Aanstelling van nieuw politie personeel HeLen unn HeT moeitns Nadere bijzonderheden Arfillerieduel bij Tobroek Nog steeds strijd om Kreta Zooals wij reeds eerder mededeelden, kun nen vanaf heden weer aanstellingen hij de Nederlandsche politie plaats vinden, zoowel in de officiersrangen als in de verschillende lagere rangen. Deze aanstelling geschiedt voor dè geheele politie uitsluitend op de vol gende wijze: De opleiding vindt allereerst plaats in een opleidingsbataljon der marechaussee. Na af loop van deze eerste opleiding in dit batal jon gaat men over naar enkele gesloten een heden en vervolgens, naar mate van geschikt heid en behoefte, naar den meer gespeciali- secrden- politiedienst bij de marechaussee, bij de gemeentepolitie of bij de toekomstige rijks politie. Promotie geschiedt afhankelijk van de beschikbare plaatsen en in overeenstem ming met de dienaangaande geldende voor schriften. De aanstelling geschiedt voorloopig op proef voor den tijd van een jaar. Bij ^gebleken ongeschiktheid, bij ernstige vergrijpen tegen de discipline en indien valsche mededeelin- gen omtrent den eigen persoon waren ver strekt, kan te allen tijde op staanden voet ontslag wórden verleend. De elschen. Sollicitanten moeten voldoen aan de vol gend ëeischen: 1. adspirant-officieren. a. het bezit van de Nederlandsche natio naliteit (Joden en kleurlingen, evenals bei der bastaarden, zijn uitgesloten. Het ariër- schap. ook van de echtgenoote, moet tot en met de grootouders aangetoond worden door invulling van het daartoe bestemde afstaiïi- mingsformulier) b. onbesproken levensgedrag. c. lichamelijke geschiktheid. Leeftijd 19— 23 jaar, voor hen. die een academischen graad bezitten tot 26 jaar. Personen, die een bril dragen, kunnen toegelaten worden, in dien de gezichtssterkte van het eene oog minstens 2/3. van het andere minstens 9/10 bedraagt. d. een lichaamslengte van minstens 1.75 meter blootsvoets gemeten, in uitzonderings gevallen kan genoegen worden genomen met een minimum lengte van 1.72 meter, indien de sollicitant in ander opzicht bij zonder geschikt is. e. het bezit van het diploma eindexamen I-I.B.S. 5 j. cursus of Gymnasium. Bezitters van een diploma voor het hoogere politie personeel hebben, indien zij overigens ge schikt zijn, de voorkeur. f. volkomen bereidheid tot medewerking aan den opbouw van den Nedarlandschen staat, ook onder die huidige omstandighe den. evenals een loyale houding tegenover de bezettende macht. g. gehuwden kunnen slechts bii wijze van uitzondering worden toegelaten. Ongeacht bovenstaande bepalingen kun nen te allen tijde óok onderofficieren (man schappen) tot de officiers loopbaan worden toegelaten bij de Nederlandsche- politie in haar diverse geledingen, na het afleggen van de daartoe vereischte examens, op grond van bijzondere prestaties en zeer groote lei derscapaciteiten. indien daarnaast voldoen de algemeene ontwikkeling aanwezig is. Bij dë keuze van deze adspirant-officieren wordt een strenge selectie toegepast. Adspirant onderofficieren en re-, cruten. Het bezit van de Nederlandsche nationa liteit (Joden en kleurlingen evenals beider bastaarden zijn uitgesloten. Het Arierschap, ook van de echtgenoote, moet tot en met de grootouders worden aangetoond door in vulling van het daartoe bestemde afstam- mingsformulier). Onbesproken levensgedrag. Lichamelijke geschiktheid. Leeftijd 1925 jaar. Bezitters van een