Nieuw raadslid Kas steekt goed van wal Beperking papierverbruik Uil Alkmaar Vrijdag 23 Mei 1941 Tweede blad De aan de bladen van hooger hand opgelegde verdere beperking van het papierverbruik noodzaakt ons helaas te beginnen met volgende week, de omvang van ons blad te verkleinen. Wij znllen er naar streven, de ver mindering tot het strikt noodzake lijke te beperken, doch moeten reeds bij voorbaat de clementie onzer le zers inroepen, als ten gevolge van de minder beschikbare plaatsruimte, de berichtgeving tijdelijk niet zóó uitvoerig kan zijn, als men dat van de Schager Courant gewend is. De directie. Raad Schoorl Een serie vragen van dit en van dat en van alles wat. De Raad kwam Woensdagmiddag in open- lare zitting bijeen, onder voorzitterschap van Jurgemeester Baron van Fridagh. De notulen van de vergadering van 8 April verden na een opmerking van den heer N. kaag met een kleine redactiewijziging vast- lesteld. Ingekomen stukken. Een drietal stukken, waarbij een schrijven houdende mededeeling dat aan de gem. iver 1940 een bijdrage in do kosten der huis- louding zal worden verleend ad f2700—, vordt voor kennisgeving aangenomen. Secr.-Penningmeester M. H. geen sinecure. Van Ged. Staten was ingekomen een schrij- jen, dat in het algemeen bezwaar bestaat te en bezoldiging van leden van armbesturen, tegen de vergoeding ad f 200 aan den ecretaris-penningmeester van Maatschappe jk Hulpbetoon. B. en YV. zijn. van oordcel, dat het hier be eft een tegemoetkoming in -de „gederfde" ikomsten,-daar men een bedrag van f 200, elet op de door den functionaris terzake eprcstcerdc werkzaamheden, bezwaarlijk Is een bezoldiging kan zien. B. en W. stel- in voor Ged. Staten dienovereenkomstig te oformeeren en in het reglement voor laatsch. Hulpbetoon de toe te kennen ver- oeding ad f200.vast te leggen. De Raad, overtuigd dat het secr.-penning lang geen sinecure is, en den inctionaris heel wat tijd onttrekt aan zijn nder werk, gaat met het voorstel accoord. Gierkelders. Van den Directeur van den Economisch- lechnologischen dienst van Noordholland as ingekomen een schrijven, dat ter bevor- t ering van een goede grondbemesting, de. ijouw van gierkelders zooveel mogelijk dient worden bevorderd. Indien belanghebben- en de kosten hiervan niet geheel kunnen I ragen is door Ged. St. bepaald, dat, indien J alanghebbende !4 deel der kosten betaalt, e gemeente voor het tweede vierde deel der 1 tosten borg staat, de prov. ter zake een rediet verleent van der bouwkosten. De Raad verecnigt zich met het voorstel I an B. en W. om de gevraagde borgstelling p e verleenen. Luchtbeschermingsdienst. Van Ged. Staten was ingekomen een ver- oek om in de verordening tot het toekennen tan een tijdelijke toelage en een kindertoe- ige aan het personeel van den luchtbescher- tingsdienst, alsnog een bepaling op te ne- dat die toelagen niet zullen worden erleend, indien door bedoeld personeel ver- ichte werkzaamheden zijn te beschouwen Is uitgeoefend in nevenbetrekking. De Raad gaat acoord met het voorstel van I. en W. om dienovereenkomstig te beslui- en, nadat de voorzitter heeft toegelicht, dat et alleen de bedoeling is de toelagen te ver eenen aan de vier mannen, die de vaste kern ormen. Vergunninghouders. Van IJ. Minkema en andere vergunning- louders te Schoorl" was ingekomen een dres met verzoek om in verband met de eringe toewijzing van sterke dranken, het ergunningsrecht te verminderen met 40% B. en W. stellen voor adressanten te be- 'ichten dat hierover eerst aan het einde 'an dit dienstjaar een beslissing kan worden ;énomen, daar eerst dan een overzicht is e verkrijgen van het totaal van den omzet. De heer N. Kaag denkt er anders over en s er voor om het verzoek reeds nu in te wil- igen. Weth. Winder betoogt, dat de geringere oewijzing nog niet behoeft te beteekenen sen geringere omzet in de zaak. Een onder- :oek daai'omtrcnt zou voor sommige zaken vel eens een heel andere uitkomst vertoo- ien. Na nog eenige discussie gaat de raad tiet het voorstel van B. en W. accoord. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede, dat Schooi'1 de lerste gemeente is, die thans een goedge keurde moderne plaMelands-bouwverorde- ïing heeft. 1 Juni is de datum van inwer- ïing treden. Wat de centrale keuken betreft, moest de Voorzitter meededen, dat er zich slechts vijf gezinnen met 26 kinderen hadden aange- neld. Waar Alkmaar, dat intusschen gaarne iqu medewerken, meent dat er minsten* honderd porties moeten worden afgenomen, kan er dus voorloopig niets van komen. Suppletoire begrooting, Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een suppl. begrooting voor den dienst 1941 ten bedrage van f 1150. B. en W. deelen mede, dat dit bedrag be- noodigd is voor de dekking van de na te noemen uitgaven: a. in verband met de ver kregen toestemming van den secretaris-ge neraal van het. departement van O., W. en C. tot verbetering van de speelplaats hij de O. L. school te Groet, waarvoor benoodigd is een bedrag van f 500. b. het is noodzakelijk gebleken i.v.m. de samenstelling van bet gezin, dat momen teel de noodwoning te Hargen bewoont, over te gaan tot uitbreiding van die woning met een slaapkamer, waaraan een bedrag van f 150 kosten is verbonden (intu,sschen ver hoogd tot f 175). c. op last van de Rijksinspectie voor de luchtbescherming moet in deze gemeente nabij den Onderweg een uitkijkpost worden opgericht, waarmede een uitgave van f 500 gepaard gaat. De raad kan zich hiermee vereenigen. Bouwverordening. Voorstel van B. en W. tot het vastleggen van de bebouwde kommen A. en B. als bedoeld in art. 1 sub. 15 van de Bouwveror dening dezer gemeente en tot invoeging van een artikel 26 in dezo verordening. B. en W. deelen mede, dat de door den Raad vastgestelde bouwverordening is goed gekeurd, behoudens artikel-26, terwijl op dracht door Ged. Staten is gegeven de kom men A. en B. genoemd in art. 1, sub. 15 der verordening te bepalen in overleg met de Inspecteur voor de Volkshuisvesting. Nadat de voorz. de noodige toelichting heeft gegeven, gaat de Raad accoord met het artikel 26. Gemeenteveldwachters. Voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling van de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldi ging van de gemeenteveldwachters. Het betreft hier een administratieve wij ziging van de bepalingen nopens den Kin derbijslag op verzoek van Ged. Staten en aanvulling met hetgeen reeds in de verga dering van 8 April j.1. voorloopig is be sloten tot wijziging van de toelagen voor uniformkleeding aan de veldwachters. Zonder discussie vastgesteld. Kerkepad. Vooi'stel van B. en W. om een gedeelte van het zoogenaamde Kerke- of Achter pad gelegen achter R.K. Begraafplaats te Catrijp de bestemming.van openbaren weg te geven. De uitbreiding van de R.K. Begraafplaats heeft ten gevolge gehad, dat, omlegging van het Achterpad moest plaats hebben. Aan vankelijk was men van oordeel, dat het nieuwe tracé liep over grond van het R.K. Kerkbestuur, thans blijkt echter, dat deze gronden aan den Staat toebehooren. In ver band met het nu -ingekomen verzoek van den