n.u.B. N1PPER EN PELLE unn hbt moeRRS D*T* S* ontvangt St. George Heeft K.F.C. een kans? Radioprogramma H8LëO Belangrijke wedstrijden voor morgen vastgesteld Het kan zijn, dat de dag van morgen één der belangrijkste Zondagen van het seizoen wordt. Een wintersport bereikt zijn hoogtepunt in Juni, de mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat er onder wel haast een heet zonnetje gespeeld wordt, wat de gespannen stand nog kan doen toenemen. Wanneer men het programma onder de loupe neemt, is de mogelijkheid groot, dat, zoo de beslissingen morgen niet vallen, dan toch in ieder geval de weg voor vele clubs opengesteld wordt, een nieuw voet baltijdperk tegemoet te gaan. Wordt Heracles kampioen? Wij voor ons twijfelen daar al niet meer aan, of dat feit reeds morgen geschiedt is weer een anderen vraag. De Almeloërs moeten morgen naar VSV en daar de Velsenaren er minder gunstig voorstaan. kan het in IJmuiden-Oost nog wel eens een spannend verloop hebben. In Almelo werd de uitslag een ietwat geflatteerde 31 zege voor de Heraclesieden en een nieuwe overwinning brengt hun den titel Toch rekenen we op een gelijk spel, zoodat dan de laatste wedstrijd HeraclesPSV de beslissing moet brengen. De tweede wedstrijd is ADOBe Quick, een pracht gelegenheid voor de Hagenaars om weer eens een succesje te halen, want Be Quick mag aardig voor den dag komen, erg productief zijn zij toch ook niet. Prom. comp. 2e klasse. Afd. I. In Haarlem ontmoet EDOKFC. Beide clubs wisten het Zaansche ZFC voldoende af te wijzen. Toch zullen we juist deze twee wedstrijden eens nader bekijken. De overwin ning van EDO 4—2 heeft, ondanks een betere superioriteit der Haarlemmers, een klein „maartje" en wel, dat alle doelpunten door I EDO gescoord min of meer cadeautjes waren. Wel hadden de Haarlemmers het beste van het spel en wel hadden zij nog scoringskansen te over, doch het resultaat 42 is lang niet zonder geluk geboren. Daarentegen haalde KFC een geleidelijke 20 overwinning vol gens het KFC-systeem. Typisch is, dat KFC met teruggetrokken midhalf speelt (n.1. de Oude crack Nieuwenhuizen) terwijl EDO juist met een aanvallende spil speelt, t.w. de emi nente Schijvenaar, die zelfs Zondag j.1. wist te doelpunten. Wanneer we bovenstaande eens tegen elkaar opwegen en nogmaals wijzen op het geroutineerde KFC en o.i. tech nischer en enthousiaster EDO, dan kan het niet anders of in Schoten staat een uiterst spannenden wedstrijd te wachten, waarbij weinig van de uitslag valt te zeggen. Vast staat haast wel, dat EDO niet op cadeautjes behoeft te rekenen en dat uitgesloten be schouwd, achten wij KFC niet kansloos. Afd. n. Voor hetzelfde feit als in afd. I wordt ook hier morgen een belangrijken wedstrijd ge speeld, n.1. EmmaCVV. Ook hier werd de derde gegadigde, Over maas, zoo goed als uitgeschakeld en ook deden de cijfers 41 en 40 van krachts verschil weinig blijken, CVV heeft een achter hoede met v.d. Oever en v. d. Horden, welke zijn mannetje behoorlijk staat, terwijl ook de voorhoede tegen Overmaas ineens uit haar slof schoot. Wanneer deze vorm behouden blijft dan kan Dukers nog wel eens een ang- stigen middag krijgen, hoewel wij voor ons het pittige Emma en vooral op eigen veld toch wel een serieuse kans geven. Afd. m. Zal Go Ahead degradeeren? Slechts een wonder kan dat feit morgen verhinderen, want dan moet de wedstrijd VitesseRigtersbleek allereerst gelijk eindi gen en dienen de Deventenaren zelf van PEC te winnen en dat nog wel in Zwolle. Neen Go Ahead, dat zou te mooi zijn om waarheid te kunnen bevatten. Dat PEC nog lang niet gewonnen heeft, willen we gaarne aannemen, doch verder als een gelijk spel brengen de eerste klassers het waarschijnlijk wel niet. De groote strijd is hier echter Vitesse Rigtersbleek. Na een keurigen start van Vitesse (de 30 zege in Enschede op Rigters bleek) volgden gaande weg mindere resul taten. Slechts 10 tegen Go Ahead, een 51 nederlaag tegen PEC en een 11 uitslag tegen deze Zwollenaren. Rigtersbleek daaren