IJSLAND UITBREIDING VAN DEN LANDBOUW De bijeenkomst aan den Brenner Een nieuwe Egyptische verdedigingszöne maakt zich zel[standig DISTRIBUTIE-KAARTEN KINDERSPEELGOED! DISTRIBUTIEMAP TxuViduvifut'tt Courses Duindigt Marktberichten Zestig jaar heraldtek-beoefenaar DE LEVENSVULLING VAN KOLO. NEL J. C. P. W. A. STEENKAMP. (Van onzen Haagschen con*espondent). Wanneer men op zijn 16de jaar met een tepa&lde liefhebberij begint, men blijft die trouw en heeft voorts het voorrecht, den leeftijd der sterken te mogen bereiken, dan komt er een oogenblik, dat men kan zeg gen: zestig jaar geleden ben ik er mee begonnen. Zoo is het dien gepensionneerden kolonel J. C. P. W. A. Steenkamp vergaan, die zich de vorige week gerealiseerd heeft, dat hij nu zoo naastenbij zestig jaren de heraldiek beoefent. Zestig jaren studie en verzamelen van familiewapens en alles wat daarmede ver hand houdt. Zestig jaren is deze ond-artil- lerie-officier, die ook nog ondier van Heutsz in Atjeh tegen Toekoe Oemar heeft gestre den en er de Militaire Willemsorde verdien de. nu al de vraagbaak voor velen die op ■zoek waren naar de herkomst van hun geslacht of zekerheid wenschtcn omtrent een of ander oud familiewapen. Het begon bij den 16-iarigen H.B.S.-er met het nateekenen van wapens er zatem meer teekenaars in de familie Steenkamp en al copiëerend ontstond de belang stelling. De teekenaar werd alras verzame laar en ging. meer wetenschappelijk, studie maken. Heel wat oude hoeken werden door gewerkt, hij Snuffelde in oude archieven cn had als jong officier het geluk, nogal eens overgeplaatst te worden. Eenige jaren was de luitenant, later kanitein Steenkamp militiecomimissaris in welke hoedanigheid hij alle lotingen in de provincie Utrecht moest bijwonen. Dat was. telkens weer. een prachtige gelegenheid om allerlei ge meentelijke en ook familie-archieven te onderzoeken. Tn dien tiid werd hij al veler vraagbaak en zoo kreeg hij de beschikking over een schat van gegevens op het voor ..velen onbekende terrein, dat tegenwoordig 'lèibbekunde heet, In 60 jaren heeft de heer Steenkamp *2,00 een omvangrijke verzameling bijzonderhe den bij elkaar gebracht van geslachtsnamen mot zooveel mogelijk de wapcufe. afstam- iaingen. vertakkingen en vordere bijzon derheden. Dat alles vindt men in gijn woning in de a, van Diepenburchstraa.tr te 's-Gravenhage, keurig gerangschikt in drie breede laden- kasten, waarin zijn. "kaartsysteem met ge betreffende tennaastenbij 200.000 fa milies is opgeborgen. Verder vindt men in ■zijn ruime werkkamer nog ondermeer vrij wel alle bestaande handboeken e.d. over de [Nederlanbsche geslachten, zoodat de heer Stecnkajmp jn alle bescheidenheid meent, over ?powat een half millioen wapens en TamVrfenamcn inlichtingen te kunnen ver strakken. Een kort verblijf in dit heraldieke arse- lal is waarlijk interesant cn leerzaam, Waarbij nog komt, dat de kolonel Steen kamp een allerprettigste causeur en gids is. Hij toont den bezoeker gaarne zijn collectie fraaie afgietsels en was-afdrukken van ze gels van bekende geslachten en van sleden. En wanneer men hieraan uitgekeken is, komt het welgevulde wapenrek aan de tu beurt. Verzamelen van wapenen is echter maar een bij-liefhebberij gebleven, vooral ia zijn Indischen tijd. Als jong artillerie-lui tenant is de heer Steenkamp nl. eenige .ja ren in de Oost gedetacheerd geweest, toen na de debacle van Lombok vrijwilligers ter aanvulling van het gedunde officierscorps be gevraagd werden. Hij gaf