GILLETTE Gemaal aan het Wad wordt gaelactrificeerd I Uit Alkmaar SCHAGEN IBIAUWE MESJES POLDER SCHAGEN DE WANDELTOCHT DOOR DE SCHERMER. De A.W.V. „De Schermer Molen." te Stom petoren heeft succes gehad met de door haar georganiseerde wandeltochten door de Schermer! Het was een drukte van belang in het anders zoo rustige Stompetoren. Er waren twee duidelijk aangegeven par- coursen uitgezet., één over 40 Km., waarbij de dijk van den uifgcstrekten polder ge heel werd rondgewandeld, en één voor de minder geroutineerde wandelaars, die al tijd nog een 20 km. hadden af te leggen. Dat de deelname groot was, moge blijken ■uit het. feit, dat zich voor de 40 km. tocht 'een 450 deelnemers hadden aangemeld, ter wijl het 20 km. traject door een 700 sport beoefenaren werd getippeld. We arriveerden te Rustenburg, juist toen de meerderheid der 20 km.mensehen daar hun verplicht, half uur pauze hielden. Het was er een drukte en een gekrioel van be lang. Met moed ging het daarna weer verder. Een kereltje van een jaar of twaalf mar cheert kranig mee. Hij had niet de minste last, trouwens, hij droeg ook a.1 een eere- teeken, dat hij, naar hij met trots vertelde, in Schagen had veroverd. Natuurlijk waren er uitvallers. Maar toch bijna alle deelnemers konden na aankomst hun lauweren in ontvangst, komen nemen, bestaande uit. een draagponning en een ge stempelde kaart van de Schermer. De afstand van 40 km. werd o.a. afgelegd door de dames v. d. Capellc, Rol en Room uit Schagen. Onze hulde voor deze bijzon dere prestatie. DE ZATERDAGSCHE VEEMARKT. Dat het met de schapenmarkt is afgeloo- pen, bleek heden ten overvloede''nog eens. Er waren niet meer dan een 13 tal stuks ter markt verschenen. Mét de lammeren zag het. er beter uit. Niettegenstaande de be trekkelijk pessimistischeverwachtingen, die sommigen koesterden waren er een 60 tal diertjes. Aangezien het seizoen feitelijk nog niet is begonnen, bleek men bij het. Alkmaarsche marktwezen zeer tevreden. De prijzen der lammeren waren buiten gewoon hoog. Er werd in doorsnee' onge veer f 25.betaald. Voor twee jaar kréég men er voor dat geld ongeveer drie! „STREEKVERBAND" HEEFT EEN NIEU WEN VOORZITTER. Geanimeerde vergadering van 't Streekverband „Alkmaar", van vereenigingen voor vrije zieken- huisverpleging. Onder voorzitterschap van den heer L. J. v. d. Kuijl uit Den Helder, had Zaterdag de algemeene vergadering plaats van bovenge noemd verband. De voorzitter, die uit Den Helder naar Apeldoorn is verhuisd, heeft op grond daar van zijn functie moeten neerleggen. Aange zien het reglement ten deze geen voorschrif ten 'bevat, heeft het bestuur zich onthouden van het geven van een aanbeveling. Van bestuurszijde wordt de heer Wiedijk uit Bar- singerhorn naar voren gebracht. Uit de ver gadering wordt verder nog genoemd de heer Zwijndrecht uit Den Helder. Met 11 tegen 4 stemmen op den heer Zwijndrecht blijkt de heer Wiedijk te zijn benoemd. Door het vertrek van den heer v. d. Kuijl is tevens vacant geworden de door hem in genomen plaats als lid van de Comra. v. Toezicht in de O.O.K. (Onderlinge Operatie- kas). Bij acclamatie owrdt ook hier de heer Wiedijk als zijn opvolger aangewezen. Mededeelingen. Uit de mededeelingen van den secretaris blijkt, dat de vereenigingen niet worden aangeslagen in de winstbelasting Een en ander wordt nader toegelicht door den heer Buyze, vertegenwoordiger van het hoofdbestuur. De voorzitter meent in een en ander aan leiding te mogen vinden de afdeelingen, die als gast aanwezig zijn, ernstig in overweging te mogen geven nog eens na te gaan of het niet wenschelijk kan zijn alsnog tot de fe deratie toe te treden. Jaarverslag. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat in de verhouding van het streekverband met de overheid na 10 Mei 1940 geen wijziging is gekomen. Hieruit mag blijken, dat ook de nieuwe overheid overtuigd is van het nut der vereenigingen voor zièkenhuisverpleging Het streekverband omvat thans 24 vereeni gingen. De controleercnde arts. Dr. J. B. M. Wierts te Amstelveen is nog steeds tot volle .tevre denheid der vereenigingen werkzaam. De onderlinge operatiekas voldoet, nog steeds aan de verwachtingen. De reserve van de kas bedroeg op 1 Jan. 1941 f 2702.55. Finantieel verslag. De rekening over bet afgeloopen jaar sluit met een bedrag aan ontvangsten en uit gaven ad f 152.57, bij een voordeelig eind- saldo ad f 48.78. dat op de nieuwe rekening wordt overgedragen. De penningmeester, de heer v. d. Sluis, wordt gedechargeerd. Verzekering tegen verpleging. Sanatorium- De voorziter vreest, dat ten gevolge van de moeilijkheden op het gebied der voedsel voorziening, de kracht van het geslacht zal verminderen cn hij leidt dit belangrijke punt dan ook met eenigc zorg in. De heer Hart raadt een dusdanige verze kering sterk aan. de heer Borst vreest moei lijkheden. aangezien' velen niet in de gele genheid zullen zijn de kosten te dragen. De afgevaardigde van Den Helder, waar reeds een sanatoriumverpleging werkt, geeft ehkele'bijzonderheden uit. het jaarverslag, waaruit blijkt hoe nuttig deze verpleging juist tegenwoordig mag worden geacht te zijn. Dé heer Buvze onderstreept bet bezwaar van den heer Borst, meent echter, dat al thans ten deel daaraan kan worden ontko men door aan de plaatselijke overheid te verzoeken om een bijdrage* Het belang der verzekering blijkt duidelijk en aan de aanwezigen wordt aangeraden de aangelegenheid thuis ernstig onder oogen te zien. Aangewezen wordt de nieuw gekozen voorzitter, de heer Wiedijk, als afgevaar digde naar de algemeene vergadering. Beschrijvingsbrief Algemeene Ver gadering. D© heer Wiedijk vraagt of het oogenblik juist mag worden geacht om de contributie- schaal te wijzigen. Hij acht het beter met een dusdanige reorganisatie te wachten tot de tijden meer normaal zijn geworden. De heer Buyze zegt niet in de gelegenheid te zijn hierover veel te zeggen. Het ziet er naar uit, dat verschillende ingrijpende wij zigingen noodig zullen zijn. Dan moet er echter geld zijn. Onder andere omstandighe den zou men het voorstel vermoedelijk nog niet ter sprake hebben gebracht. Worden ze echter aangenomen, dan staat daarmee nog niet vast, dat ze onmiddellijk van kracht zullen worden. De heer Volkers maakt bezwaar tegen ver schillende uitgaafpunten van de federatie, o.a. het verhoogde salaris van den secretaris- penningmeester, de verhoogde zaalhurcn e.a. Uit de vaak buitengéwoon moeilijk bijeen gebrachte premiepenningen mogen soortge lijke verhoogingen niet worden bekostigd. Oudkarspel heeft daarom een amendement ingediend met het voorstel het hegrootings- bedrag te verlagen van circa f 15.100.op b.v. f 11.000.