veilingen Dinsdag 27 Mei 1941 Uit onze Omgeving NIEUWE LEIDERS BIJ „HET OUDE VEER" GROENTEN Langendijker De vrouw in 't spel Het kampeeren met Pinksteren ANNA PAXJLOWNA Een vergadering met haakjes. Blijkens een ons verstrekt verslas: was er tos al rumor in casa bij ..'t Oude Veer", oen deze zwemclub Zaterdagavond verga arde. We Keven dit verslag, eenigszins ver- ort, weer. De opkomst is matiR. Voorzitter, de heer I, Jonker Hz., opent de verRaderinR en ver- intschuldiRt zich voor het feit, dat door erschillende omstandiRhedcn, w.o. de ziek- van den secretaris, den heer N. Keijzer, j zelf de verRaderinR niet heeft bijeenge- oepen, maar deze is beleRd door eeniRe iden. Mej. T. LindenberRh 'treedt 'weRens huwe- Ijk af als penningmeesteresse. Haar wordt lank Rebracht voor het Roede beheer der is. De heer A. J. van Duuren te Alkmaar oorgedragen als penninRmecster, acht zich staat tijdens de week-ends als zoodaniR fungeeren en wordt met algemeene stem- ien benoemd. Op verzoek wordt hierna eerst gesproken ver de verhouding tusschen de zwemclub de afd. A. P. van Het Witte Kruis, die et zwembad beheert Voorzitter leest den irief voor, dien hij en de scretaris, zonder iggcspraak met de leden, opstelden en aan ct W. K. zonden. Hij deed dit in de over- liging, de belangen van de zwemvereeni- ng te behartigen en is dan ook niet van iau bet geschrevene terug te nemen. Na eenige bespreking vertolkt de heer 'an Duuren de gedachten der vergadering, ij betoogt: Met enkele punten kan hij zich jreenigen, nl. ten aanzien van den bad- lecster en van den bestuurd-gedelegeerde an het W. K. Het punt-exploitatie is ech- r z.i. een zaak die O.V. niet aangaat. Wel het bezoe'k aan het had maar matig en reclame van het W.K. verre van vol- Dende, zoodat spr. betwijfelt, of de volks- izondheid hier werkelijk zóó wordt bevor- trd als ze verdient, maar de maaier waar die brief is samengesteld is zeer ongeluk- v gekozen. Mondeling contact zou de weg sweest zijn om resultaten te behalen. Het .K. beantwoordt dien brief niet, heeft hem Dor kennisgeving aangenomen. De verhouding Witte Kruis afd.Oude eer, die toch al niet rosokleurig was, is nu on slechter geworden. De eenige oplossing een nieuw bestuur te kiezen, dat geacht ordt wel in staat te zijn harmonisch met et W.K. samen te werken. Dat bestuur oet voor oogen houden, dat de belangen en de zwem sport in de eerste plaats be- artigd moeten worden. De voorzitter verklaart na discussie, bereid zijn, zijn functie neer te leggen en de aer Van Duuren deelt mede, dat de secr. It ook wil doen als de vergadering dit irdert. Een nieuw en grooter bestuur wordt ge- ozen. Het bestaat uit: S. C. Liefhebber, lorzitter; D. Kaan Dz.. Ie secr.; C. J. Tail- 2e secr.; A. J. van Duuren, penn., C. J. Sinke, coram. De heer Jonker feliciteert de heeren met un benoeming en spreekt den wensch uit at de keuze een gelukkige moge zijn. Het lijt hem. na bijna zes jaar zich beijverd te tbben voor het zwemmen in den Polder zelfs in heel Noord-Holland-Noord, nu len tijd meer te hebben daaraan al z'n ■achten te geven. De keuze van den heer iefhebber acht hij dóór om zoo gelukkig, ndat deze zich de laatste jaren zeer actief ccft betoond.' Spr. is bereid verder alle ogelijke medewerking te verleenen tot eil der zwemsport in Anna Paulowna. De heer Liefhebber dankt den heer Jon- er voor het vele dat hij voor de zwemver. eeft gedaan. Zonder hem zou „O.V." nooit eworden zijn, wat het nu is. Ook den heer eijzer komt alle hulde toé. Hij toonde zich sn zeer bekwaam en actief secretaris. Het lijt spreker, dat nu ook hij gepasseerd loet worden. (De vergadering betuigt haar istemming.) Volgt sluiting. NIEUWE NIEDORP EN VRIJE MAANDAGMIDDAG VOOR DE KAPPERS? De kappers van Nieuwe Niedorp en om- treken waren Zondagmiddag in de Prins laiirits bijeen om een bespreking te houden ver de mogelijkheid om te komen tot een fficieele Maandagmiddagsluiting. Jammer enoeg was het verelsehte percentage leden, .1. 