Voor den Zaterdagavond Brabantsche RADIO OUDERS Tob nooit van Dré Brief 't HOEKJE De Amico, Ulvenhout, 29 Mei 1941. Lank hebben we 'r op géwacht van 't jaar, maar den Buiten staat in zijnen weeligsten waschdom nou, besprankeld mee 't gouwen licht uit puren Pinksterhemel. Koel, lyk 'nen kelderzucht, stroomt 't zo- merwindeke deur den zonneglorie, die de weareld verglaast in barsteenen gloei; die flonkert aan 't wiegende hout, wit betrogseld mee den dichten blossem, wiegend deur den amber van deus bloeiende tij, nou het Pink- sterlicht van den hoogen hemel zijgt over de bloeiende eerde. Wit bloeit de sloot achter ónzen erf; vliegs- kes en biekes vonken in den halfschaduw van de zwaarbetrosselde heesters, die te buigen staan over 't bloeiend eendenkroos, onder 't zomerwindeke, dat 'r kroezelt deur 't loof. Den. veugelenzang schiet lijk zilveren pijl tjes de zonnei*uimte in. Pinksterty. Als ik van den mergen in de velden, kwam, toen de dauw van den nacht nog pèèrlde óver d'akkers, dan begost al rap het witte goud van den nuuwen dag te laaien, te 'vlammen aan den wij en kim, waar overheen dén dag op eerde vloeide, als over den rand van 'nen boordevollen bokaal. Rossig wolkenschuim sproedeldé en vlokte teugen den gouwen glorie aan. 'n Fluweelen stilte hong over 't mergen- schoon. Niks was te hooren, dan 't vezelend koren, 'n gerucht als van 'nen sproeienden motregen. Hooger rees de zonnehostie uit den goutven bokaal. D'n Schepper consacreerde den don keren nacht tot 'nen dag, die wit was van Pinksterlicht! De veugelen zongen naar den dag. De blomkes vouwden de kelkskes open, ontvin gen den eersten zonnepiek. In de donkere bos- schen tenende m'n land viel den dag in bus sels binnen. Over de Mark schampte 't nuuwe licht van den witten mergen, in spiegelenden glans. Violen lagen m den daauw lijk ka pellen zoo schoon. Den rijpen dotter, blom lylc een boterbol, liet zijn room dfuipen iii rdë spiegelende slooten,-die groen-en-goud en diep lyk oogenglans deur de weelde van m'n gras land trokken. Deur de weelde, .ja! Want als ge die bloeiende velden beziet, i bont van den bloei, bespikkeld mee de ster ren van madelief en pèèrdeblóm, dan ziet ge in 'nen weelde, dat ge stillekes peinzen gaat. En als ge dan zo stille staat, op oew klompen in dieën bonten pracht, oew oogen zwaar -van dageraad en bloeienden kleurenschemer dicht vallen, oew ooren suizelen van den veugelen zang er. g-e wit dan den ie m Pinksterhemel boven oe, dan voelt g'oew eigenlijk 'n made lief ke zoo klein in die endelooze schepping, zoo vol van kleuren en van licht, zoo gren- zenloos van pèèrlende ruimte, waarin even- veul plek is veur sterrenwearelden als op de Ulvenhoutsche graslanden veur sterreblom- kes! Ge buigt dan, veur al die Scheppingspracht onwillekeurig den kop In 'n stil gepeinzen, dat eigenlyk bidden is...... En Trieste verwondering vaart koud deur oew zielement. Want heel de èèrde, want alles op èèrde deelt in den lichten luister van den Pinkstermergen! Alles! Van 't sim- pelde madeliefke af, tot de diepe bosschen toe. Alles! Van 't jubelende veugeltje af, tot den glanzenden Markspiegel toé. Alles! Van de bloeiende èèrde af, tot den pèèrlenden Meihemel toe. Alles! Alles deelt in den reinen luister van den Pinkstermergen; in 't gou wen licht, dat over den kimwand vloeit, tij dens den zonnehostie den gouwen bokaal ont stijgt. Alles ondergaat Pinkstertij, alles! Behalve den Mensch En 'nen triesten huiver vaart kil deur oew zielement, dat daar op klompen staat, in den vroegen buiten. Alles,, alles ondergaat de Zaliging van Pinkster, behalve hij, veur wien 't Wonder van Pinkster wierd ingesteld: behalve den Mensch. Want den geest van 't Menschdom ver keert in diepsten diiister Amico, ik ben nie van plan om wéér 'ns, veur den zooveulsten keer in jaren, uit te gaan spinnen de schuldvraag. Welken mensch ge ook sprikt, hij is vol komen op de hoogte. Hij ként de oorzaken van z'n ellende! 