Het Stoffenhuis Ledenvergadering Woensdag II Juni a.s. De zweefvliegerij van trap tot trap het gouden insigne De productieslag Tot inkeer gekomen Hedenavond Elftal B!aauboer Elftal Nrd Holl. Koffiehuis Kousen en Tricotages A. PRINS-Prins Polder Valkkoog Algemeene Melkzaak Het interview van Raeder Marktberichten ZWEEFVLIEGERS MOETEN IN DEN REGEL OOK EEN GEWOON VLIEG TUIG KUNNEN BESTUREN. Hoogste ideaal; De zweefvliegerij heeft zich in den loop van de laatste jaren ontwikkeld tot zij thans een trap van volmaaktheid heeft bereikt, die moeilijk meer te overtreffen is. Aanvan kelijk beschouwd als een liefhebberij, heeft zij nu haar practische waarde getoond op verschillend gebied. Vooral in Duitsehland heeft men het reeds bijzonder ver gebracht in het zweefvliegen. De eerste experimenten op het gebied' van de zweefvliegerij in Duitsehland begonnen reeds kort na den wereldoorlog. Het waren de studenten der technische hoogescholen. van Aken, Darmstadt en Hannover, die hiertoe den eersten stoot gaven. Al spoedig vormden de „Akadiemische fliegertruppen" een lichaam, dat kan worden beschouwd als de voorlooper van de latere „flugtechnische fachtruppen" der technische hoogescholen. Deze vakgroepen omvatten .uitsluitend stu denten van technische hoogescholen, wier studies op een of andere wijze verband hou den met het vliegen. De leden dezer vak groepen houden zich niet alleen bezig met feweefvliegen, doch schenken ook groote aandacht aan het construeeren van nieuwe typen zweefvliegtuigen en het verbeteren der bestaande. Te dien einde beschikken zij over eigen constructiebureaux en werkplaatsen. Buiten de stad bezitten zij een hangar, waarin, be halve de zweefvliegtuigen, ook de sleep- vliegtuigen worden ondergebracht. Zij heb ben niet alleen een brevet als zweefvlieger en, in dien regel, bovendien gewoonlijk ook het internationale zilveren insigne der zweefvliegers, maar zii zijn meestal ook in het bezit van een gewoon brevet, waardoor zij gemachtigd zijn, ook een sleepvliegtuig te besturen. De sport betreedt het terrein der praktijk. Sedert 1932 zijn zij begonnen, ook andere dan technische studenten in de geheimen van de zvveefvliegkunst in te wijden. Nadat zij voor de betreffende instanties proeven hadden afgelegd van hun vaardigheid, wer den zij georganiseerd in de „abteilung luft- fehrt" van de instituten voor lichamelijke oefeningen aan verschillende hoogescholen. Voor de leden der „abteilung luftfahrt" is het zweefvliegtuigen en trouwens ook het gewone vliegen, waarmede zij zich eveneens bezig houden niet uitsluitend sport, maar heeft het ook wetenschappelijk belang. Men denike hierbij slechts aan het luchtrecht, het verband tu&schen medicijnen of chemie en luchtvaart, enz. Wie lid wordt van zulk een „abteilung luftfahrt". moet beginnen als nieuweling, d.w.z.. dat hij van een heuvel naar beneden mag zweven, nadat zijn kameraden hem door middel van een gummikabel hebben „los" getrokken. Wanneer hij op die manier eenige ervaring heeft opgedaan, wordt hij leerling. Men bevestigt zijn zweeftoestel thans aan een 500 tot 120Ó meter langen stalen kabel, die door een winclï, welke op een speciale auto is geplaatst, met behulp van motorkracht zeer snel wordt opgerold, zoodat het vliegtuig snelheid krijgt en. al naar gelang van de weersomstandigheden, een hoogte van 400 meter kan bereiken. Dit is voldoende om van 6 tot 10 minuten in de lucht te blijven. De hoogste onderscheiding: het gouden, internationale insigne. Heeft de adspirant-zwecfvlieger ook als leerling aan de gestelde eischen voldaan, dian breekt voor hem de tijd der eigenlijke zweefvliegerij aan. Men bevestigt zijn toe stel door middel van een 60 tot 120 metgr langen kabel aan een gewoon vliegtuig, dat hem naar de gewenschte hoogte en