Herinnering aan droeve dagen Zijperschutsluis gesloten Geen handel op de voorjaarspaardenmarkt Uit Alkmaar Een stempel van deugdelijkheid. Een voor het stamboek goedgekeurd exemplaar krijgt iet oormerk op den varkensfokdag te Mïll, waarvoor uit Noord Brabant veel materiaal was aangevoerd. (Het Zuiden) üi AANGEWEZEN. Voor de kolfwedstrijden van de Noord- Hollandsche Kolfvereeniging zijn de heeren Berkhout en C. Plakman als markeurs aangewezen. NOORDSCHARWOUDE. UITSLAGEN SCHAAKMAT. De uitslagen van de onderlinge wedstrij- Iden in de wintercompetitie van Schaakmat [waren: 2e klas: K KaanJ. Ootjers 10 J. OotjersN. Kaan V?.Va A. CoppensJ. Kroon 01 A. CoppensN. Kaan 10 J. KroonA. Coppens 10 Voor de zomercompetitie waren de uit slagen: K. Bierman-r-W. Kaan 01 J. BouwensJ. Kamper 01 T. de JongP. Borst 10 J. Knegt— J. Smit 01 SPOORLIJN NOORDSCHARWOUDE— STATION-DORP. Keert dividend nit. Gistermiddag hield de N.V. Spoorlijn sta tion-dorp Noordscharwoude een algemeene vergadering van aandeelhouders, onder lei ding van den heer Jb. de Boer, in het spoor- café alhier. In zijn openingsrede heeft de voorzitter den huldigen toestand besproken. Het is nog moeilijk, maar men moet den moed niet ver liezen. Voor de N.V. was het afgeloopen jaar bevredigend. Na vaststelling van de notulen der vorige [vergadering, door den heer G. Deutekom [voorgelezen, volgde behandeling der reke ning over het jaar 19-40. De rekening sloot in ontvangsten en uit gaven op een totaal bedrag van f 5063.84, met een winst van f 4259.27. Het jaar was begonnen met een kassaldo van f 1598.51. De balans sloot op een totaal bedrag van f 200.000. Op voorstel van de kascommissie werd dien penningmeester décharge verleend. In de kascommissie werd de heer L. Kal- verdijk gekozen. Op voorstel van het bestuur zal het divi dend over het afgeloopen jaar op 2 pet. wor den bepaald. De heer P. Deutekom, die periodiek af trad als bestuurslid, werd met bijna alge meene stemmen herkozen. Vervolgens werd de overdracht van de Handelskade aan de gemeente besproken. Niet alle eigenaren van aanliggende per- ceelen.waren bereid, een bijdrage in de kos ten te verleenen, waardoor het noodig zal zijn. dat de N.V. nog een bedrag van f 100 i f 200 meer zal bijdragen in de kosten. Men zal ook nog informeeren hoe het staat met de overname van de sloot, welke langs de Handelskade ligt. De heer G. Deutekom werd benoemd tot gemachtigde voor de overdracht van den weg aan de gemeente. Zooals gewoonlijk werd het bestuur ge machtigd, het veilingcafé onderhands te verpachten. Van het parkeerterrein, dat de Noorder- marktbond heeft aangelegd, was de exploi tatierekening ingediend. Deze bleek een na- deelig saldo aan te wijzen van f 801.92. Van bestuurszijde werden bezwaren tegen deze afrekening gemaakt, in verband met de renteberekening van het in deze par keerplaats gestoken kapitaal. Dit zou toch ieder jaar, door de afschrijvingen, lager moeten worden. Na eenige besprekingen, waarbij de heer A. Swager, penningmeester van den Noor- dermarktbond eenige inlichtingen verschaft heeft, besloot men, toch hierover nog eens te informeeren. Daarna sluiting. - BROEK OP LANGENDIJK. NIEUWE PRIJZEN. Met ingang van heden. Dinsdag, zijn weer nieuwe prijzen vastgesteld voor de tuinbouw producten. Voor de grove tuinbouwproducten zijn de noteeringen ongewijzigd gebleven. De maxi mumprijzen voor het binnenland zijn voor roode kool f 9.gele kool f 7.60, Dcensche witte kool f6.70, uien f9—, breekpeen, on- gewasschen f6.gewasschen f7.en voor rapen f4.per 100 K.G. De maximumprijzen voor export naar Duitschland zijn voor rabarber gehandhaafd gebleven op f9.per 100 K.G. Spinazie geldt thans f7.