Houtvester van het Staatsboschbeheer tot het geven van de bestemming openba ren weg aan dit padgedeelte wordt dus weer een aansluiting tusschen de beide ge scheiden gedeelten van het pad verkre gen. De Raad gaat hiermee accoord. Boomen rooien. Voorstel van B. en W. tot het doen rooien behoudens toestemming van den productie- commissai'is te Utrecht, van een zestal boo men aan de zuidzijde van dien Duinweg langs de weilanden van den heer G. Kieft, nabij pension Erica. B. en W. zijn van oordeel, dat, waar nu de heer Kieft op zijn terrein boomen heeft geplant, het natuurschoon door dit rooien niet wordt geschaad en juist op dit wegge deelte nu een goede wijkberm wordt ver kregen voor het verkeer. De Raad heeft geen bezwaren, zoodat ook dit voorstel is aangenomen. Rondvraag. De heer D. Duin Wz. opent de rij vraagt of het grasgewas aan de wegen, voor zoover die niet verpacht zijn, niet wat vroeger kan worden gemaaid, wat van be lang is voor de waarde van het product. Verder informeert hij of er nog keur op de wegen is: het is van belang voor de aan liggende gronden, dat de bermen gezui verd worden van stekels en brandnetels enz. waarvan anders het zaad op die gron den overwaait. Voorzitter antwoordt, dat de wegen die niet verhuurd zijn, zoo wat niets aan gras zullen opleveren; de Keuring bestaat in tusschen nog zoodat vrager daaromtrent ge rust kan zijn. De heer P. Kos komt als nieuw raadslid met een heel rijtje vragen. Zijn er, nu het rijwielpad zijn voltooiing nadert, ook al plannen voor een rijwielpad vanaf Schoorl- dam? De voorz. meent, dat daarvoor eerst de grond ter beschikking moet zijn, langs de Laanweg zal grond moeten worden gekocht en verder. De heer Duin meent, dat van Schoor] tot het station de weg door de Nollen zou kun nen worden aangelegd, maar dan wordt het moeilijker. De voorz. wil het in gedach te houden er zijn voorloopig nog objecten genoeg: uitbreiding begraafplaats, en wegen in de duinen. De heer Kos heeft meer: men beleeft tot heden weinig plezier van de ijsbaan tc Groet die daar open en onbeschut ligt; hij de Har- gerzeeweg is een mooie gelegenheid voor den aanleg van een baan, als 't maar wat uitgediept wordt. De heer Duin vindt het daar een mooie gelegenheid voor een kinderbaantje. mooi in de luwte, maar houdt het toch met de oude baan. Hoe denkt de voorzitter over de bevoor rading in het aanstaande seizoen? luidt do volgende vraag van den heer Kos. De voor zitter had vei-wacht. dat de middenstand hierover allang eens was komen praten. Hij acht het plicht van de winkeliers enz. dat zij allereerst voor de ingezetenen zorgen en er voor waken, dat vreemden straks niet de voorraden gaan verdwijnen en de Schoor Iers met de gouden tientjes laten zitten. Dc voorzitter geeft, de toezegging, dat, hij dit punt op de distributievergadering ter spra ke zal brrengen. Tenslotte komt de heer Kos nog met .vra gen omtrent het kampecren en hoort hij van den voorzitter de mededeeling, dat de kampeerterreinhouder verantw. wordt ge steld voor het nakomen der voorschriften. Mevr. Roos-Breed informeert of het niet mogelijk is, dat de gomeentc zorgt voor schoeisel te gebruiken bij de, verplichte li chamelijke oefeningen op school. De voorz. zal zoeken naar een oplossing. Tenslotte komt nog het „zomerwoningen vraagstuk". Is het niet mogelijk om in de ze abnormale tijden'dé I-Ielderscho vluchte lingen toe te staan om in afwijking van de verordening ook van 1 April tot 1 Oct. in de zomerwoningen te verblijven, aldus Me vrouw Roos-Breed. Na eenige discussie hakt