plaats sleept, waar hij den kabel dan kan laten slippen om zelfstandig verder te zweven. Is hij voldoende geoefend, dan behoeft hij nog slechts eenige practische en theoretische examens af te leggen, om zich in het bezit te stellen van een brevet als zweefvlieger. Hij is dan gerechtigd om over land te vlie gen, waar bij wil, om zonder leeraar te starten, enz. Daarmede is zijn opleiding echter nog niet ten einde. De volgende etappe wordt gevormd door het behalen van het internationale, zilveren insigne van de zweefvliegers. Ten einde in het bezit hiervan te komen moet hij vijf uur zonder tusschenlanding in de lucht blij ven. een hoogte van duizend meter bereiken en een afstand van vijftig kilometer afleg gen. Het sleepvliegtuig mag hem daarbij niet hooger brengen dan 500 meter. De hoogste onderscheiding voor den zweef vlieger is ten slotte het gouden internatio nale insigne van de zweefvliegers. Om dit te behalen moet men niet alleen goed weer hebben, maar ook over een groote bekwaam heid beschikken, vooral in het blind vlie gen. De vereischten zijn: het bereiken van een hoogte van 3000 meter en het afleggen van 300 kilometer. Wij voegen hier nog aan toé, dat ook in Den Helder een zweefvliegclub is, waarvoor vrij groote belangstelling bestaat. Door de omstandigheden kunnen de jongelui wel niet practisch oefenen, doch het bouwen van de verschillende modellen gaat onge stoord door en zoodra de gelegenheid weer is zullen de sierlijke vliegtuigen weer boven het polderland gezien worden. Holderdebolder Een frauduleus geslachte koe op zolder. In de laatste zes weken is de Utrechtsché politie weer op het spoor gekomen van tal van frauduleuze slachtingen. Niet minder dan zeventien koeien zijn op onwettige wij ze geslacht door een. loonslachter uit Utrecht, die op gezag van eenige slagers aldaar deze koeien op de veemarkt te ifS-Hentogenbosch kocht, t. De slachtingen werden dan hier, dan daar verricht Toen de politie de lucht kreeg van dit lugubere bedrijf, kon zij een inval doen in een huis aan den Ouden Kamp, waar op zolder de dieren werden geslacht. Terzake van frauduleuze slachtingen zijn thans vier personen gearresteerd en inge sloten in het Huis van Bewaring. Organisatie van de commissie dr. Posthuma. In het geheele land wordt met spoed ge werkt om een volledige organisatie voor den productieslag tot stand te brengen. 19 Maart j.1. werd de commissie ter on dersteuning van de maatregelen, getroffen voor de regeling van de landbouwproduc tie (commissie dr. Posthuma) door den rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied benoemd. 21 Maart d.a.v. werd de commissie, die dr. F. E. Posthiima tot voorzitter heeft cn de voorzitters van den christelijkcn boeren en tuindersbond, van de Kath. Ned. Boeren en Tuindersbond, van het Ned. Agrarisch Front en van het Ned. Landbouw comité tot leden door den Reichsbauernfuehrer Graf Groote geïnstalleerd. 22, 23 en 25 April d.a.v. werden de ge westelijke commissies,door dr. Posthuma geïnstalleerd. Deze commissies zijn met hun arbeid thans zoo ver gevorderd, dat de streekcommissies in de gewesten zijn sa mengesteld en in vele streken de buurt- commissies zijn gevormd. Met de vorming der buurtcommissies is de organisatie vol tooid. EEN VRUCHTBAAR GESPREK MET DEN VERDEDIGER. Voor het Amsterdamsche gerechtshof te Amsterdam, gepresideerd door mr. Joh. M. Jolles, stond gisteren terecht een 29-jarige stucadoor uit Bilthoven, die door de Utrecht 'I sche rechtbank in Maart van dit jaar we gens diefstal tot 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf was veroordeeld. Dc man had zich aan meerdere diefstallen schuldig emaakt. Hij had zich door inslui ping toegang verschaft tot de woning van 2ijn buren en daar vele voorwerpen wegge nomen. Verder