Verklaring van ROOSEVELT Pavelistj door Hitier ontvangen Denemarken begrijpt IJslands moeilijkheden Frankrijk wenschte ze'f te bes issin VOOR HET DUITSCHE LANDGERECHT MELKPOEDER TE DUUR VERKOCHT Gasgenerator veroorzaakt brand 400 K.G. bedorven vleesch in beslag genomen Maximumprijzen voor ansjovis Ernstig geval van geldafpersing Van zilt op zoet VERKOOP VAN MELKPOEDER Een doodsche voetbalwedstrijd Vleesch in de melkbnsjes? Noodtoestand van vier jaar mo gelijk geacht. Omtrent de reeds vermelde speciale bood schap van Roosevelt aan het Congres be treffende de St. Laurens-planncn verneemt United Press nog het volgende: De president verklaart in zijn boodschap, dat do tegenwoordige nationale noodtoesiand mogelijk langer dan vier jaar zal duren. Ter motiveering van het voorstel, waar voor 258 millioen wordt gevraagd, zegt Roosevelt: „Ik ken geen project van dezen aard, dat voor de toekomst van het land belangrijker is. De machtiging tot de uit voering daarvan zal den vijanden der de mocratie verkondigen, dat wij het plan hebben hen in dezen wedloop der produc tie uit het veld te slaan, hoe lang onze pogingen ook zouden moeten duren. De vij anden der democratie buiten alle water krachtcentrales van Noorwegen tot de Dar danellen uit Zouden wij dan toelaten, dat Wij in onzen strijd worden overvleugeld, omdat kortzichtige belangetjes de ontslui ting van een onzer grootste hulpbronnen in den weg staan?" Met deze woorden bedoelde Roosevelt blijkbaar de particuliere electriciteitsmaat- schappijen. Een in het kader van dit pro ject aan te leggen waterkrachtinstallatie met een vermogen van 220.000 P.K. zal na melijk electrischen stroom voor bewape ningsdoeleinden leveren. Het voorstel is ja ren geleden reeds eens door het Congres- verworpen. In den Senaat werd destijds niet de twee-derde-meerderheid bereikt, die noo- dig was voor de ratificatie van de met Ca nada te sluiten oevreenkomst over de St. Laurens. Ditmaal heeft Roosevelt een over eenkomst met .Canada gesloten, die niet de bijzondere goedkeuring van het. Congres be hoeft. Slechts moeten de noodige gelden worden gevoteerd, hetgeen bij eenvoudige meerderheid van stemmen kan geschieden. RIJKSMAARSCHALK GöRING EN MINISTER VON RIBBENTROP NA MEN EVENEENS AAN HET ON DERHOUD DEEL. Het A.N.P. verneemt van welingelichte zijde uit Salzbung: Het Kroatische staatshoofd, dr. Ante Pa velistj, is gistermorgen per extra trein voor zijn eerste officieele bezoek aan Duits-ch- land alhier aangekomen. De minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. en •andere autoriteiten waren ter verwelkoming aanwezig. Von Ribben trop vergezelde Pa velistj naar dieris hotel en vervolgens biel den de heeren oen eerste bespreking in bet, landhuis Fuschl.-waarop een déjeuner volg de. waaraan de naaste medewerkers van von Ribbentrop. deelnamen benevens bet ge volg van den Poglavnik. waaronder enkele ministers, militaire en burgerlijke autoritei ten. Het A.N.P. verneemt voorts van welinge lichte zijde dat dr. Ante Pavelistj, gister middag om drie uur door Hitier voor een alleszins uitvoerig onderhoud is ontvangen, waaraan ook rijksmaarschalk Göring en de minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. deelnamen. Grens tusschen Kroatië en Oud- Servië vastgesteld. S a 1 z b u r g. 6 Juni (D.N.B.) Bij de besprekingen tusschen den Kroa- tischen staatsleider en den Duit- schen minister van buitenlandsche zaken heeft dr. Pavelistj medege deeld, dat de grens tusschen Kro atië en het door Duitsche troepen bezette gebied van Oud-Servië vast gesteld is. Gisteravond om kwart voor acht is dr. Pavelistj weer uit Salzburg vertrokken en naar Kroatië teruggekeerd. Onderhandelingen na den oorlog. Kopenhagen, 6 Juni (D.N.B.): Inzake de door het IJslands Althing ge nomen besluiten in de kwestie ecner ontbin ding van het bondsverdrag tusschen IJsland en Denemarken, heef', de Deenscho regeering in een thans gepuhliceerde