't Opgefokte egoisme van lange jaren, den getroetelden haat van lange jaren, ieder is er de dupe, ieder is er de oorzaak van! En ieder is daarvan verduld goed op de hoogte. Ieder ként, beseft de oorzaken van 's Wea- relds leed ènieder voelt zich de dupe van Anderen! En daarom wil ieder de weareld gaan ver beteren bijbij zijnen evennoste! En daarom wordt 't gin Vrede, daarom gin Pinksteren veur duës onwijze Mensch dom. Ik ga dat nie wéér 'ns, veur den zooveul sten keer in jaren uitspinnen. Ik word 't beu! Ik ben 't moei! Hoe geren ik m'n Pinksterboodschap ook zou puren daaruit, de verbetering zie 'k nog nie! N ieverans! Duuzend woorden, duuzend kranten, duu- zend boeken over nostenliefde, zijn alles nog nie eene daad van liefde! 't Zijn maar wooi'den;1 gesproken, gebalkt; geschreven, ge drukt. Wóórden. Woorden. Woorden. Nie meer wèèrd dan den druppel inkt, waarmee ze gedrukt wierden. Onverschillig. Onver schillig, wie ze sprak, wie ze schreef. Wóór den! Ik zie gin offers! Ik bedoel: vrijwillige offers! Ik zie nog teveul't teugendeel: baat zucht. Ik word 't beu. Ik ben 't moei, om veur den zooveulsten keer in lange jaren uit te gaan spinnen de schuldvraag. lederen mensch is volkomen op de hoogte èn hy blijft egoist! En daarom gin Pinkster veur den Mensch! 'Nen triesten huiver vaart kil deur oew ziele ment, dat daar op klompen staat, in den vroegen buiten, temidden van God's Pink- sterwèelde! En tenende den dag, 't corpus moei van den arbeid, den kop suf van gepeins heb ik gedaan als die gebogen wilgentronken doen, daar, langs den groenen sloot: stillekes en ge- dachtenloos gaan droomen, langs den water kant in 't gras. Stillekes droomen, wegdrijvend in 'nen gouwen zonneschóttel, op 't golvende win- deke, deur de ambere oneindigheid. Lochtekes wegzwevend als de pluis van 'n uitgebloeide pèèrdeblóm, kaatsend op de handen van 't spulsche Zuid-oosterke. Soms wegzinkend in den gouwen poeier, die daar nevelt veur oew half-toeë oogen. Jg,' zoo'n uur was 't. Een van yl ge peins, van pluislocht gedroom, van blomme- gewieg, dat uur van rust, in den vallenden avond. - Zoo'nen stond om Godsganschelijk te ver luieren aan den waterkant, mee 'n zuring- steeltje in oewen malenden mond. Zoo 'nen avond, dat ge gin verschil kent in minuten en uren, lijk dat ook zijn zal veur de blommen, die daar zoo maar stillekes in 't gras staan, mee de voetekes in 't koe'e water van de. Mark, die daar traag wegvloeit, blinkend lijk dikken olie. 't Was 'nen dag, rijp van zomer, vol van deugd lijk 'nen trossel druiven is van wijn. 't Was 'nendag in Pinkstertij. En als ge dan lank genogt zoo gelegen hebt, tot oewen afdruk geplet staat in 't mal- sche gras; als ge weer klimt op den kant van 'tJ bewuste' leven', dén zonsondergank ros in oeW verraste oogen valt, de kerkklok dan 'n uur slaat, later dan gë docht, dan dan stapt ge mee éénen pas uit 'nen goud-ambe- ren hemel, in de nuchtere weareld. Ge zijt de blommepluis, die zweefde, zweef de; kaatste, kaatste; flierdé, flierde deur den rossen zonnewemel, om dan te smakken op den keiweg, vasthakend aan 'nenhoop" van 't pèèrd, waarvan 't pluiske z'n eigen trekt, trekt, maar nutteloos trekt...! Oewen kop gaat weer langzaamaan „wer ken". Zwaar vallen de plichten en «3e zaken weer op oewen nek, ge staat nog efkes on wennig op de weareld, want ge waart dat uur wend! Jaha, wakker worden valt nooit mee,, zelfs nie in 't midden op den avond, mee oewen kop in 't koren en oew beenen van den wa terkant. - Maar dan heb ik m'nen kop beklast mee 'n paar dressen koel Markwater en dan ben 'k achterom 't korenveld gegaan, naar den groen tehakker om nog wat nuuwe uit te doen veur den wagel van mergen. Daar was gin volk meer in 't land. Schuins viel de rosse avondzon over de akkers. En als ik daar weer aan den arbeid zat, op m'n knieën in den zachten akker, dien 'k mee m'n handen veurzichtig openlee, dan heb ik daar stillekes O.L.H. gedankt, zoo