DISTRIBUTIE- unn Hei riogrrs hgl6i1 Uitreiking nieuwe distributiekaarten nieuws Vondst op llrk Vier Britsche koopvaarders vernietigd Radioprogramma De secretaris-generaal van de departemen ten van landbouw en visscherij en van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat dezer dagen op nader door de plaatselijke distributiediensten bekend te maken data tot de uitreiking van nieuwe distributiekaarten zal worden overgegaan. ZooaJs bekend werden bij vorige uitrei kingen aan kinderen beneden den leeftijd van 4 jaar halve kaarten voor vleesch, brood en aardappelen en bovendien een pap kaart verstrekt, terwijl voorts kinderen van vier jaar en ouder, alsook volwassenen h e e 1 e kaarten ontvingen. Ten e'hde de uitreiking zoo vlot mogelijk te doen verloopen, zijn ditmaal de kaarten tot stellen vereenigd. welke als volgt wor den uitgereikt. Aan volwassenen en kinderen die op 1 Ju li 1941 reeds 4 jaar of ouder zijn: 1 stel .kaarten- A, bestaande uit: 1 vleeschkaart (blad Al), 1 broodkaart (bladen A2 en A3), 1 kaart diversen (blad A4)* 1 ka^rt alge meen (blad A5). Aan kinderen, die op 1 Juli 1941 nog geen 4 jaar oud zijn: 1 stel kaarten B, bestaande uit: y2 vleeschkaart en 1 papkaart blad BI), y2 broodkaart (blad B2), 1 kaart diver sen (blad B3), 1 kaart algemeen (blad B4). Bovendien wordt aan kinderen, die op 1 Juli 1941 14 jaar of ouder, doch nog geen 21 jaar oud zijn extra uitgereikt. 1 kaart E (1/5 broodkaart). Voorts worden aan jonge kinderen nog zeepbonkaartjes uitgereikt en wel als volgt: Aan kinderen, die op 1 Juli 1941 nog geen 2 jaar oud zijn: 1 kaart P, bestaande uit: 6 bonnen voor zeep en 6 Ijonnen voor toi letzeep. Aan kinderen, die op 1 Juli 1941 2 jaar of ouder, doch nog eeen 8 jaar oud zijn: 1 kaart 0. bestaande uit: 6 bonnen voor zeep. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor het gemak van het publiek thans ook bepaalde bonnen gedrukt zijn voor kaas en eieren, die op de kaart „diversen" van de stellen A en B voorkomen. Deze kaart „di versen" bestaat verder uit de bonnen voor bloem, waarvoor vroeger een aparte bloem- kaart. bestond, alsmede uit een aantal bon nen gemerkt met „reserve". De met „re serve" gemerkte bonnen zullen worden aangewezen voor het koopen van aardappe len. Op de kaart voor „diversen" van stel B, welke aan kinderen beneden vier jaar wordt uitgereikt, komt slechts de helft van hot aantal bonnen voor aardappelen van de kaart Voor „diversen" van stel A. voor. Tegelijk met deze uitreiking zullen ook bonkaartenstellen worden uitgereikt voor hen. die zwaren of zeer zwaren arbeid ver richten. Deze personen ontvangen: Indien zware arbeid wordt verricht: 1 stel kaarten C., bestaande uit: V?. vleesch kaart. y2 aardappelkaart reserve), (blad Cl) y2 vet Kaart, y2 broodkaart (blad C2). Indien zeer zware arbeid wordt ver richt: 1 stél kaarten D„ l1/?. vleeschkaart (bladen Dl en D2), 2 vetkaarten en 1 aard appelkaart (blad D3). 1 broodkaart (bladen D4 en Do). Tenslotte wordt medegedeeld, dat de uit reiking van de nieuwe boter- en vetkaarten op een later tijdstip zal plaats vinden. Huisslachtingen en pluimvee houders. Degenen, die huisslachtingen verrichten of verricht hebben en de pluimveehouders, die voor kippenvoer in aanmerking willen komen, dienen alle distributiekaarten van zichzelf, hun gezinsleden en inwonend per soneel, gezamenlijk mede te brengen, ten einde de noodige aan teek en in gen op deze kaarten aan te laten brengen, waarbij, dan