politiediploma, di ploma ULO of MULO tot 28 jaar. Personen, die eén bril dragen, kunnen toegelaten wor den, indien de gezichtssterkte van het eene oog minstens tweederde, van het andere minstens negentiende bedraagt. Een lichaamslengte van minstens 1.75 m. blootsvoets gemeten, in uitzonderingsgeval len kan genoegen worden genomen met een minimum lengte van 1.72 meter, indien de sollicitant in ander opzicht, bijzonder ge schikt is. Voldoende schoolkennis, in. het bijzonder voldoende kennis der Nederlandsche taal, zoowel in woord als geschrift. Zes klassen lager onderwijs moeten met vrucht zijn ge volgd. Volkomen bereidheid tot medewerking aan den opbouw van den Nederlandschen staat, ook onder de huidige omstandigheden, even als een loyale houding tegenover de bezet tende macht. De aanstelling van gehuwden is uitge sloten. De sollicitatie voor de Nederlandsche po litie geschiedt door het indienen van een eigenhandig schrijven. Bij dit schrijven moet worden overgelegd: a. Een eigenhandig geschreven levensloop b. Een ingevulde vragenlijst, waaruit ver schillende bijzonidierheden van den sollicitant moeten blijken. c. Een ingevuld formulier betreffende af stamming. De onder b. en c. genoemde formulieren zijn verkrijgbaar op de parketten van de procureurs-generaal bij de gerechtshoven (Amsterdam, 's-Gravenhage, 's Hertogen bosch, Arnhem en Leeuwarden), op de hoofd- bureaux van politie te Amsterdam, Rotter dam, 's Gravenhage, Utrecht, Groningen en Eindhoven, alsmede ten bureele van alle divisie- en districtscommandanten der mare chaussee. De sollicitatiebrief en de bijlagen moeten worden ingezonden, voor inwoners van de' provincies Noordholland en Utrecht bij den commandant der eerste divisie marechaus-, see, Sarphatikade 7 te Amsterdam. Provincies Zuidholland en Zeeland, bij den commandant der tweede divisie mare chaussee, Raamweg 1 b te 's Gravenhage. Provincies Noord-Brabant en Limburg, bij den commandant der 4e divisie marechaus see, Vughterweg 47 te 's Hertogenbosch. Provincies Gelderland en Overijssel, hij den commandant der 6de divisie marechaus see, Thomas A. Kempislaan 102 te Arnhem. Provincies Drenthe, Groningen en Fries land bij den commandant 8e divisie der ma rechaussee, Helperbrink 20 te Groningen. Brifsch passagiersschip getorpedeerd Amerikaansche kotter bergt schipbreukelingen. De lcottter General Greene van de Ame rikaansche kustwacht heeft 39 overlevenden gered Van een getorpedeerd koopvaardij schip. Volgens de overlevenden zouden nog drie reddingbooten met rond zestig maai op den Atlantischen Octeaan rond drijven. Het schip is naar verder gemeld wondt. Dinsdag getorpedeerd. Naar Associated Press nader meldt, hetreft het hier liet Britsclie passa giersschip Marconi uit Liverpool, welks laatste positie 270 mijl ten Z.O. van Groen land was. Vier uur na het vinden van de eerste reddingboot'heeft de Amerikaansche kustwachtkotter, die op een ijspatrouille was in het noorden van den Atlantischen Oceaan een tweede reddingboot met negen tien overlevenden van de Marconi opgepikt. EMIR ABDALLAH ONDERHANDELT MET BEDOEINEN. Belichten uit Beiroet pielden, dat Emir Abdallali zich Zondagavond van Amman naar Irbid heeft begeven, waar hij met de vooraanstaande Bedoeinensjeiks van Trans- jordanië heeft onderhandeld. Het is hem niet gelukt hen voor de zaak van Engeland te winnen. De bedoeinenleiders hebben Emir Abdallah verklaard, dat zij zich niet