maar, zonder woorden, zoo maar mee 'n bietje lach veur die gouwen droomuren daar aan den water kant, veur m'n frissche groenten, veur heel den schoonen dag en 'k was weer veul con tent, da 'k mee m'n handen in dieën geurigen grond kost graven naar 't loon van den arbeid. Den gouwen hemel kost me veurloopig weer gestolen worden. Wat zoo'n koele klats nat al nie doen kan, ee? Schuiner streek de zon over 't akkergewas. Rosser kleurde ze m'n armen, waaraan den vetten eerde koekte. Glimmerde m'n schup als 'n plaat rooi koper op den donkeren èèrde. En als ik genogt gerooid had, dan schof- felde-n-ik de gaten toe en gong wijerop nog wat slaai afdoen en peekes trekken. Daarmee gereed, begost den dag toch zóet- aan weg te kruipen' achter 'nen violétten .tule, die ragfijn van den liemel viel, in dichter plooien. Nóg zeefde koperen gloei van d'avondzon deur 't pèèrse weefsel; droop gouwen pas ment uit 't boom- en struikeloover, maar toch: den avond daauwde al. En blank hong de maan aan den top van 'nen spar bóven 't zwarte bosch. 'Nen schoonen dag van Pinksterty was weer ten ende. Vól. Veul groeten van Trui, Dré m, den Eeker en als alty gin horke minder van oewen t.a.v. DRÉ. PROGRAMMA ZONDAG 1 JUNI 1941. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Het Pinksterevangelie (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 11.40 Rondom het orgel (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 12.00 Omroeporkest. .12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Boekbespreking. 1.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 2.00 Parade van Zuid Amerika, muzikaal pro gramma. 2.45 RadiotooneeL 4.00 Het Philharmónisch Kwartet. 4.45 De kamermuziekspelers en soliste. 5.30 Voor de jeugd. '6.Ó0 Uit Berlyn: „Die Front reicht ihrer Heimat jetzt die RAnd". 8.00 BNO: Niëüvtebenchten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest en ensemble Bandi Balogh 9.30 Berichten (Engelsch). 10.0010.15 BNÖ: Uitzending in de Engel- sche taal: An American sees Holland. Hilversum n. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.00 Studiovroegdienst (yoorbereid door liet Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 Cyclus: Eens Christens reize naar de eeuwigheid in dezen tijd (gram.pl. Voor bereid door de Christ. Radio Stichting); 12.15 Bachcantate. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische be richten. 1.00, Ramblers. 1.30 Musiquette. 2.00 U en de muziek (II), causerie. 2.15 Tannhauser und der Sangerkrieg auf Wartburg, opera (Fragmenten le acte en 2e acte). 4.00 Uitzending voorbereid door de Christe lijke Radio Stichting: a. Wijdingswoord, b. Gewijde muziek. 5.30 A.N.P.: Sportuitslagen. 5.35 Puszta-orkest. 6.00 Declamatie. Elk zoekt, wat aanvult. Gewoonlijk schieten" "die menschen het beste met elkaar op, die elkaar in meerdere opzich ten aanvullen. Al te groote contrasten har monieeren minder, aangezien dit tot conflic ten lijdt; degene, b.v. die bij alles een ner veuze snelheid betracht, zal zich ergeren aan het laconieke, trage type, te zeer om er ooit een meer dan oppervlakkigen vriendschaps band mee aan te knoopen. En de trage voelt zich opgejaagd en daardoor afgestooten door het snelle tempo van den ander; waartoe die dwaze ••haast? Morgen komt er weer een dag. Te gelijkvormige karakters harmonieeren evenmin; twee gemakzuchtigen b.v. zullen er steeds over harrewaren wie er twee trap pen naar boven moet - loopen om een door beiden vergeten voorwerp te halen, of wie er een boodschap in beider belang moet gaan doen. Sympathiek vinden wy gewoonlijk die menschen, die een eigenschap of eigenschap pen bezitten, die wij gr8ag de onze zouden noemen, maar die wij missen. De eenigszins zwaar-op-de-hand levende mensch heeft behoefte aan opgewektheid en aan een zonniger blik op de dingen, en zal zich aangetrokken gevoelen tot het ietwat luchthartige type van wiens opgewektheid zich iets aan hem meedeelt en die hem dik