weth. Windei- de knoop door met het voorstel om de ver ordening aldus te wijzigen, dat met toe stemming van B. en YV. dc zomenvoningen in het tijdvak van 1 April tot 1 Octobcr 1941 mogen worden bewoond door personen van wie de woning dooi" oorlogsgeweld onge schikt is om te worden bewoond of indien luchtgevaar levensgevaar voor de bewoners met zich brengt. De Raad kan zich hiennee vereenigen, waai-na de vergadering wordt gesloten. DE SCHAGER MARKT Vier en twintig gulden voor een konijn SCHAGEN Staatspeosionneering houdt den kop er voor Afdeeling Schagerbrug rust op haar lauweren. Gistermiddag vergaderde de Federatie Hol lands Noorden van den Bond voor Staats- pensionneering in café „De Posthoorn". Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en spreekt zijn teleurstel ling uit over de geringe opkomst. Slechts 8 afdeelingen geven acte de présence. Spreker wekt allen op, hun werk met ver sterkte energie voort te zetten, zoodat het „oud en arm" spoedig uit de wereld gehol pen zal zijn. De notulen worden gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen is een stuk van de afdeeling Callantsoog, waarbij wordt medegedeeld, dat de afd. besloten heeft, tot de federatie toe te treden. Van den bondssecretaris is een schrijven ontvangen, met ingesloten een bericht van de afdeeling Schagerbrug, waarin deze afdee ling mededeelt, dat zij dit jaar niets zal doen. De vergadering spreekt algemeen haar af keuring dit over deze houding en voorzitter spi'eekt den wenscli uit, dat Schagei'brug spoedig uit haar rust zal ontwaken. Het jaarverslag van den seci'etaris ver meldt, dat 't aantal aangesloten afd. 20 be draagt, met een totaal aantal leden van 2250. Het aantal leden is een weinig terug- geloopen. De afdeeling Callantsoog is tot de federatie toegetreden. Het verslag wordt onder dankzegging aan den seci'etaris, goedgekeurd. De commissie voov ondei'zock van de reke ning brengt verslag uit en deelt mede, dat alles in goede orde is bevonden. De ontvangsten hebben bedragen f 118.05 en de uitgaven fSl.161/^, zoodat er een saldo is van f 36.S8V£. De propaganda. In Alkmaar is een vergadering gehouden van de gecombineerde federaties en daar is het plan geopperd in Alkmaar een landdag te houden. Het bestuur adviseert in dezen zijn stem niet te geven, daar er in deze om standigheden weinig kan van slagen is en bij niet slagen geeft zoo'n dag meer schade dan voordeel. Liever zou het bestuur een vergadering van afdelingsbesturen houden waar een bondsbestuurder komt. om het een en ander te vertellen. De vergadering is het hier mee eens. Eenige afdeelingen hebben een cii'culairc ontvangen van de Federatie Alkmaar, waar in verzocht wordt een voorstel van die fede ratie te steunen om een congres te houden. Bij de bespreking van de propaganda wekt voorz. allen op, vooi'al op huisbezoek te gaan Er kan nu geen geluidswagen meer door de dorpen gaan. Desnoods kan de federatie een circulaire rondzenden, doch het huisbezoek moet toch het meeste doen. De heer Zeeman uit St. Maartensbrug merkt op, dat men daar hot huisbezoek goe de resultaten heeft bereikt. De rondvraag levei't niets op, zoodat slui ting volgt. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 17 Mei stonden 14 werkloo- zen ingeschreven, waarvan 1 in de steun regeling en 13 in de centrale werkver schaffing. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 17 Mei stonden bij het Bij kantoor Schagen van het Gewestelijk Ar- beidsbureau voor deze gemeente 36 werk zoekende arbeiders ingeschreven, waarvan, 7 grondwerkei's, 1 stoker. 