80NNEN die deze week gelden Vereeniging tot bevordering van den wolhandel in Noord-Holland ie Alkmaar. Cement voor BOUWWERKEN Zaterdag 14 Juni 1941 Na opening door den voorzitter, den heer i Jac. Zuurbier, die de aanwezigen welkom I heette, werden de notulen goedgekeurd. Bij de mededeclingen deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging als onderdeel van de Nederlandsche vereeniging het mono polie bezit bij de aanlevering van wol. Waar er in totaal een 6000 schapenhouders zijn, beteekende dit een niet geringe uit breiding van de werkzaamheden, niet slechts t*n aanzien van de administratie, maar ook yoor wat betreft de sorteering, enz. Jaarverslag. Uit het jaarverslag memoreeren we het yolgende: In de vacature van den heer P. Stapel Cz. ontstaan wegens overlijden, vertegenwoordi ger van de Hol!. Mij. van Landbouw, werd voorzien door benoeming van den heer K. Jlogetoorn Dz. te Beemster. Het financieel resultaat der wolontvangst lebeer 1940 bedroeg f 899.64. 1 Door den procureur-generaal werden geen bezwaren gemaakt tegen de gewijzigde sta tuten der N.H. Wolvereeniging. In verband daarmee kon worden overgegaan tot liqui datie der Federatie. Het voordeclig saldo ad f 899.64 werc^ aan jje N.H. Wolvereeniging overgedragen/ Het aantal leden bedraagt thans 235. Door de inschakeling der Federatie bij de wolinname van scheer 1940 heeft de Federa tie een zeer belangrijk deel van de wol in ontvangst genomen, in totaal 104.488 K.G. Hiervan werden uitbetaald in totaal f 178.373.2914. Dit kwantum kwam neer op circa 25 pet. van de productie in Noord Hol land. 1 Door de eigen leden werd hiervan geleverd I circa 40.000 Kg. Dooreen genomen waren ook de n iet-leden zeer tevreden, zoowel over het kwalificeeren van hun wol als over de .uitbetaling, en de ontvangst 'bij aflevering. Indien de volgende jaren de wol op dezelf- wijze zou worden ingenomen als in het afgeloopen boekjaar, zou de Federatie zeker j op nog veel grooter deelname van niet-leden ikunnen rekenen. I De prijzen werden door de hoogere instan ties vastgesteld als volgt: 0 I II IV ZwI ZwII 1.80 1.70 1.60 1.55 1.70 1.60 I bij een rendement van 58 pCt. Deze prijzen waren tevredenstellend. Of schoon de uitbetaling van de wol, door de Federatie in ontvangst genomen, binnen de 8 dagen zou geschieden, kon dit* door on- j voorziene omstandigheden niet steeds plaats hebben, doch gemiddeld was alle wol toch 10 dagen na ontvangst betaald. De Noord-Hollandsche Wolvereeniging is thans belast met de geheele inname van de scheer 1911 in cjeze provincie, die vermoede- lijk een 450.000 K.G. zal bedragen. Uit een I vergelijking van dit.cijfer met het kwantum in liet vorige jaar afgenomen (circa j 104.000 K.G.) blijkt duidelijk, hoezeer de werk zaamheden van de vereeniging zijn toege nomen. De Rekening over het, boekjaar 1940—1941 van de Noord-Hollandsche Federatie en van de Noord-Hollandsche Wolvereeniging wordt goedgekkeurd. Bestuursverkiezing. Met het oog op de reorganisatie is deze van meer dan gewonen omvang. Het nieuwe bestuur zal bestaan uit 5 leden, waarvan er drie worden aangewe zen door de drie CL.O.'s. Uit de vergadering worden er twee be noemd. die echler allen schapenhouders moe ten zijn. Om deze reden zal de tegenwoor dige voorzitter, die geen schapenhouderr is, niet. verkiesbaar zijn. Bij de tweede stemming blijkt de heer D. Govers te zijn gekozen, bij de derde de heer Timmerman. delijk in Alkmaar of Schagen, wellicht ook in de Wieringermeer. Tenslotte is een regeling getroffen met een bankconsortium, waardoor de wol prac tisch contant zal kunnen worden betaald. Overigens zal men als wolsorteerders andere personen zien verschijnen, dan men gewend was. Wel zullen enkele bekende heeren de sor teering inleiden, ze zullen daarna echter in andere