hij hem konden aansluiten om tegen hun Aara bische broeders te strijden. Zij Wilden ech ter „uit vriendschap tegenover hem" voor loopig een neutrale houding aannemen. AAN DEN GROND GELOOPEN. Het 7390 ton metende vrachtschip Ari Ma- roe, van de Nippon Yoesen Kaisha, is aan den grond geloopen buiten de Peruaansche haven *Mollendo op 25 Mei j.1. teil gevolge van een dikke mist, zoo wordt gemeld in een door de reederij ontvangen telegram. Het schip verkeert niet in omiddellijk ge vaar. Een ander Japansch schip van dezelf de reederij, de 7007 ton metende Takaoka Maroe begeeft zich uit Calloa in Peru te hulp. De Arinïa Maroe was uit Antofagasta in Chili op weg naar Mellendo. Vier mijl buiten de haven liep het schip aan den grond. CHURCIIILL BIJ DEN KONING. Church'ill is gisteren door den koning in gehoor ontvangen, naar de Engelsche berich tendienst meldt. Groote partij stoffen gestolen In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben inbrekers hun slag geslagen in een kleermakerij op den N.Z. Voorburgwal te Amsterdam. In het portaal van het juist enkele weken leegstaande bovenhuis bevindt zieh een deur, welke in verbinding staat met den winkel. Nadat de dieven in het portaal hadden weten te komen vermoedelijk met behulp van een valschen sleutel of door insluiting hebben zij de binnendeur, welke afgesloten was, opengebroken, waarna zij in den winkel vrij spel hadden. Ruim zestig coupons stoffen, ter waarde van ettelijke duizenden guldens, wisten zij buit te maken. Gezien de groote hoeveelheid van het gestólene, moeten zij voor het. transport ongetwijfeld van een of ander ver voermiddel gebruik hebben gemaakt. De politie heeft de zaak in onderzoek. DE STAKINGSBEWEGING IN DE V. S. Volgens ramingen van het Amerikaansche ministerie van marine bedroeg het verlies aan arbeidsuren in de Amerikaansche be wapeningsindustrie tusschcn 1 Januari en 26 Mei ten gevolge van stakingen 2.023.316 arbeidsuren. ONDERVOEDING IN DE VER. STATEN. Naar de United Press meldt, is in de thans plaats vindende voedingsconferentie de be wering gedaan, dat in de Ver. Staten 45 mil- lioen menschen ondervoed zijn en dat bij 75 procent der bevolking de voeding verbeterd moet worden. President. Roosevelt heeft tot de conferentie het verzoek gericht alles in het werk te stellen om de verontrustende on dervoeding van vele millioenen Amerikaan sche burgers tegen te gaan. DE ONLUSTEN IN WAZIRISTAN. De toestand in de provincie Waziristan blijft evenals voorheen uiterst gespannen. Ten noordoosten van Bannoe in de omge ving van Koerramgarhi zijn troepen en op standelingen met elkaar in botsing gekomen Een andere botsing kwam voor in IChaiso- ra in de nabijheid van Damdil in centraal- Waziristan. Het aantal slachtoffers is nog onbekend. Enkele kilometers van Bannoe hebben de opstandelingen de brug over den weg naar Töohi in beneden Waziristan op geblazen en de telefoonleidingen vernield. Uoet&al Programma voor Maandag 2 Juni (2e Pinksterdag). Kampioenschap van Ned. A.D.O.P.S.V. en Be QuickHeracles (1 Juni). P.S.V.>*_D.O. en HeraclesBe Quick (2 Juni). Prom, competitie 2e klasse. Afd. I. Z.F.C.—E.D.O. (1 Juni). Afd. n. Overmaas—Emma in het Feijenoord-stadion. Afd. m. RigtersbleekGo Ahead (1 Juni). Vitesse— P.E.C. Aid. IV. LimburgiaPicus en R.B.C.Standaard. Afd. V. L.S.C.C.R.C. Prom. competitie Se klasse. Afd. I. H.F.C.—de Volewijckers en Rapiditas Elinckwijk (beide 1 Juni). 