Frauduleuze slachtingen volksgezondheid Onder buurvrouwen Berlijn over situatie in IRAK Past op zakkenrollers! De Noordoosfpolder ia cultuur gevaar voor de De Veterinair Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid wendt zich tot het publiek! Niet gekeurd vleesch kan den dood brengen Op het onsociale karakter van de clan destiene slachtingen van vee rundvee, schapen en varkens is reeds van verschil lende zijden de aandacht gevestigd. Behal ve het onsociale karakter heeft, dit euvel nóg een bedenkelijken kant, in verband staande met, de consumptie van ongekeurd vleesch. Om een voorbeeld te geven. In 1937 werden ij gekeurd runderen 350237 waarvan afgek. 19487 graskalveren 78910 waarvan afgek. 12G22 vette kalveren 114424 waarvan afgek. 2674 mtchterekalv. 556502 waarvan afgek. 33642 varkens 1094692 waarvan afgek. 32727 schapen 202545 waarvan afgek. 14008 geiten 11747 waarvan afgek. 3785 eenhoev. dieren 26523 waarvan afgek. 7059 Bij deze getallen moeten wij feitelijk nog voegen als „niet volkomen deugdelijk" de hoeveelheden, welke slechts voor consump tie werden toegelaten, nadat zij aan een be paalde bewerking waren onderworpen, d.z de zoogenaamde voorwaardelijk goedgekeur de, geslachte dieren. De omstandigheid, dat er in Nederland in don loop der jaren slechts sporadisch vleesch vergiftiging is voorgekomen, is uitsluitend te danken aan de uitnemende werking van onze vleeschkeurïngsdiensten. Hierbij verdient de aandacht, dat niet tot de vleeschverg'ifligingen worden gerekend de 'gevallen, waar in oorspronkelijk goedgekeurd en ge zond vleesch door slechte bewaring in de huishouding of door andere bij komstig infectie ondeugdelijk is ge worden. Zoodanige gevallen worden gerekend tot. de groote groep der voedselvergiftiging. Men kan niet zelfs constateeren! Kr zijn nog, steeds menschen. die meenen, dat zijzei ven wel „aan het vleesch kunnen zien", of het deugdelijk voor consumptie is, en dat zij dus de wetenschappelijke keu ring wel kunnen ipissen. Dezulken worden er met nadruk op gewezen, dat zij het mis hebben! Onder vleeschkeuring wordt verstaan een deskundig onderzoek: de beoordeeling van het geslachte dier. met alle organen en ingewanden erbij, met betrekking tot de deugdelijkheid- ervan als voedingsmiddel voor den menseh.. En aan deze keuring van „het geslachte dier gaat. opdat nog grootere zekerheid wordt verkregen, het onderzoek van het dier in levenden toestand vooraf. Nu is alléén de deskundige, de dierenarts met zijn veelzijdige en gespecialiseerde ken nis. in staat een volldeige keuring te ver richten en uitspraak te doen. Bij dit alles moeten wij goed begrijpen, dat vleesch, schadelijk voor de gezondheid, heel friscn kan schijnen. Het is' bij voor beeld mogelijk, dat het een mooie, roode kleur vertoont, en als men het voelt vast blijkt, terwijl de leek er ook óverigens geen afwijkingen van het normale aan kan be speuren maar dat het gebruik ervan des ondanks levensgevaarlijk voor den mensch is. Vooral bepaalde lagere organismen, bac teriën, ziin aan de vleeschvergiftiging schul dig. Deze bacteriën vindt men in vleesch en organen bij zieke dieren van onderscheiden soort Voor den mensch. die zulk besmet vleesch nuttigt, zijn deze vergiftigingen in vele gevallen dood el ijk.» Daarenboven bestaat het gevaar, dat het ongekeurd, clandestien in den handel ge brachte vleesch, indien hét soms op zich zelf al eens deugdelijk is. door de onhygi ënische behandeling ervan in de clandestie ne bedrijfjes ondeugdelijk kan worden. Misschien zal men het eigenaar dig vinden, dat men, bij al die frau duleuze slachtingen, zoo weinig hoort over vleeschvergiftigingen of ziekten. Maar dit is nog al be grijpelijk. Want hij, die ziek is ge worden ten gevolge van het nutti gen van zulk vleesch, zal wel zoo wijs zijn, niet aan de groote klok te hangen, dat hij zich dat door ge smokkeld