provincies meer noodig zijn dan hier. Op een desbetreffende vraag, deelt de heer Govers nog mede, dat omtrent de prij zen nog geen vaste mededeelingen kunnen worden gedaan. Hij meent echter te mogen vermoeden, dat deze voor Noord-Holland gemiddeld ongeveer f 2.25 zullen bedra gen. In verabnd met een tweede vraag wordt gezegd, dat bet feit, dal de sorteerders „minder bekend" zullen zijn, niet mag worden opgemaakt, dat ze minder deskun dig zullen zijn. Gevraagd wordt of er nog een 10 cent na betaling zal zijn over de wol 1939. Enke len .schijnen dit bedrag zelfs reeds te heb ben ontvangen. Den heer Govers is hierom trent niets bekend, overigens zal het slechts gaan over een betrekkelijk klein kwan tum, aangezien verreweg de meeste wol reeds was verkocht vóór eventueel nog be schikbare voorraden werden in beslag ge nomen. Het moge waar zijn, dat hierin iets, onjuists steekt, er valt niets aan te veran deren. Bestuursvoorstellen. a. De vergadering gaat accoord met de liquidatie van de Federatie en met het voorstel de bezittingen ad. circa f1400 over te dragen aan de Noord-Hollandsche Wol vereeniging. Geheel vlot ging het met dit voorstel niet. Enkelen wilden het bezit onder de le den verdeelen. Vooral, waar bij de taxatie op rendement, voor de Nederlandsche fede ratie eenig risico blijkt te bestaan. Deze fe deratie ontvangt daarvoor echter een zekere winstmarge, terwijl een verdeeling van het bezit voor ieder lid een zeer klein bedrag beteekent. b. aan het nieuwe bestuur wordt, opge dragen het maken en vaststellen der be grooting 1941-42. c. Aan het nieuwe bestuur wordt opge dragen de samenstelling van eventueele plaatselijke wolontvangst-commissies. Verklaring voorzitter. Uit de bestuursleden wordt door de ver gadering de heer Timmerman tot voorzitter gekozen. Rondvraag. De heer Govers stelt in het licht, hoe men staat aan de afsluiting van een periode van 30 jaar. Het was op initiatief van den tegen- woordigen voorzitter, dat eerst door de Ver eeniging tot Ontwikkeling van den Land bouw in Noord-Holland, later door het Ne- derl. Landbouw Comité commissies werden benoemd, beide onder voorzitterschap van den scheidenden voorzitter, die tot opdracht hadden de positie van de wol te bestudee- ren en te verbeteren. Onder den vorigen oorlog is daaruit de Noordhollandsche Fe deratie gegroeid, later volgde daaruit de Ne derlandsche Federatie. De moeilijkheden zijn daarbij vele en talrijke geweest. De voorzitter bleef daarbij op het juiste spoor: betaling naar kwaliteit De tegenwoordige oorlogstoestand heeft deze opvatting erkend In verband met zijn groole verdiensten biedt de beer Govers den scheidenden functiona ris het eere voorzitterschap aan. De voorzitter dankt voor deze onderschei ding. Hij moet vertrekken, omdat hij nu een OH UIT TE KNIPPEN. Broodbonnen 22: geldig van 9 Juni t.m. 22 Juni. Elke bon geeft recht op het koopen van 200 gram brood of twee rantsoenen gebak. Broodbonnen 24: geldig van 26 Mei t.m. 22 Juni. Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram brood of één rantsoen gebak. Eén rantsoen gebak is voor be schuit 75 gram, biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, an dere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, wel ke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoe veelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Aardappelbon 6: geldig van 16 Ju ni t.m. 22 Juni, geeft recht op het koopen van W2 Kg. aardappelen, Bonnen 19 en 20 (boter, en vet- kaart): geldig van 12 Juni t.m. 29 Juni. El'ke bon geeft recht op het koopen van 250 gram*0ter.'De vet- bonnen geven recht op 15 cent re ductie per 250 gram boter. Bonnen 19 Vleesch (vleeschkaart): geldig van 16 Jüni t.m. 23 Juni. Elke bon geeft recht op het koo pen van 50 gram vleesch of een half rantsoen vleeschwaren. Bon 19 Worst, vleeschwaren (vleeschkaart)geldig van 16 Juni t.m. 23 Juni, geeft recht op het 'koo pen van een half rantsoen vleesch waren. Het rantsoen vleeschwaren, dat per 2 bonnen van de vleeschkaart kan worden gekocht. bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt var kens-, rund-, kalfs-. paarden- en schapen vleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor ge kookte worstsoorten, rolpens en knakworst. 