Een duidelijke blokkade tegen Japan BRANDSTOFFEN- VRAAGSTUK Dure thee Tokio zond defenitieve instructies aan Josjizawa I HET Begrip voor de onver mijdelijke feiten, welke uit den bijzonderen toestand, waarin wij thans leven, voortvloeien HET brandstoffenvraagstuk voor den komenden winter zal ongetwijfeld in menigen familiekring reeds een diep gaand onderwerp van gesprek heb ben uitgemaakt En dit ondanks't feit dat we nauwelijks den zomer zijn ingegaan en bij velen nog maar voor weinige dagen terug de haard of de kachel gedurende enkele maanden voor goed op non-actief is gesteld. Laten we hopen dat het vele maanden zul len zijn. In de hierboven genoemde gesprekken zal het niet aan pessimistische gedachten hebben ontbroken, waarmee geenszins ge zegd is, dat er ook niet geweest zijn, die den toestand wat minder donker hebben ingezien. Hun aantal moet echter en dit is begrijpelijk in de minderheid geweest zijn. Onder het „wij zullen wel zien als het zoover is", hebben ze hun zorgen over dit „brandende" vraagstuk naar later verscho ven. Dat ze er nog weer eerder aan herin nerd zouden worden dan ze dachten, hebben ook zij op dat oogenblik niet kunnen ver moeden. Want dan zou er geen departe ment moeten zijn, die zich nu eenmaal niet de luxe kan veroorloven, als wij het zoo eens mogen noemen, om de zaken, met de uitvoering waarvan het belast is, maar naai lateren datum op te schorten. En het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, dat over de distribu tie van vaste brandstoffen gaat, maakt daarop geen uitzondering. Hetgeen tot ge volg heeft dat het vraagstuk eensklaps weer heel actueel is geworden cn gelet op de alles behalve zomersche temperaturen, die wij de laatste paar dagen hebben, zal het blijken onze belangstelling te kunnen vasthouden. De secretaris-generaal van genoemd de partement heeft n.1. zooals uit een uit voering bericht op den vóórkant van dit nummer blijkt bekend gemaakt, dat met de uitreiking van de nieuwe bonkaarten voor vaste brandstoffen was overgegaan, omdat een regeling is ontworpen, Avaarbij zoo mogelijk de verbruikers in de gelegen heid worden gesteld, een gedeelte van het hun toekomende rantsoen tijdens de zo mermaanden aan te schaffen. Over de wij ze, waarop het een en ander zal worden uitgevoerd, zullen binnenkort nog andere mededeelingen in de pers verschijnen. Dit feit alleen reeds, waarbij de vermel ding, dat in bijzondere omstandigheden ex tra rantsoenen worden verstrekt en geen rekening wordt gehouden met eventueele voorraden, moet menigeen hoopvol stem- nen. HET preekt vanzelf, dat groote moei lijk] ^aen overwonnen moeten wor den en in dit licht moet men dan ook de kolenvoorziening van den komen den winter zien. Dan ook zal men begrip hebben voor de onvermijdelijke feiten, Avel- ke uit den bijzonderen toestand, waarin wij thans leven, voortvloeien, zij het dan ook dat de feiten er even hard om blijven. We hebben ze echter te aanvaarden en dit brengt de noodzakelijkheid van een sy steem mede, dat voor Nederland in dit ge val tot beperkingen moet leiden. Dit geldt niet alleen voor Nederland, doch voor ge heel continentaal Europa, dat gebukt gaat onder de harde slagen van het oorlogsge weld. Het gaat er dus bij de kolenvoorzie ning niet om, hoeveel Nederland verbruikt en voortbrengt, maar om de vraag, hoe veel continentaal Europa verbruikt en voortbrengt. In dit verband zouden wij kunnen herin neren aan de rede,- welke commissaris-ge neraal dr. Fischböck op 3 Mei j.1. in Maas tricht heeft gehouden, waarbij hij ten aan zien van de kolenvoorziening het volgen de heeft opgemerlctr „Limburg produceert voldoende om de behoefte van geheel Neder land te dekken. Het Europeesche continent heeft evenwel niet vol doende om zijn geheele behoefte te verzorgen, omdat