had hij een groot aantal fietsen gestolen. Voortdurend had hij de diefstallen ontkend en hij had beweerd de goederen gekocht te hebben van oen onbekende, zoodat hij hoog stens aan heling schuldig was. Ter zitling begon hij thans echter met een volledige bekentenis af te leggen. Hij wilde niet langer de waarheid verzwijgen en gaf daarom toe alles-zelf te hebben.gestolen. Het gestolen goed had hij naar Rotter dam gestuurd, waar hij het door be middeling van zijn broer aan den man bracht. Hij had berouw van zijn misdaden en een openhartig ge sprek met zijn verdediger had hem tot zijn ruiterlijke bekentenis ge bracht. Verd. was innerlijk geschokt, zei hij, en daaruit moest zijn slecht gedrag verklaard worden. Hij voelde thans echter over het kwade punt heen te zijn en opnieuw een goed leven te kunnen beginnen. De president had van leden van een idea listische beweging brieven gekregen, waarin zeer waardeerend geoordeeld werd over den man. Een dezer briefschrijvers had verklaard dat de verdachte absoluut niet tot diefstal in staat zou zijn en dat hij dus de ten laste gelegde feiten zeker niet bedreven zou heb ben. Na de bekentenis van den man klonk dit oordeel wat vreemd en voor mr. Jolles was het aanleiding op. te merken: „Nu ziet men hoe weinig waarde men moet hechten aan de testemonia van de om geving. Ik heb geleerd daar wat sceptisch tegenover te staan en zooals men hier weer ziet: terecht." Ongewoon geval. De procureur-generaal noemde dit een ongewoon geval. Het is een merkwaardig verschijnsel, wanneer iemand tot het laatst ontkent en voor de behandeling eensklaps een volledige bekentenis aflegt. Geëischt werd een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden, ech ter met aftrek van de geheele preventieve hechtenis, die bijna zeven maanden heeft geduurd. De verdediger pleitte uiterste clementie. Vroolijke dag met onaangenaam slot Aannemer kwam in Amsterdam op de koffie. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft gis teren twee Amsterdammers, die in Augustus van liet vorige jaar een aannemer uit IJssel- monde hadden beroofd, tot respectievelijk 2 jaar en 8 maanden en 1 jaar en 9 maanden met aftrek van twee maanden voorarrest ver oordeeld. De mannen hadden met den aannemer, die voor een bouw-object naar Amstelveen was gekomen, den geheelen dag in de hoofdstad de bloemetjes buiten gezet. Zij hadden kennis gemaakt in een café en de kennismaking was den aannemer zoo uitstekend bevallen, dat hij de nieuwe vrienden uitnoodigde een kaartje te leggen. Het kaartje wérd gelegd. Men dronk een glaasje en bleef glaasjes drin ken in talloos vele café's. Tot de avond viel. Toen achtte de oudste der vrienden den tijd gekomen om zich van een andere zijde te doen kennen. In de Govert Flinkstraat deed hij, bijgestaan uoor zijn jongeren makker, een aanval op de portefeuille! De aannemer verdedigde zich en behield zijn portefeuille, maar zijn horloge en wat losse guldens raak te hij kwijt. En omdat hij hard genoeg schreeuwde, werd hij tenslotte ontzet. De rechtbank veroordeelde de mannen tot respectievelijk rie jaar en twee jaar. In hooger beroep had de procureur-gene raal. Mr. J. Versteeg, drie jaar en 1 jaar en 9 maanden geëischt. Heden overleed zacht cn kalm, onze Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Picfer Delver, in den ouderdom van ruim 62 jaar. Uit aller naam, A. A. DELVER— Schekkcrman. Kinderen en Kleinkinderen. Burgerbrug, B 35, 26 Mei 1941, De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 29 Mei. 7.15 uur Fordclub tegen DAMES!! noodig voor de Pinksterdagen, dan naar PRIMA ZIJDEN KOUSEN, LINKSGEWEVEN, vanaf 90 cent HOEK LAAN SCHAGEN Te koop: 1 FORNUIS, 3 vuur duivels, gootsteen, werkgar., tuigen, losse en vaste evenaars (nieuw), kaasmakers, koepen- nen, kettingwieders, bonen