Een vergadering met Omzet sterk gestegen Een weg zit in den weg SCHAGEN Veel aanvoer voor de Centrale Raad-Zuidscbarwoude UITBREIDINGSPLAN LAAT LANG OP ZICH WACHTEN, Subsidie aan Middenstandsborg stellingsfonds. Nieuwe belastin gen voordeel voor de gemeente. De lage loonen in dé werk verschaffing. De raad vergaderde Donderdagavond onder leiding van burgemeester Jhr. A. L. van Spengler. Secretaris de heer G. G. Post. Ingekomen stukken. Ontvangen is de door Ged. Staten ge sloten rekening der gemeente over 1939 en de tweede suppl. begrooting 1940. De afd. Langendijk van „Volksonder wijs" betuigde haar dank voor de beschik baarstelling van feen schoollokaal voor de kleuterschool. Van het bestuur van den gem.-dienst v. Maatschappelijk Hulpbetoon is een dank betuiging ontvangen voor de verhooging der vergoedingen. De gezamenlijke besturen van den R.K. Volksbond en de St. Josephs gezellénver- eeniging afd. Langendijk berichten, dat zij besloten zijn. hun werkzaamheden met be trekking tot de werkloozenzorg voorloopig stop te zetten in. de verwachting, voorloo pig niet meer met werkloosheid te kampen te zullen hebben en betuigt dank voor de van de gemeente ondervonden steun. Sneeuwruimen. Van het departement van Binnenl. Zaken was een verzoek ontvangen, de politiever ordening te willen aanvullen ten aanzien van het wegruimen van sneeuw en ijs. B. en W. stelden voor de'politieverorde ning voorzoover deze nog niet in deze be palingen voorziet, aan te vullen. Aldus besloten. Subsidie Middenstandsborgstel- lingsfonds. Van het Middenstandsborgstellingfonds was een verzoek ontvangen, wederom voor 5 jaren een bijdrage te willen verleenen van 2 cent per inwoner en per jaar. B. en W. stelden voor, gezien het betrek kelijk groote aantal middenstanders waar onder vele kleine, een dergelijk besluit te nemen. Een uitgave van pl.m. f 34.per jaar is hiervoor wel gewettigd. Aangenomen. Begrootingswijzigingen. B. en W. stelden voor, een derde suppl. begrooting vast te stellen voor het dienst jaar 1940. In deze wijziging zijn tevens de posten opgenomen, betreffendede afreke ning van den bijzonderen steun over 1939. Het betreft de zg. af- overschrijvingen en de uitgaven ten behoeve van den steun aan kleine tuinders en boeren. Tevens werd een suppl. begrooting voor den dienst 1941 vastgesteld in verband met de intrekking der gemeentefondsbelasting. Deze wijziging in de belastingheffing geeft een voordeel voor de gemeente. Zekerheid genoeg. In verband met de verzekering van de gemeentegelden tegen benadeeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden stel den B. en W. voor, toestemming te verlee nen de door den gemeenteontvanger ge stelde zekerheid op te heffen. Aldus besloten. Het uitbreidingsplan nog niet gereed. Aangezien het ontwerp van het uitbrei dingsplan nog niet gereed is, stelden B, en W. voor, opnieuw een besluit te nemen, waarbij bepaald wordt, dat een uitbreidings plan in voorbereiding is. opdat voorkomen kan worden dat in strijd met het te ontwer pen plan gebouwd kan worden. Het verle den jaar genomen besluit vervalt binnen kort. Dit besluit geldt weer voor één jaar. De heer Weel zeide, dat er haast bij het uitbreidingsplan is. Er is geen plaats om te bouwen in de gemeente, vooral nu de „eilanden" heelemaal uitgesloten zijn. Spr. hoopte, dat niet wordt gewacht op de samenvoeging van de Langendijker ge meenten. Er is alles voor, juist nu nog haast te maken. De voorzitter: Dit besluit is er juist, om dat er een uitbreidingsplan in voorberei ding is. De oorzaak van het eenigszins traineeren ligt aan de aanleg van den hieuwen weg. We weten nog niet hoe het daar zal worden. Het heeft geen zin om de zaak nu te for- ceeren. De heer Weel was het hier niet mee eens De weg is al goed in kaart gebracht en de akkers er om zijn ook bekend. Als ook op de nieuwe brug gewacht moet worden, kan