wijls kan overtuigen, dat hij er niet zoo slecht voorstaat als hy zelf dacht. De aarts-* pessimist echter vindt dat luchthartige type een onverantwoordelijke dwaas, met wien het nooit goed kan afloopen. Degene, die uit gemakzucht tamelijk slor dig is, voelt zich aangetrokken door de sfeer van netheid by een ordelievend vriend en vriendin, en zeer gebaat by de snelle, practische wijze van opruimen, waaraan eën ordelijk mensch geen weerstand kan bieden in een vertrouwende en niet heel ordelijke' omgeving. Hieruit vólgt, dat wij een massa zelfken nis kunnen opdoen door eens na te gaan, wie wy graag mogen en waarom. Uitgaande vaj het psychologische feit, dat iemand ons aan trekt door een waardeerbare eigenschap dj wij zelf niet, of in te zwakke mate bezitten Het is niet altijd volkomen .verstandelyk f definieeren, waarom wy iemand graag mo gen, maar bestaat er een bepaalde vriend schapsband, dan hebben wy toch een helder voorstelling van het karakter van de vrieti of vriendin. Het is gemakkelijker een persoon te analy seeren en na te gaan, welke eigenschap(pec ons zoozeer trekt of trekken, dan om, zonde houvast aan een. persoon, te zeggen welk eigenschappen wy het meest bewondere? Denkt dus eens aan Uw besten vriend. Waar om moogt U hem zoo graag? Wat bewonder U in hem? Zijn durf en zijn onderneming! geest? Dan is het waarschynlyk, dat U ze! wat te beschroomd en te bescheiden bent, i dat het in Uw voordeel zal zijn, zich toe t leggen op wat meer zelfvertrouwen en door tastendheid. Zooals het de in onszelf ontbrekend goede eigenschappen zyn, die ons in anders het meest aantrekken, zoo zijn het dikwj|! onze eigen fouten, die ons in anderen meeste ergeren. Alweer een psygologisc feit, dat tot zelfkennis kan voeren. Wij kennen twee personen, A en B. A kar B niet uitstaan, en als men naar de rede vraagt, hy: „die vent met zijn gekuip om 1 kringen boven zijn stand te komen." Nu is de waarheid, dat A zelf haakt naa omgang boven zijn stand, maar dit handige weet te verbloemen dan B. Iemand die overmatig verontwaardigd over de leugenachtigheid van een zekere 3 doet vermoedelijk zelf nu en dan de waat heid te kort. Een eerlyk mensch liegt nie! vindt in zijn aangeboren waarheidszin gee verdienste en staat niet lang stil by leugens van anderen. Hoe kunnen wy eigenschappen aankwe» ken, die wij in anderen bewonderen? Zijn wij' volkomen vry, van de eigenschap pen, die wij in anderen afkeuren? Het eerlijk en volledig beantwoorden val die twee vragen kan leiden tot hulp by ow karaktervorming. Dr. Jos de Cock. 6.10 Melodisten. 6.45 Sport van den dag. 7.10 Cabaretprogramma. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.30 Tannhauser und der Së-ngerkrieg auf Wartburg, ópera (3e acte). 9.40 Radiotooneel. 10.00 B.N.O.: Nieuwsberichten; Sluiting. MAANDAG 2 JUNI. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Morgenwijding e (Voorbereid door de Christelijke Radio' Stichting). 9.15 Zang met. pianobegeleiding. (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 10.40 Declamatie. 10.50 Frans Wouters en zyn orkest en de clamatie. 12.00 Hollandsch Kamermuziekensemble. 12.15 Pianovoordracht. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische be richten. 1.00 Het Hollandsch Kamermuzieke'nsemble en zang met pianobegeleiding. 2.00 Oi'kest Eloward en gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw en gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 Orgelconcert. 6.00 Omroep-Harmonie-ork'est. 6.40 Ensemble Bandi Balogh. 7.00 B.N.O.: Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Musette-orkest „Les Gars de Paris". 