125 gram voor lever artikelen, tongenworst of nier brood. 150 eram voor bloedworst, of 100 eram kip. eend. gans of kalkoen in blik of in glas. alsmede door bevriezing verduurzaamde kip, eend. gans of kalkoen, been inbegrepen. Melkbon 21: geldig van 16 Juni t. rn. 22 Juni, geeft recht op -het koo pen van 1% liter melk. Bon 34: geldig van 26 Mei tot en met 22 Juni. rechtgevende op het koopen van 250 gram koffiesurro- gaat of 40 gram thee. Bon 35: rechtgevende op het koopen van naar keuze 150 gram toilet- zeen (nieuwe Samenstelling), 120 gram huishoudzeep. 200 gram zachte zeep (oude samenstelling). 150 gram zachte zeep (nieuwe sa menstelling) 300 gram zachte'zeep- pasfa. 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpocder, geldig van 1 Juni t.m. 29 Juni. Voor zoover voorradig mag nog geleverd worden 125 gram zeepvlok ken, 250 gram zelfwerkende wasch- middelen of 200 gr. vloeibare zeep. De wasscherijen moeten voor elke 20 kg. droog waschgoed één bon 35 in ontvangst nemen, Bonnen 36 en 98: geldig van 16 Ju- bi t.m. 22 Juni. Elke bon geeft recht op het'koopen van één ei. Bón 42: geldig van 9 Juni t.m. 22 Juni. geeft recht op het koopen van 1 K.G. suiker. Bon 43: geldig van 16 Juni t.m. 13 Juli, geeft recht op het koopen van 250 gram rijst, rijstemeel, rijs tebloem. rijstgries of gruüenmeel. Bon 44: geldig van 16 Juni t.m. 10 Aug., geeft recht op 't koopen van 250 gram havermout, havervlokken, haverbloem, aardappclmeclvlok- ken, gort, gortmout of grutten. Bon 45: geldig van 16 Juni t.m. 10 Aug., geeft recht op het koopen van 250 gram gort. gortmout, of grutten. Bon 52: geldig van 2 Juni t.m. 22 Juni. geeft recht op het koopen van 500 gram peulvruchten. Bon 54: geldig van 16 Juni t.m. 10 Aug.. geeft recht op het koopen van 100 gram vermicelli, spaghetti of macaroni. Bon 55: geldig van 16 Juni t.m. 10 Aug. geeft recht op het koopen'van 100 gram maizena, sago of aardap pelmeel. of een hoeveelheid pud dingpoeder of puddingsauspoeder, ten hoogste bevattende 100 gram zetmeel. Bonnen 68 en 78: geldig van 16 Ju ni t.m. 29 Juni (niet gebruikte tof en met 13 Juli). Elke'bon geeft reeht op het koopen van 100 gram kaas. Bon 14 (hondenbroodkaart): geldig van 1 Juni t.m. 31 Juni. geeft recht voor de groepen 1. 2. 3. 4. 5 en 6 op het koopen van resp. 10 Kg., .10 Kg.. S Kg., 5 Kg., 4 Kg. en 3 Kg. hon denbrood. Bon 14 (kattenbroodkaart)geldig van 1 Juni t.m. 31 Juni, geeft recht op h^t koopen van Wz Kg. katten brood. Textielbon „K" (alleen voor manne lijke personen, geboren vóór 2 Fe- buari 1926)geldig van 1 Mei tot en met 31 Aug.. rechtgevende op het koopen van 50 gram scheerzeep of één pot of één tube scheercrême. Textielbon „K" (alleen voor vrou wen en meisjes van 15 jaar en ouder): geeft recht op het koopen van een zomerjanon van bedrukte kunstzijde of stof daarvoor. Textielbon „A" (alle kaarten) geeft recht op het koopen van een bad- cösttium of zwembroek. Brandstofbon „02 k.f." geldig van 1 Juni t.m. 30 Juni, geeft recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. Brandstoffen ..generator-anthraciet vhfde periode", geldig van 1 Juni t.m. 30 Juni. eeeft recht or> het koopen van 1 H.L. anthracietnoot- jes V of 50 stuks baggerturf. 