schotels. A. SCHOORL, Noord F 65, Schagen. Begrafenisvereeoiging Wieringer waard op VRIJDAG 30 MEI a*. in café BREED. Aanvang 8.30 uur. HET BESTUUR. TE KOOP: omzet ongeveer 1800—1900 1., prijs, f 11.000. Zonder contanten onnoodig zich te melden. Br. onder letter MC88 Bur. van dit blad. Dagelijks te koop: HAMMERIUS KLEUREN, voor hout- en muurwerk, uitge voerde werkzaamheden, dagel. te zien. Tevens 1 partij Koe- pennen, 4 ijzeren stal- of gara geramen, Grcz- beton- of drai- neerbuizen, bij elke hoeveelheid. Bij M. SCHOEN, Bierkade. Schagen. Gevraagd: EEN MOEDERLOOS VEULEN bij G. DE HEER, Groetpolder, Winkel. TE KOOP: 2 Houten Duikers, 5 en 4% M. lang. 3 Gereedsch.kasten, 130-2 M. h 20 Br. Dekzeilen, 4 x 6, 5 x 6, 6 x 8 M. 400 M. Staaldraad, st. van 20 M. 5 Bankschroeven, staartmod. 50 M. Gaasdraadhek, 1 M. h., mazen 20 x 30 c.M. 3 Brandkasten, 80 x 60 1 M, 60 x 50 x 60 c.M. 30 ds. en 5/4 Plank. 3, 4, 5 M. 1. 20 Schotten met Ramen, voor kippenhokken. 3 Kippenhokken, 1 van 5 x 6, 2 van 2A x 2'A M2. 1 Spoorhuisje, golfplaten m. hout gevoerd, 2x3 M2. 70 Ramen, diverse maten, 1 rol Draad, 4 m.M. 10 Eiken Polen, 1 en 6K M. 1. 20 nieuwe Pakkisten, 1 M x 80 x 60 c.M. Voorts: Vaten, Kuipen en Scheepsblokken. H. SCHRIEKEN Telefoon 241. SCHAGEN. Woensdags Beurs Middenmeer. Te koop gevraagd: Ca. 4 H.A. best BLOEMBOLLENLAND, in of omgeving Breezand, met huis en schuur. Br. onder let ter N, Postkantoor Breezand. B. z. a.: DAGMEISJE of Werkster, omgeving Oudc- sluis. Brieven letter W, Post station Oudesluis. Te koop: Een nog in besten staat verkeerend HEERENRIJWIEL, merk „Gazelle". Adres: B 3, St. Maarten, ('s Avonds na 7 uur.) Te koop: 3 MELKKOEIEN en 2 KUIKALVEREN. P. C. KEIJZER, hoeve „Flevo", Anna Paulowna. Te koop: Een best eenpaards MAAIMACHINE m. 3 messen (Cormick) en een beste Melkgeit. J. KOOIJ, Lan-i gereis, N. Niedorp. Te koop, w. plaatsgebrek Zwaar SCHRIJFBUREAU m. bijp. Boekenkast (Gothies), en nieuwe Encyclopaedie (Lèo- pold). Br. Oudesluis G 35, na half vijf. Te koop: Een TRANSP. B.AG. DRAGER, een paar D. BI. Dam. Pumps, m. 37 (nieuw) en 2 p. jong. Schcenen (hoog cn laag), m. 35- 36. Bevr. Oudesluis G 35. Na half vijf. Direct gevraagd: NET MEISJE, voor huishouding en café. Café „De Sport", Medemblik. Te koop aangeboden: ELECTR. ZEILWRIJVER, merk Protos en een electr. IJs* molen. G. BOONTJES, Markt, Schagen. Te huur 2-persoons Slaapka mer, 5 minuten buiten Den Helder, f2.p. w. Brieven onder nr. 637 aan het Bureau Heldersche Courant. Te koop: 2 Clubfauteuils, 4 Stoelen met ingeschoren ve lours, en een Uitschuiitafel, aan huis te bezichtigen. Br. on der letter AB Bur. van dit blad. Gevraagd: Een flink DAGMEISJE, bij W. KOOIJ, Langereis, Hoogt woud A 36. Te koop: 60006 ROODE BEWAAR- KOOLPLANTEN, onder glas geteeld. Zaad van Firma B. van Loenen, Zuidt scharwoude. Direct leverbaar. W. VAN LEIJDEN, Bangert 337, Blokker. Te koop: KINDERWAGEN MET VACHT bij S. DOORN, Leierdijk, Oude Niedorp. Vacantie-onderdak gevraagd Oproep van den A.N.W.B. Het is te voorzien, aldus de A.N.W.B., dat in den komenden zomer, vooral zij, die over een bescheiden beurs beschikken, moeite zul len hebben in hun vacantie een onderdak te vinden. Daar reizen naar het buitenland uit gesloten zijn, zal de vacantiedrukte grooter zijn dan anders, terwijj de logeergelegen- heid veel beperkter is. Daarom voorziet de. A.N.W.B., dat er veel vraag zal zijn naar adressen van particulie ren, die gasten willen ontvangen. De toeris tenbond veronderstelt eveneens, dat er voor al op het platteland wel bereidwilligheid zal bestaan, ook bij hen, die gewoonlijk geen pen sion houden, om ditmaal, gedurende de zo- mervacantie, eenige pensiongasten te ontvan gen. Zij, die daartoe mede willen werken, helpen hun