De Berezioa bereikt Wie heeft Turksch schip tot zinken gebracht? Delicate zending in TURKIJE Hagelsteenen als kippeneieren DE AANVRAGEN voor fietsbanden MANNEN VAN 1901 Duitsch weermacbtWicht Vcrgeefsche pogingen der Sov jets om aan omsingeling te ont komen. DUIT9CHE TROEPEN OVER DE DUNA GETROKKEN. Hoofdkwartier van den Fuehrer, 1 Juli. (D.N.B.). Het opperbevel der weermacht deelt mede: „Tusschen de Karpaten en de Pripetmoe- rassen rukken de afdoelingen van liet Duitsche leger in vereeniging met Slowaak •che troepen al strijdende op aan weerszij den van Lemberg. waarbij zij den verslagen vijand achtervolgen. De Sovjetlegers, die tusschen Bialystok en Minsk ingesloten zijn, hebben den geheelen dag wanhopige en vergeefsche pogingen gedaan zich uit de omsingeling te bevrijden. De vijandelijke doorbraakpogingen, die menigmaal door af deelingen van acht tot twaalf gelederen diep gedaan werden en door de zwaarste pantserwagens gesteund werden, mislukten onder buitengewoon bloedige verliezen voor den vijand. Verder naar het oosten is de Berezina bereikt. Tusschen Dunaburg en Riga is de Duna over een breed front be reikt. Op verschillende plaatsen zijn de Duitsche troepen over do rivier getrokken. Ook hier zijn verbitterde tegenaanvallen van den vijand mislukt. Afdeelingen der Duitsche luchtmacht heb ben met beslissend succes ingegrepen in den strijd te land. Zij bombardeerden de vijandelijke colonnes ten oosten van Lem berg, die soms in twee of drie rijen naast elkander langs de wegen wijken, brachten den tusschen Bialystok en Minsk ingesloten Sovjettroepen zeer zware verliezen toe en vielen de vijandelijke tropen, die over Riga terugtrekken, onophoudelijk aan. Bij deze operaties zijn talrijke pantserwagens en honderden vrachtauto's vernield, vijande lijke batterijen tot zwijgen gebracht en transporttreinen vernield. Buitengewoon groote successen heeft de Duitsche luchtmacht gisteren in den strijd tegen de Sovjetvliegers behaald. Zoöais reeds in een speciaal bericht is medege deeld,. heeft de vijand op 30 Juni 280 vlieg tuigen verloren, waarvan 21G bij luchtge vechten. Ten zuiden van het Visschersschier eiland is een Sovjettorpedojager door bom- treffers tot zinken gebracht en een tweede zwaar gehavend. In de Engelsche wateren hebben gevechts vliegtuigen een grooten koopvaarder ern stige schade toegebracht. Nachtelijke aan vallen der luchtmacht waren gericht opi de ravitailleeringshavcn Cardiff en op ha venwerken aan de oostkust en zuidoost kust van Engeland. Voor Solloem in Noord-Afrika hebben Duitsche stuka's brand veroorzaakt aan boord van een Britsche torpedojager. In Tobïoek hebben zij haven wecken en auto- concentraties gebombardeerd. Britsche gevechtsvliegtuigen hebben gis teren, beschermd door de laaghangende wolken en het slechte zicht, bommen ge worpen op woonwijken in liet Noord-Duit- sclie kustgebied. De burgerbevolking leed eenige verliezen. Verscheidene gebouwen werden vernield of beschadigd. Bij dezen aanval en bij vijandelijke pogingen om het bezette gebied langs het Kanaal binnen te vliegen, werden 11 Britsche vliegtuigen neergeschoten door jagers en afweergeschut en 5 door marinegeschut. Bij vijandelijke luchtaanvallen, in den afgeloopen nacht op West-Duitschland ondernomen, zijn o.m. te Keulen eenige burgers eedood cn gewond. Schade aan de oorlogseconomie of aan mi litaire doelen werd niet aangericht. Door den afweer met jagers en de luchtdoelartli- lerie werden 3 Britsche vliegtuigen neerge schoten. De artillerie van de marine heeft in den nacht van 29 op 30 Juni 4 vijande lijke vliegtuigen neergeschoten. In den strijd om de vijandelijke grensver- sterkingen hebben zich de commandant van een bataillon pioniers, majoor Schuetler, de eerste luitenant cn compagniecommandant