1 kabelmonteur, 1 slager, 13 landarbeiders. 1 bloemistknecht, 4 arbeiders-chauffeur, 7 lossearbeiders en 1 kantoorbediende. In de overeenkomstige week in 1940 be droeg dit aantal 71; in 1939 48 en in 1938 90 „SCHAGENM-NIEUWS. Programma voor Zondag 25 Mei: WIERINGERYVAARD 1—SCHAGEN 1. Vertrek per fiets 1 uur. J. J. Slikker H. Middelbeek A. de Wit G. C. Anneveldt S. Grootes A. Gast D. Schoorl J. v. d. Ben G. Boontjes C. Bakker F. de Leur Reserves: T. Schoorl Az., T. Moransard. PETTEN 2—SCHAGEN 3. Vertrek per fiets 12.30 uur. W. Domper C. Slikker .Tb. Molenaar Th. de YVeger H. Naber P. Slik C. de Jager D. Ruig J. Weeland H. Volten G. Rempt. Res. P. de Vries. Watervogels—N. Niedorp. Aanvang 2.30. Een kalme markt. Een verzette markt brengt nooit zooveel leven als een gewone markt. En nu, dat er geen levering was van koelen welke Vrij dag plaats heeft., was het aan den stillen kant op de veemarkt. De handel in kalf- koeicn was matig, hoogste noteering was f 450.Handel in geldekoeien was stug. Pinken niet aangevoerd. Fokkalveren 1842 iets minder. Overhouders niet aangevoerd Melkschapcn 3546 handel matig. Zooals liet op elke markt met de lammeren gesteld is, was het hier ook: handel matig, de goe de van 1126 gld. De handel in bokken en geiten vlug. Zes gld. voor een jong geitje wil wat zeggen! Ze gingen tot f50.De handel in biggen was zeer kalm, hoogste noteering iets hooger bij vorige week. nu was deze 2030 gld. Konijnen gemiddelde markt van f 2.tot f 12.Een onmoge lijke prijs werd er gegeven voor voedsters, er is er o.a. een verkocht voor f 24.—. Dit is natuurlijk toch geen marktwaarde! Vóór de kippen werd ook iets meer besteed tot f 4.Voor de Centrale werden er nog 22 stuks kalveren geleverd. Dat zal er Vrijdag wel anders uitzien. Het bezoek was dezen dag niet zoo buitengewoon en vroeg was de drukte reeds afgeloopen. BENOEMD. In verband met de uitgifte van de per soonsbewijzen is tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie alhier benoemd de heer G. Stoop te Spierdijk. VERKEER IN DE HAVEN! Gedurende de maand April werd de ha ven te Schagen bezocht door 47 schepen- waarvan: 4 inhoudende 149 ton, geladen met hout; 2 inh. 103 ton met meel; 11 inh. 535 ton, met vee: 22 inh. 723 ton, met stukgoed: 2 inh. 30 ton, met grint: 2 inh. 30 ton. met cement: 2 inh. 271 ton. met steenen; 1 inh. 329 ton, met steenslag: 1 inh. 140 ton. met turf: 1 inh. 40 ton. met tegels: 1 inh. 274 ton. met zand: 1 inh. 105 ton. met aardap pelen; 1 inh. 90 ton, met mest. BERGEft Te Alkmaar een persgasinstallatie VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. De jaarlijksche Algemeene Vergadering. In een der zalen van hotel „De Oude Prins", hield YVoensdagavond de afd. Ber gen van de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding haar jaarlijksche Algemeene Vergadering, onder voorzitterschap van den heer J. Ch. Kettenborg. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom en zeide, dat de pers een schakel vorm de tusschen het bestuur en de leden. Mevr. Bosch van YVerkum las de notulen voor van de vorige jaarvergadering van 27 Februari 1940, welke zonder op- of aanmer kingen werden goedgekeurd. De secretaresse, mevr. Bosch v. YVerkum bracht daarop jaarverslag uit. Er waren thans 169 leden, tegen het vorige jaar 133. Enkele leden ontvielen ons door den dood en andere leden vertrokken. Het bestuur bleef onveranderd. Het kassaldo bedroeg verleden jaar f 156.12. Thans bedroeg dit voordeelige saldo f 17S.96 op 1 Januari 1941. De heer van Gulik had