4e klasse A. Watervogels—Succes en SchagenWierin- gerwaard. Prom. competitie res*2e klasse. Stormvogels II—V.S.V. II en K.F.C. II— 't Gooi II. Wanneer niet vermeld 1 Juni, vindt de wed strijd Dlaats op 2 Juni. BIDSTONDEN VOOR DE DUITSCHE SOLDATEN. In vele katholieke evangelische kerken van het Duitsche rijk werden Zondag j.1. voor het eerst „bidstonden" gehouden voor alle in den strijd staande soldaten. Deze bid stonden worden iederen Zon- en feestdag ge houden, zoolang de groote gevechtshandelin gen duren. In de predicaties zullen de geeste lijken, naar van betrouwbare kerkelijke zijze vernomen wordt, tevens wijzen op de bijzon dere beteekenis van deze kerkelijke oefenin gen. DE MOGELIJKHEID EENER VOLKS STEMMING IN AMERIKA. Ruim dertig senatoren en afgevaardigden zijn onder voorzitterschap van senator Whee- ler bijeengekomen om de mogelijkheid te overwegen een volksstemming over de kwes tie der Amerikaansche deelneming aan den oorlog te houden. Naar senator Wheeler na deze vergadering aan de pers verklaarde, is men nog niet tot 'n definitief besluit geko men. De gebeurtenissen op Kreta en de ver nietiging van de Hood zijn nieuwe bewijzen,, hoe nutteloos 't zou zijn indien de Ver. Sta ten aan den oorlog gaan deelnemen. Het Amerikaansche volk wil geen „faillieten oor log" overnemen. Italiaansch weermachtbericht In zijn weermachtsbericht no. 356 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende be kend: In den afgeloopen nacht hebben onze bom bardementsvliegtuigen de vlootbasis La Va- letta op het eiland Malta aangevallen. In Nooi'd-Afrika hij zon der hevige activiteit van de artillerie aan het front van Tobroek. Onze luchtformaties hebben installaties in Tobroek gebombardeerd, waarbij groote bran den ontstonden. Tijdens het in het legerbe- richt van gisteren vermelde bombardement uit de lucht zijn nog twee andere vrachtsche pen getroffen en zwaar beschadigd. In den nacht van Zondag op Maandag heeft de vij and een luchtaanval ondernomen op Reng- hasi. In de Egeïsche Zee hebben Britsche vlieg tuigen bommen geworpen op eenige plaatsen der eilanden Rhodus en Scarpanto. In Oost-Afrika hebben onze troepen in de streek der meren (Gallasidamo) tegen vijan delijke afdeelingen gestreden en hun zware verliezen toegebracht. Op den ochtend van 24 Mei heeft een van onze detachementen aan de rivier de Baro een groote vijandelijke concentratie aangevallen en verslagen. In de zone van DebraTabor blijven onze troepen op doeltreffende wijze het hoofd bieden aan den druk van den vijand. Duifsch weermachtbericht Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Duikbooten hebben ten westen van Afrika veertien zwaar geladen vijandelijke koop-, vaarders van 77.600 brt. in totaal tot zinken gebracht. Op het eiland Kreta rukken de Duitsche troepen stelselmatig verder op na succes volle gevechten en de bezetting van verschei dene plaatsen. Het luchtwapen ondersteun de deze gevechten door doeltreffende aan vallen van Stuka's op Britsche steunpunten, troepenconcentraties en kampenementën. Luchtdoelartillerie schoot boven het eiland een jager van het type Hurricane neer. Ten zuiden van Kreta werd een groot transport schip zwaar beschadigd door bommen. In het oosten van de Middellandsche Zee hebben Duitsche Stuka's een sterke Britsche vlootformatie aangevallen. Zij plaatsten vier bommen van zwaar kaliber op een vliegtuig moederschip en verscheidene op