—. De heer Buyze rekent de vergadering voor dat, vooral met het oog op de verplaatsing van het bureau naar Den Haag, de begroo ting geen overdreven «posten bevat. Wat den secretaris:penningmeester betreft, deze moet naar het 'duurdere Den Haag verhuizen, en verschillende andere functies laten vallen. Van werkelijk meer inkomen is hier geen sprake. De afdeeling Oudkarspel blijkt dan uit de vergadering geen steun te krijgen. De afge vaardigden blijken door het gesprokene wel van inzicht te zijn veranderd, ze behouden zich echter voor op de algemeene vergade ring eventueel hun meening ten deze naar voren te brengen. Er volgt hierna een bespreking met den controleerenden arts, waarna de voorzitter de bijeenkomst kan sluiten. ALG. KIESV. VOOR HET HOOGHEEM RAADSCHAP. In café Central vergaderde Zaterdagimid- daf onder voorzitterschap van den heer K. Breebaart Dz. te Heiloo de Algemeene Kies- ve'reeniging voor het Hoogheemraadschap Noord. Noorderkwartier. De vergadering was niet druk bezocht, wat den voorzitter speet Als bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen de heeren Jb. Klooster boer te St. Pancras en C. Bergliouwar Cz. te Zaandam. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat er een voordeelig saldo was van f 20. Boeken en bescheiden, nagezien dooi de heeren H. Kalf te Oudkarspel en D. Wit Cz. te N. Niedorp, werden in orde bevonden. De penningmeester werd gedechargeerd. Naar aanleiding van de voordracht voor Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap werd er van uit de veragdering spijt over uitgedrukt, dat op die voordracht ook niet een der door de Kiesvereeniging afgevaar digde Hoofdingelanden of H.I. plaatsvervan gers voorkwam. De aanwezige afgevaardig den hebben mededeeling gedaan van de voorbereiding voor het opmaken van deze voordracht, waaruit bleek, dat zij niet al te best over de methode te spreken waren, en ook niet accoord gingen met die voordracht, lrituschen is wel komen vast te staan, zoo werd geconstateerd, dat ook elders die voordracht geen genade heeft kunnen vin den, daar juist bekend was geworden, dat de benoeming van Mr. Kamp buiten de voordracht om is geschied. Binnenkort zal moeten worden voorzien in een vacature van Heemraad in het Hoog heemraadschap. Er is n.1. een vacature Versteeg. De vraag werd besproken, of nu eindelijk ook niet eens een der door de Kiesvereeniging afgevaardigden daarvoor in aanmerking zou kunnen komen. Ver schillenden uit de vergadering bepleitten het goed recht daartoe. 1 Met een opwekking om voor het doel en de belangen der kiesvereeniging op te ko men en te strijden, sloot voorzitter de ge animeerde bijeenkomst. WIERINGERMEER M1DDENMEER DE LOOSEN. Na nieuwe besprekingen zijn de werkge versorganisaties in de Wieringermeer en de landarbeidersbonden tot overeenstemming gekomen inzake de loonen voor 1941—'42 Voor de volwaardige arbeiders van 20 j. en ouder zal het uurloon bedragen: van 1 Mei tot en met 30 November 38. c.t, en van 1 December tot en met 30 Maart 37 ct., ter wijl voor de jongere werkkrachten de uur- loonen als volgt zullen zijn: 14 jaar 11 ct., 15 jaar 16 ct, 16 jaar 21 ct„ 17 jaar 26 ct, 18 jaar 31 ct. en 19 jaar 36 ct. Eveneens is overeenstemming verkregen over de verhoo ging van de loontarieven. Een ingestelde commissie zal de nieuwe tarieven, alsmede de werktijdregeling voor 't nieuwe contract jaar vaststellen. NIEUWE NIEDORP STANDPLAATS MARECHAUSSEE BRIGADE. Ons bericht over de vestiging van de marechaüsseebrigade