vleesch te lcoopen zelf op den hals heeft gehaald. Zou er ie mand ziek worden door consumptie van vleesch, dat wel is gekeurd, doch welks afwijkingen over het hoofd zijn gezien, d^n zou daarente gen het gebeurde binnen den kortst mogelijker» tijd algemeen bekend worden gemaakt! Daarom, landgenooten, koopt geen vleesch vain frauduleus geslachte dieren. Doet gij het toch, dan zijt gij er mede schuldig aan. dat de menschen van goeden wille minder vleesch krijgen toegewezen. Wie vleesch, van frauduleuze slachtingen afkomstig koopt, is zelfzuchtig. En met al zijn egoïs me is het toch mogelijk, dat hij zijn eigen belangen slecht dient en zichzelf in licha melijk gevaar brengt. Want door ongè- keurd vleesch te eten loopt hij groote kans dat heel kleine wezentjes, den mensch vij andig gezind, in zijn lichaam worden bin nengesmokkeld en daar een, misschien doodelijke, verwoesting veroorzaken. Prof. Dr. H. C. L. E. BERBER. Veterinair Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid. 300 000 pond voor Alexandrië Egyptische ministers bezoeken de geteisterde stad. Het Egyptische kabinet heeft Zondag een zitting gehouden, waarin is besloten 300.000 pond ter beschikking van de stad Alexandrië te stellen, die, zooals bekend, het mikpunt' is van herhaalde Duitsche luchtaanvallen. De Egyptische ministers van gezondheid en arbeid zijn Zaterdag?, volgens S.P.T. naar Alexandrië vertrokken om het opruimings- werk in oogenschouw te nemen, terwijl de premier Zondag per vliegtuig de geteisterde stad heeft bezocht. Ooggetuigen verhalen aldus A.N.P. uit Beiroet dat de laatste luchtaanval op Alexandrië nog aanzienlijk heviger was dan die van Donderdag. In de havenwijk zijn tal rijke pakhuizen in vlammen opgegaan. Griek- sche en Britsche. schepen werden getroffen een deel werd tot zinken gebracht.' De wijk om de haven is ee» puinhoop. Bij duizenden verlaten de bewoners de stad op ezelskarren öf te voet. Het station wordt eveneens door duizenden belegerd. BESPREKINGEN TUSSCHEN V.S. EN TSJOENGKING. Kwo-tai-tsji te Manilla aangeko- De nieuwe minister van buitenlandsche za ken te Tsjoengking, Kwo-Tai-Ts.ji, is voor een bezoek van ruim een week te Manilla aan gekomen. Hij zal in de eerste plaats bespre kingen voeren met de vooraanstaande Ame- rikaansche ambtenaren op de Philippijnen. Uit Hongkong is verder een aantal hooge Amerikaansche officieren aangekomen, die gedurende langen tijd officieele reizen China hebben gemaakt. Bij hen bevonden zich de brigade-generaal Clagett en de me dewerkers van de vloot- en militaire atta- ché's te Tjoengking. DE EEN PLUKTE DE ANDER DE HAREN UIT 'T HOOFD OF 'T EEN GESLACHTE KIP WAS„IK KREEG EEN KLAP OP MIJN RECH TER GEZICHT, EDELACHTBARE." Amgterdamsch straattooneeltje Er was ruzie in de straat geweest, een hevige ruzië4 welke in een wild gevecht geëindigd was. Twee vrou- 1 Wen hadden over de straat liggen te rollen en een van haar had zich schrijlings op de ander gezet en ze gevierend gezwaaid met de bossen haar, welke zij uit het hoofd van haar vijandin had geplukt. Het was geen aantrekkelijk tafreel geweest, dat de buurvrouwen op dien gedenkwaardigen Septemberochtend hadden moeten aanschouwen en het was dan ook te begrijpen, dat een dezer vrouwen een abrupt einde had gemaakt aan de vechtpartij door de winnares en de overwonnene uiteen te jagen in tegenovergestelde rich ting, zooals men dat in procesver baal taal pleegt uit te drukken. Daar mede was het in elk geval dien och tend afgeloöpen Maar het eigenlijke slot' speelde zich gisteren pas af. Want de verslagen juffrouw bleek niet verslagen genoeg om den weg naar het politiebureau niet te kun nen vinden. En zoo zat de vrouw, die met de haren had gezwaaid en andere wreede dingen had gedaan, nu op de strafbank in het zaaltje van den Amsterdamschcn politierechter. De juffrouw die het verloren had, schilder de