Uit de geschiedenis Verboden wapenbezit streng bestraft „Een net meisje gezocht" der gilden Laatste waarschuwing. Er is aanleiding der Nederlandsche bevolking nogmaals ernstig te waar schuwen tegen het verboden bezit van wapenen. De rechter zal hier tegen met de aller gróótste gestreng heid optreden en niet schroomen zelfs de doodstraf toe te passen. Aldus luidde een waarschuwing van den staatsanwalt, dr. Koblitz, gedurende de be handeling voor het landesgericht van een zaak tegen twefe leden van den voormaligen opbouwdienst, den rijwielhersteller de G. en den landbouwerszoon -van D. Eerstge noemde is behulpzaam geweest bij de inle vering van wapens na de capitulatie. Hij heeft toen een dienstrevolver achtergehou den, dien hij, naar hij thans verklaarde, wilde hebben „als aandenken aan de mobi lisatie". Later heeft hij aan van D. dezen revolver verkocht en deze is erin geloopen toen hij het gevaarlijke wapen te voorschijn haalde gedurende een twist in het café van den H. te Oss. De Staatsanwalt wees erop, dat op ver boden wapenbezit de doodstraf staat of tuchthuisstraf en slechts in zeer lichte ge vallen gevangenisstraf. Hij achtte hier geens zins een licht geval aanwezig, te meer om- vreerd. Geëischt werd daarom tegen de G. dat met dit wapen gevaarlijk is gemanoeu- 1 jaar en 9 maanden, tegen van D. 2 jaar tuchthuisstraf, voor beiden met aftrek van preventieve hechtenis. De rechter overwoog o.m. dat beide vei-- dachten nog jeugdig zijn, doch dat van D. zwaarder gestraft dient te worden dan de G. omdat hij het wapen geladen heeft en er gevaarlijk mede heeft gehandeld. Verder werd overwogen, dat geen der verdachten een bijzondre bedoeling heeft gehad. De ver oordeeling luidde: voor de G. 1 jaar en 6 maanden, voor van D. 1 jaar en 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Wegens beleediging der Daifsche weermacht tot booge gevangenis- stralfen veroordeeld Het S.S. en politic-feldgericht behandel de de zaak tegen drie Nederlanders uit 's-Hertogertbosch, die iemand, béhoorende tot de S.S.-standarte West land, met de woorden „landsverrader" en „deserteur" had den beschimpt en door hun optreden samen scholingen van verscheiden honderden per sonen teweeg gebracht.hadden. Over de aangeklaagden werden gevange nisstraffen tot vijf jaren wegens beleedi ging van de Duitsche weermacht uitgespro ken. RECHERCHEUR schoot raak Dood door schuld ten laste ge legd. Op 28 September van het vorige jaar wer den te Rotterdam eenige arrestanten over gebracht naar de terechtzitting. Een van deze arrestanten zag kans te vluchten, waarbij de rechercheur D. H. een achter volging inzette. In de Burgemeester de Roosstraat loste de rechercheur twee scho ten, waarbij het tweede schot den vluch teling zoodanig Irof. dat hij kort daarna overleed. Door de rechtbank te Rotterdam was de rechercheur wegens dood door schuld veroordeeld tot. twee maanden ge vangenisstraf, van welk vonnis hij in hoo- ger beroep was gegaan bij het Ilaagschc gerechtshof, waarvoor heden deze zaak werd behandeld. Verdachte beschreef het gebeurde. Onder de achtervolging heeft hij herhaalde malen geroepen „houdt hem" Na een ren van ongeveer 100 meter vreesde verdachte de race niet te kunnen volhouden. Hij sommeerde tweemaal den vluchteling stil te staan daar hij anders zou schie ten. De vluchteling liep door, waarna ver dachte een waarschuwingsschot in de lucht loste. Ook toen stond de vluchteling niet stil, waarop een tweede schot volgde, dat hem trof, met het bekende noodlottige ge volg. Verdachte verklaarde ook het twee de schot als waarschuwing bedoeld te heb ben. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de vluchteling, die voorover gebogen'liep zich, even voordat het tweede schot viel, had op gericht. De rechercheur schoot onder het loo- pen, doch klaarblijkelijk waren de schoten niet bedoeld om den vluchteling te raken. Een rechercheur en een inspecteur van politie verklaarden, dat verdachte zeer gunstig bekend staat en een rustig, kalm persoon is. De procureur-generaal meent, dat is ko men vast te staan, dat de schoten niet be- 1 doeld waren om den ontvluchten arrestant te raken. Voor verdachte bestonden alle re denen om te handelen, zooals hij deed, ge zien hetgeen voor hem op het spel stond. 1' rum vraagt hij vernietiging van het vonnis van de rechtbank en vrijspraak van den verdachte van het ten laste gelegde. Na een nauwkeurige beschouwing van de getuigenverklaringen komt ook de ver dediger tot deze conclusie; De uitspraak werd bepaald op 28 Mei DE VERBODEN ZENDER. De 50-jarige leeraar G. K. te Dordrecht heeft eenige keeren naar den Oranjezender geluisterd. Als reden gaf hij op. dat hij de vlucht der regeering zeer afkeurde en op den zender wilde hooren. hoe men deze vlucht zou motiveeren. Uit het getuigen verhoor bleek, dat bij dit luisteren ook wel eens een leerling aanwezig was, al vermeed de heer K. zooveel mogelijk hun aanwezig heids De Staatsanwalt bij het Landesgericht eischte 6 maanden gevangenisstraf en f600 boete. De veroordeeling luidde 6 maanden met aftrek van het voorarrest, terwijl boven dien een geldboete van f 200 werd opgelegd. Door zeep verraden HAMSTERAAR VERBORG GOEDE. REN ONDER DEN VLOER. Zaterdag j.1. trof een'agent van politie, die in de binnenstad van Den Haag surveil leerde, in de Bezemstraat een man aan, die zich bij het zien van den agent eigen aardig gedroeg, zoodat deze den man eens aansprak en hem naar het politiebureau bracht. Bij fouilleering bleek hij in het bezit, te zijn van een tasch, waarin zich drie Kg .thee bevond. Men vroeg hem naar de herkomst van de tasch en toen verklaarde hij de tasch even tevoren te hebben gevon den en juist op weg naar het politiebureau te zijn geweest om van zijn vondst aangifte te doen, toen hij door den agent werd aan gehouden. De politie vond dat verhaal niet erg geloofwaardig en ondervroeg den man, die de 31-jarige schoenmaker B. F. bleek te zijn, nog eens nader, terwijl tevens naar een en ander een onderzoek werd ingesteld. Hierbij bleek, dat hij d.e thee had ontvan gen van den 36-jarigen koopman W. v. D.. hetgeen voor de recherche aanleiding was bij laatstgenoemde huiszoeking te doen. De koopman werd inderdaad aan het. opgege ven adres aangetroffen. Hij hield zich ©ogenschijnlijk met een onschuldig werkje bezig, hij was n.1. den vloer van zijn kamer aan het herstellen. Dóch achter hem la gen eenige stukjes zeep en dit was verdacht. De politie besloot dan ook de ruimte onder den vloer aan een nader onderzoek te onderwerpen, met het verrassende resultaat, dat in korten tijid te voorschijn kwamen: 133 pakken zeep," 104 blikjes gecon denseerde melk, 10 kg. suiker, 20 pakken havermout ^n 10 kg. rijst. Het gevolg was, dat de goederen in be slag werden genomen.Tegen beide ver dachten is proces-verbaal opgemaakt. Trouwlustige dame1 opgelicht. Een huwelijksadvertentie, welke onlangs in i een der Utrechtsche bladen verscheen, was de oorzaak dat een trouwlustige jonge dame en haar vriendin de dupe werden van een oplichter. De steller van deze advertentie was een 36-jarige uitvoerder, Nederlander van na tionaliteit, die zich presenteerde, als bouw kundige cn in de advertentie een net en eenvoudig meisje zocht, van 25 tot 32 jaar. De advertentie had succes. Een meisje schreef er op en de kennismaking kwam tot stand. Waarschijnlijk met het doel haar te imponeeren, werd er al