de boeken en be scheiden nagezien en in volkomen orde be vonden. De penningmeesteresse werd daarna gede chargeerd; hetgeen de vergadering kon goed keuren. De afd. Bergen bleek tegen een aanbreng premie te zijn voor de begrafenisonderne mers, zooals het hoofdbestuur wenschte. Er was een brief ingekomen, dat dokter v. Gelder bedankte als voorzitter der afdee ling. Mevr. Bosch v. YVerkum bedankte als secretaresse-penningmeesteresse, omdat zij zich niet wilde verecnigen met de gestes van het hoofdbestuur. Bestuursverkiezing. Hierna had een bestuursverkiezing plaats door het bedanken van dr. van Gelder als voorzitter; ook mevr. Bosch van YVerkum be dankte als bestuurslid. De voorzitter drong er bij mevr. Bosch v. YVerkum op aan, om als secretaresse-penning- meesteresse te willen aanblijven, omdat mevr. Bosch de afdeeling had opgericht. Mevr. Bosch wil eerst den heer Vermeulen vragen, als die haar functie wil overnemen, dan gaat zij bedanken. De voorzitter: Die willen wij niet hebben op deze manier. Mevr. Bosch zegde toe, voorloopig haar functie te blijven vervullen. (Applaus.) De heer Kettenborg werd als voorzitter her kozen. Als derde bestuurslid werd gekozen dè heer J. C. Vermeulen. Mevr. Bosch zal vragen of deze zijn benoe ming aanneemt. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna sluiting volgde. WLERINGEN VOORLICHTINGSAVOND. In Cinema de Haan te Hippolytushoef werd door den Bond van Boerinnen en an dere Plattelandsvrouwen, afd. YVieringen, in samenwerking met het P.E.N. te Bloemen- daal een voorlichtingsavond gehouden. Het onderwerp van dezen avond was: „Het .be reiden van goede maaltijden in verband met de tijdsomstandigheden. Te ruim half acht opent de voorzitster mevr. Kolff-van Heuren deze bijeenkomst en heet de zaal met dames van harte welkom. Hierna gaf zij het woord aan de dames, lie dezen avond leidde, mevr. Roersch, mevr. Verius en Mej. T. Lont. De aanwezigen zagen en hoorden hoe ver schillende spijzen bereid werden, terwijl in de pauze allen een proefje kregen van de gemaakte gerechten. En ieder liet zich dat héérlijk smaken, temeer daar het bonvrij De plannen in een vergevorderd stadium. Eenigen tijd geleden schreven we reeds over de plannen tot het oprichten van een persgasinstallatie voor auto's te Alkmaar. Naar we -hans vernemen kon de animo bij de Alkmaarsche lichtbedrijven om tot de oprichting over te gaan niet groot zijn ge weest. Men zag er blijkbaar op tegen het daaraan verbonden risico. Intusschen bleken talrijke autobezitters, in het bijzonder die van lichte rijtuigen, niet gerust over de toekomst. Het is waarschijnlijk, dat op persgas in gerichte auto's niet in de eerste plaats in aanmerking zullen komen voor een even- tueele vordering. Een en ander heeft ten gevolge gehad, dat Dinsdagavond j.1. een aantal bezitters van auto's zijn bijeengekomen ten einde te onderzoeken in hoeverre men toch tot een persgasinstallatie in Alkmaar kon komen. Het resultaat mocht zeer bevredigend wor den genoemd. Er was, om iets te kunnen berei ken, een kapitaal noodig van ca. f 20.000, dat, naar men ons meedeel de, staande de vergadering werd toe gezegd. Het persgas zou dan in de eerste plaats worden geleverd aan degenen, die deelnemen, en wel te gen een prijs van 10 ct. per M3. on- geperst gas. Y'oor zoover daarnaast npg gas kan worden afgestaan, zou dit aan niet-aandeelhouders tegen een hoogeren prijs worden geleverd. Voor deze prijzen zou intusschen de goed keuring noodig zijn van den Alkmaarschen gemeenteraad, zoodat de heele kwestie daar