de aanvoer van Engelsclie kolen stop ligt. Duitsch- land produceert ook meer dan het noodig heeft, maar andere landen hebben te weinig of geen kolen. De ze landen moeten dus door de ko- lenproducenten verzorgd worden. Nederland kan daarbij niet op het standpunt staan, dat het alleen voor zichzelf behoeft te zorgen, maar het moet mede helpen in de Europeesche eenheid." Hieraan zouden we nog willen toevoe gen, dat zelfs al zou men tot een verdeeling van de op het continent beschikbare voor raden kunnen komen, er nog tal van fac toren blijven, welke de mensch niet in zijn hand heeft. Want zal de winter bijv. vroeg invallen en streng zijn? Zullen de rivie ren vroeg dichtvriezen of nog ver in den Avinter als transportmogelijkheid te gebrui ken zijn? Dit zijn alle vragen, Avaarop nie mand antwoord kan geven en welke alle berekeningen in de war kunnen sturen. Het eenige Avat zeker is, is. dat wij ons op een toestand hebben voor te bereiden, waarin zuinig en economisch stoken een allereerste eisch zal zijn. Een teder zal dan ook goed doen reeds in den loop van de zen zomer in eigen omgeving na te gaan hoe hij de hoeveelheid brandstof, Avelke hem is toJegeAvezen, op de meest doeltref fende Avijze zal besteden. De proeftuin van het Amsterdamsch Centraal Comité voor Sociale Jeugdzorg aan den Ouderkerkerdijk is betrokken bij het probleem van de voedselvoorziening der hoofdstad. Het koolplanten is met zorg tor hand genomen. (Pax-Holland) Groot aantal diefstallen opgelost Kleine jongens stalen, oudere broers en vader heelden. De marechaussee te Hengelo beeft deze week een zeer groot aantal diefstallen op gelost, welke het laatste jaar in deze plaats en in de omgeving gepleegd werden. De zaak kwam aan het rollen, toen Zondag de badmeester van een zweminrichting aangif te deed van diefstal van allerlei voorwer pen als etenswaren, zwempakken en gereed schappen uit fietstasschen enz.. Een onder zoek wees uit, dat twee 7-jarige jongens, een 11-jarige en een 12 jarige knaap de da ders waren. Een gedeelte van de voorwer pen werd in een boschje bij de zweminrich ting teruggevonden. Tevens kwam toen aan het licht, dat de knapen handelden in op dracht van een ouderen broer van een der jongens, 21-jarigen Joh. W. v. d. W. te Hen gelo, en dat zij een jaar lang niet alleen in Hengelo, doch in tal van gemeenten uit den omtrek allerlei diefstallen gepleegd had den. Drie jongens stonden dan op den uitkijk, terwijl de 12-jarige A. v. d. W. door zijn broer door een raampje of een andere ope ning binnen de woning of schuur, welke zij tot operatieobject hadden gekozen, ge duwd werd en daarna de gestolen voorwer pen aan den oudere gaf. Zoo stalen'" zij te Hasselo, Deurningen, Weerselo, Borne, Haaksbergen, Beckum en Hengelo ruim vijftig kippen, verder een aantal konijnen, ongeveer een dozijn fietsen, uit een. schuur bijlen en teilen, uit een gereedschapswagen van een aannemer schoppen bijlen en krui wagens, verder bij een bakker eenige doo- zen distributiebonnen, etenswaren als brui ne en witte boonen, terwijl zij als bekroning van hun werk inbraken bij de R. K. pasto rie te Rossum, waar een zeer groot bedrag aan geld ontvreemd werd. Verder maakten zij er een geAvoonte van bij winkels te Hen gelo geld uit de toonbanklade en allerlei goederen van de toonbank te ontvreemden. In verband hiermede is de broer van twee der knapen, de 21-jarige Joh. W. v. d. W., als hoofddader ingesloten, terwijl diens va der, de 59-jarige A. v. d. W. en de vodden koopman G. M. uit Enschede ingesloten zi'jn wegens heling. Voorts is tegen de echtge- noote van v. d. W. en de buurvrouw H. J. A. wegens hetzelfde feit proces-verbaal op gemaakt. Kettinghandelaars dam ontmaskerd. in Amst er- Do Amsterdamsche politic is dezer dagen een kettinghandel op het spoor gekomen. Een der verhandelde artikelen was thee, waarvan 30 Kg. in beslag werd genomen. Het bleek, dat de thee voor f 6.