tegen herstelde zich schitterend en kwam met twee overwinningen en een gelijk spel uit de bus, zoodat beide clubs nu met 5 punten uit 4 wedstrijden aan den kop staan. Theorie over deze gespeelde wedstrijden leidt tot de volgende conclussie. Op eigen veld stelde de „Bleek" teleur (1 punt en geen doelpunt), terwijl op vreemd terrein twee overwinningen werden geboekt, zoodat ook morgen gewon nen wordt. In dat geval heeft PEC, wanneer het van Go Ahead wint, de titel voor het grijpen, want zij moeten nog naar Rigters bleek toe. De praktijk zal waarschijnlijk wel anders uit wijzen, hoewel o.i. Rigtersbleek morgen de beste papieren heeft. Afd. IV. Limburgia heeft morden zijn zwaarsten wedstrijd voor den boeg n.1. in Eindhoven tegen Picus. Eerst verleden week had de eerste match plaats, die een 3—1 zege voor Limburgia opleverde, een gelijk spel zou nu al reeds een knap resultaat zijn van Limbur gia en zal den weg naar het behoud weer even verzachten. Miranda, dat nog niet in het veld kwam, ontvangt RBC uit Roozendaal. Laatstgenoemden zijn niet voor de poes, daar we de kracht van Miranda echter niet ken nen, zullen we dus maar afwachten. Afd. V. De eerste klasser WW ontvangt GRC uit Groningen. De Winschotenaren hebben nog steeds een kans en deze dient toch vooral tegen GRC, dat nog geen enkel winstpunt heeft, in tact te bleven. Prom. comp. 3e klasse. De strqd tusschen VVZ; QSC en Santpoort wordt voortgezet met den wedstrijd VVZ QSC. De Wormerveerders hebben tegen Sant poort een slechten beurt gemaakt, doch Sant poort schijnt een stevig elftal te hebben met een middenvoor (van Bakkum genaamd) die wat z^jn capaciteiten betreft, een unicum in de derde klasse mag heeten. Met de i"ust had hij reeds vier treffers in het QSC-doel ge plaatst. Ondanks deze nederlaag was QSC niets zwakker en zij zullen zeker trachten morgen de punten te bemachtigen, wil de achterstand niet grooter worden, dan moet i er gewonnen worden, doch WZ heeft met zijn meerdere routine ook lang geen kwaden kijk en een gelijk spel ligt o.i. in de lijn. In de andere afdeeling krijgt Volewijekers gelegenheid zijn eerste overwinning aan te kondigen. De Amsterdammers gaven tegen HFC Zondag j.1. een partijtje voetbal weg, dat nog velen zullen heugen. Het was dan ook voor hen bijzonder jammer, dat Drijver de gelijkmaker liet volgen op Smit's fraaien kop bal. Morgen komt Rapiditas naar Amsterdam en de Volewijckers kunnen, mits de zaak niet onderschat wordt, dezen wedstrqd wel win nen. Het Mosveld zal wel te klein z\jn! HFC moet naar Utrecht en daar wordt de leider een bezoek gebracht. De leider Elinck- wijk is echter nog maar een leider in klein formaat, want een overwinning wil nog niet veel zeggen. Toch meenen we, dat HFC zijn eerste nederlaag tegemoet gaat en dan is de tweede klasse aleen eind uit het zicht. Prom. res. 2e klasse. KFC 2 moet naar zijn ernstigste concurrent 't Gooi 2. Zondag j.1. werd tegen de Hilver- sumers 00 gespeeld en nu 't Gooi gastheer is, ziet het er voor de rood-blauwe reserves niet zoo mooi uit. Toch gelóoven we aan een herstel van KFC 2. De VSV-reserves moeten ook al weer tegen Stormvogels 2 en zullen trachten de neder laag te revancheeren. Of het lukt? Promotie wedstrijden 4e klasse. Opnieuw zullen DTS en St George elkaar ontmoeten, thans in Oudkarspel. De groote overwinning die St. George verleden week be haalde zal er ongetwijfeld toe bijdragen, dat zij den wedstrijd met meer vertrouwen kan beginnen dan de DTS-ers, die beslist moeten winnen om hun kans te behouden. Dit laatste feit echter, het besef, dat een gelijk spel ver lies beteekent, zal de DTS-ers tot het uiterste doen inspannen. Het zal ongetwijfeld een uiterst spannen- den strijd worden in Oudkarspel, waarin een gelijk spel of een kleine overwinning voor St. George o.i. het einde zal brengen. ONDERAFDEELING NOORD HOLLAND. Kampioenscompetitie le klasse Zeevogels 1Alkmaar 1. Een zware opgaaf voor de Alkmaarders. Promotie degradatie IC. Winkel 1Egmondia 1. Terwijl nog gespeeld wordt: 4E. BKC 3St. Maartensvlotbrag 1; Barslnger- horn 1Schagcn 3; Callantsoog 1Winkel 4. Adsp. M. Beslissingswedstrijd. MFC aVCL a. Adsp. N. Succes aW.waard a, 10.30 uur; BKÖ a Succes b, 12.30 uur. ZONDAG 8 JUNI 1941. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gewijde muziek (gj.pl.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.15 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 11,30 Het meisjeskoor „De Krekels". 12.00 De Romancers en soliste. 12.45 BNO: Nieuws- en economische-ber. 1.00 Nederlandsche Verbond voor Slbbekunde: Beantwoording van binnengekomen vragen. 1.15 Zang en viool met pianobegeleiding. 2.00 Het orkest Eloward. 2.45 Radiotooneel. 3.30 Musiquette. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.45 Cabaretprogramma. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 „Die Front reicht ihrer Heimat jetzt die Hand" voor leden van de Duitsche Weer macht. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Octet-concert. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: „An American sees Holland". Hilversum n. 801.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek (8.308.45 BNO: Nieuwsberichten) 9.00 Rondom het orgel (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 9.30 Morgenwijding (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 Cyclus „Kent gq Uw Bijbel" (gr.pl. voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 12.15 Wognums Koor en gramofoonmuziek. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Het omroeporkest en gramofoonmuziek. 2.00 Cyclus ,,U en de muziek". 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Residentie-orkest, solist en gramofoon muziek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Boekenpraatje (voorbereid door het Vr^jz. Prot. Kerkcomité). 4.15 Studiodienst (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.30 ANP: Sportuitslagen. 5.35 Het ensemble Bandi Balogh. 6.00 Declamatie. 6.10 De Ramblers. 6.45 Sort van den dag. 7.10 Gramofoonmuziek. 7.30 Het Concertgebouw-orkest. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 „Der Bcttelstudent", operette. 9.30 Radiotooneel. 10.00 BNO: Nieuwsberichten; sluiting. MAANDAG 9 JUNI 1941. Hilversum I, 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8 00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek (9.159.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Jac. Stoffer's sextet. 10.40 Declamatie. 10.50 Het Omroeporkest. 11.30 Declamatie. 12.00 Het trio „Pro Arte". 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. I.00 Zang met pianobegeleiding en het trio „Pro Arte". 2.00 Het orkest Eloward en gramofoonmuziek. 3.00 Vrouwenuitzending en gramofoonmuziek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Musiquette. 6.30 Ensemble „De Jonge Acht" en solisten. 7.00 BNO: Economische vrage% van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Omroepkoor en -orkest en solisten. 9.30 Berichten (Engelsch). 10.0010.15 BNO: Engelsche Uitzending: „Things worth knowing about Holland". Hilversum H, 301,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgendienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) II.00 Declamatie.. 11.20 Zang en piano. 12.00 Berichten. 12.15 Orgelspel en zang. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Het Russisch orkest „Slawa" en solisten. 2.00 Het Stedelijk Orkest van Maastricht, solist en gramofoonmuziek. 4.00 De Ramblers. 4.30 „Orlando di Lasso", vraaggesprek met gramofoonmuziek. 5.00 Voor jongens en meisjes (voorbereid door de Christ Radio-Stichting), ö.lf BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 5.30 Cello en piano. 6.00 Gesprekken rr.et luisteraars (voorbereid door het Vrjz. Prot. Kerkcomité). 6.15 De Romancers. 7.00 BNO: Friesch praatje. 7.15 Leden van het Gooisch kamermuziekge zelschap. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Ons schemeruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.00 BNO: Nieuwsberichten; sluiting. 201. Een onplezierig ontwaken. 