twee krui sers. In Noord-Afrika is bij Solloem een plaat selijke Britsche aanval met steun van pant serwagens afgeslagen. Formaties van het Duitsche en Itliaansche luchtwapen deden succesvol aan de gevechten mee. Door scheer- aanvallen op colonnes Britsche artillerie ten westen van Dar-el-Namra leed de vijand Amsterdamsche effectenbeurs Stille markt Goed prijshoi den.de stemming. Iets hoogt koersen. Nederlandsche leggingen kalm, OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 V.K. LK 981/2-98 5/16 98 5/16-9? 99% 100 31 97 97 l/i 100% 100 V 89 5/16-891/16 891/16-887/ 90 9/16 91 88 9/16 89 Ned. Ford Philips G B v.A PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN, A'dam *37 I 3% 90 89% 's Grav. '37 I 3% 94% N. Holl. *38 3 8534 N.-Holl. '38 II (3%) 3 88% 88 ll| R'dam '37 I III 3% 8713/16 Z.-Holland 1937 3 915/16 91% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 95% 95% AANDEELEN. BANK- EN CRED..INST. Binnenland. Koloniale Bank A 192 1933/ Ned. Ind. Handelsb. A 130 133 Ned. Handel Mij. c.v. A 135% 13534 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K 130%-129% 129-129 Centr. Suiker Mij. 192 194-191 Fokker g. A 177 178 Lever Bros en Unilever cv.A 1163/4-1173/4 117-1 295 295 2073/4-206 2091/3-21: Philips pref. A 151 153 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 234-237% 241i/2-23S SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Hol land Amerikalijn A 113% 114%-l Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A 1593/4 161 Kon. Paketvaart A 234 235 Ned.'Scheepv. Unie A 1743/4, 176%-175 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 425-427 423-45 Javasche Cultuu* 255 N.I.S.U. 2533/4 254 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 202 - Dfeli Mij. cv. A 27S 2783/4 Senembah 220 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 266i/>-267i/2 268% Deli Batavia Mij. A 210 211 zware Verliezen. Duitsche stuka's brachl voor Tobroek twee koopvaarders van 9( brt., in totaal tot zinken en beschadigd een lichten Britschen kruiser zwaar. Rondom Engeland hebben geveehtsvli tuigen een vrachtboot van 3000 brt. ven tigd en een grooten koopvaarder zwaar schadigd. Andere luchtaanvallen richt: zich gisteren en in den afgeloopen nacht haveninstallaties aan de Britsche zuidoi kust. Bijzonder succesvol was bovendien aanval op een fabriek van de vliegtuig dustrie aan de Engelsche zuidkust. De vijand is overdag noch des nachts vliegtuig boven Duitsch gebied verschen Bij de vernietiging van vijandelij vrachtbooten ten westen van Afrika heeft duikboot onder commando van luitena ter-zee eerste klas Schuetze zich bijzoni onderscheiden door het tot zinken breng van elf schepen van 56.200 brt. in tota Door stoutmoedige, succesvolle verkennin vluchten boven Engeland hebben de volg de bemanningen zich onderscheiden: 1. 1 tenant Meyer, luitenant Denner, ondero cier Husskoenig, onderofficier Kuehne 2. luitenant Vollert, oberfeldwebel Raas feldwebel S.chwager, onderofficier Ha F euilleton Door Monica Hart 20. En u ontkentontkent beslist, dat u hem weggenomen hebt? Bridgetown deed deze vraag op strengen toon, ofschoon hij het meisje niet aankeek, maar langs zijn aristocratischen neus heen staarde. Val mij niet in de réde, Marion, voegde hij er snel aan toe, in antwoord op een beweging van zgn schoondochter. Wij hebben ons voorgenomen achter de waarheid te komen en kunnen zulke rechtstreeksche vragen dus