het nog. wel vijf jaar duren. De voorzitter: Zoo eenvoudig is dat niet. Het moet zeer serieus behandeld worden door B. en W. De heer Blom: Er kan toch niet gebouwd worden. De voorzitter: Dat had ik niet willen zeggen. De heer Weel: Ik had het wel verwacht! In andere plaatsen wordt wel gebouwd, bijv. in Enkhuizen en de Streek. Er zijn in den loop der jaren al verscheidene oorza ken aangewezen om niet te bouwen. In de crisis was er geen gelegenheid, nu er oorlog is ook niet. De gemeente had wel eens zelf woningen kunnen doen bouwen, vond spr. Spr. stelde vast dat in andere gemeenten wel huizen gebouwd zijn enhier niet, Uitbreiding gasleiding. Van hei dag. bestuur van de Commissie van Beheer der gem,'gasfabriek is 'n brief ontvangen, waarin machtiging wordt ge vraagd, ter verbetering van de gas voorzie ning van Sint Pancras, het buizennet uit te breiden door van de veilingbrug tot over de spoorlijn een dubbele buisleiding aan te leggen. De kosten zullen niet hooger zijn dan f 5500.—. De raad besloot conform het gunstige ad vies van B. en W. Lage werkverschaffingsloonen. De heer De Geus zeide. dat er zoo ge klaagd wordt over de loonen in de werk verschaffing en in den Proefpolder. De voorzitter zeide, dat B. en W. de loo nen niet kunnen wijzigen. Die worden in Den Haag vastgesteld. Spr. kan zich wel voorstellen, dat er blijvende grieven zijn als een deel van de arbeiders uit de grootere plaatsen voor hetzelfde werk een hooger loon krijgen dan uit kleinere plaatsen. De heer Blom zeide, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid om de arbeiders in drie klassen in te deelen. Het zal niet lang meer duren, geloo-fde spreker. De heer Kroon informeerde naar 'n ingeko men stuk van den heer Rijper over aankoop van grond, doch dit is nog in behandeling bij B. o" W. Daarna sluiting. KRANTENMENSCHEN ACHTER HET BRUINE MONSTER. De Trapman Boys zijn uitgenoodigd, nu Zaterdagmiddag a.s. hun eersten wedstrijd te spelen in den Helder, tegen het sterke D.E.B.O. elftal van de drukkerij de Boer. De opstelling is als volgt: D. Klaver J. de Wit H. Wijnjeterp J. Hop E. de Jongh A. de Jonge J. de Beurs H. Bekker G. Schoorl T. We ij J. Weij Good luok boys! SCHAGEN-NIEUWS. Zaterdagmiddag zullen de onderwijzers van den applicatiecursus voor sportleeraren den strijd aanbinden te-gen een Schagen- comibinatie. Aanvang 2.30 uur. Het Schagen-elftal is als volgt samenge steld: P. Kort J. J. Slikker P. Smit II. Naber T. Moransart A. v. d. Pijl P. Dekker J. v. d. Ben J. Kater H. Volten R. v. Haren. Programma voor Zondag 8 Juni. Barsingerhorn ISchagen III. Vertrek per fiets 1.15 uur. W. Domper C. Slikker Jb. Molenaar H. Naber P. Slik I. v. Bruggen C. de Jager D. Ruig J. Weeland II. Volten G. Remipt. Bes.: J. Kater, P. Kort. A. v. Nieuwkoop. DE SCHAGER MARKT in lammeren was lang niet slecht; tot f32. noteerden wij de duursten. De handel in biggen was kalm; wel iets minder bij de vorige week, nu was de hoog ste noteering f28.Wel was er handel in zeugen, die onze bekende handelaar Maar ten Roozing uit Zijpe bad te markten. Notee ring voor deze zeugen was f160—f180. Geitjes gingen weer weg van de f6f60; dal wil wat. zeggen. Konijnen weer minder, nu hoogste notee ring tot f 10.—; kippen prijshoudend. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 31 Mei stonden 20 werkloo- zen ingeschreven, waarvan 17.in de centra le werkverschaffing en 3 uit een werkloo- zen kas trekken. INENTING. Belanghebbenden worden er op gewezen (zie advertentie) dat. op Dinsdag 10 Juni a.s. gelegenheid zal zijn tot kostelooze herinen ting in het consultatiebureau 's morgens tusschen 1011 uur. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op het bijkantoor Schagen van het rijks arbeidsbureau stonden op Zaterdag 31 Mei j.1. 