—, raapstelen (ongewasschen) f 11.per 100 K.G. Thans komen voor het eerst de tomaten op de lijst voor, met een, maximumprijs van 154.per 100 K.G. Kas- komkommers A, boven 50 K.G. per 100 stuks 120.—, B van 45—50 K.G. f 15.— en C van 3545 K.G. f 10.— per 100 stuks. Glassla IA 16 K.G. per 100 st. f 6.—, I 13 K.G. per 100 st. f 4.50, gelichte sla IA K.G. per 100 st. f6.—, I 17 K.G. f4.50 per 100 st. Bloemkool I meer dan 20 c.M. middellijn f23.en II van 1620 c.M. middellijn f 17.30 per 100 stuks. Radijs, per 100 bos f2.en bospeen (peen boven 10 ïu.M. doorsnede en 0.4 K.G. gebroken peen per bos f 17.— per 100 bos. De veilingen zijn verplicht, iederen dag, dat er veiling is of voor export wordt gela den, in de eerste plaats den binnenlandschen handel in de gelegenheid te stellen, voldoen de producten te koopen, ook van eerste kwa liteit. Echter is hel niet toegestaan, dat wan neer op een veiling bloemkool of andere producten voor export worden verladen, voor hot binnenland uitsluitend de beste partijen worden verkocht. Het voor export geschikte product dient naar kwaliteit en sorteering evenredig voor export en binnenland be schikbaar te worden gesteld. De sorleering der tomaten is als volgt: A van 4757 m.M. doorsnede, B van 5768 m.M. doorsnede en C van 40—47 m.M. door snede. Overigens moeten de vruchten gelijk zijn van rijpheid en sorteering, niet ge scheurd en van voldoende hardheid. W anneer de tomalen door de telers in ex portverpakking zijnde in kartonnen poot jes-bakken van 12y2 K.G. netto inhoud worden aangevoerd, dan mag hiervoor f 0.35 per bak in rekening worden gebracht. In deze pootjesbakken behoeft verder geen bo dempapier of randen te worden verwerkt. GEEN SUCCES. Naar wij vernemen, heeft het bezoek, dat de heer S. de Boer Kz. aan de Ned. Groen ten- en Fruit Centrale "heeft gebracht over de verpakking van de rabarber, welke de binnenlandsche handel het liefst in 1 Kg. verpakking zou ontvangen, terwijl thans voorgeschreven is, de bossen 2% Kg. te doen zijn. Keen, succes gehad. Op de nieuwe ex- portlijst is geen wijziging aangebracht. De heer De Boer adviseerde den handel, zich zelf met de N.G.F.C. in verbinding te stellen. ZUIDSCHARWOUDE Aanbieding huldeblijk van Amers- foortsche ingezetenen die hier ver leden jaar geëvacueerd waren, aan het gemeentebestuur. Gistermiddag verschenen een deputatie uit de verleden jaar in deze gemeente geëva cueerde ingezetenen uit Amersfoort ten ge meentehui ze om een huldeblijk aan de ge meente te overhandigen. De deputatie be stond uit de heeren Polak en Goedhart, terwijl nog een paar andere Amersfoortcrs van "hun belangstelling blijk hadden gege ven. Behalve het college van B. en \Y. met den secretaris, was ook uitgeiioodigd de commissie uit. de burgerij, ingesteld voor een goed verloop der evacuatie, waarvan een 10-tal leden acte de présence hadden gegeven. De burgemeester heette de aanwezigen welkom, in het hijzonder de heeren uit Amersfoort. Met genoegen heeft het ge meentebestuur van het' schrijven kenrris ge nomen, waarin werd