te Nieuwe Niedorp, heeft eenige reactie gewekt in Winkel, waar men van oordeel is, dat niet het feit dat Nieuwe Niedorp meer centraal zou liggen, maar meer het niet-beschikbaar zijn van woonruimte in Winkel, den doorslag heeft gegeven, bij de vestiging te Nieuwe Niedorp Van Winkeler zijde is men dan ook van meening, dat de aanwijzing van Nieuwe Niedorp als standplaats slechts tijdelijk is en dat, zoodra in Winkel een goede huis vesting mogelijk zou zijn, deze gemeente weer standplaats zou worden. Bij informatie is ons gebleken, dat inder daad aan Nieuwe Niedorp de voorkeur is gegeven omdat daar betere woongelegenheid kon worden geboden. Dat men op den duur naar Winkel zal gaan, staat echter aller minst vast. Het corps marechaussee is een op militaire leest geschoeide organisatie, en daarom wordt graag gezien, dat de manschappen in kazerneverhand buiten de gemeente wonen. Waar deze kazernewoningen echter niet door het Rijk, doch door particulieren op speculatie moeten worden gebouwd, hangt het er nu maar van af, welke gemeente de maréchaussee in de toekomst die woonge legenheid kan bieden, welke verlangd wordt. Kan Winkel dat, goed, dan gaat de brigade naar Winkel, maar als Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, of zelfs Aartswoud in ruime mate aan de verlangens zou voldoen, dan zou daarmede tevens de toekomstige standplaats van de „brigade Winkel", want zoo heet ze nog altijd, zijn bepaald. BERGEN HOOG BEZOEK. De Regeeringscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, dr. Seys lnquart, heeft Zaterdag een officieus bezoek aan Bergen gebracht. De lunch werd gebruikt in hotel Nassau-Bergen te Bergen aan Zee. HET GESCHENK DER GEËVACUEERDEN. Op Maandag 19 Mei a.s.. des morgens om elf uur, zal door een commissie uit 6000 ex- geëvacuecrden uit Amersfoort, die tijdens de oorlogsdagen van het vorige jaar naar Ber gen (N.H.) geëvacueerd zijn geweest, aan het gemeentebestuur van die gemeente een mo numentale bank worden aangeboden als een bewijs van dankbaarheid voor de vastvrij- heid. Na aankomst te Bergen zal het comité, dat uit 12 personen bestaat, door het gemeente bestuur aldaar officieel op het stadhuis wor den ontvangen. Daarna zal de bank, die in de omgeving van het station is opgesteld, door den voor zitter van het comité namens de ex-geëva- cueerden aan het gemeentebestuur worden aangeboden. Vele ex-geëvacueerden zullen bet comité op dien dag naar Bergen vergezellen. KINDERKOOR KRIJGSMAN ZINGT. De Zaterdagmiddag in Hotel Igesz gehou den zanguitvoering van het Kinderkoor, on der leiding van den blinden Helderschen musicus den heer A. Krijgsman, is goed ge slaagd. Vele moeders waren aanwezig, om hun kroost, voor dezen middag in bloemen veranderd, te hooren jubelen over het voor jaar. Uitgevoerd werd de bekende Bloemen- cantate van Geertrui de van Vladeracken, 'n zeer melodieus maar niet al te gemakke lijk werkje. Er werd frisch, soms iets te mechanisch, maar steeds zuiver gezongen en de woorden kwamen goed tot hun recht. Jammer dat het solopartijtje van de Zon, Coba Kos wat te hoop- lag, als het niet ge forceerd wordt, is van haar stem best iets te maken. Op het tooneel was een echte lentesfeer, de kinderen hadden ruikers in de hand en de verschillende bloemen kon men herkennen aan de muts. Dat was allemaal heel leuk gevonden. Acht groote meisje zongen na de cantate zeer