zich op en vertrok den volgenden dag reeds! Zoo is kolonel Steenkamp steeds geweest: stel niet uit wat gij nu kunt doen! Op Atjeh is hij ook nog n.) gewond geweest en een verzameling mili- ieJtaire onderscheidingsteekenen en herinne- 011 ringsmedailles legt in deze zelfde kamer ge- rotuigenis af van zijn eervolle militaire car rière. Wij zullen nu meteen alle collecties in den huize Steenkamp afwerken en komen zoo lot een verzameling zeer verdienstelijke aquarellen en teekeningen, voor het meeren- deel op Java en Sumatra, of later thuis, naar daar gemaakte schetsen vervaardigd. Wie zóó het Indische landschap kan weergeven, is II)buiten kijf niet van artistiek talent ontbloot! Hoewel midden zeventig gepaseerd, is ko lonel Steenkamp nog steeds zeer actief. Nog geregeld vervaardigt hij oorkonden en wa- penkaarten en af en toe familiewapens op een leeren band en nimmer klopt men tever geefs bij hem om inlichtingen op wapen kundig of ander familiehistorisch gebied aan. Den laatslen tijd staat hij in geregeld con- tat met de Vereeniging voor Sibbekunde en weet haast altijd wetenswaardigheden om trent de afkomst van een familie en over de geschiedenis van een geslachts- of familie wapen op te diepen. Kolonel Steenkamp moge dan al niet offi cieel een jubileum vieren, de liefhebberij zijns levens, welke tot een omvangrijke weten schappelijke studie, welke nog dagelijks wordt bijgehouden, is uitgegroeid, is, dunkt ons voor buitenstaanders interessant genoeg om er even iets van te vertellen. wordt met alle middelen bevorderd IEDER STADSBURGER ZIJN EIGEN MOESTUINTJE. (V.P.B.) Finland geeft het goede voor beeld om tot zelf verzorging te geraken. De voedseltoestand is hier te lande wel ernstig, doch niet verontrustend. De regeering heeft krachtig naar het voornaamste afdoende mid del gegrepen om de bevolking voor hon gersnood te bewaren. Het ministerie van landbouw heeft een productie-conimissie in- geseld, die in vier onderafdeelingen is ver deeld: organisatie, plantbouwkunde, bemes ting en aanwending van de Karelicrs, die hebben moeten verhuizen, bij den landbouw. Het geheele land zonder Lapland is ten behoeve van dit „productieplan" ingedeeld in 20 productievdistricten. In elk district is een productieleider aangesteld, die ter zijdie wordt gestaan door een ter zake kundig adviseur en een landbouw-comité, waarvan ook de ver tegenwoordigers van den kleinen boeren stand deel uitmaken. Elk district is weder onderverdeeld in instructiekringen, die gemeenlijk één groo- tere gemeente of 2 tot 3 kleine omvatten. Deze kringen tellen tezamen 314 landbouw- adviseurs. Voor het uitdeelen van plaatselijk advies heeft men landbouwleiders aange steld. Ieder van deze laatsten er zijn er ongeveer 3000 heeft 60 tot 80 hoeven onder zijn toezicht. Voor elk van deze hoeven moet hij een bouwplan opmaken. Ook de scholen en hoogcscholen nemen-ac tief deel aan den „productieslag", die niet alleen beoogt, de productie te verhoogen, doch ook nieuw bouwland tracht te winnen door rooien van hoornen, wieden van on kruid, enz. Voor dit doel heeft de vrijwillige arbeidsdienst van 1 'Juni af voorzien in de oprichting van 20 groote kampen, waarin 200 man per kamp zijn ondergebracht. Ten einde ook de schooljeugd Ie kunnen laten deelnemen aan het werk, sluiten de scholen dit jaar op 21 Mei, zoodat de vacan- ties langer duren. Ten slotte worden aan den zoom van de steden terreinen vrij gemaakt, waar de bewoners hun eigen moestuintje kunnen