Uit Langendijk Gebruikt Elco koudwaterverf Handelskadekwestie op het tapijt STRIJD TEGEN A SOCIALE DADEN SCHAGEN TERLEP's Drogisterij Raad Noordscbarwoude De Alkmaarsch Kaasmarkt De Districtsleiding- N.V.V. Den Helder deelt mede: lteeds hij den aanvang der evacuatie heeft de pers, en in het bijzonder de Held. Cour., meermalen gewezen op de vaak over dreven prijzen die noodgedwongen betaald worden door Heldersche vluchtelingen voor het gebruik van bollen- en andere schuren, kippenboeten, kamers met of zonder gebruik van keuken en al dergelijke woon- en slaap gelegenheden. Verhuurders van deze onderkomens, meen den zonder blikken en blozen, dat de Hel dersche vluchtelingen, het gevoel van vei ligheid buiten de bedreigde plaats op een zoodanige manier te moeten laten betalen, dal elke redelijkheid verre te zoeken was. Een eigenaar van een boenhok, f 6 p. w. electra inbegrepen, wenschte na 11 uur 's avonds geen stroomverbruik meer: Water verbruik, het meest noodige voor het ele mentair gezondheidsbegrip werd niet meer toegestaan door een verhuurder, toen zijn „gast" vluchteling Weigerde meer huur te betalen dan overeengekomen was. Wij willen niet doen voorkomen, alsof alle vluchtelingen zoo behandeld worden. Gelukkig zijn ons ,vele gevallen bekend, waarbij de verhuurder wel zooveel gemeen schapsgevoel bezat, om van de evacues een billijke prijs te vorderen, ook wel eens zeer weinig liet betalen. Wat de districtsleiding deze dagen in de pers aangekondigd heeft, de strijd te gen a-sociale daden, zal ook uiting en toe passing vinden in den strijd tegen deze misstanden. Ons initiatief wordt door het N.V.V. in alle opzichten gesteund en reeds zijn b.v. in Heerhugowaard goede resultaten te boe ken. Besprekingen met de H.H. Burgemeesters van Den Helder, Heerhugowaard, Schagen, Anna Paulowha, Zijpe en Callantsoog zijn gehouden en zonder onderscheid werd hun ne volledige medewerking toegezegd om tot betere toestanden op dit gebied te ko men. Deze zaak wordt op verschillende manie ren aangevat! rekening houdende met de plaatselijke omstandigheden, die natuur lijk overal anders zijn. Den Helder. De Burgemeester zal voor het landelijk deel der gemeente een com missie inschakelen, welke, een onderzoek zal instellen naar alle gevallen. Men wachte rustig de werkzaamheden dezer commissie af. Schagen De burgemeester van Scha gen zal aan alle evacues een formulier doen overhandigen, waarin verschillende vragen worden gesteld. Een commissie bestaande uit den ge meentearchitect, .een particulier bouwkun dige en een plaatselijke vertegenwoordiger van het N.V.V. (J. Helder, Lauriestr. E 25) zal de huurprijs beoordeelen. De ingevulde formulieren moeten op het Raadhuis inge leverd worden. Heerhugowaard. Marechaussees lei den hier liet onderzoek. Stuk voor stuk worden de Helderschen bezocht en de kwes tie met huurder en verhuurder besproken. Bij klachten vervoege men zich aan het bu reau der Marechaussee, Middelweg G 146 Heerhugowaard. Voor St. Pancras, Broek op Langendijk. Noord- en Zuiscliarwoude en Oudkarspel vervoege men zich met gegronde klachten bij de plaatselijke vertegenwoordiger van het N.V.V. District Alkmaar J. v. d. Abeele, Oosterstraat 42, Ncordscharwoude. Anna Paulowna. Ook de burgemeester van Anna Paulowna heeft de toezegging ge daan, dat door. hem, bij