verdienstelijk drie nummertjes, waarvan de twee van Catharina van Rennes: Lente" en „Avondrust" wel het beste wa ren. Bij de uitvoering van „Lente" viel de kunst zinnige pianobegeleiding van mej. Igesz, die ook bij het zingen van de cantate weer de vertrouwde vleugeladjudante was, bijzonder op. Het haar aangeboden bloemetje was wel zeer verdiend. De trouwe hulp van den heer Krijgsman, de heer Bogaard, opende dezen middag, die met belangstelling doet uitzien naar de eerst komende uitvoering, in den muziektuin. Dan zal de mooie operette van Mart. Schuil „De Woudkoningin" worden opgevoerd. Dat gaat nu eens niet over elfen en kabouters, maar over echte meisjes en jongens, een circus, een zigeunertroep, een kluizenaar en een ontvoerd meisje. Een operette waar veel van is te maken, hetgeen de heer Krijgsman on getwijfeld zal doen, want met kinderen.iets aardigs te bereiken, is hem toevertrouwd. DE KONING DER ZEERIDDERS GEëERD. De 85ste verjaardag van Janus Kuiper. Gisteren was het voor den 85 jaar gewor den Janus Kuiper, den populairen Koning der zeeridders uit Den Helder, die hier sinds verscheidene maanden reeds als eva cué verblijft, een drukke dag. Het bleek dat zijn vale vrienden uit Den Helder en daar buiten gemeend hadden persoonlijk van hun vriendschap voor den ouden zeerob blijk te geven en zoo kon het gebeuren, dat de deur van het huisje aan het Noord niet stil stond. Het was daar, vooral in de ochtend uren, een voortdurend komen en gaan en Janus vond haast geen tijd alle handen te drukken cn de vriendelijke woorden in ont vangst te nemen. Uit Den Helder en uit verscheidene om liggende plaatsen waren de bestuursleden van de reddërsvereeniging „Moed Volharding Zelfopoffering" gekomen. Voorts een verte genwoordiger van het. Heldersche Reddings fonds en tal van anderen. Uiteraard waren De blauwe GILLETTE MESJES danken hun wereld-repufaffa aan het feit, dat ze eenig in hun soort zijn. Zonder twijfel hebben deze mesjes de beste eigenschappen, welke men zou kunnen denken, waardoor ze onmisbaar zijn g' :rden voor millioenen mannen over de geheele wereld. Koopl spoedig een pakje en begint vanaf morgen ook eens te profileeren van de super kwaliteit der BLAUWE GILLETTE MESJES 48Jrt de vele bewonderaars van Janus, die in Schagen verblijf houden, mede van de par- tij. Bloemstukken werden afgegeven van de Noord en Zuidhollandsohe Redding Mij.; en van de ver. Moed Volharding Zelfopoffering. Voorts had de post een geweldig groot aan tal poststukken gebracht, waaronder zich gelukwenschen bevonden van den burge meester van Den. Helder, van Henri ter Hall, van het oude 2e kamerlid Ch. v. d. Bilt, en van tal van anderen. Soms voorzien van „inhoud." De voorz. van de reddersvereen., de heer J. van Dok, stak een speech af, waarin'hij Janus alle lof bracht die hem toekomt en tevens den hoop uitsprak, dat de vol gende verjaardag inDen Helder ge vierd zou kunnen worden. Zoo herdacht Janus in Schagen met de vrienden zijn verjaardag. 'Een dag, waarop hij met veel genoegdoening terug kan zien. Vermeldenswaard is nog het volgende: Zaterdagavond werd de bekende secretaris van- den Noord en Zuidhollandsche Red dingsmaatschappij, de heer H. Th. de Booy, geïnterviewd .voor de radio. HelaasJa nus had geen ontvangapparaat. Dit kwam echter ter oore aan den heer Jan Groot aan de. Laan, die -géén moment aarzelde, maar Janus een zijner toestellen belangeloos in bruikleen afstond. Zoodat de Koning der Zeeridders in de gelegenheid was te hooren wat men in de radio alzoo'over hem te ver tellen wist! Polder Burghom draagt f3000.