spoedig over trouwen gesproken en het tweetal trok er op uit, om een gezellig nestje in te richten. In een meubelzaak werd een interieur uit gezocht, dat bij elkaar 5000 gulden kostte. Naar hij het meisje had verteld, had de „bouwkundige" een kapitaaltje vain 8.000 gulden op de bak gezet. Op zekeren dag vertelde hij aan een vrien din van zijn a.s. bruid, dat hij een stuk grond had gekocht in Hilversum, waarop hij reeds boringen had laten verrichten. Hij had hiervoor eenig geld noodig en wist van de vriendin een bedrag van 600 gulden los te krijgen. Met zijn a.s. vrouw reisde hij daarop naar Hilversum om haar het stuk grond te toonen. Een inderdaad kon hij haar een terrein laten zien, waarop een huis gebouwd werd. Maar dat stuk grond was niet zijn eigendom. Het meisje was blijkbaar verblind en uitgelaten over de plannen .van haar a.s. man. Zij stelde hem toen op zijn verzoek nog een bedrag van 250 gulden ter hand. Maar hiermede was de idylle dan ook ten einde. In het bezit van een bedrag van 850 gulden trok de bruidegom, in spé de wijde wereld in en liet niets meer van zich hooren."De beide dames, die. toen argwaan kregen, deden aangifte bij de Utrechtsche politie. Deze stelde een onderzoek in naar de verblijf plaats van den gewezen verloofde. Terwijl zij nog aan het zoeken was, meld de de gezochte zich vrijwillig bij de politie van de gemeente Emmcn. De man werd naar Utrecht overgebracht en opgesloten. De leverancier van de meubelen heeft geen schade geleden. Weliswaar waren de tneubeien besteld doch gelukkig nog niet afgeleverd. Uitkeering zeevisschers verhoogd Het N.V.V. deelt ons mede, dat het den Centralen Bond van Transportarbeiders (C. B.T.) aangesloten bij het N.V.V., gelukt is, de wekelijksche uitkeering voor de gezin nen der zeevisschers verhoogd te krijgen tot minimum 21 gulden. Hierdoor ontvangen virca 185 gezinnen gemiddeld- vier gulden meer per week. Waar binnenkort eveneens door de bemoei ingen van den Centralen Bond van Trans portarbeiders voor deze gezinnen met meer dan twee kinderen onder de vijftien jaar, de kinderbijslag zal worden verstrekt, is hiermede da,n uiteindelijk een zeer bevredi gende verzorging der gezinnen bereikt. DE DUITSCHE GAATJESMUNTEN ONGELDIG. In aansluiting op de mededeeling van 12 Mei betreffende de Duitsche gaatjesmun- ten, diene er met nadruk op te worden ge wezen, dat met ingang van 15 Mei de Reicbskbeditkassen munten van 10 en 5 Reichspfennig, als wettig betaaltmiddel uit don omloop zijn genomen. Abusievelijk is melding gemaakt van Reichskreditkassenmunten van 10 en 15 Reichspfennig. Voorts wordt er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat de munten tot einde Mei 1941 door de Reichskreditkasse Amsterdam als door de Nederlandsche bank en hare filialen, in betaling worden aangenomen.of gewisseld. Britsche bommen op oos land Verschillende personen gedood. In het verloopen weekeinde vlogen enkele Britsche toestellen boven ons land. Een aan tal brand- en brisantbommen werd omlaag geworpen. In verschillende plaatsen kregen huizen glasschade. In een stad in Zuidhol land werden 5 woonhuizen vernield), 3 zwaar. 3 licht beschadigd. Daarbij werden drie burgerlijke personen gedood, 3 zwaar en 2 licht gewond. Bij een andere aanvals- poging op een stad in Zuidholland werd 1 persoon gewond. Overigens vielen de mees te bommen op het vrije veld en brachten slechts terreinschade teweeg. Opgravingen bij Dorregeest Overblijfselen van Kaninefaten- stammen? Sinds eehigen tijd worden bij Dorregeest onder Uitgeest opgravingen verricht onder leiding van dr. Bursch te Leiden. Het be treft hier een woerde aan de grens van het laagveengebied, die blijkens het gevonden