70 pc., niet aanwezig, zoodat nog een fergadering noodzakelijk is. Het aantal aan leden was zonder uitzondering vóór vrije Maandagmiddag. De volgende ver zal zeer binnenkort worden vast NOORDHOLLAND VRAAGT EERST: WAT KOST HET? Jaarvergadering Rundveefokver- eenlging „de Vooruitgang". Genoemde vereeniging vergaderde Zater- agavorid bij den heer H. J. Kossen. Aan wezig waren 17 leden. Voorzitter de heer Kooij Czn., secr. de heer O. Strijb'is. De heer J. Pijper brengt verslag uit over Ie door hem bijgewoonde algemeene verga- jering. Naar aanleiding van de vraag van den Grootes over de hooge kosten van het der Ver. brengt spr. het vol naar voren. De provincie Noord-Holland was alge voor verlaging van de kosten, doch iet Dag. Bestuur trok de vergelijking met tndere provincies waar veel meer leden wa- en met een gemiddeld kleiner bedrijf dan n Noord-Holland. Tevens bracht men naar [oren dat de andere leden eerst lid worden dan vragen wat of het kost, maar dat eerst vraagt wat kost het en jan pas lid wil worden Spr. geloofde dat Ie kans klein was om tot verlaging van kos- en te komen. Hierna volgde een uitgebreid jaarverslag, faaraan we het volgende ontleenen: Enkele cijfers uit de Fokver. over de laatste periode 19-40. Vaarzen gaven gemiddeld in 307 melkd. 129 Kg .vet met 3.70 De beste waren: Kooij 42. eigenaar H. Rezelman, 223 Kg. vet, 3,36 Zwartje 3, eigenaar C. Silver, 177 Kg._ vet. 3,75 Schuurman 2. eigenaar D. Ruiter, 173 Kg. vet, 4,10 Schoon 17, eige naar D. Doorn. 165 Kg. vet, 3.79 De hoogste vaars gaf 223 Kg. vet: de laag ste vaars gaf 91 Kg. vet. Verschil 132 Kg. vet. Niet een onder de 3 De Twenters gaven gemiddeld 162 Kg. vet' 3,70 De beste waren: Neeltje 15, eigen. H. de Wit, 208 Kg. vet, 3.49 Marie 3, eigen. H. J. Keesom. 205 Kg. vet. 3,95 Catrien 9, eigen. H. J. Keesom, 189 Kg. vet. 3.42 Catrien 10, eigen. H. J. Keesom. 186 Kg. vet, 3.61 Schoon 15, eigen. D. Koorn. 186 Kg. vet. 3,94 De hoogste twenter gaf 208 Kg. vet,' de laagste 100 Kg. vet. Verschil 108 Kg. De Derdkalfkoeien gaven gemiddeld 174 Kg. vet, 3,64 De beste waren: Kieft 7, eigen. H. J. Keesom, 241 Kg. vet. 4 Ca trien 7. eigen. H. J. Keesom. 239 Kg. vet. 3,94 Marie 3. eigenaar H. de Wit, 211 Kg. vet, 3,04 Zw. Dora 4, eig. Jn. Pijper. 208 Kg. vet. 3.46 De hoogste gaf 241 Kg. vet de laagste 137 Kg. vet. De andere koeien gaven gemiddeld 186 Kg vet, 3,70 De beste waren: Kieft 5, eigen. H. J. Keesom. 268 Kg vet, 3,91 Neeltje 9. eigen. H. de Wit, 263 Kg. vet, 4.34 Fietje 9. eigen. T. Grootes. 256 Kg. vet. 3.78 Kaatje, eigen. D. Ruiter, 252 Kg. vet, 3,18 De hoogste gaf 268 Kg. vet. de laagste 122 kg. vet. Het gemiddelde van al de koeien, vaarzen beste en slechte was 215 stuks, 162 Kg. vet 3,68 niet één onder de 3 en 45 boven de 4 Voorzitter dankt den heer Strijbis namens de vergadering voor de keurige samenstel ling en zegt. dat we op den goeden weg zijn. De productie was best, maar het exterieur kan nog heel wat verbeteren. De beschrijvingsbrief voor de bondsverga dering komt hierop neer, dat de leden van de verschillende fok vereeniging zooveel moge lijk aangesloten behooren te zijn bij het N.R.S. Uit de vergadering komen hierover nogal eenige bezwaren, omdat sommige het beschouwen als een soort dwangmaatregel, en ook weer opkomen tegen de hooge kosten aan een en ander verbonden... Voorzitter licht toe dat het uiteindelijk toch de gewenschte weg is dat er zooveel mogelijk leden ook aan gesloten zijn bij het N.R.S. en dat voor degene die thans gezamenlijk aan zullen sluiten, een verlaagd tarief zal gelden. Hierna wordt ge- stemd over het al of niet toetreden, met den uitslag van 10 stommen voor en 7 tegen. Al dus aangenomen. 