Tril-beton DISTRIBUTIE- Ondernemer en arbeider Eierrantsoen verdubbeld nieuws Moord om een paar citroenen Den Haag kan weer boksen De volgende bonnen zijn voor gebruik aangewezen. Brood en gebak. Bon „22" van de broodkaart, geldig van 9 Juni t./m. 22 Juni, geeft recht op het köo- pen van 200 gram bryod of twee rantsoenen gebak per bon. Eén rantsoen gebak is voor beschuit 75 gram; biscuits en wafels 90 gr.; speculaas 140 gram; andere koekjes 200 gr.; koek 1G0 gram; cake 300 gram; gevuld klein korstgebad (b.v amandelbroodjes) 400 gr.; gevuld groot korstgebad (b.v. boterletter) 500 gram; taart én gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genóemd zijn, geldt ,dat een. rant soen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt., Aardappelen. Bon „05" van de aardappelendistributie- bonkaart, geldig van 9 Juni t./m. 15 Juni, geeft récht op het koopen van 1% kg. per bon. Melk. Bon „20" van de melkkaart, geldig van 9 Juni t./m. 15 Juni, geeft recht op het koo pen van 1 liter per bon. Eieren. Bonnen „53" cn „88" van dè „bonkaart alge meen", geldig van 9 Juni t./m. 15 Juni, ge ven recht op het koopen van een ei per bon. Suiker. •Bon „42" van de „bonkaart algemeen", geldig van 9 Juni t./m. 6 Juli geeft recht op het koopen van 1 kg. suiker per bon. Vleesch. Bonnen „18 vleesch" van de vleeschkaart geldig van 8- Juni t./m. 15 Juni, geven per twee bonnen recht op hetkoopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwaren; Bon „18 worst, vleeschwaren" van de vleeschkaart, geldig van 8 Juni t./m. 15 Juni, geeft per twee bonnen recht op het koopen van één rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren bedraagt: 75 gram voor gerookt of gekookt var kens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapen- vleesch en voor gerookte wortstsoorten 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst; 125 gram voor leverartikelcn, tongen worst en nierbrood; 150 gram voor bloedworst, of 100 gram verduurzaamde kip,, eend, gans of kalkoen, been inbegrepen. De bonnen, die zijn geldig verklaard voor een op Zondag of Maandag aanvan gende distributieperiode, mogen reeds den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt DRAMA IN BRANDERIJ TE SCHIEDAM. Voor de Rotterdamsche rechtbank had zich gistéren te verantwoorden de 20-jarige distillateursknecht L. van N. te Schiedam, beschuldigd van poging tot doodslag op den meesterknecht J. A. Noord ijk, van een bran derij te Schiedam op 1 Februari jl. Verdach te was ten laste gelegd, dat. hij Noordijlc met een dolkmes in den hals een steek heeft toegebracht, waardoor deze zoo ern stig werd gewond, dat de man op 24 Fe bruari in het ziekenhuis overleed. Verdachte verklaarde, dat hij met Noordijk in de branderij, waar bei den werkzaam waren, twist had ge kregen over een paar citroenen. Noordijk werd zoo boos, dat hij een hevel greep cn verdachte daarmee op het hoofd slöeg. Verdachte had toen in een driftopwelling zijn mes getrokken en er mee naar Noordijk gestoken, die bloedend neerzeeg. Verdachte zeide, dat het-niet zijn bedoeling was geweest Noordijk ernstig te verwonden. De president las een verklaring voor, die de verslagene in het ziekenhuis had afge legd. Noordijk verklaarde,, hierin, dat ver dachte had gedreigd hem met een mes te zullen steken. Toen 'hij zag, dat verdachte zijn mes greep, nam de verslagene een he vel om zich te verdedigen. De ambtenaar P. Brendel, die bij de twist aanwezig was geweest, had getracht de mannen de schei den, maar plotseling had hij Noordijk met een hevel zien slaan, waarop verd. met zijn mes stak. Enkele andere getuigen verklaarden nog, dat Noordijk eerst had geslagen. De offi cier van justitie, achtte het ten laste geleg de bewezen. Toen