— per pond (hetgeen natuurlijk al abnormaal duur was) Avas ingekocht cn voor niet minder dan f 15.50 per pond van de hand werd gedaan. Verder werd nog de hand gelegd op een partij aardappelmeel, groot 750 Kg., waar voor 't drievoudige van d,en normalen prijs werd gevraagd. Ook 100 Kg. vleesch werd daar aangetrof fen, doch dit bleek reeds bedorven te zijn. In verband met deze affaire werd ook een onderzoek ingesteld in een woning aan den Aalsmeerweg. Daar werd een partij spek, alsmede 70 Kg. koffie, in beslag genomen. NEDERL. STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 13 Jnnl ^941 Hooge Prijzen 10350 niet met premie van f 3000.— Prijzen van f 70— 1192 1307 1688 1744 6425 7193 7213 7608 8091 9546 10671 12347 13286 15034 15745 16437 17895 17999 19280 21018 21789 Nieten 1267 1268 1394 1773 1794 1828 2424 2623 2638 2805 2813 3312 3363 3584 3728 4198 553F 5679 5713 5907 6285 6405 6440 7109 7391 7514 7558 7605 7619 7641 7719 7753 7908 8057 8147 9184 9753 9919 10031 10274 10886 11060 11"61 12416 12627 1275- 12918 13028 13122 13169 13372 13700 13744 13844 14001 14493 15320 15907 16511 16785 17177 17295 17564 17836 18228 18230 18249 18588 18889 19089 19332 20549 20741 20767 21089 21184 21241 21509 Verbetering 5e klasse, 16e lijst: 20645 m. z. met f 70—. Viervoudige moordenaar overleden IJe Wijkstra. de moordenaar van vier veldwachters te Grootegast. In het krankzinnigengesticht te Eindho ven is in den ouderdom van 42 jaar overle den IJe Wijkstra, afkomstig uit Lucaswol- de (gemeente Grootegast), die in April 1929 door de rechtbank te Groningen werd ver oordeeld tót vijftien jaar gevangenisstraf, wegens moord op de vier veldwachters van Grootegast, aldaar gepleegd einde Ja nuari 1929. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOM STEN IN 1940. Blijkens een pas verschenen verslag van het Centraal Bureau voor de Statistiek be droeg het aantal collectieve arbeidsovereen komsten in Nederland op. 1 Juqi 1940 1544, omvattende 69.700 ondernemingen en 351.500 werknemers, en Avel Industrie 978 overeenkomsteen; 28.500 on dernemingen, 221.000 werknemers. LandbouAv: 341 overeenkomsten; 40.500 on dernemingen; 100.900 werknemers. Transportbedrijven en handel: 225 overeen komsten; 700 ondernemingen; 29.500 werknemers. In vergelijking met 1939 verminderde het aantal contracten met 122, steeg het aantal betrokken ondernemingen met 9.650, maar daalde het werknemersaantal met 28.200. Vooral in den landbouw vindt het collectief contract steeds meer toepassing. WelisAvaar daalde in vergelijking met 1939 het getal con tractanten in land- en tuinbouw met.31, maar steeg het aantal betrokken ondernemingen met 3750 en dat der Averknemers met 14.800. 1159 contracten omvatten in 1940 I on derneming, 91 contracten van 2—20 onderne mingen, 186 van 21—100 en 108 Contracten meer dan 100 ondernemingen. In 1920, dus 20 jaar geleden, bestonden in ons land 984 collectieve arbeidsovereenkom sten, omvattende 22.550 qndernemingen met 273.600 werknemers. BRANDJE IN EEN DEPARTEMENT. Gistermiddag is brand uitgebroken in een opslagplaats van oud papier in den kelder van het gebouw Bezuidenhout 30 waarin ge vestigd- zijn de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij. De oorzaak js onbekend, doch waarschijnlijk is een en ander aan onvoor zichtigheid van een bediende te wijten. Van wege den aard van het gebouw waarin brand ontstond, rukte de brandweer uit met groot materiaal, dat echter geen dienst behoefde te doen. Met een slang op de waterleiding was het vuur in een ommezien gebluscht. VERZUIMD DÉ VOORRAAD OP TE GEVEN. Procesverbaal is opgemaakt tegen een 27- jarige winkelierster te 