4n de vacature H. Rezelman, aftredend en niet herkiesbaar, wordt gekozen de heer T. Grootes. Als afgevaardigde voor de volgende vergadering wordt aangewezen de heer H. Kriller. Hierna volgt een belangrijk punt, n.1. de event. veeruiling. De bedoeling hiervan is om bij event. levering het vee met een hooge fokwaarde indien mogelijk te behouden en te ruilen met vee van mindere kwaliteiten, of reactiedieren. Alles zal echter afhangen van het percentage vee dat nog geleverd zal moeten worden en daar hiervan ter vergade ring allen nog niets officiéél welen, wordt besloten om een en ander maar af te wach ten. Den leden wordt wel geadviseerd om, indien men vee heeft waarvan men denkt dat daarvoor in aanmerking komt, dit nu al vast op te geven-bij den secretaris, dan weet die te zijner tijd hoe het er bij staat. In de rondvraag vraagt de heer Pijper of de z.g. Herfstkeuring evenals vroeger weer niet elk jaar gehouden kan worden. Voorzit ter zegt dat hieraan nogal eenige bezwaren verbonden zijn, doch het bestuur zal het in overweging nemen. De heer Rezelman vraagt of het 14-daag- sche proefmelken verplicht zal worden, doch voorzitter is hiervan nog niets bekend. Hierna sluiting. LANGEND1JK BROEK OP LANGENDIJK NIEUWE PRIJZEN. Met ingang van heden, Dinsdag, gelden weer nieuwe prijzen voor export naar Duitschland. Ten aanzien van den export is bepaald, dat wanneer de aanvoer vol doende groot is om export mogelijk te ma ken, minstens 50% voor export beschikbaar moet worden gesteld en wel van de zelfde kwaliteit en sorteering als door het bin nenland wordt afgenomen. Wanneer de voor het binnenland bestemde partijen den exportprijs niet opbrengen, dan dienen ook deze voor export te worden verladen. De prijs voor de rabarber is gehandhaafd gebleven op f 8.per 100 Kg., spinazie komt op de lijst voor met f 7.per 100 Kg., raapstelen, (ongewasschen) f 9.Toma ten, A. B. en C., die'tut nu toe f 51.per 100 Kg. deden, met f 48.Kaskomkommers A boven 50 Kg. per 100 stuks f 15.B van 45—50 Kg. f 11.50 en C. van 35-45 Kg. f 7.50 per 100 stuks. Platglaskomkommers A. boven 65 Kg. f 17 B van 55—65 Kg. f 13.—, en C. van 45—55 Kg. f 8.50 per 100 stuks. Glassla I A 16 Kg. f 4.—; I 13 Kg. f 3.— per 100 stuks; gelichte sla I A 20 Kg. f 4.— en I 17 Kg. f 3.per 100 stuks. Bloemkool I meer dan 20 cm. middellijn f 18.II van 1620 cm. middellijn f 13.50 per 100 stuks. De radijs kan f 1.60 per 100 bos gelden, bospeen, met peen boven 10 e.m. middel lijn en 0,4 Kg. gebroken peen per bos, f 14. BINNENLANDSCHE MAXIMUMPRIJZEN. De maximumprijzen voor het binnenland zijn als volgt: Roode kool f 9.Savoyekool (geel en groen) f 7.60; Witte kool f 6.70; Uien f 9.