Noordijk zag. dat verdach te een mes greep, heeft hij met den hevel geslagen en hierop heeft verdachte gestoken. De officier eischte tegen verd., die als een gevaar voor de maatschappij moet worden beschouwd, en gevangenisstraf van zes jaar met aftrek der preventieve hechtenis, door te brengen in een bijzondere gevangenis. De raadsman bestreed de opvatting van den officier, dat verdachte de bedoeling zou hebben gehad het slachtoffer te dooden. Plei ter was van oordeel, dat verdachte slechts wegen smishandeling kan worden veroor deeld en drong aan op uiterste clementie. Uitspraak 19 Juni a.s. Boksverbodvoorloopig, opgehe ven met een proeftijd van 3 maanden. Na langdurige besprekingen is het be stuur van den Nederlandschen Boksbond er in geslaagd het boksverbod in de gemeen te 's-Gravenhage opgeheven te krijgen.. De waarnemend burgemeester prof. Ir. C. L. van der Bilt, heeft toestemming verleend tot het houden van openbare bokswedstrij den, wel is waar met een proeftijd van 1 Juni tot 1 September, doch gezien het suc ces van de tot dusver in andere steden ge organiseerde wedstrijden, zal het aan het bestuur van den boksbond wel gelukkén het verbod opgeheven te houden. Reeds op 13 Juli zullen in de groote zaal van den dierentuin belangrijke wedstrijden gehouden worden. Als hoofdschotel staat de revanchewedstrijd Luc van Dam (Nederl.) Al Baker (België) op het programma. Deze twee boksers zullen eerst hun krachten me ten op 18 Juni te Brussel. Ongetwijfeld be loven de wedstrijden tusschen deze twee boksers interessant te worden. DE LUCHTAANVAL VAN WOENSDAG J.L. Omtrent den.d.d. gisteren gemelden lucht aanval op een stad in het westen dés lands wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld., dat twee van de aanvallende vliegtuigen wer den neergeschoten. Zij zijn in zee gestort. MATERIAAL BIJ DEN OPBOUW VAN ROTTERDAM. Ramen, balken, vloeren, tegels en bouwplaten worden er uit 'i vervaardigd. Bij den wederopbouw van Rotterdam is beton een dankbaar materiaal, dat hout en ijzer vervangt en zich leent voor verschillen de ni.eijwe toepassingen, waarvan sommige ook zullen blijven in den tijd als de mate- rialennood voorbij is. Een interessant materiaal is het trilbeton, aldus de Rotterdamsche corr. van het „Hsbl." waaruit balken, ramen, kozijnen, deurposten vervaardigd kunnen worden. Het ontleent zijn naam aan de wijze van bewer king. Als het beton in den vorm is gedaan, wordt het door middel van electriciteit in trilling gebracht In enkele minuten wordt zoo het water verwijderd. Kurkdroog komt het beton te voorschijn, onmiddellijk gereed voor gebruik en toch zoo hard, dat het niet kan breken of scheuren. Het kan onmiddellijk verwerkt worden op het karwei en behoeft ook daar niet te dro gen. Voor de bespoediging van den woning bouw zit er wel iets in deze wijze van wer ken. Per eenheid heeft trilbeton een grooter gewicht dan gestampt beton en door zijn sterkte en hardheid kan het tot dunne stroo- ken, repen en platen verwerkt worden. Bij de op Cr.ooswij:k gevestigde onderneming Trilbetonzagen wij het materiaal op veler lei wijze-verwerkt tot tegels, slip vrije en an dere, tot verkeerspalen. tot geheel glad af gewerkte bouwplaten, tot ramen en deur posten, waarbij het gaatje voor de bel niet was vergeten en ook tot rocfeters voor riolen enz., die in dit geval geen hout, doch ijzer vervangen en die het voordeel hebben, dat zij niet geverfd behoeven te worden. In ra men en deur zitten ook de openingen waar scharnieren kunnen worden ingepast. Ra men worden hier bij vele honderden ge maakt, o.a. alleen reeds 600 voor het flatge bouw, dat de architecten Van Tijen en Maas kant in Rotterdam Zuid bouwen. Balken worden uiteraard ook vervaar digd. Dik behoeven de balken bij deze werk wijze niet te zijn. Het draagvermogen is OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 9. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden ge bracht: ANSJOVIS: Flacons inhoudende 10 stuks Flacons inhoudende 15 stuks Flacons inhoudende 20 stuks Flacons inhoudende 25 stuks Flacons inhoudende 40 stuks Keulsche potten, inhoudende lOOstuks 1/1 blikken, inhoudende 1/2 blikken inhoudende 1/4 blikken inhoudende 1/1 blikken inhoudende 1/2 blikken' inhoudende 1/4 blikken, inhoudende 4 kg, netto 2 kg netto 1 kg netto 3% kg netto 17/8 kg netto 15/16 kg netto ANSJOVISPASTEI IN TUBEN: ansjovispastei 1/1 tuben (ca. 65 gr.) ansjovispastei Vt tuben (ca. 32 gr.) vei'mengd met andere visch. zgn. ansjovisvischpastei: 1/1' tuben (ca. *65 gr.) Yt tupeii(ca. 32 gr.) ANSJOVISFILETS: 1/1 blikken 3% kg netto 1/2 blikken 17/8 kg netto 1/4 blikken 1 kg netto 1/8 blikken kg netto 1/1 potjes 0,35 kg,netto 1/1 potjes 0.20 kg netto filets in fust per kg (los uitgewogeh) IN AL DEZE PRIJZEN IS DE OMZETBELASTING INBEGREPEN. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. f 0.52 f 0.65 f 0.84 ft— f 1.45 f3.60 19.25 f4.75 f 2.60 f8.85 f4.60 f2.60 f 0.64 f 0.38 f 0.45 i 0.27 f14.50 f7.50 f4.25 f 1.90 f 1.90 f 1.10 12.— grooter dan van gewoon beton. Het is reeds mogelijk op deze wijze geheele vloeren te vervaardigen, die dan in gedeelten in de fabriek worden vervaardigd. Zij zijn lich ter dan andere betonnen vloeren door de wijze van bewerking en zijn geheel droog als zij aankomen, zoodat zij in het huis waar zij zijn aangebracht niet behoeven na te drogen. Hier ligt al weer een mogelijkheid voor bespoediging van den bouw. 'Voor groo te gebouwen is de brandvrijheid verder een groote aanbeveling. In dat opzicht hebben de kozijnen en ramen van trilbeton iets voor op ijzer en staal, die krom trekken als zij in het vuur komen, terwijl eerstgenoemd materiaal gaaf blijft. De bouwpolitie schat deze deugd dan ook reeds op waarde. De be kistingen en het hout daarvoor benoodigd kunnen bij deze wijze van betonneeren vele malen opnieuw worden gebezigd, soms hon derden malen. Het procédé leent zich waar schijnlijk in sommige opzichten voor nor- mal iseeren, waardoor het mogelijk zal zijn de kosten van den bouw van arbeiderswo ningen gunstig te beinvloeden. Wij zagen echter dat er gelukkig op dit gebied niet overal eenvormigheid hecrscht, aldus genoemde medewerker. Zoo zagen wij een geheel gegolfde nokbedekking uit tril beton vervaardigd. Oók hier is de vervan ging van hout mogelijk, als tenminste in dit opzicht van vervanging njag-. worden gespro-' ken, want het behoeft geen betoog, dat be ton, aangebracht, op een .plaats, zoo bloot gesteld aan weersinvloeden, veel duurzamer is dan hout en ook niet telkens weer op nieuw met een beschuttende verflaag be hoeft te worden overtrokken. Zonder verder onderhoud kan het op de meest blootgestel de plaats van het huis voor onbepaalden tijd de werking van regen en wind doorstaan. NA WOORDENWISSELING BEROERTE. Uit het Amerika ansche huis van afgevaardigden. Washington, 5 Juni (D.N*B.): In het Huis van Afgevaardigden geraakte de Joodsche afgevaardigde Edelstein (demo craat) in een heftige woordenwisseling van den republikein Rankin. Rankin verklaarde, dat de internationale bankiers en eenige Joden op d,en president en het Congres druk probëeren uit te oefe nen, teneinde de Vereenigde Staten in den oorlog te brengen. Edelstein wond zich hierover zoo op, dat hij door een beroerte getroffen werd, waarna de dood onmiddellijk intrad. Proces tegen leiders van Roemeenschen opstand Eerste zitting van het militaire hof vond gisteren plaats. Boek ar est (D.N.B.) Voor het mili taire hof van cassatie en