aanleggen. Op deze wijze tracht Finland zijn bevol king voor een catastrophe te behoeden. De eigen productie van levensmiddelen zal zoo hoog mogelijk worden opgevoerd, terwijl men voor het overige hoopt, dat het ontbreken de uit het buitenland zal kunnen worden aangevoerd. UIT HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Goeteborgs handels- cn scheepvaartblad meldt uit Londen, dat Rhvs Davies Dondci'- dag j.1. in het Lagerhuis de regeering heeft verzocht, haar vredesdoelen te definieeren en 'een verklaring af te leggen, dat Engeland Duitschland niet volkomen wil verslaan. Deze rede heeft hevige aanvallen van alle partijen verwekt. B e r 1 ij n, 2 Juni (A.N.P.) Over het uiterlijke verloop van de bespreking. die gister tusschen den Führer cn den Duce aan den Brenner is gevoerd de tiende ontmoeting tusschen de beide regeeringslei- ders verneemt het A.N.P. van welinge lichte ziijidie te Berlijn nog de volgende bij zonderheden: Aan de besprekingen, die in totaal meer dan vijf uur hebben geduurd, hebben ge deeltelijk. behalve de beide minisiters van buitenlandsche zaken, ook de chef van het opperbevel van de weermacht, generaal veldmaarschalk Keitel en dsc chef van den generalen staf van de Italiaansche weer macht. generaal Caballero deelgenomen. De besprekingen werden tegen den mid dag voor, een gemeenschappelijke lunch in intiemen kring, waaraan slechts de boven genoemde zes personen deelnamen, onder broken. Generaal veldmaarschalk Keitel en gene raal Caballero hadden van hun kant gele1 genheid voor een onderhond in den geest van de hartelijke wapenbroederschap over de DuitschItaliaansche samenwerking op militair gebied. Van Duitsche zijde waren voorts aan den Brenner aanwezig: de rijksperschef, d;r. Dietrich, de leider van de partijkanselarij, rijksleider Bohrman. voorts de Duitsche zaakgelastigde te Rome, gezant prins Bis- marek en de Duitsche militaire attaché te Rome. luitenant-generaal von Rintelcn. Van Italiaansche zijde waren aanwezig: de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Dino Alficri, generaal Gandin van den ge neralen staf van de Italiaansche weer macht, die Italiaansche militaire attaché te Berlijn, generaal Merras. alsmede de chef van het Italiaansche protocol, Geis- ser-Celesia. Het uiterlijke verloop van de ontmoeting stond in het teek en van de succesvolle en met de overwinning bekroonde militaire operaties der spilmogendheden in de Mid- dellandsche Zee en in Noordi-Afrika, waar bij het in het Duitsche en Italiaansche wecrmachtbericht gemelde einde van den strijd op Kreta het voornaamste onderwerp van bespreking vormde. Berlijn, 3 Juni (D.N.B.).: De Egyptische minister van de fensie heeft, naar Reuter meldt de inrichting van een nieuwe verdedi gingszone bekend gemaakt, welke dc „westelijke verdedigingszone van Cairo" genoemd wordt en die zich uitstrekt van den linkeroever van den Nijl naar het Westen. ZWEEDSCHE SCHEEPSVERLIEZEN. Stockholm,'2 Juni (D.N.B.) Volgens een bericht van Aftonbladet zijn in dezen oorlog tot en met 1 Juni 102 Zweed- sche schepen met een gezamenlijken inhoud van 392.470 ton als gevolg van oorlogshan delingen verloren gegaan. Hierbij kwamen 726,zeelieden om het leven, vergeleken met 794 personen in den wereldoorlog. Bij deze verliezen zijn niet begrepen de schade, ont staan als indirect gevolg van den oorlog, zoo als botsingen, inbeslagneming enz. Telt men deze verliezen hierbij op, dan krijgt uien een totaal van 131 schepen met een totalen in