RIJKSCOMMISSARIS zal gedeputeerden benoemen Over den productieslag LA VALETTA STRIJD BIJ S0LL0EM RADIOREDE VAN KNOX De heilige Joodsche oorlog Winkelier voor een bedrag van f1400 opgelicht Radioprogramma PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND De Provinciale Staten van Noördholland kwamen gisteren, voor de eerste maal on der leiding van den nieuwen Commissaris der provincie, mr. A. J. Backer, bijeen. Mr. Backer zeide in zijn openingsrede o.a. dat hij bij zijn officieele ambtsaanvaarding op 8 Maart uitvoerig en op ondubbelzinnige wijze uiteen gezet had, hoe hij zijn ambte lijke taak in dit tijdsgewricht zag en daar bij tevens in het licht gesteld had, wat hij meende te mogen verwachten van diegenen, die tezamen met hem tot een bestuursfunc tie op het gebied der provincie of dat der gemeente waren geroepen. Mr. Backer wil de aan deze woorden niets toevoegen. Hij verzocht echter dieze woorden in gedachten te blijven houden, teneinde hierin ook voor de toekomst een richtsnoer te vinden, eener- zijds voor den arbeid der Statenleden in het belang van het gewest, anderzijds voor idie beoordeeling van zijn ambtelijk beleid. Naar aanleiding van de benoeming van den heer J. Saai (N.S.B.) lot lid van Gedeputeerde Staten, zeide spreker het volgende: Op 10 Mei heeft de gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor de provincie Noordholland medegedeeld, dat de rijkscommissaris, de voorziening van vacatures in het college van Gedeputeerde Staten aan zich wenscbte te trekken. In verband hiermede zag spreker zich genood zaakt, de op 13 Mei i.1. bijeengeroe pen vergadering van de Provinciale Staten af te gelasten. Door den secretaris-generaal van het de partement van Binnenlandsche Zaken werd hem op 28 Mei j.1. bericht, dat de rijkscom missaris, op grond van de verordening nummer 137/1490 had besloten, tot' lid der Staten den heer J. Saai tot lid van Gedepu teerde Staten te benoemen in de vacature van wijlen den heer Bomans; Op 11 Juni heeft de heer Saai de door den rijkscommis saris vastgestelde eeden afgelegd, in han den van den gevolmachtigde gesteld en op den zelfden dag heeft hij zijn nieuwe func tie in het college van Gedeputeerde Staten aanvaard. Er is alle reden om te verwachten, aldus spreker, dat de heer Saai de verantwoor delijke taak. welke thans op zijn schoudiers is gelegd, met. ijver en nauwgezetheid zal vervullen cn dat hij zich daarbij uitsluitend zal laten leiden door hetgeen de beharti ging van die provinciale belangen van hem eischt. Bij zijn beëediging heeft hij zijn oogmer ken in dit opzicht kernachtig uitgedrukt door te verklaren, dat dienen zijn parool zal zijn. Dat hij daarbij tevens heeft te ken nen gegeven, zich in zijn ambtsbeleid volle dig te zullen plaatsen op het standpunt, dat mr. Backer in zijn inaugureele rede heeft uiteengezet, was uiteraard voor hem een reden van groote voldoening. Spr. was er van overtuigd, dat de heer Saai, die als lid van de provinciale staten met de provin ciale bestuurstaak op de hoogte is, alles zal doen wat kan strekken tot een behoor lijke vervulling van zijn ambt, en dat hij van zijn kant naar een goede samenwer king met de staten zal streven. Anderzijds verwachtte mr. Backer van de statenleden, dat zij don hr. Saai, ook al is deze niet met hun medewerking tot lid van het college benoemd, loyaal tegemoet zul len treden en het vertrouwen zullen schen ken, dat tot dusverre ook den anderen leden van het college ten deel viel. Spr. meende in dit opzicht met te meer vertrouwen een beroep in de vergadering te mogen doen, omdat het onder de huidige omstandigheden niet zoozeer aankomt op het accentueeren van de politieke verschil len in de. vertegenwoordigende lichamen, doch veeleer op het oendrachtelijke, op za kelijke wijze en met een klaar besef voor de realiteit behartigen van het algemeen welzijn. Vacature Slingenberg nog niet voorzien. Vervolgens deelde