—; Breekpeen ongewasschen f 6.gew&s- schen f 7.Rapen f 4.Tomaten, CC en Bonken f 48.alles per 100 Kg. HARENKARSPEL DIRKSHORN VET KONIJN BUITGEMAAKT. Zondagnacht hebben ongenoode gast (en) een bezoek gebracht, bij den heer T. Appel te Groenveld en aldaar een beste konijn welke de volgende week kon werpen uit het hok gestolen. Dat het een prachtbeest was bleek wel dat hij niet minder dan f 15.waard was. Ook de konijnenhokken moeten van llps- sloten worden voorzien. De marechaussee stelt een onderzoek in. POLITIE. Bij de marechaussee de Weijze is aan gifte gedaan van het vinden van een zilver- bonétui met inhoud. ALKMAAR ZWIJNTJESJAGERS BETRAPT. Zaterdagmiddag werden er in deze gemeen te weer twee rijwielen ontvreemd. Direct na het binnenkomen der aarigiftén stelde de politie een uitgebreid onderzoek in, waarbii het haar mocht gelukken de daders onder de gemeente Limmen aan te houden. GEZELLIGHEID KENT GEEN TIJD. Een dezer dagen bracht een bewoner van een in den omtrek van Alkmaar gelegen gemeente alhier een vroolijken dag door. Hij bezocht verschillende café's en geraakte langzamerhand onder den invloed van den door hem gebruikten drank. In den laten avond maakte hij kennis met een vrouw, waarmede hij tegen sluitingstijd der café's aan den wandel ging. Na het afscheid mis te onze vroolijke buitenman echter zijn por- temonnaie met ongeveer f 250.—. Gedeelte lijk nuchter kwam hij aan het bureau van politie aangifte doen. Aldaar toog men di rect aan het werk. waarna diezelfde nacht een vrouw, genaamd R. R., van haar bed werd gelicht en aan een streng verhoor werd onderworpen. Bij een onderzoek werd Stilte aan de, veilingen het wach ten is op de vroege-aardappelaau- voer zal nog wel enkele weken duren het weer werkt niet mee wijziging maximumprijzen hier van weinig invloed wijzi ging in export-regeling bij vol doendeaanvoer moet nu 50 pet. voor export beschikbaar worden ge steldvoorheen eerst export, als producten^naximumprijs voor bin nenland niet opbrachten aan voer rabarber van beteekenis meer' bloemkool bracht maxi mumprijs op witlofkleiner aan voer en dalende prijzen aanvoer tomaten meer aanvoer verwacht. Het was deze week zeer stil aan onze vei lingen, in het bijzonder aan die te Noord- scharwoude, die blijkbaar alleen werd ge houden om de betrokken tuinders in de ge legenheid te stellen rabarber aan te voeren. Het Vachten is op den aanvoer van vroege aardappelen, doch het zal nog wel enkele weken duren, alvorens er aanvoer vam be- teekenis zal komen. Wel heeft het nu wgl wat geregend, doch de zoo noodige warmte blijft uit. Er is nu wel wat schot in den groei gekomen, doch hard gaat het nog niet. Het is niet onmogelijk, dat er binnen een paar weken enkele primeur-partijtjes wor den aangevoerd, doch voorloopig zal het aan de veilingen stil blijven. Benieuwd is men en d'at is zeer begrijpelijk, naar den maxi mumprijs. welke voor de vroege aardappels zal worden gesteld. Aangezien er maar weinig producten, en dan nog in geringe hoeveelheid, aan de markten kwamen, heeft de wijziging van maximumprijzen voor enkele groenten hier weinig beteekenis. Van meer belang is die voor de tuinbouwstreken met glascuiltuur. Voor onze veilingen hadden we te maken met de maximumprijzen voor rabarber, die van f 9 op f 8 werd gebracht; bloemkool, die van f 23 op f 20 voor de grootere en van I 17.30 op f 15 voor de kleinere werd ver- De eerste tomaten aangevoerd laagu, en eenigszins ook voor die van to maten, welke van f 54 tot f 51 werd geredu ceerd. Voor afwijkende kwaliteit, en voor de niet voor export geschikte producten wórdt 80 pet. van de bovenvermelde prijzen be paald. Een belangrijke wijziging ie er deze week gekomen in de regeling van den ex port. Vóór deze week gold de bepaling, dat export eerst in aanmerking kwam, wan neer de producten de gestelde maximum prijzen voor het binnenlnad niet. meer op brachten. Nu mogt van de