's-Gravenhage Ave- gens het hamsteren van 144 busjes 250 gram koffie, 45 kg. rijst, 75 kg. suiker, 10 liter slaolie en 60 kg. bruine boonen. Zij had verzuimd deze voorraden aan den distributiedienst op te geven. Alles is in beslag genomen. ZIEKTE BEDRIJFSVEREENIGINGEN OVER 1939—1940. Uit het verslag over 1940 van het College van Toezicht, bedoeld in artikel 120 der Ziektewet, blijkt, dat het aantal bedrijfsver- eenigingen voor de uitvoering van de Ziek tewet, dat in 1940 53 bedroeg, intusschen is gedaald tot 47. Blijkens het jaarverslag over 1939 kan het totaal verplicht verzekerd loon bedrag van de werkgevers, aangesloten bij de bedrijfsvereenigingen, op 1117 millioen gul den gesteld worden tegen 1047 millioen in 1938. 984 millioen in 1937 en 902 millioen gulden in '36. Het vrijwillig verzekerde loon bedrag bedroeg in 1939 ruim 21 millioen gul den tegen 19 millioen in 1938. Het totaal verzekerde loonbedrag was dus in 1939 1138 millioen gulden, waarvan van rechtstreeks aangesloten leden 767 millioen' gulden, van afdeelingskassen 182 millioen gulden, van eigen risicodragers 168 millioen en van vrijwillige verzekering 21 millioen gylden. i In verhouding tot het verzekerde loonbe drag is het uitgekeerde ziekengeld gestegen van 11.5 per f 1000,loon tot 12,4, zijn de controlekosten van f 1,per f 1000,loon gelijk gebleven, zijn de administratiekosten gedaald van 2.0 op 1.8. In het prophylaxe- fonds stortten de bedrijfsvereenigingen f279.232.54. Het aantal klachten van verze kerden, dat bij-het college binnenkwam, be droeg in 1940 195 tegen: 149- ia 1939. SCHULDVORDERINGEN TEN LASTE VAN DEN OPBOUWDIENST. De-secretaris-geneja^ yan het departe ment van Algmxeene Zaken deelt belang hebbenden mede. dat, ten einde tijdige be taling mogelijk te maken, het gewenscht is. dat alle vorderingen ten laste van dea opbouwdienst, zoo spoedig mogelijk worden ingediend bij het hoofd van het afwikke lingsbureau opbouwdienst, Arnhemsche- straat 8, Velp. Ten einde zekerheid van spoedige voldoening van de vorderingen te verkrijgen, zullen daze uiterlijk ultimo Juni a.s. moeten zijn ingediend. Latere indiening zou tot aanmerkelijke vertraging in de afdoening kunnen leiden. Japan-Nederl-Indië De woordvoerder van het Japansche departement van voorlichting, Sihii, heeft in de persconferentie verklaard dat de Japansche regeering defini tieve instructies gezonden heeft aan den leider der Japansche delegatie te Batavia. Het antwoord, zoo verklaarde hij, is opgesteld met inachtnemingzoowel van de houding van Nederlandseh- Indië tegenover Japan als van den internationalen toestand. JAPANSCHE PERSSTEMMEN OVER DEN TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Geen mogelijkheid meer tot ver dere onderhandelingen met Ba tavia. De „rechtvaardige eisch" van Tokio moeten worden ingewilligd. Het Japansche blad de „Tokio Nitsji- nitsji" publiceert verscheidene berichten uit Hanoi, Bangkok, en Batavia, volgens welke Engeland en de Ver. Staten de gelegenheid der mislukte onderhandelingen tusschen Ba tavia en Tokio aangrijpen, om den Japan- schen handel met Fransch Indochina, Thai land en Ned. Indië nog meer dan tot dus ver te belememren. De Vereenigde Staten, zoo schrijft het blad, probeeren de geheele petroleum produc tie in Ned. Indië op te koopen. Bovendien zouden waarschijnlijk negentig procent van de geheele 'productie aan tin en rubber in Malakka en Fransch Indochina naar de Ver. Staten gaan. Tevens oefent Engeland druk uit in Bangkok, om Japan van den handel uit te schakelen en biedt het Thai land petroleum in ruil aan. Ten slotte Averken Engeland en de Ver. Staten met Britsche en Amerikaansche fir ma's en met Chineesche zakenlieden in de Zuidzee samen, om in Thailand en Fransch Indochina de geheele rijstproductie op te