aardewerk in het begin onzer jaartelling door een Friesch-Bataafsche bevolking be woond moet zijn geweest. De sporen1 der woningen die zijn gevonden, wijzen op een verwantschap met de nederzetting die tc Ockenburgh werd aangetroffen. Mogelijk be treft liet hier overblijfselen van de stam der Kaninefaten, die reeds door de Romei nen worden genoemd. Drie jaren tuchthuis wegens beschadiging van weermachtsmateriaal De Nederlandsche staatsburger Al-bert de I/eeuw uit Wieringen is door het „Oberst S.S. und polizeigericht", dat in Den Haag zitting hield, wegens beschadiging van weermachtsmateriaal tot een tuchthuisstraf van drie jaren veroordeeld. Albeït de Leeuw had, om de Waffen-S.S. schade te berokkenen, opzettelijk een inrich tiiig, welke voor militaire doeleinden dient, beschadigd. Engelsche aanvallen op Noord- Duitschland en Denemarken Weinig schade, geen persoonlijke ongevallen. Vrij zwakke Britsche luchtstrijdkrachten zijn in den nacht va.n 18 op 19 Mei naar Noord-Duitschland en Denemarken gevlo gen. In Schleswig Ilolstein werden in de buurt van de stad enkele bommen neerge worpen. aldus het D N.B., waardoor geen schade werd aangericht. Verscheidene vliegtuigen, die door de Duitsche luchtdoel artillerie vroegtijdig tot omkeeren werden gedwongen, wierpen op de terugvlucht op het oNordwest-Duitsche kustgebied een aan tal brisantbommen lukraak op het platte land,. Hierdoor werd alleen schade aan den grond toegebracht en een boederij vernield. Andere materieel e schade werd niet aange richt. Volgens de tot dusver ontvangen be richten zijn geen personen om het leven gekomen. Ifaliaaosch weermachthericht ROEMVOLLE NEDERLAAG IN OOST- AFRIKA. ENGELSCHEN TOONEN HUN EERBIED VOOR DE DAPPEREN. In zijn weermachtsbericht no. 348 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Noord-Afrika: Eenige aanvalspogingen van den vijand aan het front van Tabroek werden, zoodra zij begonnen waren, ver ijdeld. In de Egeïsche Zee vlogen gisteren in de vroege ochtenduren vliegtuigen van den vijand boven het eiland Rihodos, en wierpen eenige bommen zonder schade aan te richten. Oost-Afrika: Na op bijna bovcivmenschelij- ke wijze weerstand geboden te hebben, heeft het garnizoen yan Amba-Aladji, aangezien het geen levensmiddelen en geen water meer had. en niet meer in staat was de gewonden- te verplegen, bevel gekregen den strijd te staken. Tijdens den strijd om Am ba-Aladji hebben de afdeeling koninklijke Carabinieri „Amiba Alagi". de compagnie „Arditi Tosclli", de compagnie mortiers v.an 8.1 c.M. der divisie grenadiers van Savoye. het bataljon mitrailleurs van het tiende regiment grenadiers van Savoye. de tweede en derde afdeeling van het zestigste regi ment artillerie grenadiers van Savoye, de 43ste afdeeling koloniale artillerie en de 24ste afdeeling artillerie, IVz c.M. zich bij zonder onderscheiden. De vijand heeft de dapperheid1 van onze soldaten naar waarde weten te waardeeren en hun de eer der wapens gelaten. De offi cieren mochten hun revolvers behouden. Voorts beeft de vijand besloten dat on,s gar nizoen dat de verschansing van Amiba Ala- dji verlaat, zal defiloeren voor de Engel sche afdeelingen. die de militaire eerbewij zen zullen brengen. De hertog van Aosta deelt in het lot van zijn troepen. Het ver zet wordt, voortgeze in he geibed van Djim- ma en dat van Gondar. DE VOORWAARDEN VAN EEN BEDRIJF. Wij zetten onze reeks, artikelen over de geschiedenis van het Gildewezen met onderstaande bijdrage voort. (N.P.) De eenmaal aangenomen gilde- broeder had deel aan de rechten en verplich tingen van het gild. De eersten hadden be trekking op eventueele staatkundige rechten, op voordeelen van het bedrijf, op deelneming aan