houd van 457-.148 ton en 754 dooden. SCHEEPSRAMP OP DE ZWARTE ZEE. Uit Constantza wordt gemeldi. dat het onder Turksche vlag varende 6chip Istanboel op 30 kilometer van de havenstad is vergaan. Men heeft tot dusverre alleen twee reddings boeien van het schip gevonden. :ko Een onde kwestie opqelost sin ten g* ÜWi hqDOOR DE UNIE MET DENEMARKEN TE VERBREKEN. nfl 'Ül Een jarenlage kwestie, die de gemoederen van de IJslanders langen tijd heeft bezig gehou den, is tot een oplossing geko men: IJsland heeft de Unie met Denemarken verbroken. (N.P.B.) Velen verkeerden en verkeeren ten onrechte in de meening dat IJsland, het reusachtige Vikingereiland aan Denemar ken behoorde en in werkelijkheid is het 200, dat het met genoemd land slechts door Zeen Personeele Unie verbonden was. Wij zeggen thans „was" omdat deze unie enke le dagen geleden door het IJslandsche Al- thing werd opgeheven, op grond van de overweging, dat Denemarken niet in staat is gebleken zijn verplichtingen tegenover IJsland naar hehooren na te komen. Zoo dra de Unie ook formeel opgeheven zal zijn, ligt het in de bedoeling van het Althing om IJsland tot een republiek te maken. Langen tijd had men niets over dit ver- ia]jdrag gehoord. Men was het er op TJsland volkomen over eens, dat de Denen hun ver- oplichtingen zooals de behartiging van de IJslandsche belangen tegenover vreemde mogendheden loyaal nakwamen. Dat nam niet weg, dat er op IJsland een allengs grootere strooming ontstond, om het ver drag zoo spoedig als dat mogelijk zou zijn op vte heffen. Ook indien dat eenmaal ge- keuren zou, zou koning Chistiaan X toch koning van IJsland blijven, omdat het ver drag in feite niets met de personeele" Unie te maken had. Op IJsland is de koning zeer geziên, omdat hij door zijn daden im mer toonde dat de belangen van de IJslan ders hem evenzeer na aan het hart lagen als die van de Denen. Regelmatig bezoekt, de vorst IJsland, dan ook, een speciale secre taris houdt hem op de hoogte van den gang van zaken op het eiland cn, wat men vooral zeer gewaardeerd heeft: gedurende zijn re geering leerde hij de IJslandsche taal. Het belangrijkste pünt van' het bewuste verdrag is wel, dat Denemarken de ver plichting heeft, de buitenlandsche aangele genheden van IJsland tegenover vreemde mogendheden te behartigen. Toch heeft IJsland bij het Deensche ministerie van Buitenlandsche Zaken een eigen afgevaar digde en de Deensche gezantschappen in vreemde landen vlaggen zoowel met de Deensche als met de IJslandsche vlag; om duidelijk te laten zien, dat men bij de be hartiging van de IJslandsche belangen niet met een „kolonie", maar met een sou- vereine staat te doen heeft. I11 weerwil van die loyaliteit was men in IJsland toch be vreesd, dat de vertegenwoordiging door Denemarken in het buitenland een ver keerden indruk te weeg zou kunnen bren gen. waardoor niet slechts het prestige, maar ook de economische belangen min of meer bedreigd werden. IJsland maakte den laatsten tijd dan ook al regelmatig gebruik van zijn recht om in verschillende belang rijke steden, zooals Oslo, IJslandsche afge vaardigden op het Deensche gezantschap te plaatsen. Reeds in 1937 nam het Althing (d.i. de IJslandsche Rijksdfg) eenstemmig het be sluit, dat IJsland vanaf het jaar 1943 de uit oefening van zijn souvereine rechten op het gebied van eigen vertegenwoordiging zelf ter hand zou nemen. Het bezwaar was na tuurlijk, dat dit voor een land met slechts 120.000 inwoners een buitengewoon kost bare