tevens het vereischte aantal vleesch- en eierbonnen van de boekjes zal worden ver wijderd. Gebakranfsoen verminderd Bij den aanvang van de distributie van gebak e.d. werden de hoeveelheden der verschillende gebaksoorten „voorloopig" vastgesteld. Het is echter in de practijk gebleken, dat deze rantsoenen te hoog waren, zoodat de bakkers niet in de gelegenheid zijn op de van hun klanten in ontvangst genomen bonnen weer een voldoende hpeveelheid bloem en meel te betrekken. In verband met het bovenstaande zijn de gebakrantsoenen gewijzigd. Een rantsoen gebak omvat in den ver volge voor de hierna genoemde bakkerij producten telkens ten minste het daarach ter geplaatste aantal grammen: Beschuit 75 gram; Biscuits of wafels 75 gram; andere koekjes 75 gram, speculaas 140 gram; ontbijtkoek 140 gram; cake 300 gram, gevuld klein korstgebak (b.v. aman delbroodjes) 400 gram, gevuld groot korst gebak (b.v. boterletter 500 gram, taart of gebakjes 600 gram. Dé rantsoenen voor de andere gebaksoor ten, dan de hierboven genoemde, worden berekend naar de daarin verwerkte hoe veelheid bloem of meel. Daarhij komt een rantsoen overeen met 70 gram meel of bloem. Bovenstaande wijziging gaat heden in. Bloem op bon „09". Bon „09" van de bloemkaart, geldig van 16 Juni t.m. 13 Juli, geeft recht op het koo pen van 35 gram tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bak meel, dan wel 50 gram brood of een half rantsoen gebak per bon. Rechercheur als kioskhooder Dreigbriefschrijver in den val gelokt. Op Donderdag 12 Juni kreeg een rent meester, wonende in een plaatsje nabij Den Haag, 'een dreigbrief, waarin verlangd werd dat hij Vrijdag 13 Juni vóór een bepaald uur in een kiosk op een der stations een enveloppe zou deponeeren, gekenmerk met de letters AZ, waarin een postchèque moest zijn gesloten van f5000 ten name van de dame;, bij wie de rentmeester in betrekking is. De brief bevatte tal van dreigementen voor het geval, dat de rentmeester niet aan de opdracht voldeed.. De rentmeester waarschuwde dadelijk de politie in Den Haag, welke een plan maak te om den briefschrijver te vangen. Ze gaf den rentmeester derf raad, een enveloppe als bedoeld, aan de kiosk te bezorgen, uit den aard der zaak zonder chèque, doch wel met de letters AZ Hij moest dan weggaan en de zaak verder aan de politie overlaten. Een vriendelijke beambte. Een politieman, in een stofjas gehuld, ging nu fungeeren als verkooper in de kiosk, Een andere rechercheur bleef in de nabij heid, zich voordoend als reiziger. Van den vroegen ochtend tot den laten avond heeft de politieman-kiQskhouder met onuitputte lijke vriendelijkheid het publiek te woord gestaan. Dit had geen flauw vermoeden 'dat er een politieman aan het verkoopen was van kranten, tijdschriften, enz. De andere rechercheur, dè pseudo-reiziger, werd in den loop van den dag nog afgelost. Eindelijk, tegen half acht des avonds, kwam er een jongeman vragen naar den brief met de initialen AZ. Onmiddellijk was hij gearresteerd. Overge bracht naar den justitieelen dienst C. der Haagsche politie, ontpopte hij zich als een 26-jarigen teekenaar uit Rotterdam. Deze had eenigen tijd geleden, door personeel uit te hooren, allerlei bijzonderheden vernomen over de vermogensomstandigheden dergene, van wie hij geld wilde loskrijgen. De man, die bij zijn aanhouding totaal overbluft was, is opgesloten. Honderdduizend gulden brandschade Groote brand in de Kristal-Unie te Maastricht. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in de kristal fabrieken van de N.V. Kristal Unie te Maastricht een ernstige brand uit gebroken, welke ontstond in de magazijnen en oversloeg naar de kristal- en glas voor raden van het bedrijf, die vrijwel geheel vernield zijn. De vier groote koelovens van het bedrijf een gedeelte van de opslagplaats en een reeks bedrijfskantoren werden eveneens ver nield. Het eigenlijke bedrijf werd gelukkig niiet ernstig getroffen. De Maastrichtsche brand weer, versterkt met materiaal van den lucht beschermingsdienst, van de fabrieksbrand- weer en van de Nederlandsche Spoorwegen bestreed het vuur, dat eerst na verscheide ne uren bedwongen werd. De schade, welke door verzekering is ge dekt, loopt ver over de honderdduizend gul den. Naar wij van de directie vernemen, zal binnenkort, het werk in de fabriek grooten- déels kunnen worden hervat, terwijl voor het personeel, dat niet direct te werk ge steld kan worden een wa ch tgc 1 d r ege 1 i n g wordt getroffen. De fabriek werkte met ongeveer 700 man. Op het terrein van den brand was be halve de plaatselijke autoriteiten, ook de beauftragte van den Rijkscommissaris in Limburg, de heer W. Schmidt, aanwezig. Orhtrent de oorzaak tast men nog in het duister. DRAMA UIT DE MEIDAGEN. Het Haagsche Gerechtshof heeft in hooger beroep behandeld de zaak tegen den politie agent, die in de Meidagen den heer Fari- naux, lid van de N.S.B. tijdens vervoer heeft neergeschoten. De Rotterdamsche rechtbank had den verdachte van rechtsvervolging ontslagen. De pi'ocureur-generaal Mr. van Genechten trad persoonlijk als aanklager op en eischte vier maanden gevangenisstraf. Tegen een' luitenant, die het vervoer had gelast en als getuige gedagvaard was, ver zekerde hij een strafvervolging tè zullen in stellen. De verdediger pleitte vrijspraak op juridische gronden. AGRARISCHE JONGERENBEWEGING. Te Assen werd dezer dagen een bijeen komst gehouden van de streekleiders der agrarische jongerenbeweging, waarin de leider dezer beweging, de Ijeer L. Weyer te Mennel, o.a. mededeelde, dat de agrarische jeugdbeweging voortaan zelfstandig verder zal kunnen werken onder den naam „agraT rische jongerenbeweging", deze omvat de agrarische jongens en meisjes van 18 tot 25 jaar, waarmede echter ook jongeren en ouderen kunnen samenwerken en de agra rische jongerenbeweging staat geheel los van den jeugdstorm. Een gewiekst oudje Sloot oneerlijk behanger op. Een behanger kwam in een perceel in de Monnikenstraat te Amsterdam, bewoond door een bejaarde vrouw. De bewoonster liet den man, die in het bovenhuis eenige werkzaamheden moest verrichten, naar bo ven gaan en bleef zelf in het benedenhuis, doch na eenigen tijd herinnerde zij zich, eenig geld in de kamer, waar de behanger was, te hebben achtergelaten, deed haar schoenen uit en sloop op haar kousen de trap op. om te zien wat de behanger uit voerde. Zij kwamjuist op tijd om te zien dat deze een bankbiljet van twintig gulden in zijn zak frommelde, dat niet hem, maar de oude dame toebehoorde. Zij sloop verder, deed onopgemei'kt de deur dicht en draai de den sleutel aan den buitenkant om. Daarna liep ze, zoo snel haar oude bee- nen haar dragen konden, naar de politie en toen was het eenvoudig den opgesloten be hanger te arresteeren. GEBRUIK DUITSCHE TAAL. Inzake de bekendmaking over het ge bruik der Duitsche taal in voor Duitsdhe in stanties bestemde stukken, wordt ter aan vulling medegedeeld, dat dit voorschrift ook voor „dienststellen" van het rijkscommissa riaat geldt. Fudamenten van oude haven blootje,.omen. Door het droogmalen van den N.O.