met name ge noemde producten, als de aanvoer voldoen de groot is. om export mogelijk te maken, minstens 50 pet. voor export beschikbaar worden gesteld en wel van dezelfde kwali teit en sorteering. als door het binnenland wordt afgenomen. Onze veilingen, met haar kleine aanvoeren, zullen echter van deze wijzigingen weinig of geen last hebben. Er kwam deze week weer heel wat. ra barber. vooral aan de Broeker veiling, waar meer dan 60000 K.G. werd aangevoerd. Den eersten marktdag werd ze nog voor f 9 ver kocht .later voor f 8 of f 6.40. slechts een gering percentage, voor afwijkende kwali teit Bloemkool kwam er ook wat meer. Bijna alles was eerste kwaliteit, zoodat zij Maan dag f 23 on volgende dagen f 20 kon opbren gen. Afwijkend' goed gold f 18.40. De hoeveelheid witlof was kleiner dan de vorige week. De prijzen liepen slenk uiteen. Aanvankelijk werd voor eerste soort f 11.60 —f21.70 betaald, terwijl tweede f 7.6012.50 opbracht. Later werden boven f 20 geen partijtjes eerste soort meer verkocht. Ze schommelden toen tusschen f 13.70 en f 17.90: tweede soort varieerde tusschen f 5.90 en f 9.30. Teri slotte kregen we de primeur van to maten. Ze werden voor f 51 afgenomen. Ver wacht mag worden, dat de tomaten aan voer wel spoedig zal toenemen. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van M M*L Drama ntt koolland berecht Gezellig* koetbau op Wierlngen. Een zekere H. y. d. V. uit Sint Maarten, was op 23 Februari te Noord-Scharwoude fijn uitgeweest. Toen hij 's avonds om elf uur naar huis wilde gaan, kwam H. B. uit Noord- scharwoude op hem af en gaf hem een klap in z'n gezicht, waardoor het bloed get. uit den neus sprong. Verdachte zelf was niet verschenen. Er was geen reden toe, nietwaar? vroeg Mr. Krabbe aan get. Niet direct, antwoordde deze. Maar ik had een meisje in den Langendijk en dat wilde een ander ook hebben. Deze heeft toen B. er toe aangespoord om mij een klap te ge ven. O, dus een soort jaloezie kwam er bij te pas? vroeg Mr. Krabbe. De Officier van Justitie, Mr. de Brueys Tack, vond het feit ernstig en vorderde f40 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Op een vraag van den Politierechter aan get., of de verd. zijn, excuus had gemaakt, antwoordde deze bevestigend. Mr. Krabbe veroordeelde daarop verd. bij verstek tot f20.boete, subs. 10 dagen. Wi ari n gen EEN LEUKE KOSTBAAS. Verd. C. D. te Wieringen had het echtpaar Th. W. in huis met gezamenlijk gebruik van keuken. De slaapkamer van verd. en get. W. lagen naast elkaar en waren slechts door een dun schot gescheiden. Begin Maart lag het echtpaar te bed en sprak nog even tegen elkaar. Verd. riep toen uit zijn ka mer. „Jullie moet overdag praten en niet 's nachts, vuile schurken dat jullie bent!" Verd. erkende het feit niet, van vuile schurken had hij niets gezegd. De officier eischte f 20 boete, subs. 10 d. De politierechter veroordeelde verd. tot f 10 boete subs. 5 dagen. Anna Paulowna. JEUGDIGE BOEFJES. De jeugdige verdachten D. E., wonende t« Rottendam, gedetineerd in de étrafgevan- genis te Alkmaar en H. St. uit het Opvoe dingsgesticht te Zandbergen te Amersfoort, werden ervan beschuldigd op 18 Februari te Anna Paulowna een fiets te hebben weg genomen. Beide verdachten bekenden volmondig. Ze waren met z'n beiden uit het gesticht Zand bergen gevlucht naar Amsterdam en van daar verder getrokken naar Anna Paulow na. Daar zagen zij een visscher en in een boschje een fiets. Verd. E. had toen op den uitkijk gestaan en S. had het rijwiel weg genomen, waarop ze gezamenlijk verdwenen