justitie- is gister een aanvaVig gemaakt met het proces tegen de leiders van den Januari-opstand.. Onder de voortvluchtige beklaagden bevinden zich de vroegere platasvervangende premier cn commandant der legionnaire beweging, Horia Sima, de vroegere minister van ar beid. Jasjinski, de vroegere secretaris-gene raal der legionnaire beweging Patrasjajcu en de oud-onderstaatssecretaris op het ministerie van financiën, Papanan-ce. Krachtens de verordening op het straf proces worden zij wegens hun vlucht schul dig verklaard aan de hun ten laste gelegde delicten. Onder meer zijn de volgende beklaagden voorgeleid: kolonel Zavaianu, oud-prefect van politie te Boekarest, Birisj. oud-secreta ris-generaal op het ministerie van binnen- landsche zaken, prins Sturdza, oud-minis ter van buitenlandsche zaken en zijn vrouw, en Panait. oud-rector der universiteit te Boekarest en hoofdredacteur van het legi onnaire bladCuvantul. Op den eersten dag zijn slechts be voegdheidskwesties behandeld. DE NIEUWE AMERIKA ANSCHE STEUN PUNTEN OP DE OVERGENOMEN BRIT SCHE BEZITTINGEN. De chef van de afdeeling werven van het Amerikaansche ministerie van marine heeft volgens de „New York Times" meegedeeld, dat de voltooiing van de marine- en lucht/ bases op de door <],e Vereenigde Staten over genomen Britsche bezittingen waarschijn lijk binnen het jaar geschied zal zijn. Tot dusver is voor dezen bouw overigens pas vijf millioen dollar uitgegeven. Het grootste bedrag is begroot voor de steun punten op het eiland Viegues ten oosten Van Porto Rico, n.1. 42.5 millioen. Aan New Foundland. dat 17 millioen zal kos ten. werken 2500 man. De kosten van het op twee na grootste object, de Bermuda's worden geraamd op 11 millioen dollar. REDE SENATOR DR. BOEHMCKER. Op uitnoodiging van het Ned. Verbond van vakvereenigingen, district Amsterdam waren volgens A.N.P., gisteren eenige hon derden werkgevers en bedrijfsleiders teza men gekomen in het American hotel. Mede waren op deze bijeenkomst aanwezig de re- geerlngscommissaris en burgemeester van Amsterdam, Mr. E. J. Voute, de directeur van het gemeente energiebedrijf en die van de gemeentetram, Ir. W. B. I. Hofman w.i., alsmede de directeur van den A.N.W.B., de heer van Balen. De heer J. P. van Kampen, organisatielei der van het N.V.V., heette allen welkom en gaf het woord aan den gevolmachtigde voor de stad Amsterdam, senator dr. Boehmcker. Deze wees er in een kort overzicht van de sociale toestanden in de eerste tiental len jaren dezer eeuw op, dat het parool van dien tijd was: onbeperkte vrijheid van het individu. Ook de werknemers, waren vrij hun eigen belangen te behartigen. Men geloofde, dat de tegenstrijdige belangen van werknemer en werkgever in het spel der vrije krachten zoolang op elkaar zou den botsen, tot tenslotte vanzelf het ver stand tot overeenstemming zou leiden. De ondernemer had er groot belang bij, de loo- nen der arbeiders zoo laag mogelijk te houden, in verband met de concurrentie. De arbeider echter trachtte zijn loonstan- daard steeds te verbeteren. De organisaties, welke aan weerszijden ontstonden, waren strijdorganisaties, met het doel, de tegen partij te overwinnen. Het talrijke aanbod van werkkrachten drukte daarbij de loo- nen en de arbeiders werden begrijpelijker wijs steeds ontevredener. Ook tusschen de producenten onderling werd strijd gevoerd. De kapitaalkrachtige ondernemer ontzag zich zelfs niet te ver- lcoopen onder de productieprijs, om zijn kapitaal zwakkeren concurrent te. overwin nen. Het steeds schommelende prijspeil, dat een gevolg va n al dezen strijd was, had een ongunstigen invloed niet alleen op het be staan der arbeiders, maar ook op dat van het geheele volk. Ook de politiek werd tot middel in