De distributie van kunstmest Strijd tegen Nieuwe Duitsche actie ia Afrika Zweden vlagt De politieke vraagstukken van Japan AtPdetiek Radioprogramma Cyprus gebombardeerd Systeem blijft van kracht, maar andere verdeeling. In de Nederlandsche Staatscourant van gisteravond is verschenen de Kunstmest- distributiebeschikking: III, inhoudende na dere regelingen voor -het koopen, verkoo- Pen en afleveren van kunstmeststoffen. Ter toelichting op deze beschikking kan het volgende worden medegedeeld: Het thans bestaande systeem van toe wijzingen met bijbehoorende kunstmest- bonnon blijft gehandhaafd. Teneinde een doelmatige spreiding der beschikbare hoeveelheden kunstmeststoffen te kunnen bereiken, moet de verdeeling niet, zooals in het seizoen 1940-'41 gebeurde van boven af, d.w.z. beginnende bij den verkoop door producenten, plaatsvinden, doch de aan verbruikers toegewezen hoe- vëelheden door middel van bestellingen van kleinhandel, via tusschenhandel en groot handel, tot bij den produccnt/verkooper geraken, waarna deze laatstgenoemde weer via den weg der bestelling het beschikbare product kan leveren. In'verband hiermede verliezen de kunstmestbonnen hun karak ter van afleveringsbonnen en krijgen, het kenmerk van een bon. welke recht geeft op dé bestelling' van een bepaalde hoe veelheid kunstmeststoffen, opdat deze na aankomst ter plaatse aan den betreffenden verbruiker afgeleverd kunnen worden. Zoodra een handelaar voldoende kunst- mestbonnen van verbruikers heeft ontvan gen, zendt bü deze bonnen met een aan vraagformulier aan het K.D.B., waarop hij «en machtiging tot het betrekken van kunst meststoffen ontvangt.Deze machtiging zendt hij aan zijn leverancier (groothandel of via tusschenpersoon), welke de ontvan gen machtigingen aan den verkooper uit de eerste hand zendt onder bestelling van de hoeveelheid waarop de machtigingen recht geven. Teneinde een en ander een wettelijke ba sis te geven is de nieuwe beschikking ont worpen. Tevens zijn daarin overgangsrege- len gegeven om van het oude op het nieu we Systeem te geraken. Babyschoenen zonder bon Meer speling bij verkoop van kin derschoenen. De secretaris-generaal van hét. departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van heden de verkoop van een aantal soorten schoeisel, hetwelk tot dusverre op, een z.g. bon „2" moest worden gekocht, weer vrij van bon zal kunnen geschieden. Het betreft de volgende soorten schoeisel: 1. Babyschoeisel. 2. Pantoffels met een Cosy-zóol en boven werk van stof. 3. Rubberbadschoenen. 4. Klompsokken. Voorts zal, teneinde tegemoet te komen aan den veel géuiten "wensch van'liet1 publiek 'om meer schoeisel v. kifideren beschikbaar te stellen, de grens -voor kinderschoenen, welke op bon „2" verkrijgbaar zijn, uitgebreid worden van maat 23 tot maat 27. Vanaf he den is dus kinderschoeisel tot en met maat 27 op bon „2" verkrijgbaar. Bovendien zul len sandalen met leeren- of rubberzooi op bon „2" verkrijgbaar zijn. Tenslotte wordt de aandacht er op geves tigd, dat niet alleen zomerschoeisel en kin derschoeisel op bon „2" verkrijgbaar is, doch ook een aantal soorten schoeisel, hetwelk ge bruikt kan wox-den om het normale schoeisel te sparen voor den komenden winter. In het bijzonder zij hier gewezen op schoenen met houten zooi, pantoffels met leeren zool en gymnastiekschoenen, welke gedurende den zomer zeer goéd gebruikt kunnen worden om het normale sehoeisel te vervangen. Inval in een speelhol De roulette draaide rustig. Het was de recherche ter oore gekomen, dat in perceel Jurriaan Kokstraat 130 te Den Haag vermoedelijk hazardspel gespeeld werd in verband waarmede de recherche gistermiddag omstreeks vier uur een inval deed. Nadat door een rechercheur aan de huisdeur van het perceel, een portiekwo ning, was gebeld, werd de deur geopend, waarop onmiddellijk