nota baar stand punt bepaald. Hierin wordt aan de IJsland- sche regeering *het vólgende meegedeeld: De Deenscho regeering mist niet het begrip voor de door. de tegenwoordige omstandig heden ontstane moeilijkheden, welke de door het Althing genomen besluiten hebben kun nen veroorzaken. Zij betreurt het evenwel, dat het Althing op, dit oogenblik gemeend beeft aldus zijn opvatting te moeten verkon digen over de op beide staten betrekking hebbende rechtsverhouding. De Deensche re geering, die inmiddels met voldoening de verklaring vernomen heeft, dat IJsland bet op het oogenhlik niet goed acht,- maatregelen te nemen tot verwezen lij kin ar der opheffing van het bondsverdrag, neemt kennis van do ontvangen mededeeling als een aankondi ging, dat de regeering van IJsland aan hel einde van den oorlog in onderhandelingen wil treden. Ten aan zie, ih hiervan verklaart de Deensche regeering, dat zij, r.oodra de om standigheden zulks toelaten, van haar kant bereid zal zijn, in onderhandelingen te tre den op grondslag der bepalingen van de bondswet en met bijzondere inachtneming van de wenschen van het IJslandsche volk. Reacties op de verklaringen van Huil. Vichy, 6 Juni (D.N.B.) Bevoegde Fran- sche kringen verklaren, dat zij met betrek king tot de verklaring van den Amerikaan- schen minister van buitenlandsche zaken, Huil, inzake Frankrijk, geen standpunt kun nen innemen, voordat de nauwkeurige tekst van de verklaringen van Ilujl in Vichy is ontvangen. Wat de opmerking van Huil be treft, dat Amerika het als een onvriende- delijke daad zal, beschouwen, wanneer Frankrijk de politiek van.samenwerking zou aanvaarden, verklaart men in politieke kringen alhier, dat Frankrijk zelf over zijn belangen beslist. In dezelfde kringen wijst men erop, dat Frankrijks politiek door de verklaringen van maarschalk Pétain en ad miraal Darlan onherroepelijk is bepaald. De reactie te Berlijn. De verklaringen van den Ameriltaanschen minister van buitenlandsche zaken, Huil, aan het adres van Frankrijk, worden in Ber lijn wel merkwaardig geacht, doch zij heb ben in het geheel geen verrassing gewekt. Intusschen onthoudt men zich van liet be palen van een standpunt, aangezien men van oordeel is. dat het alleen aan Frankrijk staat het juisre antwoord te geven. In politieke kringen zegt men, dat bij de zoogenaamde economische hulp van de Ver- eenigde Staten aan Frankrijk na den wa penstilstand geen sprake is geweest van een „vitamine-politiek" uit humanitaire over wegingen, maar van een lokmiddel. Indien Huil zinspeelt op Franscbe faciliteiten, moet men er hem aan herinneren, dat het Fran- sclic tegoed in de Vereenigde Staten geblok keerd is, waardoor de Fransehen belemmerd worden in het aanschaffen van levensmid delen in Amerika. Matsoeoka ongeneeslijk rooker Jonge menschen moeten het maar afschaffen! Tokio, 6 Juni. (Domei). Sinds de mi nistervan buitenlandsche zaken Matsoeoka, een bj'ief beeft gekregen van den bond te gen het rooken, waarin hem met aandrang verzocht werd het pijprooken te laten varen, heeft hij uit alle deelcn dos lands voortdu rend brieven over dit onderwerp ontvangen. Gisterochtend zat hij weer onder het genot van een pijp deze welgemeende opmerkin gen over de voor- en nadeelen van het roo ken te verwerken, toen hem een epistel in handen viel, dat een ouderwctsche afbeel ding bevatte van een bedelaar met kwaad aardig uiterlijk, die rook uitblies, daarbij stond geschreven: Wij vinden dat dit aardig lijkt. Matsoeoka dacht diep na, deed een flin- ken trek aan zijn pijp, keek nog eens naar het plaatje, moest den schrijver toen wel gelijk geven en mompelde: „Dat rooken, daar ben ik toch niet af te brengen, -maar ik vind dat jonge menschen bepaald met rooken móeten ophouden." RAZZIA TEGEN DE JODEN IN DE RIVILRA. Vichy, 6 Juni .(D.N.B.) De Franscbe politiek heeft aan de geheele Riviera' vooral in de departementen Alpes Maritimes, Var en Bouches du Rhone eèn grootschocpsche razzia tegen de talrijke daar wonende Joden uitgevoerd. 