gevraagd een datum te bepalen, waarop een huldeblijk van de geëvacueerden, woonachtig in de Arnhem- sc.be straat en Varkensmarkt, aan het gemeentebestuur kon worden aangeboden, en waarin tevens werd meegedeeld, dat dit zou bestaan in een aquarel van de Lieve- Vrouwenkerk te Amersfoort van den schil der Jaap Veenendaal Er wordt aan her innerd, dat het dezen dag juist een jaar geleden is, dat de geëvacu eerden hier wer den ondergebracht. De burgemeester veron derstelt, dat alle ingezetenen ongetwijfeld in hun gedachten zullen hebben stilgestaan hij dezen dag. Het was toen niet zoo rus tig als nu. Spr. memoreert, hoe onzeker het toen voor de geëvacueerden was bij hun vertrek en hoe men terug zou komen. Het woord aan de Amersfoor- ters. Hij gaf daarna het woord aan een der ge delegeerden, den heer Polak, die den burge meester dankte voor de hartelijke ont vangst en voor de wijze waarop de gemeen te de geëvacueerden op den onvergetelij- ken llden Mei heeft ontvangen. Hij meent, dat .een blijk van dank en waardeering op zijn plaats is naast de andere blijken van dankbaarheid, die voor en na ziin betoond. Hij wijst verder op het vele werk, dat men heeft, moeten verrichten om deze evacuatie voor te bereiden. We werden hier. zegt spr. als familieleden ontvangen. Vriendschap en warmte, welke wij toen zoo zeer noodig hadden, hebben we in overstelpende mate genoten. Ofschoon het cadeau niet groot is, het is klein en rein. Het stelt voor een pittoresque gedeelte van Amersfoort, de Hellerstraat met toren van de'Lieve-Vrou- Avekerk. Hij hoopt, dat dit in de burge meesterskamer nog jarenlang zal mogen getuigen van vriendschap jegens de bur gerij betoond en dat de tijd nog eens zal mogen aanbreken, dat de Amersfoortsclie burgerij de Zuidscharwoudér ingezetenen zal mogen ontvangen om hun dank te zeg gen. Hij overhandigt daarna aan den bur gemeester het schilderij, waarbij is ge voegd een lijst, van namen, die hebben bijgedragen in de kosten van liet cadeau met deze opdracht: Als blijk van waardee- ring voor genoten gastvrijheid tijdens de bewogen evacuatie-dagen 1221 Mei 1940 wordt door ondergeteekenden aan de ge meente Zuidscharwoudo een aquarel aan geboden van de O.L. Vrouwekerlt te Amers foort door den Amersfoortschen schilder Jaap Veenendaal. Dankwoord van den burgemeester. Devoorzitter zegt den heer Polak hartelijk dank. Met groote belangstelling en erken telijkheid heeft hij geluisterd naar de woor den van den heer P. Hij kan zich de erken telijkheid van de geëvacueerden voorstellen jegens de burgerij van Zuidscharwoude, met betrekkelijk geringe middelen als zijn in woners zijn bedeeld. Hij gelooft,'dat die bur gerij er in geslaagd is, de evacuatie zoo goed moglijk uit te voeren. Het is, zegt spr., prettiger geëvacueerden te ^nogen opnemen, dan zelf tot de geëva cueerden te behooren. Nederland heeft al tijd de schoone traditie gehad, verdrukten bij te staan, hen gastvrij te ontvangen met open armen. Het was altijd een asyl voor allen, die hun lancl moesten ontvluchten, getuige de jaren 1914-1918, toen. Belgische vluchtelingèn hier een gastvrij onthaal von den en Hongaarsche kinderen liefderijk wer den opgenomen. Het is daarom vanzelfspre kend, dat eigen Nederlanders met liefde worden ontvangen. Met blijdschap waren wij vervuld, dat na 10 dagen de inwoners van Amersfoort hun haardsteden weer