-polder is bij het z.g. Topshoofd het fundament, bloot.gekomen van de eerste Urker haven. Sinds 1821 werd dezè haven niet meer ge bruikt, doordat toen de huidige haven tot stand kwam. Voor dien landden de schepen op het topshoofd en was Urk rondom door een breèd strand omzoomd. De oude haven brokkelde steeds meer af en verdween ten slotte onder de golven. Thans zijn de funda menten, zware houten palen, weer boven gekomen. Zoodra mogelijk zullen ze worden ópgeruimd. Engelsche dum-dum kogels Italië overweegt tegenmaatre gelen. ROME, 15 Juni (D.N.B.). Engelsche vlie gers hebben 15 Mei j.1. bij een mitrailleur aanval op Italiaansche troepen bij Tobroek gebruik gemaakt van dumdum'kogcls, naar in officieele Italiaansche kringen bekend is geworden. Een Italiaansche militaire arts heeft bij den gewonden Italiaanschen ka nonnier Volmer Carra een verwonding aan getroffen die onmiskenbaar door een dum- dumprojectiel veroorzaakt, was. Ook zijn op een gesneuvelden Engelschman dumdumko- gels gevonden. Daar hierdoor het bewijs ge leverd is, dat de Engelschen in strijd met het volkenrecht deze projectielen gebruiken zal de Italiaansche' regeering in geval van herhaling terstond verdubbelde tegenmaat regelen nemen. Italiaansch weermachtbericht ALEXANDRIË GEBOMBARDEERD. Rome, 15 Juni (Stefani) Het 375ste communiqué van het Italiaan sche hoofdkwartier luidt: „In den nacht van 13 op 14- Juni heeft de Italiaansche luchtmacht de vlootbasis Alcxandrië gebombardeerd. In Noord-Afrika hebben afdeelingen van de Duitsche en de Italiaansche luchtmacht herhaaldelijk de vestingwerken van Tobroek gebombardeerd, waarbij groote branden uitbraken. Boven To broek zijn twee ITurricanes neergeschoten. De vijand heeft luchtaanvallen gedaan op Ben- ghazi en andere plaatsen in Cyrenaica. Twee Engelsche vliegtuigen zijn door Duitsche ja gers neergeschoten, een derde toestel werd door het Italiaansche afweergeschut neer gehaald. De bestuurder werd gevangen ge nomen. In het gebied van de Egeische zee heb ben Engelsche vliegtuigen bommen op het eiland Iihodus geworpen. In Oost-Afrika hebben wij in den avond van 10 Juni een vijandelijken aanval op de ri vier de Baro, in het gebied van Gallo en Sidamo, afgeslagen Onze bewegingen en die van den vijand worden belemmerd door het slechte weer en den zeer slechten toestand der wegen. Bij Gondar beperkte de activiteit der vijandelijke artillerie, die door onze ar tillerie bestreden wordt. In de Middellandsche Zee heeft een Itali aansche duikboot een watervliegtuig van het type Sunderland neergeschoten. Tijdens den strijd om Kreta heeft, naar thans blijkt, de onder bevel van corvetten- kapitein Logatelli staande duikboot een vij andelijk vlooteskader aangevallen en door twee torpetdo's, een torpedoboot jager tot zin ken gebracht." Duifsch weermachtbericht SUCCESVOLLE AANVAL OP CYPRUS. Het opperbevel der weermacht deelt mede: Duikbooten hebben in het noorden van den Ailantischen Oceaan vier vijandelijke koopvaarders en een tankschip met een ge- zamenlijken inhoud van 29.000 ton tot zin ken gebracht. De luchtmacht heeft met suc ces havenwerken en wapenfabrieken in het zuiden en zuid-oosten van' Engeland gebom- DINSDAG 17 JUNI 1941. Hilversum I. 