34 vverkzoekende arbeiders ingeschreven waarvan 9 grondwerkers, 1 stoker, 13 land arbeiders, 1 tuinman, 6 arbeiders-chauffeur, 2 losse arbeiders, 1 paardenknecht en 1 kantoorbediende. In de overeenkomstige week in 1940 be droeg dit aantal 64; in 1939 48 en in 1938 70. KEURING. In verband met de a.s. kennis zal de keu ring van warmblocdmerriën op 25 Juni a.s. plaats hebben op het gedeelte van de. Ge dempte Gracht gelegen tusschen de Molen straat en de Laan. BOUWVERGUNNING. Door Burgemeester en Wethouders is een bouwvergunning verleend aan D. Swakman voor verbouw van een loods bij zijn perceel aan de Dorpen. VERKEER IN DE HAVEN. Gedurende de mkand Mei werd de haven te Schagen bezocht door 34 schepen, waar van: 4 met een inhoud van 256 ton geladen met boomen; 1 met een inhoud van 707 ton geladen met grint; 3 met een inhoud van 167 ton geladen met steenen; 7 met een in houd van 362 ton geladen met vee; 1 met. een inhoud van 45 ton geladen met mest; 14 met een inhoud van 426 ton geladen met stukgoed; 1 met een inhoud van 54 ton gé- Iaden met meel; 2 met een inhoud van 341 ton geladen met zand; 1 met een inhoud van 45 ton geladen met tegels. Noordermarktbond Over het algemeen de handel niet zoo vlug. Geiten nog schreeu wend duur. Veel koeien aangevoerd voor de Centrale, 152 stuks, dus zullen wij nu hopen op vleesch voor den Zondag! Wel verwonderlijk was het met den handel in kalfkoeien. Deze was ma tig, men zou zoo denken dat nu er veel gras is, deze handel graag was. Hoogste noteering van melkkoeien was f 450.De handel in geldekoeien scheen wel goed te zijn; de hoog ste noteering was f350.Handel in pinken was matig. Niet die hooge prijzen genoteerd als voor een maand terug; nu tot f270.De handel in fokkalveren was redelijk, hoogste noteering f42—, dus ook een verschil bij 5 weken terug. Nuchtere kalveren voor de Cen trale aangevoerd 91 stuks. Magere, genaamd melkschapen, golden de zen dag tot f65.—. De handel was heel goed. Vlug was de handel In overhouders, deze no teering was 4550 gld. Later op den dag hoorden wij nog, dat er was een koppel ver kocht voor f 55.;dit koppel bestond uit pl.m. 15 stuks (als het moet, kunnen wij den naam van den verkooper melden). De handel Raad Koedijk De Koedijker armen krijgen 5 pet. duurtetoeslag. Gisteren vergaderde de raad van deze ge meente ten raadhuize. Voorzitter de heer J. A. Pesman, burge meester; secretaris de heer A. Sloof. Medegedeeld werd, dat Ged. Staten de verkoop van eenperceel grond aan de fa. Bruin en Zonen hebben goedgekeurd. Uitkeeringen Burg. Armbestuur niet verhoogd. Wel duurtetoe slag. Van Ged. Staten is de mededeeling ont vangen, dat de steunnormen van het Bur gerlijk armbestuur niet mogen worden ver hoogd, doch wel de 5 pet. duurtetoeslag cn een week extra steun mag worden uitge keerd. Voorgesteld wordt de gewijzigde supple- toire begrooting van het burgerlijk armbe stuur goed te keuren en de gemeentebegroo- ting dienovereenkomstig te wijzigen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Van Ged. Staten is ontvangen een ver zoek om tot verlaging der uitgaven voor 1941 van de kosten van werkverschaffing en steunverleening en wijziging clov V- grooting voor 1941 over te gaan. VIER TON HOOGER DAN VORIGE SEIZOEN. Ruim f 4700.— uit het witte kool potje voor den N.M.B. Het gaat niet goed met de pootaard- appelen. Verschuiving naar consumptie-aardappelen? Vei- lingspercentage verhoogd tot 2Va Boeten voor fouten bij de inven tarisatie. Het bestuur van de veilingsvereeniging „Noordermarktbond" alhier, vergaderde, gis termiddag. De voorzitter, de heer J. Kliffen, opende de vergadering. De voorzitter deelde mede, dat de omzet in Mei f 26.289.81 heeft bedragen. De seizoenomzet was f2.460.094.34, tegen f2.060.041,29 in het seizoen 193919:10. We zijn dus op den goeden weg, zeide de voorzitter. Het witte koolpotje bleek een inhoud te hebben van ruim f28000.waarvan voor Noordholland f21.700.Voor onze veiling was daarvan f 4744.40 