de kerkelijke plechtigheden en feestelijke samenkomsten, op aandeel in de eigendom men van het gild. De laatsten bestonden in gehoorzaamheid aan stads- en gildebestuur, in deelneming aan de samenkomsten, in on- derlingen bijstand bij ziekte en begrafenis, in betaling der gildelasten, in deelneming aan het verplichte waken, brandblusschen, aan het in stand houden van bepaalde deelen van stadswal en stadsgracht, in opkomen bij processies, bij krijgsgevaar enz. Bij dit alles had het gildebestuur de leiding en legde den in gebreke blijvenden de bepaald omschre ven straffen op. Bij sommige gilden was het aantal gilde broeders aan een vast getal ge bonden. Scherp toezicht. Behalve deze en dergelijke zaken werd in de gildekeuren allerlei gevonden wat betrek king had op de wijze, waarop de grondstof of het artikel mocht worden ingekocht en het fabrikaat of het artikel mocht worden ver kocht. Bij sommige gilden was een en ander tot in de kleinste bijzonderheden vastgesteld onder scherp toezicht van het stadsbestuur of van door dit bestuur aangestelde bijzon dere ambtenaren. Bij andere schijnt meer dere, ofschoon in geen geval volkomen vrij heid van beweging te zijn gelaten, al heeft men in dit opzicht zeer sterk te denken aan oude overgeleverde gewoonten, die niet schriftelijk waren opgeteekend. Nachtarbeid, d.i. arbeid vóór het luiclen van de dagklok en na dat van de avondklok, was verboden. Op heilige dagen en hooge feestdagen, was alle werk verboden, tenzij er bijzondere omstan di gh er en aanwezig waren. Zeer nauwkeurig waren in steden, welker voorname bron van bestaan de lakennijverheid was, zooals Lei den. de vooi waarden voor het bedrijf aangegeven. Van den inkoop van de wól, waaruit het weefsel werd ge maakt, tot den verkoop van het ge maakte laken toe werden alle werk zaamheden van het bedrijf onder scherpe controle gehouden. Geen wol kwam de stad binnen, die niet, wat herkomst, hoedanigheid en prijs be trof, door het stadsbestuur of zijn ambtenaren wa onderzocht; de soort van werktuigen, die men gebruikte, het aantal draden voor schering en inslag aangewend, de vloeistof voor het verven gebezigd, alles stond on der toezicht en de „waerdeyns" van het gild hadden het recht om bij de werklieden in huis te vallen, ten ein de te zien, of er gehandeld werd over eenkomstig de maakte bepalingen. Was dan eenmaal het laken afge werkt en goed bevonden, dan werd het met het officiecle stadslood v. /en en Jaardoor tegenover den lcooper gewaarmerkt als deugdelijk voor den verkoop; werd het ten slotte nog afgekeurd, dan volgde óf hernieuwing van een deel van den arbeid óf algeheel vernietiging van het fabrikaat. Bij andere gilden bestonden dergelijke, hier strenge, daar minder strenge bepalingen be treffende het bedrijf, waardoor de deugde lijkheid van het fabrikaat werd gecontroleerd en gezorgd werd, dat het werk van den een dat van den ander niet al te zeer in de scha duw stelde. In dien geest waren ook bepa lingen gemaakt, die de mededinging tusschen leden van hetzelfde gild of de onderlinge be nadeeling van verschillende gilden moesten verhinderen of voor het minst aanzienlijk beperken. Zoo waren er voorschriften tegen het bezitten van meer dan één toonbank, te gen het belemmeren van eens anders uitstal ling, tegen uitbreiding van het aantal knechts of meiden, dat aan bepaalde kleine getallen gebonden was, of van dat. der gewoon lijk tot één of twee beperkte leerjongens, te gen het nemen van meer daft één vennoot, tegen het al te veel produceeren, tegen voor koop vóór de vrije markt, waarop ieder zijn waar te koop kon bieden, tegen; opknopen van grondstof of van levensmiddelen, tegen onderhuring van knechts. Het