- in de kosten bij. Zaterdagmiddag werd in het Raadhuis een vergadering gehouden „van hoofdingelan den ter bespreking van electrificatie van het gemaal aan het Wad. Afwezig is de heer Blaauboer. Voorzitter, de heer D. P. Timmerman, opent de vergadering met een woord van SPANBROEK. „ONS BELANG" WIJZIGT DE STATUTEN. Buitengewone algemeene vergadering van de Coöperatieve Aankoopverecniging Ons Be lang te Hoogwoud, gehouden in lokaal Baer- demaker alhier. Voorzitter, de heer K, Braak, opent de ver gadering en zegt dat bij deze gelegenheid zijn gedachten teruggaan tot 30 jaar geleden, toen Ons Belang wérd opgericht. Als kleine vereeniging met 18 leden, hoofdzakelijk voor den aankoop van kunstmest. Een paar jaar later scheiden zich weer eenige leden af om de maalderij De Volharding te Opmeer op te richten. Tot op heden hebben beide vereeni gingen in de beste verstandhouding ge werkt, totdat op het oogenblik ze weer zijn verecnigd. Welkom wordt in deze vergadering gehee- ten Mr. Onderwater van de Juridische Afdee ling van het Centraal Bureau. Volgens de presentielijst hebben 93 leden geteekend; terwijl nog voor 32 personen per geloofsbrief zal worden gestemd. Voorzitter geeft het woord aan Mr. Onder water ter behandeling der statutenwijzigin gen. Tn hoofdzaak zijn deze voor Ons Belang als volgt: De naam Ons Belang verandert in „Samenwerking". De plaats van vestiging wordt thans Opmeer. Het entreegeld moet iets worden verhoogd in verband met de meerdere eigendommen. Het bestuur zal uit minstens 5 personen moeten bestaan, ter wijl thans is bepaald het aantal voorloopig op 7 te stellen. Dagelijksche Bestuursleden zijn herkies baar de anderen éénmaal herkiesbaar. Drie commissarissen waarvan er jaarlijks een aftreedt en niet herkiesbaar is. Hoewel voor gesteld wordt het meervoudige stemrecht in te voeren, bsluit de vergadering het en kelvoudige te behouden, alleen bij liquidatie zal het meervoudige gelden. Volgt verkie zing nieuw bestuur waarvoor werden geko zen: K. Braak. H. Rezelman, Joh. Veerman, K. Berkhout, L. Glas, J. Schekkerman en P. Langedijk. Tot commissarissen worden gekozen de heeren G. itooker, T. Saai en Jb. Klomp. Volgt benoeming directeur. Een keuze moest worden gedaan uit de thans fungeerende administrateurs van „de Vol harding" en „Ons Belang". Juist tijdens de ze vergadering was bericht binnengekomen dat de heer Cristiaanse, directeur te Op meer in gelijke functie was benoemd van een Coöp. Vereeniging te Utrecht, zoodat stemmen overbodig was en de heer Wester- veldt van Hoogwoud is benoemd. De regeling der salarissen en presentie gelden welke voorloopig was ontworpen, wordt door de Algemeene Vergadering goed- ge.keui'd. Ten slotte dankt de voorzitter het Centrale Bureau voor de groote medewer king. Rest nog woorden van dank aan de niet terugkeerende bestuursleden van „Ons Be lang" in de nieiiwe vereeniging n.1. de hee ren Heldor en Koomen. Ook de beer van dor Deure dankt de voor zitter die zich een goed commissaris heeft getoond fn de hierna gehouden bestuursvergadering ten einde de bestuursfuncties onderling té verdeden, wordt als voorzitter gekozen de heer K. Braak tot Vice Voorzitter de heer L. Glas en tot secretaris den heer Joh. Veerman. Als bijzonderheid zij vermeld dat. zoowél de onriehfing^vergadering 30 jaar geleden, als de rumoerige splitsingsvergaderingen heiden door onzen correspondent zijn ver slagen. (Red.) i welkom, waarna voorlezing en vaststellin) van de notulen volgt. Ingekomen zijn eenige stukken van Ged Staten, waaronder een schrijven, waarin goedgekeurd wordt dat de bestaande kern van waterschappen met een jaar verlengd wordt. 