kon den opzoeken. Tijdens de ontvangst en het, verblijf der geëvacueerden heeft de commissie veel werk gedaan. Het was vaak noodig hier en daar regelend op te treden. In het bijzonder ver dienen de dames-leden daarvoor een woord van dank. Christenplicht is op onberispelijke wijze nagekomen. In dit verband wijst spr. er op, hoe ook later aan inwoners uit Den Helder, die genoopt waren hun woonplaats te verlaten, gastvrijheid is verleend. I-lij brengt de commissie dank voor het aangeboden huldeblijk. De waarde daarvan zit niet in de grootte, maar in de gezind heid waarmee het gegeven wordt. I-lij beschouwt het als een bewijs van groote erkentelijkheid jegens de burgerij van Zuidscharwoutde en het zal een eereplaats blijven innemen in de Burgemeesterskamer dezer gemeente, of, bij vereeniging der Langen dijk er gemeenten, in die van het raadhuis te Noordscharwoude, maar toch zal het op prijs blijven gesteld als dank aan de inwoners van Zuidscharwoude. Hij verzoekt de Commissie den hartelijken dank aan schenkers over te brengen, aan wicn zij het zich, als Inwoners van een klein dorp een eereplicht hebben gerekend het den inwoners van Amersfoort zoo ge- noegelijk mogelijk te maken.- Kort na de te rugkomst der geëvacueerden mocht spr. een telegrafische dankbetuiging van hun- burge meester ontvangen, welk telegram met we- derkeerigen dank is beantwoord. Er zijn vriendschapsbanden aangeknoopt en onder houden. Het geïllustreerde boekje van den heer Keemink getuigt daar ook van: ver schillende klanken van dank treft men er in aan. Moch ooit weer hulp noodig zijn, dan zal weer met dezelfde liefde en warmte worden geholpen. De heer S. de Boer als voorzitter dei- Commissie voor ontvangst heeft bij de aan komst der geëvacueerden, zoo herinnert die- ze.e gezegd dat de burgerij gereed was, hen te ontvangen. Na 10 dagen verblijf, bleek, dat men tevreden was. De heer Polak heelt dit hier nogmaals vertolkt. Dit is spr. ook gebleken, toen hij 14 dagen geleden Amers foort heeft bezocht. De ontvangst was Do ven allen lof verheven. Amersfoort en Zuid scharwoude zijn kort bij elkaar gekomen. Veel vriendschapsbanden zijn aangekweekt en nooit zal de herinnering aan deze dagen verdwijnen. Hij dankt den Burgemeester voor de uitnoodigïng. De Burgemeester memoreert het vele werk, dat de heer Post, de gemeentesecretaris voor d evacuatie heeft verricht. Hii was de spil van alle werk. Hij zegt hem daarvoor har telijk dank. De heer Polak heeft de redevoeringen in hartelijke bewoordingen beantwoord. Nadat de hoeren Boon en Rutsen nog enkele herinneringen hebben opgehaald, heeft de burgemeester de vergadering ge sloten met nogmaals fHlen hartelijk te be danken voor alles, wat in het belang van de geëvacueerden is gedaan. SINT MAARTEN SCHAKEN. Na,ar wij vernemen zal de revanche- schaakwedstrijd, tusschon de clubs St. Maar ten—Dirkshorn, gespeeld worden a.s. Don derdag ten huize van den heer Pijper te Dirkshom 8Vi n.m. STROET BILJARTEN. De tweede bijeenkomst der biljartclubs •DirkshornSt. Maarten, vond Zondag j.1. plaats den huize van den heer K. Wit al hier. Was de club van hier te Dirkshom zoo onfortuinlijk dat zij een achterstand kreeg te boeken van 41 punten, thans wist zij zich in zooverre te herstellen, dat dit tot 7 pun ten terug liep. Men verlustigt zich er reeds in om in het komende seizoen elkander weer te