vermoedelijk ook nog zal spelen. Opgemerkt zij, dat, zoo de aangelegenheid door de lichtbedrijven zou zijn opgenomen, deze natuurlijk aan iedereen, zonder onder scheid hadden moeten leveren. Met het oog daarop zou in dit geval een dubbele instal latie noodig zijn geweest, wat een bedrag van ongeveer f 40.000 zou hebben gevórderd. Medege'deeld werd nog, dat, waar ook de stad een aantal auto's voor persgas zou wil len inrichten, ook de gemeente Alkmaar tot degenen behoort, die een bedrag hebben toe gezegd en die dus straks als aandeelhouders zullen optreden. Als plaats van de installatie zou gedacht zijn het terrein van de gasfabriek, wat na tuurlijk gezien het feit, dat deze fabriek als leverancier moet optreden ook het ge makkelijkst is. PROMOTIE. Onze vroegere platsgcnoot, de heer G. A. Y'erbaan, destijds agent van politie alhier, thans chef-veldwachter te Hellendoom, is be noemd tot hoofdagent van politie, met den titel van inspecteur, te Purmerend; aldus de Prov. N.-H. Crt. De lieer Verbaan is doelverdediger van het Nederlandsch elftal van politieambtenaren. Purmerend krijgt dus een sportieve inspec teur. HEILOO. Succes van „Harmonie" WIERINGEN Eerste prijs eere-afdeeling con cours YVestfriesche Bond van Harmonie- en Fanfarecorspen. In het fraai gelegen muziekpark tc Hèi- loo werd op Hemelvaartsdag het eerste ge deelte afgewerkt van het concours. Het twee de deel zal Zondag a.s volgen. Nadat de officieele ontvangst te 12 uur op het gemeentehuis had plaats gehad, werd te 12.30 met het concours begonnen. In de 2e afdeeling fanfare, waarbij als verplicht nummer ten gehoore werd gege ven „Le Dimanche aux Champs" van L. E. Rugers, dongen mede „Ons Genoegen" van YVieringei'waard, directeur det heer Joh. v. Glabbeek, en „Harmonie" te Benningbroek, directeur de heer B. Koolhaas. Met respec tievelijk 296 en 308 punten behaalden beide vereenigingen een tweede prijs. De le afdeeling Fanfare was bezet door „Door YY^ilskracht Saamgebracht", van Yren- huizen, directeur de heer B. Roemer, en „Excelsior". Nieuwe Niedorp. Het verpliehte nummer was hier „Sur la Glacé", van tave Cornez.tenvijl „Excelsior" verder liet hooren „June", prelude van Jules YY'attelle. Venhuizen behaalde 313 punten en Excel sior 295, waarmee beide een tweede prijs veroverden. In de eereafdeeling fanfare was het ver plichte numaier „Die schóne Galathea" van F. von Suppé. „Excelsior" te Andijk YVest gaf daarnaast „Leichte Cavallerie", eveneens van von Sup- pé; „Harmonie" te YVieringen kwam met „Stradella" van Flotow, „Eensgezindheid" te Heiloo met „Liège Immortelle" van Rons- seau en „Ons Genoegen" uit YVijdenes met „Lugdunum" van GabricI Aller. „YVest. Frisia" tc Twisk was niet versche nen, docb komt Zondag a.s. uit. Het resultaat was, dat Excelsior onder den heer C. Boeijer een 2den prijs behaalde met 315 punten; „Harmonie" uit YYTeringon on der den heer P Kfeijger, vergaarde 405 pun ten en verwierf een eersten prijs. Heiloo, onder den heer A. Meijns, en YVijdenes, on der den heer B. Roemer, eindigden gelijk niet. 284 punten, en verkregen beiden even eens een eersten prijs. Een aandachtig publiek volgde de num mers en waar het weer allengs beter werd, mag Heiloo terug zien op een geslaagden dag. Aan het einde der avond dankte de voor zitster de 3 dames voor hun schitterend ge geven voorlichting. De meesten der aanwe zigen zullen wel naar huis gegaan zijn met het idee van veel geleerd le hebben en het zoo spoedig mogelijk in toepassing te bren gen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5