1 eenheid vaste brandstoffen is 1 hl (max. 75 kg.) anthraciet, steen kolen. industrie- of eierbriketten, of 2.5 hl. kolenslik. of 2 hl. (max. 100 kg.) cokes (ook gascokes) of 110 kg. bruinkoolbriketten, of 450 stuks (200 kg.) bagger- of 300 stuks (195 kg.) persturf. of 175 kg. fa- brioksturf of 200 kg. overige soor ten turf. Scheer 1941. De heer Govers deelt hieromtrent mede, dat zioh zoo groote verschillen voorkwamen, dat de rendementen der handelaren varieerden van 48 cent winst tot 13 cent verlies. Men meende hierin éen ondeskundigheid te zien ,van de ontvangers en men achtte daarom een reorganisatie noodzakelijk. Er is daar toe opgericht een vereeniging van wolhan delaren, die contact moest zoeken met de 3 C.L.O.'s. In het vervolg zal de aanlevering moeten geschieden door bona fide wolhandelaren, die moesten kunnen sorteeren in de kwaliteiten, zooals die zouden worden verlangd. Daar naast wilden de C.L.O.'s inzage hebben van het rendement van de wol. En tenslotte moesten de wolhandelaren beschikken over een behoorlijke inrichting. Hierdoor werd het aantal wolhandelaren 'tot circa 10 van voorheen beperkt. De eisch, dat de wolhandelaren van arischen bloede moesten zijn, halveerde dit aantal we derom. Daartegenover werd de geheele inname opgedragen aan de Nederlandsche Wolfede- tie. De wol zal voortaan moeten ontvangen van de schapen- en wolhouders aan de Nederl. M ol federatie, waarvoor provinciegewijzé weer is aangewezen de px'ovinciale wolver eeniging. Daarbij zal gebruik worden gemaakt van de inrichtingen der bestaande wolhandela ren, voor zoover die geschikt worden geacht. Ook zal van het personeel, waar mogelijk, gebruik worden gemaakt De sorteering zal ongeveer plaats hebben als tot dusverre, t.w. de- Texelsche wol in prima, I, II en IV soort De III soort wordt afwijkende. De zwarte en de heidewol in I en II soort, de boschwol in brokken en ge- wasschen in noppen. Daarnaast zal reke ning worden gehouden met het rendement Met de ontvangst zal omstreeks 1 Juli worden begonnen. Er volgen eenige wenken t.a.r. de be handeling van de wol als: Te scheren, wanneer de schapen droog zijn en zulks op een stofvrije plaats, het afknipbaar vuil moet worden verwijderd, het bewaren dient te geschieden op droge, stofvrije zolders, overdekt en niet boven varkens- of paardenstallen. Waar de wol in Juli en Augustus zal moeten worden afgenomen, is het de bedoe ling in twee ploegen te werken. De eerste zal beginnen op TexeL de tweede vermoe Zitting van Vrijdag 13 JunL Bergen. CAMOUFLEEREN MOCHT NIET. Een zekere G. V. uit Bergen was werkloos, maar had het buitenkansje, voor de Duit- sche Weermacht te mogen rijden. Hij 'had daarvoor echter een auto noodig en vond den bierbottelaar G. J. V. te Bergen bereid z'n auto aan hem te verhuren. Maar daar die auto rood en geel geschil derd was en de Duitsche autoriteiten deze kleuren niet toestonden, had verd. zelf den wagen gecamoufleerd en hem grijs geschil derd. Dat nu mocht niet en daarvoor had verd. zich voor den Kantonrechter mr. Boer- rigter te verantwoorden. Deze vroeg aan get. G. J. V. of deze toe stemming: had gegeven de auto grijs te schilderen. Neen, dat piet. antwoordde get., ik vond het goed, maar had er geen opdracht toe gegeven. Kant. tot verd.: U waart geheel te goeder trouw, nietwaar? Absoluut, zeide verd. De Amibt. van het O. M., mr. Royaards. vordering nemend, eischte f 7.— boete subs. 3 dagen hechtenis. Verd. wees erop, dat hij werkloos was; de bewuste auto was gevorderd. De Kantonrechter uitspraak doende, ver oordeelde verd. tot f 4.