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.ltf Schriftlezing en meditatie, y (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 8.25 Gramofoonmuziek. (9.159.25 Voor dt huisvrouw). 11.00 Declamatie. 11.20 Pianovoordracht 'en gramofoonmuziek, 12.00 Musetteorkest „Les Gars de Paria", 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 12.44 B.N.O.: Nieuws- en economische be richten. 1.00 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. I.30 Sprankelende middagklanken. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Pianovoordracht. 4.00 Cyclus: Ons Geloof en ons Werk. (Voor* bereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité), 4.20 Schrammelkwartet en soliste. 4.45 Sport en spel voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurm berichten. 5.30 Ensemble Bandi Balogh. 6.00 De Lichte Toets. 6.45 Causerie: „Ons Planetarium". 7.00 B.N.O.: Vragen van den dag. 7.15 Het Aerdenhoutsch Vrouwenkoor, solia* ten en Omroepstrijkorkest. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Gevarieerd programma. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 Politiek weekpraatje (opn.). 10.0010.15 B.N.O.: Engelsche uitzending! Economie News ffom Holland. Hilversum n. 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Octendgymnastiek. 7.00 Gryamofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Declamatie. II.00 Amabile-sextect en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Rarnblers. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische be richten. 1.00 Orgelconcert. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.30 Voor de zieken. 4.00 De Goldbergvariaties van Joh. Seb, Bach, causerie met gramofoonmuziek. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Omroep-Harmonie-Orkest. 6.10 Gramofoonmuziek. 6.30 TJ hebt 't gehad op de lagere school. 6.45 De Jeugdsportclub. 7.00 B.N.O.: Vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Sport en lichamelijke opvoeding voor de vrouw. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.40 Nederland voedt zich zelf. Productieslag 1941. 9.55 Avondwijding (Voorbereid door het Vrflz. Prot. Kerkcomité). bardeerd. Bij het afweren van vijandelijke vliegtuigen, die het bezette gebied trachtten binnen te vliegen, hebben zich meermalen luchtgevechten ontsponnen, waarbij eeni vliegtuig van het typeBristol-Blenheim is neergeschoten. In Noord-Afrika bedrijvigheid van artil lerie en verkenningsafdeelingen bij To broek. Lichte Duitsche en Italiaansche-ge vechtsvliegtuigen hebben de haven en ver dedigingswerken van Tobroek herhaaldelijk met goed gevolg aangevallen. Op een Britsch vliegveld hebben zij verscheidene op den grond staande vliegtuigen met bommen en machinegeweervuur vernield. Een Britsche jager en drie geevechtsvliegtuigen zijn bi) luchtgevechten en door afweergeschut neer gehaald. In het Middellandsche Zeegebied heeft een afdeeling Duitsche gevechtsvliegers op 13 Juni met succes een aanval gedaan op mi litaire installaties en een fabriek op het eiland Cyprus. Ter hoogte van Beiroet heb ben Duitsche gevechtsvliegtuigen een Britsch vlooteskader aangevallen en op een zwa ren kruiser een voltreffer geplaatst. In den afgeloopen nacht hebben zwakke vijandelijke afdeelingen op eenige plaatsen in West-Duitschland brisantbommen laten vallen, die echter slechts weinig schade aan richtten. Feuilleton Ooor Monica Hart HOOFDSTUK XLVIII. U hebt volkomen gelijk, mijnheer Mor- ley, en ik maak u mijn compliment over de wgze, waarop u deze zaak behandeld hebt. Het was Grale, die