een groot aantal poli tiemannen, onder leiding van den hoofdin specteur Lorie en de inspecteurs Monsma en Teseling, binnendrongen. Het bleek toen, dat in een kamer aan de voorzijde een elftal mannen was gezeten om een tafel, waar over een groen laken was gespannen. Hier op bevonden zich een roulette en verschil lende bakjes met geld en fiches. Tevens 'bleek men zich te goed te doen aan glazen hier. Begrijpelijkerwijze waren de aanwezi gen zeer verschrikt en alles wees er op, dat men reeds had gespeeld. De roulette, de fishes en het geld werden in beslag geno men, evenals het aanwezige bier, terwijl alle aanwezigen in twee arrestantenauto's naar het bureau van den justitioneelen dienst A. werden overgebracht. Aldaar zijn alle arres tanten aan een verhoor onderworpen, waar na tegen een achtal .personen proces ver haal is opgemaakt, terzake van het deelne men aan hazardspel. Deze acht personen zijn daarna heengezonden. Tegen de overi gen, t.w. den 40-jarigen K. de V., bewoner A an het perceel, den 46-jarigen. A. de V., die als croupier fungeerde en den 32-jarigen P. A. S. Averd proces verbaal opgemaakt terzake het gelegenheid geven tot hazardspel. Bo vendien werd proces verbaal opgemaakt terzake overtreding van de drankwet. De drie laatstgenoemde personen zijn in verze kerde bewaring gesteld. Het gebeurde heeft in deze drukke huurt begrijpelijkerwijs veel belangstelling gewekt. Met een spuitje werd het bijenvolk rustig gemaakt voor den aanvang van de practische les voor bijenliefhebbers, welke te Bilthoven gehouden werd (Pax-Holland) ondermaatsche visch Nog steeds zware straffen voor de Bunschoters en Spakenbur gers. De strijd tegen de clandestiene aanvoer van ondermaatsche visch gaat in Bunscho ten en Spakenburg onverbiddelijk en stel selmatig voort. Wekelijks Avorden tiental len procéssen-verbaal opgemaakt. Gevoe lige straffen worden daarbij opgelegd. Zoo hebben een aantal visschers bericht gekre gen dat hun vergunning voor een onbe- paalden tijd is ingetrokken. Nu 'er maatregelen getroffen zijn, dat er meer paling uit 't Noorden aangevoerd zal wórden ,is de noodzaak om in overtreding te komen zeer verminderd, zoodat er spoe dig aan deze onverkwikkelijke historie een einde zal komen. Vrijgekomen vliegtuigen zullen het Afrikaansche front in bewe ging kunnen brengen. De nieuwe ontwikkeling der gebeurtenis sen in Amerika, Ne'd. Indië, en Syrië en de actie der Duitschers in liet oostelijke deel der Middellandsche Zee zijn dé punten, die deze Aveelc in de Avereldpers de eerste pagi na's hebben gevuld. Sumner Welles heeft, volgens S.P.T. uit Berlijn, een protest,bij de rijksregeering aan gekondigd. De laatste berichten uit Japan over de onderhandelingen te Batavia zijn minder somber dan die der vorige week. Ofschoon het -nu wel vaststaat, dat Josjizawa zal wor den teruggeroepen, blijkt ook, dat de moge lijkheid voor nieuwe onderhandelingen blijft bestaan. Deze Aveek kan een opheldering dei- positie brengen. Heden spreekt maarschalk Pétain naar aanleiding van den eersten verjaardag van zijn regeering. Natuurlijk wordt de rede van den maarschalk met groote belangstel ling tegemoet gezien. Het staat echter niet vast,..of Pétain over de houding tot Enge land en de gebeurtenissen in Syrië zal spre ken. De nieuwe actie, die wordt voorbereid, en die, volgens rijksminister dr. Goebbels, Chur- chill zal verbluffen, zal blijkens aanwijzin gen in de pers, niet gericht zijn tégen de Britsche eilanden zelf. „Duitschland kiest zelf zijn positie en zijn doel" aldus zegt men hier. Voorspellingen in dezen zijn uit den boo- ze. Dat echter de toestellen, die na de ver overing van Kreta zijn vrijgekomen, gebruikt zullen worden om beweging te brengen in het Afrikaansche front, kan als zeker wor den aangenomen. Het Duitsche opperbevel zorgt steeds voor verrassingen