de prille morgenstemming in de straat en zij vertelde hoe zij bezig was de ruiten, waarin de vroege zomerzon speelde, te lap pen. Zij was in haar lapbezigheden gestoord door een buurvrouw, die een belangrijke -mede- deeling had te doen en daarom reeds vóór negen uur de trappen was afgedaald. „Juf frouw", had die buurvrouw gezegd, „juf frouw, hebt u het al gehoord: gas en elee- tra zijn één geworden". De juffrouw liet spons en zeemlap een oogenhlik rusten en zei: „Zoo juffrouw, zoo, dat is niet mis. Gas en electra een, wie had dat ooit kunnen denken". Daarna praatten -zij verder over gas en over electra, die zoovele jaren hun eigen weg waren gegaan en nu plotseling geen gas en electra meer waren doch eenvoudig gemeentelijke energie. En midden in dat pakkende gesprek dat nog door een derde juffrouw was aange hoord. -verscheen de wilde buurvrouw. Zij had totaal geen interesse gehad voor gas en electra. Zij had alleen aan zichzelf ge dacht en daarom was zij abuisievelijk in de meening gaan verkeeren dat er over haar gesproken was. „Je moet mij met rust laten", zei zij dreigend en voor de andere vrouw een ant woord kon verzinnen had zij haar een klap op het hoofd gegeven met een tasch. De aangevallene was teruggedeinsd, zoolang tot zij achterover op straat rolde. Op dat moment besprong de buurvrouw haar. zet te zich schrijlings op haar, greep haar bij de keel en plukte haar daarna de haren uit het hoofd, alsof zij een geslachte kip voor zich had. Vreeselijk! Het was vreeselijk geweest.. Bossen haar had zij in de handen gehad en mocht men de vertelster tot in de-deta.ils gelooven.dan zou zij met de haren, welke zij na de ge vechten op straat bij een geveegd had. een matras voor. een tweepersoonsbed hebben kunnen vullen. Gelukkig was de fuffrouw van gas en elec tra handplend opgetreden, zoodat er een i einde was gekomen aan de vernieling van het hoofd van het slachtoffer. Maar nog was de zegevierende partij de juffrouw nn- „TIJDELIJK STAKEN VAN DEN STRIJD ZEGT NIETS OMTRENT DEN UITEIND ELI JKEN AF LOOP". Naar het A.N.P. uit Berlijn verneemt, is men aldaar niet van meening, dat de situ atie in Irak niet meer actueel is. Men weet hier, dat da Iraksche nationalisten den strijd voor de bevrijding ,van de Arabische' wereld als een signaal tegen Engeland heb ben afgekondigd en bereid zijn dezen strijd met alle middelen en naar gelang van de omstandigheden voort te zetten en te acti- veeren. In de Wilhelmstrasse was men vandaag van meening, dat een dergelijke actie in geenen deele inactueel kan worden. Als volkeren volgens immanente wetten te voorschijn treden en als de tijden voor deze wetten vervuld zijn, zal ook Engeland de ze ontwikkeling niet meer vermogen te stuiten. In politieke kringen van de Duitsche hoofdstad viel de volgende opvatting te be- luisteren: Al moesten de vrijheidsstrijders van Irak met het oog op de technische su perioriteit der Engelscljen den strijd tijde lijk staken, dan zegt dit nog niets omtrent den uiteindelijken afloop van dit conflict. In de Wilhelmstrasse vatte men de Duit sche opvatting aldus samen, dat al wat zich tot dusver heeft afgespeeld, slechts een klein begin is. Radio Bagdad heeft volgens. D.N.B. mede gedeeld, dat in Irak een verbod is afgekon digd om te luisteren naar „alle zenders der asmogendheden". Overtreders komen voor de militaire rechtbank. De minimumstraf is een jaar. Uit Damascus verneemt het D.N.B. dat een troepen transport-trein, met Britsch In dische soldaten, die óp weg was van Basrah naar Bagdad in de woestijn door Irakkers tot ontsporing is gebracht. In Amsterdam zijn zakkenrollers druk aan het werk geweest. Uit een jas, hangende in een fabriek aan den Distelweg. is een portemonnaie met f9 ontvreemd. In het postkantoor aan de Gerard Ter- borgstraat is'een onderwijzeres een porte feuille met f 77;uit haar tasch kwijtge raakt. De leege portefeuille vond zij later in haar brievenbus terug. Een portefeuille, welke een' bewoner van •de den Tex'Straat. in'zijn jas die hij in zijn woning had opgehangen had achter gelaten, bleek later met den inhoud, ad f 44.spoorloos verdwenen te zijn. Een bezoeker van het Amstelparkbad, kwam. na zich in het water verfrischt te hebben, tot de onplezierige ontdekking, dat zijn nortemonnaie. met f 5.