zoo sprak. Hg zat met Paul Morley in de zitkamer van de woning, die Paul in de omgeving van Bloomsbury gehuurd had, Ik kon het eerst niet geloo- ven, maar nu bewonder ik uw schranderheid. U had detective .moeten wordén. Paul Morley glimlacnte vermoeid. Misschien- ken ik wegen om tot mijn conclusies te komen, waar zelfs de politie geen vermoedens van heeft. Grale keek den ander met een spoor van wantrouwen aan. Ik weet niets over u, zei hij, wie u is, waar u uw leven hebt doorgebracht en ik verlang het ook niet te weten. Ik zal u echter ook geen indiscrete vragen doen. Het is al meer dan schitterend dat u mij zulke belangrijke inlichtingen ver schaft hebt, want ik zie nu al de mogelijk heid een goeden slag te slaan. We hebben lang genoeg reden gehad aan te nemen dat er iemand van invloed en positie achter de schermen meewerkte aan de zich telkens herhalende diefstallen van kunstvoorwerpen, maar we waren nooit in de gelegenheid den man op het spoor te komen. Toen u mij kwam vertellen dat u bewijzen kon dat Ruth ven" de man was, dien wij zóchten, was ik klaar om u uit te lachen, en nu mag u mij uitlachen! En het stuit me tegen de borst dat ik nu met de eer zal gaan strijken. Weer kwam het lachje om Morley's lippen. Ik wil geen eer. Er is weinig méér dat ik van het leven vraag, dan dat Ruthven zijn verdiende loon krijgt. Heeft hij u onrecht aangedaan? Een groot en onherstelbaar onrecht, een onrecht dat mij het leven tot een hel heeft gemaakt. Paul Morley liep de kamer op en neer en bleef een oogenblik het raam staan, naar buiten starend in de stille straat. Wel, laten we tot onze zaken terugkee-, ren, zei de ander. Om te beginnen moet ik u waarschuwen voor wraakneming. Het schijnt op de een of andere manier- te zijn uitgelekt, da/t u en ik in deze zaak samen werken. Ik kan me niet voorstellen hoe, maar RutlTven schijnt een bijzonder man te zijn en inlichtingen te ontvangen, waarvan 'wij de bron niet vermoeden. In elk geval, voor uw eigen veiligheid heb ik ervoor ge zorgd, dat u bewaakt wordt. Dus als u van daag het huis verlaat vóór Ruthven gearres teerd is, moet u r.iet verbaasd zijn als u „ge schaduwd" wordt. Maar ik zou u niet aan raden uit te gaan. Ik moét. Ik heb vanmiddag een afspraak in Regent Hotel met Lord Raynour. Lord. Raynour? O, ik ken hem wel, ik was enkele jaren geleden op Wendlesham voor een onbeteekenenden diefstal van een dienstbode. Maar als u die afspraak houden moét, wees dan toch voorzichtig. Morley knikte. Ik zal ervoor zorgen. Het dient nergens toe iets te riskeeren. Maar wat Ruthven betreft, hebt u een bevel tot aanhouding Ja, en er zal zoo gauw mogelijk gebruik van worden gemaakt. Ik geloof niet dat onze vriend, hoe slim 'lij ook is, zulke drastische maatregelen zal verwachten. Hij mag dan weten, dat u en ik hem verdenken, maar hij zal toch meenen dat hij zich te goed achter een anderen naam verscholen heeft. We heb ben zijn zwakke plek ontdekt, meneer Mor ley, zgn Achilles-hiel! Hij lachte in zichzelf en vervolgde: Als Ruthven gisterenavond in de stad was geweest, hadden we hem al gehad. Maar hij was niet in zijn huis in St. John's Wood en evenmin op zijn kamers in Piceadilly. Hij wordt nu vandaag verwacht. U behoeft u niet ongerust te maken, dat hij ontsnappen zal. We hebben hem nu te pakken als han delaar in gestolen goederen en daar kan hij het voorloopig mee doen. Het bewijsmate riaal is meer dan voldoende, dank zij de in lichtingen van