de zen strijd. Daardoor werd de staat hoe lan ger hoe minder geschikt om een oplossing voor deze moeilijkheden te geven. Zóó was was het in 1933 in Duitschland, zóó was het ook overal elders in Europa. Het groote aantal werkloozen, dat Neder land in 1937 en later bezat, was het resul- - taat van dit „spel der vrije krachten!" De middelen vaü de 19e eeuw brengen geen oplossing voor de tegenwoordige poli tieke problemen. Algemeen is men tot de erkenning gekomen, dat de eenling niets beteekent, de ontvouwing van de persoon lijkheid mag nimmer doel zijn, doch slechts middel om de persoonlijkheid van het volk op te heffen. De verandering van hpt indi vidu in het lid van de volksgemeenschap voert tot een andere sociale ordening. De hoogste ontwikkeling van het menschelijke kunnen is in deze gemeenschap niet. alleen volkomen geoorloofd, doch bijzonder wen- schelijk, niet ten nutte van den ^enling, maar ten dienste van het geheele volk. Deze nieuwe sociale en economische or dening schenkt nieuwe waarden aan het economische leven. De ondernemer moet zijn bedrijf zoo leiden, dat het resultaat aan het geheele volk ten goede komt. De arbeider is niet meer de nuchtere producT tie-factor, maar onderdeel van de volksge meenschap. Ieder heeft recht op ai'beid en de staat is verplicht een ieder werkgelegen heid te verschaffen. Beiden werkgever en werknemer behooren tot hetzelfde volk, beiden hebben hun plicht tegenover de gemeenschap. De klassen- en loonstrijd was niet in overeenstemming met de belangen van den staat. Thans is de arbeider niet meer een uitbuitingsobject, maar gerneenschaps- mcnsch, kameraad van den werkgever, wien het geluk van zijn arbeiders ter har te moet gaan. Vervolgens êen beknopte uiteenzetting gevende van de gemeenschap „Vreugde en Arbeid" van het N.V.V., wees dr. Boehm cker er op, dat deze organisatie geenszins in strijd is met den Nederlandschen aard, evenmin als „Kraft durch Freude" strijdig zou zijn met het Duitsche wezen, hoewel deze geïnspireerd werd door de reeds eer der bestaande overeenkomstige Italiaan- sche organisatie. Het streven, de vreugde in den arbeid te bevorderen, aldus besloot spr., beteekent: zijn volk dienen. Na senator dr. Boehmcker, voerde de com missaris van het N.V.V. nog het'woord en spoorde de werkgevers en bedrijfsleiders aan, verbeteringen in hun bedrijven aan te brengen, welke zullen voeren tot een be tere samenwerking tusschen ondernemer en arbeider. De klassenstrijd moet worden opgeheven. Wij moeten komen tot samenwerking tus schen alle scheppende menschen in één ar beidsgemeenschap ten bate van het ge heele Nederlandsche volk. In die gemeenschap moeten wij de oplos sing vinden vari het sociale vraagstuk. De arbeider vraagt erkenning van en waardeering voor zijn arbeid en de ideëele zijde van deze erkenning is nog belangrij ker dan de materieele. Niet maar steeds van boven af moet het noodig zijn door wetten dit alles te regelen, maar in groei end onderling overleg moet zulks, tot stand komen. „Vreugde en arbeid." wil niet alleen den mensch'en afleiding bezorgen doch méér. De werker moet inzien, dat de arbeid niet is een vloek en een last, maar een vreugde. Deze opvatting komt reeds in on'é Neder landsche volk naar voren, dat steeds een groote liefde voor den arbeid heeft getoond Spr. wekte de werkgevers op „Vreugde en Arbeid" te steunen en mede te werken aan deze schoone taak, waardoor ook het arbeidsvermogen wordt verhoogd en het belang van de ondernemingen, zoowel als van de geheele volksgemeenschap wordt gediend. i Amsterdamsehe effectenbeur Weinig zaken. Ongeanime* de stemming. Wederom U lagere koersen. Nedexlan sche staatsfondsen lusteloos, OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K Nederland 1941 I 4 98%-9715/16 977/* Nederland 1940 I 4 99% Nederland 1940 II 4 96% Idem mét bel. fac. 99% Nederland 1938 3.3% 88-88 3/16 100 90® 99 h "88% Oost Indië 1937 3 90% 90% Oost Indië 1937 A 3 88% SS% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEK A'dam '37 I 3% 90 893/ 's Grav. '37 I 3% 93% 93% N. Holl. '38 3 85% N.