en het kiest zelf het oogenblik, waarop deze verrassin gen plaats vinden. „Binnen twee maanden weten wij echter meer", is alles Avat de hoogste autoriteiten hieromtrent zullen los laten. Verjaardag van koning Gustaaf van Zweden feestelijk gevierd. Geheel Zweden heeft gisteren op den 83en verjaardag van koning Gustaaf de vlag uit gestoken De koning werd gisterochtend eerst gehuldigd door de Zweedsche schooljeugd. Later op den dag ontving de koning de per sonen, die hem kwamen feliciteeren, waar onder ook vertegenwoordigers der regeering. Des middags om 13.00 uur loste de op Skops- holm opgestelde batterij het koningssaluut. In het paleis te Stockholm lag een felicita- tieregister, waarin ook de Duitsche gezant met de leden van het Duitsche gezantschap zijn handteekening plaatste. VIJFTIEN BR-ITSCHE .VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. Bij een aan0al op de Fransche Kanaalkust. Omtrent de vernietiging van 15 Britsche vliegtuigen aan de Kanaalkust verneemt het D.N.B. enkele bijzonderheden. Toen afzonderlijke Britsche gevechtsvlieg tuigen onder escorte van talrijke jagers gis torarickiag-'poogden de Fransche Kanaalkust te naderen, stegen terstond Duitsche Mes- sqrschmittrvliegtuigen op, >De aanval werd nog boven, het Kanaal afgeslagen, Avaarbij 14 Britten werden neergeschoten. Tien Spit fires en een Bristol Blenheim. Het type van de drie andere toestellen, jagers, is nog niet vastgesteld. Slechts drie Messer- schmitts gingen verloren. Het type van het vijftiende Brische vliegtuig, omlaaggehaald door de luchtdoelartillerie, is eveneens nog onbekend. 20.000 STAKERS TE NAGPOER. SJANGHAI, 16 Juni (D.N.B.)Naar uit Delhi wordt gemeld, zijn opdrachten van Britsche militaire instanties, geplaatst bij textielfabrieken te Nagpoer, noodgedwongen tefuggetroken, daar de Britsche autoritei ten er ondanks herbaalde pogingen niet in zijn geslaagd de stakende inheemsche tex tielarbeiders Ie Nagpoer weer aan het werk 1e krijgen. Hun aantal wordt op 20.000 ge schat. Engelsch voorstel aan Arabische landen Naar uit Bagdad wordt gemeld,heeft de onlangs benoemde Irakeesche gezant te Cairo, Noeri Said Pasja, opdracht gekre gen den Arabischen regeeringen een En gelsch voorstel voor te leggen, dat neerkomt op de vorming van een Engelsch-Arabi schen staat. Syrië, de Libanon, Palestina en Transjordanië zouden daartoe behoorep. Aan het hoofd zou de in Engelschen dienst staande Emir van Transjordanië komen. Egypte zou als tegenprestatie een deel van het schiereiland Sinai krijgen, alsmede een deel van de Palestijnsche woesttijn. Pales tina zou èen zekere autonomie krijgen en de Joden zouden bij het bestuur een vooraan staande plaats innemen. Daarentegen zou men de Arabieren in Palestina aanmoedi gen, naar Transjordanië en Syrië te emi- greeren. GEESELING TE BOMBAY WEER INGEVOERD. Na de incidenten te Bombay, is op bevel van de Engelsche autoriteiten de geeseling weer ingevoerd. Uit allerlei deelen des lands worden nieuwe botsingen gemeld. Te Bakher Idim maakte de politie van de schietwapenen gébruik. Evenals te Bihar Sjerif, waar drie dooden te betreuren zijn. DE VERWOESTINGEN TE LONDEN. De correspondent van - Associated Press, die van vacantie in de Vereenigde Staten te Londen is teruggekeerd, meldt, dat in de laatste drie maanden de verwoestingen te Londen vervijfvoudigd zijn. Terwijl men in Maart nog langs vijf tot tien onbeschadigde huizenblokken kon loopen, ziet men thans op iederen hoek püinhoopen. Het heeft, geen zin te beweren, dat het leven zijn gewonen gang gaat. Duizenden hebben hun woning moeten verlaten en hun leefwijze moeten veranderen. Londen heeft meer respect voor de Duitsche luchtmacht dan het ooit gehad heeft. Er zijn maar weinigen, die in hun eigen bed slapen. Duizenden leven onder den grond. De püinhoopen van Londen ma ken op een bezoeker, die na een afwezigheid van emkele weken terugkeert, een ontstel lenden indruk. In den afgeloopen winter heeft men nog getracht het puin op te ruimen en de ven sters met karton af te sluiten. Nu zal men maanden en wellicht jaren noodig hebben alleen al om de schade op te nemen. Het zal jaren duren, voor de stad herbouwd zal zijn. Amsterdamsche effectenben Stille handel. Prijshoudi markt. Oploopende koe» maar weinig veranderingen Nederlandsche beleggingen houdend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. U| Nederland 1941 I 4 98 5/16.