van hetzelfde bataillon Hornung en de lui tenant en commandant van een afdeeling infanteriepioniers Johannes Mueller bijzon der onderscheiden. Luitenant Hauf van een regiment spoorwegpioniers heeft het opbla zen van een bijzonder belangrijke spoorbrug verhinderd. Korporaal Reiser van een regi ment. artillerie heeft, als kanonnier met zijn kanon in korten tijd veertien vijandelijke pantserwagens vernietigd. Een groep ge vechtsvliegers onder bevel van majoor Busch heeft, in aanvallen op Groot Brittannië tot en met 15 Juni 1941 een kruiser, een torpedo jager en 21 kleine oorlogsvaartuigen alsme de 436.188 brt. vijandelijke handelsscheeps- ruimte tot zinken gebracht. Bovendien wer den talrijke koopvaardijschepen door bom- treffers zwaar beschadigd. Tijdens zegevierende luchtgevechten heeft het jachteskader onder bevel van luitenant kolonel Moelders 110 vliegtuigen en het jachteskader onder bevel van majoor Traut- loff 65 vliegtuigen neergeschoten. Luitenant kolonel Moelders heeft zijn 82e, kapitein Joppien zijn 52e overwinning in de lucht be haald. Het Fransche leqerbericht Situatie om Damaeoua niet ge- gewijzigd. Britsche luchtwapen zeer actief. Vichy, 1 Juli (D.N.B.) Het Fransche legerbericht van heden luidt als volgt: In alle sectoren van het front versterken de Engelschen hun detachementen, die con tact hebben met onze stellingen. Het Engel sche luchtwapen is uiterst actief. In het zuiden van den Libanon, aan de kust en in de bergachtige gebieden was er aan beide zijden artillerievuur, terwijl de vijandelijke detachementen poogden nader contact te krijgen met onze troepen. In Syrië heeft de situatie rondom Da- mascus zich niet gewijzigd. Ten noordoos ten van deze stad heeft een onzer gemotori seerde formaties in de omgeving van Ne- beck aanzienlijke Britsche afdeelingen aan gevallen. Het contact met den vijand werd gehandhaafd. Het garnizoen van Palmyra heeft zijn heldhaftigen tegenstand voortgezet en de strijdkrachten van den tegenstander aange valten. Het bracht dezen gevoelige verlie zen aan menschen en materieel toe. Ons luchtwapen heeft zijn aanvallen tot steun van de strijdkrachten te land met hommen en mitrailleurs voortgezet. Het Britsche luchtwapen heeft den afgeloopen nacht Beiroet aangevallen en wel met brandbommen en bommen van zwaar kali ber. In verschillende wijken werden mate- rieele schade en slachtoffers onder de bur gerbevolking gemeld. Engeland ontkent schuld. Slecht geweten* oordeelt Duitschland. Berlijn. 1 Juli (D.N.B.) Uit Ankara is het tot zinken brengen van het Turksche schip Refah in het oostelijk deel van de Middellandsche Zee gemeld. Reeds kort daarop hebben de Britten verklaard, dat geen Engelsche onderzeeër voor deze tor pedeering in aanmerking komt. Van Duitsche miltaire zijde wordt er thans op gewezen, dat ieder, die de orga nisatie van duikbootaanvallen kent, weet dat het onmogelijk is in zoo korten tijd be richt van opereerende schepen te krijgen. Deze merkwaardig overhaaste verklaring der Britten bewijst derhalve hun slechte geweten. Na zorgvuldig onderzoek bij Duitsche en Italiaansche instanties is het uitgesloten, dat een eenheid van de Duitsche of Itali aansche marine in verband met de torpe deering van de Refah kan worden ge bracht. Joden beloven Engeland steun Palestina en de Libanon moeien echter een Jocdsche staat wor den. Berlijn, 1 Juli (D.N.B.) De voorzitter van de wereldorganisatie van Zionisten en leider van het Joodsche wereldagentschap in Palestina. Weizmann, heeft de Engelsche regeering de verzeke ring gegeven, dat de geheele Joodsche fl- nancieele wereld der Vereenigde Staten En geland in zijn huldigen strijd tegen de spil- mogendheden zal ondersteunen, wanneer Engeland zich verplicht geheel Palestina en het zuidelijke deel van den Libanon