RACht Opplakvellen ZOMERp, 1941 Boekhandel Trapman N.V. Boekhandel TRAPMAN N.V, Watervogefs-Oüdesluis 1-2 Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. 65 cent Heropening Bekendmaking „SADONIS" voor alle soorten bonnen Itoei&al Een wedstrijd van gemiste kansen. Oudesluis wint met 21. Het is Watervogels niet mogen gelukken om revanche te nemen voor de 62 neder laag die zij in Oudesluis geleden hebben. Oudesluis speelde o.i. beter voetbal. Ook waren hun aanvallen, hoewel minder in aantal, gevaarlijker en verrassender. Water vogels daarentegen speelde voor de rust een veel te doorzichtig aanvalsspel, waar de stoere O.-Verdediging weinig moeite mee had. Na de rust begonnen de Vogels dat zelf ook in te zien en veranderden oogen- blikkelijk van koers. Had het hun wat mee- geloopen, zeker hadden zij een gelijk spel kunnen behalen. Over den wedstrijd - kunnen wij kort zijn. Oudesluis heeft in het begin een zichtbaar overwicht zonder daar ©enige winst uit te halen. Na 15 min. spelen veroorzaakt de W.-back Bon f es een vrije schop juist op den rand van het be ruchte-gebied. Slikker belast zich daar mee en kogelt juist over de lat. Spil Stammes van Oudesluis is er dezen middag uitste kend in en beheerscht het heele midden veld. Met goede passen aan.de vleugels zet hij zijn voorhoede steeds aan het werk. Watervogls komt er na een ietwat aar zelend begin beter in. Schoten van Beek hoven en Slotemaker worden door De Vries goed gestopt. O. doelpunt. Na 25 min. krijgt Quant den bal in vrije positie toegespeeld en zet keurig door naar zijn rechtsbinnen De Graaff, die Clowting van dichtbij passeert (01). Vlak voor de rust krijgt W. een „pracht kans" om gelijk te maken. Een cornerbal goed door Beekhoven genomen, wordt door K. Been van dichtbij hard naast geschoten. na de -rust zetten de mannen van Stammes er meteen flink vaart in. Bontes, v. Velzen en Clow ting staan echter pal en keeren eiken aan val. Watervogels maakt gelijk. Watervogels komt nu meer in den aanval en oefent sterken druk op het O.-doel uit. Uit een corner weet H. Been gelijk te ma ken (11). O. maakt er 12 van. W. blijft in den aanval en als ieder nog een W. doelpunt verwacht, gebeurt er juist het tegenovergestelde. O. doet onverwacht een tegenaanval, Dorselaar is op de r.-bui- tenplaats doorgebroken en plaatst naar Slikker, deze -passeert Bontes en pla,at9t den bal hard en hoog achter Clowting 12. Snijders mist nog een opgelegde kans, waar na het einde klinkt en Watervogels met 21 verloren heeft. Vinnige strijd in NIEUWE N1ED0RP M.F.C. behaalt een verdiende 42-overwinning. Gistermiddag bracht M.F.C. een bezoek aan Nieuwe Niedorp en heeft daar na een .vinnigen strijd de overwinning behaald. Het is een mooien wedstrijd geworden. De achterhoede van M,F.C. was niet erg op dreef. Er werden heel wat ballen gemist, doch gelukkig was daar keeper Brouwer nog, die schitterend werk verrichtte. Ook de spil Glas had er zin in en gaf de voor-hoede mooie kansen. De kanthalfs begrepen hun taak heel goed en waren een uitstekenden steun voor de voorhoede. In Nieuwe Nie dorp vlotte het in het begin ook niet erg. Vooral de voorhoede miste veel."Indien zij in de eerste periode wat meer trap'vast was geweest, zou N.N. mèer kans gehad hebben op de overwinning. Nieuwe Niedorp begint met den wind in den rug. De partijen wegen vrij -goed tegen elkaar op en het spel beweegt zich voor namelijk op het middenveld. Spoedig echter breekt M.F.C. door en door een misverstand ontstaat het eerste doel punt, niet lang daarna gevolgd door een tweede, 02- Nieuwe Niedorp komt nu meer opzetten. Wij zien staaltjes van fraai samenspel en het doel van M.F.C. komt meermalen in ge vaar. Een