Dankbare geëvacueerden Gebruikt Elco koudwaterverf Rijke Gemeenten betalen TERLEP's Drogisterij voor de arme OVERHEVELING VAN BELASTINGGELDEN Woensdag 14 Mei 1941 Tweede blad Burgemeester Hoogeboom HOOGWOUD ONTVANGT EEN FRAAI GESCHENK VAN DE AMERSFOORTERS: EEN AMEU BLEMENT VOOR DE RAADSZAAI» bewoners van Amersfoort die verleden jaar tijdens de evacuatie in Hoogwoud wa ren ondergebracht, hebben hun dankbaar heid betuigd, door de gemeente een prach tig ameublement voor de raadszaal aan te bieden. De gemeente is niet achtergeble ven en heeft voor een passende omlijsting gezorgd, door de raadszaal opnieuw te laten schilderen en nieuwe gordijnen op te hangen. Ook aan deze restauratie is aan de Amersfoorters bijgedragen. De zaal kan nu weer een halve eeuw mee, glunderde burgemeester Hoogeboom, die nen hier afgebeeld ziet bij het geschenk, wen voor dat gistermiddag door een depu tatie is aangeboden. De raadsleden waren hierbij tegenwoordig. De wij klei der Sisselaar. De commissie, dde thans naar Hoog houd gereisd is. aldus de woordvoerder Ier deputatie vertegenwoordigt bijna 2000 nenschen, de z.g. Berg- en Frisiabewoners an Amersfoort, n.1. de wijken 41 en 42, die lier nu alweer een jaar geleden een veilig inderdak zochten. Als wij nu nog eens de evue laten passeeren, wat wij in dien tijd ieleefden. Voor het eerst hoorden wij van de evacu- itie, toen ons in November 1939 met meer- lere Amersfoortsche ingezetenon verzocht verd om bij een eventueele evacuatie als wijkleiders te willen optreden, met de op dracht reeds direct de noodige maatregelen te nemen. Bij die gelegenheid vernamen wij, dat Hoogwoud ons evacuatieoord zou zijn. Door ïnze, blijkbaar slechte historische en aard tijkskundige kennis moesten wij met kaart en atlas van de ligging op de hoogte wor den gebracht en hoewel een en ander om niet heelemaal te doorgronden redenen ge heim moest blijven, lekte toch hier en daar iets uit over ons mogelijk toekomstig ver blijf. De evacuatie zelf, die in den hangen nacht van den lsten op den 2den Pinksterdag werd uitgevoerd, verliep, laten wij achter af zeggen, naar wensch. De warme ontvangst door U,. mijnheer de Burgemeester, in de Kerk te Hoogwoud, ver goedde veel van alles wat wij hadden door gemaakt. Het onderbrengen van de velen had een rustig verloop en dank zij de gere- quireerde auto's waren wij vlug onderdak. Ik weet wel, dat niet ieder datgene kreeg wat hij zich had voorgesteld, mogelijk had men zich hier villawijken e.d. gedroomd, maar door de buitengewone hartelijkheid van de bevolking heerschte met een enkele uitzondering groote tevredenheid en dank baarheid tegenover de Hoogwouders, die de zoo bekende Oud-Hollandsche gastvrij heid hoog hielden. Dat deze door ons gewaardeerd is, mo ge blijken uil de vele banden van vriend schap, die gesmeed werden en die tot ui ting zijn gekomen, speciaal na de evacua tie. Al deze logé's hebben gemeend aan de ge meentenaren een blijvend blijk van hunne dankbaarheid te moeten schenken en wel in den vorm van een ameublement voor de raadszaal .namens hen spreek ik de hoop uit dat de Raad dit wel zal willen aanvaar den, en dat U en degenen, die na U zullen komen om met de wethouders en de ge meenteraadsleden over het wel en wee van de gemeente te beslissen, het jaren zullen mogen gebruiken en als eenmaal anderen de zetels zullen bezetten, deze oorkonde zal kunnen