1 Vervolgens stelt het bestuur voor, tot eleo trificatie van het dieselgemaal aan het Wad ter bemaling van de Kaagpolder, over U gaan. Het bestuur .durft de verantwoording voor den bestaariden toestand niet langer op zich te nemen. Het is een zeer groote vraag, ol nog langen tijd olie za! worden toegewezen] en als men zonder olie komt te zitten, raa'il het land onder water. De heer Mocijes uit de Heerhu go waard] deskundige op dit gebied, geeft een naderi uiteenzetting van dé plannen. Naast de bestaande motor zal een electrfl mo'tor van 55 P.K. geplaatst 'worden, zoo dat in normale tijden de dieselmotor altijl nog ingeschakeld kan worden. Indien de installatie geheei in eigendom van den polder komt zullen de kosten f 12000.bedragen. Bij huren van P.E.K zullen de kosten f 9300.bedragen, waarbij de kapitaalslasten, bij een afschrijf termijn van 20 jaar f 850.—- per jaar zullen bedrfr gen. De waterloop zal gewijzigd moeten worden, welk werk op f 1000.geraamd wordt. Daar geen andere mogelijkheden aanwezig zijn, wordt het voorstel met algemeene stem men aangenomen. Van den polder Burghorn is een schrij ven ontvangen, dat met het oog op de groo-i te belangen, die deze polder er bij heeft, oen voorbedrag van f 3000.zal worden bij gedragen in de bouwkosten. Hot bestuur wordt gemachtigd een geld- leening aan te gaan tot een bedrag van f 7000.—. De bouw. wordt, meteen opgedragen aan: den heer Moeijes, die deze opdracht onder dank aanvaardt. Voorz. deelt mede, dat de machinist Mid delbeek, tegen 4 Augustus ontslag heeft ge vraagd wegens het bereiken van den leef tijdsgrens. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt. OP HET ZESTAL. De WelEerw. Heer Ds. Kapteijn, Ned. Herv. Predikant alhier, staat op het zestal voor Edam. SCHOOLVOETBAL. Zaterdagmiddag zijn de schoolwedstrijden weer voortgezet. De uitslagen waren ah volgt: Afd. II Schagen C.N.S.—Schagen II O.L.S. 1-0 Dirkshorn—Winkel 0—1 Schagen (Helder)Breezand 0—0 Afd. I KolhornNieuwe Niedorp 1—0 Wieringenvaard—Oudesluis 0—3 Schagen I O.L S.—Schagerbrug 1—1 TENNISSEN Gisteren werd een wedstrijd Schagen— Koog Zaandijk II gespeeld in Schagen. De uitslag was: le heeren enkel- Chr. NonnekesW. Vee nis - 810; 86; 6-«-4. 2e heeren enkel:, F. J. TeriepD. Bus 46; 46. le dames enkel: Mevr. A. Sleutel-Veenis— Mevr. G. Aten-TIoekstra door Koog-Zaandijk gewonnen gegeven. 2e dames enkel: Mej. E. T. Igesz-mej. G. Lonsain 61; 0—1. ■Gemengd dubbel: Mevr. A. Sleutel-Vee nis en Dr. N. SpitsMevr. G. Aten-IIoekstra en W. Veenis 6—8; 6—4; 6—1. Gemengd dubbel: Mej. C. Bronder en Chr. Nonnekes—Mej. G Lonsain en D. Bus 62; 46; 30 (Koogzaandijk terug ge trokken). Heeren dubbel- Dr. N. Spits en F. J. Ter- lepD. Bus en W. Veenis «5—7; 0—6. Dames dubbel- dames E. T. Igesz en C. Bronder—Mevr. G. Aten-IIoekstra en mej. G. Lonsain 62; 62 Totaal uitslag: Schagen slaat Koog Zaan dijk met 6—2.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6