74 buitenlandsche Joden werden naar een concentratiekamp overgebracht. Aan vierhonderd andere Joden is een gedwongen verblijfplaats aangewezen. Bovendien zullen talrijke Joden wegens sluik handel gerechtelijk worden vervolgd De zui veringsacties van de politie in de genoemde denartmenten gaan voort. DOOR OMSLAANDE KIPKAR GEDOOD. Gistermiddag is op den Rijksstraatweg te DriebergenRijsenburg een .doodelijk onge val gebeurd. De 45-jarige B. uit Beusichem kwarn, doordat bij het laden en lossen een der bakken van een kipkar naar den ver keerden kant. omsloeg, onder dezen bak te recht. Hoewel men het slachtoffer direct uit zijn benarde positie bevrijdde, kon. de on middellijk ontboden geneesheer slechts den dood constateeren. Het; slachtoffer was gehuwd en had drie kinderen. NAAR EEN ENGELSCHE ZENDER GELUISTERD. Het Duitsche landesgericht behandelde een zaak tegen een echtpaar in Den Haag, dat er van beschuldigd werd In de maan den December en Januari eenige malen naar een Engelschen zender geluisterd te hebben. Het echtpaar gaf de ten laste ge legde feiten toe..Het bad heel goed gewe en, dat het in overtreding was, maar het^ had zijn nieuwsgierigheid niet kunnen be-' dwingen. De Staatsanwalt vroeg voor ieder der ver dachten een boete van f 3000.-— en inbe slagneming van het radiotoestel. De rechter veroordeelde den man tot f 1500.— en de vrou\V tot f 1000.— boete met inbeslagneming van het radiotoestel. ZICH BELEEDIGEND OVER HET DUIT SCHE RIJK UITGELATEN. Een jonge boschwachter, en zijn vrouw, wonende in de omgeving van Breda, had den zich te verantwoorden wegens het feit. dat zij zich op 8 Maart tegenover een aantal Duitsche militairen en eenige in dienst van de Duitsche weermacht zijnde Nederlanders beleedigend over bet Duitsche rijk en de Duitsche weermacht, hadden uitgelaten. De verdachten ontkenden, doch de getuigen drie Nederlanders en een Duitsche onder officier stemden in hun verklaringen ge heel overeen. De Staatsanwalt vorderde tegen den man acht en tegen de vrouw twee maandeii. hechtenis. De rechter veroordeelde de vrouw conform den eisch en den man tot zes maanden hechtenis. Een firma in Rotterdam tot 25.000 gulden boete veroordeeld. Een N.V, te Rotterdam, die voor den oor log voornamelijk gecondenseerde melk fa briceerde. ging zich in den loop van het vorige iaar toeleggen op den groothandel in melkpoeder. De melkpoeder werd in haar fabriek verpakt en via een verkoopkantoor in den handel gebracht. De directie wilde haar bedrijf zooveel mo gelijk productief maken en meende, dat het toelaatbaar was een belangrijk gedeelte der bedrijfskosten, die waren gebaseerd op de productie van gecondenseerde mlek, te ver halen op de afnemers van melkpoeder. De prijzen, die de onderneming vroeg gingen evenwel ver uit boven de toelaat bare. In totaal werd door haar op deze wijze bijna 100.000 Kg. melkpoeder afgele verd. Bij de bepaling van de boete, welke op f 25,000 merd gesteld, hield de inspecteur voor de prijsbeheersching rekening met het te, veel ontvangen bedrag. Landbouwschuur en woning in vlammen. Door het in brand geraken van een gas generator is gistermiddag om vier uur brand ontstaan in een landbouwschuur van den heer J. Heersema te Nietap gem. Leek. De schuur, welke vele pakken stroo be vatte, stond weldra in lichter laaie. Het vuur sloeg over naar de aangrenzende wo ning waaruit ook spoedig de vlammen op laaiden. De brandweren van Nietap en Leek be^ streden den brand met vele stralen, doch kon schuur noch woning behouden. Vele landbouwgereedschappen en een auto ginr gen mede verloren. ONVOORZICHTIGHEID DUUR BETAALD Doodelijk ongeval te Den Haag. Donderdagavond omstreeks 11 uur is de 27-jarige voetgangers L. J. II. N. uit de Ba- rentszstraat te Den Haag, doordat hij on voorzichtig overstak, aangereden door een auto in de Bilderdijkstraat, aldaar. Het