niet vermijden. Het is beter nu en hier dan misschien later en ergens anders! Philip trilde van verontwaardiging; hij voelde hoe Dora's hand in de zijne beefde. Wat er ook aan het licht komt, ik zal Dora nooit laten vervolgen, zei Marion uit dagend. Zij was een van de Weinigen, die haar wil durfde te plaatsen tegenover haar strengen, barschen schoonvader. Hg was haar echter genegen en zij was er zich van bewust, dat ze hem wel kon tro+seeren. Ik ben er zeker van dat 'iugh er ook zoo over denkt, g'ng ze in één aden- verder, en het voornaamste is, dat de steen weer in ons bezit is gekomen. Het is ook Miss Arkwright's eigen be lang, dat de waarheid aan het licht komt, zei de oude graaf. Een schijnbare wreed heid blijkt aan het eind dikwijls liefdevoller dan misplaatste zwakheid, vergeet dat niet. Dat je een leugen aan de gasten verteld hebt heeft misschien meer kwaad dan goed ge daan. Miss Arkwright heeft al heel goed ge daan je daarin niet te volgen. Maar nu (hij trachtte het wreêdë van zijn vragen zooveel mogelijk te temperen) wilt u mij nu mijn vragen zeker wel beantwoorden, Miss Ark wright. Denk er aan, dat ik niet vijandig tegenover u sta. Als u geen weerstand hebt kunnen bieden aan een plotselinge aandrift en den diamant weggenomen hebt u hebt hem misschien opgeraapt nadat hij reeds ver loren was en u, kon de ver-leiding niet weer staan om den steen te behouden dan moet u liever dewaarheid bekennen. U zoudt ons allen daarmee een heeleboel zorg en leed kun nen besparen. Als u dit doet, dan weet ik zeker dat mijn zoon en schoondochter u zul len vergeven en hun best zullen doen u te be schermen tegen de gevolgen van uw daad. Zij heeft hem niet gestolen, riep Philip verontwaardigd uit. Ik kan wel voor haar antwoorden en zonder de geringste aarzeling. Dora is niet in staat om zoo'n daad te doen! Misschien was het wel beter als u uw zuster zélf liet antwoorden! Graaf Bridgetown keek den jongen man afkeurend aan over zijn pince-nez. Zg heeft mij haar eerewoord al gegeven, viel Marion in en Ik ben er zeker van dat Dora geen dief is. Vertel mgn schoonvader, Dora, dat je mijn diamant niet hebt wegge nomen. Ik heb het niet gedaan, ik zweer het! Ik ben onschuldig! Dora's stem klonk bijna onhoorbaar. En kunt u er geen verklaring van ge ven, hoe hij in uw beurs gekomen is? zette de graaf het verhoor voort. Als u het zelf niet hebt gedaan, moet iemand anders het toch gedaan hebben. Het is uw zaak dën schuldige te vinden. Hij glimlachte haar bemoedigend toe. Vergeet niet, dat wij uw onschuld ook voor de heele wereld moeten bewijzen! Kunt u iemand bedenken, die u zooiets aangedaan zou kunnen hebben? Dora schudde het hoofd. Ik heb mijn beursje vanmiddag ge bruikt, fluisterde zij. Er was geen dia mant in, daar ben ik zeker van. En het is niet uit mgn handen geweest, sedert ik het beursje in mijn tasch deed en ook die heb ik den heelen tijd bij me gehad. Niemand, voor zoover; ik kan nagaan, heeft het beursje aangeraakt, en nu vanavond vind ik er Ma- rion's diamant in. Dit is de waarheid, ik zweer het u! Een korte stilte volgde op Dora's verkla ring. De graaf trommelde met zgn vingers op de leuning van zgn stoel. Lord Kentard had de handen in zijn zakken gestoken en be keek de punten van zgn schoenen. Tijdens het heelt kruisverhoor had Harry naast Dora ge zeten zonder iets te zeggen. Nu keek Dora hem smeekend aan. Zeg iets, Harry, snikte ze; ieder woord