gerechtvaardigde klachten zal worden ingegrepen. Advies kan ook worden ingewonnen bij de Districtsfunc tionarissen v. h, N.V.V., C. Bot, Molenvaart 291 en H. Wriede, Balgweg 27, Breezand. Zijpe. De burgemeester van Zijpe heeft zich bereid verklaard alle gegronde klach ten, ingediend ten Raadhuize, te Schager- brug, direct te onderzoeken. Dit in afwach ting van de aankomst der marechaussee. Callantsoog. In Callantsoog wordt door den burgemeester een commissie ingestejd, bestaande uit den burgemeester, een bouw kundige en> een N.V.V. vertegenwoordiger P. Bakker, Huize „de Snip". Voor alle hier niet genoemde gemeenten in de kop van Noordbolland, vervoege men zich voorloopig aan het Districtsbureau N.V.V"., Spoorstraat 112, tel. 611, Den Helder, geopend van 9 v.m. tot 5 n.m. In de lotenserie van de debitant den beer A. Jongejan is de honderdduizend gevallen op een twintigje Hoefijzer-Hacotrekking. POLITIE. Gevonden: Een jas, een aktetasch, een paar gordijnophouders, een paar oorbellen, een sleutelbos en een kindermanteltje. Verloren: een ceintuur, een textielkaart en een zilveren broche. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Aagje, dochter van Klaas Borst en van Aagje Paarlberg. Cornelis, zoon van Johan Abraham Ootes en van Dina Snij ders. Ondertrouwd: Pieter Willem Theunis Mul der, oud 25 jaren, waterbouwkundig-opzich ter, wonende te Rijswijk en Frederilca Maria Vriclink, oud 23 jaren, zonder beroep, wonen de te Schagen. Johannes Hcndrikus Hoge- ling, oud 27 jaren, zuivelarbeider, wonende te Winkel en Anna Catharina de Groot, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen. Overleden: Ageta Buisman, oud 79 jaren, weduwe van Cornelis Ran (woonplaats"Den Helder). Maria Cornelia Filmer, oud 18 ja ren (overleden te Alkmaar). LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende de maand Mei 1941: Lieuwe W. Miedema. en gezin. D 170. van Den Helder; Louise M. van Thiel (wed. D. Groembart.) en dochter, E 90, van Flarenkarspel; Petrus G. Kramer. Vcldstr. 11, van Haarlem; Johannes W. Heeres, Veldstraat li, van Haarlem; Johannes Quax K 47, v.an Zij'pe", Herman Kroese, E 121, van Arnhem; Petronclla Tolle. G 7, van Appin- gedam; Jeltje de Jong, A 123. van Sint Maarten; Jacöb Kunt, C 48, van Avereest; Teunis Kroon. A 101. van Barsingerhorn; Martha Marees. H 70, van Zijpe; Adelbertus J. Stet, C 118. van Apeldoorn; I-Ienricus L. M. de Wit. F 17c. van Anna Paulowna; Jan C. Krul. C 171. van I-IoornJ Jantje Bril, E 116. van Warffum; Carolina E. J. M. Tim mermans, C 4, van Leiden; Johannes Lub ben. E 147. van Deventer; Paulina Heije. B 102, van Nieuwe Niedorp; Cornelis D. v. d. Linde, C 144. van Utrecht; Elizabeth Bak ker. II 22. van Zijpe; Marlinus Delis en ge zin.' F 102, van Winkel; Sieze A. Schutte, B 114, van Den Helder; Arie Nieuwland en vr., D 118. van Heerhugowaard. - Vertrokken personen gedurende de maand Mei: Hendrik C. Hermans en gezin van H 29 naar Den Helder, Tuinstraat 10; Catha rina C. Rood van B 189 naar Noordscbar- oude, Dorpsstraat A 49; Ghristina Beekma van II 4 naar Den Helder. Molenstraat, 61; Ja rob de Boer van D 120 naar Wieringer- mecr, Middenmeer, Brugstraat 35; Wilbel- mina D. Grootes van D 127 naar Barsin gerhorn. Waardpolder G 20; ïda M. Praat van II 46 naar Zijpe. 