schitterend hard schot van Ter Haar wordt door Brouwer even schitterend gestopt. Daarna trekt M.F.C. weer ten aanval. Een voorzet van links wordt door den rechts buiten met twee voeten opgenomen en juist in den hoek geplaatst, doch keeper Blokker is op zijn plaats en stopt op meesterlijke wijze deze kogel. Ondanks de sterke verdediging weet M.F.C. voor de, rust nog eenmaal door te breken, zoodat de rust met een 30-voor- sprong voor M.F.C. aanbreekt. Na de rust is Nieuwe Niedorp in den'aan val en met succes. Na ongeveer een kwartier schiet Ter Haar in en Brouwer ziet geen kans tot stoppen, 1—3. Nieuwe Niedorp blijft druk uitoefenen en met succes. Een voorzet van links wordt door Ter Haar op het hoofd genomen en voor de tweede maal heeft Brouwer het na kijken, 23. Er wordt nu fel gestreden. Nieuwe Nie dorp vecht voor de gelijkmaker en M.F.C. wil de overwinning veilig stellen. Het spel gaat op en neer. Beide doelen staan aan gevaar bloot, doch tenslotte is het M.F.C. dat nog een goal weet te scoren en daarmede is het. pleit beslecht. SCHAGEN H—DIRKSHORN 4—2. Sehagen II speelde gistermiddag een vriendschappelijken wedstrijd tegen Dirks- horn en won dezen wedstrijd met 42. De partijen wogen vrij goed tegen elkaar op. Toch slaagde Sehagen er in nog voor de rust den stand op 20 te brengen. Na de rust was Dirkshorn bij tijden de meerdere van Sehagen en zij slaagden er in dit overwicht in doelpunten uit te druk- ,kon. Het eerste doelpunt was een hard schot, dat voor Kousbroek niet te stoppen was. De tweede goal echter was een fout van hem, daar een betrekkelijk gemakkelijken bal onder zijn handen door in het net rolde. Hierna kwam Sehagen weer meer opzet ten en wist keeper Kant. nog tweemaal te passeeren, zoodat. het. einde kwam met een 42-overwinning voor Sehagen. KOEDIJK II—BERTOS II 2—2. Hedenmiddag had' een vriendschappelij ken wedstrijd plaats tusscheh Koedijk II en Bertós II. onder leiding van den scheids rechter C. Domiaans. Hoewel de gasten toonden meerderheid te hebben in het veld door betere spelverdee- ling wisten ze den stand voor de rust niet. hooger te brengen dan 10 in hun voor deel. Na de rust vergrooten ze de voorsprong tot 2—0. Dit werd de Koedijkers zeker te erg, die de tanden op elkaar zetten en wis ten het leer in de touwen te werken. Even later verrasten ze den keeper opnieuw en werd het gelijk spel 2—2. Met dezen gelij ken stand eindigde de wedstrijd, hoewel hét spel van Bertos ons beter kon bekoren. LANGEREIS—HOOGWOUD. BESLISSINGSWEDSTRIJD WINKEL II— SIJBECARSPEL II 3—2 In een meer spannende dan mooie wed strijd is Winkel II erin geslaagd het kam pioenschap van de tweede klasse NI-IVB in de wacht te slee pen door Sijbecarspel II met 32 te slaan. De wedstrijd werd ge speeld op het terrein van de Voetbalver. V.C.L. te Langereis Hoogwoud. Als scheids rechter fungeerde de heer Ligthart. Een groot aantal supporters was met de beide rivalen meegekomen en lieten zich dezen middag niet onbetuigd. Winkel 2 wint de toss en zeer terecht laat de Winkel aan voerder eerst tegen zon inspelen. De wind welke vrijwel dwars op he t veld stond gaf geen der partijen eenig voordeel. De eerste aanvallen zijn voor Sijbecarspel, doch gevaarlijk zijn zij niet. Geleidelijk neemt Winkel echter het initiatief en weet het doel van Sijbecarspel te belagen doch vindt de backs en in de laatste instantie de kee per op hun plaats. Vooral cle keeper had er deze middag een goeden kijk op. Bij een goede aanval van Winkel krijgt de links buiten een moeilijke kans doch zijn schot is slecht gericht en gaat naast. Sijbecarspel zit inmiddels ook niet stil en he t is bij een van de aanvallen, dat d elinksback v. Winkel de bal voor zijn keeper laat loo- pen en de man afhoudt, dat dit wordt ge straft met een strafschop welke onberis pelijk wordt omgezet in een doelpunt. 