spr. mede, dat in de va cature, ontstaan door het overlijden van mr. Slingenberg door den rijkscommissaris nog niet is voorzien. In afwachting van deze voorziening zijn de werkzaamheden in het college voorloopig aldus verdeeld, dat de heer Saai de taak op zich heeft genomen, welke tot dusverre door den heer van der Wal werd. vervuld, dat de heer van der Wal de vroeger door den heer Bomans behandelde zaken tot zijn rekening neemt en dat de lieer Witteman tevens de vroegere taak van wijlen den heer Slingenberg op zich heeft genomen. Vervolgens herdacht mr. Backer in een van veel waardeering getuigende rede de Overleden gedeputeerden mr. J. B. Bomans en mr. Slingenberg Nadat eenige nieuwe statenleden waren geïnstalleerd, werd de heer E. Luden opnieuw gekozen tot buiten gewoon lid van gedeputeerde staten. De vergadering werd liier commisoriaal gemaakt. De heer Baas kreeg nu öp zijn verzoek ge legenheid tot liet afleggen van een korte verklaring. ITet zal niet vreemd vallen, zei spreker, d.at het bericht van de benoe ming van een lid van het college van Ged. Staten buiten de Prov. Staten om, niet terstand op de Staten een goeden indruk lieeft gemaakt. Juist na de opmerking van •dp'n voorzitter, dat de Staten den heer Saai zullen moeten beschouwen als de andere le den van het college, meent spreker toch te moeten zeggen, dat de Staten niet wisten, hoe de situatie was en hoe de verhouding was tusschen het nieuwe lid van het col lege en de Prov. Staten. Het is ons niet mogelijk geweest, aldus spreker, in den korten tijd na benoeming van het lid van Ged. Staten en deze verga dering,deze zaak te bespreken. Spreker ge looft echter, dat dit toch nog wel mogelijk zal zijn. Wij zullen natuurlijk de belangen van het gewest in het oog houden, zoo ver volgde hij, maar met zich zelf is spreker nog niet klaar met de vraag, wat het waar achtig belang van het gewest is. Hij is niet Voornemens in eenige discussie te treden, maar meent door zijn opmerking eenig blijk van belangstelling in de zaak te hebben moeten geven. De voorzitter merkte op, dat deze benoe ming is een besluit van den Rijkscommis saris en dat dus deze geen onderwerp van discussie in de Staten kan uitmaken. Na bet onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwe leden, de heeren A. J. M. Ange- nent, mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, O. Bosker en Mr. J. Roëls werden deze als lid der Staten toegelaten. De vergadering werd verdaagd tot 8 Juli te half elf. Italiaaosch weermachthericht gebombardeerd ROME, 17 Juni (Stefani). In zijn weer- machtsbericht nr. 377 maakt het Italiaan- sche opperbevel het volgende bekend: In den nacht van 16 op 17 Juni werd de. vlootbasis La Valetta op Malta gebombar deerd. In Noord-Afrika werd de strijd gisteren •den geheelen dag aan het front van Sol- loem op hardnekige wijze gevoerd. De vij and had tegenaanvallen van gepantserde Italiaansch-Duitsche strijdkrachten te ver duren en leed aanzienlijke verliezen. Alleen reeds op den eersten dag van den strijd werden meer dan zestig Britsche pantserwa gens vernietigd. Italiaansch-Duitsche lucht- i'ormaties hebben actief samengewerkt met de troepen te land, en daarbij talrijke ge mechaniseerde strijdkrachten vernietigd en beschadigd. Tijdens luchtgevechten werden elf Britsche vliegtuigen neergehaald. Vijan delijke vliegtuigen bombardeerden eenige plaatsen in de zone van Bcnghasi. In Oost-Afrika blijven de bewegingen van onze troepen in de zóne van Galla en Si- damo nog steeds belemmerd door het slech te weer. Van andere sectoren valt geen nieuws te vermelden. Dnitsch weermachthericht Engelsche havenwerken gebombardeerd, Berlijn, ,17 Juni (D.N.B.): Het opperbevel der weermacht deelt mede: „In Noord-Afrika duren de gevechten aan liet front van Solloem, waaraan aan beide zij den sterke strijdkrachten deelnemen, voort. Afdeelingen van Duitsche en Italiaansche luchtmacht hebben zich met succes