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 B.N.O. :Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Utrechtsch Stedeiyk orkest 9.30 Berichten (Engelsch). VOOR DE Nog iets over het kibbelen door kinderen „Een ons' voorkomen is beter dan een pond genezen", luidt een oud gezegde. Over de waarheid daarvan behoeven we niet veel te zeggen. Alleen: het is met altijd gemakkelyk iets te voorkomen. Zoo ook ten aanzien van het kibbelen. Kinderen "zijn dikwyls zoo maar aan het kibbèlen en het kost heel wat moeite na te gaan, wie het eerst begon en nog meer, hoe het had voorkomen kunnen worden. En nu wil ik my niet verbeelden hier in staat te zijn een voor alle gevallen geldenden regel te geven. Integendeel: ik weet uit eigen er varing hoe moeilyk het is regels te geven voor de opvoeding. Maar ik weet ook en dit geeft mij moed op den Weg van adviseur voort te gaan, dat eèn wenk van iemand, die dage lijks met opvoeding van kinderen te maken heeft en zich telkens rekenschap geeft van hetgeen hij op dit terrein doet, vaak anderen in staat stelt fouten te voorkomen. En zoo wil ik dan hier enkele wenken geven, die berusten op eigen ervaringen in de practyk der opvoeding van kinderen. Opvoeders moeten voortdurend zich bewust zijn, dat het gemiddelde "kind, wat de toe rusting, gelegenheid enz. voor het spel be treft, heel wat te kort komt. De ervaring leerde my, dat kibbelen voorkomen werd door te zorgen, dat de kinderen voortdurend bezig waren. En om bezig te zijn moet er iets zyn, waarmede men bezig is. M.a.w. spelende kinderen zullen doorgaans geen tyd hebben om te kibbelen, of het zou moeten zijn over speelgoed, speelterrein, enz. Hieruit volgt, dat er dikwijls onvoldoende speelgoed aan wezig is, of niet voldoende ruimte om te spelen. Een bezig kind is een gelukkig kind. Kinderen vinden het fijn, als ze bezig kun nen zijn. Wij ouderen moeten trachten hen bezig te doen zijn in de eerste plaatr. maar niet minder hebebn wy de. zorg voor goed speelgoed en goede speelgelegenheid. Als twee kinderen met een kruiwagentje in een hóóp zand moeten spelen, wordt het vaak kibbelen. Wanneer er niet voldoende emmertjes aanwezig zijn, is het al evenzoo. En nu weet ik wel, dat sommige ouders rede neeren: ,,Ja maar,, dat zou me wat moois worden. Ze moeten maar leeren met elkaar te deelen." Prachtig! Maar ik vraag u: „Hebt u dat dan vroeger geleerd? Kunt u, nu u volwas sen b,ent, gemakkelyk deelen?" Laat me er niet aan denken. Ik heb in den loop der jaren ruimschoots gelegenheid gehad ervaringen op dit terrein onder volwassenen op te doen Ergens was een- spuit om aardappelen te spuiten en er waren twintig boeren. Als deze boeren geleerd hadden te deelen, zou het zeer goed gegaan zijn, maar het liep mis. Want ieder wilde juist spulten, wanneer een ander bezig was! Voor mij, leider van de land* bouwersvereeniging was het een heele toer de menschen tevree te stellen en een en ander van elkaar te krijgen; En zoo gaat het met zóo vele dingen en zou men dan van kinderen kunnen verwachten, dat die al kunnen deelen, wanneer hun ouders het na jaren nog niet kunnen. Neen, men verschafte het kind uitrusting. En men zorge voor speelgelegenheid terwijl men voorts verstandig doet het kind ook te laten werken. x Ja, werkelijk. Men moet het kind laten werken. Het kind wil dit ook wel. Spelen wordt eerst prettig, als je gewerkt hebt. Eerst iets maken voor vader of moeder, eerst nog een paar boodschappen doen, je kousen stoppen; enz. enz. en dan kun je straks nog wat gaan spelen. Ik heb het al zoo vaak ge zien, dat kinderen, die thuis niets behoeven te doen, niet tot de prettigste speelkameraad jes behooren. Het kind, dat gewerkt heeft en iu a's belooning een poosje mag gaan spelen, benut dien speeltijd en gaat niet kibbelen. Het' kind behoeft geen uren achtereen te spelen. Het spelen dient met mate te ge schieden. Alles, ook spel, kan op den duur vervelen. Eerst wat werken, dan een poosje spelen. Dit moet de stelregel zyn. En er valt genoeg te doen voor de kinderen. Zelfs de kleinsten kunnen nog wel wat doen. Ik denk aan werkjes als breien, haken, bloemen ver zorgen, zorgen voor duiven of konijnen straatje wieden, erf byhouden, kachelhout breken, enz. enz. Talrijke kleine 'karweitjes' kunnen we de