Denny. Maar hoe kreeg u in vredesnaam Denny te spreken? Hij is een berucht misdadiger en we vonden het altijd een moeilijke, dwarse kerel om mee om te gaan. Ik bewees hem vroeger eens een dienst, antwoordde Morley. Het was in... Hij' brak dén zin af. Het is verscheidene jaren geleden. Ik vond hem onlangs in Lon den. Hij stierf bijna van uitputting en daarom was hij niet bang zichzelf te ver raden. Als wederdienst moeten we zijn laat ste dagen een beetje licht maken! Hij gaf de inlichtingen, waardoor we weten dat het gestolene bij Morrisson en bjj Sir Wilfred door Ruthven's handen ging. En om de maat vol te meten, werd het gisteren ir Parijs gevonden. Paillon is gisteren gear resteerd zooals ik gehoord heb eh daarmede is zijn laatste schijntje van kans om den dans te ontspringen verkeken. Ruthven is bang dat, Paillon hem zal verraden, meende Morley; daarom, nam hij zoó'n dreigende houding aan tegenover mijn vriend en patroon John Arkwright om dezen terug te houden van stappen tegen Paillon. En hij maakte van de Arkwrights ge bruik om zijn schurkenstreken uit te voeren, zoodat zg bij de ontdekking als de schuldigen zouden worden beschouwd. Werkelijk, mijn heer Morley, het is gelukkig dat zij een vriend aan u hebben! De twee kisten, die naar Pargs gezon den werden, zijn die onderzocht door de politie Morley leunde in gespannen aandacht over de tafel. Ja, en ik hoorde vanmorgen den uitslag. Is het niet zooals ik dacht? Grale knikte. - Ja, u hadt volkomen ge lijk! Een poosje bleven de beide mannen nog praten; toen vertrok Grale met de belofte dat vóór den avond Pierce Ruthven nog achter slot en grendel zou zitten. Om half vie>* ging Paul Morley uit om het afgesproken bezoek te brengen. Hg zou zijn dochter terugkrijgen en hij bande elke andere gedachte uit zijn geest; alleen het geluk haar nu eindelijk te zullen ontmoeten nam zijn gedachten in beslag. Hij had haar nog nooit gezien en hij was benieuwd -hoe zij hem te gemoet zou treden. Maar school er ook geen gevaar in dit alles? Zou hij geen kans loopen zich te verraden Zou er niet eens een dag komen, dat zijn kind hem het verleden ver wijden zou? Hij wandelde verder, het hoofd gebogen, diep in gedachten, niets bemerkend van den politieagent in burger, die hem op zijn stappen volgde. Zoo bereikte hij het hotel van Lord Ray nour, van den weg gescheiden door een poort en een voorhof. Terwijl hij zich nog op straat bevond, zag Morley opeens een welbekende figuur en plotseling bleef hg staan. Het was Pierce Ruthven! Ruthven ging het hotel binnen. Morley wachtte bij de poort totdat hij in de vestibule verdwenen was. Toen wendde hij zich tot den agent, die hem volgde. De gezochte ging daar juist binnen, zei hij. Pierce Tuthven, dien gij arresteeren moet, is daar. Ku-t gij in verbinding komen met Grale Zorg dat iedere deur van het hotel bewaakt wordt, zoodat Ruthven niet kan ontsnappen Het is een geslepen duivel en als hij er maar even de lucht van zou krij gen, ziet hij nog op een of andere manier kans om te ontsnappen. Na deze instructies ging hij het hotel bin nen en vroeg naar Lord Raynour. Bij de por tiersloge staande zag hij 1 uthven bij de lift met twee andere mannen staan praten. Toen werd zijn aandacht afgeleid door het ant woord op zgn vraagen toen hij opkeek zag hij Ruthven niet meer. Maar zijn hart sprong op bij de gedachte dat -gn vijand thans den dans nie' ontsprin gen zou. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2