gemengd in den strijd op den beganen grond. Stuka's verstrooiden colonnes Britsche voertuigen en troepenconcentraties. Gevechts- en vernie- lingsvliegtuigen bestreden een Britsche ge pantserde afdeeling, die klaar stond om aan het gevecht deel te nemen. De vijandelijke verliezen aan pantserwagens zijn aanzienlijk gestegen. De luchtmacht heeft verscheidene havens aan de Zuidwest- en Zuidoostkust van Enge land en aan de Oostkust van Schotland ge bombardeerd. Gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht verscheidene Britsche vliegvelden met bommen bestookt. Bij Ply- mouth is een koopvaarder van 3000 ton door bommen vernield, aan de Schotsche Oost kust werd een vrachtschip ernstig bescha digd. Pogingen van Britsche vliegtuigen, om overdag de Duitsche Bocht en het bezette ge bied binnen te vliegen, mislukten onder zware verliezen voor den vijand. Bij luchtge vechten en door afweergeschut werden 15, door patrouillevaartuigen 2 Britsche vliegtui gen neergeschoten. In den afgeloopen nacht heeft de vijand op eenige plaatsen in WesL Duitschland brisant- èn brandboomen laten vallen. Verscheidene burgers zijn om het le ven gekomen, andere werden gewond. Ver der werden in woonwijken huizen vernield of beschadigd. Ook eenige fabrieks- en spoor- weginstallalies werden getroffen. Nachtja gers hebben 9 Britsche vliegtuigen neerge schoten. Tusschen 13 en 16 Juni heeft de vijand in totaal 53 vliegtuigen verloren. Daarvan wer den er 48 door de luchtmacht en 5 door de marine neergehaald. In dezelfde periode gin gen 22 Duitsche vliegtuigen verloren. Kerkelijke kunstschatten naar den Elzas terug Naar thans wordt medegedeeld, zijn do laatste weken ook de laatste der indertijd door de Fransche regeering uit den Elzas weggehaalde kerkelijke kunstschatten weer op hun oorspronkelijke plaatsen terugge bracht. Met het oog op den toestand blijven evenw.el de kostbare- kerkramen nog in de bomvrije kelders. Het wereldberoemde „Isen heimer altaar", van Matthias Gruenewald komt binnenkort weer terug in Kolmar. Ook het bezit der musea van Straatsburg, Kol mar en Mu'ehlhausen komt weer terug. On danks het vaak moeilijke vervoer zijn de stukken ongedeerd gebleven. Alle voorwer pen worden binnenkort in verschillende ste den van den Elzas tentoongesteld. In een radiotoespraak tot het Canadee- sche volk heeft de Amerikaansche minister van marine, Knox, onder meer verklaard, dat de Vereenigde Staten, wanneer zij wil den, natuurlijk buiten den oorlog zouden kunnen blijven. Indien zij zich zouden iso- leeren en een soort beschermingsmuur om zich zouden oprichten, zouden zij voor lan gen lijd veilig zijn. Maar een dergelijke houding, aldius Knox, zou onvereonigbaar izijn met de Amerikaansche eer. LANDBOUW VOORMANNEN VOOR DE RADIO. Hedenavond van 20.15 tot 21.35 vindt een radiouitzending plaats, waarin de leiders van alle groote landbou w-organisaties het woord zullen richten tot ons volk in ver band met den productieslag. Achtereenvolgens wordt het woord gevoerd dóór den voorzitter van den Chr. Boeren- cn Tuindersbond, Prof. Mr. P. A. Diepen horst, den voorzitter van den R.K. Boeren- en Tuindersbond, den heer A. N. Fleskens, den leider van het Ned. Agrarisch front, den heer E. J. Roskam I-Iz., en den voorzitter van het Ned. Landbouwcomité, den heer H. D. Louwes. Tenslotte zal dr. F. E. Posthuma, de voor zitter van de desbetreffende commissie, waarin de organisaties samenwerken ter ondersteuning van den productieslag, het woord voeren. Het groote belang onzer voedselvoorzie ning en in verband daarmee ook van het vraagstuk van de organisatie van onzen landbouw vraagt de bijzondere aandacht voor deze uitzending, welke geschiedt over Hilversum 1. Zoon wurgt zijn moeder Daarna zelfmoord gepleegd. Gruweldaad van achterlijken jongen. Toen een der doctoren uit Lopik op de boerenhoeve van v. d. Roest, de echtgenoote van den eigenaar wilde bezoeken, die ziek was, vond hij