kinderen laten opknappen en als ze een maal weten, dat ze deze werkjes moeten doen, dan zeuren ze niet meer en doen wat gevergd wordt. Als de ouders nu maar niet te veel gaan eischen en rekening blyven houden met het feit, dat het kind ook spelen moet, loopt alles vanzelf. En dan nog iets over het speelgoed. Men geve geen dure stukken. Men geve dingen, waarmede de kinderen wat kunnen doen en waarvan ze weer iets kunnen maken. Klos jes, plankjes, hamertjes, nijptangetjes, spyker- tjes, draadjes wol, papier, schaar, kistjes en doosjes liefst zeer veel, enz. enz. Met dergelijk speelgoed zyn de kinderen- het best gebaat, daar het hun bezigheid in voortdurende mate verschaft. In den loop van den tijd zulen we over speelgoed nog eens een en ander opmerken. Oveeka. 10.00—10.15 B.N.O.Uitzending in de Engel sche taal: Things worth knowing abou Holland. Hilversum II. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.308.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 Pinksterdienstje voor kinderen. (Voor berèid door het Vrijzinnig Protestantse) Kerkcomité). 10.45'Studiodienst (Voorbereid door het VrjJ zinnig Protestantsch Kerkcomité). 12.15 Omroeporkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische b« richten. 1.00 Amusementsorkest en soliste. 1.40 Orgelconcert. 2.00 Omroeporkest en soliste en gramofoon muziek (in de de pauze: „De Pinkstep blom"). 4.00 'Celesta-ensemble. 4.30 Indonesische Muziek: Muziek van Ball causerie met gramofoonmuziek. 5.00 Wat de Bijbel zelf zegt, lezing (Voop bereid door de Christelijke Radio Stichting) 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beur* berichten. 5.30 Pianovoordracht. 6.0*0 Gesprekken met luisteraars (Voorbe reid door het Vry zinnig Protestantse) Kerkcomité). 6.15 Ramblers. 6.45 Sport van den dag. 7.00 B.N.O.: Friesch Praatje. 7.15 Zang met pianobegeleiding en orgel 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.30 Ons schemeruurtje. 9.20 'Voor den boer. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.00 B.N.O.: Nieuwsberichten; Sluiting. De verjongingskuur van „Artis" De verjongingskuur, die „Artis" seder het voorjaar van 1940 ondergaat, wordt krachtig voortgezet. De hoofdingang wordt op het oogenblik verfraaid en in vroolijke kleuren geschil derd. Direct bij het binnenkomen zal men rechts een kiosk, die weldra gereed zijn, vinden, waar het publiek tegen lagen prijs zakjes voer voor verschillend! groepen van dieren, zooals apen, herkau wers, olifanten en beren, verder ook prent briefkaarten, souvenirs, enz., zal kunnen koopen. De bevolking van het hoefdierenveld is juist verrijkt met een prachtig paar kolos sale Afrikaansche struisvogels, waarvan vooral de haan mót zijn sterk rood gekleur de pooten en hals en zijn zwart- en .witt! veerenkleed een zeer opvallende verschij ning-is. Rechts in den voortuin is de schilderach tige kinderboerderij met het Verkade-huisj! in volle fleur heropend. Bonte kalfjgs, dar tele witte geitjes, kroezige, lammeren be groeten er de jeugdige bezoekers, waarme de ze onmiddellijk op goeden voet staan. De groote makke zeug zal een dezer da gen omstuwd zijn door een drom van zilver- roze biggetjes. Op het zuidelijke gedeelte van het voor terrein nadert thans ook het nieuwe, aan den Zuidelijken, vijver gelegen, glazen pa- vil loen van het restaurant van „Artis" zijn voltooiing. In den middentuin wordt op het oogen blik hard gebouwd aan een romantische rots met waterval, waarop gebergte-scha pen en -geiten, zonalsmanenschapen of tedals, steenblokken, mouflons. e.d. bin nenkort een tehuis zullen vinden. Bij den bouw van al deze nieuwe verblij ven in „Artis" gaat men steeds uit van hel standpunt, dat deze verblijven den dieren een voor. hen zoo gunstig mocelijkg huis vesting moeten bieden, maar tevens een passende omlijsting moeten vormen voor het dier, opdat het daarin voor het publie) zoo fraai mogelijk uitkome.

Schager Courant | 1941 | | pagina 12