— inhoud, inlus-. schen een tocht met onbekende bestemming was. hegonnen. Blijkens het politierapport deed' een dame aangifte, dat in een magazijn haar hand- tasch, inhoudende f 10.was ontvreemd. In verband hiermede is een 45-iarige, vrouw aangehouden, die in het bezit van die tasch was. Amsterdamsehe effectenbeu Stille markt. Lustelooze s ming. Cultuurfondsen ged Nederlandsche beleggii goed prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. VK. Diplomatieke betrekkingen Italië verbroken. met Ten aanzien van een bericht uit Bagdad, dat de regeering van Irak de diplomatieke betrekkingen met Italië heeft verbroken, verklaart men volgens D.N.B. in politieke kringen te Rome. dat de nieuwe regeering van Irak niet vrij is in haar besluiten en handelingen, maar beschouwd, moet wor den als een werktuig van de Londensche politiek. Het verbreken der diplomatieke betrekkingen met Italië is ongetwijfeld ge schied onder den druk van de Engelsche re eeer ing. Een officieele bevestiging van het bericht dat de Iraksche regeering alle Italiaansche onderdanen. heeft uitgenoodigd. binnen 24 uur het land te verlaten, is te Rome nog niet ontvangen. Men acht. een dergelijke maatregel echter niet onwaarschijnlijk. NIEUWE PORTUGEESCHE TROEPEN NAAR DE AZOREN. Ter versterking van de garnizoenen op de Azoren zijn nieuwe Portugeesche troepen, in hoofdzaak pionniers. vertrokken. De regee ring heeft het s.s. Joao Belo gecharterd voor het vervoer van troepen naar de Azoren en de Kaap-Verdische eilanden. Proeftuinen reeds aangelegd. Het het in cultuur brengen van den Noordoostpolder wordt deze maand een begin gemaakt. Reeds zijn in de drooggevallen gehieden voorbereiden de werkzaamheden getroffen en en kele proeftuinen zijn reeds aange legd. De ervaringen met deze proef tuinen opgedaan, geven reden tot groote tevredenheid. Ook bij de grondboringen is vroeger reeds ge bleken, dat de in te polderen gron den van den Noordoostpolder van uit stekende kwaliteit zijn en tot de meest homogene grondsoorten van ons land behooren. Spoedig zullen dus vele handen werk kun nen vinden in 'n nieuw land met een opper vlakte van 48.000 ha. De eerste ontginnings werken vinden plaats dicht bij de Over- ijsselsche kust tusschen Kuinre en Blokzijl. Langzaam zal het werk dan vorderen naar het centrum van den polder, waar men prach tige zware kleigronden zal aantreffen. Zeer binnenkort kar in Nederland's nij pende behoefte aan cultuurgrond dus weer voor een deel worden voorzien. geloopen onder den uitroep: „kom er uit, kom er uit. ik ben een moeder van vijf kin deren." De juffrouw kwam er niet uit. voor zij wist naar welk politiebureau zij moest en toen was de wilde buurvrouw al ver dwenen. De vechtlustige dame ontkende thans allp schuld. Er was een veete. van anderhalf aar, zooals zij mededeelde en sinds het ontstaan van die veete. was zij zonder eeni- ge reden voor „steunverraadster" uitge scholden. Ook werd zij door de juffrouw haar man en haar vriendinnen veelal .viezerik" genoemd. Dien morgen .was zij weer uitgescholden en toen zij vroeg, wie nu eigenlijk een viezerik was. had zii een harde klap gekregen op haar rechter ge zicht, zooals zij dat noemde. De juffrouw, "ie dus blijkbaar als wijlen Janus, twee ge zichten had, was toen handelend opgetre den. met de bekende gevolgen. De officier van justitie, mr. A. S. de Muinck Keizer, vond dat de juffrouw straf rdtond»1 en eischte f 15.— of 15 dagen. De politierechter maakte er f 10.