het huis volkomen gesloten. Nog terwijl hij op het erf rondliep, kwam v. d. Roest thuis, wien het eveneens bevreem de, dat alle deuren dicht waren. Eindelijk vond de landbouwer een open raam en zoo klom hij zijn huis binnen. Men kan zich 's mans schrik voorstellen, toen hij zijn vrouw op bed gewurgd vond. De medicus werd onmiddellijk binnengeroepen en kon slechts den dood constateeren. Op nieuw ging v. d. Roest op inspectie, ditmaal naar de schuur achter zijn woning. Ook deze was op slot, maar toen hij door het raampje keek, zag hij zijn 23- jarigen zoon hangen, evenals zijn moeder, dood. De zwaar getroffen vader waarschuwde den veldwachter, op zijn beurt verwittigde deze de Utrechtsche politie. De dactyloscopische afdeeling werd in beweging gezet en nog deiizelfden dag kon worden aangetoond, dat de zoon zijn moeder moet hebben ge wurgd en daarna een eind aan zijn leven heeft gemaakt. Bij informatie vernam het Hsbl., dat de 23-jarige jongeman als cenigszins achterlijk bekend stond. Hij was menschenschuw, evenals zijn moeder; Verder moet hij erg verwend zijn geweest, en vrijwel geen be zigheden hebben gehad. Af en toe hielp hij zijn vader bij het bewerken van een 'klein stukje grond, dat naast de hoeve wasg ele- gen. Overigens wees niets in de woning op een voorafgaanden twist, maar toch neemt men aan, dat 's morgens een woordenwisseling tusschen moeder en zoon is ontstaan, met het genoemde noodlottige gevolg. Daar de deur van de schuur op slot was is er geen andere conclusie denkbaar dan dat de zoon inderdaad de moordenaar van zijn moeder is geweest. OVERTREDINGEN VAN HET PRIJS- AANDUIDINGSHESLUIT. De politie te Apeldoorn maakte in de laatste dagen van Mei proces-verbaal op tegen verschillende handelaren in levens middelen en textielgoederen, die hun wa ren in etalages, in winkels en op marktkra men niet of niet duidelijk geprijsd hadden. De winkeliers K.. Z., G. en O. te Apeldoorn, alsmede de koopman S. te Enschedé zagen zich nu allen door den Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Arnhem wegens over treding van artikel 1 van het Prijsaandui- dingsbesluit 1941 veroordeeld tot f 30 boete. POGING TOT MOORD EN MOORD. Gisteren deed de Almelosche rechtbank vervroegde uitspraak in de zaak tegen den landbouwer B. G., die de vorige week te recht heeft gestaan wegens moord en- po ging tot moord op zijn vrouw. Het onder zoek werd niet volledig geacht en de zaak werd terugverwezen naar den rech ter-com missaris, teneinde een onderzoek te doen instellen naar de geestvermogens van ver dachte en het oordeel van dr. Beek te ver nemen betreffende de motieven van verd.'s daden. Het O.M. had levenslange gevangenisstraf geëischt. Vertegenwoordigers van den politieleen Jodenstaat Palestina moeten aan de ko mende vredesconferentie deelnemen", al dus verklaarde een vertegenwoordiger van de politieke afdeeling van het „Jewish Agency" in een gesloten vergadering voor Joodsche partij vertegenwoordigers te Jeru zalem, ter beredeneering van de Zaterdag j.1. geschiede plechtige uitroeping van den z.g. „heiligen Joodschen oorlog" door de rabbijnen van Palestina. De vertegenwoor diger van het Jewish Agency noemde twee punten als de vooraanstaande politieke doelstellingen van de Joden op dit oogen- blik: 1.. van Palestina eindelijk een politieken Joodschen staat maken. 2. Door de vertegenwoordigers van dezen Joodschen staat op de komende vredescon ferentie de Joodsche belangen ter wereld de finitief te kunnen waarborgen Daarom moe ten door het uitroepen van den „Heiligen Joodschen oorlog" de zeventien millioen Jo den ter wereld thans reeds daartoe worden gemobiliseerd. Voetbalprogramma voor Zondag a.s. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. HeraolesP.S.V.; V.S.V.