vertolken, wie eenmaal de dank bare gevers waren. De wapens van Uwe ge meente en die van Amersfoort op de voor- zittersstoel en op de lijst van de oorkonde aangebracht, mogen mede getuigen van de banden, die tusschen de bewoners van bei de gemeenten onstaan zijn. Tevens bied ik U hierbij aan een voorzit tershamer, die in de stijl van het ameuble ment is uitgevoerd. Wij wenschen U toe, clat Gij deze nog tal van malen als voorzit ter van Uw raad zult mogen gebruiken. Mijnheer de Burgemeester. Aan de zoo rij ke geschiedenis van de dorpen Hoogwoud en Aartswoud. beschreven in de kroniek van den Aartswouder. den heer P. Bossen, hebt Gij, met de wethouders, de raadsleden en allen, die U terzijde stonden, een mooie bladzijde toegevoegd. Moge degene, die te zijner tijd deze kroniek zal vervolgen, in dit. ameublement en deze oorkonde een be wijs zien van de. ons Vaderland waardige wijze, waarop Gij in moeilijke dagen van het jaar 1940 Uwe landgenooten hebt ter zijde gestaan. uit nog geluk, namens de bevolking, met den gelukkigen afloop en het behoud van Uwe stad, zoo schoon gelegen. Mijne Heeren, in dank aanvaard ik, na mens de gemeente Hoogwoud, het door U aangeboden ameublement* voor de raads zaal, het is een geschenk de gewoners van den Berg en Frisia van Amersfoort waar dig. Ik dank U nogmaals en verzoek U dien dank ook over te brengen aan allen., die hebben medegewerkt om U in staat te stel len deze herinnering aan Hoogwoud aan te bieden. De bevolking is er zeer mee in genomen. Laat ik dan hiermede eindigen en den wensch mogen uitspreken, dat het U en Uwe mooie stad in de toekomst zeer goed mag gaan en dat Nederland zeer spoe dig een gelukkige vrede zal mogen bele ven, die nimmermeer zal verstoord worden, zoodat er geen angstige uren en dagen meer beleefd zullen worden als de Pink sterdagen van 1940. Nadat de burgemeester had gesproken, voerde nog Dr. Pool het woord. Ook hij be tuigde zijn dank voor het geschenk en wees op de vriendschapsbanden tusschen de Hoowouders en Amersfoorters aangeknoopt. Na overhandiging der geschenken, bleven de genoodigden nog eenigen tijd gezellig in café Breed 'bijeen, 's Middags had de de putatie, bestaande uit de heeren Sisselaar, Ot, Kuilman, Mr. Ubink, Tulleken en Spaander, den koffiemaaltijd gebruikt in café Bakker. SCHAGEN bewondert het geschenk. (Foto Fred Groot.) Dankwoord namens de gemeente. Met grooten dank, aldus burgemeester Hoogeboom, aanvaardt de gemeente Hoog woud het prachtige ameublement met oor konde. Onze gedachten gaan op dit oogen- blik weder terug naar de bange dagen van den oorlog, de Pinksterdagen van 1940. Toen het in Hoogwoud bekend werd, dat hier vluchtelingen zouden worden onder- gebracht, heerschte er bij de bevolking maar eene opvatting, en die was, dat in dit geval zaliger was te ontvangen, dan te moéten vertrekken, die bevolking besloot dan ook, eensgezind, al het mogelijke te doen, om hen, die naar hier kwamen het zoo prettig en aangenaam mogelijk te .