1. Dat deze beer niet bepaald vriendelijke bedoelingen heeft, hoeft Nipper niet te vragen!! 2. Inmiddels is Wawhoo heel huids op de begane grond terecht gekomen 3. en nu ijlt hij Nipper te hulp. Op het nippertje... Hier wordt Nipper duchtig bij z'n kladden gepakt, en juist als hij denkt, dat zijn laatste uurtje geslagen is, stort Wawhoo zich met zijn reuzenkracht bovenop de beer... Feuilleton Door Monica Hart Maar wees dan toch voorzichtig! waar schuwde John A vkwright. Ik kan haast niet gelooven dat j** niet overdrijft. Paul, vergeet niet dat je... Je riskeert niet alleen je lever 1 liet was hem niet mogelijk in Dora's tegen woordigheid zoo openlijk te spreken als hij zou willen; zq wist immers niets van Morley's identiteit. Zou Graic u niet op een of andere ma nier kunnen helpen? vroeg Harry. Hij is discreet en betrouwbaar. Hij heeft het overi gens erg deuk op het oogenblik met het onder zoek naar de inbraak bij Sir Wilfred Brand en hij vertelde mé juist, dat hij vast overtuigd was spoedig óe hand op die dieven te zullen leggen. Morley schudde het hoofd. Het zou nutte loos zijn, zei bij. Het was reeds laat geworden en Harry dacht er over naar de stad terug te keeren. Juist toen hij opstond werd de deur van de kamer geopend en de huisknecht kwam bin nen met ten telegram, dat voor Harry be stemd bleek te zijn. Harry scheurde het open. ziin blik vloog over den inhoud, en daarop las hij het hardop voor. Het was kort en nuchter- zakelijk, maar het verwekte hevige sensatie. Kom morgenochtend bij mij. Heath gear resteerd in verband met den inbraak bij Sir Wilfred Brand. GRALE. HOOFDSTUK XLI. Een week was voorbijgegaan en Dora begon de dingen weer van een lichteren kant te be zien. Ze voelde weer belangstelling voor het leven in den nuisdijken kring. Ze voelde zich nergens zoo gelukkig als hij haar eigen familie en goede vrienden. Dora en Harry zouden in het "begin van den zomer met den groot9ten eenvoud trouwen, en Harry stelde zich voor een lange huwe.'tksreis te gaan maken. Wan neer zij dan weer in Engeland waren, zouden ze zich in Higlunoore vestigen en zou hij het leven van een rnstigen landedelman gaan lei den. Alles van do verdenking, die tegen Dora gekoesterd was, zou tegen dien tijd vergeten zijn. Bovendien was Staunton Heath thans ge arresteerd: het iteó geen twijfel of hij was de dief van den groenen diamant. Als zij wilden konden zij Dora's onschuld thans voor de heele wereld bewijzen. Het was evenwel niet zeker of ze deze gclegeuheid zouden aangrijpen. Dora wilde geen nieuwe vervolging beginnen tegen iemand, die al Zc-o zwaar getroffen was. Bo vendien was het voor Dora voldoende wanneer Lady Kentard aan hen, die op dien gedenk- waardigen avond aanwezig waren geweest, den stand van zaken meedeelde. Het bericht van Heath's arrestatie veroor zaakte opschudding, daar de jonge man tot een oude familie behoorde en een bekende ver schijning was in de uitgaande wereld. De fei ten leken eenvoudig gnoeg. De daders van den inbraak in de woning van Sir Wilfred Brand hadden een zakmes achtergelaten, waarvan de politie na eenigen tijd den eigenaar opspoorde, Staunton Heath. En toen de politie zoover met haar onderzoek gevorderd was, kwamen van verschillende kanten slecht-befaamde lom merdhouders en antiquairs opduiken, die plot seling last kregen van hun geweten en tot hun grooten schrik ontdekten dat ze voorwerpen in hun bezit hadden, die blikbaar van den dief stal bij Sir Wilfred Brand afkomstig waren! Ze brachten ze naar .de politie en hun verkla ringen strekten ook al niet om Staunton Heath te ontlasten! Hij zelf echter deed niets anders dan zqn onschuld volhouden en hfl weigerde op iedere vraag anwoord te geven. De publieke opinie was tegen hem. Men beschouwde hem als een lichtzinnig verwister, die bovendien een eervollen ouden naam had beklad. Dora had echter medelijden met hem. Ik geloof, zei ze, dat hij in slechte handen is gevallen; hy vertelde mij, dat Ruth- ven hem altijd goeden raad had gegeven