't Zand K 75; Clara E. E. M. Settels van E 66 naar Amsterdam, Maasstraat 18; Marein Schulenberg van E 115 naar Heemstede. Nobellaa.n 5. Menno V. Poldervaart van F, 57 naar Callantsoog. A 48: Catharina C. Hoeha vgn A 32 naar Am sterdam. Davisstraat 32 T; Lena Brantenaar van A 128 naar Zooterwoude. Honcre Rijn dijk F 81; Berend Hendriks van K 9 naar Vlaetwedde. Ter Apel Kloosterveenweg 62; Pieter J. Beugeling van C 1l5k naar 's Gra- venbage. I.aakkade 80: .TosephiK A. Bnuro- mann en vr.-van D 165 naar Alkmaar. Ou- degrarbt 216: Anna C. Wessel« van C 33 naar Alkmaar Laaf C 169; Johanna Lem van B 164 naar Ondkarspel. Snoorstraat A 22; Gerrifdina .T. Meiier van F, 101 naar Ziino. F 20: Cornelis Bood en gezin van C 114 naar Alkmaar. Luttik Oudorn 85: Abra ham C. TL Jansen en vr. van D 1 '7 naar 's GraVenhage. Gnuverneurlaan 143; Anna D C. Sn aas van C 28 naar Heerhugowaard. Middenweg; Johanna C. Ploeger van A 60 naar Zaandam. Pieter Pnmvstraat 6: Pe trus TT. Giesbersvan J 30 naar Valkans- waard. Rorkelsehaft 96; Adriaan Fiikelen- boom en gezin van A 27 na er Amdofdam, Montclbaanstraat 13 III. voor het opknappen van Uw gang. keuken, stallen, enz. ELCO wordt met koud water aangemaakt. ELCO dekt in één keer. ELCO dekt over steen. muur. behang. ELCO heeft 36 moderne kleuren. ELCO stuift niet en bladert niet. ELCO geeft niet af. Prijs per pak voldoende voor 8 vierkante meter 25 ct. Verkrijgbaar in: HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. MINDER INMAAK SPINAZIE. Er was de laatste dagen aan merk elij'k minder aanvoer van spinazie, zoodat ook de inmaak van die groente aan de Conserven- fabriek van de firma Verburg is verminderd Een aantal arbeiders hóeft als gevolg daar van gedaan gekregen, omdat er Reen werk meer voor hen was. STAND AARDAPPELS. De stand van de aardappels, zoowel van de vroege als van de late. is aan den Lan gendijk goed te noemen. Ze zijn wel iets „achterlijk" in vergelijking met het vorige jaar. doch zonder onvoorziene 'omstandig- hedien mag op een goed beschot worden gerekend. OUDKARSPEL. D.T.S. 1ST. GEORGE 1. Zoo zal dan Zondagmiddag a.s. de meest belangrijke voetbalwedstrijd benoorden Alk maar op het D.T.S.-terrein te Oudkarspel plaats hebben. In de eerste prorn. deg. wedstrijd te Spier dijk heeft D.T.S. het onderspit moeten del- ven. Alledwege rijst de vraag, hoe zal D.T.S. het er Zondag a.s. tegen St. George afbren gen. Zal zij haar spel zoodanig weten te wijzigen, dat een beter resultaat wordt ver kregen. D.T.S. moet winnen, om de mogelijkheid op een beslissingswedstrijd. Zal zij daarin slagen? Aan spanning zal het zeker riiet ontbreken. De belangstelling zal ongekend groot zijn. Maatregelen voor voorverkoop, meerdere loketten voor den verkoop op het terrein zijn door het Bestuur genomen. Toch is noodig, dat de belangstellenden vroegtijdig komen, om bij bet begin van den wedstrijd aanwezig te zijn. De wedstrijd vangt aan om half drie. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad is tegen Dinsdagavond bijeengeroepen. BROEK OP LANGENDIJK. VOORLOOPIGE REGELING. Nu voor de vroege aardappelen nog geen regeling is getroffen en toch reeds aanvoe ren aan de veiling komen (Vrijdagmorgen was er bijna duizend kilo) zal voorloopig de regeling worden toegepast welke reeds geldt voor de kasaardappelen. De vroege aardappelen zullen nu niet an ders verkocht nlogen worden dan door han delaren, aangesloten bh ('en V.B.N.A.. die weer op zich nemen alleen te zullen ver- knopen aan kleinhandelaren, aangesloten bii de vereoniging ..Centraal Belang". De handelaren zullen van door hen geda ne zaken opgave moeten doen aan de V.B. N.A. GESCHORST. De twee brievenbestellers. M. en J., alhier, zijn. als verdacht van diefstal van steenkool uit het postkantoor, in hun ambt. geschorst. Vele voeten in de aarde. Do straat zal eerst goed ln orde moeten zijn. Dan wordt ze over genomen. Nieuwe belastingre geling geeft den gemeente voor deel. Een gaspraatje. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijr dagavond ten raadhuize, onder leiding van burgemeester Jhr. A. L. van Spengler. Secretaris de heer Iv. G. Reinders. Alle leden waren aanwezig, toen de voor zitter dé vergadering opende. De notulen voorgelezen door den den heer "Reinders, werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. Ontvangen is hét verslag van de werkzaam heden van de stichting voor geestelijke volks gezondheid in Noordholland over het tijdvak van 1 September tot 31 December 1940. Voorts een brief van Ged. Staten; houdende machtiging krachtens art. 246, le lid, der Gemeentewet, tot het doen van uitgaven tot de helft van de voor den dienst 1941 geraam de bedragen; een schrijven van A. Kwadijk betreffende aanvaarding van zijn benoeming tot lid van den gemeentelijken dienst voor M. H., en een brief van de Commissie voor Werkloozenzorg uit den R.K. Volksbond en de Sint Josephs Gezellen Vereeniging betref fende stopzetting van hun werkzaamheden niet betrekking tot de werkloozenzorg. Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Sneeuw en Ijs. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken verzoekt be palingen vast te stellen t.a.v. het wegruimen van sneeuw en ijs. Voorgesteld wordt de politieverordening te wijzigen en in overeenstemming te brengen met deze voorschriften. Aangenomen. Zekerheid opgeheven. De gemeente-ontvanger verzoekt opheffing van de zekerheidstelling, welke hij indertijd gesteld heeft. In verband met het feit, dat voor den ont vanger een frauderisico-verzekering is geslo ten, kan aan zijn verzoek om zijn perceel uit het hypothecair verband te ontslaan, wor den voldaan, deelen B. en W. mede. Als voren. Aanwezig was een brief van de fa. Vroeg- op betreffende overdracht Handelskade. Reeds eerder is dé verbetering van de Han delskade in den Raad aan de orde geweest, waarbij uit de besprekingen is gebleken, dat de Raad deze straat wel wilde overnemen, wanneer een en ander in orde was geweest overeenkomstig door B. en W. te stellen eischen. Aan deze eischen zal worden vol daan. Er zal t.z.t. tot overname worden be sloten. Wanneer de Handelskade in goeden staat wordt opgeleverd, zal de gemeente de straat zeer zeker overnemen. De belanghebbenden kunnen gerust zijn. De heer van den Abeele: Welk bezwaar bestaat er tegen om reeds nu tot overname te besluiten, onder voorwaarde dat de straat goed wordt opgeleverd? De voorzitter: De straat is nog niet ge heel gereed, dat is het bezwaar. Men kan er echter verzekerd van zijn, dat wanneer de straat in orde is de gemeente de straat zal -overnemen. De heer Heeringa: Wat is het doel van dit schrijven? De voorzitter: Het is alleen te doen om het hebben van de zekerheid dat de straat wordt overgenomen. Misschien