^na ken en te trachten hen hun leed te doen vergeten. Op een misschien kleine uitzon dering na, heeft de bevolking zich aan dat besluit gehouden, de onderlinge verstand houding tusschen de Amersfoorters en de Hoogwouders was uitstekend en dat kwam niet alleen van den kant van de Hoogwou ders, ook de aanpassing van de bevolking van Amersfoort was groot en over hun hou ding hier is niets anders te zeggen dan dat dat die voorbeeldig is geweest. Immers hier moest doo> hen worden aangepast, de be woners van de villawijken van Amersfoort kwamen bij eene boerenbevolking met zeer eenvoudige levenswijze. Toen ik de eerste maal in Amersfoort kwam voor de voorbe reidende werkzaamheden en ik zag, welke wijken er hier zouden komen, was het mij werkelijk angstig te moede en ik dacht, hoe moet dat ooit goed gaan; het bleek bij de droeve werkelijkheid echter, dat het goed ging, veel heter dan iemand ooit had kunnen verwachten, er werden zelfs vriend schapsbanden gelegd bij velen, banden, die niet spoedig zullen worden gebroken. Ge lukkig heeft het niet lang geduurd en de vreugde bij ons allen was groot, toen verno men werd, dat de vluchtelingen weer kon den terugkeeren naar Amersfoort, waar alles nog in. %denzelfden toestand zou ver- keeren als men het had achtergelaten. Dit stemde tot blijdschap. Bij de geëvacueerden had de meening bestaan, dat er van Amers foort niet veel zou zijn overgebleven, een meenin.8: die gegrond was op de ervaring die men had bij het vertrek onder kanon gebulder. De bevolking van Hoogwoud leefde ook hier mee mede en ik wensch U van hier- P.W.N.—BELASTINGAMBTENAREN 6—1. Gisteravond speelde een elftal van het P.W.N, een voetbalwedstrijd tegen de be las, ti higambtenarendie geassisteerd werden door eenige marechaussees, en wonnen de zen wedstrijd met 61. Het aanwezige publiek heeft zich kostelijk geamuseerd om de vreemde capriolen, die ecnig spelers maakten. Na dep aftrap zetten de belastingambtena ren flink op, doch de middenvoor, die een heel aardige partij speelde, kon niet bij het doel, komen door gebrek aan steun van de binncnspelers. Spoedig namen de P.W.N.-mannen het initiatief over en zij slaagden er in. keeper Lipjes voor de rust tweemaal te passeeren. Na de rust was het nog het P.W.N.-team, dat in de meerderheid was. De belasting ambtenaren deden wel eenige uitvallen, waarbij Weggemans zeer vreemde capriolen maakte en geregeld Folkerts onderstboven wilde loopen, .wat meestal mislukte. De midvoor deed hier bijna al het werk, doch de verdediging was te sterk. Slechts een maal Slaagde hij er na een snellen ren keeper de Jong met een vliegend schot te passeeren. De P.W.N.-mannen stelden daar echter vier doelpunten tegenover, waarvan een mooie van Rus, zoodat het einde van deze amusante Vertooning kwam met een 61 overwinning voor de waterleidingmcnschen. WEER THUIS. Dezer dagen zijn uit het koloniehuis te Nunspeet teruggekeerd Tini de Vet. die 4 "maanden weg is geweest en S. Kapitein en C. Kossen, die elk 10 weken in Nunspeet gelogeerd hebben. De kinderen waren uitgezonden door het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies, afd. Schagen. De uitzending is een groot succes geworden. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende de maand April 1941: Gerard N. Jonker, B 149, van Harenkars pel; Johannes Dekker, C 148, van Enkhui zen; Petronella C. Rezelman, E 90, van Bus- sum; Grietje Molenaar, B 15, van Gorin- chem; Hendrikus W. Panhuizen, C 171, van BloemenrlaaJ; Berend Hendriks, K 9, van Vlagtwedde; Hendrikus J. Bart, C 160, van Alkmaar; Maria II. J. Middeldorp, B 197, van Roermond; Cornelis W. J. Pommerel, C 118, van Alkmaar; Wicher Blaauboer, H 70, van Zijpe; Catharina C. Hocbe, A32, van Leeuwarden; Rosalia H. Th. Sarton. E52, van Roermond; Hèndrika B. Berendsen, C 