koopen. Alles bij elkaar, zoo schrijft het blad, kan men van een duidelijke blokkade tegen Japan spreken, en temeer, na Fransch Indochina plotseling slechts de helft van 't rijstcontlngent der volgende drie maanden naar Japan wil uitvoeren. Tegenover deze berichten van het Japan sche blad verklaarde de woordvoerder van het regeeringsbureau van voorlichting, dat hieraan nauwkeurig aandacht dient te wor den geschonken. De woordvoerder zeide echter op het oogenblik nog niet te weten, of hierover reeds officieele inlichtingen be schikbaar zijn. Over de onderhandelingen te Batavia schrijft het blad verder: Het heeft geen nut de onderhandelingen voort te zetten wegens het „gemis aan op rechtheid" aan de zijde van Ned. Indië. Het blad voorspelt, dat de terugroeping van den leider der Japansche delegatie, Kenkitsji Josjizawa, thans wel onvermijdelijk lijkt. De terugroeping van Josjizawa uit Batavia moet echter niet als het einde van de kwestie worden opgevat. Het voornemen \ran Japan om Ned. Indië te maken tot een „samenge steld element" in Oost-Azië's ruimte van gemeenschappelijke welvaart, blijft onveranderd van kracht. De hulpbronnen van Ned. Indië mpgen niet gemonopoliseerd worden door een ex ploitatie-politiek van Nederland, Engeland of de Ver. Staten, waarvan Ned. Indië zoo afhankelijk is. Wanneer de onderhandelin gen mislukken, moet een nieuwe stap wor den voorbereid om de rechtvaardige eischcn van Japan ingewilligd te krijgen, waarbij 't geheele land de regeering zal steunen. Een ander Japansch blad, de „Hotsji Sjim- boen" is zelfs voorstander van een nog krachtiger houding en meent, dat Ned. Indië in beginsel en in feite het Japansche A'oor- stel voor de. inrichtipg van een gebied van gemeenschappelijke Avelvaart in Oost Azië heeft verworpen. Niet alleen is er geen mo gelijkheid meer tot, verdere onderhandelin gengen, doch een lang verblijf van de Ja pansche delegatie in Batavia wordt thans een eere-kwestie voor ons land en aan Josjizawa dient thans te worden opgedragen onmiddellijk te vertrekken. Het blad dringt er verder bij de regeering op aan, om te gelijkertijd met de terugroe ping van de Japansche delegatie uit Bata via „geen tijd te verliezen om de meest doel treffende maatregelen toe te passen tenein de het gestelde doel te bereiken". Een terug trekking der delegatie zonder krachtige maatregelen zou- geen zin hebben. Koppige boeren tot rede gebrachi i POLITIEMACHT BEZET DE BOERDERIJEN. Krachtig optreden ten bate Tig de voedselvoorziening. Afschrik wekkende voorbeelden. Dat niet geschroomd wordt, krachtig op te treden, wanneer maatregelen, in het be. lang van de voedselvoorziening genomen, worden overtreden,, bewijst het volgende. Op een boerderij in Gelderland bleek men zich van die maatregelen, weinig aan te trekken. Toen de eigenaar een gevordert E paard niet vrijwillig wcnschte te leveren; t namen de marechaussees het, drie weken a geleden, in beslag. En toen de runderen, die ingevolge de verplichte veelevering moestei^ji worden geleverd, evenmin werden afgestaan ji voerden ten slotte controleurs van den cersg( tralen crisiscontroledienst drie dieren vanv het bedrijf weg. Inmiddels bleken nog mee? zaken niet in orde, zoodat genoemde con- troleurs besloten, het geheele bedrijf aai een uitgebreide controle te ondenverpen. Men verwachtte, dat de bewoners, die reeds eerder een dreigende hou ding hadden aangenomen, een en ander niet zonder verzet zouden toe laten, zoodat de hulp van de politie werd ingeroepen. Daar ook de poli tie met zekere mogelijkheden reke ning hield en bovendien het bedrijf uit verscheidene onderdeelen be stond, welke tegelijkertijd moesten worden gecontroleerd, werd met een uitgebreide macht, bestaande uit tien marechaussees,een rijksveld wachter en een gemeenteveldwach