ontmoe ten. WINKEL HINDERWET. Door Burgemeester en Wethouders is een vergunning ingevolge de Hinderwet ver leend aan S. v. Wal te I.utiewinkel voor het verbouwen van zijp bakkerij. PLAATSING IN FRANKRIJK. Uit deze gemeente zullen een 6-tal - arbei ders in Noord-Frankrijk worden geplaatst, teneinde aldaar als vakwerkërs te worden tewerkgesteld. VAN 21 TOT 6 UUR. De hoofdingenieur directeur van den Rijks waterstaat in de directie Noordholland te Haarlem, brengt ter kennis, dat de Zijper- schutsluis in het Noordhollandsch Kanaal, even benoorden 't Zand (gem. Zijpe. N.H.) van heden af als regel des nachts van. 21 uur tot 6 uur zal zijn gesloten. Gedurende dien tijd wordt niet geschut. SCHAGEN DE BRANDWEER OEFENT. Het was gisteravond een feest voor de jeugd. De brandweer ging de motorspuiten probecren en als een koppel jonge honden dromde de Schager jeugd rond het perso neel .om verschrikt uiteen te stuiven als de spuit water begon te geven. Alle branidlput- ten zijn geprobeerd en verscheidene jongens zullen drijfnat thuisgekomen zijn. Het ma teriaal werd in orde bevonden, zoodat de burgers gerust kunnen zijn, indien er brand uitbreekt. Een aanvoer van 14 stuks. Ge taxeerde prijzen waren I 750 1 1250. Als van ouds hpbhen wij altijd de tweede Maandag in Mei paardenmarkt. Nu was het dan ook paardenmarkt; maar de paar den moesten eerst getaxeerd worden voor ze verkocht konden worden. Nu van ver koop hebben wij niets vernomen. Maar. ge taxeerd zijn er 14 stuks en dat was de hee- le aanvoer. Alleen bracht de heer K. Stammes, Heer Hugowaard er hier 8 stuks om eens te zien hoe dat ging en in 't belang van onze markt. De belangstelling kwam voor het grootste deel van de zijde der handelaars, die uit nieuwsgierigheid kwamen kijken. Na 12 uur begonnen de taxateurs pas te taxeeren omreden de grooste aanvoerder er eerder niet. voor voelde, daarna werden dan alle paarden dus 14 stuks getaxeerd. De prijzen varieerden van f 750 tot f 1250. De hoogste noteering kwam op naam van den heer D. Dekker, Harenkarspel een goed be kend paardenhandelaar. De commissie- schatters waren de heeren D. Rempt, Vee arts N. Niedorp, de heer P. Kieft te Groot- Schermer en de heer Kistemalcer^ Haarlem mermeer. Dus wij kunnen constateeren, dat er wei nig of geen handel was. Wij zullen hopen dat de Juni paardenmarkt a.s. meer re sultaten. mag hebben. EEN „ECONOMISCHE RECHTER". Eenigen tijd geléden berichtten wij, dat „economische rechters" zouden worden be noemd, speciaal voor economische strafzaken, als smokkel, distributieovertredingen, enz. Thans kunnen wij mededeelen dat te Alk maar tot economisch rechter is benoemd de heer Mr. W. A. Ubbens en tot plaatsvervan gende leden Mr. J. Krabbe en Mr. H. T. A. van der Loos, allen rechter in de arrondisse mentsrechtbank alhier. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. Het aantal koeien was beduidend minder. In totaal waren er 49, waarvan er circa 9 werden gereserveerd voor de weiderij. De resteerende 40 dieren zijn bestemd voor Alk maar en omgeving. Omtrent afgifte voor Amsterdam gelijk de vorige week moest geschieden was nog niets bekend en in verband daarmede nam men te bevoeg- der plaatse aan, dat van zulk een levering dit keer wel geen sprake zou zijn. Hetgeen slechts gelukkig kan worden genoemd, om dat anders het vleesch deze week heel mondjesmaat zou zijn