-98% Nederland 1940 I 4 1001/16 1001 [faliaansch weermachtbericht Amerlkaansche deelneming dwingt ook Japan tot oorlog. Binnen- en buitenlandsche kwesties opnieuw onder oogen gezien. Tokió, 16 Juni (D.N.B:) Op een verga dering van don centralen raad der bewe ging tot ondersteuning van de politiek van den keizer heeft de voorzitter, admiraal Soeëtsoegoe in tegenwoordigheid van minis ter-president Konoje gesproken over de Ja pansche vraagstukken van binnenlandsche en buitenlandsche politiek. Hij zeide, dat een Amerikaansche deelneming aan den oorlog ook Japan tot oorlog zou dwingen. Op binnenlandsch gebied is de dringendste taak de verwezenlijking van de nieuwe orde op ieder gebied van het dagelijksche leven en het bereiken van de krachtigsten-verde- digingstoestand. Op het gebied der buiten landsche politiek moet Japan een definitieve beslissing nemen ten aanzien van China, de Zuidzee en het vraagstuk van eventueele Amerikaansche deelneming aan den oorlog. Het pact van drie is gesloten door landen met overeenstemmende denkbeelden en be doelingen. Hét berust op het verlangen naar een nieuwe wereldorde, zooals ook de kei zer gezegd heeft. Het laat geen ruimte voor het overwegen van voordeelen en nut. In dien dus de Vereenigde Staten aan den oor log gaan deelnemen, beteekent dat, met het oog op de Japansche traditie van trouw en eer, dat ook het Japansche rijk in den strijd gaat. Ook het vraagstuk van de Zuidzee kan niet stilzwijgend gepasseerd worden, omdat het voor Japan de beslissing tus- schen dood en leven beteekent. Voor de op lossing dezer vraagstukken zijn de grootste vastbeslotenheid en paraatheid van het Ja pansche volk noodig. MISLUKTE POGING TOT OMKOOPING AMBTENAAR LUSTTE GEEN BORRELTJE De 37-jarige manufacturier A. dé B. uit Veendaal, vervoerde op zijn fiets op den donkeren avond van.den tweeden Mei jl. onder een pak manufacturen een flink stuk frauduleus geslacht schapenvleesch. Bijna was hij thuis, toen hij onder de gemeente Rhenen werd aangehouden door een ambte naar varï de Landbouwcrisiswet, die het zware vervoer niet vertrouwde en belang stellend informeerde Avat of de. B. alzoo op zijn rijwiel meevoerde. O, dat had niets te beteekenen, meende de B., maar ondertus- schen had de ambtenaar in functie al%be merkt, dat het geen zuivere koffie was. De B., die zich gesnapt voelde, trachtte aller eerst den ambtenaar een valschen naam op te geven, doch toen dit door hét toonen van het persoonsbeAvijs ontdekt werd, probeerde hijop slinksche wijze aan een vervolging te ontkomen. Hij bood „in zijn 'gulheid" den ambtenaar een paar borrels aan en toen déze daarop niet in ging, Avilde de B. hem omkoopen. Hij zei, dat het hem een gulden waard was als de ambtenaar een oogje dicht deed, ja als het dan heelemaal moest kon hij ook wel een rijksdaalder geven. Nog ongerekend het feit, dat de B. frau duleus geslacht vleesch vervoerde (waar voor hij binnenkort voor den economischen rechter terécht moet staan) had hij zich gis termiddag te verantwoorden voor het om koopen van een ambtenaar in functie. Verdachte zeide tegen den politierechter, dat hij aanvankelijk dacht, dat de ambte naar geen ambtenaar Avas, doch iemand, die met hem het vleesch wildé deelen. Daarom, zoo vervolgde hij, had