in verband met dé a.s. samenwerking van de Langen- dijker gemeenten. De heer Heeringa: Maar heeft een prin cipe-besluit van ons dan nog wel waarde. De voorzitter las op verzoek van den heer Heeriga, wien voorzitter de nraad gaf, de stukken steeds te gaan inzien, het adres voor. De heer Van den Abeele: Geschiedt de verbetering in overleg met B. en W.? De voorzitter: Officieus wel. Men is zoo verstandig geweest, in overleg te treden. De gem. opzichter is tot opzichter van het werk benoemd dóór de belanghebbenden. Over een week of drie is de straat wel klaar en dan kan de zaak overgenomen worden. De heer D. Bruin vroeg of daarvoor nu nog weer een vergadering moet worden ge houden. Kan dat nu wel? De voorzitter; Dat kan niet! Niet zoo bang wezen! Na nog eenige besprekingen waarbij de heer Kliffen zeide, dat de event. nieuwe raad toch de overname niet zal tegenwer ken, hetgeen de voorzitter onderstreepte, door te zeggen, dat die nieuwe raad van de stad Langendijk zeer zeker de principe besluiten van den raad zal eerbiedigen. Vaststelling suppletoire begroo ting 1940. Voorgesteld wordt een begrootingswijzi- ging vast te stellen voor den dienst 1940. Aangenomen. Ook de gemeen tebegrooting 1941 werd ge wijzigd ln verband met de wijziging van de belastingheffing. Dit geeft voor de gemeente een voordeel. De post voor onvoorziene uit gaven kan met f 1389.37 worden verhoogd. Opmerkingen over de begrooting 1941. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten, houdende opmerkingen betreffende de begrooting 1941. Voorgesteld wordt de begrooting 1941 te wijzigen overeenkomstig de gemaakte op merkingen. Aangenomen. Overdracht gedeelte sloot Westdijk. B. en W. stelden voor, aan Mevr. de Wed. P. Verburg en F. Hink Pzn. te verkoo- pen oen perceel sloot tusschen de perceelen van genoemde personen, gelegen aan den Westdijk, tot een lengte van pl.m. 40 M. voor de somma van f 25. De Prov. Waterstaat heeft geen bezwaar tegen inwilliging van het verzoek. De raad ging met het voorstel accoord. Voortzetting deelname Midden- standsborgstellingsfonds. Voorgesteld wordt, wederom gedurende 5 jaren, deel te nemen in het Middenstands- borgstellingsfonds. De bijdrage zal 2 cent per inwoner en per jaar bedragen. Aldus besloten. Uitbreiding gasleiding. Van het bestuur van de Comm. van Be heer der gemeentegasfabriek was een ver zoek ontvangen, machtiging te verleenen tot verlenging van de parallel gasleiding in Broek op Langendijk tot over de spoor lijn. B .en W adviseerden gunstig te beschik ken. De heer Duijvis vond uitbreiding wel mooi, maar kan men kolen genoeg krijgen om deze nieuwe buizen te vullen? De voorzitter; Dat is moeilijk te beant woorden. De heer Kooij gaf een toelichting van de plannen van de Comm. van Beheer. Het doel is. de druk op te voeren voor St. Pan cras. De kolenaanvoer is tot nu toe goed geweest. De hr Kliffen: Is de kwestie va nde druk voor St. Pancras daarmee opgelost of is er ook iets anders? De heer Kooij: De directeur zegt, dat het voldoende is. De heer Kliffen: De vraag komt wel eens naar voren cf de oorzaak niet kan liggen in de minder goede staat van het heele buizennnct. De heer Heeringa zeide, dat het zoo zit, dat de menschen in Zuidscharwoude en Broek het gas op gebruiken, zoodat er voor St. Pancras niets overblijft. De voorzitter: Voor deze betere voorzie ning van St. Pancras is toch indei'tijd de gashouder te St. Pancras geplaatst. Aan den Langendijk is de gasvoorzieuing tengevolge van de rantsoeneering ook niet zoo goed. De heer Van den Abeele gaf een deskun dige toelichting. Het heeft met kolen niets uitstaande, doch het gaat om een geheel technische kwestie. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Daarna sluiting. NOORDSCHARWOUDE SCHAAKMAT—D.O.S. Gisteravond heeft in café „Spoorzicht" de return match plaats gehad tusschen Schaakmat alhier en D.O.S. van Alkmaar. De eerste wedstrijd, te Alkmaar gespeeld, eindigde mot een 14-7 overwinning voor Schaakmat. D.O.S. slaagde er niet in, revanche te ne men. De uitslag was als volgt: SchaakmatD.O.S. 1. W. Kaan—H. A. Schouten 10 2. Dr. J. de WitP. C. Blankman 10 3. H. StinsR. v. Wezop 01 4. K. BiermanK. Brinkhof 01 5. D. KoornJ. Kooy 10 6. II. BouwensR. Godijn 01 7. H. HartB. Slenters 01 8. 'J. BouwensJ. Geurts 01 9. K, de VriesS. Kaptein V2 10. N. Kaan—P. Manté 1—9 11. J. DeutekomD. v. Leyen 10 12. J. OotjersM. N. Pranger 10 13. M. KuilmanOorschot 10 14. A. Coppcns-^Molenaar 01 15. J. KamperSpeets 10 lGJfi KI. Bouwens—v. Amstel 10 17. Jn. SmitJ. v. d. Made 10 18. G. v. LoenenA. J. de Boer 10 19. T. de Jong—W. Blumink 0—1 20. J. HeidsmaA. Essen 10 21. N. v. d. Abeele—R. v. Ralden 10 22. P. de Ruiter—J. P. Willems 0—1 131/2—81/2 Als bezonderheid vermelden wij dat het jongste lid van Schaakmat, K. Bouwens, tegen het oudste lid van D.O.S., den heer G. van Amstel, speelde. De jeugd overwon! ZUIDSCHARWOUDE. TOCH VIER VERGUNNINGEN. Naar wij vernemen, zal het aantal ver gunningen toch op vier gehandhaafd blij ven. BROEK OP LANGENDIJK BURGERLIJKE STAND MEI 1941. Geboren: Nicolaas Casper Maria, z. v. C. H. A. de Vries en A. E. M. Out; Geertrui- da Elisabcth, d. v. P. C. Pater en A. Wahlen Johannes Jacobus, z. v. J. Leek en A Ver duin; Gerard'ina Maria, d. v. Th. Magielsen en C. Bruin; Theodorus Laurentius, z. v. L. H. Overtoom en H. M. Brugman. Ondertrouwd: Gecne, Getrouwd: C. Buijs en C Wahlen. Overleden; C. Berkhout, oud 96 jaar, we duwnaar van S. Kist. HOOGWOUD AARTSWOUD. GEZELLIGE MIDDAG VOOR DE VROUV/EN. Donderdag 5 Juni kwamen de leden van de afd Boerinnen en andere plattelandsvrou wen in café Visser in vergadering bijeen. Voorzitster mevr. de Boer heet allen harte lijk welkom en opent de vergadering. Na de notulen volgen de ingekomen stuk ken en daarna het jaarverslag. Zonder eeni ge bespreking werd dit met dank aanvaard De rekening en verantwoording van de penningmeesteresse werd nagezien door de dames Klomp en Noë en in uitstekende orde bevonden. De bestuursverkiezing was nu aan de beurt, wegens periodieke aftreding van me vrouw Hoogeboom en mevr. Veerman, wel ke beiden niet meer in aanmerking wensch- ten te komen. Na gehouden stemming ver wierven mevr. KoemanITas en mej. M. Hel der de meeste stemmen. Daar eerstgenoem de niet in aanmerking wenschle te komen, werd ten slotte mevr Kuiperde Jong daar voor in de plaats gekozen. De functies zul len onder elkaar verdeeld worden. Hiermede waren de huishoudelijke zaken Wachtend op den baas. Het legerpaard heeft, ondanks de ver doorgevoerde mechaniseering en motoriseering van het oorlogsapparaat, zijn onmisbaarheid bewezen (Weltbild-Pax-Holland) Naar het uiterlijk' althans vertoonde