14, van Kampen; Hèndrika P. L. Werkman, voor het opknappen van Uw gang, keuken, stallen, enz. ELCO wordt met koud water aangemaakt. ELCO dekt in één keer. ELCO dekt over steen, muur, behang. ELCO heeft 36 moderne kleuren. ELCO stuift niet en bladert niet. ELCO geeft niet af. Prijs per pak voldoende voor 8 vierkante meter 25 ct. Verkrijgbaar in: HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. G 38, van Amersfoort; Willem Boerman, J 36, van Barsingerhorn; Hadde C. van Or- selen, F 96, van Nieuw Helvoet; Adrianus J. Kleef, C 166, van Heemstede; Martinus J. G. G. M. Timmermans, C 4, van Heemstede; Fransoisa C. Schoen, E 67, van Hecrhugo- waard; Trijntje N. Vunderink, H 37, van. Franeker; Neeltje Groot, J 8, van Opmeer; Hendrikus van Oeffel, C 171, van Groningen; Trijntje Kuijt, E 139, van Wieringen; Marij- tje Geertsema, C 187, van Emmen; Gecske Jasper, F 74, van Den Helder; Hillebrand Otten, A 100, van Zijpe; Johannes P. P. Mos en gezin, K 62, van Den Helder; Johannes P. de Munk en gezin, C 140, van Alkmaar; Jacobus W. van Montfoort., C 140, van Alk maar; Lecndert Wardenaar en gezin, J 36, van Barsingerhorn; Frans Kramer en ge zin, Kanaalstraat. 19, van Den Helder; Dirk Donker G 23, van Twisk; Jansje Nobel,' G 23, van Zijpe. Vertrokken personen gedurende de maand April 1941: Hei-mine Markus van C 185 naar Apel doorn, Loolaan 51; Cornelis M. Konijnendijk van C 118 naar Castricum, Beverwijker straatweg 60; Jacob Meuleveld van B 1S6 naar Alkmaar, Venlronkenoord 107; Gilles Hendriksc van C 11S naar Heemstede, No- bellaan 5; Jacob Oudkerk en gezin van F 3 naar Harenkarspel, Dirkshorn B 108; Grietje Broersen (wed. J. v. d. Meulen) van E 168, naar Stoutenburg, C 95; Jacoba Alberts van C 8 naar Den Helder, Corn. Ditostraat 34; Anthonie K. de Pooter van B 114 naar Den Helder. Jan in 't Veldstraat 29; Marie Rezel man van E 90 naar Haarlemmermeer, Zwa- neriburgerdijk 82; Grietje Reidsnia van J 38 naar Wonseradeel, Wons 37; Steven W. Meurs van H 37 naar Zijpe, Ruigeweg H 116 Catharina J. Ploeger van A 60 naar Sneek, Willem Lodewijkstraat 22; Jacob van der Made van Kanaalstraat 4 naar Wieringer- meer. Kerkstraat 41; Rens Keesman en ge zin van F 94 naar de Rijp, Rechtestraat 76; Tetje Timmer (wed. C. Kooger) van C 101 naar Den Helder, Schagenstraat 87; F.lisa- beth Visser, van A 3 naar Zijpe, 't Zand, Boschweg I 55a;Maria W. Groot van J 8 naar Zwaag, Dorpsstraat 199; Antonius A. A. van Meer van B 50 naar Oude Niedorp, Zijdewind 174; Maartje Boheldijk van B 23 naar Texel, Den Burg, Koogerstraat 3S; Jan de Raat van E 63 naar Utrecht, Catharij- nensingel 2 bis; Karei F. de Leeuw van B 78 naar Haarlem, Borskistraat 1; Anna Laan van E 112 naar Blokker, A 219; Jantje Fijnheer van A 103 naar 's-Gravenhage, Kaapstraat 99; Wijnand Wickenkamp van B 107 naar Alkmaar, Oudegracht 287; Adri- aan Q. Slothoom van A 37 naar Haarlem, Wagenweg 212- ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 10 Mei stonden 26 arbeiders op het bijkantoor. Schagen van het Ge westelijk Arbeidsbureau ingeschreven waar van 3 grondwerkers. 1 stoker. 1 kabclmon- teur, 1 slager, 13 landarbeiders, 1 bloemist knecht, 1 arbeider-chauffeur en 5 losse ar beiders. In de overeenkomstige week in 1940 be droeg dit aantal 21, in 1939 50 en in 1938 96. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 10 Mei stonden 13 werkloo- zen ingeschreven, waarvan 1 in de steun verlening en 9 in de centrale werkver schaffing, terwijl 3 werkloozerr een wacht- week doormaakten. INTERESSANTE CIJFERS OVER SCHAGEN EN DE NABIJLIGGEN- DE GEMEENTEN. Tegelijk met de afschaffing van de gemeentelijke opcenten op de fondsbelasting en de invoering van de loonbelasting per 1 Januari j.1. is besloten tot het doen van uitkee- ringen uit laatstgenoemde heffing aan de onderscheidene gemeenten. Aan dit systeem ligt de gezonde gedachte ten grondslag, dat alle Nederlanders, onverschillig in wel ke gemeente zij uit noodzaak of uit eigen verkiezing woonachtig zijn, naar draagkracht moeten bijdra gen, en dat uit dit door de geheele landsbevolking gemeenschappelijk hijeen gebrachte bedrag allle ge meentelijke samenlevingen hun deel krijgen naar verhouding en naar elks bijzondere omstandighe den en behoeften. Hoe deze uitkeeringen berekend zullen worden, zal in den loop van dit jaar wor den bepaald. Voor 1941 is bereids een voor- loopige regeling van kracht geworden. Bij de definitieve regeling zal er rekening me de gehouden worden, dat behalve de fonds belasting ook de personeele belasting zal worden afgeschaft. Volkomen nieuw is het. principe, dat aan deze toekomstige regeling van de rijksuit- keeringen aan de gemeenten ten grondslag ligt, intusschen niet. Ook in voorgaande jaren werden, zij het ook op onvolkome- ner wijze eri naar veler oordeel in onvol doende mate belastinggelden uit „rij kere" gemeenten naar „armere" overgehe veld. Dit geschiedde via liet gemeentefonds en het werkloosheids-suhsidiefonds. In het eerste werden de fondsbelasting en 50 opcenten op de vermogensbelasting gestort, in het laatste gedeelten van de grond- en personeele belastingen alsmede opcenten op gemeentefonds-, vermogens- en inkom stenbelastingen; uit beide fondsen werden naar bepaalde maatstaven- uitkeeringen aan de gemeenten gedaan. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft nu zoo juist bijzonderheden gepu- pliceerd over de laatste afgesloten boek jaren van beide fondsen, die het mogelijk makenom na te gaan hoeveel in elke gemeente door de gezamenlijke belasting betalers door middel van alle bovenge noemde heffingen en opcenten werd bij gedragen aan beide genoemde fondsen. en indirect dus ook aan de huishou ding van andere gemeenten alsook hoeveel elke gemeenie uit de gemeen schappelijke belastingen kreeg uitge keerd. Voor Schagen en de overige gemeenten uit den omtrek laten wij deze gegevens hieronder volgen: Gemeentefonds Stortingen Uitkeeringen van de aan de ingezetenen gemeente SCHAGEN ƒ33.131 37 702 Anna Paulowna 32.047" 73.862 Barsingerhorn 10.782 17.810 Callantsoog 4.419 14.430 Sint Maarten 5.039 16.371 Warmenhuizen 8.197 30.703 Uit het gemeentefonds ontvingen dius alle besproken gemeenten meer uitgekeerd dan door de eigen ingezetenen gestort was. Dit fonds wérkte dus in de richting van een overheveling van belastinggelden van elders naar onze streek. Hoe de cijfers er voor het later ingestelde werkloosheids- subsidiefonds uitzien, blijkt uit de volgende opgave. Wij bepalen ons daarin tot de uit keeringen, die uit de belastingheffingen ge daan konden .worden en laten dus huiten beschouwing wat uit de algemeene lands- mid<^elen werd bijgepast. Werkloosheids-subsidiefonds Stortingen Uitkeering van de aan de ingezetenen gemeente SCHAGEN 26 401 6,997 Anna Paulowna 21.290 25.427 