1—0 voor Sijbecarspel. Het spel blijft van beide kanten maar matig, de zenuwen spelen de hoofdrol. Win kel komt échter steeds meer opzetten, maar de aanvallen worden te slordig afgewerkt. Door goed doorzetten van Ab Smit krijgt de Winkel linksbinnen een dot van een kans en geheel vrijstaande voor de kee per jaagt hij onhoudbaar het leer in de tou wen 11. Na de rust is het weer hetzelfde spel- beeld. Hard werken maar zeer onproduc tief. Bij een van de snelle uitvallen via de lin kervleugel ziet Sijbecarspel kans een 21 voorsprong te behalen. Thans is het woord weer geheel aan Winkel en Sijbecarspel wordt heelemaal op eigen helft terugge drongen. Tot driemaal toe maakt de overi gens schitterend spelende keeper van Sij becarspel de fout de bal te lang bij zich te houden en een vrije trap te veroorzaken. Winkel heeft hier echter geen kaas van gegeten om deze te benutten totdat bij die derde maal de Sijbecarspel defensie ver schalkt wordt en het leer in het doel ver dwijnt. 22. Direct hierna fluit de scheidsrechter ein de en er moet dus verlengd worden. Er wordt opnieuw getost en Winkel trapt weer af. De moeheid doet zich thans gelden en verschillende spelers kunnen niet meer heelemaal meekomen. Het. is Winkel dat thans de toon aangeeft en steeds in den aanval is. Na ongeveer 5 mi- nuteh hard werken is het pleit beslecht. Het is de linksbinnen van Winkel die de doelman weet te passeeren en hiermede zijn club het kampioenschap van hun af- deeling bezorgt. Door de aanvoerder van Sijbecarspel worden met een sympathiek woord nog bloemen overhandigd. Een opgewekte scha re spelers en supporters verlaat na een be nauwde middag het veld. Bergen I—B.K.C. I 0-2 Een juiste verhouding. Een talrijk publiek heeft gistermiddag op het fraaie terrein te Bergen den wedstijd Bergen I tegen B.K.C. I uit Anna Paulow- na gevolgd. Voor de polderbewoners stond er alles op het spel, wilden ze hun kans op het kampioenschap behouden en zij heb ben die kans gegrepen ook. Beide elftallen traden met twee invallers aan. De gasten misten den geheelen rechtervleugel, terwijl Bergen zonder Henk Plomp speelde en Sloot al spoedig vervangen moest worden door van Exter. De wind stond dwars over het veld en Bergen speelde eerst met de zon in het ge zicht. Al dadelijk na den aftrap werd er door beide ploegen een geweldig tempo in gezet en ook bleek al heel gauw, dat de B.K.C.'ers technisch de meerderen waren. Vooral het plaatsen bij Bergen was slordig. Daaraan dient alle aandacht te worden be steed. In den beginne ging alles naar links, waar Visser beter werk deed dan we ooit van hem zagen, terwijl Joop Urbanus ge weldig op den bal zat. Jammer daarom, dat Kees Koster er finaal uit was en veel te lang werk had ook. Aanvankelijk gingen de partijen gelijk te gen elkaar op, doch langzamerhand werd B.K.C. sterker. Vooral de linksbuiten, die door Voorthuis onophoudelijk werd vrijge laten, en de middenvoor waren de gevaarlij ke spelers in de voorhoede. Langen tijd hield de Berger achterhoede sta'nd. Zoowel Jaap Tuyn als Arie Urbanus gaven den hee- ren weinig kans. Maar tenslotte bij een goed opgezetten aanval van B.K.C. scoorde de middenvoor, onhoudbaar voor keeper Veis (0-1). Maar 'ook Bergen kreeg eenige kansen, welken strandden op de uitstekende verde diging van B.K.C. Jammer, dat Visser en Koster in deze periode vlak over de lat schoten. Jammer ook, dat de voorhoede geen geheel vormde en de middenlïnié veel te veel achter bleef hangen. Het spel bleef in- tnsschen aantrekkelijk, met de gasten iets in de