aan de Joden af te staan om hun zoodoende de mo gelijkheid tot het vormen van een Joodschen staat te geven. De Engelsche regeering, zoo verklaart men in goed ingelichte kringen, heeft dit voor stel aangenomen. In verband met deze ge beurtenissen wijst men er op, dat de zoon van Roosevelt, James Roosevelt, die zich on- èangs in Palestina heeft opgehouden en in Tel Aviv een rede heeft uitgesproken, met nadruk heeft verklaard, dat zijn yader hem opdracht had gegeven den Joden mede tè deelen, dat hij vastbesloten is al hun wen- schen met betrekking tot Palestina te on dersteunen. Fransche onderstaatssecretaris met speciale missie. Ankara, 1 Juli (D.N.B.): De Fransche onderstaatssecretaris Be- noist Mechin, die op het oogenblik hier ver toeft, is vandaag door den president der re publiek in audiëntie ontvangen. In antwoord op een desbetreffende vraag heeft men in welingelichte kringen te Vichy verklaard, dat het verblijf van den Fran- schen staatssecretaris Benoist Mechin te Ankara waarschijnlijk nog ettelijke dagen zal duren. Men laat doorschemeren, dat de staatsman „een zeer delicate taak te ver vullen heeft, die moeilijke problemen stelt", en dus waarschijnlijk nog een reeks bespre kingen met de Turksche staatslieden nood zakelijk zal maken. Engeland heeft groot gebrek aan afweergeschut Eerste lord der admiraliteit spoort tot spoed aan. Stockholm, 1 Juli (DNB.) In een rede te Sheerness heeft de eerste lord der Engel sche admiraliteit, Alexander, -volgens de Daily Express verklaard, dat Groot Brittan nië over veel minder scheepswerven beschikt dan in den wereldoorlog. In vergelijking daarmee is ook slechts de helft der werk krachten beschikbaar. Ten slotte spoorde Alexander aan tot de grootst mogelijke inspanning overal in En geland om zoo snel mogelijk sohepen, kanon nen, tanks en vliegtuigen te vervaardigen. Buitengewoon groot is de Kèhoefte van Groot-Brittannië aan licht "afweergeschut en aan vliegtuigen voor de marine. Bevolking móet tanks uit den mond sparen. Berlijn, 1 Juli (DNB) De Engelsche mi nister van vervoer, lord Leathers, heeft, naar de Britsche berichtendienst meldt, de bevolking aangespoord tienduizend pant serwagens als het ware uit haar mond te sparen. De minister was van meening, dat men tot het opheffen van het gebrek aan scheepsruirnte zou kunnen bijdragen, wan neer iedere Engelsche onderdaan, hetzij man, vrouw of kind, dagelijks een halve snede brood minder eet. Op deze manier zou men in een jaar scheepsruirnte besparen, die voldoende zou zijn voor het leveren van materiaal voor het vervaardigen van 10.000 pantserwagens. CANADEESCHE MINISTER TE LONDEN. B e r 1 ij n, 1 Juli (D.N.B.) Naar de Britsche berichtendienst meldt, is de Ca- nadcesche minister van luchtvaart, Power, te Londen aangekomen. Liefst Du:tsch, desnoods Nederlandsch De briefwisseling met dienstin- stanties van het rijkscommissa riaat. Van officieele Duitsche zijde is er den laatsten tijd op gewezen, dat niet alleen den Nederlandschcn autoriteiten, maar ook particulieren in hun eigen belang wordt aangeraden, bij briefwisseling met de dienst instanties van het rijkscommissariaat de Duitsche taal te gebruiken. Om misverstand te voorkomen, ves tigt men er de aandacht op, dat het geenszins de bedoeling is de onmid dellijke briefwisseling met het rijks commissariaat onmogelijk te maken voor degenen, die om een of andere reden niet in staat zijn, zioh schrif telijk in het Duitsch te wenden tot de dienstinstanties van het rijkscom missariaat of zelf te zorgen voor eén juiste vertaling van de brieven, wel ke zij wenschen te zenden. Slechts wordt men er opmerkzaam op gemaakt, dat uitsluitend de door de geadres seerde dienstinstantic verzorgde Duitsche vertaling van een schrijven, dat alleen in het Nederlandsch