loon der laat sten was in vele gevallen nauwkeurig bij de keur bepaald, vooral bij de talrijke vollers- en weversgilden, van ouds rijk aan onrustige elementen. Nauw keurslijf. Het middeleeuwsche gildewezen was zoo als het ware een nauw keurslijf, waarin de arbeid door steeds meer en steeds strengere bepalingen werden geperst, opdat de mede dinging niet te groot, de verdiensten van den een niet te aanzienlijk in vergelijking met die van den ander en de ongelijkheid van vermo gen .tusschen de beoefenaars van een zelfde ambacht niet te hinderlijk zou zijn en aan de andere zijde het bedrijf de noodige be scherming vanwege de overheid, de wen- schclijke controle betreffende de deugdelijk heid van het fabrikaat niet zou ontberen. Daarbij is te letten op het feit, dat de uitoefening van eigen nijverheid op het platteland door de steden krach tig werd tegengegaan ter bevordering daarvan in de stad en dat het aan tal der volkomen vrije jaarmarkten zooveel mogelijk beperkt werd in het belang van de stedelijke gilden. Zoo was het nog in het begin der 16de eeuw, voordat de veranderde verkeerstoestanden, de toenemende groothandel en de beteekenis van het grootkapitaal aan de geheele West- Europeesche maatschappij een ander aanzien gaven. De geschiedenis van het gildewezen in de 16e en 17e eeuw ten onzent is die van de lang zame losmaking dezer knellende banden. In de 18de bestaan eigenlijk nog alleen de uiter lijke vormen, die op hunne beurt niet be stand blijken tegen den machtigen stoot der Revolutie. Op het voorbeeld van Frankrijk nam de Bataafsche Republiek in artikel 53 van de Constitutie van 1798 de bepalingen op, dat alle „gilden, corporatiën of broeder schappen van neringen, ambachten of fabrie ken" zouden worden „vervallen verklaard". Het was de genadeslag voor een instelling, die zichzelf had overleefd, niet meer bestand als zij was gebleken tegen den aandrang van een maatschappelijken geest, die vrijheid van beweging zooals de handel zich reeds lang had welen te verschaffen en die ook in de nijverheid feitelijk reeds lang de beper kende banden liad uitgerekt, voordat deze voorgoed werden verbroken. Duitsch weermachthericht VELE TONNEN SCHEEFSRUIMTE VERNIETIGD. Het opperbevel van de weermacht uia bekend: Het Duitsche luchtwapen heeft giste en vannacht harde slagen toegebracht Britsche zeestrijdkrachten en koop vaat schepen in het zeegebied om Engeland in de Middel'landsche Zee. Gevechtsvliec gen vernietigden in het Kanaal van George twee koopvaardijschepen met t< men 12.000 b.r.t., wierpen een koopvaar schip dat deel uitmaakte van een kracl beschermd konvooi, ten Westen van Baai van Donegal, in brand en beschadi® drie groole vrachtschepen op ernstige wi In het Noordelijke deel van den Atli schen Oceaan vernietigde een gevecihtsvl tuig een tankschip van 10.000 b.r.t. Duits gevechtsvliegtuigen en duikbommenweri beschadigden in de baai van Soeda op la een kruiser der York-klasse, alsm twee torpedojagers door voltreffers brachten twee kleine koopvaardijschepen zinken. Bovendien werden zes groote lu vaar dij schepen, waaronder een tanksc zoo zwaar getroffen dat nieuwe verlis aan scheepsruimte als zefier kunnen den aangenomen. Duitsche jachtvliegtuigen vernietigden vliegvelden van het eiland Kreta Britsche vliegtuigen op den bega non gr en schoten een Britsch jachtvliegtuig het type Hurricane in een luchtgevecht laag. In Noord-Afrika brachten venkennii troepen van het Duitsche Afrika-corps den sector van Tabroek bij een plaatsclij aanval een aantal krijgsgevangenen bini De vijand liet vannacht met strijdkrachten een gering aantal bris en brandbommen vallen op plaatsen het Noord-West-Duitsche kustgebied, aangerichte schade is onaanzienlijk. e 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 19 Mei 1941 Booge Prijzen f 1000.