aangelegenheid zou zijn. Men bracht daartegen echter terstond in, dat men slechts eon gering aantal ge zanten en consuls noodig zou hebben, daar IJsland met maar weinig landen handel drijft. De regeringspartijen zetten het be sluit van dén Rijksdag, waatbij men het verdrag niet wilde opzeggen, maar slechts de buitenlandsche vertegenwoordigingen wilde overnemen, door. De grootste partij in het parlement, de partij die algeheele zelfstandigheid voor IJsland 'wenschte, ging echter nog verder: zij eischte dat het Althing alle maatregelen zou nemen, ten einde het bondsverdrag met Denemarken op de daartoe bestemde tijd geheel op te zeggen. Dat zou beteekenen, dat daarmee ook het wederzijdsche staatsburgerschap, dat tot dien toe de Denen in IJsland en de IJslanders in Denemarken bezaten, weg viel. Op dat gebied zijn de IJslanders altoos heel gevoelig geweest. Toen drie en twin tig jaar geleden de wet op de Personeele Unie van kracht werd, waren zij bevreesd, dat de Denen bij een volksstemming een inval zouden doen, om zoodoende kiezers voor Denemarken te „fabriceeren". Hier- tegen namen zij dan ook spoedig hun maatregelen. Er kwam een wet tot stand, op grond waarvan slechts die staatsbur gers het kiesrecht in IJsland verkregen, die er vijf jaar onafgebroken gewoond hadden. Daar de democratisch en loyaal aangelegde Denen aan zooiets nooit ge dacht hadden, he'hben de IJslanders in dien tijd zichzelf daarmee benadeeld. De IJs landers zijn een zeemansvolk en wanneer nu eeri IJslandsche zeeman een jaar lang niet in zijn land was, had hij voor vijf jaar zijn kiesrecht verloren. Van een Doen- schen inval in IJsland kon trouwens geen sprake zijn, daaraan heeft stellig niemand in het land der Denen ooit gedacht. Daar entegen maakten de IJslanders van hun staatsburgerschap wel regelmatig gebruik, om in Denemarken betrekkingen te zoe ken. of wel daar geld te verdienen. Men is het er natuurlijk niet over eens wat er gebeuren zal, na opzegging van het verdrag met den koning, den eenigen man die Denemarken nog aan IJsland hinden zal, m.a.w. of de koning van Dene marken ook koning van IJsland zal zijn. Het ziet er naar uit. dat dit inderdaad niet het geval zal zijn, omdat het Althing nu reeds bekend gemaakt hooft., van plan te zijn om van IJsland mettertijd een repu bliek te maken. Jarenlang hebben in IJs land geruchten de ronde gedaan, dat het land zich, met het oog op zijn handel en Schadeloosstelling voor gevorderde grftnden Vergrooting hoefijzervoorraad niet mogelijk. Het centrale secretariaat voor den land bouw heeft 28 en 29 Mei te 's-Grav'enhage vergaderd. Op die vergadering is o.a. mee gedeeld, dat min een onderhoud gehaat! heeft met den directeur van het rijksbureau ontruiming omtrent schadeloosstelling van grondgebruikers, wier gronden zijn gevor derd (b.v. voor vliegvelden) en omtrent plaatsing van deze grondgebruikers op een bedrijf elders. De vergoeding zal o.a. be trekking hebben op het uitbetalen van den vernielden oogst van verleden jaar, welke schade reeds geregistreerd is. Gemeentebe sturen zullen vertrouwenscommissies in het leven roepen van deskundige personen die elk schadegeval zullen beoordeelen. Nagegaan wordt de toestand van het be drijf vóór de vernieling en hetgeen ver nield is, tevens wordt uitgemaakt of direc te voorziening noodig is. Binnenkort zal daaromtrent een publicatie verschijnen. Verder zijn stappen gedaan voor het ver schaffen van rijwielbanden aan leerkrachten en leerlingen van