Barsingerhorn 9.462 7.607 Callantsoog 4.004 403 Sint Maarten 4.923 5.529 Warmenhuizen' 7.203 11.986 In de practijk bleek het werkloosheids- subsidiefonds voor onze streek wel geheel anders te werken dan het gemeentefonds. Alleen voor Anna Paulowna, Sint Maarten mi Warmenhuizen deed ook dit tweede fonds gelden van elders naar hier toevloei en. maar voor Schagen. Barsingerhorn en Callantsoog was de werking juist om gekeerd, en voor Schagen was dit zelfs in voo sterke mate het geval, dat het voor deel van het gemeentefonds geheel werd teniet gedaan. Het resultaat van beide fondsen teza men is dientengevolge geweest, dat uit Schagen naar elders in den lande een he- drag wegvloeide van f 14 833.terwijl van elders ten goede kwam aan: Anna Paulowna 45.952 Barsingerhorn 5.173 Callantsoog 6 410 Sint Maarten 11.938 Warmenhuizen 27.289 Berekenen wij deze bedragen, teneinde een onderlinge vergelijking mogelijk te maken- per hoofd der bevolking om, dan blijkt dat de Schager bevolking per inwo ner ten behoeve van andere gemeenten heeft opgebracht, f 3.70 terwijl eveneens per inwoner'ontvingen: Barsingerhorn f 2.80, Callantsoog f 6,20. Anna Paulowna f 7.60, Sint Maarten f 9.10, en Warmenhuizen f 11,80. LANGENDIJK EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Gisteravond hield de Vereen. E.H.B.O., afd. Langendijk, een alg. jaarvergadering in „Concordia" te Noordscharwoude. Een flink aantal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer C. Schrieken, open de de vergadering met welkom tot de leden. I-Ict is een veelbewogen jaar geweest, ou.. in de vereeniging. De voorzitter herinnen', aan de hulp, welke de leden van de E.II.B. hebben verleend. De notulen van de vorige vergadering wer den voorgelezen door den heer P. Molenaar. Zij werden onveranderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken werden oor geleien. Wanneer men examen moet doen, niét tot een examen op de plaats behoeft to wachten, maar dit kan ook elders geschie den. Aan het jaarverslag van de secretaresse ontleenen wij, dat gelukkig nog nooit hulp verleend moest worden aan oorlogsslacht offers. Het materiaal is weer iets aangevuld. Er is 45 maal hulp verleend door de leden. Het ledental is van 31 leden gedaald tot 28, waarvan 14 dames en 14 heeren. Aan dokter De Wit en zuster Gorissen werd dank gebracht voor de ondervonden me dewerking. Een onaangenaam geval. De voorzitter deelde mede dat een uitste kend bestuurslid van onze vereeniging, de motor van de vereen., die meer heeft gedaan dan men van iemand mag verwachten, heeft bedankt. Er kwamen met dit lid, den heer Tromp, wel eens meeningsverschillend, ook omdat hij tevens als secretaris optrad van de B.K. E.H.B.O. Daardoor heeft hij onze vereeniging verlaten. Den heer Tromp is als blijk van waardee- ring de verbandkoffer, die hij altijd ge bruikte, aangeboden. De heer B. Bruin vroeg of de heer Tromp vrijwillig is gegaan of dat hem het ontslag is opgedrongen. De voorzitter zeide, dat hij den heer Tr. tenslotte geadviseerd heeft, de consequentie te trekken uit deze situatie, welke het be stuur niet gewenscht voorkwam. De heer Bruin: Was er dan een reden, om deze keus te laten stellen. De voorzitter: Ja, wij voelden ons a.h.w. een weinig beconcurreerd. Al vind ik persoonlijk deze concurrentie een aansporing voor ons. De heer Bruin meende, dat het ging tegen de katholieken, aan de hand