—Be Quick. Prom. comp. 2e klasse. Afd. I. K.F.C.E.D.O. Afd. II. C.V.V.Emma. Afd. III. P.E.C.Vitesse. Afd. IV. MirandaStandaard; LimburgiaR.B.C. Afd. V. L.S.C.W.V.V. Prom. 3e klasse. De VolewijckersElinckwijk; RapiditasH.F.C. Prom. res. 2e klasse. K.F.C. II—V.S.V. II; 't Gooi IIStormvogels II. Prom. res. 3e klasse. Alom. Victrix II—W.F.C. II; V.V.A. II—Q.S.C. II Engelsche luchtaanvallen In den vorigen nacht vloog een vrij groot aantal Britsche vliegtuigen boven ons land. Op verscheidene plaatsen werden brisant- en brandbommen neergeworpen. De aange richte schade was echter naar verhouding gering en beperkte zich in hoofdzaak tot torreinschade, met name aan de veldvruch ten. Op eenige plaatsen werden ook een aan tal koeien en paarden gedood of zoodanig gewond, dat ze afgeslacht moesten worden. Een electrische leiding werd elders bescha digd. Op weer een andere plaats ontstond een kleine boschbrand, die echter snel ge- bluscht werd. Een aantal woonhuizen hier en daar liep glasschade op. Dooden of ge wonden zijn gelukkig niet te betreuren. Door tusschenipersonen kwam dëzer dagen een Rotterdamsche winkelier in connectie met eenzekeren B. uit Den Haag, die in staat zou zijn hem aan een groote voorraad levensmiddelen te helpen. De besprekingen voor deze transactie werden gehouden in een café te Den Haag. Het aanbod van B. lokte den Rotterdamschen winkelier zeer aan en hij besloot tenslotte een partij van 250 Kg. koffie en 400 flesschen slaolie van B. te koopen voor een bedrag van rond 5000 gulden. De Hagenaar stelde echter de voorwaarde, dat hem terstond een bedrag van 1400 gulden zou worden overhandigd. Hii zou naar de plaats, waar de levens middelen waren opgeslagen en welke be slist geheim moest blijven, gaan en zou de geheele partij op een vrachtauto laden. De winkelier moest maar zoolang in een café in de binnenstad wachten. B. zou hem even opbellen, wanneer de auto geladen was. Men zou elkaar dan ergens in de stad weer ontmoeten en samen naar Rotterdam gaan oni bij. het afladen tegenwoordig te zijn. De verrekening van het resteerende bedrag zou dan volgen. Inderdaad werd de winkelier eenige uren later in het afgesproken café opge beld. Het was B. die hom aan den anderen kant van de lijn mededeelde, dat de auto geladen was en dat hii zich maar naar een bepaalde plaats in de binnenstad moest begeven, waar de auto op hem zou wach ten. De winkelier ging daarop naar de af gesproken plaats, waar hij echter den vrachtwagen niet vond. evenmin als zijn zakenrelatie B. Hij zóu waarschijnlijk nu nog hebben staan wachten, wanneer de man niet langzamerhand tot de overtuiging was gekomen, dat hij het slachtoffer was geworden van een oplichter. Hij is naar de politie gegaan, die hem eenige foto's voor legde. waarna spoedig bleek, dat de man was ongelicht door den 36-jarigen Hage naar B., een goede bekende van de Haa-g- sche politie. De dader is voortvluchtig, maar reeds is de politie er in geslaagd een der tusschenpersonen. een 26-jarigen kellner, aan te houden en in arrest te stellen. DR. VAN RAPPARD TERUGGEKEERD Naar wij vernemen is Zondag j.1. Dr. E.TL van Rappard, landelijk leider der N.S.N.A.P. uit Griekenland, waar hij in de Leibstan- darte Adolf Hitier aan een veldtocht heeft deelgenomen, in ons land teruggekeerd. Dr. van Rappard heeft inmiddels de leiding der partij weer in handen genomen. Amstcrdamsche effectenbcnr Kalme markt. Goed prijshoudet stemming. Meerendeels hoogi koersen. Nederlandsche beleg; gen vast. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1941 I 4 98%-9S3/£ 98%-98 lal Nederland 1940 I 4 1001/16 1001/] Nederland 1940 II 4 97 97 9/ Idem met bel. fac. 100 100 Nederland 1938 3.3% 89%-89 5/16 89%-8i Oost Indië 1937 3 91% 913/fi Oost Indië 1937 A 3 89% 89 5/ PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN, A'dam '37 I 3% 90 9 's Grav. '37 I 3% 93% 93% N. Holl. '38 3 85% 85% N. Holl. '38 II (3%) 3 88 8S3/ R'dam '37 I III 3% 87% 883£ Z.