landgenooten aan een prachtige vacantie en daardoor ook aan de zoo nood zakelijke ontspanning. Een vacantie, doorge bracht op bijv. een boerderij-pension of- een ander plattelandsbedrijf, is vooral voor ge zinnen met kinderen gezond cn zeer leerrijk en valt gewoonlijk zeer in den smaak. Duitsche stemmen Het persgesprek, dat groot-admiraal Rae der aan een vertegenwoordiger van het Ja- pansche pesagentschap Domei heeft toege staan, heeft volgens de meening van poli tieke kringen in de Duitsche hoofdstad in de Vereenigde Staten de aandacht gevon den, die men in Duitsehland had verwacht. In de Wilhelmstrasse qualificeerde men gisteren de opvatting van den Amerikaan- schen minister van bui'tënlandsche zaken, Cordell Huil, als interessant: Hij immers trachtte de uitlatingen van Raeder te ken merken als een dreigement niet slechts te gen de Vereenigde Staten, maar ook tegen andere Amerikaansche republieken. In de Wilhelmstrasse had men nog nooit verno men, dat andere Amerikaansche republie ken iets in den geest van patrouilles of kon vooien hebben ondernomen. Het vermoeden, dat het interview van Raeder ook betrek king had op andere Amerikaansche Staten, is volstrekt onjuist. Deze andere landen van bet westelijk halfrond, zooals Huil het uit drukte, spelen in verband met den tegen- oorlog hoogstens een rol in voorstellings wereld van den Amcrikaanschen minister, liet interview van Raeder heeft' zich daar mede niet beziggehouden en behoefde dat ook in het geheel niet. In politieke kringen te Berlijn wees men bij herhaling op. dc omstandigheid, dat de Duitsche marine en het Duitsche luchtwa- pen hun eer en hun geheele plichtsgevoel op het spel zetten om het oorlogstuig, dat de Ver. Staten aan Engeland willen doen toekomen, verre te houden van gebruik te gen het groot Duitsche rijk. Want het ge volg van de aankomst van dit Amerikaan sche oorlogmateriaal in Engeland zou toch slechts een bombardement van de Duitsche burgerbevolking zijn. Overigens wijst'men in deze- kringen nog op de uitlating van Karlv. den partievüe-1 ren secretaris vaa Roosevelt, volgens wicn Raeder de bedoeling zou hebben gehad met zijn uiteenzettingen de rede van Roosevelt te doorkruisen. Te Berlijn heeft men deze reactie niet aux serieux genomen doch ziet daarin veeleer een uitvlucht van den heer Early. De lersche dienstplicht Diplo over Engelands mislukte plannen. Men weet, zegt het D.N.B., dat het tot de beginselen van het nationaal socialistische Duitsehland behoort, om voor zaken welke het Duitsche rijk moet bevechten, geen le den van vreemde volksgroepen er bij te ha len. De Duitsche bepalingen voor dienst- recht en dienstplicht Schrijven uitdrukkelijk voor, dat de leden van de binnen de rijks grenzen wonende minderheden niet voor den militairen dienst gebruikt worden, zoo schrijft de Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz, cn zij vervolgt, dat de Duit sche weermacht niet in de laatste plaats om ethische redenen er van afziet, vreem delingen in haar gelederen op te nemen. Het is echter een 'oude Britsche traditie bij voorkeur vreemde volkeren voor zich te laten strijden en voor zuiver Britsche be langen te laten opofferen. De tegenwoordige oorlog heeft dit gebruik opnieuw aan het licht gebracht. Nu echter alle hulpvolkeren van Engeland, althans op het Europeesche vasteland, verslagen zijn, is men in Enge land op zoek naar andere, grootere moge lijkheden van recruteering gegaan. De Diplo wijst in dit verband op de ge beurtenissen in Ierland. Engeland heeft van het lersche volk een „neen" gekregen op zijn eisch, om de zonen van ftrland voor de zaak van het Britsche imperialisme te laten bloe den. Duitsehland heeft in dezen beslissenden oorlog tegen het Britsche imperialisme het bewijs geleverd dat het in dezen