hij voorge steld samen met den aanhouder een borrel te gaan drinken en net te doen of er niets was gebeurd. De officier van justitie geloofde van dat verhaal niets en achtte nog geheel los van het vervoer van frauduleus vleesch, het ge val te ernstig om een geldboete te eischen. Spr. requireerde veertien dagen gevange nisstraf. De politierechter vond de houding van verdachte, ook thans ter zitting, misselijk, lnplaats van ruiterlijk te bekennen, dat hij het heeft gedaan, omdat hij voelde in een benarde positie te verkeeren, tracht ver dachte zich er met een smoesje uit te pra ten. Daarom kon de politierechter geheel meegaan met den eisch van den officier en veroordeelde verd. conform den eisch. BRITSCHE AANVAL BIJ SOLLOEM AFGESLAGEN. Rome, 16 Juni (Stefani). Het 376ste comminuqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „In Noord-Afrika heeft de vijand, die se dert verscheidene dagen een offensief voor bereide. gisteren aan het front van Solloem een massalen aanval ingezet. Overal werd hij met aanzienlijke verliezen teruggedreven. De slag duurt voort. Duitsche en ïtaliaan- sche vliegtuigen hebben herhaaldelijk de havenwerken, de versterkingen en de kam pementen van Tobroek getroffen. Te Mersa- Matroeh zijn opslagplaatsen en verdedi gingswerken door onze vlietguigen gebom bardeerd. Uit Oost-Afrika wordt niets van beteeke- nis gemeld". TINUS OSENDARP START TE BERLIJN. Naar wij vernemen zal onze bekende na tionale sprinter Tinus Osendarp hedenoch tend naar Berlijn vertrekken, om daar op uitnoodiging van den Duitschen bond voor lichamelijke oefening uit te komen in een wedstrijd Avaarin eveneens de Duitscher Ru- dolf Haring zal starten. Het belooft een in teressante krachtmeting te worden, waar van men in de internationale athletiekkrin gen veel verwacht. Daarom zijn aan onzen athleet alle mogelijke faciliteiten verleend om het mogelijk 'te maken, dat hij reeds heden vertrekt, zoodat hij Woensdagavond zal kunnen starten te Berlijn. Onze landge noot zal tegelijk met Harbig alsmede de Duitsche athleten Linnhoff cn Scheuring starten op de 300 meter. WOENSDAG 18 JUNI 1941 Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. (9.159.20 voor de huisvrouw). 10.00 Molto Cantabile en gramofoonmuziek. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Ensemble Erica Helen. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. I.00 Zang met pianobegeleiding en gramo- foonmuzeik. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Orkest Eloward. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Kwartetconcert en gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing (voorbereid door de Christ. Radio. Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursb. 5.30 Voor de rijpere jeugd. 5.45 Amusementsorkest en Dameskoor Aether charme. 6.15 Voor den binnenschipper. 6.30 Amusementsorkest en Aetherchanhe. 7.00 BNO: Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Volkszang met pianobegeleiding. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Voor den boer. 8.35 Cabaretprogramma. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending :The Dutch achievements in the Netherlands. Hilversum H. 301.5 m. 6.45 Gramofoofimuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.20 Pianovoordracht. 10.40 Declamatie. II.00 Concertgebouw-orkest (gr.pl.). 12.00 Berichten. 12.15 Ensemble Bandi Balogh. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Verkorte opera „Turandot". (gr.pl.). 4.00 Vierhandige pianovoordracht en gramo foonmuziek. 5.00 Cursus: „Het Geeestelijk karakter van ons volk" (Voorbereid door,het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws- economische en beursb. 5.30 Orgelspel en zang. 6.00 Omroeporkest. 