is waar wat ik gezegd heb, geloof je me? Ja, ik geloof je, Dora, antwoordde hij. Ik weet dat je geen leugen zoudt kunnen vertellen. Een lange zucht kwam over haar lippen. Toen zakte zij terug in haar stoel, haar hoofd op het kussen. Ze had alles gezegd, wat er te zeggen viel. Maar die heele geschiedenis is absurd belachelijk, riep de Graaf uit; miss Ark wright, ik moet constatceren, dat uw uit legging onvoldoende is. Hij wendde zich tot zijn zoon. Ik heb mijn best gedaan achter de waar heid te komen, en nu "moet je verder maar naar je eigen opvatting handelen. Als je mijn meening vraagt: ik vind dat Miss Arkwright's uitlegging absoluut onvoldoende is. Hugh Kentard schoof onrustig met zgn voe ten en keek zijn vrouw aan. Laat Marion beslissen, zei hij; het was haar diamant en zg heeft het verlies ervan moeten dragen. Zij heeft hem terug en in zooverre is alles in orde. Mijn meening staat vast, zei Marion onmiddellijk; ik doe niets. Zij stapte óp Dora toe, die tusschen haar broer en haar verloofde zat, die beiden hun best deden haar te troosten. Laat ik je naar je kamer brengen, Dora, fluisterde Marion; je hebt een verschrik kelijk half uur doorgemaakt. Ik geloof niet, dat je mijn diamant weggenomen hebt, ik ge loof het niet, ik geloof het niet. Zij herhaalde de woorden met grooten nadruk. Wat de menschen ook mogen zeggen en al zou het raadsel ook nooit opgelost wor den, tóch zullen we vriendinnen blijven, net als vroeger op school. Er zullen een heeleboel nare dingen worden gezegd, ik weet het Dora, maar als de menschen zien dat wij toch vriendinnen zijn, zullen ze hun tongen we .in bedwang houden. En deze vervelende geschiedenis maakt voor mij niet het minste verschil, ik beloof het je, niet het minste! Harry keerde zich impulsief om en greep Lady Kentard's hand: God zegene u, mom pelde hij heesch. HOOFDSTUK XXIX. Zooals afgepsreken was, kwam Harry den volgenden morgen op Crósvenor Square Dora te halen. Hij was niet naar bed gewee hij had, nadat hij van Philip afscheid gei men had, den nacht doorgebracht met d( de straten van Londen te slenteren. 2 geest was te veel vervuld met wat er gebei was, dan dat rij rustig had kunnen slapen. Tijdens het „verhoor" van Dora had maar weinig emotie getoond en het gevs moedig onder de oogen gezien. Er waren gi tranen in zijn oogen gekomen, zooals Philip, toen aan het einde, onder den invlc van Lady Kentard's vriendelijke woord Dora in een hartverscheurend si.ikken uitgebarsten. Hij twijfelde geen oogen! aan Dora's onschuld; maar welk bewijs l hij voor zgn overtuiging aanvoeren Toch i hij de uitspraak an zijn hart volgen zeggen: Ze is onschuldig en ze zs~ vrouw worden. Maar de we eld zou hoonlachen en zeggi Het is heel aardig dat je haar voor schuldig houdt, maar hoe wil je het bewijze Hoe kwam Lady Kentard's diamant in Dor beursje Toen hg aan de woning van Graaf Bridj town kwam, werd hij in het boudoir v Lady Kentard gelaten. Ze liet hem niet Ia wachten en toen ze binnenkwam, zag Hal dat ze donkere kringen onder de oogen hl Evenals hijzelf had ze blijkbaar weii nachtrust gehad. Ze wees hem een stoel zonk vermoeid in een fauteuil. Ik vind het verschrikkelijk, zei ze, ben bang, dat Dora nog neelemaal van stre is. Maar ze venvacht en haar eenigi wensch schijnt te zijn zoo gauw mogelijk na huis te gaan. Ik heb gedaan wat ik kon, mij heer Sherrard. Wordt vervolgd

Schager Courant | 1941 | | pagina 2