van een brief van den heer P. Molenaar, welke spreker voorlas. De heer Molenaar zeide, dat dit een per soonlijke brief was van hem aan den heer Tromp, die hij niet namens de vereen, heeft geschreven. Daarin wordt van fouten gesproken die Tr. had moeten erkennen. Deze fouten werden door den voorzitter en den secretaris toegelicht. De heer Tr. zou de materialen van de E.H.B.O. voor de B.K. E.H.B.O. hebben willen gebruiken ei^daarbij niet, juist zijn opgetreden; er zou iets gebeurd zijn bij afvaardiging naar een alg. vergade ring, waar hij eigenlijk niet heen behoefde, en daardoor kosten maakte die niet noodig waren. Uit de- verdere besprekingen bleek, dat de heer Tr. zelf bedankt heeft. Van een persoon lijke hetze van één der bestuursleden is geen sprake. Het ingenomen standpunt is dat van het heeie bestuur. Na nog eenige besprekingen stapte men van dit onderwerp af. De penningmeester, de heer P. Molenaar, legde rekening en verantwoording af van zijn gehouden beheer. De rekening sloot op een totaal, van f 381.67, met een kassaldo van f255.71. De balans gaf aan dat het bezit der ver eeniging thans f 910.21 is. Op advies van de kascoramissie werd den penningmeester décharge verleend. Mevr. De Vetvan den Abeele en mej. Gr. Heeinan, werden benoemd tot kasnazieners voor het volgend jaar. De materialen waren uitstekend in orde bevonden. De heeren J. den Hartigh en C. van Nienes werden in de materiaalcommissie benoemd. Het verslag van de presentielijst deed me nig lid blozen, sommige van trots, dat zij zoo trouw waren geweest, anderen omdat zij weinig, of heelemaal niet op de oefenavonden aanwezig waren geweest. Aan mej. Buijze, die alle avonden had bij gewoond, werd een cadeautje aangeboden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. Visser met 16 van de 23 stem men gekozen. Hij nam de benoeming aan. De aftredende bestuursleden C. Schrieken, A. G. Visser, E. Pasterkamp en W. Glas Wagenaar werden herkozen. Hierna werd het bestuursvoorstel t.a.v. de oefenavonden van de brigades om de oefen avonden beter bezocht te krijgen. De heer Molenaar h^d een indeeling in 8 brigades van drie óf vier personen ontwor pen. Een uitvoerige regeling der werkzaamhe den werd voorgelezen. Een dergelijke regeling zal worden ge troffen. Het bestuur stelde voor. een Reservefonds te stichten in verband met evt. vernieu wingen, reparaties, enz. Het bestuur stelde voor, om f40 te storten, en later jaarlijks f5. Aangenomen. Vervolgens werd het houden van een de monstratie besproken. Men zal zich met dr. De Wit in verbinding stellen om in het najaar een demonstratie te organiseeren. De alg. vergadering van het district N.- Holland zal worden bezocht door den heer A. G. Visser. Voorts zullen Zuster Garissen en- de hee ren K. Ruiter en P. Molenaar de vergade ring bijwonen. In de rondvraag kwam de heer K. Ruiter er tegenop dat het bestuur alleen besloten heeft een cadeau te overhandigen. Het was mooier geweest als het door de alg. vergade ring was geschied. Het bestuur zag dit ook wel in. maar meen de. toch namens alle leden gehandeld te heb ben, waarmee allen het eens waren. De heer G. de Boer vroeg, of men bereid was, samen te werken met de R.K. E.H.B.O. Hierop werd geantwoord dat men elk ver zoek zal overwegen. .Men neemt vooruit'geen afwijzend standpunt in. Daarna sluiting.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5