meerderheid. Daar geen der partijen het net kon vinden, ging de rust in met 10 voor B.K.C. Na de rust. De strijd' na de rust is feitelijk een copie geworden van dien in de eerste helft Plaat- sen en positiespel waren bij de B.K.C.'ers ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting Dankbetuiging Hiermede betuigen wij on zen harte-1 ijken dank voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het overlij den van onze geliefde Ouders, K. HOORNSMAN en VROUWTJE DE LEEUW, In het bijzonder aan Dr. Swa- ters en Zuster Roozendaal voor de onvermoeide hulp en bij stand aan hen verleend. Tevens aan Ds. van' Wichen en Ds. Vorstman voor hun troostvolle woorden tot ons ge- sproken. En tenslotte aan de Begrafenisver. „De Laatste Eer" voor de keurige wijze waarop zij hun teraardebestel ling verzorgd hebben. Namens de Familie HOORNSMAN. Julianadörp, Mei 1941. Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart WIJZIGING BEENDERENEE- SCHIKKING No. I. Ingevolge de wijziging van de Beenderenbeschikking 1939 no. 1 opgenomen i/d Nederland- sche Staatscourant van 15 April 1941 is het he- of verwerken, dan wel het doen bewerken of doen verwerken van lijxn- vleesch, inclusief chroom- schaafsel, alsmede het koopen, verkoopen, te koop aanbieden of afleveren van beenderen, horens en hoeven en lijm- vleesch, inclusief chroom- schaafsel door verwerkers, handelaren en importeurs .ver boden zonder vergunning van den directeur van het Rijksbu reau voor Chemische Produc ten, sectie Beenderen. Ter verkrijging van een zoo danige vergunning dienen ver werkers, handelaren en impor teurs zich ten spoedigste met een verzoek tot inschrijving te wenden tot bovengenoemde sec tie, Laan Copes van Catten- burch 16, Den Haag, onder nauwkeurige opgave van het adres van d$n aanvrager, als mede van de.reden, waarom in schrijving wordt gevraagd. De ze meldingsplicht geldt niet voor hen, die reeds bij het Rijksbureau voor Chemische Producten, sectie Beenderen zijn 'ingeschreven. Wellicht ten overvloede wordt er op gewezen, dat het be- of verwerken, dan wel het doen bewerken of doen verwerken van beenderen, horens en hoe ven zonder vergunning van den directeur van genoemd Rijks bureau verboden blijft. Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij DISTRIBUTIE VAN SLAOLIE. Voorschriften voor dé taillisten. De Secretaris-Generaal van het departement van Land bouw en Visscherij maakt be kend,. dat de detaillisten de bonnen „17", welke zij van hun klanten hebben ontvangen, in het tijdvak van Maandag 19 tot en met Vrijdag 23 Mei bij de distributiediensten dienen in te leveren. Zij behoeven zich daarbij niet te houden aan den voor hun codenummer vastgcstelden inleveringsdag. Voorts dienen zij te zorgen, dat de bonnen van de boterlcaart, waarvoor zij toewijzingen voor slaolie wenschen te ontvangen, de bonnen van de vetkaart, waarvoor zij toewijzingen voor slaolie wenschen te ontvangen, en de bonnen van de vetkaart, waarvoor zij toewijzingen voor margerine wenschen te ontvan gen, op afzonderlijke op- plakvellen in veelvouden van 10, elk met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 201, wor den ingeleverd. Te koop aangeboden: WOON- EN WINKELHUIS, Molenvaart 109, Anna Paulow- na. Te bevragen bij Administra tiekantoor B. ZON, Anna Pau- lowna. DRIE SCHOONMAAKSTERS gevraagd, voor Vrijdag a.s., f3 per dag per persoon. G. BOON TJES, ,De Gouden Engel", Sehagen. SCHAGEN Hiermede berichten wij U, dat wij a.s. Dinsdag naast de art. van C. Jamin, ook verkoo pen LUXE ARTIKELEN, als: Schemerlampjes, Borstel- garnituren, Bloemenhangers, Fotostandaards, Sierscheepjes, enz., enz. ANN1E LEMSTRA ANNA PAULOWNA. Aangeboden: Een ongemeu bileerde