waren. Get. F. M. uit Ewijcksluis was de bewust* visscher en had z'n rijwiel in een. boschje neergelegd. Toen hij terugkwam was de fiets, die f 40 waard was, verdienen. Toen get. dit rijwiel terugkreeg waren er ver schillende onderdeelen a (gesloopt en hij vroeg daarvoor een schadevergoeding van f 3.10. De politierechter vond in zijn dossier zeer slechte inlichtingen over beide verdachten. De Officier van Justitie vond het een hopeloos geval. Tegen verd. E. reguireerde de Officier een gevangenisstraf voor den tijd van zes maan den en tegen verd. S. eischte s«pr. ter be schikking stelling van de Regeering. Mr. Leesberg Sr. liet het oordeel aan den Politierechter over. De Politierechter mr. Krabbe veroordeeld* verd. E. en S. conform den ei&c-h van den Officier. Den Helder. HIJ ZAT ER VééL TE GOED. J. y. O. uit Den Helder was niet versche nen. hij had-op 13 Februari 's middags om 1 uur in de woning van een zekeren de V. gezeten en 's avonds om zes uur toen de eigenaar van die woning thuis kwam, zat. v. O. te slapen. Hij maakte verd. wakker en zei. dat deze er uit moest.. Maar dat wilde v. O. niet. Get. B. de V. had' toen de politie gewaar schuwd. madr ook de aanmaning "der poli tie hielp niet. Verd. was onder invloed van drank, waarna hij werd gearresteerd. De Officier eischte f 10 subs. 20 dagen hectenis, terwijl mr. Krabbe verd. veroor deelde tot f 20 boete subs. 10 diagen hechte nis. UITSPRAAK. Voor den aanvang der zitting deed de Politierechter, mr. Krabbe, uitspraak in de zaak tegen H. P. F. te Schagen. die de vori ge week had moeten terecht staan wegens verzet, tegen de politie aldaar in April '40 en veroordeelde verd. tot f 20 boete subs. 10 dagen. vrijwel het geheel e vermiste bedrag op haar gevonden en kwam vast te staan dat men de juiste persoon te pakken had. Den vol genden dag is de vrouw na opgemaakt pro ces-verbaal ingesloten in het Huis van Be waring. HEER-HU GOW AARD VEENHUIZEN BENOEMD. Voor de vacante betrekking van secre taris-penningmeester van den polder „Veenhuizen", hadden zich 18 sollicitanten aangemeld. In de gehouden vergadering van het pol derbestuur werd tot secr.-penningmeester (vac. C. Kuiper) benoemd de heer Jaspers uit Waarland, die zich binnenkort in Heer- Hpgowaard zal vestigen. GEKOCHT. De Diaconie der Ned. Herv. Gem. te Veen- huizen heeft onderhands aangekocht van de gemeente Heerhugowaard, de voormali ge O.L.S. No. 4 te Veenhuizen. Dit pand zal dienst moeten doen voor wo ning voor den heer A. Klomp, behoudens één lokaal, dat zal worden ingericht voor catechisatie, vergaderingen en andere bijeen komsten, daar het tegenwoordige lokaal veel te klein was. W1ERINGERSI EER BURGERLIJKE STAND. Van 17 tot en met 24 Moi 1941. Geboren: Benno Tjeerd, zoon van Tj. Smidstra en T. Tjalsma. Kornelis, dochter van A Kwant en G. Knol. Jeanette Ina, doch ter van IJ. de Jong en F. Zijlstra. Klaas, zoon van N. Lont en E. Dekker. Francisca Wilhel- mina Maria, dochter van wed. M. Ch. W. Janssen. Johannes Gerardus Maria, zoon van E. J. Granneman en M. J. van Woerkom. Jo hannes Willibrordus Jacobus, zoon van H. H. Bakker en A. Brouwer. Pieter, zoon van A. Zuidhof en G. van der Weg. Gerhardus Theodorus Ilubertus, zoon van G. B. M. Smit en Ch. M. B. Reijers. Comelia Petronella, dochter van B. Schalkwijk en M. J. Kooloos. Overleden: Geen. Ondertrouwd: M. Timmermans en H. Hek- kema. Getrouwd: Geen. Z1JPE PETTEN PETTEN 2—SCHAGEN 3 3— Ook Pettens laatste competitiewedstrijd is in een verdiende overwinning voor de thuisclub geëindigd Bijna onmiddellijk na het beginsignaal Slikker