kaasmarkt van gister 'n echt ouderwet karakter. De aanvoer bedroeg niet min dan 65.000 Kg., zoodat een goed deel het plein met kaas was bezet. Vergeleken de vorige week beteekent dit een voor gang van ruim 15000 kg. Vrijdag- j.1. was, door gebrek aan koop gunningen ongeveer 8000 Kg. onverki gebleven. Deze kaas was vandaag niet tweede male verschenen,, althans niet een aanzienlijk deel,1 zoodat de aam betrekkelijk normaal mag worden gerioe Het aantal 40 plus boekenstapels berei met S dit jaar een record. Hoewel de fabriekskaas grootendeels plus kaas was, is te verwachten, dat percentage 40 plus in de komende we zal toenemen. Immers, er mag thans 25 40 plus kaas aan de fabrieken worden maakt. De bedoeling schijnt echter te deze kaas op te zetten, aangezien de 20 1 kaas zich daartoe minder leent. Er waren voor heden blijkbaar wat n koopvergunningen uitgereikt, zoodat handel wat vlotter was. De prijzen wa onveranderd met de maximum prij; f 35.25 en f 22.als top. Tntusschen sch men in Noord Holland de slag van de plus bereiding beter te pakken te krijt Hoewel de gebreken kort en witte rand ven voorkomen, was de kwaliteit door genomen beter. We zagen zelfs heel mi kaas. Ten slotte mogen we even vermelden, de markt weer het zomersche aspect hi gekregen door de verschijning der kaast gers in hun witte kleedij. De toeneme aanvoer zal deze maatregel overigens we de hand hebben gewerkt. afgehandeld en gaven o.a. mevr. Harto Langedijk en mevr. Klomp—Bierman een paar aardige schetsjes ten beste. In de volgende rondvraag werd nog sloten een fietstocht te houden in de w van 15 tot 22 Juni, waarvoor men zich 1 aanmelden, bij het bestuur. Hierna volgde sluiting van deze gezeli vergadering. ALK MA WERK AAN DEN WINKEL. Aan de N.V. Alkmaarsche IJzer- en taalgieterij is voor een bedrag van f 30. gegund het leveren van 22 bewegingsinri tingen voor ophaalbruggen over het Ai doorsche kanaal voor rekening van Rijkswaterstaat. ZIJ ST. MAARTENSBRUG. VROUWEN WORDEN WIJZER. Een leerzame middag werd op Dontj dag 5 Juni door de Bond van Boeri rui e.a. Plattelandsvrouwen gegeven in a Homan. De Voorzitster Mevr. De Boer—Otter 1: ruim 100 dames welkom heeten op dj bijeenkomst, die gegeven werd in sainj werking met de P.E N.. Mevr. Boersch-Semijns zette de aam zige dames al dadelijk op hun gemak: 't, huishoudelijk gebied met hare lezi over: „Hoe kunnen wij ons gezin zoo gd mogelijk door deze moeilijke tijden hd helpen?" En Mevr. Felius-Wijnia nog 2 goed bekend als leerares der Huishoij school sprak over de „Bereiding van Vol sel in deze tijden", waar veel uit was leeren! Hetgeen bereid werd tijdens de 1 monstratie lieten de dames zich goed sn ken. Het was een middag waar met gen gen op terug kon worden gezien. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 30 Mei t.m. 5 Juni 1941. Geboren: Ernestusje, dochter van Job: nes Jan Elling en Jantje van der Wou: Gonnie, dochter van Pieter Schuur Neeltje Goed; Jacobus, zoon van Adria Bakker en Anna Gildemeijer; Aris Adria: zoon van Klaas Homan en Pieternella hanna Witte. Ondertrouwd: Christiaan Broekhuizen, jaar, landbouwer, te Schagen en Cornel Johanna Bouthoorn, 24 jaar, zonder bero te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Simon Schager, 59 jaar. lai arbeider, echtgenoot van Maartje Bakk

Schager Courant | 1941 | | pagina 6