geweest. Buiten de koeien waren er nog 132 nuch tere kalveren aan de markt. De vorige week is te Alkmaar vleesch ver strekt aan hen, die geslachtsnamen begin nen met de letters AK. Deze week zijn nu aan de beurt zij, wier namen beginnen met LZ. Aan deze maatregel wordt voorloopig verder de hand gehouden. HET EERSTE NIEUWE IDENTITEITS BEWIJS UITGEREIKT. Gisteren had met eenige plechtigheid de uitreiking plaats van het eerste te Alkmaar afgegeven identiteitsbewijs, no. 00001. De ont vanger er van was de burgemeester, Jhr. Mr. van Kinschot. In de Besognekamer zat het geheele personeel, belast met de afgifte der kaarten, gereed' tot den arbeid, die wellicht omstreeks een half jaar in beslag zal nemen. Aan de eene zijde vijf beambten, die vijf menschen tegelijk kunnen.helpen en die be last zijn met het controleeren der meege brachte bescheiden: oproeping, oude iden titeitskaart, trouwboekje, stamkaart, docu menten, waaruit de werkkring van den be trokkene blijkt. Bij deze eerste uitreiking trad slechts één der heeren op, de andere vier mochten dit maal nog toekijken. Nauwkeurig werden 's burgemeesters bescheiden nagezien, of zijn aanstelling niet ouder was dan 6 jaar, enz., enz. Na deze voorbereidende werkzaamheden, waarhij o.a. de kiek volgens modelafmetingen op de kaart werd aangebracht, verhuisde .de candidaat naar de afdeeling „vingerafdruk ken" en werd de identiteitskaart van het iedere persoonlijkheid verradende vinger- merk voorzien. Vervolgens ging het werk ..aan de loopende band". Op een rij zaten drie dames en heeren, waarvan de eerste de kaart zegelde, de tweede teekende en af stempelde, terwijl tenslotté de derde het verschuldigde geld in ontvangst nam. Bedoeling is, dat er voortaan per kwartier vijf personen zullen worden behandeld.. Van nu af aan zal het in de Besognekamer een voortdurend komen en gaan zijn. totdat de Tweede blad Historisch Genootschap Oud West-Fres'and De algemeene vergadering van het His torisch Genootschap „Ou-d-Westfriesland" is thans vastgesteld op Woensdag 30 Juli a.s. en zal gehouden worden te De Rijp. Het Bestuur hoopt de verkeersmoedLijk- heden. verbonden aan een bezoek aan deze uit historisch oogpunt zoo belangwekkende plaats, te kunnen ondervangen. De lec'ien zullen tijdig op de hoogte worden gesteld met de daarvoor te treffen regeling. In het programma van dezen West-Frie- zendag wordt opgenomen: de huishoudelij ke vergadering, bezichtiging van de merk waardigheden van de Rijp en Graft vooraf gegaan door een inleiding van een terzake deskundigen spreker, uitvoering van oude Wesffriesc.be volksdansen, een gezelschap uit Spierdijk, enz. In de laatstgehouden Bestuursvergadering werd medegedeeld, diat voor de door het Bestuur uitgeschreven prijsvraag groote belangstelling aan den dag is gelegd. Bij de sluiting van den termijn van deelneming aan dezen wedstrijd (1 Mei) waren bij de Commissie ingekomen: Afd. A (tooneel- stukken)) 11, afd. B. reciteerstukken) 9 inzendingen. Voorts maakten verschilende vraagstuk ken. die de aandacht van het Bestuur heib- ben gehad (behoud der molens enz.) een onderwerp van bespreking uit. In het jaar verslag zal omtrent een en ander nader mededeeling wordien gedaan. heele bevolking van kaarten is voorzien. De genen wier namen beginnen met A hebben reeds oproepingen ontvangen voor bepaalde dagen. Oorspronkelijk had het