slachtoffer kreeg een hoofdwond en een hersenschudding en is door den ge neeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid wal vervoerd, waar hij gister ochtend aan zijn verwondingen is overle den. Dezer dagen vervoegde zich bij de politie te Ede een man, die. mededeelde, dat hem të Ederveen door een uit Nijkerkerveen afkom- stigen man 400 K.G. frauduleus geslacht vleesch was aangeboden tegen den prijs van 1600 gulden. Twee agenten in burger hebben op aanwijzing van dezen man het vleesch in beslag genomen en den eigenaar gearres teerd. Het vleesch was bedorven. Varkens clandestien geslacht. Gistermorgen heeft de politie van Overschie een inval gedaan in de schuur achter de schilderswerkplaats van J. V. in de Dorps straat. Het bleek, dat twee halfwas varkens clandestien waren geslacht. Een carrier met groente, die bier niet thuis behoort, moest waarschijnlijk dienen om het vleesch te ver- 'voeren. Proces-verbaal is opgemaakt en de geslachte varkens zijn vervoerd naar het abattoir te Rotterdam. Eveneens voor ansjovisproducten. In een op 5 Juni j.1. afgekondigde beschik king worden de maximum-prijzen vastgesteld voor ansjovis, filet en ansjovisproducten, zoo wel als pastei. Voor ansjovis, die in kleine hoeveelheden wordt verpakt, zijn een aantal standaardver pakkingen voorgeschreven. De kleinste hoe- heid bedraagt 10 stuks in flacons. De win kelier mag daarvoor f0.52 vragen. Keulsche potten, inhoudende 100 stuks, kosten f3.G0, blikken van 4 kg. netto kosten, f 9.25. Voor alle daartusschen liggende soorten van ver pakking zijn de prijzen precies aangegeven. Ansjovispastei in tuben van 65 gram mag f0.64 kosten Andere vischpastei, waarin ansjovis verwerkt is, is eveneens in de prijs lijst opgenomen. Ansjovisfilet is opgenomen in blikken en potjes van verschillende grootte, los uitgewo gen mogen de filets f2.per kg. kosten. In een afzonderlijke publicatie van den ge machtigde voor de nrijzen wordt elders in dit blad een volledig overzicht der nieuwe prijzen opgenomen. PRIJSREGELING VAN FINTEN. De finten, een vischsoort. die tot de ha ringachtige behoort, geniet op het oogenblik veel grootere populairiteit dan vroeger het geval was Daar het niet uitgesloten moét worden ge acht, dat deze verhoogde belangstelling voor de fint tot, overmatige stijging der prijzen aanleiding kan geven, maakt de gemachtig de voor de prijzen bekend, dat met ingang van 5 Juni de prijzen voor finten en fint producten geregeld zijn. Voor den visscher, den rooker en den ver werker werden maximum verkoopprijzen vastgesteld, terwijl voor grossiers en detail listen maximum winstmarges zijn voorge schreven. Jongeman, die niets beters wist te doen dan dreigbrieven te schrijven. Het komt gelukkig maar zelden voor, dat ik zulk een ernstig geval van geldafpersing krijg te behande len, want wat deze verd. heeft ge daan, gaat alle perken te buiten. Ik eisch, daarbij nog rekening hou dend met zijn jeugdigen leeftijd, een gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden, aldus de officier van justitie, toen gistermiddag ter polltie- zitting was bewezen, wat den 20-ja rigen kantoorbediende J. A. C. van der M. uit Utrecht was ten laste gelegd. Verd. zat in het begin van de maand April in financieele moeilijkheden én wist toen niels beters te doen dan op het postkan toor een briefkaart te schrijven aan een hem bekend persoon in de stad, van wien hij wist, dat die hem niet al te best gezind Wiis. Deze briefkaart, op den 12den April geschreven, liet hij door een klein jonget je voor twee kwartjes naar het huis van dien kennis berengen met de boodschap, dat hij op antwoord moest wachten. Op de kaart slond in ronde woorden, dat wanneer de heer B. V. niet onmiddellijk 250 gulden aan het jongetje meegaf, de af zender van de briefkaart niet voor d.e ge volgen kon instaan. Het jongetje kwam echter zonder 250 gulden terug en tentwee- de male stuurde