beschikbaar. In het betrokken tijdvak zijn hier 125 wagons ge veild, die gemiddeld f 0.87 hebben opge bracht. Daar worclt nu f 0.38 per 100 K.G. bij betaald. Het gaat van 29 Augustus tot eind September. De pootaardappelenprijzen te laag. De voorzitter deelde mede, dat over de pootaardappelenprijzen een onderhoud heeft plats gehad met de bevoegde instanties. Men was het er wel over eens, dat de poters hoo ger moesten staan dan consumptieaardappe len. De reeds gepubliceerde prijzenregeling is niet niet medewerking van de Ned. Groen ten- en Fruit-Centrale tot stand gekomen. Er worden pogingen in het werk gesteld, om verhooging van deze gepubliceerde prijzen te verkrijgen. Het zijn bovendien maximum prijzen en geen garantieprijzen. Wanneer de consumptieaardappelen daarnaar geregeld worden, dus dat de prijzen voor de consump tie lager zullen zijn, is het niet best! Verscheidene heeren betreurden het, dat hier van maximumprijzen sprake is en niet van garantieprijzen. Het is zeer gewenscht, dat garantieprijzen worden gesteld. Hierna werd de vrq.ege aardappelcampagne be sproken. Definitief is nog niets bekend, maar het zal wel zoo worden, dat een distributiere- Voorgesteld wordt aan het verzoek te voldoen. Aldus besloten. Ged. Staten verzoeken het raadsbesluit van 17 April tot intrekking van de veror dening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting in te trekken, waar toe de raad op voorstel van B. en W. be sluit. Begrootingen gewijzigd. Ged. Staten verzoeken wijziging van de 7e begrootingswijziging gewonen dienst 1940 en ;de 3e begrootingswijziging van den kapitaalsdienst in verband met de gewij zigde afrekening van den rijkssteun over 1939. Voorgesteld wordt aan het verzoek te voldoen. Aldus besloten. Voorts vragen Ged. Staten over te gaan tot wijziging der rekening over 1939 en keuring der rekening van het burgerlijk armbestuur over 1939. Voorgesteld wordt aan het verzoek te voldoen, met welk voorstel de raad accoord gaat. Kindertoelage veldwachter. Ontvangen* is een verzoek tot wijziging van die vei-ordening veldwachters en de minimum-kindertoe'lage te bepalen op f 60.—. Bij wijze van tijdelijken maatregel dit minimum met ingang van 1 Januari 1941 te bepalen op f 75.—. Voorgesleld wordt deze wijziging aan te brengen. Aangenomen. B. en W. stellen voor, het besluit tot ver koop van grond aan de fa. Bruin Zonen te wijzigen. Het betreft een wijziging van ondergeschikt belang. Zonder discussie aangenomen. B. en W. boden een begrootingswijziging aan voor den dienst 1940, welke werd vast gesteld. De rondvraag leverde niets op. waarna sluiting volgde. Na afloop werd de nieuwe begraafplaats bezichtigd. geling wordt ingevoerd. De Vebena zal de producten verdeelen. De veilingen blijven ingeschakeld. De voorzitter zeide dat de prijzen wel redelijk zullen zijn. De opbrengst zal behoorlijk moeten zijn, voor men tot rooien zal mogen overgaan. De kostprijsberekening van de organisaties, voor de afgeloopen herfst vastgesteld, was als volgt: 115 Juni f 11.1530 Juni f 8.80; 1 Juli—15 Juli f 6.95; 16-31 Juli, f 5.50 per 100 Kg. De eerste periode zal nu wel vervallen. De kosten zijn nog weer gestegen, ter wijl de nateelt dit jaar veel minder zal zijn dan verleden jaar. Wij hadden gerekend 60% eerste teelt en 40% nateelt, maar die overhouding zal nu lang niet opgaan. De prijzen der poters zijn dus in verhouding tot deze prijzen voor de consumptie-aard appelen laag. Medegedeeld werd, dat adviseerd is, de prijzen dit seizoen weke lijks vast te stellen. De voorzitter deed eenige mededeelingen over de cultuurscholenHet zal nog wel een jaartje duren. Eerst worden nog nieuwe statuten ontworpen. De persconferentie met lr. Bietsema ha<j niet de instemming van verscheidene leden. Men vond dal Ir. Bietsema zich wel wat ge ringschattend over den tuinbouw had uitge laten. De stichting van een