkanische bodem, en dc me tingen die Schneider heeft, gedaan, hebben bewezen, dat het eiland sedert tientallen jaren geleden gedane opmetingen, een aan zienlijk stuk boven den zeespiegel is ver rezen. - Deze vergrooting zal het eiland op den d.uur evenwel slecht bekomen, want de zand duinen aan het strand dringen .steeds die-, por bet oerwoud van Moclia binnen, zoodat.' eens de tijd zal komen "dat dientengevolge de geheele fraaie plantengroei zal zijn vernie tigd. Intusschen wofden lang niet alle levens middelen overal op aarde op dezelfde ma nier gewaardeerd. En wat nu de. klassieke vergissing met de eerste aardappelen be treft, het volgende: Een Engelsche landedelman, die tijdens- de regeering van koningin Elizabcth'leefde, kreeg van zijn vriend, den beroemden Sir 'Walier Raleigh, een paar aardappelplanten ten geschenke, die •'hij in zijn tuin plantte. I-Iij noodigde zijn vrienden uit om gezamen lijk de hem zoo aanbevolen vrucht te pro- becren. De tafel was feestelijk gedekt, maar do "spüs die op tafel kwam," was .ongeniet-' haar. Het waren kleine harde korreltjes, .(Po geen mensrh eten kon.. De gastheer was niet, weinig teleurgesteld. IIii moest lang wachten voor. hij door oen- toeval de oor zaak van deze teleurstelling ontdekte. In rle herfst, toen hij .door zijn tuin wandelde, kwam hij aan de rest -van de aardappel planten Voorbij, die zijn. tuinman verbrand bad. Hij bemerk té toen een bijzonder aan gename geur. Hij bukte zich cn pakte een stukje warme aardvrucht op, die hij onmid dellijk probeerde Zij was bijzonder smake lijk. Nu pas begreep 'hij dat dit het eetbare deel van de aardappel was.De eerste keer had hij zijn gasten in zijn onwetendheid de zaden opgediend!' Weer noodigde hij zijn vrienden cn kennissen uit cn thans .had zijn nieuwe aanwinst een overweldigend succes! De klucht van den onechten Manet Jongeman bakte critici een poets. In December heeft voor de Haagsclie rechtbank een jongeman terechtgestaan, die een grap, had willen uithalen. Hij had' van iemand een olieverfschilderwerk (zon der lijst of spieraam) cadeau gekregen, dat een op den arm leunende jongevrouw, in wazig gewaad liggend, voorstelde. Dit schilderij zette hij in gouden lijst en plaatste er den naam „Manet" op, om het vervolgens aan te bieden aan een schilde rijenhandelaar aan hot Noor'deinde te Don Haag, compleet v.oor den prijs van f 15, het bedrag zoo ongeveer van spieraam en lijst. De rechtbank veroordeelde hem wegens het aanbrengen van een valsch merk op een kunstwerk tot een boete van f 10. Omdat de jongeman zooals hij zelf be weerde geen andere bedoeling had ge had dan den critici een poets te bakken,, ging hij in hooger beroep. Onlangs werd deze zaak door het I-Iaagsche gerechtshof' behandeld. De procureur-generaal achtte 't geval ernstiger dan de verdachte'zich blijk-' baar heeft voorgesteld. Ilij eischte .verhoo ging van de boete tot f 50. Het hof, heden arrest wijzende, veroordeel de den jongeman tot f 25 boete subs. 25 da gen hechtenis. Spoorwegproblemen in ENGELAND Onder invloed van de Duitsche aanvallen. (V.P.B.) Luitcnajit Moore Brabanzon, die onlangs uit zijn ambt als minister voor het. transportwezen, ontheven werd en be noemd werd tot minister vooi; den vliegtuig bouw, heeft aan een vertegenwoordiger van de Daily Mail de oorzaken, die Enge land tot een beperking v,ah het spoorweg verkeer dwongen, medegedeeld. De minister, wees o.m. op het feit, dal. dc spoorwegen moesten worden ingeschakeld voor het .troe pentransport, voor het vervoer van oorlogs materiaal, voor-evacuatie-doeleinden en voor het transport van kolen. Vele van deze ver vos rson derdeelen werden vroeger door de kustscheepvaart verzorgd. Voorts zeidé de minister, dat' de vijandelijke aanvallen hun moeilijkheden voor het spoorwegverkeer me debrachten. Het Engelsche spoorwegnet is bo vendien ingesteld op een vervoer van het noorden naar het zuiden, terwijl zich thans de voornaamste transporten van oostelijke- naar westelijke richting bewegen. Volgens de meening van Duitsche instanties had de mi nister ook en vooral moeten wijzen oji de Duitsche bombardementen, welke havenin stallaties cn kustvaartuigen verwoest heb ben, welke opslagplaatsen en silo's vernietig den en het binnenlaiidsche Engelsche verkeer desorganiseerde. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4e klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 7 Mei 1941 Hooge Prijzen 5000.— 6848 1000.— 7827 17889 100.— 4099 5090 9231 Prijzen van f 65. 1371 1628 1674 1690 2041 2389 2592 2706 5092 2725 2959 3140 4130 4426 4518 4848 5163 5391 5476 5966 6158 6349 6398 6557 6711 6757 6860 6865 6915 7140 7510 7551 7600 7693 7802 7810 8088 8126 8185 8286 '8670, 9272 311 10429 10441 10602 10665 11198 11907 12485 1)2594 12666 12863 13046 13306 13346 13546 13617 13981 14189 14325 14327 14352 14691 15242 15424 15599 16281 16556 16865 16901 16954 17096 17151 17332 17439 17534 17621 17750 17768 17954 Ï8068 18724 18801 19256 19403 19421 19504 20273 20354 20494-20831 21035 21486 Verbeteringen 4e klasse, 3e' lijst: 3435 m. z. ?125; 4786 m. z. 4768 DE MIDDELEEUWSCHE GILDEN. Wij zetten onze beschouwingen over

Schager Courant | 1941 | | pagina 6