gesteld is, den feitelijken grondslag voor de behandeling vormt. Bo vendien kan een zekere vertraging bij de behandeling van dergelijke brieven menig maal onvermijdelijk zijn. Hiervan afgezien echter staat het ieder vrij, zich in de Neder- landsche taal tot de Duitsche burgerlijke dienstinstanties in Nederland te wenden. De bestaande voorschriften over de corres pondentie van Nederlandsche autoriteiten met de dienstinstanties van den rijkscom missaris blijven onveranderd geldig. DONKERE OLIE EN SMEEROLIE. In de Nederlandsche staatscourant van gister zijn opgenomen beschikkingen van den secretaris-generaal van handel, nijver heid en scheepvaart, betreffende opgave aan het rijksbureau voor aardolieproducten van voorraden donkere olie grooter dan 2000 liter of smeerolie grooter dan 100 Kg. Vopr verdere bijzonderheden kan worden verwezen naar de officieele publicatie, welke heden hieromtrent in de dagbladen is op genomen. BIJ HET SPELEN ONDER EEN WAGEN GEKOMEN. Gisteravond kwam de vierjarige H. A. van der L., wonende té Laren, bij het spelen on der een zwaren met hooi beladen wagen te recht. Het knaapje werd zwaar aan hoofd cn rechterarm gewond cn is in zorgwekkendon toestand naar het St. Jansziekenhui.s te La ren' vèrvöercL - 1 DOOR DE MOEDER TOT DIEFSTAL AAN GEZET. Gisteren stond voor de vacantiekamer der Amsterdamsohe rechtbank terecht een twee tal jongens, dat allerlei goederen verduis terd had. De jongste had op den uitkijk ge staan, terwijl de oudste roofde, op aansto ken van zijn moeder. De officier eischte tegen deze 2 jongens elk een jaar gevangenisstraf en tegen de helers resp. een jaar en negen maanden. Uit spraak over 14 dagen. Friesland krijgt gebrek aan drinkwater Op het Friesche platteland ontstaat, ten gevolge van de aanhoudende droogte, ge brek aan drinkwater. Vele regen waterbak ken zijn opgedroogd en in verscheiden dor pen, waar nog geen waterleiding aanwezig is, tracht men in de behoefte te voorzien, door leidingwater van elders aan te voe ren, aldus de Tel. Wel is waar treffen de boeren het prach tig met den hooioost, daar droog weer tij dens de oogstperiode van onschatbare waarde is voor de kwaliteit van het hooi, doch daar staat tegenover, dat de landerij en en de bouw thans dringend behoefte heb ben aan regenwater, zoodat velen verlangen naar een paar overvloedige regendagen. AARDSCHOKKEN TE LOS ANGELOS. In de vorigen nacht zijn te Los Angelos en het in de nabijheid liggende Santa Barbara aardschokken gevoeld. Te Santa Barbara is eenige schade aangericht. MIJNEN IN BULGAARSCHE WATEREN. De Bulgaarsche legerleiding heeft mede gedeeld, dat in de Bulgaarsche territoriale wateren in de Zwarte Zee op heden 2 Juli, om 24.00 uur mijnen zullen worden Belegd. Vreemde schepen mogen uiterlijk tot 16. uur des middags de territoriale wateren be varen. Voor het binnenvaren moet twaalf uur van tevoren om toestemming worden verzocht. Noodweer ie Sofia. De Bulgaarsche hoofdstad is Maandag middag door hevig noodweer geteisterd. Een ongewoon zware hagelslag met stce- nen ter grootte van kippeneieren richtte in enkele oogenblikken groote schade aan. In geheele blokken werden de ruiten van wo ningen en winkels totaal verbrijzeld en de daken vernield. Deze hagelstorm was zoo fel, dat zelfs de kappen van auto's het niet konden houden. Vele telefoon- en telegraaf lijnen werden vernield. Koning Boris be zocht na afloop terstond de bijzonder ge teisterde wijken. In het bericht over de voorwaarden ter verkrijging van fietsbanden, in ons nummer van gister, staat ver meld. dat voortaan alle aanvragen voor rijwielbanden in de laatste week van elke maand moeten wor den ingediend. Dit laatste moet echter vervangen worden door het volgende: „Voortaan moeten alle aanvragen voor rijwielbanden