— 4353 19314 f 400.— 1211 14515 17792 f 200.— 1213 5314 6467 6890 11812 14791 f 100.— 1297 3606 4544 6469 7885 8237 8710 16114 20566 2158? 21662 Prijzen van f 70. 1157 1200 1315 1336 1343 1385 1464 2048 2576 2600 2648 2671 2691 2698 2961 3227 3303 3392 3486 3632 3707 3989 4004 4046 4105 4240 4300 4312 4486 4649 '4658 5018 5147 5250 5351 5504 5776 5980 6191 6234 6290 6415 6528 6545 6678 6689 7255 7368 7560 7658 7774 7856 7900 8026 8050 8064 8 8257 8397 8461 8467 8653 8899 9163 9451 9656 9674 9777 9783 9881 9887 10140 10372 10455 10630 10677 10690 10841 10: 11320 11586 11595 11659 11671 11673 11879 11! 11963 12032 12154 12250 12324 12618 12705 12 12772 12826 13005 13074 13101 13156 13340 13 13675 14009 14037 14285 14553 14679 14687 14 14813 14824 14828 14841 14872 14959 15042 15 15527 15531 15591 15832 16100 16161 1622T7 16 16440 16461 16574 16721 16730 16735 16946 10 16982 17031 17037 17348 17353 17390 17483 17 17652 17694 17995 18297 18655 18719 19128 19 19371 19433 19857 19901 19961 19972 20100 20 20581 20652 20715 20765 20837 20921 20926 21 21058 21278 21371 21399 21497 21620 21671 21 21821 21918 21937 Nieten 1237 1238 1522 1530 1810 1841 2233 2256 2544 2588 1138 1455 1621 1172 1489 1664 2C38 2113 2439 2692 2745 3094 3449 3638 4013 453 x 5044 5240 5724 6010 6366 3010 3394 5951 6273 6640 68C7 7034 7400 7655 7049 7494 8305 7976 8354 8616 1231 1517 1713 2178 2484 2864 3139 3462 3664 4090 4572 5057 5394 5736 6120 7070 7517 7661 8112 2861 2f? ut'j 3467 3513 3715 3742 4104 4290 4828 4713 5069 5081 5397 5402 5756 5777 6159 6169 6452 6515 6687 6827 6937 6962 7079 7130 7543 7572 7715 7769 8453 8488 8725 8784 8908 9055 9101 9134 9171 9290 930. 9436 9460 9621 9635 9724 9789 9857 10208 10221 10223 10252 10286 10304 10319 10 1328 1399 1556 1597 1948 1975 2303 2333 2641 2644 2943 2963 J185 3290 3559 3568 3747 3750 4368 4395 4840 4845 5091 5097 5442 5525 5806 5894 6207 6230 6521 6544 6830 6834 7018 7029 7364 7378 7593 7604 7872 7909 8196 8240 8570 8571 8823 8869 9179 9205 9470 9504 9983 10127 10 10469 10858 11179 11691 11939 12247 12438 12994 13365 13772 14042 14526 14971 15445 15768 16106 16291 16734 17241 17518 17738 17905 18115 18533 18796 19150 19402 19985 20116 20435 21060 21448 21676 21966 10564 10921 11302 11764 12051 12248 12563 13041 13500 13836 14198 14592 15035 15478 15781 1C1<V} 16378 16819 17257 17521 17752 17906 18182 18578 18842 19181 19473 19990 20139 20485 21068 21463 21780 21996 10586 10590 10952 10990 11314 11333 11779 11810 12107 12130 12274 12288 12670 12823 13059 13081 13532 13595 13841 13892 14204 14311 14603 14667 15084 15098 15603 15635 15804 15931 16141 16181 16379 16387 16841 16911 17266 17285 17593 17638 17755 17760 1-7915 17950 18188 18195 18626 18665 18849 18857 19182 19285 19605 19675 20038 20044 20156 20212 20568 20594 21136 21152 21464 21478 21824 21829 10651 10754 11045 11064 11518 11623 11819 11826 12164 12223 12326 12346 12854 12858 13188 13238 13622 13641 13895 13936 14353 14392 14705 14706 15151 15205 15670 15703 15942 15982 16182 16183 16469 16510 16947 16959 17408 17437 17662 17675 17773 17838 17991 18013 18197 18259 18676 18747 18917 19033 19300 19339 19756 19803 20061 20066 20220 20225 20626 20749 21173 21183 21490 21586 21843 21862 10761 10 11106 11 11664 11 11863 11 12241 12 12348 12879 13296 13 13687 13 13940 14 14423 14 14738 14 15346 15 15715 15 16057 10 16276 16 16692 10 17091 17 17438 17 17693 17 17841 17 18056 18 18316 18 18763 18 19053 19 19353 19815 19 20074 20 20292 20! 20822 20 21254 211 21615 211 21884 211

Schager Courant | 1941 | | pagina 6