— subs. 2 dagen. Broek op Lang en dijk. LINKS VAN DEN WEG. Het was een leuke, vroolijke juffrouw, deze verd. B. W. uit Broek op Langendijk. Zij vatte de zaak niet al te ernstig op en giechelde zoo'n beetje, toen haar de dag vaarding werd voorgelezen, waarin zij er van werd beschuldigd op „de Dijk" aldaar op haar fiets aan den linkerkant van weg te hebben gereden. Dat i* zoo lachte verd. maar we Voor aflevering dezelfde regeling als voor 1940. De algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnijver heid maakt bekend, dat ten aanzien van toewijzingen voor de aflevering van cement voor plannen voor de uit voering van bouwwerken, welke in 1941 door den algemeen gemachtigde zijn goedgekeurd, dezelfde regeling geldt als die, wélke van kracht is voor plannen, welke in 1940 zijn goed gekeurd. Men dient derhalve, onder aanhaling van het nummer van de goedkeuring, schrifte lijk bij den algemeen gemachtigde, afdee- ling Ma/Gw, Carel van Bylandtlaan 30, Den Haag, een aanvrage om toewijzing van ce ment in te dienen, onder opgave van: 1. oorspronkelijk aangevraagde hoeveelheid ooment; 2. reeds verstrekte en nog op het werk of in magazijn aanwezige hoeveelheid cement; 3. kwantum cement, hetwelk nog noodig ls. De algemeen gemachtigde zal hierop een toewijzing met rangnummer verstrekken. De uitzendingen over HILVERSUM 2 De Persdienst van den Ncderlandschen Omroep meldt: In verband met werkzaamheden, welke nog noodig waren om de beide zenders van het nieuwe zendercomplex definitief in be drijf te stellen en welke werkzaamheden dezer dagen hun beslag krijgen, moet voor korten .tijd de uitzending van het program ma Hilversum 2 over den zender worden gestaakt. Dit programma zal gedurende de ze zendpauze uitsluitend worden uitgezon den voor de aangeslotenen over die radio- centrales, welke beschikken over een lijn verbinding met de studio's. De zender Hil versum 2 zal waarschijnlijk op Vrijdag 20 Juni 1941 weer in bedrijf kunnen worden genomen. FRAUDULEUZE SLACHTINGEN IN HET WESTLAND. De frauduleuze slachtingen in het West- land woekeren, ondanks het feit dat zij een gevaar vormen voor de volksgezondheid, nog steeds voort. De Westlandsche politie grijpt thanse chter krachtdadig in om een einde te maken aan dit euvel, dat getuigt van een zeer onsociale mentaliteit. De politie te 's-Gravenzande heeft thans tegen eenige per sonen, die in een perceel aan den Maasdijk nuchtere kalveren en in een schuur in den Oudenlandschenpolder een koe frauduleus hadden geslacht, proces-verbaal opgemaakt. Het vleesch van de nuchtere kalveren en de koe zijn in beslag genomen. maal geen schapenhouder meer is. HSj be tuigt zijn medebestuurders dank voor hun groote medewerking in den loop der jaren genoten, alsmede voor de vele blijken van waardeering daarbij ontvangen. Verder niets an de orde zijnde, volgt sliliting. reden met ons tweeën naastelkaar, toen er een andere fietser van de tegenoverge- stelden kant kwam. Die had ons aan den buitenkant moeten passeeren, maar ging tusschen ons door, waardoor ik naar links moest, zeide de juffrouw. De Ambt. van het O.M. eischte f 1.50 boete subs. 1 dag hechtenis. Zal ik dat maar direct betalen?, giechel de verd. De Kant. moest om deze voortvarendheid lachen en vond het goed. De juffrouw volgde don deurwaarder om op de griffie haar penningske te offeren aan Vadertje Staat. Warmenhuizen. ALTIJD EEN ANDERE UITVLUCHT. De caféhouder H. S. uit Warmemhuizcn werd verbaliseerd. omdat hij op 5 April j.1. zijn café om 10.40 uur had open gehad, ter wijl dit om tien uur gesloten had moeten zijn Ik was gesloten, maar toen hield een auto voor het café stil en werd er hevig aan de. deur gerammeld. Ik dacht toen, dat het Duitsche Weermacht was en deed de deur-open, deelde verd. mede. Ook voor de Duitsche Weeimacht hoeft u da deur niet open te doen, zeide mr. Boer- rigter. Verd.: Het was achteraf de Duitsche Weermacht niet, maar iemand van wien ik vangen moest, en ik wilde wel eens afreke nen. Geschonken heb ik niets meer, het is een héél bijzonder mensch. Mr. Boerrigter merkte op. dat verd al eens eerder was gewaarschuwd. maar steeds had hij een