fonds voor even tueele tegenslagen voor den tuinbouw hier na besproken, zal, naar de voorzitter mee deelde wel door moeten gaan. Wanneer 't niet vrijwillig gaat, dan zal 't misschien worden opgelegd van hoogerhand. De heer K. van Dijk zeide, dat het dan noodig is. dat bij de vaststelling der prijzen rekening wordt gehouden met dit risico. De „voorzitter antwoordde dat bij hooger hand de gedachte is, dat de prijzen eenig risico toelaten. De plannen van het Centr. Bureau t.a.v. de fondsvorming zullen worden afgewacht. Verhooging veilingpercentage. Het Vz pet. voor het fonds voor bijzondere doeleinden wordt nu niet meer geheven. Dan is het percentage 1.65 pet. Nu moet er 1 pet. voor de omzetbelasting betaald worden. Het dag. bestuur stelde voor, het veiling percentage tot Zy2 pet. te verhoogen. Dat kan wel en als het soms iets te kort zal zijn, we kunnen wel wat lijden. De heer J. Kos deelde mede, dat in de toekomst de omzetbelasting in de prijzen verdisconteerd zal zijn volgens den secre taris-generaal. Men besloot vanaf 1 Juni 2y2 pet. veilingskosten te heffen. De voorzitter drong er op aan, zooveel mo gelijk en zoo goed mogelijk de aardappelen te sproeien tegen de aardappelziekte. Boetehelfing voor wichtstekort. ernstig ge werd hierna besproken. Het dag. bestuur stelde voor, de boete toe te passen wanneer 20 pet. minder is afge leverd van roode en Deensche witte kool en 30 pet. minder van de gele kool, gebaseerd op de A>pgave van 27 Januari j.1. Wij moe ten op de inventarisatie aan kunnen voor het geven van onze adviezen. Men was van meening, dat het dag. be stuur hierbij een zeer ruim standpunt heeft ingenomen. De veilingleider gaf een overzicht, aan de hand van de cijfers, van de overtredingen. Er zijp onnauwkeurigheden geconstateerd, varieerende van 100 pet. te weinig geleverd tot 89 pet. te veel geleverd. Men besloot, een boete per 100 kg. te hef fen, met een grondboete van f 2.50 per ge val. De boeteregeling werd vastgesteld op: Te weinig geleverd: Per 100 kg. 1000— 5000 kg. 0,25 5000—10000 0,30 10000—15000 0,35 15000—20000 0,40 20000—25000 0,45 25000—30000 0,50 De toegestane percentages blijven buiten de boete. Bij de te veel geleverde wordt het percentage dat vrij is op 10 bepaald. Een volgend jaar zal van den eersten dag af aan controle worden uitgeoefend. De heer J. Kos vroeg weer de medewer king van de personen die verleden jaar voor de aardappelenregeling, hebben ge zorgd. De heer van Dijk besprak de uienfedera- tie nogmaals. Spr. zou gaarne meer moree- le steun willen geven vanuit N. Holland. Laat ons lid worden. Het is wel van belang voor deze streek. De voorzitter vroeg zich af, of hier we! zooveel helangstelling voor de Uienfedera- tie bestaat. Het idee werd geopperd om eens een ZUl SCHAGERBRUG. Ouders ontstemd Hoofd der gemeente geeft goed voorbeeld door zijn ki naar de school te Schagen te ze den, oordeelt men op den oudi avond. „TERUG NAAR FEODALEN TOESTAND." In zijn openingswoord tot de Woensdi avond gehouden Ouderavond,deelt de vcx zitter, de heer Wiering eenige bijzonder! den mede over het 75-jarig jubileum vi „Volksonderwijs". De bijzondere school niet steeds gekozen uit overtuiging. Het vo een eenheid, de kinderen onverdeeld! Mete krachtige opwekking tot aansluiting „Volksonderwijs", dat pl.m. 60.000 leden té eindigt de voorzitter. Dank wordt gebracht aan de velen, i op eenigerlei wijze tot het welslagen tentoonstelling, in de gymnastiekzaal int richt, hebben bijgedragen. Door de gemeen is een bedrag van f 100.beschikbaar 'steld ten dienste van den handenarbci waarvoor de voorzitter dank brengt aan di heer J. A. de Boer, gemeente-secretaris t lid der O.C. Door het peTsoneel wordt een inleiding g hoaden over het lezen. Mej. W. Krul beha delt op voortreffelijke wijze de techniscl zijde. Zij wijst er op, dat het volkomen o mogelijk is te vertellen, hoe men