Zit- en Slaapkamer, met gebruik van keuken, voor echtpaar zonder kinderen. Na bij bushalte autobusdienst^Alk maarDen Helder. Brieven on der letter NK36 Bur. van dit blad. DE HENGST (eigen. C. Geerligs), staat fc. dekking beschikbaar op de vol gende tijden: Te SCHAGEN, Maandags ei Donderdags van 9 tot 11 üui n.t. bij C. RAVEN, Loet. Te ST. MAARTENSVLOT BRUG op Dinsdag en Vrijdag van 12 tot 2 uur n.t., bij A. y, d. SLUIS. Te JULIANADÖRP op Woenj- dag en Zaterdag van 12 tot 1.30 uur n.t., bij C. AMBUUL. Sehagen beter verzorgd en het was ook daarom, dat de geel-zwart'en meer in den aanval waren. Fred Bus, die Plomp verving, kreeg zoo goed als niets te doen, er werd in de voor hoede veel te veel in het midden gespeeld, waardoor het spel te kort werd gehouden. B.K.C. maakte er nog een tweede doelpunt bij (0—2) terwijl aanvoerder Koster met een kogel vlak over de bovenlat geen geluk had. Zoo bleef het spel op en neer golven en in de laatste tien minuten geloofden de gasten bet. wel en deden het heel wat kal mer aan. Want voordien werd er door eeni- B.K.C.'ers nog al eens tegen art 9 ge zondigd. Zoo eindigde deze wedstrijd, welke als een nachtkaars uitging in een verdiende overwinning voor B.K.C. dat heel wat be ter speelde, dan toen Bergen in Anna Pau- lowna op bezoek was. Het elftal zat 'best in elkaar en was goed op elkaar ingespeeld ook. In de morgenuren speelde Bergen 3 tegen Alkm. Boys 6 en wonnen met 5—1. Was het de vorige week in Alkmaar een zeer ruwe wedstrijd, nu was daarvan gelukkig geen sprake. De overwinning der Bergenaren was intusschen volkomen verdiend. De beste speler van het veld was ongetwijfeld Dirk Mosk. doch ook Kees Bakker en de keeper Joop Hoogvorst speelden een goede partij. Tegen alle verwachting in, wonnen de A-adspiranten in Oudkarspel tegen D.T.S. a en dan nog wel met invallers voor Wim de Haan, Henk Eilers, Jaap Hemelrijk en Wim Taapken. De eindstand was 21 voor de jonge Berge naren. Kranig hoor jongens! De doelpun ten werden gescoord door Dik Groot en Ab Voorthuis. SCHOORL VOLKSHOOGESCHOOL. Een druk bezochte qastendaq. De Volkshoogeschóol hield gisteren „Gas tendag" in het Vereenigingsgebouw St. Ca- therina te Catrijp. Van heinde en verre wa ren de gasten komen opdagen, uit alle hoe ken van ons land, van Groningen tot Zee land, waren belangstellenden naar Schoorl getrokken en de zaal was tot de laatste plaats bezet, toen de heer A. Visser, voorz. van de Commissie tot oprichting van een olksboogeschool in Noordholland, het po dium besteeg om als gastheer de aanwezi gen welkom te heeten. Hij wendde zich daarbij in 't bijzonder tot Burgemeester Ba ron van Fridagh, Mevr. v. Fridagh^-Kaatho- ven, de leiders van de volkshoogescholen te Bakkeveen en Markelo, den spreker, den heer Jan Jans uit Almelo en de medewer kers voor het concert, waarmee de dag zou worden besloten. Hier te spreken over ht doel van het volks- hoogeschoolwerk, aldus de heer Visser, heeft eigenlijk geen zin: moge deze gastendag een indruk geven van het werken en streven der volkshoogeschool en straks voor velen aan leiding zijn om toe te treden als lid en het werk te steunen. Vervolgens kreeg de heer Jan Jams, archi tect te Almelo, gelegenheid voor zijn voor dracht over „Schoonheid in het dagelijk- sche leven". Aan de hand van lantaarn plaatjes wees deze spreker in een geestige causerie op het vele schoone, dat men eiken dag kan ontdekken in bouwkunst, interieurs enz. Door tegenstellingen liet hij duidelijk uit komen, hoe het wel en hoe het niet moet en hierbij kwam de nieuwe tijd er in verge lijking met den goeien ouwen tijd niet over al best af. Er kwamen op het witte doek voorbeelden van bouwkunst op zijn best, er