gedurende de eerste tien dagen van elke maand worden ingediend". Jubilea bij de spoorwegen. In den loop van de maanden Mei en Ju ni herdacht een groot aantal ambtenaren cn beambten den dag, waarop zij voor veer tig jaren in dienst der spoorwegen traden. Op 30 Juni j.I. kwamen zij uit alle deelen des lands naar Utrecht, waar zij in het hoofdbureau door de directie der Neder landsche spoorwegen ontvangen en hartelijk toegesproken werden. Als herinnering aan dezen voor hen allen zoo gedenkwaardigen dag werd aan ieder van hen een oorkonde overhandigd. Bovendien zal hun als blijk van waardeering een enveloppe met inhoud worden uitgereikt. CENTRALE DIENST VOOR SIBBEKUNDE. Naar wij vernemen zal dezer dagen met medewerking van het departement van op voeding, wetenschap en cultuurbescherming opgericht worden een centrale dienst voor sibbekunde, onder leiding van den heer L. ten Cate. Dit bureau stelt zich ten doel belangstel ling voor de sibbekunde te wekken en deze te verdiepen, doch zal daarbij tevens het centrale orgaan zijn, dat alle vraagstukken, die zich op het gebied van het afstammings onderzoek voordoen, ter hand neemt. Tevens ligt het, mede in verband met de daarvoor reeds afgekondigde bepalingen, in het voornemen van deze instelling, over te gaan tot het afgeven van afstammingsbe wijzen. INZAMELING VOOR HET DUITSCHE ROODE KRUIS. De persdienst van de N.S.B. meldt: Deze cn volgende week wordt door de N.S.V.O. (Nationaal Socialistische brouwen Organisatie) in het geheele land een inza meling gehouden voor het Duitsche Roode Kruis. Toont daadwerkelijk uw medeleven in deze grootsche worsteling en offert mede voor de getroffen strijders, die hun leven voor het nieuweEuropa hebben ingezet. Mannen en vrouwen van Nederland, legt uw gave gereed. Ontaarde moeder Moeder liet twee kinderen on verzorgd achter. Op 16 Mei j.1. verliet een 23-jarige Haar- lemsche vrouw, móeder van twee jongens van drie en ruim een jaar, haar woning en keerde zes en dertig uur later terug. In dien tijd was zij met een man naar Amsterdam geweest en daar haar echtge noot elders vertoeft, waren de kinderen on verzorgd achtergelaten. De officier van Justitie eischte een gevangenisstraf van zes weken en de rechtbank veroordeelde haar vanmiddag tot drie maanden gevangenis straf. Vergiftigde taart thuisgezonden Prettige zuster! De rechtbank te 's-Hcrtogenbosch heeft vonnis gewezen in de strafzaak tegen het thans gedetineerde meisje J. C. F., woon achtig te Eindhoven, dat terecht heeft ge staan wegens poging tot zware mishande ling met voorbedachten rade, door middel van vergiftiging. De zuster van de verdachte, Brigitta F., had daags nadat zij meerderjarig was ge worden, de ouderlijke woning verlaten en haar intrek genomen bij de weduwe T. Aan leiding daartoe was het. feit, dat zij ver keering had met den groentenhandelaar Th. L. De ouders en de andere familiele den waren tegen deze verkeering gekant. Om alle narigheid te voorkomen, was het meisje de ouderlijke woning ontvlucht. Ilaar zuster, de 26-jarige J. C. F., kon zulks maar niet verkroppen en was er iede- ren dag op uit-om haar zuster dwars te zitten. Toen zij in de maand Februari de kasten aan het schoonmaken was, vond zij een doosje rodent. Een hoeveelheid van deze ro- dent verwerkte zij in een potje iam. Daar na ging zij met deze jam naar een bakker en liet een taart bakken, waarop deze jam moest worden gedaan. De taart liet zij bezorgen aan de woning van de weduwe T., bij wie haar zuster in trek had genomen. Des avonds werd door de huisgenooten vau de taart gegeten. De smaak daarvan was echter zoo vies. dat het gebak werd uitge spuwd. De politie werd in de zaak gemoeid en toen bleek, dat de taart, ten gevolge van de hoeveelheid rodent. welke in de jam was gedaan, was