verd. zijn knechtje weg, thans met een briefje, waarop stond, dat als hij niet direct dat bedrag kreeg, de beer B, V. dienzelfden avond nog een hoop je asch zou zijn. De heer V. vond het toen welletjes en waar schuwde de politic, die op aanwijzing van het jongetje den afperser arresteerde. Politierechter mr. Visser: Ja, en alsof het toen nog niet genoeg was, loog je de politie nog voor ook door te zeggen, dat je het geld noodig had voor je arme moeder, die in wer kelijkheid heelemaal niet arm is. Ik moet zeggen, dat je gezegend bent met zoo'n zoon! Uit het rapport, da,t over verd. is uitge bracht, blijkt, dat hij van zichzelf denkt een wereldverbeteraar te zijn. Op kantoor droeg hij den bijnaam Domela Nieuwenhuis, om dat hij altijd voorgaf alleen voor zijn idealen te willen leven. Politierechter: Maar Domela Nieuwenhuis was inderdaad een idealist en dat ben jij niet, want het is jou alleen maar om geld te doen. De officier van justitie zeide eerst van plan te zijn geweest een onderzoek te laten instel len naar de geestvermogens van verd. Doch daar de jongeman verder een geheel norma len indruk -maakte en het hem alleen maar te doen is geweest om te probeeren een an der mensch ongelukkig te maken en zich zelf daardoor te bevoordeelen, vond spr. het het beste als hij eens een tijdje zou worden opgeborgen, eisch vier maanden. De politierechter dacht lang na en was kennelijk verstoord over zulk een gemeene streek. Mr. Visser overwoog of deze knaap wel in staat geacht zou kunnen worden een gevangenisstraf van vier maanden te onder gaan, want zoo zeide spr., dat heb je dub bel en dwars verdiend. Alvorens hét vonnis uit te spreken, ge lastte de politierechter eerst nog een psychi atrisch onderzoek. Als je hersens inderdaad zoo defect zijn. als ik vermoed, zullen wij andere maatregelen nemen, zoo besloot mr Visser deze zaak. VIERJARIG JONGETJE VERDRONKEN. Gistermiddag is de vierjarige J. van den Akker, die sinds gisteren werd vermist, uit het. Schiekanaal bij Overschie levenloos op gehaald. Veranderingen in Scheveningen. (Van onzen Haagschen correspondent). Wij zijn sedert verleden jaar wat van de zeevisch op de zoetwatervisch overgestapt en de snoekbaars is se dertdien belangrijk in ons aller ach ting gestegen. Dit proces zet zich ook op ander gebied voort en zoo hebben de bekende scheepjes, welke anders 's zomers op het Schevening- sche strand lagen en waarmede men zeiltochtjes langs de kust kon ma ken, ook het zilte nat verwisseld voor zoetwater. Voor deze zeilscheep jes kon immers geen uitzondering gemaakt worden, nu in beginsel alle vaartuigen de kuststrook moeten verlaten of deugdelijk worden opge legd. Maar de ondernemende Sche- veningsche schippers hebben den moed niet opgegeven, ze hebben hun vaartuigjes heelemaal opgekalefa terd .en keurig opgepoetst, geverfd en getuigd kan men ze nu in War mond zien liggen, gereed om lief hebbers tegen een schappelijk prijs je een naar uur van zon en water op de Kaag te laten genieten. De secrelaris-genoraal van het departe ment van landbouw en visscherij hoeft het Crisis-Zuivelbesluit (melkpoeder) in dier voege gewijzigd, dat een nieuw artikel wordt toegevoegd, luidende ^ls volgt: „Onverminderd het bepaalde in ecnig an der wettelijk voorschrift is het verhandelen afleveren en vervoeren van melkpoeder door een detaillist aan een consument ver boden. Het verbod geldt niet indien de detaillist de melkpoeder verhandelt, aflevert en ver- Voert in de verpakking, waarin hij deze heeft, betrokken." Hieruit blijkt dus. dat de verkoop van losse melkpoeder verboden is. De scheidsrechter floot niet, maar vlagde. Te Valencia is dezer dagen een spannende, doch tevens doodsche! voetbalwedstrijd gehouden. Zwij. gend zaten de toeschouwers rond om het veld, de spelers uitten geen woedende kreten, en zelfs de scheidsrechter floot niet. Het be trof hier een wedstrijd, die geor ganiseerd was door eenige