— of 10 dagen van. De juffrouw kon daar echter iet mee accoord gaan en beloofde met dreigende stem het hoogcr op te zullen zoeken; PENNINGMEESTER DER PADVINDERS EN VORDERINGEN OP DE ONTBONDEN PADVINDERSORGANISATIES. De voormalige penningmeesters der bij de creet van den Hoeheren S.S. en Polizei- fiihrer bij den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied ontbonden p^,d .vindersgroepen worden bij deze opgeroe pen, om/de onder hn beheer zijnde geldbe dragen van hun padvindersgroepen, voor zoover déze nog niet door de politieorganen in beslag genomen werden, tot uiterlijk den 25sten Juni as. op het conto der groep 5 van de handelsmaatschappij H. Albert de Bary- en Co, N.V, te Amsterdam te storten. De personen of lichamen, die nog een vordering op de ontbonden padvindersgroe pen hebben, worden opgeroepen deze vor deringen ter onderzoek in te dienen bij den beheerder der bezittingen van de ontbonden padvindersorganisaties, Waalsdorperweg 102, Den Haag, tot uiterlijk 1 Juli 1941. - Vorderingen, welke na genoemden da tum worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 977/8-98 9 100 963/8 99 7/16 90% L.I 11/16 ïooy, 96y 99 1 38 SS 3/16- 99 1 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGE] A'dam '37 I 3% 893/ 's Grav. '37 I 3% 93% N Holl. '38 3 853/ N.-HoJl. '38 II (3%) JL 90% R'dam '37 I III 3% 883/ Z.-Holland 1937 3 91 87 90% 94% 17934 BENOEMING BÏJ HET DEPARTEMENT VAN VOLKSVOORLICHTING EN KUNSTEN Met ingang van 10 Juni 1941, is de heer N. Oosterbaan, tot dusverre hoofd van de af deeling perswezen, benoemd tot hoofd van de afdeeling algemeene propaganda van het departement van volksvoorlichting en kun sten. Met ingang van denzelfden datum is be noemd tot hoofd der afdeeling perswezen van genoemd departement, de heer M. Blok zijl, journalist-te Amsterdam. De lieer Blok zijl is .de man, die aan het A.R. dagblad „De Standaard'' werd-.toegevoegd, na het uittre den van den heer Dr. Colijn. Hij was-jaren lang te Berlijn werkzaam als correspondent voor Nederlandsche dagbladen. HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 93% AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 185% Ned. Ind. Handelsb. A 126 Ned Handel Mij. c.v. A 134 130 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A K U. 1333,4-132% 132-1J Centr. Suiker Mij. 194 198 Fokker g A 175 172 Lever Bros en Unilever cv.A114-114% 1103,4 Ned. Ford 283 279 Philips G B.v.A 195%-197 1943,4-lc Philips pref. A 145% 143 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 230%-228% 227%-22 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerilcalijn A Kon. Ned. Stoom b. Mij. nat bez. v. A. Kon. Paketvaart A. Ned. Scheepv. Unie A 110%-Hl 110- 156 1543/-15 224 211%- 162-163 159-15' SUIKER-ONDERNEMINGEN. DE ARBEIDSDIENST VOOR MEISJES. De staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departement van algemeene zaken, betreffende den „ar beidsdienst voor meisjes". Aldus wordt blij kens artikel 1 van dit besluit de betreffende afdeeling genoemd van den Nederlandschen arbeidsdienst. Artikel 2 bepaalt, dat beslui ten, beschikkingen en alle andere door het daartoe bevoegde gezag gestelde of te stellen regelen betreffende den Nederlandschen ar beidsdienst niet van kracht zijn voor den arbeidsdienst voor meisjes tenzij uitdrukke lijk anders wordt bepaald. In de Jordaan Koffiedieven gegrepen. Uit een der veemen in de hoofdstad wér den in den laatsten tijd voortdurend kleine hoeveelheden koffie vermist, in gewicht va- rieerende tusschen 5 en 10 kg. Het feit, dat verschillende nasporingen geen resultaat opleverden, schijnt den dader naar thans is gebleken ierrïapd van het veem personen stoutmoediger gemaakt te hebben. De man kwam n.1,, vergezeld van zijn vader, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.1. Der roeiboot naar het veem, wist met be- lulp van een