kwamen voorbeelden van wanklanken, er kwamen voorbeleden van meubileerin- gien, van rijke eenvoud en er werd gewezen op kamers, die meer op meubel pakhuizen gelijken. Er moet eenheid zijn tusschen den mensch en de dingen om hen heen. Het was een causerie, die stellig velen tot" nadenken zal brengen en velen ook schoonheid zal doen on'tdekken in het dagelijksche leven. De morgen werd besloten met de opvoe ring van een leekenspel door de cursisten, een spel, dat getiteld zou kunnen worden: „Is het tijd van zaaien, zoo zaai!" Een oud vrouwtje laat de waarschuwing hooren: „Wee, wee, er komt groot leed over de wereld. De wereld zal vergaan". De mees ten raken nu de kluts kwijt; de een reageert zus, de ander zoo; de een is verbitterd op het bestuur, dat het zoover heeft laten ko men, een ander zet de bloemetjes nu nog eens extra buiten, een derde loopt vertwij feld rond...... een eenvoudige landman gaat gewoon door met zaaien, immers: het is tijd van zaaien, dusik zaai. Met volle overgave vervulden de cursis ten de hier toegewezen rollen in dit stukje met zijn diepen zin en hadden daarmee een welverdiend succes bij de gasten, die door een hartelijk applaus uiting gaven aan hun waardeering. Burgemeester Van Fridagh sprak als gast een woord van hartelijken dank voor al het gebodene en spoorde zijn medegasten aan te doen als de landman in 't leekenspel en als hij, door te gaan met zaaien. Én toen was het koffiemaaltijd, een pro bleem voor iedere huisvrouw met zooveel gasten in dezen tijd. Niet echter voor deze gastvrouwe, die eenvoudig decreteerde: Kof fiemaaltijd met „meegebrachte" boterham men, Een oplossing, die getuigt yan den praktischen zin van de gastvrouw, een op lossing, die navolging verdient, het ei van Columbus. Met een concert in de Schoorlsche kerk', waaraan Mien Gcraerdts-Meuleman, sopraani Tom. Wisse v. d. Corput, fluit en Henri Geraerdts, orgel, solistische medewerking verleenden, werd de dag besloten. Een mooi besluit van den in alle opzichten geslaagden gastendag! zim OUDESLUIS. DOSKO VERGADERT. In 't café van de Wed. Icke werd Zaterdag avond de jaarvergadering gehouden van de voetbalvereeniging „DOSKO". De heer P. Paarlberg opende als voorzitter de goecl bezochte bijeenkomst. De secretaris, de heer Jb. Stammes Jbzn., las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Op verzoek van den voorzitter herdacht men staande het medelid A. Muntjewerf, die een jaar geleden voor het vaderland zijn leven gaf. Daarna deed de penningmeester, de heer W. de Vos, rekening en verantwoording, De heeren J. C. Biaauboer en Jn. Geerligs, bevonden alle bescheiden in orde. De kas be vatte een aardig batig saldo. Het geheele bestuur trad af en werd bij acclamatie herkozen. Besloten werd het terrein van de Wed. Icke op dezelfde voorwaarden weer in te huren. Als leden van de Elftal-Commissie werden gekozen de heeren: D. v. Duiken, F. v. d, Overmaire en C. Stammes Jbzn. Dé heeren F. v. Overmaire en A. Slikker werden aangewezen als adspiiantleiders. De heer B. de Boer, trainer van Dosko, spreekt daarna een opwekkend woord om de training getrouwelijk bij te wonen. Hierna wordt deze zeer aangename ver gadering met dankzegging door den voor zitter gesloten. LANGENDIJK UITBETALING SURPLUSBOLLEN. Men is begonnen met de uitbetaling der surplusbollen. De bedragen zijn vanzelf sprekend niet hóóg, wat de betrokkenen trouwens wel wisten, daar bekend was, wel ke percentages van de minimumprijzen zou den worden uitbetaald. GERINGE OOGST VAN TULPEN VER WACHT. De langdurige koude en het droge weer zijn oorzaak, dat de stand der tulpen niet best is. Er .wordt dan ook geen ruime oogst .verwacht

Schager Courant | 1941 | | pagina 4