en ge probeerd had hem uit zijn moeilijkheden te hel pen. Maar ik geloof dat het juist Ruthven zou kunnen zijn die de oorzaak van al zijn ellen de is. Dat neem ik graag aan, antwoordde Har ry, ik geloof zelfs dat hij, verborgen achter de stroomannen, het geld op Heath's vermo gen heeft voorgeschoten. Maar één ding be grijp ik niet: hoe jij nog medelijden met dien kerel kunt hebben. Dora zuchtte. Ik kan niet gelooven dat hij het uit eigen beweging deed, zei ze. Dora deed nog iets an Iers; zonder een woord tegen iemand te zeggen schreef ze Marion Kentard en verzocht haar geen stappen te doen in verband met den diamant. Marion had immers haar diamant terug en Dora was wat haar betrof bereid de zaken te laten zooals ze waren. John Arkwright en zijn zoon hadden hun werk weer hervat en gingen geregeld naar Londen, hoewel Philip, met als verontschuldi ging dat zijn vacantie eigenlijk nog niet om was, dikwijls thuisbleef. Zijn vader schreef dit toe aan de aanwezigheid van Greta Franklyn en gaf glimlachend inwendig alvast zijn toe stemming. Want de goede mart meende dat Philip en Greta meer dan gewoon behagen in elkanders gezelschap hadden, maar daarin ver giste hq zich. Beiden waren ook inderdaad dikwijls alleen, Morley was vertrokken, mijnheer Arkwright was naar de stad. Dora, die dezelfde gedachte had als haar vader liet hen onder het een of ander voorwendsel dikwijls alleen en nam Helen dan mee, tot groote teleurstelling van Philip! Maar deze hield zijn geheim voor zich en nam noch Harry noch Dora in zijn vertrou wen. Langzamerhand begon Helen zich aan te passen aan het nieuwe leven. Ze was zich be wust dat er iets ongewoons met haar gebeurd was en om een pijnlijke uitlegging te sparen zeide men haar, dat ze een ongeluk had ge, had. De herinnering aan de jaren op het moeras, waren uit haar herinnering wegge- wischt. Ze vroeg wel naar de goede menschen, die haar verzorgd hadden, de Fletchers, die ze als haar ouders beschouwde, en men deelde haar mede, dat dezen verplicht waren geweest het land te verlaten en haar hadden achterge laten In de hoede van Lord Raynour. Deze had Inderdaad navraag gedaan naar het verblijf van de Fletchers, maar tot dusverre zonder eenig resultaat. Ondertusschen groeide Philip's genegenheid voor Helen met den dag. Hij zag met een diep geluksgevoel hoe zij steeds meer een gewoon menschenkind werd en zijn overtuiging groei de dat het hoogstens een kwestie van één, hoogstens twee... jaar kon zqn; zq zou in verstand en ontwikkeling niet meer achter staan bij andere meisjes van haar stand en leeftijd. Helen mocht hem ook graag lijden, al was het dan voorloopig op een kinderlijke ma nier; daar was hij zeker van. Hij wijdde haar in de geheimen van het croquetspel in en maakte groote wandelingen met haar. Ze praatten dan niet veel, want het was niet ge makkelijk onderwerpen van gesprek te vinden. Maar toch vervulde de omgang met Helen hem met een groot geluk. Zoo verliepen de dagen op Pembroke Lodge totdat Philip op een ge geven oogenblik begreep, dat het niet bij toe val was, dat hij zoo dikwijls alleen gelaten werd met Greta Franklyn en dat haar houding tegenover hem anders was dan hij eigenlijk had moeten verwachten. Hij schold zichzelf voor dwaas, dat dit niet eerder tot hem was doorge drongen. Het waren een paar woorden tus schen Greta en haar vader, toevallig opgevan gen, die zqn oogen hadden doen opengaan. Lord Raynour was op Pembroke Lodge op be zoek en na de lunch was hij met zijn dochter een wandeling door den tuin gaan maken. Na eenigen tyd was Philip hen gevolgd, om Greta te vragen Of ze meeging tennissen of croquet- ten. Na eenig zoeken ging hij naar het zomer huisje, waar Greta dikwijls zat. Op den zach- ten grond waren zijn voetstappen onhoorbaar en zoo kwam het dat zij hem niet eerder be merkte dat toen hij bij de deur stond. Slechts enkele woorden had hij gehoord, maar ze waren voldoende om Philip in verwarring te brengen. Wordt vervolgd

Schager Courant | 1941 | | pagina 7