ter, assistentie verleend. Toen men het erf had betreden, verzochtp men inzage van de administartie. Dit wei. i gerden ,de bewoners, maar toen werd opge-1 treden, moesten zij er spoedig mee voor denkt dag komen. Het werd hun toen wel duide-gt lijk, dat het pleit verloren was, en, ten ein- ri de den ambtenaren de vrije hand te. laten,) verlieten zij het bedrijf. Bij het onderzoek, dat vervolgens werd^c ingesteld, werden vijf en twintig varkens, welke niet aamvezig móchten zijn, aange troffen, al deze dieren werden in beslag ge-1, nomen en naar een slachthuis overgebracht. Tevens Averd een hoeveelheid van ongeveer zevenhonderd kilogram graan, die niet in voorraad mocht worden gehouden, in beslag genomen. Even krachtig werd opgetreden in het ge val van een veehouder in Zuid-Holland, injr Aviens veeboekje erg bleek te zijn geknoeid, - waardoor hij in ernstige mate de verdenkiiig op zich had geladen, zich aan frauduleuze slachtingen te hebben schuldig gemaakt. Om zulks in de toekomst onmogèlijk te ma ken, besloot men, tot vordering over te gaan. Hierop heeft de provinciale voedselcommis- saris voor Zuid Holland alle varkens, in het geheel honderd zeventien stuks, namens dé Nederlandsche veehóuderijcentrale overge^0 nomen. Door de intrekking van de .varkens-' toeAvijzing is dezen veehouder de mogelijk heid,, in de toekomst varkens te houden, ontnomen. Engelsche luchtaanvallen op ons land ACTIVITEIT VAN EEN GROOlJ AANTAL BOMMENWERPERS. OP VERSCHILLENDE PLAAT SEN GEEN NOEMENSWAARDI GE SCHADE AANGERICHT; VIJF PERSONEN WERDEN GE DOOD. H,t A.N.P. meldt uit 's-Gravcnhage: In de avonduren van Donderdag en in den daarop volgenden nacht was .de Engelschejo luchtmacht bijzonder actief. Een groot aan tal Engelsche bommenwerpers vloog bpven ons land. In da meeste gevallen van grootoH hoogte werden willekeurig zoowel brisant- als brandbommen neergeworpen. Over het algemeen richtten deze bommen geen npe:^ mensAvaardige schade aan. Hier cn daarfe werden eenige koeien gedood, een aantal visschersbooten beschadigd. Voorts is een school door een brisantbom getroffen en aanmerkelijk beschadigd. Belangrijke scha de Averd in een enkele plaats in het Westen van ons land aangericht. Hier viel een bri santbom op een woonhuis. Dit huis Averd geheel vernield, de beide belendende huizén werden zwaar, verscheidene andere licht be schadigd. Helaas Averden bij dezen aanval vijf bewoners dezer huisjes gedood, vier zwaar en 12 licht gewond-. Aangaande de Britsche luchtaanvallen in den nacht van Woensdag op Donderdag kan thans nog medegedeeld Avorden, dat hiebij vier bommenwerpers werden neergeschoten, van de bemanning vonden de meesten den dood, enkelen werden gevangen genomen. KIPPENDIEF MET DONKER VERLEDEN Onwaarschijnlijke verhalen voor de rechtbank. Niet minder dan twintig veroordeelingen had de 45-jarige Lochemer G. K. bereids achter den rug, zoodat de officier van justi tie bij de rechtbank te Zutphen tijdens de behandeling van een strafzaak wegens kip pendiefstal voor dezen man geen medelijden kon voelen. Hij heeft in Maart onder meer kippen gestolen bij iemand in Warnsveld en die dieren verkocht aan een bewoner van Geesteren, die ze weer doorverkocht aan een poelier te Borculo. K. was in de instructie met een omvaar- schijnlijk verhaal aan gekomen, dat hij de kippen van iemand uit Brabant gekochte had, doch toen bij de behandeling der zaak de Warnveldsche chef-veldwachter Jonkers had medegedeeld, dat er bij het kippenhok van den bestolen Warnsveider voetafdruk ken waren gevonden van verdachte, stond diens schuld vast. De Officier van Justitie vroeg in verband met verdachtes straflijst een gevangenis straf van één jaar. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. y; h<

Schager Courant | 1941 | | pagina 2