groote doofstommeniiTStituten. De toe schouwers en de heide elftallen bestonden uit doofstommen. De zwaarste taak had de scheidsrech ter die zijn werk moest verrichten met behulp van veelkleurige vlap- ge tj es, aldus meldt S.P.T. Het pu- blik drukte door hevig gesticulee- ren zijn goedkeuring uit voor een zuiver geplaatst schot. De wedstrijd eindigde met een 20 overwinning voor de uitdagende club. Hierna verlieten spelers en menigte in volkomen stilte het. veld. In woonschepen mag overnacht wori De nieuwe maatregelen Tig het kustgebied toegelicht. Ofschoon de termijn binnen welken pleziervaartuigen* uit het verboden gel moeten worden verwijderd op 8 Juni loopt, behoeven de hofiders van vaartuij die zich nog in. dat gebied bevinden, i geen zorgen te maken. Een ieder kan aanvrage om dispensatie indienen bij Marincbefehlshaber, Wagenaarweg 3, Den Haag. Gedurende den tijd, die ver| tusschen het indienen van dit verzoek de beslissing daarop, mogen de betrok! vaartuigen in het verboden gebied bliji liggen. Wordt op deze aanvrage afwija beschikt, dan zal ruimschoots gelegenhi worden gegeven om het vaartuig uit 1 verboden gebied te verwijderen. Varen in het verboden ge'bied, ook n, het, het doel de bont te verhalen, blijft, h gende het dispensatieverzoek, verboden. Ieder gesloten schip kan wo« schip zijn. Woonschepen in den zin der Duitse! verordeningen zijn vaartuigen, die le. Een gesloten ruimte hebben, welkea woning dient of kan dienen. 2e Een vaste ligplaats hebben aan di oever en daaraan bevestigd zijn. 3e Voorzien zijn van een opschrift, di tegen weersinvloeden bestand is-en dat! naam van het schip en dien van den eip naar, respectievelijk bewoner draagt, mede diens adres. 4e Schepen, waarvan de eigen stuwkrac is weggenomen door verwijdering van vitaal deel van den motor, respectievcii van de zeiltakelage en inlevering daari hij de politie. Men moet in het bezit zijn van een on vangstbewijs van de politie, waaruit blijl welke onderdeelen zijn ingeleverd. Vaartuigen, die aan de vier genoem voorwaarden voldoen, gelden dus als wooi schepen en mogen in het verboden gebH blijven liggen. Hieruit volgt tevens, dat men in de schepen, zoowel in het verboden als b vrije gebied, ook mag overnachten. Ml mag zich tusschen 12 en 4 uur echter ni buiten de gesloten ruimte begeven. Landbouwer aangehoude De gemeentepolitie van Deventer hef een landbouwer aangehouden, die kali vleesch vervoerde in melkbusjes. In sanif werking met ambtenaren van den crisiscol troledienst had de polilje ontdekt, dat d vleesch in Deventer was geslacht cn op do wijze werd rondgebracht aan verschillen! hotels aldaar. De daders van de clandestiene slachtingen zijn in bewarii gesteld. Zij hebben een bekentenis afgele? Onder hen bevindt zich iemand, die vee tien dagen geleden al een proces.-verba heeft gekregen wegens eenzelfde overti ding. Strenge straffen voor distributiezondaars Drie vrachtauto's vol gehamster Het blijkt uit de verslagen der tercchü! tingen wel, dat de economische rechter t noodig zwaar de vergrijpen tegen de disfj butiehepalingen bestraft. Vaak gaat hij b ven de eisch van den officier uit. Een d recteur van den N.V. Ie Wassenaar, die e<> varken had laten slachten, terwijl hij re» een kelder vol levensmiddelen had, dr vrachtwagens vol waren uit zijn wonio gehaald werd tot, een langdurige gevai genisstraf veroordeeld. HET GEVONDEN VROUWENHOOFI Arrestant heeft hekenl De 58-jarige Amsterdammer, die in vei band met het vinden van een vróuw» hoofd in het Merwedekanaal verleden wee door de politie te Rotterdam is gearresteen verdacht van moord op zijn echtgcnoote (va wie het gevonden hoofd zou zijn) heelt gistel ochtend voor den rechtercommissaris bokenï deze gruwelijke misdaad te hebben bedreven Nadere bijzonderheden konden, ter wik van het. loopende onderzoek, nog niet clou de politie worden verstrekt.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2