andere uitvlucht. De Ambt. van het O.M. vorderde f 25 boete subs. 20 dagen hechtenis. Ik zit d'cr bezwaarlijk voor met m'n huis- houwe. merkte verd. op. De Kant., uitspraak doende, veroordeel de verd. tot f 15.boete subs. 10 dagen. Schagen. HET WAS MISTIG! Op 11 Februari, 's avonds om 7 uur harl de Rijkslandbouwconsulent G. J. L. uit Schagen op den Middenweg te Heerhugo- waqrd met z'n auto een aanrijding gehad met een trailer en moest derhalve terecht staart. Verd. voerde ter verdediging aan, dat het dien avond erg mistig was. De Mid denweg ligt bol en de omstandigheden noodzaakten hem daarom "met de li'nker- wielen op het midden van den weg te rij den. Ook had de vrachtauto geen lichten op. Naast den weg is een rij boomon en daarachter een rijwielpad, voerde verd. nog aan. De Kant. vroeg verd. hoeveel meter zicht deze had. Dat is moeilijk te zeggen, was verdachte's antwoord. En hoe snel reed u?, wilde mr. Boerrig- ter weten. Ik schat, de snelheid op ongeveer 50 k.m. zeide verd. En achtte u die snelheid verantwoord?, vroeg mr. Boerrigter. Ja zeker aldus verd. De eerste getuige was een zekere A. J. K. uit St. Pancras, die naast den chauffeur in de cabine van de vrachtauto had gezeten. Deze vertelde, dat een vracht hooi moest worden vervoerd en de chauffeur zeker niet meer dan 20 K.M. reed. Wé reden zoo lang zaam, omdat de lading hoog was. Ineens za gen we een auto uit de mist opkomen. En reed U rechts? interrumpeerde' de Kantonrechter. Ja zeker en meneer hier deed alles om een aanrijding te voorkomen. Dc Ambt. van het O.M. wilde weten of twee auto's elkaar behoorlijk konden passee ren, als ze onder normale omstandigheden reden. Zeker wel. zeide get. De omstandigheden dwongen mij ertoe, iels links te houden, merkte verd. op. De chauffeur der vrachtauto J. W. uit St. Pancras. verklaarde hetzelfde en voegde eraan toe. dat de auto van verd. ineens uit de mist recht op hem aankwam. De get. A. K„ chauffeur van beroepf wo nende te Broek op Langendijk, beweerde dat verd. met z'n auto links van den weg reedè Iets wat verd- pertinent bestreed. Dc laatste get. was de echtgenoote van verd. met z'n auto links van den weg reed. 50 K.M. reed. Ze had namelijk juist op den kilometerteller gekeken. De voorwielen wa ren op het midden van den weg. De Ambt. van het O M., vordering nemend, meende, dat de schuld bij verd. lag. Onder deze omstandigheden was de snelheid te groot, temeer daar de weg slechts 5 M. breed is én het mistig was. Mr. Royaards eischte f 30 boete subs. 20 dagen. Mr. Boerrigter zal vandaag over een week schriftelijk vonnis wijzen. Wi.er i n g e n. RECHTS HEEFT VOORRANG. Verd. P. T. uit Wieringcn had op 31 Maart 's morgens om 8.40 uur met z'n vrachtauto onder de gemeente Winkel gere den op den Kolhornerdijk en had geen voorrang gegeven op het kruispunt van den weg BarsingerhornWinkel aan een be stelauto uit Alkmaar welke van rechts kwam. Het uitzicht is daar bar slecht, zeD de verd. Dan hadt U dubbel voorzichtig moeten zijn, meende mr. Boerrigter. Get. D. B., onderwijzer te Den Helder, had de aanrijding gezien en kon alleen zeggen, dat de snelheid der beide auto's niet groot was. De expediteur K. R. uit Alkmaar was de bestuurder van de bestelauto en kon geen licht op dc zaak laten schijnen. Hij had verdachte's auto niet zien aankomen. Hij had mij best kunnen zien merkte verd. op. Maar U hadt het verkeer van rechts voorrang moeten geven, kaatste mr. Boer* rigter den bal terug. De Ambt. van het O.M. vorderde tegen verd. f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter uitspraak doende, streek de hand over. z'n hart, vooral ook om dat verd. ruim f300 schade zal moeten be talen en veroordeelde dezen verkeerszon- daar tot f8 boete. subs. 4 dagen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 9