lagere landbouwscholen. Het resultaat van deze stappen moet echter als teleurstellend worden beschouwd, in verband met de beschikbaar zijnde voor raden banden. Ook het vraagstuk van hoefijzers is op de vergadering besproken. Van verschillen de zijden was de aandacht gevestigd op het gebrek hier aan. VERBODEN VISCHVANGST OP HET IJSSELMEER. Men meldt aan de N.R.Ct. De laatste weken werd er in Gooi veel ondermaatsche paling en snoekbaars en kar per, welke beide laatste 'soorten thans niet gcvisch mogen worden, in omloop gebracht. Spakenburger en Bunschoter visschers voeren 's avonds de snoekbaars cn karper te Huizen aan, zij waarschuwen door lichtsig nalen hun relaties en met roeibootjes wordt de visch dan van den botter gehaald. Er zijn reeds veel processen-verbaal opgemaakt, doch de kosten hiervan wegen blijkbaar wel op tegen de winsten. Ook veel Huizer vis schers zetten hun netten uit dichtbij de kust. Dezer dagen werd 40 pond snoekbaars en 200 pond ondermaatsche paling door Huizer veldwachters, die met opgestroopte broeks pijpen tot ver uit dc kust door het water waadden, in beslag genomen. De paling was 16 tot 19 cm., de wettelijke maat is 28 cm. Zaterdagavond deed ook de politie te Naarden een vangst, waartoe agenten in boerenkleeren langs dijk en strand waren geplaatst. Eenige honderden metei's uit de kust dobberde een visschersschuit. Om streeks negen uur naderde van de landzij de een bakfiets, welker bestuurder erg vroolijk scheen, want. hij zwaaide uitgela ten met zijn armen. Spoedig naderde van het schip eeri boot en de hakfietser werd naar het schip geroeid. Hij keerde met volle lading terug, doch werd aan het strand ontvangen door de twee boeren die zich als veldwachters legitimeerden en 90 pond paling in beslag namen. Alle in be slag genomen visch wordt aan de sanatoria en ziekenhuizen in het Gooi geschonken. ZIJN GEEN Daarvoor ztjn ze te kostbaar. YVi| stellen daarom voor onze lezeressen een u terst practrsche beschikbaar, waarin alle kaarten keurig en overzichtelijk kunnen worden opgeborgen. PRIJS 35 CENT economische belangen, bij een van de groo te mogendheden zou aansluiten. Men sprak daarbij van het Duitsche Rijk, maar ook wel eens van Frankrijk en zelfs hoorde men hier en daar dat IJsland wel een Britsche dominion zou willen worden, een voornemen dat men later natuurlijk geheel heeft laten varen. Geen van deze geruch ten berustten trouwens op eenige waar heid. gelijk de practijk thans afdoende be wezen heeft. IJsland heeft niet honderden jaren achter elkander gestreden voor zijn onafhankelijkheid, om zich later aan een ander land te verkoopen. De strooming die er in de jongste jaren in allengs groo teren kring bestond, om IJsland geheel los te maken van Denemarken, erkende ten volle de loyaliteit van de tegenpartij. Maar de IJslanders wilden vrij zijn op grond van hun recht want macht had den zij nimmer. En thans is het dan zoo ver gekomen, dat ook dit afgelegen en merkwaardige, maar niettemin belangrijke land, zijn doel bereikt heeft. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU ALKMAAR. In alle vacatures voor het Ge westelijk Arbeidsbureau te Alkmaar, en de bijkantoren te Texel, den Helder, Schagen. Medemblik, Enkhuizen, Hoorn en Wieringerwerf is momenteel voorzien. De Directeur, C. H. C. SPRENGER. Wegens ziekte der tegen woordige voor de morgenuren gevraagd een FLINKE DIENSTBODE N. BLAUW. Obdam A 1. BESTE WEIDE aangeboden voor 2 3 jonge paarden. J. DE VET, Motorge maal, Schoorldam. KOOLLAND te huur gevraagd, \V> a 2 H.A., door C. DE GEUS. 31 A, Broek op Langendijk. Te koop gevraagd: 2e hands SCHRIJFMACHINE, onverschillig welk merk. Aan biedingen onder ietter XY B-ur. van dit blad. AMERIKAANSCHE HAVENARBEIDERS IN STAKING. San Francisco, (D.N.B.) 4500 leden van de tot de C.I.O. behooren- de havenarbeiders zijn in staking gegaan, meldt United Press, tenein de een loonsverhooging voor vrou welijke vakvereenigingsleden er door te krijgen. Een zesde deel van het aantal leden zijn vrouwen. Als gevolg van deze staking staan de werkzaamheden in 190 opslagplaat sen stil. Fortunaprijs, prijzendraverij 4e klasse, 2040 m., gewonnen door Diadema, eig. stal de Wildhoef, 's-Gravenhage, L40.3/10; 2. Doctor Scott, eig. G. J. van den Elshout Pzn. Den Haag; 3. Darnon, eig. stal Hollandia, Naarden; Totalisator: 1 winnend f 11.10, plaats f 1.90, Diadema, plaats f 1.90, Doc tor Scott plaats f 1.80, Darnon. Woestduin prijs (ren op de vlakke baart voor paarden van vier jaar en ouder), af stand 2000 meter. Gewonnen door Gatinaise, stal Gruno te Groningen 2.20 6/10, 2 Zuenou- la, F. J. Frowein, Oosterheek. Totalisator:; winnend f 3.90, plaats f 1.10, Gatinaise, idem Zuenoula. Duizend gulden prijs (draverij voor Ne- derlandsche paarden), 2000 meter. Gewon nen door Allouez, eig. J. de Vlieger te N. Vennep, 1.29; 2. Baronesse Hollo, eig. E. G. in 't Veen, Voorburg; 3 Dutch Hanover, eig stal R. Totalisator: winnend f'7.90, plaats f 2.30, Allouez, id. f 1.90 Baronesse Hollo. id. f 160 Dutch Hanover. Le Cid-prijs, ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, 2600 meter gewonnen door: Petite Artiste 3.2 4/10. 2. Graques, eig. stal Carolinehoeve. Totalisator: winnend f 2.50, plaats f 1.50 Petite Artiste, id. f 2.50 Gracques. Fantasie-prijs, handicapdrav-erij le klas se, 2400 meter, gewonnen door: Baroline, eig. N. Groot te Bakkum, 1.35. 2. Job, eig, G. J. van den Elshout te 's-Gravcnhage. 3. Monsieur Le Major, eig. stal Gruno te Groningen. Totalisator c winnend f 14.50, plaats f 2.20» Baroline, id. f 1.40 Job, id. f 1.70 monsieur Le Major. Prijs van Haarzuylcn, ren op de vlakke baan voor alle paarden van drie jaar en ouder, gewonnen door: Sarata, D. Sicm Jr. 's-Gravenhage 2,4. Totalisator: winnend f 2.40. DE DERDE LAMME RE NMARKT. Prijzen iets hooger dan vorige week. Op de derde lammerenmarkt werden he denmorgen aangevoerd 3400 lammeren. Voor een derde lammerenmarkt is deze aanvoer niet groot. De handel was iets vlugger dan vorige week. Ook de prijzen zijn iets beter dan oj) de tweede markt en zullen waar schijnlijk loopen van 21 tot 30 gulden. De middelprijs 25 gulden. PURMEREND, 3 Juni. 415 stuks koeien: 115 vette koeien, leve ring; gelde koeien per stuk f 350—400, melk koeien f 350525; 5 stieren, levering; 300 nuchtere kalveren, v. d. sl. levering; v-. d. fok f 30—55, 23 vette varkens, levering; 22 magere varkens f 25—45: 425 biggen f 18—30; 275 schapen f 3045; 140 bokken en geiten f 2565: 650 lammeren f 20—30; 35 pinken f 200260, 6 zeugen f 70—140 p. stuk. (Officfeele noteering), BROEK OP LANGENDIJK. 31 Mei. Aanvoer: 100 stuks bloemkool f 18.—, 2e soort f 14.40, 18000 Kg. rabarber f 8. NOORDSCHARWOUDE, 31 Mei. Aanvoer: 16.400 Kg .rabarber f 8.—v Voorloopiee noteering (hedenochtend uur doorgebeld!. 'Officfeele orilzen en aangevoerde kwantums van vandaag publi- eeeren wij morgen. BROEK OP LANGENDTJK. 3 Juni. f ps()StU^S k*0Cmk°0' le soort f 16. 2e soort

Schager Courant | 1941 | | pagina 3