valschen sleutel binnen te komen en toen was het een „koud kunstje", twee balen koffie, ieder van 60 kg., mee te nemen Dat zij daarbij terloops nog enkele kistjes sigaren naar het bootje lieten ver huizen, mag wel als een rechtmatige be looning voor hun nachtelijken arbeid wor den beschouwd Helaas begon na dit bezoek de pech voor de dieven Een der halen geraakte al spoe dig- te water. De andere zak koffie werd evenals met de reeds eerder gestolen koffie was gebeurd -- naar een heelster in -den Jor- ,daan gebracht. De groote hoeveelheid van het gestolen geurige genotsmiddel zal er echter oor zaak van zijn geweest, dat ditmaal de poli tie er spoedig de lucht van kreeg. Het duurde .niet lang. of zoowel de beide inbre kers als de heelster en haar zoon werden door de politie gearresteerd. Ook het gesto len goed is in beslag genomen. De totale hoevelheid van de gestolen kof fie kori tot nu toe. nog niet worden vastge steld. Het onderzoek der centrale recher che in deze zaak duurt voort. H V A. Javasche Cultuur N.I.S.U. 393-395 242 240 226 225 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij., 2003/ Deli Mij cv. A. 269 259 Senembah 205 200% RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 251-24S 234-22C Deli Batavia Mij. A 200 293% Smeerkaas en soepgroente Nachtelijk bezoek aan fabru winkel en pakhuis. In de laatste nqchten he-bben inbrekc weer op verschillende' punten van Amsti dam hun beroep uitgeoefend. Een kleedingfabriek aan de Rozengracl die met een bezoek vereerd werd, moe eenige rollen slof, jassen en een tasch m radio-onderdeelen afstaan. De inventaris van een pakhuis aan 1 korte Prinsengracht, waar slechts eenraa opengeschoven behoefde te worden om 1 visite binnen te laten, verminderde met pakjes smeerkaas en 150 pakjes soepgroenl In een. schoenwinkel in de Houtrijkstrai kwamen de bezoekers via de turnen aan c achterzijde binnen. 33 paar schoenen name zij als souvenir mee. Arrondissemenfsrechtban! fe Alkmaar LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Gistermorgen omstreeks acht uur is brand uitgebroken in de landbouwschuur van den heer A. Goozen. Hoewel de brandweer spoe dig ter plaatse was, kon deze niet verhinde ren, dat de schuur geheel afbrandde. Eenige varkens kwamen in de vlammën om, ter wijl ook nog enkele andere later moesten worden afgemaakt. De schade wordt gedeel telijk door verzekkering gedekt. Oorzaak van den brand is waarschijnlijk, het wegwerpen van een brandende sigaret. VOOR DEN POLITIERECHTER. (Zitting van Maandag 9 Juni.) Urk EEN HOUTEN PAAL GESTOLEN. Een zekere J. E had de verre reis ul Urk ondernomen, en hoorde den Officie van Justitie mr. de Brueys Tack de dag vaarding voorlezen. De man werd erva verdacht op 21 April j l. een houten paal hebben weggenomen, welke toebehoord aan den Staat, der Nederlanden. Verd. erkende het feit volmondig en zeid op een vraag van den Politierechter mr Krabbe, dat hij dit gedaan had om „brand te hebben. Want hij had niets meer! Je. was net aan 't zagen, niet; waar, toci de wachtmeester eraan kwam? vroeg mi Krabbe. Dat is zoo; aldus verd. Het waren palen van de oude Zeewerini en haalden meer ^menschen uie weg? wild de Politierechter weten. O hé ja: Zooveel, was verdachte's ant woord. De Officier van Justitie requisitoir mond. vond het niet in den haak. dat dii palen maar eenvoudig werden woggeno men;, en eischte f 25.boete subs. 20 dagen hechtenis. Verdachte vónd dit zéér hoog. De Politierechter sehecn er ook zoo te denken, verd. werd althans veroor tot f 5.— boete, subs. 2 dagen. Schagen VRIJGESPROKEN. S. T. uit Schagen, die eenige weken had terecht gestaan, omdat hij een aantal var- kens in voorraad zou hebben gehad, hoor de door den Officier van Justitie vrijspraak tegen zich eisohen. Een eisch waarmede dn Politierechter zich kon verecnigen DO OVCD Drdeclcj

Schager Courant | 1941 | | pagina 2