-Holland 1937 3 90 90 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 94% 94% AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 175 179% Ned. Ind. Handelsb. A 126 119% Ned. Handel Mij. c.v. A 123 1243,4 i INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland, A.K U. 135%-136% 134%-13a Centr. Suiker Mij. 191%. 192 Fokker g. A 172 179 Lever Bros en Unilever cv.A 111%-114% Ned, Ford 300 Philips G B.v.A. 205-204 203%-205 Philips pref. A. 146% 147% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 225-222% 223%-2 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 108-110 110%-111 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 151% 153-153 Kon. Pak et vaart A. 205 207-209 Ned. Scheepv. Unie A. 156-158 159%-160' SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.VA. 388-393 397-393 Javasche Cultuur 219 223% N.I.SU. 211 21531 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. cv. A 254%-255 2553/s-2 Senembah 190%-194 205 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 240%-241% 241-2441 Deli Batavia Mij. A. 190 192 DURE LOMPEN. Een handelaar in oude materialen en a valstoffen te Arnhem verkocht in de eers maanden van 1941 herhaaldelijk groo partijen goederen tegen prijzen, die vi boven de hem volgens' de Oude Materiali cn Afvalstoffenbeschikking No. 3/1940 to komende lagen. Het ging hier bovendie om transacties van tussclienhandealar t< tusschenhandelaar, kettinghandel du waartegen het Rijksbureau voor Oude M tcrialcn en Afvalstoffen optrad door ged rende 2 weken sluiting van het bedrijf bevelen. De Inspecteur voor de PrijöbèheerschiDj te Arnhem veroordeelde den handelaar wj gens prijsopdrijving, hierbij rekening hou den-de met de gemaatke extra-winst t< I een geldboete van f 1500. Een geheel overeenkomstig geval, waarl) echter de omzet en dus ook de winst aai zienlijk kleiner waren, deed zich voor Nijmegen. Ook hier moest het bedrijf weken gesloten wórden, terwijl door de Inspecteur voor de Prijsbeheersching ee boete van f 550.werd opgelegd. DONDERDAG 19 JUNI 1941. Hilversum n. 301.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkeomité). 8.25 Gramofoonmuziek. (9.159.25 Voor de huisvrouw). 11.00 Voor de boer. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Puszta-orkest. 2.00 Groninger Orkestvereeniging. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Groninger Orkestvereeniging. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Galarij van hedendaagsche Italiaansche Zangers, causerie met gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursber. 5.30 Amusementsorkest en solist. 6.15 Causerie: Technische prestaties In de toekomst. 6.30 Ramblers. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Het Harmonieorkest van het Neder- landsch Orkest ,,'s-Gravenhage". 7.45 Sport en lichamelijke opvoeding. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.30 Omroeporkest en soliste. 9.30 Berichten (Engelsch. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: National features of the Netherlands. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgendienst (Voorbereid door de Ch Radio Stichting). 10.20 Pianovoordraeht. 10.40 Declamatie. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Omroeporkest. 12.00 Berichten. 12.15 Omroeporkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Celesta-ensemble. 1.40 Orgelconcert. 2.00 Omroeporkest. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Omroeporkest. 3.30 Voor de zieken. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Lezen van Christelijke lectuur. (V001 bereid door de Christ. Radio Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beurslfV 5.30 Zang en piano. 6.05 Boekbespreking. 6.20 Cello en piano. 6 45 Reportage. 7.00 BNO: Persoverzicht voor binnen- buitenland. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Ik was er zelf bij, causerie. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Omroep-Symphonie-orkest en solist. (Om 8.55 causerie over Da Palestrina] 9.40 Voor den boer. 10.00 BNO: Nieuwsberichten, Sluiting,

Schager Courant | 1941 | | pagina 2