vergiftigd. Het meisje, dat de taart had laten bak ken, werd aangehouden en in het huis van bewaring te Den Bosch ingesloten. Op Donderdag 19 Juni heeft zij terecht gestaan en de officier van justitie heeft toen tegen haar een gevangenisstraf geëischt van een jaar en zes maanden met aftrek van het voorarrest. De rechtbank heeft haar thans veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van het voorarrest. Amsferdamsche effectenbenrs Kalme handel. Verdeelde markt Onregelmatige koersbeweging. Nederlandsche beleggingen zeer vast OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. VK L.K. Nederland 1941 I 4 99-99% 99 3/16-99 5/16 Nederland 1940 I 4 99 15/16 100% Nederland 1940 II 4 98% 98 15/16 Idem met bel fac. 100 100 Nederland 1938 3.3% 913^-91 15/16 92 1/16-92% Oost Indië 1937 3 93% 94 5/16 Oost Indië 1937 AS 91 9/16 923^ PROVINCIALE EN CEM. LEENINGEN. A'dara *37 I 3% 92% 94 's Grav. "37 1 8% 94% 98% N. Holl. *38 3 87% N. Holl '38 II (3%) 3 90% 91% R'dam S7 I III 3% 91 1/16 91% Z.-Holland 1937 3 92% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hypb. Veendam 3% 96% 97 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 188% 187% Ned. Ind. Handelsb. A 121 1203^ Ned. Handel Mij. c.v. A 128% 132% INDUSTRÏEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 140%-143% 142-140% ex-div. Centr. Suiker Mij. 195% 198 Fokker g. A 185 184 Lever Bros en Unllever cv.A 113-114% 112%-118%! Ned. Ford 288 300 Philips G BvA 209-215 214%-222 Philips pref. A. 150% 150% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 233-236% 236%-234% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 110%-111% 111-111% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A. 159 157% Kon. Paketvaart A 224 228 Ned. Scheepv. Unie A 167-169 167-168 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.VA. Javasche Cultuur N.l.S.U. 408-411 405-408 239 234 230 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 206 207% Dell Mij cv. A 2783,4-281^ 277% Senembah 21/ï RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 258-261 259%-261 Deli Batavia Mij. A 210% 210-212 V oetbalpr ogramma voor Zondag Pr om- deg radatie 2e klasse. AFDEELING I. EDO—ZFC. AFDEELING TV. MirandaLimburgia; PicusStandaard. AFDEELING V. C.R.C.—L.S.C. Promotie-comp. 3e klasse. Rapiditasde Volewijckers; H.F.C.Elinck- wijk; V.V.Z.Santpoort. Promotie Ree. 3e klasse. W.F.C. 2—V.V.A.2; Alcm. Victrix 2-Q.S.C. 2. Engelsche luchtaanvallen op ons land Het A.N.P. meldt uit Den Haag: Gisternacht verschenen Britsche vlietui- gen in iets grooteren getale dan in de beide vorige nachten boven ons land. Brisant- en brandbommen werden neergeworpen. He laas zijn twee dooden en vier gewonden te betreuren. De branden, die hier en daar dbor brandbommen ontstonden, konden zeer snel eebluscht worden. Door den luchtdruk bij ontploffingen werden 15 woonhuizen ta melijk ernstig. 10 woonhuizen lichter be schadigd. In een andere plaats werd door bommen de gas- en waterleiding getroffen, doch in enkele uren kon een en ander her steld worden. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Uitspraak De rechtbank deed gistermorgen uit spraak in de zaak tegen J. B. te Wieringer- waard, die een koord over "den weg had gespannen, waardoor een zekere V. die op z'n fiets was gezeten, was komen te vallen. De rechtbank achtte opzet bewezen, en was van oordeel, dat verd de bedoeling had V. met opzet lichamelijk letsel toe te bren gen; Verd. werd daarom veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van één maand. De eisch luidde 4 maanden gevangenis straf. De Rechtbank nam in aanmerking, dat D. V. geen lichamelijk letsel had be komen. Naar wij vernemen zal B. hooger beroep tegen dit vonnis aanteelcenen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2