6.45 Reportage. Nederland 1940 II 4 96 97 Idem met bel fac. 99 15/16 100 Nederland 1938 3.3% 883/s-88% 89%-89 Oost Indië 1937 3 90 15/16 Oost Indië 1937 A 3 88 15/16 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGE1 A'dam '37 I 3V2 90 90 I 's Grav. '37 I 3V2 93% N. Holl. '38 3 85V, N.-Holl '38 II (3%) 3 87 88 R'dam '37 I III 3% 883^ 87% Z.-Holland 1937 3 90% 90 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3V2 95 94%'j AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 175 175 Ned. Ind. Handelsb. A 126 Ned. Handel Mij c.v. A 126 123 INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN.! Binnenland. A.K U. 136%-138% 135%—136% Centr. Suiker Mij. 190% 191%| Fokker g A 172 Lever Bros en Unilever cv.A 100%—112% 1 111%—lil Ned. Ford 296 300 Philips G B.V.A. 200-206% 2054 Philips pref. A. 144 146% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 218%-221% 225- '77, !5-222%| SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 106-107% 108- Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat, bez. v. A. 152% 151% Kon. Paketvaart A. 206 205 Ned. Scheepv. Unie A. 154%-157 156-1 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H V A. Javasche Cultuur N.l.S.U. 380-385% 388-3 219 220 211 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 254%-225 Deli Mij cv. A. 254%-2 Senembah 190%-194 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 231-236 Heli Batavia Mij. A. 240%-241 192 190 Dnifsch weermachtbericht Het opperbevel van de Duitsche wee macht maakt bekend: In den strijd tegen de Britsche schee vaart heeft het luchtwapen nieuwe succe sen behaald. In den Atlantischen Oceat ten westen van Gibraltar bestreden geveeh vliegtuigen een krachtig beschermd konvo' en vernietigden vijf vrachtschepen met t zarnen 21.000 brt. In Noord-Afrika viel de vijand aan h front van Solloem met vrij sterke strij krachten aan. De aanval word verijdeld doi het afweerweervuur van de Diiitsch-Ita! aansche troepen in samenwerking met b luchtwapen Vólgens do voorloopige berit ten werden zestig Britsche pantserwagei vernielicd. De gevechten duren voort. Dui sehe duikbommenwerpers vielen met bij zot der resultaat sterke vijandelijke colonn< en concentraties voertuigen aan. Duitse! jagers schoten in felle luchtgevechten b ven het gevechtsterrein negen Britse! jacht- en twee gevechtsvliegtuigen omlaa; In het oostelijke bekken van de Midde landsche Zee bestreden Duitsche gevecht, vliegtuigen onder bevel van kapitein Koll wc met hijzonder succes een formatie Bri sche oorlogschepen. Zij brachten een licht kruiser tol zinkon door vier bomtreffoi van zwaar kaliber en beschadigden een zw ren kruiser. Ander Duitsche gevechtsvlie: tuigen vielen op het eiland Cyprus vei scheidene vliegvelden doeltreffend met bot men en boordwapens aan. Pogingen van den vijand om overdag d bezette gebieden binnen te vliegen mislui ten. Jagers schoten drie van de aanvaller de Britsche vliegtuigen omlaag. Twee Bri' sche gevechtsvliegtuigen werden door ee: patrouillevaartuig en een mijnenveger, ee; ander door marine artillerie neergeschoter De vijand wierp vannacht op verscheiden plaatsen in West-Du'ifschland brisant- ei brandbommen. De burgerbevolking leed ge ringe verliezen. Op cenigè plaatsen ontstoni ónbeteekenende materiecle schade in woon wijken. Nachtjagers schoten twee Britschi vliegtuigen omlaag. Bij den afweer van vijandelijke luchtaai vallen heeft zich de onder bevel van dei luitenant ter zee eerste klasse Heimberf staande patrouilleboot door 't omlaag schie ten van vier vijandelijke vliegtuigen bij zonder onderscheiden. 7.00 BNO: Brabantsch praatje. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Boekbespreking. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en soliste (Om 9 uur Filmbespreking). 9.55 Dagsluiting (Voorbereid door de Christ, Radio Stichting). 10.00 BNO: Nieuwsberichten. Sluiting.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2