-Holl. '38 II (3%) 3 90% R'dam '37 I III 3% ^3A Z.-Holland 1937 3 91 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veeridam 3% 94 93% AANDEELEN. BANK- EN CRED..INST. Binnenland. Koloniale Bank A 186 185% Ned. Ind. Handelsb. A 128 126 Ned. Handel Mij. c.v. A 134 134 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 131-133% 133%-lJ Centr. Suiker Mij. 197 194 Fokker g. A 176 175 Lever Bros en Unilever cv.Allo-115% 114-11 Ned. Ford 281% 283 Philips G B.v A. 199-197 195%- Philips pref. A. 148 145% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 229%-231% 230%-22 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. 114%-110% 110%-111 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 158 156 Kon. Paketvaart A. 225 224 Ned. Scheepv. Unie A. 166-164% 162- SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 397-400 393-39 Javasche Cultuur 242 N.I.S.U. 242 240 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 205 200% Deli Mij. cv. A. 269 Senembah 215 205 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 256%-254 251- Deli Batavia Mij. A. 205 200 ROOSEVELT aandacl voor het verre Oosten President Roosevelt bewees door zijn i spreking met den oppersten federal rechter, Murphy, zijn toenemende ai dacht voor kwesties van het Verre Oosti meldt United Press uit Washington. Kern lijk is het onderwerp van gesprek gewei de kwestie der Philippijnen. De bespreki werd bijgewoond door van Kleffens, d zoojuist uit Nederlandsch-Indië terug keerden minister van builénlandsche zal van de Nederlandsche emigrantenregeeri in Londen. Dit was de tweede maal binin een week tijds. dat Murphy een bijzond! conferentie had met Roosevelt. De Unil Press ziet daarin beid der geruchten, gen commissaris 1 wil terugroepen, omdat wrijvingen voorgevallen tusschen hem en de regeeri te Manilla. iau mei noosewn. ue unu .arin een bewijs voor de jut ichten, dat Roosevelt den lij iris voor de Philippijnen, Sy ENGELANDS POSITIE ZEER ERNSTII ZEGT CAMPBELL. De nieuwe directeur-generaal van d Britschen voorlichtingsdienst in de V Staten, de vroegere gezant Campbell, hee volgens D.N.B., in zijn eerste persconfere tie gezegd, dat de positie van Engelai zeer ernstig is. Er staan zware tijden wachten, daar Engeland zich op het oogc blik in het defensief bevindt. Op Kreta bewezen, dat de Britsche uitrust! schaarsch is. Hij hoopt echter, dat Enf land met de Amerikaansche leveranti zich er doorheen zal slaan. LIAISONCONFERENTIE IN TOKIO. In de ambtswoning van den Japanscln minister-president is gisterochtend de liaisonconferentie van het kabinet en chefs,, der verschillende weermachtsonde deelen gehouden. De minister van oorlo Tojo. begaf zich na afloop daarvan na; den keizer om verslag uit te brengen, minister van buitenlandische zaken, Ml soeoka, had na de conferentie een langd rig onderhoud met ovoraanstaande ambt naren van het ministerie van oorlog marine. In den loop van den ochtend hee het kabinet bovendien een bespreking houden over het Chineesche conflict. OPPERBEVELHEBBER DER AMERIKAAJ SCHE VLOOT BIJ ROOSEVELT. De opperbevelhebber van de Amerikaai sche vloot, admiraal Kimimel, is volgens ee bericht van de New York Times uit Wa hington, aldaar aangekomen om een b spreking te voeren met Roosevelt. Tevei zal de admiraal een onderhoud hëbbc met regee r i ngsannb te na ren.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2