het onde wijst. Geestig weet zij in haar betoog m nige nuttige wenk te geven: o.a. wees voo zichtig bij de keuze van de leesboekjes vo uw kind. Zoo gelukt het spr. toch den wezigen een aardig inzicht te bieden in h eerste leesonderwijs op school. De heer T. Kingina toont vervolgens aa op welke wijze het aanvankelijk lezen ov gaat in het voortgezet. Er moet gestree worden naar technisch juist lezen, na duidelijke uitspraak, naar natuurlijke too De leestof is zeer kinderlijk, maar dit niet altijd zoo geweest: „De brave Hendrik Met. eenige citaten uit de boekjes van en Sien, van Piet, Hein en Mientje, de 1 kende werkjes van J. Ligthart en Schei stra, licht spr. zijn woorden toe. Na de pauze brengt allereerst de conlró commissie bij monde van den heer N. I-Io man verslag uit van de rekening en verai woording van de penningmeesteres. De scheiden worden in goede orde bevonde Dan zet de heer J. D. Wiering de causei over het lezen voort. De boekdrukkunst had een geweldige i vloed op het schoolwezen. Voor dien schri scholen, waarbij het lezen als bijkomstig volg optrad. In 1463 begon de schoolmeest in Neuhaldenslebcn onderwijs te geven het lezen. Hij stuitte op tegenstand. Mi drong de school binnen en vernielde li bord. Uit een oud. boekje leest spreker et lesje voor, om des te sterker ie kunnen I ten uitkomen, de groote veranderingen, d zich in de leesstof hebben voltrokken. Sp somt eenige eischen op, waaraan het m derne leesboek moet voldoen, draagt di Oogstlied, Invaliden der zee en De groo Hond en de kleine Kat voor (poëzie), ve volgens Straatfiguur en De Italiaanscl hond (proza). Tot slot wijst spr. op het n van het stillezen en een goede bibliothee Rondvraa Verschillende ouders vragen naar zwei onderricht, schoolfeest, het aanbrengen va een overdekte fietsenbergplaats en het vri geven op distributiedagen. Gevraagd wordt naar de motieven, die de heeren Breebaart en Van Loe- nen er toe hebben geleid hun kinde ren naar de O. L. school te Schagen te doen overgaan. Voorz. deelt mede op 1 en 3 Mei twee bijna gelijkluidende brieven te hebben ontvangen, waarin zonder opgaaf van redenen werd medege deeld, dat de kinderen de school te Schagerbrug niet langer zouden be zoeken. Op een desbetreffende vraag doet de voorz. der O. C. verslag van het onderhoud, dat hij met de hee ren heeft gehad; hij is van meening dat er niets valt te bereiken. Uit de vergadering worden woor den van afkeuring gesproken; thans wordt er door de heeren ernstig af breuk gedaan aan het openbaar on derwijs, het hoofd der gemeente geeft geen goed voorbeeld, meent men. Er zijn andere wégen om moeilijkheden 1 een school uit den weg te ruimen voor ee gemeentebestuur; we gaan terug naar fee dale toestanden. De minder draagkrachtig ouders kunnen zich een dergelijke weeld niet veroorloven. Het is inmiddels half 12 als de ruim I aanwezigen, na het sluitingswoord van d« voorzitter huiswaarts gaan. COLLECTEBUS. De inzameling met de in de trouwzae ten Raadhuize alhier geplaatste collectebu heeft, gedurende het afgeloopen jaar f 30.8 opgebracht. LIEFHEBBERS GENOEG. Het aantal gegadigden voor het hurei van de aan de gemeente toebehooremi woning, staande aan den ""Akker alhier, draagt niet minder dan 24. De kunstmest voor de extrateeltregelini Dit zal overwogen worden. In verband met de inventarisatie-moei lijkheden zou de voorzitter gaarne zien, da de bestuursleden van de vereenigingen bi de leden rondgaan om te controleeren. De kunstmest voo r de extrateeltregelini zit wel voor 't kruis, deelde voorzitter o| een vraag mede. Bij sommige firma-'s is di verdeeling der kunstmest over de klantei heel slecht. Benzine voor de tuinders zal ep zeei waarschijnlijk niet verstrekt worden. Mei zal zich moeten beperken tot degenen, die van het vervoer hun beroep maken. Daarna sluiting.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6