in de bedoeling gelegen met October gereed te zijn. Waar men eohter omstreeks 6 weken later is be gonnen dan aanvankelijk was voorzien, zal het wel November worden. Toen de plechtigheid was verricht wer<J de aanwezige dame een corsage aangeboden, aan de heeren werd een sigaar gepresen teerd. Identiteitsbewijs no. 00001 was uitgereikt. LIQUIDATIE VAN HET GEMEENTELIJK ARBEIDERSBEMIDDELINGSBUREAU. In verband met het feit, dat met ingang van 1 Mei de gewestelijke arbeidsbemidde- lingsbureaux hun werkzaamheden hebben aangevangen en de arbeidsbemiddeling dus Rijkszaak is geworden, stelt het college van B. en W. aan den Raad voor de verordening op de arbeidsbeurs te Alkmaar in te trekken en de commissie van toezicht op het Bu reau voor Sociale Zaken op te heffen. SINT PANCRAS WINDHOOS. Zondagmiddag ongeveer half vijf kwam een windlhoos van geringe sterkte over onze gemeente, veel schade werd niet aangericht Bij den tuinder W. J. Tvvisk, werden zeven eenruiters van een plantenbak gelicht en even verder neergeworpen, een glasravage in het gewas teweeg brengende. Verzekering dekt de schade, DIE KONDEN ER TEGEN. Trots dat het jonge aardappelgewas in de polders en meergronden, door de nacht vorsten der laatste dagen zijn afgevroren, vertoont het gewas in het veld niet die groote schade. Verscheidene akkers hebben in het geheel niet geleden. De pas uitgezette kool planten vertoonen echter de zoo ge vreesde witte stelen, veroorzaakt door de nachtvorsten. ALLEN KONIJNENBOER. Het konijnen houden wordt in onze ge meente bijna algemeen ter hand genomen, overal worden hokken in elkaar getim merd om de kna'gers te herbergen. De wensch naar een konijnenboutje in de toe komst zal hier wel niet vreemd aan zijn. Voettal PETTEN PETTEN A—ALC. VICTRIX C ft-1. Zonder al te groote krachtsinspanning wisten de P. adspiranten te zegevieren over de jeugdige Alkmaarsche spelers. Voor de rust hadden de laatste het voordeel van den wind en daardoor waren de partijen nagenoeg in evenwicht. Reeds vrij spoedig scoorde Bonman voor .P. Na enkele vergeef- sche tegenaanvallen werd de P. Keeper door een hoog schot verrast, maar binnen de minuut'hernam P. de leiding door H. Vries man, die zijn fraai solo werk met een goed schot hekroonde. De tweede helft was minder aantrekke lijk, daar het overwicht van P. te groot was. Slechts zelden kwam de bal over de middellijn. De P. spelers daarentegen kogel den er lustig op los eh geleidelijk wisten zij dan ook den stand op te voeren tot 61. A. Eriks, H. Vriesman, A. Koopman en S. Delver waren de makei's van deze doelpun ten. HOOGWOUD. HolL 4V.C.L. 1 0—6 De tocht naar Hoorn is voor VCL een zege tocht geworden. Ze wisten H. op waardigé wijze te overwinnen. De kracht der V.C.L.ers wasv an dien aard. dat de H.-mannen haar niet konden stuiten. Dit wordt trouwens in de cijfers uitstekend weergegeven. V.C.L.N.N.2 4—1. In de eerste helft waren de krachten vrij wel gelijk. Er werd met ambitie gespeeld. De hal golfde op en neer voor beide doelen, zoo dat er voor beiden een kansje was. Piet Wig ge rs was de man die aan V.C.L. de leiding gaf. Daarna werd het 11, waarmee de rust inging. Tn het tweede gedeelte gaf N.N. niet veel tegenstand, zoodat er nog drie doelpun ten werden geboren. Piet Wiggers schoorde nog eenmaal en K. Silver tweemaal.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5