was op dit mo ment nog niet aanwezig scoorde Eriks vanaf den vleugel met een keihard schot, dat d$n doelman te machtig bleek. S. ant woordde direct met een heftigen tegenaan val, die, zij het ook met moeite, werd afge slagen. Zoo waren beide partijen beurte lings in het offensief, doch P.'s voorhoede was schotvaardiger en doortastender.'L. v. Buuren deed van den ,r. vleugel af een effectvollen bal over den keeper heen in de touwen verdwijnen en juist voor rust ko gelde Eriks een zuivere pas van De Waard ineens in. Ruststand 30. Na de hervatting sjféelde S. voor den wind en was daardoor iets meer aanval lend. De voorwaartsen wisten zich ver schillende goede kansen te scheppen, doch door talmen en slecht schieten bleven deze zonder resultaat. Bovendien speelde de achterhoede met T. de Waard aan het hoofd weer een sublieme partij. P's voor; hoede trad enkele keeren overrompelend op, maar ook zij wisteft het niet verder te brengen dan een paar scholen tegen de lat. Met on veranderden stand kwam 't einde. SCHAGEN TANDHEELKUNDIGE VOORZORG VOOR KLEUTERS. Zooals reeds eerder werd bericht, wordt alhier door het Witte Kruis in samenwer king met de Commissie voor Kinderhvgiën* een aanvang gemaakt met bovengenoemde voorzorg. Een lofwaardig initiatief, hetwelk aller waardeering verdient. Nadere bijzonderheden worden vermeld in een in dit nummer voorkomende adverten tie. All**n toegang tot kampeerboer derijen op vertoon van een kam- peerkaart Kampeerder* en watertoerigten, die voor nemens zijn er met de Pinksterdagen op uit te trekken en die daarbij gebruik willen mar ken van kampeerboerderijen of een bonds- onderdak van den A.N.W.B., worden er op ge wezen, dat in deze inrichtingen slechts toe gang wordt verleend op vertoon van eeh gel dige kam peerkaart. Aanvraagformulieren voor deze kaarten zijn bij alle informatiebureaux van de V.V.V.'s verkrijgbaar, benevens bij de be langrijkste zaken op het gebied van buiten sport en bij de A.N.W.B.-kantoren. Er moet rekening mee worden gehouden, dat tusschen het indienen van aanvragen en het uitreiken van de kaarten eenige dagen verloopen. Jeugdige onbezonnenheid Dooa: meester gesnapt 20 Mei i.ï. is bij de politie te Den Haag aangifte gedaan, dat iemand de niet afge sloten voordeur van een perceel ergens in Den Haag was binnengeslopen en op klaar lichten dag uit een buffet f 430.— had ont vreemd. De politie kon aanvankelijk geen spoor vinden. Een paar dagen later ontdekte een onder wijzer aan een der lagere scholen, dat een van zijn leerlingen, een elfjarige knaap, met f 19.in den zak liep. De onderwijzer vond dit vreeand, nam het geld in bezit, en gaf het aan dk moeder, die van niets bleek af te weten. De jongen, ongerust geworden, kwam dien avond niet thuis. Zijn moeder waar schuwde de politie en ging zelve ook op zoek. Den volgenden dag vond ze hem op het Malieveld. Al dien tij»d' had zoonlief rondgezworven. Bij de politie bleek, dat de jongen den diefstal geheel alleen begaan heeft. De waarde van het geld kende hij niet en hij wist er geen raad mede. Een deel ervan had hij met kwistige hand uitgedeeld aan vriendjes. Al dit geld is terecht gekomen. Zelf heeft de knaap zoo goed als niets uit^ gegeven. Een ander gedeelte van zijn buit, ongeveer f 140.had hij in èen zakje ge daan en in een stille straat weggeworpen. Het is daar door de politie teruggevonden. Het overige was verstopt in een plantsoen tje en is eveneens terecht. Op den van 't goede pad afgedwaalden knaap zal voortaan terdege worden gelet

Schager Courant | 1941 | | pagina 5