strijd geen vreemde volkeren op den Engelschen vijand afstuurt. Het democratische Engeland van zijn kant miskent volgens gewoonte de be langen der vreemde naties, door deze met brutaal geweld of valsche beloften in het vuur te jagen, met. den eenigen wensch, zijn eigen formaties te sparen. Deze geheele han delwijze noemt men „de strijd van Engeland, voor vrijheid, democratie en zelfbeschik king". De Amerikaansche Stille Oceaanvloot In het huis van afgevaardigden heeft de republikein Keefe geïnformeerd naar ge ruchten volgens welke een groot deel van de Amerikaansche vloot in den Stillen Oce aan onlangs het Panamakanaal in oostelij ke richting gepasseerd zou zijn. Keefe vroeg, of president Roosevelt eventueel het voornemen koestert, de Amerikaansche vioot voor konvooidoeleinden te gebruiken. WINKEL ONTHEFFING RIJTIJDENBESLUIT. Door de Rijksverkeersinspectie is aan de N.V. II.A.B.O. ten aanzien van 4 chauffeurs rot. wederopzegging ontheffing verleend van het bepaald® in artikel 9 van Rijtijdenbe sluit. Te koop; 15CO0 Herfst Witte en 15600 Rcode Dorschkoolplanten bij Wed. P. PORTEGIES, Noord, Schagen. CALLANTSOOG DE DOCHTER WAS OP STAP. Een bewoonster van ons dorp verzocht de politie in Den Helder moeite te doen, haar minderjarige dochter op te sporen, die zonder opgaaf van redenen niet thuis ver schenen was. Het gelukte de politie de hand op de jonge dochter te leggen en deze naar het dorp te rug te brengen, alwaar zij onder bescherm ming van de moeder geplaatst werd. LANGENDIJK DE OUDJES DOEN T NOG BEST. Gisteravond speelde een veteranenelftal van D.T.S. tegen een combinatie van het tweede en derde elftal. De veteranen won nen met 42. ROTTERDAM. 27 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 2049 dieren, w. o. 1000 rumdieren, 14 paarden, 70 schapen. 676 nuchtere kalveren. 95 graskalveren, 86 lx>k- ken en geiten en 108 zuiglammeren. Prijaeni per stuk: melkkoeion f 540—425—320. kalf- koeïen f 550425325, varekoeien f 340—270 —220. vaarzen f 330—275—190, pinken f 280 200160. De aanvoer van kalf- en melk koeien was iets korter met stroeven handel en prijshoudend. Varekoeien aanvoer matig met selependèn handel en de prijizen bleven constant Vaarzen en pinken aanvoer gering metl uien handel en onveranderde prijzen, PURMEREND. 27 Mei. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 par tijen. wegende 45.000 Kg., handel vlug, hoog* ste prij: 40 plus f ,35.25. 20 plus f 22.—. Kaas markt: 3 stapels kleine boerenkaas, gewicht 794 .Kg-, prijs f 34.per 50 kilo, handel vlug. Runderen, totaal 433 stuks: 105 vette» koeien voor de levering. 155 geldekooien. f 300395 per stuk. 121 melkkoeien f 350— 550 per stuk. 7 stieren voor de levering. 1 vet kalf voor de levering. 35 pinken f 200— 260 ner stuk. 522 nuchtere kalveren, voor de slacht v. d. levering, voor de fokkerij f .30 —58 per stuk, 18 vette varkens voor de slacht v. d. levering. 28 magere varkens f23 48 per stuk, 376 biggen f 1834 per stuk, 294 schapen f 3645 per stuk, 205 bokken f 25—75 per stuk. 866 lammeren f 20—28 ner stuk, kineieren f 1.05 per Kg.. 1400 oude kippen en hanen: wit en rood f 1—3 per stuk. idem blauw f 13 per stuk, konijnen; f 213 per stuk, 300 eenden f 11.70 per stuk. WARMENHUIEN. 27 Mei. Aanvoer: 6200 Kg. rabarber f 8. NOORDSCHARWOUDE. 27 Mei. fOfftcieele noteerinnV Aanvoer: 4100 Kg .rabarber f 5.40S. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Mei. Voorloopige noteering (hedenochtend 9V4 uur doorgebeld!. O f f i c i e e 1 e prijzen en aaneevoerdp kwantums van vandaag publi- eeeren "wij morgen. 15500 Kg. rabarber le soort f 8, 2e soort f 6.40, 583 stuks bloemkool le soort f IS. 2e soort f 14.40, 280 Kg. witlof ls soort f 18.40— 18.10, 2e soort f 12.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3